A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 566.386
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ma i onda smo se žalili, ista praksa, da. Samo je tada bio Huawei B315 ak se dobro sjećam.

 

A eto, ako je 400 kn za router reket da bih imao kvalitetan 4G internet / brzine, spreman sam im to platiti.

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gremlin144 kaže...

Kojeg datuma u mjesecu dolaze računi za prošli mjesec?

 ako koristiš A1 aplikacije, račun ti je dostupan već, 5,6 u mjesecu (ovisno kako pada vikend)...

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ZdravacVZ kaže...

Ma i onda smo se žalili, ista praksa, da. Samo je tada bio Huawei B315 ak se dobro sjećam.

 

A eto, ako je 400 kn za router reket da bih imao kvalitetan 4G internet / brzine, spreman sam im to platiti.

 

 

 Da počeli su se žaliti kada su na tržište došli CAT6 routeri ,a A1(Vip) nisu imali ponudu CAT6 routera. A sad ista stvar na tržištu CAT20 routeri a oni daju CAT6

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
Gremlin144 kaže...

Kojeg datuma u mjesecu dolaze računi za prošli mjesec?

 ako koristiš A1 aplikacije, račun ti je dostupan već, 5,6 u mjesecu (ovisno kako pada vikend)...

 Hvala, dogovorio sam se u poslovnici da mi šalju račune na email, a još nije stigao pa mi bilo čudno

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Prije nekoliko dana primjetio sam da mi se "odbija" povezati na A1 Flatbox sa mobitelom (isti slučaj je i sa tabletom). Odnosno kada se idem spojiti piše mi "Neuspješno dobivanje IP adrese" dok recimo spajanje s laptopom ide posve normalno...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 15:47 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ručno dodijeli IP adresu i vozi dalje...

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
jel samo meni u popularnim satima lagira ko nespašeno, ping stoji na 60 70 al ima lag spikeova užasno, nemreš igrat svakih par minuta lagira
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Isti problem... Warzone neigriv.

 

Na je*enom Tele2 je u prime time brzina bila očaj ali je barem ping bio stabilan i ispod 60 dobrih 95% vremena.

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
upravo i ja warzone igram , uzas kolko šteka igra, i baš to na tele2 je odlično radila igra cak je bio veci ping al je bio stabilan
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Neznam koliko je istina... jer mi je frend tesrirao karticu iz rutera na mobitelu... MOJE MISLJENJE: ruter je kad ti ga original daju operateri, zakljucan na odredenu frekvenciju koju oni odrede za homebox-ove. E sad, da ne preopterete sustav oni pretpostavljaju ili znaju da mobiteli nisu toliko gladni interneta koliko kucna uporaba neta ( ip-tv, igrice, streaming sranja...) zato mobiteli imaju vece brzine od homeboxa. Dvije opcije, ili neki odblokiran ruter njihov original ili neki drugi ruter koji nije zakljucan.

LM
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Dečki, probajte uzeti ExpressVPN mjesec dana probni period (gratis), instalirajte njihovu aplikaciju i spojite se na austrijski server (ili recimo Franfurt u DE), pa probajte onda. Čisto da otklonimo nesporazum jel A1 zagušen, throttla, loš, ili šta.

 

Kod mene je ping konstantno između 14 i 20  ms prema serverima u Zagrebu, iako ne igram igrice, ali tako bar speedtest pokaže. A možda ovisi i o lokaciji...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 20:02 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
vpn ne pomaze oko pinga, probao sam i nordvpn i express i dalje ima lag spikeova, jedino gdje pomaze vpn je oko netflixa
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
maslinastimufo kaže...

Neznam koliko je istina... jer mi je frend tesrirao karticu iz rutera na mobitelu... MOJE MISLJENJE: ruter je kad ti ga original daju operateri, zakljucan na odredenu frekvenciju koju oni odrede za homebox-ove. E sad, da ne preopterete sustav oni pretpostavljaju ili znaju da mobiteli nisu toliko gladni interneta koliko kucna uporaba neta ( ip-tv, igrice, streaming sranja...) zato mobiteli imaju vece brzine od homeboxa. Dvije opcije, ili neki odblokiran ruter njihov original ili neki drugi ruter koji nije zakljucan.

 Mobiteli u pravilu imaju više CA tj rade na više frekvencija.

ZdravacVZ kaže...

Dečki, probajte uzeti ExpressVPN mjesec dana probni period (gratis), instalirajte njihovu aplikaciju i spojite se na austrijski server (ili recimo Franfurt u DE), pa probajte onda. Čisto da otklonimo nesporazum jel A1 zagušen, throttla, loš, ili šta.

 

Kod mene je ping konstantno između 14 i 20  ms prema serverima u Zagrebu, iako ne igram igrice, ali tako bar speedtest pokaže. A možda ovisi i o lokaciji...

 Ping kao ping nije problem nego njegovo skakanje i osciliranje od 50 do 200 i jitter. Igre mrze oscilirajući ping i jitter, to je nemoguće kompenzirati - velik ali stabilan ping lako ispeglaš.

dado16 kaže...
vpn ne pomaze oko pinga, probao sam i nordvpn i express i dalje ima lag spikeova, jedino gdje pomaze vpn je oko netflixa

 Interesantno da sa Netflixom nijednom nisam imao problema, njihov speedtest uvijek pokazuje preko 4mbit i nema bufferinga.

9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ugovor sklopljen preko telefonske prodaje sam otkazao mailom u roku,poslao kopiju tekuceg i osobne i rekli su da ce mi vratiti novac.Router im vracam postom na neki servis koji su oni odredili.

Nije mi bila namjera raskidati ugovor,ali mi nije bila ni namjera ponekad imati brzinu interneta od 4Mbit/s...

Nadogradnja u vidu dodatne kupnje antena ili routera mi je nesto sto ne mogu probaviti.

Uglavnom,prije kupnje flatboxa povjerite brzinu interneta na toj lokaciji.

 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ne možeš probaviti antene?? A gdje molim te možeš dobiti brzinu preko 150 mbps bez antena, na kojem IPSu, nema toga. Ako želiš extra brzinu treba i dodatno uložiti u opremu (ruter+antene). Ili probavljat to što imaš i raditi sa brzinom 4-5 mbps.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 9:07 (Rocki).
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Rocki kaže...
Ne možeš probaviti antene?? A gdje molim te možeš dobiti brzinu preko 150 mbps bez antena, na kojem IPSu, nema toga. Ako želiš extra brzinu treba i dodatno uložiti u opremu (ruter+antene). Ili probavljat to što imaš i raditi sa brzinom 4-5 mbps.

 Aha znaci bez antene ce imat oko 5 dok ce s antenom imat cca 150 Mbps... bogati onda se ipak isplati...

Battlenet - TheProdigy#2234
13 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

baj baj tele2, dobrodošao a1

 

test 1

test 2 - 5 minuta poslije prvog testa

 

baj baj tele2, dobrodošao a1

 

inače sam žično spojen, imam 5/5 signala na LTE+ mreži, jel ovo dobar rezultat? Iz Gradića sam kraj Velike Gorice.

 

Kakva je vama brzina? Jel velika razlika tokom dana/noći?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pokusavam ih dobiti telefonski d anarucim uslugu ali niti se ko javlja (svi agenti su zauzti) niti ko zove povratno (proslo je sa ti pol od prvog poziva kad sam probao i odabrao da oni mene povratno nazovu).

Jel tolka guzva ili to sve rjesavaju dva studenta :D ?

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko_95 kaže...

baj baj tele2, dobrodošao a1

 

test 1

test 2 - 5 minuta poslije prvog testa

 

baj baj tele2, dobrodošao a1

 

inače sam žično spojen, imam 5/5 signala na LTE+ mreži, jel ovo dobar rezultat? Iz Gradića sam kraj Velike Gorice.

 

Kakva je vama brzina? Jel velika razlika tokom dana/noći?

 Kod mene je Tele2 radio bolje. Tipa 30-40 Mbps UL/ 20-30 Mbps DL. 

Na A1 sam na cca 15-25 Mbps DL/ isto toliko UL

 

Tako da sam za sada ograničeno zadovoljan, ali nažalost u mom kvartu zagrebačke Dubrave neko drugo rješenje nemam ("zračni" bakar davao je nekih 5-6 Mbps DL i 0.5 Mbps UL, pa mi ostaje da šutim i skrušeno čekam 5G/optiku. Tornjevi mi baš nisu vizualnom dometu. Možda bih s antenama nešto dobio, ali m ise ne da s time zafrkavati. Za sada mi je dovoljno za ono što moja obitelj treba.

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kod mene šiba i do 210 mbps a zna skočitii do 277 mbps, uglavnom varira od 150-200 mbps.
Naravno sa iskra p56 antenama i b715.

www.speedtest.net/my-result/a/6673681032
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 13:50 (Rocki).
9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Rocki kaže...
Ne možeš probaviti antene?? A gdje molim te možeš dobiti brzinu preko 150 mbps bez antena, na kojem IPSu, nema toga. Ako želiš extra brzinu treba i dodatno uložiti u opremu (ruter+antene). Ili probavljat to što imaš i raditi sa brzinom 4-5 mbps.

 

Kolega,

Ja sam bio totalno jasan.Naveo sam što sam kupio,naveo sam lokaciju na kojoj sam koristio proizvod i brzinu koju sam znao dobivati sa kupljenim proizvodom.

Nisam očekivao uopće extra brzine,bio bih zadovoljan i sa 50ak Mbit/s,ali da ću u nekim trenutcima mjeriti 4-5 Mbit/s,bogme nisam očekivao.

Neću uložiti ni kunu osim u ono što sam pošteno platio prilikom sklapanja ugovora.Svaka čast kolegama koji nadograđuju,ulažu i probijaju i 300Mbit/s.👍

 

 

 

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
minix neo kaže...
Rocki kaže...
Ne možeš probaviti antene?? A gdje molim te možeš dobiti brzinu preko 150 mbps bez antena, na kojem IPSu, nema toga. Ako želiš extra brzinu treba i dodatno uložiti u opremu (ruter+antene). Ili probavljat to što imaš i raditi sa brzinom 4-5 mbps.

 

Kolega,

Ja sam bio totalno jasan.Naveo sam što sam kupio,naveo sam lokaciju na kojoj sam koristio proizvod i brzinu koju sam znao dobivati sa kupljenim proizvodom.

Nisam očekivao uopće extra brzine,bio bih zadovoljan i sa 50ak Mbit/s,ali da ću u nekim trenutcima mjeriti 4-5 Mbit/s,bogme nisam očekivao.

Neću uložiti ni kunu osim u ono što sam pošteno platio prilikom sklapanja ugovora.Svaka čast kolegama koji nadograđuju,ulažu i probijaju i 300Mbit/s.👍

 

 

 

 Slažem se. Operateri nude žnj opremu jer je najjeftinija. Sve ostalo vodi u dodatne troškove.

 

Negdje se bez dodatnih troškova mogu postići više brzine jer je infrastruktura bolja i korisnika je manje.

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja danas opet uzo a1, ovaj puta isprobavam sa vanjskim antenama. I opet uzas na 1800 i 2100 DL po 5-6mbita, upload mrvicu bolji. Tek na 800 dobivam 25-35mbita, s tim da tu imam sve parametra super osim SINR(preblizu antene jedna od druge?). Sve to testirano na b315s-22, na onom njihovom zte-u dobivam isto 5-6mbita, dok sa tele2 karticom u njemu ide i do 25. Sad nzn do cega je jel moguce da su te dvije frekvencije tolko zagušene, mislim sutra probat okrenut antenu na drugu stranu tamo imam drugu baznu koja je cca kilometar dalje al ima i 2600, nedavno dodali izgleda. Uopce mi nije jasno kak mogu imat tak losu brzinu, s obzirom na to da tu ekipa dobiva 40-50 bez problema sa onim ZTE-om njihovim bez vanjskih antena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pere me deja vu.

 

Ovo je zapravo Neograničeni internet u Tele2! sezona dva.

 

Preskačem i ovu sezonu sapunice, pa sad nešto očekujem treći nastavak. Ono sa 5G u glavnoj ulozi. Hype im j*ben, pa nam možda bude treća sreća ili ipak ne.

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

ja neznam kak to uspjevaju napraviti, trenutno imam ping 300, na hw monitoru vidim da me stalno prespaja sa jedne stanice na drugu i zato me i hebe internet, router bude 900 ms odaziv pa i on pocne stekat, stavim tele2 karticu natrag internet radi normalno, ping super brzina super....stavim tu istu a1 karticu u mobitel i tamo isto ok radi, ali kad stavim a1 karticu u router eto kaosa, jedva 5 mbps, 999 ping itd...

 

 

 

Edit: rano sam rekao evo i na mobitelu nakon 5 min pocnu lag spikeovi i problemi

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 22:19 (dado16).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel imas vanjske antene? Ja kad nisam imo isto mi se cinilo da me prespaja s jedne bazne na drugu.

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nemam, al mi je -60db signal sto vecinom tokom dana super radi al evo navecer nema sanse....sad testiram brzinu na nekim serverima ide 50 mbps na nekim npr terakom server na speedtestu jedva 2 mbps....katastrofa i cini mi we da cu morat na najskuplju varijantu tcom...tele2 super radi al 200 gb premalo
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A nije da tcom ima neš više, 300. Il ak uspiješ izvući možda još 100.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Grof-LZS kaže...
Marko_95 kaže...

baj baj tele2, dobrodošao a1

 

test 1

test 2 - 5 minuta poslije prvog testa

 

baj baj tele2, dobrodošao a1

 

inače sam žično spojen, imam 5/5 signala na LTE+ mreži, jel ovo dobar rezultat? Iz Gradića sam kraj Velike Gorice.

 

Kakva je vama brzina? Jel velika razlika tokom dana/noći?

 Kod mene je Tele2 radio bolje. Tipa 30-40 Mbps UL/ 20-30 Mbps DL. 

Na A1 sam na cca 15-25 Mbps DL/ isto toliko UL

 

Tako da sam za sada ograničeno zadovoljan, ali nažalost u mom kvartu zagrebačke Dubrave neko drugo rješenje nemam ("zračni" bakar davao je nekih 5-6 Mbps DL i 0.5 Mbps UL, pa mi ostaje da šutim i skrušeno čekam 5G/optiku. Tornjevi mi baš nisu vizualnom dometu. Možda bih s antenama nešto dobio, ali m ise ne da s time zafrkavati. Za sada mi je dovoljno za ono što moja obitelj treba.

Ja sam u Dubravi pa imam optiku 1Gbit...

Gornja i Donja Dubrava imaju optiku.

 

Di si tocno?

14 godina
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako si ga otplatio... otkljucaj ga 🤪... 

LM
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice