Iskon TV,bez direktne veze na router

poruka: 4
|
čitano: 1.869
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Iskon TV,bez direktne veze na router

Imam ovakvu situaciju.Router se nalazi u prostoriji udaljenoj od glavne kuce  oko 20m.

Iz te prostorije do glavne kuce je provucen jedan mrezni kabel kao veza između routera i switcha.

Sa tog switcha po prostorijama su provuceni kabeli koji su spojeni na rj45 utičnice.

Da li bi u ovakvoj situaciji bilo moguce koristiti Iskon tv preko mrezne uticnice?

Zvao sam korisniku sluzbu Iskona, tamo mi je receno da mrezni kabel za tv treba biti ukljucen na lan4 port routera.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Iskon TV,bez direktne veze na router
keymaster kaže...

Imam ovakvu situaciju.Router se nalazi u prostoriji udaljenoj od glavne kuce  oko 20m.

Iz te prostorije do glavne kuce je provucen jedan mrezni kabel kao veza između routera i switcha.

Sa tog switcha po prostorijama su provuceni kabeli koji su spojeni na rj45 utičnice.

Da li bi u ovakvoj situaciji bilo moguce koristiti Iskon tv preko mrezne uticnice?

Zvao sam korisniku sluzbu Iskona, tamo mi je receno da mrezni kabel za tv treba biti ukljucen na lan4 port routera.

 

Razdvoji ovaj prvi kabel koji pokriva 20m na 2 konektora sa svake strane.

 

Nakon toga, jedan koristis kao do sada (LAN1, DATA, pristup internetu) a drugi direktno ili putem malog switcha spojis za uticnice u zidu (LAN4,IPTV>maliSwitch>uticnice). Efektivno dobijes dvije mreze poslije rutera, uz ogranicenje da si svaku usporio na 100Mbit.

 

 

Ako ti je ovo prekomplicirano; radje plati nekoga. ;)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 15:30 (Jovanka).
12 godina
offline
Iskon TV,bez direktne veze na router

Nije mi komplicirano,to sam i imao u planu napraviti samo to nikad nisam radio u praksi pa ne znam jel funkcionira ili ne.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Iskon TV,bez direktne veze na router

Eto rešene! ;) ako nemas vise od 100Mbit Interneta, minusa nema (ukoliko male switchewe stavis 1Gbit modele, ima po 100tinjak kn 5-8port)

 

Sretno, pingaj ako zapnes ;)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 16:23 (Jovanka).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice