T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.634
|
čitano: 6.620.757
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pitanje za kolege… na max tv aplikaciji na svom drugom tv-u mogu live sadrzaj da vratim na pocetak, medutim to ne mogu na svom max tv prijemniku koji je spojen na tv u dnevnom. Se ne moze preko prijemnika ili ja ne znam samo kako (sve sam probao) ?
 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
Javljam da je danas tehničar došao i složio optiku. Nažalost nije me bilo doma da mu kažem da mi ostavi ONT. Ako otiđem u HT centar i tamo pitam da mi daju ONT. Bi li radio internet ako ga ja sam spojim, na njega stavim svoj router i u njemu upišem PPPoE podatke? I koji je ONT potreban za brzinu 500/250?
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 18:32 (D.123).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
D.123 kaže...
Javljam da je danas tehničar došao i složio optiku. Nažalost nije me bilo doma da mu kažem da mi ostavi ONT. Ako otiđem u HT centar i tamo pitam da mi daju ONT. Bi li radio internet ako ga ja sam spojim, na njega stavim svoj router i u njemu upišem PPPoE podatke? I koji je ONT potreban za brzinu 500/250?

 u t-centru ne drze ontove....jel ti ostavio bilo kakvu opremu? Nece ti tako bas jednostavno raditi, moras imat vlan idove poslozene u svom routeru ili htov router u bridgu

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-prvo, ont je optical network terminal, tehničar ti je složio.. što bi trebao ostaviti? ont? to je optika-modem, naravno da je ostavljen-postavljen-priključen ako imaš optiku-liniju.. pa pitanje što pitaš :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
Htio bih koristiti svoj router na optici. Tehničar je stavio samo Technicolor FGA2235, a koliko znam on ne može biti u bridge modu, barem koliko sam vidio na forumima. Pa sam mislio staviti ONT i iza njega svoj router u kojem mi posložio vlan idove samo za internet jer za ostalo ne trebam.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
D.123 kaže...
Htio bih koristiti svoj router na optici. Tehničar je stavio samo Technicolor FGA2235, a koliko znam on ne može biti u bridge modu, barem koliko sam vidio na forumima. Pa sam mislio staviti ONT i iza njega svoj router u kojem mi posložio vlan idove samo za internet jer za ostalo ne trebam.

 technicolor je ont i ujedno router. I on se i postavlja vecinom na optici. Ako je FGA2235 to znaci da ima novi firmware i da je na RDK, sto znaci nema bridge mode-a, nema šarafanja po routeru

(moras zatraziti da zelis svoju opremu koristiti pa ce ti se promjeniti oprema)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 19:15 (dado16).
9 godina
offline
T-Com Internet

Sve verzije combo modema Technicolor su na RDK.Kod FGA 2233 možeš ući u web GUI, dok kod FGA 2235 ne možeš.

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
Danas sam zatražio promjenu opreme i odmah danas je došao tehničar. Stavio mi je huawei ONT + speedport. Pitao sam ga mogu li poslije ONT-a staviti svoj router bez speedporta i rekao mi da mu je kolega rekao da to neće raditi. Naravno ja sam ga pitao mogu li probati pred njim pa vidi da će raditi. Kad sam podesio svoj router samo se iznenadio, nasmijao i čestitao mi jer se to kao ne može. Sad imam lijepo svoj router direkt uštekan u ONT bez HT-ovog routera i sve radi odlično.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

Poz, idem na selo di mi prosle godine nije bilo signala na mobitelu pa sam mislio uzet mobilni internet, sad sam bio u t comu i dali su mi samo neku sim karticu, dali ce to ista pomoc, dali to ima bolji doseg ako ju stavim u mobitel nego inace?

Ili mi treba i router, al mislio sam uzet usb stick al nakraju sam zaboravio

 Malo sam razmislio i guglo i mislim da je problem do kamenih zidova i do loseg mobitela zato sto kad izadem iz kuce prakticki 2 metra onda ima signala. Dali vam to ima smisla? Prije nego sam zamijenio mobitel bilo mi je uvijek signala i interneta u kuci. Prije sam imao samsung, sad imam xiaomi. 

Sto mislite dali da kupim neki bolji mobitel ili da kupim router pa u njega stavim sim karticu za internet?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

Sve verzije combo modema Technicolor su na RDK.Kod FGA 2233 možeš ući u web GUI, dok kod FGA 2235 ne možeš.

2233 ima i pod acsom, no moze se azuriranjem prebacit na RDK. Dok je 2235 iskljucivo RDK

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
D.123 kaže...
Danas sam zatražio promjenu opreme i odmah danas je došao tehničar. Stavio mi je huawei ONT + speedport. Pitao sam ga mogu li poslije ONT-a staviti svoj router bez speedporta i rekao mi da mu je kolega rekao da to neće raditi. Naravno ja sam ga pitao mogu li probati pred njim pa vidi da će raditi. Kad sam podesio svoj router samo se iznenadio, nasmijao i čestitao mi jer se to kao ne može. Sad imam lijepo svoj router direkt uštekan u ONT bez HT-ovog routera i sve radi odlično.

 Ma može se bez problema zaš nebi moglo a i od 1.1.2024 je uvedeno pravo na vlastitu opremu samo je stvar šta dosta tehničara ne eksperimentira i dosta rade '' by the book '' 

 

 

LP
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
SPAWNK4MPER ti mama kaže...
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

Poz, idem na selo di mi prosle godine nije bilo signala na mobitelu pa sam mislio uzet mobilni internet, sad sam bio u t comu i dali su mi samo neku sim karticu, dali ce to ista pomoc, dali to ima bolji doseg ako ju stavim u mobitel nego inace?

Ili mi treba i router, al mislio sam uzet usb stick al nakraju sam zaboravio

 Malo sam razmislio i guglo i mislim da je problem do kamenih zidova i do loseg mobitela zato sto kad izadem iz kuce prakticki 2 metra onda ima signala. Dali vam to ima smisla? Prije nego sam zamijenio mobitel bilo mi je uvijek signala i interneta u kuci. Prije sam imao samsung, sad imam xiaomi. 

Sto mislite dali da kupim neki bolji mobitel ili da kupim router pa u njega stavim sim karticu za internet?

 Naravno da ima signala, 4g signal treba čistinu i ne može baš probiti kroz debele zidove itd, 5g pogtovo gubi na snazi u takvim situacijama, probaj samo koristit mobitel pored prozora ili u sredine sobe okružen debelim zidovima izolacijom itd i vidit ćeš razliku u signalu.

 

Ja ti savjetujem da odeš na cellmaper stranicu, lociraš kuću i onda pogledaš koji teleoperater ima najbolju pokrivenost na tvojoj adresi, na kojoj strani je bazna stanica itd. Najbolje bi ti bilo da uzmeš sim karticu, router i vanjsku antenu koja gleda na baznu stanicu i spojiš naravno u sam router. 

LP
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

E hvala ti i u pravu si, na prozoru mi krene hvatat signal. Pogledo sam na cellmap i ima bazna stanica 4km od sela pa ne znam zasto ima problema, osim radi zidova. Sta mislis dali bi problem bio rjesen sa nekim boljim mobitelom, i koji mobitel ima jacu antenu, kako da to saznam? Dali samsung npr ima bolju antenu?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

E hvala ti i u pravu si, na prozoru mi krene hvatat signal. Pogledo sam na cellmap i ima bazna stanica 4km od sela pa ne znam zasto ima problema, osim radi zidova. Sta mislis dali bi problem bio rjesen sa nekim boljim mobitelom, i koji mobitel ima jacu antenu, kako da to saznam? Dali samsung npr ima bolju antenu?

 4km je previse...neces to dobit mobitelom

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice