Malo gledamo SiOL (20/20 Mbit)

poruka: 5
|
čitano: 3.138
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Malo gledamo SiOL (20/20 Mbit)

Makar ova tema moli, jednostavno moli, da ekipa pocne jurisati na T-Com i urlati da su svinje (ono, jesu, svi to znamo), ako bas ne morate, nemojte.

 

Nego, kako sam nedavno bio u Sloveniji par dana, vidio sam oglase za opticke vodove SiOL-a - konacno sam se sjetio da pogledam malo na netu cijene i stvarno sam ostao sokiran.

OK, ruku na srce, nije da imaju optiku u svakom selu, ali je imaju i prosiruju je. Evo linka s tocnim popisom lokacija i svega ako nekoga zanima - dostupnost optike u Sloveniji.

 

Uglavnom, pazite sad (nadam se da sjedite) - paket Internet i telefon, DUO neomejeni (Net bez ogranicenja, telefonski razgovori besplatni izmedju korisnika Slovenskog Telekoma), optika, brzina neta 20/20 Mb/s (malo mi se vrti) - 35 eura mjesecno (PDV ukljucen, tj. to se kod njih zove DDV - davek na dodanu vrednost ili tako nesto). Ista brzina klasicnom xDSL tehnologijom je daleko skuplja, ali opet. Ako vas zanima, imaju zgodni kalkulator gdje mozete racunati usluge (meni je jako zgodno sto preko optike mozete uzeti brzinu od 1/1 Gb/s - doduse, kosta skoro 5.000 eura mjesecno) - kalkulator.

 

Nije da mi treba 20/20 Mb/s, ali da mi to u paketu s telefonom netko kod nas da za 35 eura, itekako bih uzeo, bez bilo kakvog razmisljanja.

 

Znam da je Slovenski Telekom prozivan kao dumper cijena, ali iskreno da kazem, kao krajnjeg korisnika bas me briga! Da sutra T-Com pocne dumpati cijene i nuditi ovakvu uslugu, bas bi me bilo briga. Cak bi im se vratio natrag i stvarali bismo divnu muziku zajedno...

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Malo gledamo SiOL (20/20 Mbit)

e sad mos misliti kako je nama u tunguziji(BiH) gdje placam 1024/256 na fer osnovi flat rate 110€ plus pdv 17%, suze same krenu na pomisao na simetricnu 20/20, vlastiti serveri, hosting i slicno plus sheraj po mahali wirellesom do u nedogled.

garantovana propusnost kad se kupuje to dodje ovdje negdje 340€ plus pdv po megabitu i to vecinom moras nabaviti v.35 serijski interface router, cisco skup ko svetog petra kajgana, i jos je prikljucna taksa ako trazis preko 2 megabita nekoliko stotina do nekoliko hiljada eura, al nema veze mi cemo ionako svi iseliti za sloveniju hehehe.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Malo gledamo SiOL (20/20 Mbit)

eh da  i osvrt na ovo gigabit po sekundi 5kila jura

155 megabita max koliko se moze unajmiti ovdje kod nas dodje oko 65k eura plus porez mjesecno, e sad valjda su nasi megabiti bolji, ko ce ga znati

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Malo gledamo SiOL (20/20 Mbit)

Izgleda da je kod nas navažnije da se novac da državi bilo kako jer je i ona vlasnik telekoma i ovi švabe neće spuštat cijene jer bi onda i država ostala bez novaca od neta i telefona. Tak je isto i sa gorivom, polovicu novaca koje platiš za litru goriva ode državi. I tako i HRT radi.

Država se neće odreknut novaca pa je zato tako i skupo.

 

15 godina
neaktivan
offline
Malo gledamo SiOL (20/20 Mbit)

U istraživanju kojeg su proveli Oxford University Said Business School,  Oviedo University i  Cisco Systems, koristeći testove brzine izmjerene na Speedtest.net, analizirani su brzina downloada i uploada, te latencija od 8 milijuna testova napravljenih u svibnju 2008. Prema tim rezultatima Japan je imao najkvalitetniji širokopojasni internet, Švedska je na drugom mjestu, a Nizozemska na trećem. Među deset najboljih su i Latvija, Koreja, Švicarska, Litva, Danska, Njemačka i na desetom mjestu Slovenija. SAD su na 16. mjestu.

Na stranicama DailyTecha gdje se govori o ovom istraživanju u komentarima ljudi iz raznih država kažu da su kod njih cijene ovakve (brzine su Mbitima, uglavnom uključeni besplatni nacionalni telefonski pozivi):

Švedska:     10/10 = 18 €
                100/100 = 30 €

Španjolska:  20/1 = 34.95 - 41.95 € (ovisno o operatoru)
                    50/3 = 60 € with Ono
                100/5 = 80 € with Ono

SAD:  FiOS   od Verizona (FTTH): 20/5 = 37€ (samo internet, bez telefona)

 

 

 

 

Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice