HP ProBook 455

poruka: 34
|
čitano: 13.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
HP ProBook 455

Jučer kupio ovu zvjerku.

 

A8-4500m, integruša 7690 + 8750m.

 

Sve lijepo divno krasno, no samo 2 GB RAM koristi od 4 instaliranih.  (1.96GB usable).

 

Zakaj je to tak?

Kak iskoristiti ostalih 2 ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
HP ProBook 455

Guglanje me dovelo do zaključka da ostalih 2 GB koristi integruša...

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
HP ProBook 455

ja sam takoder uzeo isti taj laptop i od 4 Gb mi je usable 3.20 GB, sada me zanima zasto integrusa koristi memoriju kada ima dedicated 2 GB? moze li se to ikako iskljuciti i da koristi svoju video memoriju?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HP ProBook 455

A kupi jos 4gb rama za 250kn i mirna bosna. Ja sam skoro prosli tjedan kupio tog hpa jer je dobar omjer ulozeno dobiveno al na kraju sam se odlucio za della koji je kvalitetniji proizvodac i ima 36mjeseci garancije

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
HP ProBook 455

jesu li ovo OK temperature? trenutno je lap nekih 1h na streamu full screen, u igri (lol) temperature dolaze na 117°C sto mi se ne cini bas u redu?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HP ProBook 455

Spremam se kupiti taj lap; zanimljivo. Ne znam gledajući svog starog turiona isto pećnica sumnjam da bi radio na 117 davno bi se ugasio eventualno jezgre na 101-102. (YT mu strašno digne temp, odmah.)

 

Ne mora biti ali daj probaj sa Aidom vidjeti temp baš me zanima.

 

I gdje su temp od 8750?

 

p.s. probaj cimnuti MarioVk  tu sa foruma mislim da on ima taj lap da posta tu temp sa svog lapa.   :)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

definho kaže...

ja sam takoder uzeo isti taj laptop i od 4 Gb mi je usable 3.20 GB, sada me zanima zasto integrusa koristi memoriju kada ima dedicated 2 GB? moze li se to ikako iskljuciti i da koristi svoju video memoriju?

 

Koliko se ja sjećam integrirana 7640G stalno radi a diskretna 8750M 2GB se sama uključuje po potrebi.....

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2013 22:16 (Oldy).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
HP ProBook 455

AIDA daje duplo manje brojke, tu je takoder i temp. grafike...(takoder tokom gledanja streama, a u isto vrijeme je temp. na HWMonitoru oko 98...)

 

i da, valjda se ona pali po potrebi, tj. koliko sam i ja po settingsima pohvatao na taj nacin ocito radi...

Respect the Raise...!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2013 0:02 (definho).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
HP ProBook 455

definho

 

- HW monitor očito krivo pokazuje, ovo što pokazuje Aida je OK.

------ Sva pitanja ili nejasnoće molim na PM. Hvala :D ------
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: HP ProBook 455

Ja sam uzeo Probook 450 sa 4Gb i isto mi piše da je iskoristivo 2.6Gb. 32-bitni Windowsi valjda vide 3.25Gb i ostatak zauzme integrirana grafika Intel HD4000. Koliko sam vidio sa net-a integrirana grafika se ne može trajno isključiti a da bi onda ugrađen Radeon stalno bio aktivan. Jedino rješenje je ugraditi 64-bitne Windowse i kupiti još 4Gb RAM-a.

Largo
15 godina
offline
Re: HP ProBook 455
Jarvan kaže...

Jučer kupio ovu zvjerku.

 

A8-4500m, integruša 7690 + 8750m.

 

Sve lijepo divno krasno, no samo 2 GB RAM koristi od 4 instaliranih.  (1.96GB usable).

 

Zakaj je to tak?

Kak iskoristiti ostalih 2 ?

 

 

Vjerovatno zato što imas 32bit verziju windowsa. Stavi 64bit i imat ces 3.2 usable ram memory {#}

Jarvan kaže...

Guglanje me dovelo do zaključka da ostalih 2 GB koristi integruša...

Istina, al kao sto sam rekao, ako stavis 64bit, integruša če koristit samo 800mb

definho kaže...

ja sam takoder uzeo isti taj laptop i od 4 Gb mi je usable 3.20 GB, sada me zanima zasto integrusa koristi memoriju kada ima dedicated 2 GB? moze li se to ikako iskljuciti i da koristi svoju video memoriju?

Integruša nema svoju memoriju pa mora koristiti ovu, 8750m ima svojih 2gb memorije, i ne možes ugasit integrušu. 

 

Možeš ugasit samo 8750.

omomomomoomm kaže...

A kupi jos 4gb rama za 250kn i mirna bosna. Ja sam skoro prosli tjedan kupio tog hpa jer je dobar omjer ulozeno dobiveno al na kraju sam se odlucio za della koji je kvalitetniji proizvodac i ima 36mjeseci garancije

Nema potrebe za jos 4gb, sve radi odlično i sa ovih 3.2. Iako možda neko zbog nekog zahtijevnog posla moze zatrebat, al čisto sumnjam.

definho kaže...

jesu li ovo OK temperature? trenutno je lap nekih 1h na streamu full screen, u igri (lol) temperature dolaze na 117°C sto mi se ne cini bas u redu?

Greška sa senzorima tj sa programom za očitavanje senzora, noviji model laptopa pa neke greške imaju, sve je to normalno.

Oldy kaže...

Spremam se kupiti taj lap; zanimljivo. Ne znam gledajući svog starog turiona isto pećnica sumnjam da bi radio na 117 davno bi se ugasio eventualno jezgre na 101-102. (YT mu strašno digne temp, odmah.)

 

Ne mora biti ali daj probaj sa Aidom vidjeti temp baš me zanima.

 

I gdje su temp od 8750?

 

p.s. probaj cimnuti MarioVk  tu sa foruma mislim da on ima taj lap da posta tu temp sa svog lapa.   :)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

definho kaže...

ja sam takoder uzeo isti taj laptop i od 4 Gb mi je usable 3.20 GB, sada me zanima zasto integrusa koristi memoriju kada ima dedicated 2 GB? moze li se to ikako iskljuciti i da koristi svoju video memoriju?

 

Koliko se ja sjećam integrirana 7640G stalno radi a diskretna 8750M 2GB se sama uključuje po potrebi.....

 

 

 

Temeperature ti je za obje ajmo reć ista {#} . 

 

Točno tako!

definho kaže...

AIDA daje duplo manje brojke, tu je takoder i temp. grafike...(takoder tokom gledanja streama, a u isto vrijeme je temp. na HWMonitoru oko 98...)

 

i da, valjda se ona pali po potrebi, tj. koliko sam i ja po settingsima pohvatao na taj nacin ocito radi...

Vidim snašo si se s drugim programom, ma nemaš problema da temperature, sve je to normalno za laptop.

 

Da tako radi {#}

Valentin17 kaže...

definho

 

- HW monitor očito krivo pokazuje, ovo što pokazuje Aida je OK.

Greška sa očitavanjem između senzora i HW-a

Largo kaže...

Ja sam uzeo Probook 450 sa 4Gb i isto mi piše da je iskoristivo 2.6Gb. 32-bitni Windowsi valjda vide 3.25Gb i ostatak zauzme integrirana grafika Intel HD4000. Koliko sam vidio sa net-a integrirana grafika se ne može trajno isključiti a da bi onda ugrađen Radeon stalno bio aktivan. Jedino rješenje je ugraditi 64-bitne Windowse i kupiti još 4Gb RAM-a.

Tako je, al nema potrebe za 4gb, stvarno mislim da nece to trebat, ovih 3.2 ce zadovoljit sve.

Remember that guy that gave up? Neither does anybody else!
14 godina
offline
HP ProBook 455

Novi 455 G1 na godinu i 2 mjeseca starom standu Cooler Master: NOTEPAL L1.

 

Youtube (Normani prozor ne full screen) i surf; Windows 7 Pro x64 SP1.

 

Usable 3274MB.... Tek sam osnove instalirao ništa podešavano još......

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

p.s. driveri na HP stranici za 455 G1 za Windows 7 x64 kome treba. :)

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=5359417&prodTypeId=321957&prodSeriesId=5359415&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=4063

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2013 22:37 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HP ProBook 455

jos me zanima, ima li tko da ima Win 8.1 i da mu rade fingerprint sensor i da mu rade svi hotkeyevi? meni na 8.1 rade samo za zvuk, iako sam instalirao drivere za bas 8.1 i ne radi, a za 8.1 takoder imaju i za fingerprint, ali takoder ne rade?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HP ProBook 455

Ima dobre zvučnike za filmove da se fino podesiti kombiniranjem sa media player classic home cinema, kaže žena k'o u kinu haha.

 

Ali stavljanje i vađenje baterije je za k..... gluplju stvar nisam dugo vidio, uspjela mi je i past na pod kod prvog stavljanja jer sam mislio da je legla a nije.

Vađenje baterije je još gore.

 

Osim toga stalo bi još toliko kapaciteta kako su je na pol napravili.....

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 21:19 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 455

Pozz ..

Mislim si kupit ovu zvjerku.

Zanima me kako vrti taj quard core procesor, 8750m i 4 gb rama malo novije igre (gta 4)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HP ProBook 455

Vrti on nju sada sam probao, samo će tu biti najveći prob u grijanju.... stvarno vrti vent i zrak je vruććć. Ispod mi je cooler notepal l1 a sa njim kada izađem iz igre u aidi je na oko 60-62 temp što znači otprilike da je 10 više bez standa. (To sada kada je lap novi a kasnije će biti više temp.)

 

Grafiku možeš dosta visoko  tj. sam ćeš kužiti kada pretjeruješ kada šteka ali hlađenje je broj jedan u ovoj priči... Proc može proć, grafika može proć, zadovoljava, hlađenje isto sa obaveznim standom i čistim lapom....   To ti je onaj osjećaj valjda se neće ugasiti. :))

bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
HP ProBook 455

To sa temp sam objasnio a sada da ne ostanem samo na riječima sam se potrudio i pokazati kako sam ja to bio igrao. Može i bolje može i gore ali temp su tu u prvom planu. :)

 

p.s inače nabijem na k... ovoga što mi daje TD neka bude majstor pa neka on bolje objašnjava onda. Gdje si faco????

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2013 9:32 (Oldy).
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
HP ProBook 455

Mislim da sam nakon 10 dana od kupnje jako zadovoljan tempreaturno sa ovim amd-om i hp-om, idle zna i 29,30 a malo sam ga i OCCT-o pola sata.

 

Stoji na ugašenom notepalu znači uzdigut od stola da nije na samom stolu, lap ima bolju cirkulaciju zraka tako, lakše je raditi i lap lijepše izgleda kada stoji na cooling padu mada ga ne hladi aktivno.

 

Moj bivši turion bi u idleu imao tolike temp kolike ovaj ima pod opterećenjem vidi se napredak.

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HP ProBook 455

ponovit cu pitanje, ima li itko da je na Win 8.1 i da mu svi hotkey-evi rade sa official driverima sa HP-ove stranice? takoder ima li itko da mu radi fingerprint sensor na Win 8.1?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HP ProBook 455

Tražim malo po netu i vele da se A8-4500M da lako zamjeniti sa recimo   A10-4600M ili i novijim A10-5750M.

 

Znači postoji mogućnost easy replace tj. upgradea jednog dana jel ima tko kakva saznanja o tome malo više?

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HP ProBook 455

definho

 

Daj mi molim te zakelji u post iz AIDE ScreenShot: Matična ploča -> BIOS.

 

Tnx. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HP ProBook 455

here you are my friend :)

Respect the Raise...!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
HP ProBook 455

Hm da i ti si flashao BIOS sa novijom verzijom treba mi netko a da je na prvom BIOS-u.

 

Jer mi se čini da pošto je sada Richland da su i putem BIOS-a dali podršku za upgrade APU-u i na Richlande tj. 99% je da se može ako mu daju BIOS podršku da prepozna APU bez tog ništa.

 

Jel ima netko a da je na f.21 BIOSU još?

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HP ProBook 455

  Da li je netko nadograđivao RAM? Koji sada na kraju ide? DDR3L?

 

Kupio sam obični DDR3 pa mi lap javlja da nije podržan tip DDR3 memorije da ga izvadim van zbog moguće nestabilnosti sustava.

 

Inače ga vidi u BIOSU ima 8GB rama ali mu očito 1.5V ne valja treba ta L na 1.35V?

 

PC3-12800 CL11.

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HP ProBook 455

Jesi provjerio nekim softwerom npr. Aida EE koji imaš sada postojeći RAM pa prema tome se vidi što ti treba.

14 godina
offline
HP ProBook 455

Ne pokazuje AIDA dobro prvo ne vidi DDR3L nego DDR3 a i pokazuje napon 1.5V tu je i bio zajeb.

 

CPU-Z pokazuje napon 1.28V to bi onda bila L(Low voltage) 1.35V.

 

Mislim da je ova ići ću tamo pa ću probati kupiti mada ne piše brojno stanje koliko imaju komada.

 

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=19782

 

Uglavnom problem je u 0.15V izgleda. Može raditi i ovako ali bolje ne da ne bi bilo nismo znali a i ne da mi se svaki put gledati error kod bootanja. A i postoji mogućnost BSOD-a zato pitam da li je netko nadogradio. :)

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 13:42 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HP ProBook 455

Otvori fino poklopac ispod, barem to nije problem kod probook-a i vidi što piše na keksu od rama i sve ce ti biti kristalno jasno što trebaš kupiti. 

14 godina
offline
HP ProBook 455

Hvala majstore već kupio nisam niti ja toliko bedast.

 

Uostalom tražio sam vlasnike istog lapa da mi odgovore da li su upgradeali RAM a ti ionako nemaš taj lap. :)

 

 

 

Dakle cijena 499kn; prepisujem sa pakiranja: Kingston,   KVR-16LS11/4

4GB PC3L - 12800 CL11 204-Pin SODIMM.

 

 

Znači DDR3L 1.35V ne 1.5V kao "Obična" DDR3.

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 20:43 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HP ProBook 455

Evo da odgovorim jer bi moglo zanimati vlasnike ovog modela.

Naime, nadogradio sam Probook 455 sa (na forumu preporučenom) G-skill memorijom, ali ni ona nije podržana jer je CL9.

U dopisivanju sa G-skill tehničarima su mi lijepo objasnili da CL9 u biti nije standardni modul i da većina laptopa neće prepoznati ovu memoriju, već treba koristiti CL11 memoriju jer je ona standardna i radi na većini laptopa. Na njihovom forumu je netko i dobio upravo ovakav odgovor, ali mislim za Samsung lap sa AMD procesorom.

Inače g-skill ima u ponudi oba modela, CL9 i CL11 i oba su na 1.35V... tako da nekako sumnjam da je u pitanju voltaža... tih 0.15V ne predstavlja problem, a tako su mi i objasnili tehničari iz g-skilla.

 

Što se tiče samog lapa, sve 5... nakon 8 godina Thinkpada R50E, ovo je drugi svijet i smatram da za taj novac trenutno predstavlja best-buy. Jedina mana je disk na 5.400 okretaja... pa otud i 5.9 za disk performance u win7 x64 kao usko grlo sustava.

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 23:28 (Corto_1973).
14 godina
offline
HP ProBook 455

Prijatelju ima veze tih 0.15V jer sam prvotno kupio Transcend za 350kn sve isto i latencija je CL11 samo je PC3 12800 1.5V a ne PC3L 12800 1.35V i lap mi je prije samog boota u Windowse javio da DDR3 memorija nije podržana i da je zbog moguće nestabilnosti sustava rađe izvadim van. Vidi je u BIOSU vidi je u task manageru ali je ne preporuča.



Sada kada sam stavio ovu skuplju 1.35V nikakva greška se ne pojavljuje prije bootanja i u CPU-zu su oba keksa na 1.28V.



Postoji "Obična" DDR3 (PC3) na 1.5V,

DDR3L Low voltage (PC3L) 1.35V koja nama treba sada,

i DDR3U Ultra Low Voltage (PC3U) 1.25V.

a ti te tehničare pošalji u moje ime znaš već kuda......  Ja bih plaćao skuplju memu iz zajeb....?

 

 

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2013 4:27 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HP ProBook 455

 

 

 

 

 

  Double, sorry....

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2013 3:52 (Oldy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice