Zvucnici do 1500kn

poruka: 51
|
čitano: 8.047
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

 

Koje zvucnike predlazete do 1500kn moze 5.1 i 2.1.

Mozda neki logitech ili creative>

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Uzmes najskuplje :D , nema ih bas puno preko 1500 kn.

16 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

Preporucam Logitech x-530 il x-540.

Imam x-530 i radi prehebeno. Woofer je zakon i kvaliteta zvuka prilicno velika.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz HD3850 512 Mb OC 2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

Moja preporuka Z-2300 i dobra zvučna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Z2300 i creative x-fi xtreme gamer...taman te izade oko 1500kn...

za te pare i tu kombinaciju nemozes nigdje dobit ni priblizno jednak zvuk...

osim mozda sa Megaworksima 250D..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Gledao sam gigaworks G500.Sta mislite o njima

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.5.2008 23:39 (ShadoW).
16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Dobri zvučnici za te pare, ako ti treba 5.1 uzmi njih, a ako oćeš veću kvalitetu zvuka (subjektivno) ali 2.1 onda uzmi Z-2300. U oba slučaja kupi i posebnu zvučnu.

15 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Hvala.Zvucna ce vjerojatno bit terratec ili creative.

 

15 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Logitech z-2300 ili si pogledaj onaj model z-cinema...(dobijes daljanski s njima)Belji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Z-2300. snaga i kvaliteta zvuka su do jaja.

16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
pakovrući1478 kaže...

rađe kupim nekaj bolje za 500 kn

 Objasni ovo molim te...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

Kakvi su G51.Nasao sam ih po dosta jeftinijoj cijeni od z-2300.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

Jel G51 bolji od gigaworksa G500

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2008 13:43 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Ista stvar opet.

Kao prvo moraš se odluciti za šta ceš ti najviše te zvucnike korsiti.

Prvo se odluciš šta ti je potrebno/šta zeliš a onda gledaš koliko imaš novaca i šta ceš uzet .

 

Ako se misliš igrati i prioritet ti je gaming onda nemaš šta gledati zvucnike pogotovo kod online multiplayer gaminga.

U tom slucaju si uzmeš neki headset 2.1 ili 5.1 ovisi koju bi zvucnu uzeo to isto igra veliku ulogu.

 

Isto tako uzet 5-1 zvucnike i onda ih loše ili još bolje nikako rasporediti je u krajnju ruku glupo.

Vidim po netu slike od ljudi imaju Z-5500 i onda to ovako izgleda bass im je pod stolom i to skoro uredno nabijen na zid uz lijevu ili desnu stranu noge/stranice stola.

A da bi bass koliko toliko pravilno funkcionirao i davao bolji zvuk ne smije se ništa nalazit u njegovoj osi od 40cm.

Centralni zvucnik im je nabijen uglavnom ispod monitora i to onako jedva, dva su na lijevoj strani monitora tik jedan do drugoga mozda par cm razlike a druga dva sa desne strane monitra.

Te kontrolni im stoji tako da im je što bilze ruci cak sam vidio negdje kad ga je neki genijalac stavio na vrh podloge od miša valjda da se ne napreze previše.

Tako da ako nemaš prostora za 5.1 sustav nemoj ga niti gledati. Vecu ceš glupost napraviti ako kupiš neki 5.1 sustavi rasporediš to tek tako da stoji i svira.

 

Šta se tice 2.1 sustava za kompujutere mislim da je Logitech tu i dalje kralj nikakva jeftina smeca tipa genius i sl. ma opcenito uzmi neke Logitech neceš pogriješit.

Ne znam nisam nikad imao priliku cuti neke Creative zvucnike ali sumnjam da su toliko dobri ili bolji vidim po završnoj obradi vec koliko se na njima štedjelo.

Moja preporuka ti je Z-2300 imam ih i ja prezadovoljan sam i za taj cijenovni rang i 2.1 sustave su definitivno best buy.

 

Isto tako najveca glupost koju mozeš napraviti je kupit neke odlicne zvucnike i spojit ih na onboard zvucnu tj maticnu ili uzet neku odlicnu zvucnu i na nju spojit neko Genius 5.1 smece od 400 kuna.

May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
Darth Punisher kaže...

Ista stvar opet.

Kao prvo moraš se odluciti za šta ceš ti najviše te zvucnike korsiti.

Prvo se odluciš šta ti je potrebno/šta zeliš a onda gledaš koliko imaš novaca i šta ceš uzet .

 

Ako se misliš igrati i prioritet ti je gaming onda nemaš šta gledati zvucnike pogotovo kod online multiplayer gaminga.

U tom slucaju si uzmeš neki headset 2.1 ili 5.1 ovisi koju bi zvucnu uzeo to isto igra veliku ulogu.

 

Isto tako uzet 5-1 zvucnike i onda ih loše ili još bolje nikako rasporediti je u krajnju ruku glupo.

Vidim po netu slike od ljudi imaju Z-5500 i onda to ovako izgleda bass im je pod stolom i to skoro uredno nabijen na zid uz lijevu ili desnu stranu noge/stranice stola.

A da bi bass koliko toliko pravilno funkcionirao i davao bolji zvuk ne smije se ništa nalazit u njegovoj osi od 40cm.

Centralni zvucnik im je nabijen uglavnom ispod monitora i to onako jedva, dva su na lijevoj strani monitora tik jedan do drugoga mozda par cm razlike a druga dva sa desne strane monitra.

Te kontrolni im stoji tako da im je što bilze ruci cak sam vidio negdje kad ga je neki genijalac stavio na vrh podloge od miša valjda da se ne napreze previše.

Tako da ako nemaš prostora za 5.1 sustav nemoj ga niti gledati. Vecu ceš glupost napraviti ako kupiš neki 5.1 sustavi rasporediš to tek tako da stoji i svira.

 

Šta se tice 2.1 sustava za kompujutere mislim da je Logitech tu i dalje kralj nikakva jeftina smeca tipa genius i sl. ma opcenito uzmi neke Logitech neceš pogriješit.

Ne znam nisam nikad imao priliku cuti neke Creative zvucnike ali sumnjam da su toliko dobri ili bolji vidim po završnoj obradi vec koliko se na njima štedjelo.

Moja preporuka ti je Z-2300 imam ih i ja prezadovoljan sam i za taj cijenovni rang i 2.1 sustave su definitivno best buy.

 

Isto tako najveca glupost koju mozeš napraviti je kupit neke odlicne zvucnike i spojit ih na onboard zvucnu tj maticnu ili uzet neku odlicnu zvucnu i na nju spojit neko Genius 5.1 smece od 400 kuna.

 Ako kupujes creative ne kupuj jeftino.Trenutno imam SBS 560 i sateliti su dobri no nemogu to reci i za subwofer.Kada pojacas do pola pocinje grmit sto meni ide na zivce.
To je razlog zasto kupujem nove zvucnike.

Ako kupim 5.1 set tj G51 kako ih trebam rasporedit.Di centralni treba stajat a di prednji i zadnji.Pretpostavaljam da prednja dva i zadnja trebaju biti jednako udaljeni jedan od drugog.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2008 18:06 (ShadoW).
16 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Pfff evo ti slika :D

Gledaj da ti subwoofer aka bass bude na podu eventualno ga mozeš na neku dasku stavit da malo ublazi vibracije i onaj duum duum efekt da ti se baš sve ne trese i ako si u stanu da se susjedi ne zale :P

Cuo sam da ga je dobro stavit na debeli stiropor ako se zeli što više vibracije smanjit ali nisam to probavao i ne znam dali je to doista pametno i kako to funkcionira u praksi.

centralni staviš ispred sebe i ovaj na kojemu su kontrole staviš da se uklopi u abijent ne moraš ga nabit na rub stola da ti je što blizi polegnut ga na tipkovnicu i sl..

evo ti i jedna slika koju sam uzeo iz dirvera i kako to creative pokazuje neki idealan raspored.

5.1 sustav raspored... 5.1 sustav raspored...
May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
Darth Punisher kaže...

Prvo se odluciš šta ti je potrebno/šta zeliš a onda gledaš koliko imaš novaca i šta ceš uzet .

Isto tako uzet 5-1 zvucnike i onda ih loše ili još bolje nikako rasporediti je u krajnju ruku glupo.

Vidim po netu slike od ljudi imaju Z-5500 i onda to ovako izgleda bass im je pod stolom i to skoro uredno nabijen na zid uz lijevu ili desnu stranu noge/stranice stola.

A da bi bass koliko toliko pravilno funkcionirao i davao bolji zvuk ne smije se ništa nalazit u njegovoj osi od 40cm.

Centralni zvucnik im je nabijen uglavnom ispod monitora i to onako jedva, dva su na lijevoj strani monitora tik jedan do drugoga mozda par cm razlike a druga dva sa desne strane monitra.

Te kontrolni im stoji tako da im je što bilze ruci cak sam vidio negdje kad ga je neki genijalac stavio na vrh podloge od miša valjda da se ne napreze previše.

Tako da ako nemaš prostora za 5.1 sustav nemoj ga niti gledati. Vecu ceš glupost napraviti ako kupiš neki 5.1 sustavi rasporediš to tek tako da stoji i svira.

 

Šta se tice 2.1 sustava za kompujutere mislim da je Logitech tu i dalje kralj nikakva jeftina smeca tipa genius i sl. ma opcenito uzmi neke Logitech neceš pogriješit.

Ne znam nisam nikad imao priliku cuti neke Creative zvucnike ali sumnjam da su toliko dobri ili bolji vidim po završnoj obradi vec koliko se na njima štedjelo.

Moja preporuka ti je Z-2300 imam ih i ja prezadovoljan sam i za taj cijenovni rang i 2.1 sustave su definitivno best buy.

 

Isto tako najveca glupost koju mozeš napraviti je kupit neke odlicne zvucnike i spojit ih na onboard zvucnu tj maticnu ili uzet neku odlicnu zvucnu i na nju spojit neko Genius 5.1 smece od 400 kuna.

 

Os od 40 cm? Mislio si vjerojatno u radijusu od 40 cm?  :)

Zapravo, niskofrekvencijski zvucnik najbolje funkcionira u kutu sobe u 90% slucajeva. Gradivo srednje elektrotehnicke skole, nista ekstra. Audiofilski savjet jest da se pusti neka bass-heavy pjesma i da se prohoda malo sobom i tamo gdje se najbolje cuje i osjeti bass, tamo bi trebao subwoofer staviti. Funkcionira, ali u vecini slucajeva je to mjesto upravo kut sobe.

 

Jos jedna stvar, sada su Geniusi 5.1 HTW za nekih 500injak kuna, i garantiram ti da kad ih cujes da neces vise imat ovakvo misljenje kakvo imas sada (smece, ovo ono). Pitaj uostalom BUG redakciju, dobrano su se i oni sami iznenadili (onda kada su kostali jos 750kn).

Vidim da dosta ciljas na neku kvalitetu zavrsne obrade, a to ti je kod njih na najvisoj razini, a uz sve to - od pravog su drva. Polimeri su divna stvar, trenutno studiram na tom usmjerenju i sve 5 mislim o njima, ali akusticka svojstva drva vjerojatno nikada nece dostici. Neke stvari jednostavno priroda napravi bolje od ljudskog sintetiziranja.

Kod zvucnika trebas prvo poslusati stvar prije nego sto ju okarakteriziras kao "smece". Imao sam isti stav prema Geniusu kao i ti, ali onda sam kupio te zvucnike i nakon transporta OGROMNE i TESKE kutije i puno znoja, odusevio sam se zvukom.

 

Eto, nek se zna da postoji alternativa Logitechu i Creativeu.

NHF, pozdrav!

16 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Ili kupiš moj stariji HIFI za 1300kn

Monitor audio zvučnici:100W X2

Pojačalo:Rotel Ra-01 25W

Sa kablovima

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2008 20:02 (Gamer-gts).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

2.1   -    Logitech Z-2300

5.1   -    OVO

AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
Hacker002 kaže...

 

5.1   -    OVO

 Pod "OVO" mislim da su ti zvučnici dobili Best Buy u bug testu. sorry ako sam fulao al mislim da je
16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Za te pare su majka

AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
16 godina
neaktivan
offline
Zvucnici do 1500kn

Ne znam ali ja te Genius nebi nikad uzeo.

Ljudi uzimaju taj Genius jer je jeftin za ono što nudi ali kvaliteta je upitna na duge staze.

Mozda doista jesu dobri ali pitanje je koliko ce dugo trajati... za pola godine ceš se mozda vuci po reklamaciji sa njima.

Nacito sam se dosta opcenito o Geniusu i ok je na pocetku ali dosta im se kvare proizvodi itd.. poznanik mi je kupio od njih onaj njihov gamerski miš za 199 kuna onaj koji je kopija od tj izgledom je isti ko Logitech MX1000 i u 8 mjeseci dva puta mu se pokvario i sad je dobio trecega na korištenje da stvar bude još bolja ima garanciju samo godinu dana dakle još 4 mjeseca i poslije ako mu i treci rikne nema ništa.

Ako vec zeliš 5.1 sistem uzmi Logitech Z-5500

Ne znam dali me oci varaju ili nabava net laze ali po njima najjeftiniji su u linksu (to mi je onako malo cudno opcenito je links skuplji ducan)

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=+Z-5500&x=0&y=0

 

                        +

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Zvu%E8na+kartica%2C+PCI%2C+CREATIVE+LABS+X-Fi+Xtreme+Music%2C+bulk&option=artikl&id_kategorija=05231&id_artikl=052.300.027

 

koliko sam skuzio imaš za zvucnu 1000 kuna za zvucnike 1500 kuna što daje 2500 kuna kupiš zvucnu i nađeš polovne Z-5500 ili ušparaš još 500 kuna koliko ti fali.

Ili uzmi G51 samo ne znam iz prve ruke i osobnog iskustva kakvi su i dali valjaju šta... i oni su kao nešto za "igranje posebno napravljeni"

May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
Darth Punisher kaže...

Ne znam ali ja te Genius nebi nikad uzeo.

Ljudi uzimaju taj Genius jer je jeftin za ono što nudi ali kvaliteta je upitna na duge staze.

Mozda doista jesu dobri ali pitanje je koliko ce dugo trajati... za pola godine ceš se mozda vuci po reklamaciji sa njima.

Nacito sam se dosta opcenito o Geniusu i ok je na pocetku ali dosta im se kvare proizvodi itd.. poznanik mi je kupio od njih onaj njihov gamerski miš za 199 kuna onaj koji je kopija od tj izgledom je isti ko Logitech MX1000 i u 8 mjeseci dva puta mu se pokvario i sad je dobio trecega na korištenje da stvar bude još bolja ima garanciju samo godinu dana dakle još 4 mjeseca i poslije ako mu i treci rikne nema ništa.

Ako vec zeliš 5.1 sistem uzmi Logitech Z-5500

Ne znam dali me oci varaju ili nabava net laze ali po njima najjeftiniji su u linksu (to mi je onako malo cudno opcenito je links skuplji ducan)

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=+Z-5500&x=0&y=0

 

                        +

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Zvu%E8na+kartica%2C+PCI%2C+CREATIVE+LABS+X-Fi+Xtreme+Music%2C+bulk&option=artikl&id_kategorija=05231&id_artikl=052.300.027

 

koliko sam skuzio imaš za zvucnu 1000 kuna za zvucnike 1500 kuna što daje 2500 kuna kupiš zvucnu i nađeš polovne Z-5500 ili ušparaš još 500 kuna koliko ti fali.

Ili uzmi G51 samo ne znam iz prve ruke i osobnog iskustva kakvi su i dali valjaju šta... i oni su kao nešto za "igranje posebno napravljeni"

 Slazem se sa ovim u vezi geniusa.I ne bi volio nista geniusovo.Imao sam jednu njihovu najbolju tast i obozavao sam ju dok nisam kupio G15.Vise ne mogu ni rijec na njoj napisat zato sto su slova premekana i ne znam kada sam stisnio a kada nisam.
U linksu necu kupovat zato sto kupujem van hrvatske.Zvucnici su tamo 1600kn (z-5500) i zvucna oko 550kn (x-fi gamer ne fataliti).Zapravo imam manje novaca.(1500kn)E sad imam jedno pitanje u vezi platinum (ne fataliti) http://images.europe.creative.com/iss/images/artwork/A5_RGB/X-Fi_Platinum_c.jpg       zasto koriste samsungov chip ne znam za sta sluze ali na slici se moze vidit samsungov chip. U sredini se nalazi.

http://geizhals.at/?cat=sndpci&sort=p evo vam jedan link iz at da mozete pogledat cijene van hrvatske Namigiva
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

Isplatili se kupovat z-5500 za onboard zvucnu?Naravno ne mislim tako cijelo vrijeme nego za koji mjesec kupit i neku zvucnu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvucnici do 1500kn

Da, i ja sam donedavno tražio 5.1 set zvučnika, a imao sam stari BUG gdje su bili recenzirani Geniusi HF 5000, 5.1, odlučio sam ih kupiti i stvarno nisu me razočarali, rade perfektno u mojem okruženju.

16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
ShadoW kaže...

Isplatili se kupovat z-5500 za onboard zvucnu?Naravno ne mislim tako cijelo vrijeme nego za koji mjesec kupit i neku zvucnu.

 Ako ima SPDIF izlaz onda je ok. Ako nema, isto će oni raditi ali ne svojim punim potencijalom.
15 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
Vido kaže...
ShadoW kaže...

Isplatili se kupovat z-5500 za onboard zvucnu?Naravno ne mislim tako cijelo vrijeme nego za koji mjesec kupit i neku zvucnu.

 Ako ima SPDIF izlaz onda je ok. Ako nema, isto će oni raditi ali ne svojim punim potencijalom.
 moja onboard ima SPDIF,ali kabl se ne dobije uz zvucnike.di da ga kupim i koliko kosta
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

Mislim da cu kupit z-5500.E prije nego sto kupim imam jedno pitanje.Kakvi su oni razer mako.400eura su i 2.1 ali jel to vrijedno toliko?Ne mislim to kupit pitam samo iz radoznalosti :~))

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvucnici do 1500kn
ShadoW kaže...
Vido kaže...
ShadoW kaže...

Isplatili se kupovat z-5500 za onboard zvucnu?Naravno ne mislim tako cijelo vrijeme nego za koji mjesec kupit i neku zvucnu.

 Ako ima SPDIF izlaz onda je ok. Ako nema, isto će oni raditi ali ne svojim punim potencijalom.
 moja onboard ima SPDIF,ali kabl se ne dobije uz zvucnike.di da ga kupim i koliko kosta
 Nek me netko ispravi ako griješim ali to je obićan cinch kabel sa muškim cicnhevima sa obje strane. Imaš ih raznih dužina i kvaliteta pa samim tim i cijena. Najbolje ih potraži u dučanima tipa Chipoteca, ali ima ih svugdje di se prodaje nekakva elektronika (Mercator npr.)
15 godina
offline
Zvucnici do 1500kn

A da li mi je dovoljna onboard zvucna kartica kad ima SPDIF ili da svejedno kupujem?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice