Acer aspire one temperatura

poruka: 9
|
čitano: 2.321
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Acer aspire one temperatura
Pozdrav ekipa!

Trebam pomoć sa svojim Acer aspire one modelom. (intel atom 1.6, giga rama)

Pošto su temperature zraka trenutno ludnica, i acer se grije ko lud.

Jučer sam ga rastavio na sastavne dijelove i začudio sam se kaj unutra uopće nema prašine, čak ni u ventilatoru!

Everest ultimate mi trenutno prikazuje sljedeće temperature:

temp hard diska (hitachi) - 41 stupanj celzijev
cpu dioda - 87 stupnjeva (ide i do 90 ako je vjerovati everestu)
cpu - 27 stupnjeva

pretpostavljam da je temperatura proca ovih gore 87 jer se odozdo sve grije ko blesavo.

dal neko ima kakav prijedlog kaj napraviti, nekakav cooling mod il nesto, jer meni ovo nije normalna temperatura...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Acer aspire one temperatura

Temperatura je visoka,na laptopu bi trebalo promjeniti termalnu pastu.Ako imas garanciju onda odnesi,ako ne izać će te oko 150-200kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2012 18:31 (tomo4vk).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire one temperatura
santos kaže...
Pošto su temperature zraka trenutno ludnica, i acer se grije ko lud.

Možda da kupiš neki cooler:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=016004&id_artikl=016.000.272

11 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire one temperatura

tnx tomo, razmisljao sam bas jucer da bi mogao stavit novu pastu. imas kakvu preporuku? trenutno sam u zagrebu pa bi mogao to odma rijesit.

 

(PS, netbook nema vise garanciju, star je oko 2 godine)

@ mario : razmisljao sam i o vanskom hladilu, al mislim da nema smisla imat ispod netbooka od 10 inca hladnjak od 17 inca :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 12:30 (santos).
16 godina
offline
Acer aspire one temperatura

Zamijeni termalnu pastu, moja preporuka Arctic Cooling MX-2 ili MX-4.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Acer aspire one temperatura

Cooling pad ti nebi pomogao na netbooku puno!

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 20:58 (tomo4vk).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Acer aspire one temperatura

Slažem se sa @191x7,evo u linksu za 50kn.Ovdje malo prouči o termalnim pastama:http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/termalne-paste-pitanja-odgovori/115462.aspx

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire one temperatura

uzet cu arctic cooling mx-2, i vjerojatno napraviti jos ovaj mod ako temperature i dalje budu visoke:




hvala svima na prijedlozima, javim sutra nove temperature ;)

 

P.S. sto se tice cooling pada, posudio sam cooling pad od kolegice, subjektivno se donji dio cini manje toplim, ali temperaturno je na istom nivou kao i bez njega kada netbook ima dobar protok zraka (temperature su tada 70-75 stupnjeva, to je najbolje sta sam uspio uloviti - to je dok ga drzim u krilu, te dobiva dovoljno zraka od ispod. dok je na stolu ocito ne dobiva dovoljno zraka jer onda temperature rastu do 90 stupnjeva.).

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 21:25 (santos).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire one temperatura
santos kaže...

uzet cu arctic cooling mx-2, i vjerojatno napraviti jos ovaj mod ako temperature i dalje budu visoke:




hvala svima na prijedlozima, javim sutra nove temperature ;)

 

P.S. sto se tice cooling pada, posudio sam cooling pad od kolegice, subjektivno se donji dio cini manje toplim, ali temperaturno je na istom nivou kao i bez njega kada netbook ima dobar protok zraka (temperature su tada 70-75 stupnjeva, to je najbolje sta sam uspio uloviti - to je dok ga drzim u krilu, te dobiva dovoljno zraka od ispod. dok je na stolu ocito ne dobiva dovoljno zraka jer onda temperature rastu do 90 stupnjeva.).

I dalje ti je temperatura visoka odnesi to na servis nek oni to urade kako treba i miran si 2 godine...

Softwer
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice