Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.425.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 blind test je super, ako imaš volje i vremena.

 

osobno da testiram strujni kabel to bi radi u uvjetima di bi taj kabel po teoriji moga prestavljat problem.
npr: na ultra velikim snagama, na visokim pulsnim strujama, a da bi izbjega "šporkavanje" rezultata to bi napravi s svojim izvorom napajanja koji je stabilan a ne na nepoznatom napajanju(mreža, ni tocan napon neznamo), i u jednakim uvjetima ostalim tako da ne mjenjam uz kabel još nešto drugo.

naravno sve navedeno ne ukljucuje slušanje strujnog kabela jer sam mišljenja da slušanje strujnog kabela nakon transformatora, ispravljaća /switch napajanja , regulacije, amplifikacije, i zvucnika nema apsolutno nikakvog smisla ako je isti dimenzioniran kako treba i nije opcenito krivi tip kabela za namjenu.

ovo žuto ti nije potrebno, ako i napišeš nešto tako izbriši dva reda i bit cemo svi bolje volje.

 Evo, ispravio sam ono što si požutio, da bude jasnije da se to odnosi na mene .

 

Pusti sad ono što se događa nakon strujnog kabela, od ulaza u uređaj.

 

I sam sam dosta skeptičan glede njih, jer sam bitnu razliku u zvuku čuo samo kod nekih brendiranih.

A bili su uz to i skupi.

 

Zato ih izrađujem sam. Bakrene, neki su i OFC.

Dialektrik je pamuk.

A na jednom su i dosta skupi Furutech konektori.

 

Za sada je tako.

Možda dođu na red i ti brendirani....možda...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 19:15 (analogni).
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Narucio sam  dac/amp za slusalice, hrpu stvari pregledao i nastojao uklopit ocekivanja , a da cijena ipak bude u nekim okvirima.

Gledao sam schiit, teac... ali ono sto me zanimalo je bilo dosta skupo, pogotovo u odnosu na ovo sto sam uzeo.

dac je  

Topping E70 velvet, besprijekoran na mjerenjima i dobre kritike:

https://www.tpdz.net/productinfo/934988.html

 

Amp je zaseban, pravi class A , stara skola , linearno napajanje, diskretni elementi, potpuno balansirano:

Aune S17 Pro

https://www.aune-store.com/en/aune-s17-pro_110409_1235/

 

Za cijenu ovog dvoje tesko je naci bolje, barem po recenzijama.

 

Slušalice jos razmisljam hoce li biti Focal Clear Mg ili nesto drugo, za tu lovu ima puno dobrih.

 

Kad stigne bacim osvrt, iako trenutno nemam slusalice koje mogu pokazati sto ova kombinacija moze (grado sr60 i steelseries artics 3, sony wh 1000mx2)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 11:04 (Pixel).
 
8 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Odlično. Svakako javi dojmove. Te Grado SR60 iako primjetno farbaju su meni bile izuzetno drage i baš sam uživao s njima. Focalke nisam nešto ispratio. Nadam se da kućni zvuk nije poput zvučnika.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Bravo. Prinove u kući. Zavidim ti. Čekamo osvrt. Guštaj.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Sony TA-E80ES pretpojačalo

 

Jučer poslijepodne ga spojio umjesto Audio Note M2 Phono prampa.

 

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Sony_TA-E_80_ES

 

Uređaj je u odličnom stanju, malo je širi od standarda (47 x 37 x 12 cm)  ima drvene bočne stranice s furnirom od Ružinog drva, ima 12 kg.

Uređaj je premjeren i servisiran.
Meni osobno, vrlo lijep

 

U početku je zvučao dosta netransparentno i tiho.
Nije zadnju godinu dana takoreći ništa svirao.
Tek nakon 3-4 sata je došao k sebi (al možda tek, danas ili sutra do kraja).
Trenutno svira na Elac zvučnicima.

 

Ukratko, lijepi i točan srednjetonski spektar, možda malkice samo "oštrijeg" zvuka od cjevaša koji je zaokruženiji u tome.
Detaljan i točan.
Sustain i Klang klavira su vrlo dobri, kao i prirodnost timbra vokala i instrumenata.

 

Visokotonski spektar je prezentan, nema krivih sibilanata i nije naporan.
Nije "prekriven" dinamikom i jačinom zvuka srednjih tonova.

 

Bas je baš onakav kakav se meni dopada.
Dovoljna doza kontrole i čvstine i naravno dubine.

 

Zaključno, vrlo dobro pretpojačalo, koje bi i danas moglo svirati u mnogim sustavima.

LP svima !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 9:59 (analogni).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...

Narucio sam  dac/amp za slusalice, hrpu stvari pregledao i nastojao uklopit ocekivanja , a da cijena ipak bude u nekim okvirima.

Gledao sam schiit, teac... ali ono sto me zanimalo je bilo dosta skupo, pogotovo u odnosu na ovo sto sam uzeo.

dac je  

Topoing E70 velvet, besprijekoran na mjerenjima i dobre kritike:

https://www.tpdz.net/productinfo/934988.html

 

Amp je zaseban, pravi class A , stara skola , linearno napajanje, diskretni elementi, potpuno balansirano:

Aune S17 Pro

https://www.aune-store.com/en/aune-s17-pro_110409_1235/

 

Za cijenu ovog dvoje tesko je naci bolje, barem po recenzijama.

 

Slušalice jos razmisljam hoce li biti Focal Clear Mg ili nesto drugo, za tu lovu ima puno dobrih.

 

Kad stigne bacim osvrt, iako trenutno nemam slusalice koje mogu pokazati sto ova kombinacija moze (grado sr60 i steelseries artics 3, sony wh 1000mx2)

 

 Vjerujem da nema sluškli koje neće krasno pjevat sa takvom elektronikom.

Polgedaj si Meze Empyrean II za nešto Konkretnije https://mezeaudio.com/products/empyrean2

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dali mjenjate elektrolite na tim starijim uredjajima?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Naravno !
Ako servis i mjerenja to zatraže.

Na tim uređajima višeg ranga su više problematični manji kondenzatori nego oni veliki elkosi.
Kako gdje, zato se izmjeri.


Od posle 90-ih (po riječima iskusnih refrešera) i danas bez problema rade uređaji iz sredine 90-ih, ako su unutra oni noviji vrhunski elektroliti.


Ampovi i integririci su naravno, problematičniji od pretpojačala.

 

Poneki meštri (više za sebe) i dodatno unaprijede uređaj s još boljim komponentama.

Uvijek ima mjesta i mogućnosti za to, naravno ako se zna znanje i ima iskustva.
Za stranke se obično zamijeni sve sa istovjetnim/originalnim dijelovima (ako su dostupni).

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
...Klang klavira...

 Molim pojasniti ovaj termin, google - 0 bodova...

 

Edit:

Mogao je neki znalac kome se da, ima vremena, napisati kazalo pojmova s objašnjenjima termina koji se upotrebljavaju u audiotehnici, pri opisu kvalitete zvuka i slično, s nekim terminima se prvi put susrećem, vjerujem i drugi forumaši a često za neke poput gore navedenoga ne nalazim objašnjenje na googleu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 10:52 (notloB).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://www.collinsdictionary.com/dictionary/english/klang

 

https://dictionary-cambridge-org.translate.goog/dictionary/norwegian-english/klang?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=sc

 

https://historyofmusictheory.wordpress.com/tag/klang/

 

Znači, (seljački), skup nekih nota/tonova koje zvuče zajedno;, poželjno bi bilo, dobro.

 

To je znači neke vrste dio karaktera zvuka nekog klavira, odnosno njegove reprodukcije.
Dosta se koristi taj naziv, a ima i klavirkih kompozicija takvog naziva i sl.

 

http://www.audiopuls.hr/clanci/audio_rjecnik/01.html

Tu ima nešto o Audio pojmovima (u 3 dijela).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 11:06 (analogni).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Sjetih se da dac i amp za slušalice treba i povezati, obavezno  XLR , gledam malo cijene kavlea (dugo nisam) , to je u rangu cijene ili više komponenti koje spajam 
Ne mislim baš davat parsto eura za 0.5-1m kbela. Ima netko preporuku ?
Ili da jednostavno kupim neuritik konektore 5-10€ / kom , kimber PR ili TC zvučnički, ufrčem tri licne i sam složim kabel ?

Kabel je na osjetljivoj poziciji jer spaja dac i apm pa ne bi stavio neki kabel od par eura. 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/cambridge-audio-xlr-kablovi-oglas-42349915

 

 

Novi su cca 60 € (plus slanje).
Potraži i druge rabljene....

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
@Analogni, da li si nekad imao uređaj kod sebe koji nije bio dobar? Svaki tvoj osvrt je pun superlativa za svaki uređaj. Imam dojam da je tebi sve dobro. A na svom iskustvu, nisam se jednom opekao da se skromno izrazim... Ili kao što dosta recenzenata prizna, uređaje koji nisu dobri, neće niti objaviti.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Trebam savjet, nije audiofilski, nego audio :) kako povezati TV sa optičkim izlazom sa pojačalom koje ima samo cinch ulaze? do sad sam koristio bluetooth receiver, ali nisam s tim bio zadovoljan jer mi je bio lag između slike i zvuka (a po specifikacijama BT receivera je bio 5.2 BT koji treba imati minimalan lag ;)). Da li imate neki BT receiver za preporuciti koji nema takav lag i da mogu utakmicu gledati normalno sa jačim zvukom (za što većinom sam i koristio BT receiver/odnosno nisam zbog već spomenutog laga između slike i zvuka)?

o ovakvim receiverima pričam, samo ne znam kakav im je lag... https://www.ronis.hr/logitech-bluetooth-audio-adapter/495480/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Volio bi da je BT receiver, jer ako mi zatreba, tako i mob mogu spojiti pa pustati zvuk preko njega na pojačalo i slušati muziku, ako mi zatreba...(iako to jako rijetko radim)

 

vidim da bi druga opcija bila optički kabel preko nekog DACa na cinch kablove i tu vjv nema opasnosti za lag? samo tu gubim mogućnost spajanja moba na pojačalo...

 

hvala :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
https://fiio.eu/product/digital-audio-decoder-converter-fiio-d03k

ovaj toslink na analog mi se pokaza jako pouzdan, sta se tice kvalitete zvuka bar ovaj koji imam ima cirrus logic dac kakvi se cesto koriste po profi interface uređajima tipa focusrite.

a bluetooth nabavi odvojeno rješenje ako imaš dovoljno inputa na ampu.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
@Analogni, da li si nekad imao uređaj kod sebe koji nije bio dobar? Svaki tvoj osvrt je pun superlativa za svaki uređaj. Imam dojam da je tebi sve dobro. A na svom iskustvu, nisam se jednom opekao da se skromno izrazim... Ili kao što dosta recenzenata prizna, uređaje koji nisu dobri, neće niti objaviti.

  Naravno !

Uređaje koji nisu zadovoljili niti ne objavljujem.

Rijetko je to, jer mi se takvi niti ne nude baš.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
neutrik konektori i kabel na metre, ili uzmi s thommana nesto gotovo s neutrik konektorima. zasto zvucnicki kabel za signal?

analogni, zasto ne makar napisat to i to nije bilo dobro, da ljudi vide sta bi trebalo izbjegavat?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 15:33 (dabar_solta_V2).
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
https://fiio.eu/product/digital-audio-decoder-converter-fiio-d03k
ovaj toslink na analog mi se pokaza jako pouzdan, sta se tice kvalitete zvuka bar ovaj koji imam ima cirrus logic dac kakvi se cesto koriste po profi interface uređajima tipa focusrite.

a bluetooth nabavi odvojeno rješenje ako imaš dovoljno inputa na ampu.

 hvala na savjetu. bio bih zadovoljniji da imam BT receiver, da ne moram imati 2 uređaja (inputa imam na ampu)...pa ako jos tko ima neko iskustvo sa nekim BT receiverom koji nema laga bio bih zahvalan...

 

 

p.s. na ovom linku pise da je out-of-stock, pa ga zapravo ne mogu naručiti ako dobro vidim...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 16:17 (Dan1234567890).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
neutrik konektori i kabel na metre, ili uzmi s thommana nesto gotovo s neutrik konektorima. zasto zvucnicki kabel za signal?


 Kimber zvucnicki koristi kvalitetan bakar i lako se raspetlja i ponovo zaplete za potrebe xlr-a.

Pa i njihovi interkonekti koriste tu istu žicu

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...

Sjetih se da dac i amp za slušalice treba i povezati, obavezno  XLR , gledam malo cijene kavlea (dugo nisam) , to je u rangu cijene ili više komponenti koje spajam 
Ne mislim baš davat parsto eura za 0.5-1m kbela. Ima netko preporuku ?
Ili da jednostavno kupim neuritik konektore 5-10€ / kom , kimber PR ili TC zvučnički, ufrčem tri licne i sam složim kabel ?

Kabel je na osjetljivoj poziciji jer spaja dac i apm pa ne bi stavio neki kabel od par eura. 

 

 U Neutrino Tau možeš kupit za 50-tak eura, ovisno o dužini, gotov par mogami kabela s Neutrik konektorima. 

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 16:16 (Mosha).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mosha kaže...
Pixel kaže...

Sjetih se da dac i amp za slušalice treba i povezati, obavezno  XLR , gledam malo cijene kavlea (dugo nisam) , to je u rangu cijene ili više komponenti koje spajam 
Ne mislim baš davat parsto eura za 0.5-1m kbela. Ima netko preporuku ?
Ili da jednostavno kupim neuritik konektore 5-10€ / kom , kimber PR ili TC zvučnički, ufrčem tri licne i sam složim kabel ?

Kabel je na osjetljivoj poziciji jer spaja dac i apm pa ne bi stavio neki kabel od par eura. 

 

 U Neutrino Tau možeš kupit za 50-tak eura, ovisno o dužini, gotov par mogami kabela s Neutrik konektorima. 

 E hvala, baš sam tako nešto tražio, naručeno

13 godina
offline
Vaš audio kutak

Ležim u spavaćoj sobi i slušam glazbu na Sonos Play 1 i mislim si - pa ovoje apsolutno fenomelano, ovi zvučnici su čudo.

Kupio sam ih prije više godina u paru za nekih 300 € na akciji i ti mališani prkose zakonima fizike pošto je jedan taj zvučnik velik kao dvije limenke pive.

 

Daju čujnih 45 Hz i imaju punu ekstenziju visokih tonova (wireless su pa ih nemam kako spojiti na komp da ih izmjerim) te imaju vrlo linearan tonalitet nakon što se izbalansiraju sa tone kontrolama koje postoje u njihvom appu.

Pošto su potpuno aktivni smart zvučnici nema zajebancije sa kablovima, pojačalom, dacom, streamerom i čim već ne, već se jednostavno spoje u struju i sviraju.

 

Ne mogu se načuditi kako koliko jedan takav povoljan, kompaktan i jednostavan paket može ponuditi te me pri svakom presluišavanju uvijek iznova oduševljavaju.

Apsolutna preporuka za svakog tko ne želi krenuti u ludilo komponenata.

 

U drugoj sobi imam sustav koji zauzima višestruko više prostora, košta deset puta skuplje te je bio drastično zahtjevniji za kalibraciju ali bogme ne zvuči deset puta bolje.

 
6 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Što šalješ na njih, glazbeni servis, nas…
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...
Što šalješ na njih, glazbeni servis, nas…

Imaju podršku za sve streaming servise i internet radio te ih tako i koristim (konkretno Spotify).

Uz bluetooth zvučnik mi je teško zamisliti nešto jednostavnije za upotrebu.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
Mosha kaže...
Pixel kaže...

Sjetih se da dac i amp za slušalice treba i povezati, obavezno  XLR , gledam malo cijene kavlea (dugo nisam) , to je u rangu cijene ili više komponenti koje spajam 
Ne mislim baš davat parsto eura za 0.5-1m kbela. Ima netko preporuku ?
Ili da jednostavno kupim neuritik konektore 5-10€ / kom , kimber PR ili TC zvučnički, ufrčem tri licne i sam složim kabel ?

Kabel je na osjetljivoj poziciji jer spaja dac i apm pa ne bi stavio neki kabel od par eura. 

 

 U Neutrino Tau možeš kupit za 50-tak eura, ovisno o dužini, gotov par mogami kabela s Neutrik konektorima. 

 E hvala, baš sam tako nešto tražio, naručeno

 

Ima i ovdje nesto (dosta su hvalili ovaj)..povoljnije...ali posto si narucio onda nista...mozda nekom drugom zatreba

 

https://www.audiocables.eu/products/mogami-2549-microphone-cable-w-gold-neutrik-xlr-connectors?variant=509290348553

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Ležim u spavaćoj sobi i slušam glazbu na Sonos Play 1 i mislim si - pa ovoje apsolutno fenomelano, ovi zvučnici su čudo.

Kupio sam ih prije više godina u paru za nekih 300 € na akciji i ti mališani prkose zakonima fizike pošto je jedan taj zvučnik velik kao dvije limenke pive.

 

Daju čujnih 45 Hz i imaju punu ekstenziju visokih tonova (wireless su pa ih nemam kako spojiti na komp da ih izmjerim) te imaju vrlo linearan tonalitet nakon što se izbalansiraju sa tone kontrolama koje postoje u njihvom appu.

Pošto su potpuno aktivni smart zvučnici nema zajebancije sa kablovima, pojačalom, dacom, streamerom i čim već ne, već se jednostavno spoje u struju i sviraju.

 

Ne mogu se načuditi kako koliko jedan takav povoljan, kompaktan i jednostavan paket može ponuditi te me pri svakom presluišavanju uvijek iznova oduševljavaju.

Apsolutna preporuka za svakog tko ne želi krenuti u ludilo komponenata.

 

U drugoj sobi imam sustav koji zauzima višestruko više prostora, košta deset puta skuplje te je bio drastično zahtjevniji za kalibraciju ali bogme ne zvuči deset puta bolje.

 Jednom sam pri ulasku u HT cuo neku zanimljivu pjesmu i to nije bio onaj klasicni zvuk u poslovnom prostru. Pogledam i skuzim Sonos, mislim 5, zvuk odlican, vuce te na slusanje. Sonos malo pomjera granice sa zvukom.

Kada smo kod njega, ima li netko Beam gen 2 ili Arc?

Ono sto mi nije bas prihvatljivo kod njihovih soundbar-ova je kalibracija samo preko iPhonea.

djigibao kaže...
Pixel kaže...
Mosha kaže...
Pixel kaže...

Sjetih se da dac i amp za slušalice treba i povezati, obavezno  XLR , gledam malo cijene kavlea (dugo nisam) , to je u rangu cijene ili više komponenti koje spajam 
Ne mislim baš davat parsto eura za 0.5-1m kbela. Ima netko preporuku ?
Ili da jednostavno kupim neuritik konektore 5-10€ / kom , kimber PR ili TC zvučnički, ufrčem tri licne i sam složim kabel ?

Kabel je na osjetljivoj poziciji jer spaja dac i apm pa ne bi stavio neki kabel od par eura. 

 

 U Neutrino Tau možeš kupit za 50-tak eura, ovisno o dužini, gotov par mogami kabela s Neutrik konektorima. 

 E hvala, baš sam tako nešto tražio, naručeno

 

Ima i ovdje nesto (dosta su hvalili ovaj)..povoljnije...ali posto si narucio onda nista...mozda nekom drugom zatreba

 

https://www.audiocables.eu/products/mogami-2549-microphone-cable-w-gold-neutrik-xlr-connectors?variant=509290348553

 Bas sam htjeo napisati audiocables.eu. Dobra ponuda kvalitetnih kabela.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 @djigibao Nije ovo povoljnije jer je ovo jedan kabel, a par je samo koji euro jeftiniji. Kada uključiš i dostavu iz Grčke od 14€ ipak izađe skuplje. 

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 20:36 (Mosha).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Pixel kaže...
Mosha kaže...
Pixel kaže...

Sjetih se da dac i amp za slušalice treba i povezati, obavezno  XLR , gledam malo cijene kavlea (dugo nisam) , to je u rangu cijene ili više komponenti koje spajam 
Ne mislim baš davat parsto eura za 0.5-1m kbela. Ima netko preporuku ?
Ili da jednostavno kupim neuritik konektore 5-10€ / kom , kimber PR ili TC zvučnički, ufrčem tri licne i sam složim kabel ?

Kabel je na osjetljivoj poziciji jer spaja dac i apm pa ne bi stavio neki kabel od par eura. 

 

 U Neutrino Tau možeš kupit za 50-tak eura, ovisno o dužini, gotov par mogami kabela s Neutrik konektorima. 

 E hvala, baš sam tako nešto tražio, naručeno

 

Ima i ovdje nesto (dosta su hvalili ovaj)..povoljnije...ali posto si narucio onda nista...mozda nekom drugom zatreba

 

https://www.audiocables.eu/products/mogami-2549-microphone-cable-w-gold-neutrik-xlr-connectors?variant=509290348553

 Da, isti taj sam narucio s gornjeg linka, tamo su dva u paketu,  ovdje jedan pa je razlika u cijeni, inace se cijene slicne , pogotovo kad se dostava uracuna

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
neutrik konektori i kabel na metre, ili uzmi s thommana nesto gotovo s neutrik konektorima. zasto zvucnicki kabel za signal?


 Kimber zvucnicki koristi kvalitetan bakar i lako se raspetlja i ponovo zaplete za potrebe xlr-a.

Pa i njihovi interkonekti koriste tu istu žicu

 mislin nisan taj da sudin, koristi sam kabel od napajanja za stari playstation za signalni na chinch, bice dva ipo kvadrata i odlican shield, ali mislin da nema smisla sam plest kabel od kabela krive namjene kad ima gotovo s pamukom unutra i lipo sve složeno i konzistentno npr na thomann za saku eura a na isto misto ionako ce kupit xlr konektore ako ih vec nije kupi.

 

meni se od ovih balansiranih kabela odlicno pokaza talijanski bespeco, bakar odlican i super se lemi, pamuk unutra, dobar shield, izdržljiva guma a na male metraže zanemariv kapacitet.
ako bi iša korak dalje uzest neki šta ima dupli shield možda nebi bilo loše ima na thomanu neki njemacki.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

 Jednom sam pri ulasku u HT cuo neku zanimljivu pjesmu i to nije bio onaj klasicni zvuk u poslovnom prostru. Pogledam i skuzim Sonos, mislim 5, zvuk odlican, vuce te na slusanje. Sonos malo pomjera granice sa zvukom.

Kada smo kod njega, ima li netko Beam gen 2 ili Arc?

Ono sto mi nije bas prihvatljivo kod njihovih soundbar-ova je kalibracija samo preko iPhonea

Slušao sam sustav sastavljen od Sonos soundbara (ne sjećam se modela), njihova suba i dva Play 1 kao surrounda na jednom od prošlih Too Louda.

Puštali su neki film i frend i ja smo hodali po sobi da nađemo otkud dolazi zvuk. Nismo mogli vjerovati da taj soundbar baca toliko širok i imerzivan soundstage. Izuzetno impresivno, prostrano i realistično.

Nakon toga sam ih zamilio da uključe samo Play 1 i puste glazbu. Čuo sam ih i kupio nakon toga, jednostavno sam ostao paf.

 

U drugim sobama su imali samostojeće tornjeve spojene kablovima debelim kao vatrogasne cijevi, monoblokove, predpojačala, streamere i tko zna kakva još sve ne čuda i onda uđem u sobu sa Sonosom i ostanem oduševljen sa sustavom koji je višestruko jednostavniji, jeftiniji i lakši za setup.

Ajd ti mali pizdeki nemaju soundstage i separaciju instrumenata kao sustavi složeni od komponenata, no meni osobno daju nekih 70% od onog što uopće mogu poželjeti od reprodukcije glazbe - a za djelić cijene i doslovno ih možeš tutnut gdje god poželiš s obzirom na veličinu.

Nisu bezveze najprodavaniji smart speakeri na tržištu.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice