T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

poruka: 57
|
čitano: 24.051
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Navodno je Optima imala problem dostaviti zahtjeve na T-com adrese (odbijanje primanja?).

 

Pa se T com izvlači nekakvom promjenom digitalnih konekcija...

 

Već 2+ mj čekam....i čekam.....

 

Ima li tko još neka slična iskustva?

 

Napisao sam prigovor optimi, čekam odgovor, a ako ne bude za dan dva ide na Hakom...

 

PS jedini razlog je lova. preskup je T com, iako je korisnička savršena.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca
U istocnoj hrvatskoj t-com prelazi na nove neke centrale, tako su meni rekli prosli tjedan.
NISAM ANDROID FANBOY NI APPLE HATER OK? http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
11 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

hehe, evo mog iskustva. krajem 10. mjeseca sam potpisao zahtjev za prelaz sa t-coma na optimu. uzeo sam o2surf+ paket jer on ide preko t-com infrastrukture. krajem 11. mj zovem optimu da vidim što je sa zahtjevom, dali je u proceduri. kaže mi djelatnica na szk da su sredinom 11. mj poslali zahtjev t-comu te se čeka odobrenje. odmah zovem t-com, a oni mi kažu da za moju liniju nije tražena nikakva promjena operatera i da nema zahtjeva od optime u njihovoj evidenciji. ja pomislih valjda treba neko vrijeme da se to vidi u sustavu, pa ponovno nazovem t-com 9.12 da provjerim ima li sad kakvog zahtjeva na mojoj liniji. djelatnica na szk t-coma mi kaže da je zahtjev evidentiran ali da je isti odbijen te mi neće biti odobren prijelaz na optimu. odmah zovem szk optime da provjerim koji su daljnji koraci s obzirom da mi je zahtjev odbijen u t-comu. u optimi mi kažu da oni zapravo nisu niti poslali još zahtjev prema t-comu jer trenutno nemaju tehničkih mogučnosti priključivati nove korisnike i da ništa ne brinem, jedino da se strpim nekih 90-tak dana i da će u tom roku biti sve riješeno...dakle, najprije mi u optimi kažu da su poslali zahtjev t-comu, t-com kaže nije stiglo. zatim mi t-com kaže odbili smo zahtijev a u optimi kažu nismo poslali....izgleda da sam jedino ovdje ja lud..ili?

 
14 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

nadam se da nece bit problema kod mene sa t-coma na vip

potpisao ugovor sa vipom 28.11 rekli u roku 30 dana ce stic. pa nadajmo se tome....

zanimljivo je da nakon 5 dana 3 dana zaredom je t-com zvao doma i nudio razlicite pogodnosti samo da ostanemo kod njih hahah

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

lud zbunjen normalan kod mene.

znaci prvo zovem vip kazu sve je proslo paket sa tv i glupostima cete dobit u ovom tjednu

zovem t-com kazu doso zahtjev 5.12 ali 13.12 je zaustavljen jer nema mogucnosti VIP INTERNETA

zovem ponovo vip. kazu nama jos nije proslo 5.12 im je dostavljen upit ali mi nemamo da su blokirali 13.12 te je jos u postupku.

 

E ko sad laze prvo mi vip kaze jedno pa t-com drugo i onda opet vip trece pa ko tu koga pravi budalom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Nije samo Optima. Ja čekam H1 od 2.9., dakle već 3,5 mjeseca i nitko mi uopće ne može reći kad ću biti prebačen. Nevjerojatno.

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Kod mene je suprotan problem: Ja čekam već više od mjesec dana prelazak s Optime na T-com ali me Optima koči. Kao, trebat ću platiti nekakav raskid ugovora a ugovor nitko nije potpisivao. Navodno je netko telefonski pristao na to a to nismo bili ni otac, na kojeg telefon glasi, ni ja koji plaćam te račune. Možda se pokojna baba javila na telefon pa je dala svoj duhovni potpis za neki ugovor.

Pa kome da se žališ na takve prevarantske manipulacije.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

a stvarno a najace su im spike moramo im dostavit papire pa covejce zivimo u dobu elektronike. je tesko poslat mail a i sve je automatizirano -.-

po meni se cini da sve to t-com steka jer optima vip i drugi operateri koji nisu toliko zasutpljeni oni bi sta brze da se prede kod njih i oni naprave ali t-com ne voli gubit pa oni odugovlace

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Interesira me kakva je situacija dok čekate prebačaj na drugog operatera, rade li vam telefon i internet ili vas je Tcom odmah isključio?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca
tintin kaže...

Interesira me kakva je situacija dok čekate prebačaj na drugog operatera, rade li vam telefon i internet ili vas je Tcom odmah isključio?

Nemam osobnog iskustva, ali sudeći po drugima koje poznam neće te isključiti dok ne odeš u t-centar i odjaviš se, te dobiješ to na papiru. Nije im u interesu. Cijede do zadnje lipe dok mogu. I ne vjeruj da će optima to uraditi za tebe, što god oni tvrdili, vjeruj sebi. Kolega s posla prešao sa t-coma na optimu, uvjeravali ga da će oni rješiti s t-comom. Malo sutra. Stizali mu računi i jednog i drugog operatera mjesec-dva. Iako je dobio optiminu opremu i spojili ga, hehe. Ovdje na forumu sam, u nekoj temi pročitao, da je najbolje otići u t-centar, pa se odjaviti, rekoh mu da to napravi, nek' dobije papir ali nije poslušao odmah i plaćao je i jednom i drugom. Plus početni problemi sa pucanjem veze (moj zet koji je na optimi od početka, rijetko je imao problema sa time a to već nešto govori (t-com?)) tako  mu je dozvizdilo da se gotovo opet htio vratiti t-comu. Trebaš ih dobro zajašiti (optimu) preko telefona a s t-comom  kontakt u t-centru (nekom blizu tebe) za odjavu. Inače, platit ćeš više. A ovaj kolega s posla kune mi se da su u t-centru svi službenici bježali od njega, kao da im odbiju od plaće kad nekog odjave. Ne bi me ni čudilo da tako vrše pritisak na svoje zaposlenike.

 

OFF TOPIC:

Godinama sam na t-comu i veza mi je bila gotovo besprijekorna, jedno godinu-dvije. A onda su uslijedili prekidi i pucanja veze početkom ove godine (možda radovi na mreži, trajalo par mjeseci s prekidima od po 10-tak dana). Sumnjao sam i na svoju konekciju{#}, navikli me na dobro, pa kad se tako nešto desi- pitanja, pitanja???Češće bih resetirao router (pa bi valjalo neko kratko vrijeme), snalazio se kako znam ali ih nisam htio zvati sve to vrijeme jer mi ugovor ističe, uglavnom, dvojio sam da li bi prešao na optimu. I vidi vraga, nazovu me iz optime (sigurno neka krtica iz t-coma koja dostavi popis onih kojima uskoro ističe ugovor{#}), kažu mi: ""Izgradili smo dvije nove moderne centrale na vašem području{#}(živa istina tako mi reče lik), nudimo veću brzinu (5mbita-istina-ali na papiru), jeftinije 100kn nego do sada bla-bla...da pošaljemo nekog na razgovor da se nađete ako vas zanimaju detalji" "ok" kažem "može, zanima me, još sam u t-coma pod ugovorom nešto manje od mjesec dana, zadnje vrijeme veza mi češće puca i tako ". "Nazvaćemo vas za mjesec dana", kaže lik preko telefona. I tako je i bilo. Nazovu oni mene za otprilike mjesec dana. "Slijedećeg tjedna poslati ćemo nekog u vaše mjesto pa će vas kontaktirati, za razgovor", pitam ja: "A ako hoću da zadržim sadašnji status, kao u t-coma bez ugovorne obaveze, kako onda"? Ma nema problema cijena je ista, i onda skoro se pozdravimo kad lik se sjeti, da ću trebati, po priključenju, platiti nekih 1500 kuna, bez ugovora ili 700-tinjak kuna s ugovorom na 1 god. A tu smo, dakle. Jeftinije mi malo morgen, ako želim biti  free od ugovora. Slijedeće me sedmice nije nitko zvao za razgovor o detaljima do dana današnjeg, pobjegoše oni od mene, valjda jer ne želim ugovornu obavezu, nisam ni ja njih, niti neću, t-com veza mi se popravila i dobro mi je ovako, pa što ako plaćam 20-30 kn skuplje flat.

15 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!
Cuj, meni flat fiksni i net, s max brzinom do 20Mbit u sec (testirana veza na t comu ide do 24!!) kosta u optimi ako i kad mi je spoje s pdvom 280kn. Sad t comu dajem za najmanju brzinu i flat 370 kn. Pa ti vidi...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

kod mene jso uvijek isto stanje vip je slao i mailove i sve brat je bio kod sefice u uredu i skupa su poslali mail.

stvarno u vipu zele da odemo kod njih ali t-com ne zeli dat liniju dubrad jedna

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

{#}Onda su meni podvaljivali do 5 mbita internet+tv+telefon za tu cijenu (iako tu brzinu sad ne vidim u ponudi), izgleda su kod njih sve cijene flate{#}. Pa tko što ubode. Šalim se, naravno, a gdje ti je telefon i tv. Uračunati u tu cijenu? Ili ne? Kakogod, oni koji misle prijeći sa t-coma na optimu, da ponovim još jednom, pametno pri odjavi, učinite to sami u obližnjem t-centru, dobijte pismenu potvrdu i provjerite-vidite da li je usluga isključena da ne bi poslije bilo neočekivanih računa. Gore spomenutom kolegi, usluga je bila isključena istog dana poslije odlaska u t-centar, zbog reklamacije računa koji su stigli i koje je morao platiti a nije je koristio jedno mjesec i po dana. A optima mu rekla da će to oni...{#}da nije tako još bi čekao...{#}

 

edit: to između vipa i t-coma: zaista ne znam koji se to vrazi zbivaju?

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2012 18:55 (caramba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

nezz ni ja sad u petka ih zvali i rekli da su uspijeli sve rijesit i da su poslali paket s routerom i boxom 20 znaci u cetvrtak i da salju oversesom ili city ex kako god moralo je doc u 2 dana xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca

ja sam cuo da ih iz Tcoma stopaju jer su im previse duzni, a onda prodaju pricu o teh. nemogucnostima, problemima itd...

14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

mi smo vec odavno izvan ugovora i svi racuni uvijek redovito placani tako da....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Možda, kažem "možda" je zbog blagdana, pa se strpi malo, narednih dana. I ako je sve plaćeno prema t-comu, još uvijek si njihov korisnik, ne? Zato oprezno, odjava t-comu (da sam na tvom mjestu ne bih telefonom preko službe za korisnike), ne mora to biti odmah isti dan kad (i ako) stigne oprema od vipa. Bar ne dok ne uspostaviš novu vezu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Ja imao isti problem. Iz Optime govorili uskoro, pa uskoro, 

 

Pisao pismeni prigovor, dobio odgovor da su u nemogućnosti mi priključiti internet i TV. Dobio papire za rasid ugovora.

 

Sad pošalji i raskini ugovor ili pismeni odgovor od optime šalji HAKOM-u

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

još ništa.

evo gledam ovo siroto 5Mb/s skidanje pa me tuga oko srca, kad sam već dva mjeseca mogo imat 20Mb/s...

 

za nevjerovat...Optima: strpite se još malo. Tcom: ne usudim se zvat da me ne iskopčaju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Eto da i ja napišem svoje iskustvo....dakle, kad mi je istekao ugovor od t-coma išao sam u optimu da uzmem kod njih internet telefon i tv ali preko t-com infrastrukture...to je bilo oko 28.12...nakon toga navlačenje i navlačenje, odbijanje o t-coma,preslaba parica(a istovremeno od njih koristim internet bez ugovora), pa zvanje pa natezanje i na kraju 1.6 sam počeo koristit optimu preko t com(naše) infrastrukture i od tad nije bilo nikakvih problema....konstantno je max brzina dovnloada i uploada. flat internet i telefon plačam oko 200 kn mjesečno. za tv je bila preslaba parica.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 18:31 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

opet zvali vip mislim da ce stavit broj na blok :D

znaci vip: mi smo vam poslali router i iptv ali jos nismo dobili nikakav odgovor od t-coma

t-com : mi smo zaustavili bla bla i tu se natezu.

 

Samo da ne bude ko frendu od brata isto iz t-coma iso na optimu i na kraju t-coma iskljucio sve optima se najavila da ce doc montirat i taj dan zovu zao nam je nismo u mogucnosti vam isporucit uslugu.

 

ocigledno t-com naplati toliku naknadu za koristenje njihove parice da je drugima jednostavno neisplativo. i onda odustanu.

to je kad t-com ima monopol u cijeloj HR.

 

Na kraju ce to otic na provjereno. jer nek mi neko objasni kako sad imam internet i tv a imo sam i max tv neko vrijeme.

i sad kao t-com je blokiro vip jer mi nemamo mogucnosti interneta i internet televizije. a preko cega ja sad pisem -.-

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Nema tu puno mudrolije,ako Optima/Tcom kažu u roku 7-15 dana (tražite napismeno) i to neizvrše pošaljte pismeni upit da navedu točno vrime isporuke usluge ukoliko nisu u mogućnosti zbog neispunjavanja tehničkih uvjeta onda napišete pismo HAKOM-u i priložite njihovu potvrdu davanja usluge.

To se meni dogodilo,i kad sam pitao Optimu da li postoje tehničke mogućnosti za tu uslugu na mom području njih čak troje je sa smješkom reklo :"PA NARAVNO,Gdine ovo je 21 stoljeće", ja sam se stvarno začudio koliko nekompetentnih ljudi radi na raznim poslovima a nebi tribali čak ni ulicu čistiti koliko su glupi(ili neinformirani).To navodim zato što mi je prijatelj koji radi u firmi koja je partner tcoma rekao da je centrala pre stara i da jedva podnosi toliko korisnika i da su trenutno poslovima promjene centrale i da bi tribalo biti gotovo do 6.mjeseca 2013.

Budite pametni nemojte odmah povlačiti se za cijenom,prvo triba dobro sve kuteve pogledati pa onda donijeti odluku jer bi vam se moglo dogoditi da ostanete bez usluge na duži preiod i samo ćete vi sami sebi biti krivi.

So say We All
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

pa mi smo vec potpisali ugovor sa vipom znaci ugovor je potpisan. i pise u ugovoru da u roku od 45 dana usluga mora bit isporucena. pa lets wait

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Procitao sam temu ali nije bas nesto vezano.
Mojoj komšinici 6 mjeseci su blokirali.

Ja joj pomagao(starija žena)

Žena je bila 6 mjesece bez telefona.

Bože sačuvaj

Neznam se potpisat..xDD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca
IMVK kaže...

Procitao sam temu ali nije bas nesto vezano.
Mojoj komšinici 6 mjeseci su blokirali.

Ja joj pomagao(starija žena)

Žena je bila 6 mjesece bez telefona.

Bože sačuvaj

Lako je danas bez fiksnog telefona,Nevinašce a kaj se tiče korištenje mobitela za starije i slabo upučene nema frke jedan ovakav vrlo jednostavan model sa velikim tipkama i to je to.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/mobitel-evolve-ego-gx445/60014

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca
rambox kaže...
IMVK kaže...

Procitao sam temu ali nije bas nesto vezano.
Mojoj komšinici 6 mjeseci su blokirali.

Ja joj pomagao(starija žena)

Žena je bila 6 mjesece bez telefona.

Bože sačuvaj

Lako je danas bez fiksnog telefona,Nevinašce a kaj se tiče korištenje mobitela za starije i slabo upučene nema frke jedan ovakav vrlo jednostavan model sa velikim tipkama i to je to.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/mobitel-evolve-ego-gx445/60014

Ne treba njoj mob.AHAH

NEgo samo kazem da je zena 6 mj bila bez tel. nisu joj dali,blokirali da se prebaci

Neznam se potpisat..xDD
16 godina
offline
Re: T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca
IMVK kaže...
rambox kaže...
IMVK kaže...

Procitao sam temu ali nije bas nesto vezano.
Mojoj komšinici 6 mjeseci su blokirali.

Ja joj pomagao(starija žena)

Žena je bila 6 mjesece bez telefona.

Bože sačuvaj

Lako je danas bez fiksnog telefona,Nevinašce a kaj se tiče korištenje mobitela za starije i slabo upučene nema frke jedan ovakav vrlo jednostavan model sa velikim tipkama i to je to.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/mobitel-evolve-ego-gx445/60014

Ne treba njoj mob.AHAH

NEgo samo kazem da je zena 6 mj bila bez tel. nisu joj dali,blokirali da se prebaci

Njoj treba telefon tj trebao je,Izlanuo se a šta je Mob nego telefon isti jarac samo kaj više koštaju pozivi. Dakle zna se nema fiksnog/linije nema problema, kupit Mob i zovi ako ti treba nema druge osim ak neko može razgovarat na šalicu od kave itd i ne prihvača ništa osim fiksnog telefona ili linije.{#}Smijeh

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Evo update od mene.

znaci dosli mi doma papiri od vipa sa korisnicim imenom bla bla kao da ako dode paket i da ako t-com ugasi tokom praznika da imamo net.

danas je doso i paet od vipa ocigledno se zagubio ali doso je.

ali naravno t-com   nikako da me iskljuci vec mjesec dana odugovlace. i brijem da ce i ovaj mijesec samo da im se plati -.-

a u paketu sam dobio i pismo od vipa. koje kaze ukratko.

dobili ste paket i pismo za prikljucenje bla bla. ali ako t-com vas ne iskljuci i ne mozete preci kod nas morate nam vratit paket.

znaci sad sta se tice vipa je rijeseno sve. samo jos t-shit  kaki

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

Ukoliko mislite prelaziti sa t-coma na druge operatere, a sada imate adsl, najbolje je ne gastiti ništa kod tkoma, jer ako isključite adsl i tek onda odete kod optime, onda optima plaća ponovno ukljućenje adsl-a, i postoji mogućnost da nema više mjesta na centrali jer automatizmom ako isključite na vaše mjesto dolazi neko drugi ko čeka da se oslobodi i onda dolaze odbijenice optimi, zato ostavite kako je.

 

Isto tako  ako vam je sada adsl flat ili 15gb, onda ćim vam proradi net od drugog operatera, odmah odite na user.t-com.hr i prebacite si promet na start ukoliko već nije jer zato i dolaze 2 raćuna nekima i onda ste sigurni ste da neće doći ništa od t-coma više.(sustav sam izgasi halo i adsl kod t-coma u trenutku prebacivanja kod drugog operatera, ali user za adsl mora biti gašen rućno).

 

I još jedna stvar, sad su počeli drugi operateri prije slanja zahtjeva raditi automatski upit da li korisnik ima dugovanja u tcomu(mislim da se gleda i t-mobile jer sad sve ide po oibu) i ako ima odmah im piše, tako da i na to pazite.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com blokira prenos na Optimu - već 2 mjeseca!!!

ja sam umro od smijeha zovem t-com

prvo kazu da nemaju nikakve upite od vipa a vip im poslo mail. znaci lazu

drugo kazu mi da su mi zaustavili prijenos zato jer u mojoj centrali IMA PREVISE vipovih korisnika. WTF

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice