Laptop-kvar-graficka

poruka: 14
|
čitano: 4.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Laptop-kvar-graficka

Dakle imam laptop dell N5010, graficka je ako se ne varam ATI Mobility Radeon HD 5470.
laptop je u radu ostao bez slike i poceo piskati...
odnesen na servis-dijagnoza-otisla graficka ali kao na maticnoj ploci-to treba lemiti i ne znam sta-800kn popravak...
sad me zanima, ako je eksterna graficka, sta sad tu treba lemiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Laptop-kvar-graficka

Nije eksterna grafička, grafički čip je zalemljen na matičnu ploču.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
neaktivan
offline
Laptop-kvar-graficka

A jbt...
Kad sam kupovala nisam to znala...mislila sam da je eksterna...

I to  promijeniti je stvarno tako skupo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Laptop-kvar-graficka

U našim servisima je skupo...iako pitanje da li misle promijeniti čip ili samo prelemiti postojeći.

 

Koji servis je u pitanju?

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
neaktivan
offline
Laptop-kvar-graficka

servis je u zaboku..

daju neku kratku garanciju-mislimm 3mj...
Dal se tko privatno bavi time?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Laptop-kvar-graficka

Ako je to onaj servis za kojeg znam, nisu stručni niti imaju opremu potrebnu da se popravak izvrši kvalitetno.

 

Privatno se sigurno nitko ne bavi jer je potrebna oprema iznimno skupa i ima ju tek nekoliko servisa u HR.

 

Ono što većina radi je grijanje cijele matične ili čipa što je tek privremeni ublažavanje kvara, a nikako ne popravak.

 

Servisi za koje provjereno znam da imaju opremu:

http://www.mrservis.hr/

http://www.zel-cos.hr/hr/

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
neaktivan
offline
Laptop-kvar-graficka

mislim da je to jedini servis, lazem u zaboku su dva....

mozda bi oni moj laptop jednostavno nekome odnijeli na servis:-P

hvala ti za linkove, zvat cu sutra i pitati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Laptop-kvar-graficka
huskybucka kaže...

mozda bi oni moj laptop jednostavno nekome odnijeli na servis:-P

 Siguran sam da nebi, nažalost...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
neaktivan
offline
Laptop-kvar-graficka

aha, hoces reci, vjerojatno bi bila ona: drz vodu dok majstori odu...:-/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Laptop-kvar-graficka

Tako je.

 

Nositi u drugi servis im se nikako ne isplati jer je npr. u zel-cosu cijena tog popravka 750kn (ako se dobro sjećam) pa bi zapravo bili u gubitku.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
neaktivan
offline
Laptop-kvar-graficka

Da pogledas na ebayu ili amazonu za novu plocu? 

Cijena bi trebala biti tu negdje, a vjerujem da je sigurnije nego popravak. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Laptop-kvar-graficka

U servisu sumnjam da ti je popravak isplativ , a i ako uspiju popravit pitaj Boga do kad ce izdrzat.2011 5-6 mjesec godine kupio hp probook 4520s nakon par mjeseci "ljetne vruce torture coda 4" pregrijao se , poslao ga u ovlašteni mr servis u Rugvicu pokraj Zagreba , rastavili ga i ocistili badva , no nasli su bad sektora na hrad disku pa su me pitali da li zelim sacuvati nesto sa harda jer ce mi ugradit novi kaze 750-800kn kopiranje datoteka na novi hard.Hvala Bogu pa nisam imao nista pametno i tako dosao laptop kuci ja dalje po starom igram igre prošlo neko vrijeme mozda godina-dvije .Jedno jutro prije skole odigrao S&D cod 4  ugasio ga kad se vratio iz skole samo siva slika ja njega ugasim na power button i  uspijem doci na desktop ali bi mi uvijek izbacio artefakte tokom nekih jednostavih stvari tipa surfanje interntom , nista ja dalje igram dok gpu nije dao svoje onda je bila samo crna slika tokom ukljucivanja, taj isti dan jedno popodne je izdrzao torturu bf3 (znam za popizdit ).Javio se ovdje jednom formurasu  , kaze on otisla vjerovatno graficka a sigurno je zalemljena na maticnu plocu.Isto hd 5470.Napisem ja email mr servisu koliko je nova maticna kaže 2700 ili 2800kn i mislim da su rekli + ruke majstora ili tako nesto nisam siguran vise ali bi me ispalo kao novi laptop.Nista ja njega ostavio i kupio desktop pc.Srecom pa se rođak kuzi u pc pa je narucio maticnu i zamjenio mi mislim da je cifra bila oko 1000kn ali opet barem nije 2700kn.

Evo sad radi vec 2-3 godine bez problema imam ventilator ispod njega onaj hladnjak za laptope , ocistim ga jednom godisnje i promjenim pastu i nikakvih problema.Jedino sta vise nema igara na njemu nego ga više sestra koristi za gledanje filmova.

LP Nadam se da sam ti barem malo pomogao. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Laptop-kvar-graficka

...za savjet oko popravka vrijedilo bi se konzultirat sa njima, http://www.itelektronika.com/, znam da Vam nije u blizini ,ali ništa Vas ne košta,a definitivno jedan od stručnih servisa u HR, a čovjek je stručan i pristupačan i dat će Vam realan savijet što napravit i realnu cijenu popravka, za koji dobijete i garanciju. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2016 23:38 (deephouse).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Laptop-kvar-graficka
huskybucka kaže...

A jbt...
Kad sam kupovala nisam to znala...mislila sam da je eksterna...

I to  promijeniti je stvarno tako skupo?

 Cijena takvih popravaka je u pravilu visoka radi cijene materijala te cijene specijalizirane opreme za tu namjenu. Ali.....

Nažalost po svih vas (korisnike) postoje više načina na koji servisi po HR otklanjaju takve kvarove. Opcija reball za 750kn će rezultirati da 20% uređaja će prestati raditi za oko 5-6mj. Zato je jamstvo upravo tih 3mj. Zamjena čipa novim je daleko bolje riješenje i na tome treba inzistirati. Cijena je viša ali neusporedivo kvalitetniji popravak. Očekivani radni vijek zamijenjenog dijela je otprilike ista koliko bi radio i na novoj ploči pod uvjetom da se radi s kvalitetnim alatom. Zakazivanje istog unutar tih istih 6mj je unutar 1-2%, vjerujem da isto toliko uređaja zakazuje u jamstvenom roku.  

Ukratko, reball je metoda u kojoj se čip koji je zakazao odlemljuje, mijenjaju kontakti te se ISTI čip vraća na MBO. I samim time je to kompromis između kvalitete i cijene.

Trudim se objasniti tu razliku, jer je to u vašem interesu. Tko želi trajno otkloniti problem tog tipa će inzistirati na zamjeni čipa te na jamstvu većem od 3mj.

Treću opciju nisam spomenuo, jer nije toga ni vrijedna. Reflow kao popravak nebi trebala biti opcija, a rade ju uglavnom servisi koji nemaju opremu znanje ni iskustva za takvu vrstu popravka a pod svaku cijenu žele nešto naplatiti. Koliko god koštala, preskupa je.

 

Kupnja matične ploče preko e-baya je mačak u vreći. Radim dugo s jednim dobavljačem u Kini od kojeg naručujem često čipove i naručujem dosta, pa je istom stalo me zadržati kao klijenta. S toga kada god pitam za matičnu ploču dobijem isti odgovor, da nije njezina preporuka. Kada ti kinez savjetuje da nešto ne kupiš od njega, znaš koliko je sati. Mada, iskreno nisam imao problema ni s kupnjom tih ploča. Ali jamstvo na takve ploče je kratko a cijena je otprilike ista kao i popravak ploče s time da se tu u pravilu dobije solidno jamstvo od 6mj.

 

XXX-Man

Tu se ipak varaš. Ja sam se upravo orijentirao kao servis koji nudi ovu uslugu drugim servisima. U stvari, jedno što i radim u servisu su popravci matičnih ploča.
Vrijeme koje gubim u komunikaciji s strankom, dogovorima, detaljnom testiranju, marketingu i svemu onom što prepuštam servisu s kojim surađujem mi omogućava nižu cijenu prema tom servisu te samim time tom servisu mjesta. Ja ulažem u opremu i znanje, stvari tako funkcioniraju sasvim ok.
S toga ne podrazumijeva nužno da servis mora imati opremu koju navodiš da bi klijent bio zadovoljan i samim time smatram da klijent prije svega treba birat servis kojem vjeruje i koji daje jamstvo duže od tih 3mj nego da vidi tamo nekakav osciloskop na stolu.

Ako već pratiš, vidjeti ćeš da unatoč opremi servis nudi reball/reflow kao ultimativnu opciju uvjeravajući da je pouzdano i trajno riješenje jer se to eto, ponajviše isplati kao popravak servisu.

Ipak, ova vrsta popravka iako je riječ o računalima, debelo izlazi iz domene računarstva. To je pitanje elektronike.

 

www.itelektronika.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice