4G za Gaming u Istri

poruka: 14
|
čitano: 3.905
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
4G za Gaming u Istri

Pozdrav,

 

ja sam stari gamer i selim se iz velikog njemačkog grada (optički internet) na selo u sjevernoj Istri.

 

Telekom Hr tamo nudi mobilnu internetsku vezu ("godigital flat" s navodno do 350 mbit / s).

 

Puno sam istraživao i otkrio svega, od "4G+ mreza je prava alternativa i definitivno sposobana za igre" do "bolje potraži drugi hobi i idi na ribolov ili nešto slično".

Sad nemam pojma što mogu očekivati.

Kao strastveni igrač, moram reći da postajem nemiran i pitam se da li ce to sve u biti redu ...  

 

Definitivno bi mi pomoglo kad bi mi netko mogao otvoreno dati cijelu istinu i podijeliti svoja iskustva s 4G igranjem.

Tada bih barem znao što mogu očekivati ​​i mogu izvući ribolovnu opremu iz podruma prije nego što poludim od panike. 

 

Također sam pročitao da mobilna mreža nije stabilna u sri sezoni.

 

(Projekt RUNE HR mi je poznat, isto da G5 u Hrvatskoj dolazi sve više i više.

G5 također tek 2022. godine, a RUNE vjerojatno tek otprilike za 2 godine.)

 

Hvala vam puno!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G za Gaming u Istri

Ako je selo ne bi trebalo biti problema s zagušenjem bazne, no to ne možeš znati dok ne isprobaš. Ping na 4g je oko 50-60 prema europskim serverima (DE, AT, FR), ali tu i tamo će skočit na npr. 80. Jednostavno nije stabilan kao na žici. Da li je igrivo? Jest, za casual igru da. Ako igraš neki FPS profesionalno onda baš i nije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G za Gaming u Istri
JohnMarston_1899 kaže...

Pozdrav,

 

ja sam stari gamer i selim se iz velikog njemačkog grada (optički internet) na selo u sjevernoj Istri.

 

Telekom Hr tamo nudi mobilnu internetsku vezu ("godigital flat" s navodno do 350 mbit / s).

 

Puno sam istraživao i otkrio svega, od "4G+ mreza je prava alternativa i definitivno sposobana za igre" do "bolje potraži drugi hobi i idi na ribolov ili nešto slično".

Sad nemam pojma što mogu očekivati.

Kao strastveni igrač, moram reći da postajem nemiran i pitam se da li ce to sve u biti redu ...  

 

Definitivno bi mi pomoglo kad bi mi netko mogao otvoreno dati cijelu istinu i podijeliti svoja iskustva s 4G igranjem.

Tada bih barem znao što mogu očekivati ​​i mogu izvući ribolovnu opremu iz podruma prije nego što poludim od panike. 

 

Također sam pročitao da mobilna mreža nije stabilna u sri sezoni.

 

(Projekt RUNE HR mi je poznat, isto da G5 u Hrvatskoj dolazi sve više i više.

G5 također tek 2022. godine, a RUNE vjerojatno tek otprilike za 2 godine.)

 

Hvala vam puno!

 Pripremi si ti štapove iz podruma.

13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G za Gaming u Istri
0verlord kaže...

 Pripremi si ti štapove iz podruma.

Slažem se, i sam budem na selu gdje imam jedino mobilni internet i svaki put poludim kad igram multiplayer. Mobilni internet nikad neće zamijeniti fiskni, barem trenutno ne.

12 godina
offline
4G za Gaming u Istri

Za hardcore gaming,tesko. Jos tijekom dana je i super,ali sve poslje 18h pa do jutra jako lose. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
4G za Gaming u Istri // TEHNOLINE VS. TELEKOM

Ok hvala vam, ljudi. 
To mi zaista pomalo pomaže, i ako bih volio pročitati nešto drugo.

 

Znači, tri odgovora idu prema ribolovu, a barem jedan za casual gaming, što mi daje malo nade.

(Hvala @Lil Dice - da, zapravo bi bilo samo za casual gaming.

Ali što je niži ping, to je više "sreće" u igri. Ne moram vam ništa reći o tome..).

 

Za nizak i stabilan ping, pitam se bi li mi ova ponuda od Tehnoline mogla pomoći:

 

Rekli su mi da su tehničari dobro upućeni kako izvući najbolje iz veze na licu mista (čak instaliraju pojačalo na krov ako je potreban).

U najskupljem paketu nude "samo" maksimalno 60 Mbps. Za mene to zvući da idu na neko stabilno riješenje. 

Može li netko ovo preporučiti?

 

VS.

 

S druge strane, Telekom HR oglašava u paketu "godigital flat" 350 Mbit/s.

Može li mi netko dati savjet o tome?

 

Dobivam li sa ponudom od "Tehnoline" rješenje koje je u cjelini stabilnije?

Ili se vozim bolje s navodnih 350 Mbit/s od "Telekoma" i moguće boljem pingon?

Možda bih se odmah trebao prebaciti na igre ribolova, neki fishing simulator, kao neku vrstu kompromisa. 

Pokušavam to shvatiti sa malo humoron, ali nije mi baš stvarno smiješno ... 

 

PS: Posljednje pitanje, mijenja li G5 nešto ovdje?

 

Hvala vam. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 17:12 (JohnMarston_1899).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G za Gaming u Istri
Pitanje za gamere.

Ako je LAN party dead, kako se natječu oni koreanci u e-sportu, ako sve ide preko clouda,
Zašto se okupljaju na istom mjestu kad je server u cloudu?
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 18:46 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G za Gaming u Istri

Misliš da je zbog korone mrtav ili? Svi važniji turniri u esportovima se igraju in-person na pozornicama. Ima više razloga zašto; zbog publike (zanimljivije je gledat kad vidiš i igrače), anti-hack - igra se na provjerenim računalima pod nadzorom i vjv. najvažnije - lakše je igrat kad su suigrači pokraj tebe.

11 godina
offline
4G za Gaming u Istri

Imaš karte pokrivenosti od tcoma i A1 pa pogledaj, i onda od rezultata uzmeš 50% i to je već optimistična procjena.

Istra je jako loše pokrivena 4G mrežom (osim u većim gradovima), tako da u sezoni očekuj brzine od 4-10mbit/s i pucanjem veze svakih 30 minuta minimalno.

I kad je tcom meni prodavao hybridbox isto su rekli do 300mbit/s na kraju je oko 15 i to sa valjskom antenom. Dok za A1 homebox su rekli realna brzina oko 50 a ispada mi oko 60mbit/s bez antene.

Probaj se malo raspitati kod susjeda oni ti najbolje znaju tko ima kakvu uslugu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G za Gaming u Istri
je, ima još pravih offline LAN igara.
Od novijih Borderlands, call of duty,...

Gledam baš na http://langamelist.com

Ove e-sports igre nisu pravi LAN jer se spajaju na cloud server.
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G za Gaming u Istri
Jeste li znali da su Internet kafići još uvijek stvar u Koreji. Kod nas izumrli. Zamijenjeni s wifi hotspotom u svakom kafiću na koji se nitko ne spaja zbog sigurnosti.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 10:21 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G za Gaming u Istri
ccc2002 kaže...
Jeste li znali da su Internet kafići još uvijek stvar u Koreji. Kod nas izumrli. Zamijenjeni s wifi hotspotom u svakom kafiću na koji se nitko ne spaja zbog sigurnosti.

 Nisu izumrli, imaš u svakom većem gradu neku verziju gaming kafića s kompovima, tipa u Zagrebu imaš par Friendly Fire Esport Arena ( tako se firma zove ) di možeš doć i gejmat il radit šta oćeš na njihovim kompovima, čak imaš i njihov brendiran hardware kod njih za kupiti. Također ima podosta i u drugim gradovima na istu foru ko te Esport arene. 

 

Osobno mislim da će '' Internet Kafići '' biti sve više popularniji u svijetu nego da će izumrijeti. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 11:02 (zabbax21).
8 godina
neaktivan
offline
4G za Gaming u Istri

Po Srbiji npr imaš masu igraonica di su pune skroz svaki dan + se u njima igraju najbolji regionalni turniri kod nas u kanteru i dolaze tier 2 i tier 1 timovi iz kantera na bootcamp u te igraonice. Kod nas neznam kakvo je stanje znam da ima u Splitu jedna dobra igraonica di smo mi igrali turnir u kanteru.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G za Gaming u Istri
ZooZ kaže...

Imaš karte pokrivenosti od tcoma i A1 pa pogledaj, i onda od rezultata uzmeš 50% i to je već optimistična procjena.

Istra je jako loše pokrivena 4G mrežom (osim u većim gradovima), tako da u sezoni očekuj brzine od 4-10mbit/s i pucanjem veze svakih 30 minuta minimalno.

I kad je tcom meni prodavao hybridbox isto su rekli do 300mbit/s na kraju je oko 15 i to sa valjskom antenom. Dok za A1 homebox su rekli realna brzina oko 50 a ispada mi oko 60mbit/s bez antene.

Probaj se malo raspitati kod susjeda oni ti najbolje znaju tko ima kakvu uslugu.

Hvala, općenito je to dobar savjet.

Čak i u Zagrebu, gdje mreža 5G već postoji, brzina se razlikuje od ulice do ulice i rijetko prelazi 300Mbit.

 

Danas sam razgovarao s Tehnolineom i to je zvučalo vrlo obećavajuće: Oni imaju vlastitu mrežu tako da nisam povezan s 4G mrežom i stoga ne izložen dosadnim fluktuacijama u sezoni. Tehničari dolazu prije ugovora, izmjere prijem i tek onda daju ponudu tako da dobijes ono što ti je obećano. Ali je cijena slana.

Meni su 50mbit/s dovoljni, ping oko 50ms-60ms u ovoj situaciji sasvim ok. 

 

Bomba je što će, prema RUNE, optički kabel biti položen u mom selu, možda do kraja godine ili sljedeće godine. A Tehnoline je ugovorni partner Runea, tako da se mogu onda tečno prebacivati. 

 

Što se tiče LAN Parties, moram reći da je to u Njemačkoj zapravo "out". Do sada smo to uvijek radili kod prijatelja poslje Božića, jer njegova supruga uvijek ide kod majke s djecom. Ali to uvjek ispada dosta "oldschool" kad kažem mlađima. 

 

Razlog zašto u većim njemačkim gradovima nema igraonica posljedica je visoke najamnine. Jednostavno se ne isplati. Sljedeća je točka zasigurno visok stupanj personalizacije među igračima: mnogi grade vlastita računala i ovaj element čvrsto povezuju sa samim igranjem.

 

Ono što je do sada bilo vrlo popularno i dobro posjećeno su esl gaming events: 2019. na doti2 preko 25 000 gledatelja u dvorani.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 22:48 (JohnMarston_1899).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice