T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.537
|
čitano: 6.530.273
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Meni su zaboravili "negdje" kliknuti da imam MaxTV, stalno je bacao onaj x3-nešto-nešto... Nazvao SZK, ovaj promrmljao nešto u stilu koji idiot je radio ovu konfiguraciju i za 5min radi.

 Kako ono ide "onaj koji govori Splitski zna poso"

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Stigla optika danas ali su mi na MaxTV-u nestali programi???

Imam HBO premium i Prosireni paket, nista od toga nema vise...

 

Jel se to nesto automatski prekine ili ih treba zvat ta mi to omoguce?

 

EDIT:
Nikakav novi ugovor ili slicno nije potpisano/mijenjano...samo su stavili optiku umjesto bakra

 

Jos jedna stavka koju sam zaboravio napisati.

Znaci, tehnicari su stavili novi ruter i novu kutiju MaxTV (izgleda identicno staroj i ima istu oznaku) ali sada za ukljucenje MaxTv treba dugo vremena.

 

Pritiskom na daljanski od MaxTV dok ne dođe slika na TV prođe vise od 1min!

 

Prije nego sto su stavili ovaj novi uređaj Maxtv se palio u roku od max 5 sec.

U cemu bi mogao biti problem???

 

EDIT:

Upaljen je Eco mode na Max-u, sa ugasenim Eco mode pali se brze...jedino je ona bijela lampa jako svijetla na Max-u...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 9:32 (djigibao).
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav
Uzeo optiku ko tkoma, i sve ok, al ne mogu dodati uslugu u moj telekom aplikaciji, automatski nije dodana, a kad probam dodati javi gresku.. chat isto ne radi.. prijavim se prek telekom id-a, ali i preko drugih prijava isto.. jel ima veze kaj sam uzel prije par dana pa jos nije full aktivirano, il je opcenito aplikacija banana..?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
bones1802 kaže...
Pozdrav
Uzeo optiku ko tkoma, i sve ok, al ne mogu dodati uslugu u moj telekom aplikaciji, automatski nije dodana, a kad probam dodati javi gresku.. chat isto ne radi.. prijavim se prek telekom id-a, ali i preko drugih prijava isto.. jel ima veze kaj sam uzel prije par dana pa jos nije full aktivirano, il je opcenito aplikacija banana..?

 Sačekaj par dana da im se sve refresha u sustavu. Ako me sjećanje dobro služi ni meni nije bilo odmah sve vidljivo, pa sam zaboravio na to, i kada sam se nakon nekog vremena ponovno ulogirao sve usluge su bile u MojTelekom app-u.

16 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bones1802 kaže...
Pozdrav
Uzeo optiku ko tkoma, i sve ok, al ne mogu dodati uslugu u moj telekom aplikaciji, automatski nije dodana, a kad probam dodati javi gresku.. chat isto ne radi.. prijavim se prek telekom id-a, ali i preko drugih prijava isto.. jel ima veze kaj sam uzel prije par dana pa jos nije full aktivirano, il je opcenito aplikacija banana..?

 Nekad potraje više dana dok se to ne vidi. Takav sam slučaj imao i ja, ali ne s optikom nego s jednom drugom uslugom. Na kraju je sve bilo ok.

3 godine
offline
T-Com Internet

HT uveo Gigabox+

  • ide preko 5G po max brzinama do 1,5 Gbps
  • 600 GB prometa na mjesec, nakon toga i dalje možete surfati neograničeno na 4 Mbit/s ALI ograničenje brzine se miče u noćnim satima, između 01:00 i 07:00h (znači da tada možete vjerojatno imati max brzine i trošiti GB, ne znam)
  • može samo SIM kartica
  • uređaj ZTE MC801A 5G po cijeni od 120,00 EUR (904,14 kn) jednokratno ili na rate po cijeni od 5,00 EUR/24 mj (37,67 kn/24 mj) uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/gigabox

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 19:59 (Tirkiz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Korak unazad sta reci... 600 gb shebes u 3 dana
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Korak unazad sta reci... 600 gb shebes u 3 dana

 

I jesi čitao dalje moj post?

 

Znači ispada da nakon što potrošiš svih 600 GB, po danu ti daju 4 Mbps brzinu a po noći od 1 - 7 h max brzinu di onda možeš i dalje silne GB trošiti

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Korak unazad sta reci... 600 gb shebes u 3 dana

 

I jesi čitao dalje moj post?

 

Znači ispada da nakon što potrošiš svih 600 GB, po danu ti daju 4 Mbps brzinu a po noći od 1 - 7 h max brzinu di onda možeš i dalje silne GB trošiti

 tko vise skida ista?, sta ce mi koji vrag od 1 do 7 ujutro max brzina, kad zelim preko dana upalit netflix ili plex...a di jos sta djeca upale youtube, u 2 dana sam ja na 4 mbps.....onaj paket sa 2 tb je jos ok, ovo je doba 2012 sa ovih 600 gb

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Korak unazad sta reci... 600 gb shebes u 3 dana

 

I jesi čitao dalje moj post?

 

Znači ispada da nakon što potrošiš svih 600 GB, po danu ti daju 4 Mbps brzinu a po noći od 1 - 7 h max brzinu di onda možeš i dalje silne GB trošiti

 tko vise skida ista?, sta ce mi koji vrag od 1 do 7 ujutro max brzina, kad zelim preko dana upalit netflix ili plex...a di jos sta djeca upale youtube, u 2 dana sam ja na 4 mbps.....onaj paket sa 2 tb je jos ok, ovo je doba 2012 sa ovih 600 gb

 

Uzmi HT Unlimited GB tarifu i troši i po 6 TB na mjesec po max brzinama kao ja

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

HT uveo Gigabox+

  • ide preko 5G po max brzinama do 1,5 Gbps
  • 600 GB prometa na mjesec, nakon toga i dalje možete surfati neograničeno na 4 Mbit/s ALI ograničenje brzine se miče u noćnim satima, između 01:00 i 07:00h (znači da tada možete vjerojatno imati max brzine i trošiti GB, ne znam)
  • može samo SIM kartica
  • uređaj ZTE MC801A 5G po cijeni od 120,00 EUR (904,14 kn) jednokratno ili na rate po cijeni od 5,00 EUR/24 mj (37,67 kn/24 mj) uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/gigabox

 Jel su mozda aktivirali SA tornjeve koji su se pojavili na CM? Mozda je to uvod bio za ovu tarifu... ;)

Nazalost jos se nisam uspio dokopati mob od šogorice koji bi malo provozao i vidio jel ih ima još negdje i jel su aktivni...

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Korak unazad sta reci... 600 gb shebes u 3 dana

 

I jesi čitao dalje moj post?

 

Znači ispada da nakon što potrošiš svih 600 GB, po danu ti daju 4 Mbps brzinu a po noći od 1 - 7 h max brzinu di onda možeš i dalje silne GB trošiti

 tko vise skida ista?, sta ce mi koji vrag od 1 do 7 ujutro max brzina, kad zelim preko dana upalit netflix ili plex...a di jos sta djeca upale youtube, u 2 dana sam ja na 4 mbps.....onaj paket sa 2 tb je jos ok, ovo je doba 2012 sa ovih 600 gb

 

Uzmi HT Unlimited GB tarifu i troši i po 6 TB na mjesec po max brzinama kao ja

 Je uz dnevno prekidanje da trebam poslat sms poruku....posto radim od kuce to je neprihvatljivo :) trenutno neograniceni internet tjedan funkcionira odlicno

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Korak unazad sta reci... 600 gb shebes u 3 dana

 

I jesi čitao dalje moj post?

 

Znači ispada da nakon što potrošiš svih 600 GB, po danu ti daju 4 Mbps brzinu a po noći od 1 - 7 h max brzinu di onda možeš i dalje silne GB trošiti

 tko vise skida ista?, sta ce mi koji vrag od 1 do 7 ujutro max brzina, kad zelim preko dana upalit netflix ili plex...a di jos sta djeca upale youtube, u 2 dana sam ja na 4 mbps.....onaj paket sa 2 tb je jos ok, ovo je doba 2012 sa ovih 600 gb

 

Uzmi HT Unlimited GB tarifu i troši i po 6 TB na mjesec po max brzinama kao ja

 Je uz dnevno prekidanje da trebam poslat sms poruku....posto radim od kuce to je neprihvatljivo :) trenutno neograniceni internet tjedan funkcionira odlicno

 

HT unlimited ne prekida, SMS dobiješ unaprijed prije nego potrošiš preostalih 50 GB prometa.

Kod drugih telekoma SMS dođe nakon što je potrošen promet pa spuštaju brzinu/prekinu net dok se ne pošalje odgovor :)

 

Ja kod sebe imam home server i sam sam si isprogramirao skriptu da server svakih pola sata provjerava popis SMS-ova u Teltonika routeru i kada naiđe na SMS od telekoma, pošalje SMS za brzinu.

Tako već dvije godine.

Nikakva spuštanja brzine nisam doživio.

Trošim i do 6 TB na mjesec.

 

Internet tjedan sam i ja razmotrio pošto radim isto od kuće i puno prometa, izađe me skuplje nego HT Unlimited GB.

Plus što još kod tjedne tarife moraš paziti da ima love na računu za produljiti svaki tjedan a HT Unlimited je pretplata.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2023 10:27 (Tirkiz).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
Korak unazad sta reci... 600 gb shebes u 3 dana

 

I jesi čitao dalje moj post?

 

Znači ispada da nakon što potrošiš svih 600 GB, po danu ti daju 4 Mbps brzinu a po noći od 1 - 7 h max brzinu di onda možeš i dalje silne GB trošiti

 tko vise skida ista?, sta ce mi koji vrag od 1 do 7 ujutro max brzina, kad zelim preko dana upalit netflix ili plex...a di jos sta djeca upale youtube, u 2 dana sam ja na 4 mbps.....onaj paket sa 2 tb je jos ok, ovo je doba 2012 sa ovih 600 gb

 

Uzmi HT Unlimited GB tarifu i troši i po 6 TB na mjesec po max brzinama kao ja

 Je uz dnevno prekidanje da trebam poslat sms poruku....posto radim od kuce to je neprihvatljivo :) trenutno neograniceni internet tjedan funkcionira odlicno

 

HT unlimited ne prekida, SMS dobiješ unaprijed prije nego potrošiš preostalih 50 GB prometa.

Kod drugih telekoma SMS dođe nakon što je potrošen promet pa spuštaju brzinu/prekinu net dok se ne pošalje odgovor :)

 

Ja kod sebe imam home server i sam sam si isprogramirao skriptu da server svakih pola sata provjerava popis SMS-ova u Teltonika routeru i kada naiđe na SMS od telekoma, pošalje SMS za brzinu.

Tako već dvije godine.

Nikakva spuštanja brzine nisam doživio.

Trošim i do 6 TB na mjesec.

 

Internet tjedan sam i ja razmotrio pošto radim isto od kuće i puno prometa, izađe me skuplje nego HT Unlimited GB.

Plus što još kod tjedne tarife moraš paziti da ima love na računu za produljiti svaki tjedan a HT Unlimited je pretplata.

 

 izade te po meni isto... 60 kn je tjedan, *4 = 240 kn, a koliko je ono unlimited? nemas jeba*e da moras drzat server radi sms poruka, plus svaki drugi mj bude internet tjedan po 35 kn

 

sad sam naprimjer 7 i 8 mj cijeli imao stalno po 35 kn pa je full jeftino izaslo...

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2023 18:38 (dado16).
3 godine
offline
Re: T-Com Internet

Morat ću to ponovno razmotriti :D

 

Prije dvije godine mi je računica izašla oko 250-300 kn na mjesec, ne sjećam se više, pa sam uzeo Unlimited GB jer mi ovo sa SMS-ovima nije nikakva tlaka kada to server radi za mene.

 

Brzine su max i može se spajati na 5G, jel?

I jel dopuštaju isključivanje CGNAT-a na toj tarifi?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

Morat ću to ponovno razmotriti :D

 

Prije dvije godine mi je računica izašla oko 250-300 kn na mjesec, ne sjećam se više, pa sam uzeo Unlimited GB jer mi ovo sa SMS-ovima nije nikakva tlaka kada to server radi za mene.

 

Brzine su max i može se spajati na 5G, jel?

I jel dopuštaju isključivanje CGNAT-a na toj tarifi?

 da brzine su max iako stoji u onim pravilima da je max 75 mbps, ja uredno dobivam 200 mbps.... radi 5g, i cgnat sam si sam iskljucio jos davnih dana tako da pretpostavljam da i dalje se moze preko SZK-a

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav! Da li postoji nekakva interaktivna karta koja pokazuje moguću brzinu fiksnog interneta. Nekad je to imao HT, da li postoji još uvijek i ako da, gdje. Pokušavam pronaći ali bezuspješno. 

Nešto slično ovome, pogledat sliku. Upišeš u tražilicu adresu i izbaci ti moguću brzinu na toj adresi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 16:46 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
CPU kaže...

Pozdrav! Da li postoji nekakva interaktivna karta koja pokazuje moguću brzinu fiksnog interneta. Nekad je to imao HT, da li postoji još uvijek i ako da, gdje. Pokušavam pronaći ali bezuspješno. 

Nešto slično ovome, pogledat sliku. Upišeš u tražilicu adresu i izbaci ti moguću brzinu na toj adresi.

 

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/InteraktivniPreglednik#sthash.H7X6vrkv.dpbs

 

Lijevo označi "Dostupnost širokopojasnog pristupa" a deoznači "JAVNA RASPRAVA... blabla"

 

Imaj na umu da im povremeno server bude u banani pa karte ne rade

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Koliko je Gigabox usluga pouzdana za rad od kuće ?

Radi se o mjestu gdje nema 5G signala, niti optike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hrvojeee kaže...

Koliko je Gigabox usluga pouzdana za rad od kuće ?

Radi se o mjestu gdje nema 5G signala, niti optike.

 Kao svaka druga mobilna usluga, dokle god je dobra pokrivenost mobilnim signalom (4g) radit će uredno. 

LP
16 godina
offline
T-Com Internet

Zna netko ili ima netko da je produzivao ugovor prije malo da li je moguce dobiti neke popuste (kao npr. sto sam imao zadnje 2 godine MAX3+PROSIRENI+HBO za 30€) ili smo osuđeni na onu ponudu koja se nalazi na webu?

Imaju samo 3 paketa s tim da prvi paket ima samo osnovne programe (skoro isto sto se ima preko antene) a ostala 2 su skuplja.

 Ovo sto imam sad bi bio kao ovaj srednji paket koji ispada 10€ skuplji.

Ako je bed pisat na javno slobodno moze i na PP.

 

Hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
I ja bas gledam, zvala me zena s HTa za ugovor. Osnovni paket mi se nikako ne isplati.
9 godina
offline
T-Com Internet

Jel netko ima pouzdanu info o novoj opremi (modemima) koji će se navodno dijeliti svim korisnicima na optici? Navodno neki arcadyan sa ugrađenim ONTom tj optika ide direkt u njega?

 

Zanima me jer ne zelim njihovu priprostu opremu a pogotovo ne ova plastična smeća koja se kupuju na kile i palete. Da li bar "obični" poslovni korisnik može dobiti evo ti nit, tu ti je PLOAM password, spajaj što hoćeš ili ćemo biti prisiljeni koristiti ovaj drlog (ili što već nam uvale)?

 

Imam sve na jednoj škatuli (plus stari ONT) i to mi savršeno radi, spojim se tu i tamo da pogledam jel se RouterOS updateao i to je to, reconnect PPPoE usera traje < 2sec, toliko i prekid interneta u doba koje meni odgovara.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam stavio optiku prije cca 20tak dana i doli su mi Technicolor FGA2233HTC ruter.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
offline
T-Com Internet

Ima li ovdje korisnika koji koriste tarifu Simpa internet tjedan?

 

Jel vam HT isključi CGNAT na zahtjev i jel brzine idu iznad 200-300 Mbps?

 

Hvala

 

 

 

EDIT: Isključuju CGNAT, tarifa ima max brzine i može se spajati na 5G

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 11:21 (Tirkiz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Sad je 300 Mbit osnovan brzina na optici...

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Syke kaže...

Sad je 300 Mbit osnovan brzina na optici...

Super , ja sam plaćao 2,65 eura više za 500 mbit ali sada nema smisla, idem to ukinuti jer 300 mbit je  sasvim dovoljno kod "skidanja".

9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mogli su 3.14zde smanjiti cijenu tog paketa od 500 na recimo 1.99 a pustiti 1Gbit za recimo 2.99, to bi vrlo rado platio.

 

BTW, kako aktivirati ovaj 1Gbit? Ne vidim ga niti na portalu niti u mobilnoj app.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Mogli su 3.14zde smanjiti cijenu tog paketa od 500 na recimo 1.99 a pustiti 1Gbit za recimo 2.99, to bi vrlo rado platio.

 

BTW, kako aktivirati ovaj 1Gbit? Ne vidim ga niti na portalu niti u mobilnoj app.

 ako treba 1gbit najbolje se javit na szk da se aktivira :) trust me, odradio ovih dana dosta takvih aktivacija i sve bude u roku max 24h aktivno :)

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
16 godina
offline
T-Com Internet

Kakav je ovaj Arcadyan? Danas mi ga tehničar stavio, odnio Speedport Plus (Sercomm).

Na prvu ne mogu mu pristupiti na 192.168.1.1, ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice