Acer Aspire ES1-531-C2UB - hdd is frozen

poruka: 1
|
čitano: 1.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire ES1-531-C2UB - hdd is frozen

Pozdrav svima, evo nakon vremena dugo nisam bio tu. 

Imam jedan problem vezan za nov novcat laptop, star je 3mj. 

Da opišem o čemu se radi.

Naime, prije kojih mjesec dana sam primjetio jedan problem to što u postavkama Biosa registrirana pod HDD is password FROZEN. 

Na internetu sam saznao da je to zamrznjen hdd, no u radu nije ništa nije smetalo. 

Na Acerovu stranicu  sam napravio prema uputama, no stanje nije popravljeno.

Testirao sam s programom HDD Regeneratora, na skenu nije našlo Bad sectora, znači hdd je ok ali je detektirana jedna "D" Delay Detect.

Navodno na netu mi piše da se ti podaci usporava dizanje windowsa. 

Na laptopu je trenutno instalirana origi windows 10 pro. Radi super. Instalirani su svi driveri tako da nema nijedna problem. 

 

Pazi sad, primjetio sam nešto neobično, naravno radio sam test da vidim što ih uzrokuje hdd is Frozen.

 

1. Laptop se upali i uđem i ne piše Hdd is frozen, onda izađem iz Bios naravno s tipkom F10 i brzo se digne win 10 - Sve Oke.

2. Idem restart i odmah uđem u Bios i tamo detektira Hdd is Frozen. Izađem s tipkom F10 i ponovno se upali i odmah uđem u Bios i tamo ne detektira Frozen i brzo se digne.

3. Pazi sad ovo, idem restart i onda sporo digne win 10 i nešto bljesne pri učitavanju , kod dizanja trajao minutu i pol.

4. Kliknem na shutdown i ugasi se, upalim laptop i odmah uđem u Bios i tamo detektira HDD is Frozen, i izađem sa F10 i laptop se upali i odmah uđem u Bios i tamo mi više ne piše HDD is Frozen te nakon izlaska s tipkom F10 i brzo se digne win10 i to 15-20sec. 

 

I nakraju postavljam pitanje zašto se kod restarta uzrokujr pojavu "Hdd is password Frozen" ?

 

Laptop ima garanciju od 2god.

 

Molim vaš odgovor kako mogu srediti taj famozni problem?

Detektiran D Delay detect Detektiran D Delay detect
HDD nema bad sector HDD nema bad sector
Hdd is password FROZEN Hdd is password FROZEN
HDD Health HDD Health
Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice