Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 9.620
|
čitano: 895.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
Vaš audio kutak

Sagledajući razne opcije za bookshelf + sub sustav naletio na Dalijeve Oberon 3, Dali Sub E-12F i Yamaha RX-v4a. Ako će dobri ljudi iz boja zvuka to imati raspoloživo odem poslušati. 

Frend ima 5.1 sustav složen sa Dalijevim Zensorima i prošlom generacijom Yamaha prijamnika i zvuči fenomenalno, čudim se sam sebi kaj mi ovo nije prije palo na pamet.

2 0 hvala 0
2 godine
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Nikad cuo da se NOS koristi za ista osim lampi:)

Sta neki drzi nova neraspakirana pojacala u skladistu 40 i vise godina, te ih onda prodaje pod "NOS" jer kao rade bolje kad odleze:) ?

Sama cijev je NOS bez obzira dali ju prodaje ducan ili privatno na eBayu, samo sretno sa kupovinom NOS cijevi od privatnih neprovjerenih osoba. Meni su jedne takve skoro sprzile zvuznik i pitanje koliko su koristene prije. Dokle NOS cijev iz Watford Valves uredno dobijes i mjerenja, a oni zbog reputacije nesmiju fusat. Tip sa ebaya moze samo otvoriti novi account kad ga skuze.

Sto se tice Passa, do Alepha su postojali klonovi, za sve poslje (X, XA, Firstwat, ...) sheme nisu "open source". Ja imam XA seriju, i to je original, sa racunom, garancijom i sluzbenim servisom (u Nizozemskoj za EU).

Zvučnice imaju isto NOS. Identična situacija kao i lampe, samo ih bude u manjim količinama.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 7:49 (Filox).
14 mjeseci

Ako bi već išao na AV receiver, tu u linku je komparacija te Yamahe i Denona.

https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-s950h/usa/yamaha-rx-v4a/taiwan/

Slične su im cijene:

https://sonusart.hr/denon-avrs950h-av-receiver.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Hm, bio taj Denon u Ronisu pred dva/tri dana, ali ga valjda netko kupio kad sam linkao usporedbu na drugom forumu....

https://www.ronis.hr/av-receiver-yamaha-rx-v4a-crni/407758/product/

A Dali je solidan u početnom segmentu......

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 8:32 (analogni).
14 mjeseci
11 godina
MewCore kaže...

Sagledajući razne opcije za bookshelf + sub sustav naletio na Dalijeve Oberon 3, Dali Sub E-12F i Yamaha RX-v4a. Ako će dobri ljudi iz boja zvuka to imati raspoloživo odem poslušati. 

Frend ima 5.1 sustav složen sa Dalijevim Zensorima i prošlom generacijom Yamaha prijamnika i zvuči fenomenalno, čudim se sam sebi kaj mi ovo nije prije palo na pamet.

Ja imam zensore 3 sa e9f i jako sam zadovoljan kombinacijom.

Gledanje filmova je uzitak, a slusanje glazbe bez e9f je isto uzitak jer zvucnici stvarno dobro produciraju sve sto im se zada, a volim poslusati zaista siroku lepezu od rocka, punka, metala do elektronike.

I believe Wi can Fi...
13 godina
Vaš audio kutak

Mojo stigao. Ajme koliko je to dobar mali DAC, pravi onaj Chordov zvuk za relativno malo para - detaljan, gladak, muzikalan, ispravan ton, crna pozadina.  Mnooogo bolji od Audioquest Dragonfly Red, i par AKM/Sabre DACova koje sam cuo na trenutnim slusalicama (topping, cambridge audio, xduoo ...). Fpga, multibit ili r2r, ostalo vise nis ne priznam u DACu:) Iako bi volio cut one philips nos stare DACove ...

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
hudo kaže...

Mojo stigao. Ajme koliko je to dobar mali DAC, pravi onaj Chordov zvuk za relativno malo para - detaljan, gladak, muzikalan, ispravan ton, crna pozadina.  Mnooogo bolji od Audioquest Dragonfly Red, i par AKM/Sabre DACova koje sam cuo na trenutnim slusalicama (topping, cambridge audio, xduoo ...). Fpga, multibit ili r2r, ostalo vise nis ne priznam u DACu:) Iako bi volio cut one philips nos stare DACove ...

da ti je glazba koju imaš na kompjuteru stvarno u cd kvaliteti ne bi trebao tako skupe dac-ove,tko ne želi uložiti u original glazbu,cd-e,lp-e ili streaming osuđen je na skupe dacove

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
13 godina
blackalbum kaže...
hudo kaže...

da ti je glazba koju imaš na kompjuteru stvarno u cd kvaliteti ne bi trebao tako skupe dac-ove,tko ne želi uložiti u original glazbu,cd-e,lp-e ili streaming osuđen je na skupe dacove

Slusam Tidal iskljucivo, al jasno se cuje razlika i na obicnom youtubeu ili spotifyju! Ako imas solidan ostatak sustava, kvalitetno pojacalo i zvucnike ili slusalice, onda treba dobar DAC i razlika ce se cuti odmah.

~~ sound sommelier ~~
11 godina
hudo kaže...
blackalbum kaže...
hudo kaže...

Slusam Tidal iskljucivo, al jasno se cuje razlika i na obicnom youtubeu ili spotifyju! Ako imas solidan ostatak sustava, kvalitetno pojacalo i zvucnike ili slusalice, onda treba dobar DAC i razlika ce se cuti odmah.

Zapravo kolega blackalbum dobro kaže...

Zanimljiva je ljudska psihologija i pristup stvarima. Ti, kao i mnogi drugi (i ja djelomično), zapravo, "izvlaćiš" i "popravljaš" DACovima ono što inicijalno znaš da je "lošije" od nečega što možeš (i trebaš) imati bolje - a to je original glazba na original mediju 

Ne kažem da i sam nisam u tom košu, djelomično... jesam, ali ne sasvim, jer ipak slušam na cd playeru veliku količinu glazbe na original cd-ima koji, ruku na srce - ipak najbolje zvuče.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 16:54 (tajo1960).
13 godina
tajo1960 kaže...
hudo kaže...
blackalbum kaže...

Zapravo kolega blackalbum dobro kaže...

Zanimljiva je ljudska psihologija i pristup stvarima. Ti, kao i mnogi drugi (i ja djelomično), zapravo, "izvlaćiš" i "popravljaš" DACovima ono što inicijalno znaš da je "lošije" od nečega što možeš (i trebaš) imati bolje - a to je original glazba na original mediju 

Ne kažem da i sam nisam u tom košu, djelomično... jesam, ali ne sasvim, jer ipak slušam na cd playeru veliku količinu glazbe na original cd-ima koji, ruku na srce - ipak najbolje zvuče.

Neznam dal sam bas skuzio tebe (""izvlaćiš" i "popravljaš" DACovima ono što inicijalno znaš da je "lošije" od nečega što možeš (i trebaš) imati bolje" - uopce ne kuzim ovaj dio) i blackalbuma...

Sa ovime "da ti je glazba koju imaš na kompjuteru stvarno u cd kvaliteti ne bi trebao tako skupe dac-ove" se uopce ne slazem, mislim izjava je kontradiktorna svemu sto radimo u ovom hifi hobiju.

Tek za original (CD, ...) zapis treba imati dobro uskladjene komponente, i bolji DAC itekako izvlaci maximum iz tog originalnog CDa ili lossless fajla! Zvuci kao da ocete reci, ako je original CD, onda mi je dovoljan i osrednji DAC, zvucati ce isto kao 128kbit mp3 i super DAC?

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 17:19 (hudo).
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Pa koji su to "originalni mediji" za glazbu danas ?

Svi mi smo počeli sa CD playerima i s glazbom na CD medijima (neki i s gramofonom).

Zatim nas je večina prešla na Comp Audio, ne samo zbog praktičnosti i dostupnosti glazbenih naslova.

I tako su se na HDD-ima počeli nalaziti ripani originali CD-a, a kasnije i flac zapisi viših rezolucija, koji bi načelno trebali biti bolje kvalitete od CD medija.

S time da je dosta tih hires flacava (bar kod mene) kupljeno sa kvalitetnih stanica na netu.

Naravno, iz priče je sasvim isključen bilo kakav MP3.

A što je bolji DAC bit će i kvaliteta prezentirane glazbe na sustavu bolja.

Pače, kvalitetniji DAC će još više "razotkriti" manjkavost kvalitete nekog glazbenog zapisa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 18:23 (analogni).

5 0 hvala 0
10 godina
Vaš audio kutak

Odlučio da nema smisla biti taoc vlastitog dnevnog boravka kad je žena otišla na posao uložio pola dana da sve izvrtim kako bi mogao ugurati samostoječe zvučnike. Kad se vratila nije bila baš oduševljena no uspio sam sanirati situaciju i otišao u Boje Zvuka.

Tamo sam čuo (sve spojeno na Yamaha RX-V4A prijamnik):

1. Dali Oberon 3 + Dali 12" sub.

Izuzetno detaljan zvuk koji je u određenim pjesmama bio preoštar i kao nekome tko brije na black metal i ne tako dobro produciranu glazbu zamarajuč. Kao da je u segmentu gdje se rukuju zvučnici i sub bilo nesuglasica, u nekakvom visokom bas/niskom midrangeu (200-500Hz možda) nije bilo prirodnog tonaliteta kako bi instrumentalizcija bila potpuna. Falilo je određene punine npr. na segmentima gdje se čuje kako ekipa povlači žicu, ili onaj decay akustične bas gitare, čujniji dio nižih frekva. 

2. Dali Oberon 7

Bio sam u nevjerici kad sam čuo da je dinamika niskih tonova i veličina zvuka bila snažnija nego kombinacija bookshelfa sa 12" subom. Kao netko tko je išao po trance/techno festivalima i tko konstantno brije po metal koncertima mogu reći da ovo zvuči poput pozornice, a ne poput slušanja snimke glazbe. Živo, energično, ali ne zamarajuče i grubo, sa izuzetno jasnim pozicioniranjem instrumenata - točno ono što sam tražio. Pop pjesmuljci zvuče kao da ih slušate u klubu ali bez kompresiranih srednjih tonova i oštrih visokih. Jednostavno fenomenalno, kao da čovjeka zvuk vuče za ruku da se razbacuje po sobi u ritmu. Ful trodimenzonalan zvuk.

3. Klipsch 6000f 

Meni je ovo zvučalo poput Oberona 3 bez suba, sa vrlo naglašenim mid basom i nafrljenim visokim tonovima. Nerafinirano i na izgled zabavno alibrzo zamarajuče i bez ikakvih finesa. Imao sam dojam kao da čujem nekakve rupe u midrangeu i nakon 2-3 pjesme nisam imao želje slušati dalje jer je bilo baš sibilantno. Uz to su vrlo direkcionalni i za razliku od Dalija koji jedva da su promjenli karakter zvuka dok sam hodao po sobi, ovi su se praktički raspali čim sam se ustao iz fotelje. Deftinitivno nema smisla ako ih netko misli koristiti dok šeta po dnevnoj.

Čovo koji je tamo mijenjao zvučnike je bio jedan od najboljih prezentera na koje sam naišao. Pusti te da slušaš koliko ti volja solo, ako te nešto zanima obrazloži, nije mu problem zamjeniti zvučnike, daju razuman popust na keš i sve u svemu jako ugodno iskustvo, a nadam se da će biti i Oberoni 7 + RX-V4A kad se sljedeći tjedna udomaće u mojoj dnevnoj sobi.

8 0 hvala 2
13 godina

Samo jedna natuknica vezana za cijenu tih DALI OBERON 7.

U Boje zvuka kostaju 7300kn, a na ovom mjestu 6200kn...1100kn razlike, pa ti vidi malo...

..a i YAMAHA RX-V4A je 100kn jeftinija...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 23:13 (djigibao).
12 godina
MewCore kaže...

Odlučio da nema smisla biti taoc vlastitog dnevnog boravka kad je žena otišla na posao uložio pola dana da sve izvrtim kako bi mogao ugurati samostoječe zvučnike. Kad se vratila nije bila baš oduševljena no uspio sam sanirati situaciju i otišao u Boje Zvuka.

Tamo sam čuo (sve spojeno na Yamaha RX-V4A prijamnik):

1. Dali Oberon 3 + Dali 12" sub.

Izuzetno detaljan zvuk koji je u određenim pjesmama bio preoštar i kao nekome tko brije na black metal i ne tako dobro produciranu glazbu zamarajuč. Kao da je u segmentu gdje se rukuju zvučnici i sub bilo nesuglasica, u nekakvom visokom bas/niskom midrangeu (200-500Hz možda) nije bilo prirodnog tonaliteta kako bi instrumentalizcija bila potpuna. Falilo je određene punine npr. na segmentima gdje se čuje kako ekipa povlači žicu, ili onaj decay akustične bas gitare, čujniji dio nižih frekva. 

2. Dali Oberon 7

Bio sam u nevjerici kad sam čuo da je dinamika niskih tonova i veličina zvuka bila snažnija nego kombinacija bookshelfa sa 12" subom. Kao netko tko je išao po trance/techno festivalima i tko konstantno brije po metal koncertima mogu reći da ovo zvuči poput pozornice, a ne poput slušanja snimke glazbe. Živo, energično, ali ne zamarajuče i grubo, sa izuzetno jasnim pozicioniranjem instrumenata - točno ono što sam tražio. Pop pjesmuljci zvuče kao da ih slušate u klubu ali bez kompresiranih srednjih tonova i oštrih visokih. Jednostavno fenomenalno, kao da čovjeka zvuk vuče za ruku da se razbacuje po sobi u ritmu. Ful trodimenzonalan zvuk.

3. Klipsch 6000f 

Meni je ovo zvučalo poput Oberona 3 bez suba, sa vrlo naglašenim mid basom i nafrljenim visokim tonovima. Nerafinirano i na izgled zabavno alibrzo zamarajuče i bez ikakvih finesa. Imao sam dojam kao da čujem nekakve rupe u midrangeu i nakon 2-3 pjesme nisam imao želje slušati dalje jer je bilo baš sibilantno. Uz to su vrlo direkcionalni i za razliku od Dalija koji jedva da su promjenli karakter zvuka dok sam hodao po sobi, ovi su se praktički raspali čim sam se ustao iz fotelje. Deftinitivno nema smisla ako ih netko misli koristiti dok šeta po dnevnoj.

Čovo koji je tamo mijenjao zvučnike je bio jedan od najboljih prezentera na koje sam naišao. Pusti te da slušaš koliko ti volja solo, ako te nešto zanima obrazloži, nije mu problem zamjeniti zvučnike, daju razuman popust na keš i sve u svemu jako ugodno iskustvo, a nadam se da će biti i Oberoni 7 + RX-V4A kad se sljedeći tjedna udomaće u mojoj dnevnoj sobi.

Želim ti da u tvojoj sobi zazvuče još bolje. I moram reć da izgledaju prekrasno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 23:10 (Dead).
10 godina
djigibao kaže...

Samo jedna natuknica vezana za cijenu tih DALI OBERON 7.

U Boje zvuka kostaju 7300kn, a na ovom mjestu 6200kn...1100kn razlike, pa ti vidi malo...

Siguran sam da ih izvana mogu dobiti po još nižoj cijeni ali ne želim(srezali mi u Bojama za 10% za zvučnike i pojačalo što je po meni u redu).

Prije par dana sam opisao iskustvo u Sigma Audio Concept i lik koji je tamo prezentirao zvučnike ih je vrlo vjerojatno krivo spojio, bio nezaintresiran i neprofesionalan(pitao sam ga za cijenu i nije znao - ne zajebavam se).

Meni više znači podržat dučan gdje mogu čut zvučnike, percipirat ih u punom kapacitetu i imat tamo nekog tko će ih htjet zamjenit za druge radi usporedbe (ovaj u Sigmi nije htio ni to, reko ajd dođi opet, lol) od tih parsto kuna.

Isto sam tako FiiOve in ear sluške koje koštaju oko četri soma kupio po nešto višoj cijeni nego online(al onak možda 5% više) jer sam mogao otić u dućan i usporedit ih sa još nekoliko drugih modela te radi toga donesti odluku koja je prava za mene.

14 mjeseci
Vaš audio kutak

Ta Yamaha AV receiver nije pravi par za te Dali  zvučnike.

Integrirano stereo pojačalo te cijene to odradi bitno bolje, pa i Stereo receiver.

3 0 hvala 1
10 godina
analogni kaže...

Integrirano stereo pojačalo te cijene to odradi bitno bolje, pa i Stereo receiver.

To mi je rekao i prodavač, čak me nagovarao da idem u tom smjeru ali problem je u tome što želim imati spojenu telki i komp na to, a ono što sam gledao ima samo jedan spidf pa naprosto ne bi funkiconiralo :(

13 godina
MewCore kaže...
analogni kaže...

To mi je rekao i prodavač, čak me nagovarao da idem u tom smjeru ali problem je u tome što želim imati spojenu telki i komp na to, a ono što sam gledao ima samo jedan spidf pa naprosto ne bi funkiconiralo :(

YAMAHA R-N602 ima 2 x optiku i 2x coax, kosta nekih 600-1000kn vise od YAMAHA RX-V4A

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
Utjece li zvucna od kompa ikako na kvalitetu zvuka ako bi se spajalo optikom i treba li obracati pozornost na to?
11 godina
MewCore kaže...
Utjece li zvucna od kompa ikako na kvalitetu zvuka ako bi se spajalo optikom i treba li obracati pozornost na to?

Ja sam imao svojevremeno asus xonar essence stx zvučnu koja je imala burr brown dac i to je lijepo radilo u hifi modu preko analognog izlaza.

Sad odgovor na tvoje pitanje, ta zvučna je imala pass thru optički izlaz, a zvučna na matičnoj nije imala, bio je običan optički izlaz.

Iako bi tebalo biti razlike, ja ju nism čuo, testirao sam ja i par mojih frendova i nitko nije čuo neku razliku.

S druge strane kada je bilo spojeno na kokasijalni izlaz od Asus zvučne i optički običan od kompa bilo je bolje, bio je mirniji zvuk, optika je ispala drečavija u tom slučaju, to su moja iskustva.

13 godina
MewCore kaže...

Koja zvucna/koja MBO?

14 mjeseci
Vaš audio kutak

Ako spojiš komp sa USB (A na B) kabelom na neko stereo pojačalo ili receiver, zaobilaziš lošiju zvučnu u kompu.

Naravno, onda pojačalo ili receiver moraju imati USB (B) ulaz.

A obični kopmpvi baš i nemaju Coax i Optičke audio izlaze (kojima isto zaobilaziš zvučnu u kompu).

Dakle, trebalo bi nabaviti Strereo pojačalo sa USB (B) ulazom.

Samo za info:

https://audiocinema-art.hr/shop/advance-paris-x-i-75-integrirano-pojacalo?search=Advance%20Paris%20X-i%2075&description=true

0 0 hvala 0
10 godina
Imam Aus Xonar Dgx koja ima opticki izlaz, bas zato pitam za optiku. Koristio sam ju sa Logijima i funkcioniralo je ok. Htio bi da ona samo salje signal bez da ista radi sa njime.
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Onda je to ok i dovoljno je stereo pojačalo sa Optičkim (i Coax) digitalnim audio ulazom.

Optički kabel u tom slučaju prenosi digitalni signal koji se DA pretvorbom konvertira u analogni u internom DAC-u pojačala.

Samo za info:

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/marantz-pm6007-crni/

https://sigma-audiokoncept.hr/proizvod/nad-c328/

https://www.ronis.hr/stereo-pojacalo-yamaha-a-s501-crno/151992/product/

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 9:06 (analogni).

2 0 hvala 1
2 godine
MewCore kaže...
analogni kaže...

Priključujem se u preporuci za pojačalo, prije nego receiver. Uvijek se govorilo o boljem zvuku iz pojačala. Isprobaj, ništa te ne košta, kad si već našao dobar dućan i pravog prodavača koji ti je voljan promijenit komponente, a i on ti isto preporuča.

Live long and prosper.
11 godina
analogni kaže...

Onda je to ok i dovoljno je stereo pojačalo sa Optičkim (i Coax) digitalnim audio ulazom.

Optički kabel u tom slučaju prenosi digitalni signal koji se DA pretvorbom konvertira u analogni u internom DAC-u pojačala.

Samo za info:

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/marantz-pm6007-crni/

https://sigma-audiokoncept.hr/proizvod/nad-c328/

https://www.ronis.hr/stereo-pojacalo-yamaha-a-s501-crno/151992/product/

Imao sam Marantz PM6006, jako je taman amp što bi mu možda i odgovaralo za te zvučnike, uredno radio preko optike sve 5.

11 godina
analogni kaže...

Ako spojiš komp sa USB (A na B) kabelom na neko stereo pojačalo ili receiver, zaobilaziš lošiju zvučnu u kompu.

Naravno, onda pojačalo ili receiver moraju imati USB (B) ulaz.

A obični kopmpvi baš i nemaju Coax i Optičke audio izlaze (kojima isto zaobilaziš zvučnu u kompu).

Dakle, trebalo bi nabaviti Strereo pojačalo sa USB (B) ulazom.

Samo za info:

https://audiocinema-art.hr/shop/advance-paris-x-i-75-integrirano-pojacalo?search=Advance%20Paris%20X-i%2075&description=true

Ali imaju izvučene pinove na mbo  i sa ebaya uzmeš za cca 10$ https://www.ebay.com/itm/SPDIF-Optical-and-RCA-Out-Plate-Cable-Bracket-for-ASUS-Gigabyte-MSI-Motherboard/253952186520?epid=23031295593&hash=item3b20bad898:g:XfUAAOSwtJZXXhjX

Probao i uredno je radilo.

9 godina
I ja se zagovaram za integrirano stereo pojacalo umjesto recivera!Probaj si nac neki amp sa DAC u sebi ili BT konekcijom,mozes slobodno TV ili bilo sto drugo spojit na njega!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine

Pa zvučna kartica s raznim izlazima ne košta baš puno, par sto kuna i eto izlaza.

Ako dobro stereo pojačalo nema sve potrebno, uvijek postoji opcija vanjskog DAC-a i svi problemi s ulazima i izlazima su rješeni. Da, malo podiže cijenu sustava, ali daje veću versatilnost, otpornost na budućnost i trebalo bi dat i bolji zvuk.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 10:10 (Filox).
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Upravo tako !

Već externi DAC-evi od cca 1.000 (ili malo više) kn daju bitno bolji zvuk od gore nabrojanih pojačala sa integriranim DAC-evima.

Imaju USB, Cox i Optički ulaz i gore možeš pospajati PC/Laptop, CDP/BDP/Media player i Tv.

I imaš kompletno sve spojeno na jedno pojačalo i zvučnke.

Uvijek možeš neku od tih komponenti nadograditi boljom......

4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice