Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.161.832
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
definho kaže...

kakva je situacija sa ZyXEL P-2601HN-F3 routerom? inace doma imam par routera, jeda ST18i i imam SX763, jesu li mozda bolji od ovog navedenog da ga zamjenim?

SX763 je bolji ali možeš ga koristit samo ako je iskonov (izuzev bridge mode-a). Za ovaj ST18i nisam nikad cuo.

13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

a sto ako bih otkljucao SX763? a ovaj drugi je SpeedTouch 780i WL, nabrzaka sam pisao i po sjecanju...

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
definho kaže...

a sto ako bih otkljucao SX763? a ovaj drugi je SpeedTouch 780i WL, nabrzaka sam pisao i po sjecanju...

Kako misliš otključao? Može raditi jedino ako je "zaključan" na iskon odnosno ako je na njemu iskonov firmware. Problem je u tome što iskonova oprema automatski kupi konfiguraciju sa njihovih servera i to je izvedivo samo ako je na routeru iskonov firmware. Ako se na iskonov dsl spoji router koji nema iskonov firmware, učitavanje postavki se neće pokrenuti i usluga ti neće raditi. 

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ako živiš u stanu od cca 40 m^2 ZyXEL ti je idealan, imat ćeš koliko toliku pokrivenost WiFi-em, čim izađeš van stana, zaboravi na WiFi, ali barem nećeš smetati susjedima. Isto tako možeš očekivati resetiranje svako dan-dva uglavnom zato što WiFi ne radi iako je uključen. ;-)

 

P.S. Pet dana sam gnajvio ove bisere iz Iskona da mi dođu zamjeniti ruter (ostavite kontak broj i netko će vam se javiti... i tako x puta) i na kraju su ipak poslali ekipu sa novim starim Siemensom kada sam im lijepo objasnio da mi donesu ruter sa vanjskom antenom ili da kažu ekipi da dođe pokupiti i odnijeti iskonovu opremu.

 

Nažalost, nisu ni drugi puno bolji.

13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

mislis da mogu zatraziti novi ruter? WiFi signal je uzasno slab, mi smo 4 cimera u stanu i tesko je uskladit da svima pase, zasad ima oscilacija u vezi, cesto pada na 2-3 MBita, tek smo nekih tjedan dana ukljuceni, ce se to popravit samo ili?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Pa gle, ovako, meni je prije desetak dana grom udario u stan i spržio malo opreme (STB, TV, PC, ruter). Gospoda su reagirala u roku od dva dana i stavili novi STB i ovo g*vn* od Zyxela. Nisam otvarao, ali prema priči likova sa foruma, unutra je žičica dužine 4 cm, koja bi kao trebala glumiti antenu.

 

Na stranu to da su mi svaki dan ili svaki drugi morali restartatit (prvo oni jer nisam imao PC, a kasnije ja) ruter jer bi WiFi iz čista mira nestao, iako provjerom rutera preko žice WiFi radi.

 

Kako mi je potreban signal i u drugom dijelu kuće, za što sam koristio TCom-ov SX763 u prizemlju (u WDS modu), tražio sam od njih da mi zamjene ruter jer imam problema sa WiFi-em, i otezali su 3-4 dana (između je bio praznik) da bi me na kraju nazvao neki lik iz tehničke službe koji je pokušao pojačati signal na max., ali naravno ni to nije pomoglo, takođe smo i ja i moja gospođa (jako dobar 'krizni pregovarač') nekoliko puta naglasili da ćemo promjeniti providera ukoliko nam ne iziđu u susret.

 

Na kraju je došla terenska ekipa, stavila ponovo SX763 (ne onaj stari nego drugi reparirani, jer novih više nema) i sada je sve pet.

 

BTW Zyxel ima tako famozan signal da sam u spavaćoj sobi (6 m zračne linije i zid od 10 cm debljine) imao jači signal od susjedove opreme, koja se nalazi barem 15-20 m zračne linije i sa dva zida od 40 cm debljine između. A ovaj drugi Siemens koji služi kao Repeater je davao duplo jači signal na istom tom mjestu od zyxela, a udaljen je barem 8-9 m, a između su i dvije betonske ploče.

 

Dakle svakako treba biti uporan i tražiti bolji ruter.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
definho kaže...

mislis da mogu zatraziti novi ruter? WiFi signal je uzasno slab, mi smo 4 cimera u stanu i tesko je uskladit da svima pase, zasad ima oscilacija u vezi, cesto pada na 2-3 MBita, tek smo nekih tjedan dana ukljuceni, ce se to popravit samo ili?

Neće se samo popraviti, možeš na taj router spojiti svoj SX763 pa ga konfigurirati kao access point koji će dalje dijeliti mrežu preko svoje jače antene. Znači možeš bilo koji sx763 spojiti na ovaj postojeći ali ne možeš postojeći skroz izbaciti i zamijeniti ga drugim.

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Number2 kaže...

Mislim na random router, može biti bilo čiji. User i pass ćeš dobiti od iskona kad od njih zatražiš prebacivanje u bridge mode. O samom procesu prebacivanja se raspitaj u korisničkoj, ništa ne košta.

 

Dakle enkomov router i dalje mora biti na toj usluzi, ali ako prebaciš u bridge on će ti služiti samo za podizanje dsl konekcije. Dodatni router spajaš na bilo koji enkomov lan port i u njega upisuješ konfiguraciju sa userom i passom koji dobiješ od iskona. Dakle tvoj dodatni router podiže onda ppp konekciju te svoje uređaje spajaš na njega. 

 

Na SpeedTouch-u nativno radi PF ali možda je onemogućen Tcomovim firmware-om. Možeš na njega staviti neki drugi firmware u kojem nije onemogućena ta opcija.

Trebam li iskljucivati DHCP itd? Je li svejedno koja je IP adresa routera i jos nesto, dodatni router  (u mojem slucaju TG782i) spajam direktno na svoju mreznu karticu?

 

BTW dobio sam samo lozinku, nisu mi dali korisnicko ime {#}

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Zovi službu za korisnike i traži user/pass; npr. treba ti za MojIskon aplikaciju na smartfonu...

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
lovac82 kaže...
Trebam li iskljucivati DHCP itd? Je li svejedno koja je IP adresa routera i jos nesto, dodatni router  (u mojem slucaju TG782i) spajam direktno na svoju mreznu karticu?

 

BTW dobio sam samo lozinku, nisu mi dali korisnicko ime {#}

 

Ne trebaš isključivati dhcp. IP adresa dodatnog routera nebi smjela biti ista kao adresa prvog. Ako ti je prvi router na 192.168.5.1 onda ovaj drugi stavi na 5.2

 

Drugi router (u tvojem slucaju TG782i) spajaš na prvi router u lan port, kako ćeš dalje spajati prema računalima ovisi o tvojim željama. Dakle sa računalom se spajaš žično ili bežično onda na TG782i.

 

Korisničko ime za spajanje na net ti treba biti isto kao username za korisničke stranice ali password nije isti. Ako ne možeš naći papire sa tim podatkom nazovi korisničku pa će ti dati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.8.2014 8:41 (Number2).
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Number2 kaže...

 

Ne trebaš isključivati dhcp. IP adresa dodatnog routera nebi smjela biti ista kao adresa prvog. Ako ti je prvi router na 192.168.5.1 onda ovaj drugi stavi na 5.2

 

Drugi router (u tvojem slucaju TG782i) spajaš na prvi router u lan port, kako ćeš dalje spajati prema računalima ovisi o tvojim željama. Dakle sa računalom se spajaš žično ili bežično onda na TG782i.

 

Korisničko ime za spajanje na net ti treba biti isto kao username za korisničke stranice ali password nije isti. Ako ne možeš naći papire sa tim podatkom nazovi korisničku pa će ti dati.

Sto se tice korisnickog imena, to sto kazes sam i pokusavao ali bezuspjesno. Kontaktirao sam tehnicku sluzbu i promijenili su mi korisnicko ime u "korisnickoime@iskon-dsl" i tada je proradilo (lozinka je ostala ista, samo su dodali sufiks @iskon-dsl na postojece korisnicko ime). Ugl, bitno je da se sada mogu spojiti na net....

 

Nego, da se vratim na TG82i... maknuo sam si t-com firmware tako sto sam skinuo neki novi firmware i napravio sam si root za svaki slucaj (preko putty-a):

user flush

:script add name addroot command "user add name korisnickoime password lozinka role root descr ROOT".

 

Nakon toga su poceli problemi kada sam pokusavao promijeniti IP adresu routera (defaultne su 10.0.0.138 i 192.168.1.254). Preko router postavki ( Home > Home Network > Interfaces > LocalNetwork pa configure) jednostavno nece odnosno nakon sto promijenim IP i kliknem na "Apply", browser se smrzne odnosno router i vise se ne mogu prijaviti na 10.0.0.138 i 192.168.1.254 tako da sam opet morao stavljati novi firmware itd itd. Probao sam i s Putty-em pomocu ovog videa:

 

 

 

i pomocu ovog:

 

Telnetiraj se na ruter i dodaj:

 

:ip ipadd intf=LocalNetwork addr=192.168.1.1/24 addroute=enabled

 

:ip ipconfig addr=192.168.1.1 preferred=enabled primary=enabled

 

:service system ipadd name=HTTP ip=192.168.1.0/24

 

:service system ipadd name=FTP ip=192.168.1.0/24

 

:service system ipadd name=TELNET ip=192.168.1.0/24

 

:saveall

 

Kasnije kad vidis da ti sve radi i smatras da ti LocalNetwork netreba vise 10.0.0.138 mozes je izbrisat.

 

:ip ipdelete addr=10.0.0.138

 

Meni se rebootao nakon ove naredbe, ali je prilikom restarta ipak nestala adresa sa sucelja.

 

Putty se uvijek zamrzne nakon sljedece naredbe: ":service system ipadd name=TELNET ip=192.168.1.0/24" odnosno u mojem slucaju 192.168.5.0. Nez, mozda radim nesto krivo, koliko sam shvatio 192.168.1.0 zamjenim za 192.168.5.0, a 192.168.1.2 za 192.168.5.2 ili ??? 

 

 

Ukoliko sam sve shvatio i napravio kako treba, postoji li mogucnost da mi taj novi firmware stvara probleme?

 

EDIT: uff, evo konacno sam uspio {#}(stavio sam postavke na mreznoj kartici na default, vjerojatno je to stvarlo probleme) i u Putty-u ukucao sljedece (tocno ovako):

 

:ip ipadd intf=LocalNetwork addr=192.168.5.2/24 addroute=enabled

 

:ip ipconfig addr=192.168.5.2 preferred=enabled primary=enabled

 

:service system ipadd name=HTTP ip=192.168.1.0/24

 

:service system ipadd name=FTP ip=192.168.1.0/24

 

:service system ipadd name=TELNET ip=192.168.1.0/24

 

:saveall

 

Tako da sada mogu uci u TG782i preko 10.0.0.138, 192.168.1.254 i 192.168.5.2 i spojiti se na net (preko web sucelja i preko "standardnog dial-up" nacina) ali sada imam drugi problem (skroz sam to smetnuo s uma {#}). Trebam se spojiti i s mobitelom na router ali kako? Znam da se ne moze kada si u bridge-u ali kada spojis drugi router onda bih se trebao moci spojiti s mobitelima (konkretno na TG782i).

 

BTW je li normalno da ne mogu pristupati router postavkama preko web sucelja kada se spojim na net preko "dial up" nacina?

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 3:43 (lovac82).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
lovac82 kaže...

 

Tako da sada mogu uci u TG782i preko 10.0.0.138, 192.168.1.254 i 192.168.5.2 i spojiti se na net (preko web sucelja i preko "standardnog dial-up" nacina) ali sada imam drugi problem (skroz sam to smetnuo s uma {#}). Trebam se spojiti i s mobitelom na router ali kako? Znam da se ne moze kada si u bridge-u ali kada spojis drugi router onda bih se trebao moci spojiti s mobitelima (konkretno na TG782i).

 

BTW je li normalno da ne mogu pristupati router postavkama preko web sucelja kada se spojim na net preko "dial up" nacina?

 

 

Trebao bi moći pristupiti postavkama preko web sucelja bez obzira jel bridge ili routed. S mobitelom se sad trebaš spojiti na TG782i na njegov wifi (ako si ga ukljucio) ali nećeš moći preko broadband konekcije nego baš router mora bit online. Ne bih znao zasto ne mozes pristupiti sucelju modema dok si povezan preko broadband konekcije, to mi je čudno malo.

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Number2 kaže...

Trebao bi moći pristupiti postavkama preko web sucelja bez obzira jel bridge ili routed. S mobitelom se sad trebaš spojiti na TG782i na njegov wifi (ako si ga ukljucio) ali nećeš moći preko broadband konekcije nego baš router mora bit online. Ne bih znao zasto ne mozes pristupiti sucelju modema dok si povezan preko broadband konekcije, to mi je čudno malo.

Nez sto je bilo ali sada mogu (nakon sto sam resetirao PC). Problem je bio sto nisam mogao uci u postavke routera kada sam se spajao preko broadband konekcije ali eto, sada im mogu pristupati bez obzira na to kako se spojio na net.

Znaci, trebam se spojiti BAS preko web sucelja, ukljuciti wifi na TG782i i spojiti mobitele/laptop kao sto bih ih spajao da sam na routed modu? E vidis, to sam i napravio ali opet se ne moze spojiti odnosno mobitel se spoji na router ali internet na mobitelu ne radi (na kompu koj ije spojen zicno radi normalno)....

BTW Enkomove postavke su na defaultu (iskljucio sam wifi), a na Thomsonu je sve default (osim   "extended security"  koji je na off i "Web Browsing Interception" koji je takoder na off).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 15:35 (lovac82).
11 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

pozdrav ekipa, trenutno sam na preskupom tcomu, na moju žalost niti h1 niti bnet nemaju na mojoj adresi ponudu i jedno mi preostaje iskon

nije neka ušteda ako odaberem duo funky koji odgovara sadašnjoj situaciji i brzini, no opet sa 270 na 210 krznenih je bar neki pomak

 

ono što me zanima, obzirom da očito moraju ići preko tcomove mreže, ima li iskon problema s brzinom i pucanjem veze, jer radije ću nastaviti plaćat tscumu dodatnih 60 kuna nego gubiti živce

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Dvije godine Iskona, 2 dva pucanja veze, jedan downtime par deset minuta (mislim da su mi na SZK spominjali kombinaciju optika+pikamer... {#}). Ako što znači, sve navedeno se odigravalo u Puli.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
picajzla0707 kaže...

pozdrav ekipa, trenutno sam na preskupom tcomu, na moju žalost niti h1 niti bnet nemaju na mojoj adresi ponudu i jedno mi preostaje iskon

nije neka ušteda ako odaberem duo funky koji odgovara sadašnjoj situaciji i brzini, no opet sa 270 na 210 krznenih je bar neki pomak

 

ono što me zanima, obzirom da očito moraju ići preko tcomove mreže, ima li iskon problema s brzinom i pucanjem veze, jer radije ću nastaviti plaćat tscumu dodatnih 60 kuna nego gubiti živce

Ajde ne pati se.

ISKON--- + internet, Imam dva Tv. prijamnika, plaćam brzinu 5/MB sec., a čim mi je jedan TV isključen "gruva" mi preko 10 MB/sec download.

Malo zovem s fiksnog telefona i račun mi ni jednom nije bio preko 260/270 kn.

 

Tehnička služa je do sad bila vrhunska; danas ih nazovem, sutra u jutro stiže tehničar i bilo kakav problem bio, "dečko" ga riješi u pola sata.

Poslije komunicira sa Zagrebačkom tehničkom službom, provjerava što je napravio i svaka im čast. 

PRVA LIGA od usluge.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 10:18 (Budokai).
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Budokai kaže...
picajzla0707 kaže...

pozdrav ekipa, trenutno sam na preskupom tcomu, na moju žalost niti h1 niti bnet nemaju na mojoj adresi ponudu i jedno mi preostaje iskon

nije neka ušteda ako odaberem duo funky koji odgovara sadašnjoj situaciji i brzini, no opet sa 270 na 210 krznenih je bar neki pomak

 

ono što me zanima, obzirom da očito moraju ići preko tcomove mreže, ima li iskon problema s brzinom i pucanjem veze, jer radije ću nastaviti plaćat tscumu dodatnih 60 kuna nego gubiti živce

Ajde ne pati se.

ISKON--- + internet, Imam dva Tv. prijamnika, plaćam brzinu 5/MB sec., a čim mi je jedan TV isključen "gruva" mi preko 1,2 MB/sec download.

Malo zovem s fiksnog telefona i račun mi ni jednom nije bio preko 260/270 kn.

 

Tehnička služa je do sad bila vrhunska; danas ih nazovem, sutra u jutro stiže tehničar i bilo kakav problem bio, "dečko" ga riješi u pola sata.

Poslije komunicira sa Zagrebačkom tehničkom službom, provjerava što je napravio i svaka im čast. 

PRVA LIGA od usluge.

Nisi napomenuo da si u narančastoj zoni, pa onda imaš povećanje brzine isključivanjem tv-a. Ako si u bijeloj, toga nema.

btw. korisnik iskona već godinu-godinu i pol i veza je pukla možda 2-3 puta, ali mislim da je to bilo zbog pregrijavanja routera (enkom, na lošoj je poziciji).

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
picajzla0707 kaže...

pozdrav ekipa, trenutno sam na preskupom tcomu, na moju žalost niti h1 niti bnet nemaju na mojoj adresi ponudu i jedno mi preostaje iskon

nije neka ušteda ako odaberem duo funky koji odgovara sadašnjoj situaciji i brzini, no opet sa 270 na 210 krznenih je bar neki pomak

 

ono što me zanima, obzirom da očito moraju ići preko tcomove mreže, ima li iskon problema s brzinom i pucanjem veze, jer radije ću nastaviti plaćat tscumu dodatnih 60 kuna nego gubiti živce

Bio sam na t-comu (max tv, adsl 4mbit/s i telefon), placao sam racune 360-400 KN.... iskljucio sam max tv tako da sam placao 67-75 KN manje i nakon toga presao na Iskon Duo Funky i mogu ti reci da nisam pozalio:

 

-  sada imam 10 Mbit/s (skida do 1.2 MB/s), veza je stabilna kao i kod t-coma

-  Iskon daje routere na kojima mozes otvarati portove

-  imam 200 minuta prema fiksnim mrezama (jedino se placa uspostava koja iznosi 8 lipa), obracunska jedinica je sekunda, a kod t-coma je 10-30-60 sekundi (ne sjecam se vise) i nisam imao besplatne minute

-  sada mi je omogucena mi CLIP usluga odnosno prikaz broja pozivatelja (to bi kod t-coma morao svaki mjesec placati dodatnih 20 KN)

- 20lp/min prema EU (placa se uspostava)

-  sa sluzbom za korisnike jos uvijek nisam imao probleme

 

Ugl, puno mi je bolje sada (kada gledas internet i telefon odnosno dobijem bolju uslugu za manje novaca).... a ako se nekada i zazelim "MAX TV-a", bolj mi je uzeti Bnet/Vip TV preko satelita (opet mi dode jeftinije nego da mi je sve kod t-coma)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 22:38 (lovac82).
12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
denix kaže...

Nisi napomenuo da si u narančastoj zoni, pa onda imaš povećanje brzine isključivanjem tv-a. Ako si u bijeloj, toga nema.btw.

korisnik iskona već godinu-godinu i pol i veza je pukla možda 2-3 puta, ali mislim da je to bilo zbog pregrijavanja routera (enkom, na lošoj je poziciji).

Nisam spomenuo jer pretpostavljam da su na Bug forumu deči i djevojke dovoljno pametni da mogu i sami proguglati, prije no što se prijave na Iskon kao svoh budućeg providera.

Ako to nisu u stanju, djaba im tehnička podrška.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Budokai kaže...
denix kaže...

Nisi napomenuo da si u narančastoj zoni, pa onda imaš povećanje brzine isključivanjem tv-a. Ako si u bijeloj, toga nema.btw.

korisnik iskona već godinu-godinu i pol i veza je pukla možda 2-3 puta, ali mislim da je to bilo zbog pregrijavanja routera (enkom, na lošoj je poziciji).

Nisam spomenuo jer pretpostavljam da su na Bug forumu deči i djevojke dovoljno pametni da mogu i sami proguglati, prije no što se prijave na Iskon kao svoh budućeg providera.

Ako to nisu u stanju, djaba im tehnička podrška.

Sto mu spominjes nekakvu "narancastu zonu" (svojih 5 Mbit/s) kada nam je svima jasno dao do znanja da se nalazi na podrucju "bijele zone" odnosno T-comove infrastrukture? Osim toga, njega prvenstveno zanima kvaliteta veze odnosno hoce li mu biti stabilna veza kada prijede na iskon... meni je konkretno veza bila odlicna na T-comu i sada na Iskonu ali isto tako se neki zale da im se pogorsala veza kada su presli na Iskon (ista infrastruktura/biijela zona), a to kako ce biti njemu ne moze samo tako kako ti kazes proguglati.

 

Sto se tice njegovog posta o "neisplativom Duo Funky-u", itekako se isplati ukoliko mu ne treba IPTV, a trio usluga im bas i nije isplativa u bijeloj zoni....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

ima li itko problema sa sporom vezom u ranim jutarnjim satima (izmedu 1-4 ujutro), meni evo vec trecu noc za redom u ovo vrijeme internet brzina pada na svega 1-2 Mbita, a inace sam na 10?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Da li je netko uspio na thomsonu st780 napraviti dyndns konekciju?

desava mi se da nakon sto ukucam parametre i applyam, router se resetira i vraca se na originalne postavke.

ista stvar mi se desava i kad zelim podesiti port forwarding.

 

jos ludja stvar je upload, jer ne uspjevam uploadati nista vece od 100 mb.

bio to neki online servis ili pak ftp server, jednostavno u nekom random trenutku upload pukne.

2 puta su mi mijenjali router i situacija je identicna.

 

skupa s iskonovm tehnicarem sam pratio upload, ja kod sebe on kod sebe... desavaju se dropovi kod uploada, 

oni ne znaju zasto, ja jos manje.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
cnekk kaže...

jos ludja stvar je upload, jer ne uspjevam uploadati nista vece od 100 mb.

bio to neki online servis ili pak ftp server, jednostavno u nekom random trenutku upload pukne.

2 puta su mi mijenjali router i situacija je identicna.

 

skupa s iskonovm tehnicarem sam pratio upload, ja kod sebe on kod sebe... desavaju se dropovi kod uploada, 

oni ne znaju zasto, ja jos manje.

 

 

Slična stvar je kod mene samo što imam neki Albisov router... 

Isto kada uploudam konekcija puca, javio sam se njihovoj podršci i rekli su da smanjim upload... Nema mi smisla smanjivati već iovako premalen upload speed. Često uploudam firmware datoteke (oko 250mb) ali me to toliko frustrira tako da moram traziti stranice koje nude resume capability kao što je Mega inače 0 bodova...

 

Govore da je parica u redu, htio sam sam kupiti neki bolji router ali me strah da bi problem ostao isti...

11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
definho kaže...

ima li itko problema sa sporom vezom u ranim jutarnjim satima (izmedu 1-4 ujutro), meni evo vec trecu noc za redom u ovo vrijeme internet brzina pada na svega 1-2 Mbita, a inace sam na 10?

neznam dali ima veze sa tvojim, imao sam paket od 5mbit(ugasim iskon TV brzina bude 8bmit) onda sam doplatio 10kn i brzina sa upaljenim TV-om je bila 8mbit, sad imaju ovaj novi paket super trio 10 kojeg sam uzeo i brzina je i dalje 8mbit a kad ugasim TV je 10, kad su mi tek dali paket 10mbit je bilo i sa upaljenim TV-om i u popodnevnim satima je pala na 8mbit, zvao sam tehnicku podrsku isti dan (ponedjeljak) i tek danas su me zvali da "rjesimo" i naravno njihov zakljucak je da je sve u redu sa brzinom da tako treba biti. znaci placam 10 imam 8....kad je TV upaljen(na iskon str pise do 10mbit znaci nemora biti ta brzina) a na 5mbit di pise do 5mbit kad ugasis TV je 8mbit. ko tu sad koga hebe.

 

a tih problema u noci nemam uvijek mi je brzina oko 8mbit.

16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
cnekk kaže...

Da li je netko uspio na thomsonu st780 napraviti dyndns konekciju?

desava mi se da nakon sto ukucam parametre i applyam, router se resetira i vraca se na originalne postavke.

ista stvar mi se desava i kad zelim podesiti port forwarding.

 

jos ludja stvar je upload, jer ne uspjevam uploadati nista vece od 100 mb.

bio to neki online servis ili pak ftp server, jednostavno u nekom random trenutku upload pukne.

2 puta su mi mijenjali router i situacija je identicna.

 

skupa s iskonovm tehnicarem sam pratio upload, ja kod sebe on kod sebe... desavaju se dropovi kod uploada, 

oni ne znaju zasto, ja jos manje.

 

 

Ja isto imam problem s uploadaom. Nakon 40mb veza puca, ruter se resetira ili tako nešto.

4 routera sam mijenjao i ništa. Upload radi probleme.

Na podršci kažu da bi trebao ograničiti uplaod na 50% max brzine (kao da je to na Youtubeu ili Google plusu moguće) i da sam ja jedini s tim problemom.

 

Ovo s uploadom je njihov problem, na drugim forumima se isto žale i nešto je do njih. Na T-comu dok sam bio sam mogao uploadati i 1gb bez problema, pucanja. Istina sporo, ali je išlo.

 

Inače imam paricu i kvalitetu veze savršenu.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
dennocro kaže...
definho kaže...

ima li itko problema sa sporom vezom u ranim jutarnjim satima (izmedu 1-4 ujutro), meni evo vec trecu noc za redom u ovo vrijeme internet brzina pada na svega 1-2 Mbita, a inace sam na 10?

neznam dali ima veze sa tvojim, imao sam paket od 5mbit(ugasim iskon TV brzina bude 8bmit) onda sam doplatio 10kn i brzina sa upaljenim TV-om je bila 8mbit, sad imaju ovaj novi paket super trio 10 kojeg sam uzeo i brzina je i dalje 8mbit a kad ugasim TV je 10, kad su mi tek dali paket 10mbit je bilo i sa upaljenim TV-om i u popodnevnim satima je pala na 8mbit, zvao sam tehnicku podrsku isti dan (ponedjeljak) i tek danas su me zvali da "rjesimo" i naravno njihov zakljucak je da je sve u redu sa brzinom da tako treba biti. znaci placam 10 imam 8....kad je TV upaljen(na iskon str pise do 10mbit znaci nemora biti ta brzina) a na 5mbit di pise do 5mbit kad ugasis TV je 8mbit. ko tu sad koga hebe.

 

a tih problema u noci nemam uvijek mi je brzina oko 8mbit.

možda brzina pada zbog opterećenja mreže, tko zna...
boldano - tako je mislim svim paketima koji su u narančastoj zoni

15 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Prebacio sam kompjuter iz boravka u sobu. Prije je stajao u istoj prostoriji gdje i ruter, udaljen oko 4 m. Sad sam u sobi, na istom katu, udaljen od rutera oko 6 m, razdvojen dvojim vratima.

Speedtest je svakakav, zna brzina biti normalna oko 8, a zna pasti jako nisko od 3-5.

Stranice se učitavaju 10x duže ili se ne učitaju. 

Ruter je Gigaset SX763.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Potencijalni korisnik bijele zone. : )

Koji router Iskon trenutno dijeli novim korisnicima?

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

zyxel p-2601hn f3, to sam ja jučer dobio, bijela zona

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Baš razmišljam dal da pređem na iskon. Trenutno sam na T-Com-u ali pošto me više ne veže ugovor cijena je oko 400 kuna (Adsl/MaxTV/Tel.). Isključio sam MaxTV ali ne vjerujem da će cijena biti bitno manja.

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice