A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.657
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nuclear_Phoenix Nastavno na tvoje objašnjenje, možeš li još pojasniti zašto je "vanjski gateway" različit od vanjske / javne ip adrese?

 

Imam router (u kojemu je sim kartica) u bridge modu, i na njrga spojen dalje mikrotik.  Vidim vanjske podatke IP adresu, netmask (255.255...)  i gateway (uglavnom zadnja 2 broja budu različita od IP adrese). Što ova 2 podatka znače

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

@Nucler .. Jesi brz bokte 😂

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 21:55 (Kurvenrojber).
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...

 

Zašto CGNAT uopće postoji? 

 Zato jer nikako na prijeđu kompletno na IPv6. To je već tragično.

8 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako dobro razumijem pitanje, ti dižeš bridge a 4g "router" ti je samo modem. Da, gateway je drugačiji od tvoje javne IP jer ti imaš PPPoE clienta koji se mora nakačiti na nešto da bi ostvario vezu i imao izlaz na net. Taj gateway "zna" da sam promet za vanjsku IP x je za tebe i routa ga prema tebi a tvoj mikrotik handlea NAT dalje.

 

Imam isto kao i ti, u mikrotiku vidim svoju (ispravnu) vanjsku IP i gateway koji je u skroz drugom subnetu. Nisam baš obraćao puno pozornosti na to, ali mislim da kad sam imao optiku da je bilo isto.

 

Baš i ne bi imalo smisla da je gateway == tvoja vanjska IP. Veza je routana - mi imamo IP iz rangea x.y koju je dodijelio PPPoE server, gateway nam je neki q.z i kad paket ide prema nama, ISP ga routa iz q.z u naš x.y a onda ga mi translatiramo NATom na PC na koji treba doći.

 

Razmišljam i pišem, možda je odgovor malo zbrčkan ali nadam se da je ispravan ;)

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da, 4G router je samo modem. Dalje prek mikrotika imam VPN, i tak još svašta nešto...

Hvala na pojašnjenju. Sad je jasnije, a vjerujem da će i drugima dobro doći.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

 

Zašto CGNAT uopće postoji? 

 Zato jer nikako na prijeđu kompletno na IPv6. To je već tragično.

Miss me with that BS, tko će pamtiti v6 adrese, si lud :)

 

Za mobitele ok ali nek se ostave tih gluposti za kućne veze...

9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...

poludit sa ovim a1, evo danas jedva 5 mbps imam, jitter je 300, koju god frenkvenciju i kombinaciju isprobam.

 

 

edit: izvadim karticu iz b535 i stavim u xiaomi mi9tpro brzina uredno 70 mbps...vratim opet u router resetiram ga na tvornicke i opet jede govna... pa koja materina

 

E kada ono što bi trebalo biti zabava postane gnjavaža i bespotrebno nerviranje isključi se zte router iz zida,spakira se u kutiju i lijepo vrati Vip-u...usluga nije zadovoljila i gotovo 😉

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 22:41 (minix neo).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
minix neo kaže...
dado16 kaže...

poludit sa ovim a1, evo danas jedva 5 mbps imam, jitter je 300, koju god frenkvenciju i kombinaciju isprobam.

 

 

edit: izvadim karticu iz b535 i stavim u xiaomi mi9tpro brzina uredno 70 mbps...vratim opet u router resetiram ga na tvornicke i opet jede govna... pa koja materina

 

E kada ono što bi trebalo biti zabava postane gnjavaža i bespotrebno nerviranje isključi se zte router iz zida,spakira se u kutiju i lijepo vrati Vip-u...usluga nije zadovoljila i gotovo 😉

 

 A ja imam svoj router kao sto sam napisao huawei b535 koji me izvrsno sluzio dosad...sad nakon jos par restarta se ustabilio i sve je ok...zast je bio popizdio neznam

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 22:43 (dado16).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
crocro23 kaže...

Ovo ću kopirati na 2 druga mjesta isto, to je ono što sam ja napravio. Znam da mnogi neće i da će mnogi reći kako je to glupost / skupo ili što ja znam.

 

Jednostavno imam ugovor (kao i mnogi) na Tele2. Otkazao sam ga i riješio se tog problema.

 

Kako ću do interneta? Možda skuplje i komplicirano, ali je neograničeno i najbrže je što postoji trenutno.

 

Doma imam na mobitelu uvijek 400/300 brzinu, ok, zna pasti na 200mbps, ako hodam po doma znam uhvatiti signal i preko 350 mb.

Tethering s kablom na desktop ili laptop, a ostali uređaji (tv, ps) se spajaju wifi na 5ghz dijeljenja.

Brzina je bomba! Skida se neograničeno, da ne pokazujem nešto "ne baš legalno" jučer 400gb riješeno. Ovaj mjesec preko 1,1TB već.

 

Živim u okolici Siska, zapravo tele2 mi je davao 40mbps pokucnog, a tcom preko žice cca 20 mbps i optika nije dostupna.

 

Koliko me to košta? Dan interneta je 9kn, 30x 9 kn za 30 dana, da skupo, ali nikad nije ispod 200/100 brzina i zaista je FLAT.

Kako spojit? Moj mobitel radi 2 dana ako samo stoji doma da ga ne diram i da 48h besprekidno dijeli tu mrežu, inače i 3+ dana može radit, ali dijeljenje neta malo brže troši bateriju.

Mobitel je 4G i nije mi potreban uz mene jer mi je to drugi mob.

 

Za ovu foru sam čuo od frenda, a i skužio da mnogi na netu već o tome pričaju da su znali uzimat zbog "skidanja" te dan interneta fore.

 

Kod mene radi od 27.10.2020 i od 1. do danas 5.11 je preko 1TB skinuto.

 

Nisam naišao na nikakvu foru da bi to bila loša ideja osim ako nemaš drugi mob ili ti je problem platiti 9 kn dan.

 

 

NE UZIMATI TJEDAN ZA 70KN, u tom slučaju je 75mbps ogranicena brzina. Ako uzmes 1 dan onda je brzina full.

 

400/300  znači DL400Mbps a UL300Mbps? 400DL ok ali 300UL u hr na 4G zasad nemoguća misija. Ajd jedan speed test možda griješim. I kojim mobitelom to postižeš?

Internet dan pretplata 9kn to je točno max dostupna brzina samo je limit 20GB 24h. Objasni kako si mogao skinuti 1TB u 5 dana s time da internet dan ne možeš aktivirati više puta u 24h na istom broju.

Simpa internet dan 10kn DL 75Mbps i UL 25Mbps i s time si mogao preći 1TB za 5 dana.

Ne moraš pisati na dugačko kratko i jasno.

 

Sorry, oznaka za DOWN/UP je 400/300 itd, ali ja idiot nisam tako mislio u svojem komentaru. Mislio sam brzina mi je 400 do 300,  a zna pasti na 200, a stavio sam brzina mi je 400/300 i padne na 200, zapravo su to sve 3 brzine koje imam kod skidanja.

Kod Uploada je max do 90, inače 60-50 u prosjeku, ali upload mi nije tako ni previše bitan, za par clouda što koristim i za poneki upload na server mi je i 50 dovoljno.

Mobitele koje koristim osobno + privatno su Samsung  S20 Ultra 5G i Note10+ 5G te S20+ 5G.

 

P.S fotka ispod, ako treba kad sam doma mogu isto tethering pa spojit, ista je brzina bio na mobu ili doma na laptopu preko moba preko usb-c kabla i na 5ghz ili ako koristim dlinkov dual band na desktopu. Zna biti i bolja brzina, ali i lošija, ovisi o tome koje je vrijeme dana, kakvo je vani vrijeme....

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 9:34 (crocro23).
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...

Sad mi ništa nije jasno ovaj  post ispred mog piše da je 100 GB limit a onda smanjuju brzinu na niže , što je sad točno .

Kupio sam SIM od A1 da testiram  signal i

DOW/UPL.  na svojoj lokaciji  a  bazna stanica je iznad moje zgrade 500 m  zračne linije i to sva tri operatera u trokutu od 20 m jedan od drugog .

I na toj lokaciji ja kod Tele2 imam max. 20 mbps .

  100gb po punoj na savršenoj, nakon toga pada.

6 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel zna netko kakve su brzine u Samoboru, cirka na ulasku u grad, tamo oko Plodina ili bar što se može očekivat?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 15:11 (icek_picek).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...
zelenapaprika kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

 

Zašto CGNAT uopće postoji? 

 Zato jer nikako na prijeđu kompletno na IPv6. To je već tragično.

Miss me with that BS, tko će pamtiti v6 adrese, si lud :)

 

Za mobitele ok ali nek se ostave tih gluposti za kućne veze...

 Znaš ti otkad ja više ne handlam ni stari IPv4 u glavi? Odavno. A IPv6 je tu već x godina, a nitko ga ne šljivi baš previše.

 

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
icek_picek kaže...

Jel zna netko kakve su brzine u Samoboru, cirka na ulasku u grad, tamo oko Plodina ili bar što se može očekivat?

 Uzmi karticu na bonove pa izmjeri, najsigurnije za tvoju lokaciju

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Bome danas i ja zovem da me maknu iz CGNAT-a, nemre se cura nikak povezat na servere na poslu, stalno gresku VPN-a baca... Ne kuzim kaj se čeka sa IPv6
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Koju gresku joj baca? Ne mora biti do toga da je greska... recimo ja se nisam mogao spojiti na vpn zicom, ali wifi-em radi. Na ethernet postavkama sam postavio rucno DNS 1.1.1.1 i sada kao radi.

Edit: citao malo o tom CGNAT-u, moguce da ce to rijesiti problem.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 9:22 (Pero Dinamit).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima kod sebe žićani A1 prek DSL-a i tam dela, prek wifi na laptopu, a prek mobilne mreže ne dela... Probat prvo sa CGNAT-om, tak i onak meni za posao treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jel se to moze maknut i na bonovima ili samo iskljucivo pretplata ak ima tko iskustva za taj cgnat
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kako ide to sa isprobavanjem na 14 dana ? Jel platiš sve to pa ti pošalju ili je free 14 dana pa onda vratiš ili platiš i koristiš ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ajeto007 kaže...

Kako ide to sa isprobavanjem na 14 dana ? Jel platiš sve to pa ti pošalju ili je free 14 dana pa onda vratiš ili platiš i koristiš ?

Router kupuješ odmah ili ga uzimaš na rate. Ako odustaješ šalješ zahtjev za raskid ugovora, a ako si router kupio onda moraš napomenuti ako hoćeš i njega vratiti. Sljedeći mjesec ti stigne račun za Flatbox razmjerno koliko dana je usluga korištena. Znači ništa nije free.

16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ne bih se slozio.

Imas pravo vratiti sve u roku od 14 dana ako si preko weba narucio. Lovu za router ti vrate na racun.
Pa cak i na stranici oglasavaju 14 dana free za probu.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A ne znam, ja sam prije cca 2 mj. uzeo homebox na dvije lokacije, a na jednoj sam ga vratio nakon par dana. Račun je stigao sljedeći mjesec za te dane i novac za router je uredno vraćen. Na stranici kolko vidim ne piše nigdje da je free, samo da imaš 14 probe.

16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Da, vjerojatno razmjerni dio koristenja ti naplate, ali lovu za router vrate.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da, koliko dana si koristio, toliko ti razmjerno naplate uslugu.

 

Vezano uz router - meni su rekli da ako preko webshopa kupiš BEZ ugovorne obaveze, ne vračaju novac za router, odnosno, ne primjenjuje se ono pravilo 14 dana.

Jedino, ako sklopiš ugovor i navedeš da ti uz mjesečni račun naplaćuju router, tada imaš pravo u roku 14 dana raskinuti taj ugovor (i vratiti router)

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

To nemože biti istina. Sve što kupuješ online imaš pravo vratit unutar 14 dana. Tako propisuje zakon o zaštiti potrošača.

4 godine
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav, vidim pisalo se ovdje o throtlanju Netflixa i o CGNAT-u e sad mene zanima jeli to povezano, ili? Naime zadnjih dva dana imam problema sa netflixom bar u ovom "prime timeu" Kroz aplikaciju radim speedtest i ide između 20 i 50 Mbps, radim speedtest na fast.com isto, pokrenem video i ide 0.09 Mbps i 270 rezolucija ponekad uspijem povuć do 0.40 i 342 rez očaj živi. Sinoć oko 3 ujutro testirao i radilo sve normalno. Napominjem da iptv radi normalno cijelo vrijeme bez bufferinga ili ikakvih problema. Netflix koristim zadnjih 10-ak dana nisam ga koristio dok sam bio na pokućnom i sad neznam jel do netflixa ili do samog providera

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

do providera je, vec sam vise puta govorio da throttlaju...jos uvijek imam tele2 internet kao backup jer ga imam za 70kn pa ga nisam ugasio, i probao sam tele2 i netflix normalno radi...stavim a1 i ide mi 360p u vrh glave 480p, iako su speedtestovi uredni na 50 mbps.....samo vpn spašava stvar...iako neki kolege tu na forumu govore da nemaju probleme ali ocito kod njih nije zagušeno, jer i meni radi u jutarnjim satima i do 17 kasnije serucka

 

btw cini mi se da cu morat i a1 otkantat,doslovno ništa ne skidam osim sto se gleda streaming, i u 10 dana 500 gb potrošeno, definitivno mi nece biti dovoljno

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 23:22 (dado16).
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
Jel se to moze maknut i na bonovima ili samo iskljucivo pretplata ak ima tko iskustva za taj cgnat

 Moze se maknuti i na bonovima bez problema

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bezimeni kaže...

To nemože biti istina. Sve što kupuješ online imaš pravo vratit unutar 14 dana. Tako propisuje zakon o zaštiti potrošača.

 Da, tako sam i ja rekao ljubaznoj curi u SZK, ali ona me uvjerava da nije tako. Ja sam onda iz drugog pokušaja ipak odabrao preko telefona ugovornu obavezu, dobio router, aktivirali mi, koristio sam 10-ak dana, i nakon toga sve im spakirao i vratio nazad.

 

...i sutradan otišao u A1 centar i kupio router za gotovinu, BEZ ugovorne obaveze, tako da sam bez interneta bio manje od 24 sata.

A nadam se da će HAKOM pronaći negdje te svoje graškiće od muda, pa da zaustave ovo očigledno reketarenje sa prisilnom kupovinom routera!

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 7:33 (ZdravacVZ).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Niko se prije nije žalio kad je i za Hombox morao uzeti njihov router. Tako da A1 ima tu praksu još dok je bio Vip.

Pišu novine da ako ćeš htjeti koristiti 5G morat ćeš kupiti uređaj kod  davatelja 5G usluge

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 9:09 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kojeg datuma u mjesecu dolaze računi za prošli mjesec?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice