Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.424.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
Zoki B kaže...

Imao sam Topping E70 dac, fino je to radilo s akm 4499 chipovima, ugodno i bez prštanja.

  E70 i E70 Velvet su jako slični, razlika je samo u chipu
SABRE ES9028PRO vs AKM AK4499EX

 

Ovaj prvi nisam slušao pa ne znam kolika je zaista razlika u zvuku

 Ma krivo sam rekao, imao sam D70 sa akm čipom, samo dac je bio.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

Loše je što imaš AV recever a ne stereo pojačalo.

 

Ok, objasni mi kako da sa stereo pojačalom riješim peak od 25dB na 60Hz?

Vrlo jednostavno, kupiš stereo pojačalo, spojiš i slušaš.

Možda je ovo opet tvoje neiskustvo ali audio oprema se kupuje da se sluša a ne mjeri.

Molim i drugi put.

 

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Mislim da je ono "uzemljenje" koje ide u zidnu utičnicu samo lažni kontakt.
Jer u opisu piše :

 

"The 2 Pin Schuko plug socket is most commonly found in European countries such as Spain Germany among others. "
 

Čim je šuko ima uzemljenje, pored dva pina. Špange se ne računaju ko pin. Evo baš sam modificirao jednu prolaznu utičnicu pa budem poslije dok se dovućem doma probao. Maknuo sam špange uzemljenja, ima čak s prednje strane indikatore, desni sad više ne svijetli . Sad kad vrtim film unatrag, godinama sam takvu istu utičnicu doma koristio za gomilu tehnike (kompovi, printer, lemilica...) a nije svijetlila lampica uzemljenja dok ga nisam bio rastavio, očistio kontakte špangi uzemljenja i natrag sastavio .

 

UPOZORENJE! Da vam nije palo na pamet raditi ovakve stvari jer su potencijalno po život i imovinu opasne, ono totalni fail, bez zafrkancije pa da kasnije ne bi bilo nismo znali!!!

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 14:18 (deckard).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
to je ok, jedino kako bi ispravan balansirani amp moga oscilirat zbog nekog kabela je ako su negativni izlazi u kratkom spoju jer ih je neko spoji na slusalice s common ground ili kako se vec rece.

70 stupnjeva i nije radna temperatura nego visoka ako cemo pravo jer ko zna na koliko je die tranzistora u tom momentu kad je u kucistu 70.

bez obzira nebi preporuci rizik koristenja ampa kojemu kabel na izlazu s kapacitetom u pikofaradima smeta.

edit, ostavite se corava posla s micanjem uzemljenja, rjesite problem na neki drugi nacin ili jednostavno kupite dvostruko izoliranu opremu ili balansiranu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 13:39 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

Loše je što imaš AV recever a ne stereo pojačalo.

 

Ok, objasni mi kako da sa stereo pojačalom riješim peak od 25dB na 60Hz?

Vrlo jednostavno, kupiš stereo pojačalo, spojiš i slušaš.

Možda je ovo opet tvoje neiskustvo ali audio oprema se kupuje da se sluša a ne mjeri.

Molim i drugi put.

 

Imao sam stereo pojačalo. Slušao sam ga. Nisam ništa mjerio.

Zvučalo je kao drek.

 

Da bi diagnosticirao problem izmjerio sam odziv i otkrio (kao što sedmi put ponavljam) da imam 25dB previše na 60 Hz.

Iz tog razloga je zvučalo katastrofalno.

 

Kupio sam AVR, izmjerio odziv i korigirao ga i sad zvuči izvrsno.

15 godina
online
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
to je ok, jedino kako bi ispravan balansirani amp moga oscilirat zbog nekog kabela je ako su negativni izlazi u kratkom spoju jer ih je neko spoji na slusalice s common ground ili kako se vec rece.

70 stupnjeva i nije radna temperatura nego visoka ako cemo pravo jer ko zna na koliko je die tranzistora u tom momentu kad je u kucistu 70.

bez obzira nebi preporuci rizik koristenja ampa kojemu kabel na izlazu s kapacitetom u pikofaradima smeta.

 

Pa nije mu radna temperatura 70C , to je bio problem kod korištenja tog kabela.

 

Radna temperatura je 54C u 50 mA modu i 64C u 100mA modu.  U uputama piše da smije ići do 70C. 

 

I te temperature nisu na kućištu, ima unutra senzor na tranzistorima, na kućištu je manje. 

 

Zašto mu točno smeta ovaj kabel od focala nemam pojma.  Sad koristim ovaj drugi pa se više ne zamaram time.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

Loše je što imaš AV recever a ne stereo pojačalo.

 

Ok, objasni mi kako da sa stereo pojačalom riješim peak od 25dB na 60Hz?

Vrlo jednostavno, kupiš stereo pojačalo, spojiš i slušaš.

Možda je ovo opet tvoje neiskustvo ali audio oprema se kupuje da se sluša a ne mjeri.

Molim i drugi put.

 

Imao sam stereo pojačalo. Slušao sam ga. Nisam ništa mjerio.

Zvučalo je kao drek.

 

Da bi diagnosticirao problem izmjerio sam odziv i otkrio (kao što sedmi put ponavljam) da imam 25dB previše na 60 Hz.

Iz tog razloga je zvučalo katastrofalno.

 

Kupio sam AVR, izmjerio odziv i korigirao ga i sad zvuči izvrsno.

 Sami broj palčeva koje bacaš dole govori o tome koliko te sve ovo nervira, još uvijek ne shvaćaš da je doživljaj glazbe subjektivan, ono što meni paše nekom drugom ne odgovara, a najgore od svega ti se ravnaš po nekoj flat "krivulji" i nakon toga si odlučio da ti je to super, samo uživaj, dalek put je pred tobom.

2 godine
online
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 Sami broj palčeva koje bacaš dole govori o tome koliko te sve ovo nervira, još uvijek ne shvaćaš da je doživljaj glazbe subjektivan, ono što meni paše nekom drugom ne odgovara, a najgore od svega ti se ravnaš po nekoj flat "krivulji" i nakon toga si odlučio da ti je to super, samo uživaj, dalek put je pred tobom.

 Komentari koje prosipaš su sušta trolerska malicioznost i da, nerviraju a nerviraju jer nemaju veze s mozgom, carry on...

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 14:11 (notloB).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
doživljaj zvuka je subjektivan ali nekoga zanima i objektivan dio price, jer je i jedno i drugo bitno, nemoš zanemarit stvarnost jer ti nešto više odgovara.

neke stvari ko npr ovo s uzemljenjem su totalna greška i nebi se trebalo pokazivat ako se i radi to, isto subjektivno bolji zvuk tj zvuk s manje smetnji huma bruma i cega vec, ali je krivo i opasno! nema rasprave! nebitno koliko imaš iskustva i koliko ti je skupa oprema.



13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 Sami broj palčeva koje bacaš dole govori o tome koliko te sve ovo nervira, još uvijek ne shvaćaš da je doživljaj glazbe subjektivan, ono što meni paše nekom drugom ne odgovara, a najgore od svega ti se ravnaš po nekoj flat "krivulji" i nakon toga si odlučio da ti je to super, samo uživaj, dalek put je pred tobom.

Nemam apsolutno nikakve nakane mijenjati išta u sustavu. Nisam OCDaš kao mnogi ovdje koji moraju svaki tjedan stavljati novu komponentu jer niti sami nemaju pojima što žele.

Potpuno sam zadovoljan sa onim što imam i dijelim kako sam došao do toga.

 

O mjerenjima, DSPu i EQu ne znaš baš ništa niti ikako pridonosiš raspravi već meni sereš da moram biti nezadovoljan sa onim što imam i pasti u patološku potragu za bjesimučnim mijenjanjem komponenata kao ostali kultaši koje čini ovaj hobi.

Ne vidim zbog čega se guraš u raspravu samnom jer su ti komentari apsolutno beskorisni.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
neke stvari ko npr ovo s uzemljenjem su totalna greška i nebi se trebalo pokazivat ako se i radi to, isto subjektivno bolji zvuk tj zvuk s manje smetnji huma bruma i cega vec, ali je krivo i opasno! nema rasprave! nebitno koliko imaš iskustva i koliko ti je skupa oprema.

Budem editirao post i stavio upozorenje da ne bi kome palo na pamet tako čak i pokušati rješavati stvari .

Deckard
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

 Sami broj palčeva koje bacaš dole govori o tome koliko te sve ovo nervira, još uvijek ne shvaćaš da je doživljaj glazbe subjektivan, ono što meni paše nekom drugom ne odgovara, a najgore od svega ti se ravnaš po nekoj flat "krivulji" i nakon toga si odlučio da ti je to super, samo uživaj, dalek put je pred tobom.

Nemam apsolutno nikakve nakane mijenjati išta u sustavu. Nisam OCDaš kao mnogi ovdje koji moraju svaki tjedan stavljati novu komponentu jer niti sami nemaju pojima što žele.

Potpuno sam zadovoljan sa onim što imam i dijelim kako sam došao do toga.

 

O mjerenjima, DSPu i EQu ne znaš baš ništa niti ikako pridonosiš raspravi već meni sereš da moram biti nezadovoljan sa onim što imam i pasti u patološku potragu za bjesimučnim mijenjanjem komponenata kao ostali kultaši koje čini ovaj hobi.

Ne vidim zbog čega se guraš u raspravu samnom jer su ti komentari apsolutno beskorisni.

Iz istog razlog jer ti nemaš pojma o HiFi a guraš se Analognom u raspravu, ugodno zar ne?

I prestani s vulgarizmima, valda imaš toliko mozga u glavi da možeš sve iznesti na normalan način, probaj se izmjeriti pa se kalibriraj da budeš flat.

Samo uživaj u tome što imaš, neznanje je blaženo.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Iz istog razlog jer ti nemaš pojma o HiFi a guraš se Analognom u raspravu, ugodno zar ne?

I prestani s vulgarizmima, valda imaš toliko mozga u glavi da možeš sve iznesti na normalan način, probaj se izmjeriti pa se kalibriraj da budeš flat.

Samo uživaj u tome što imaš, neznanje je blaženo.

Kažeš mi da sam u neznanju, a ti se lupaš o prsa i hvališ kako koristiš alat manje od mene za evaluiranje sustava.

Znaš više, jer o mjerenjima ne znaš ništa. Bravo.

 

Objasio sam iz kakvih i razloga koristim AVR i nastavit ću to i dalje neovisno o anonimnom, podcjenjivajučem liku sa foruma.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

Loše je što imaš AV recever a ne stereo pojačalo.

 

Ok, objasni mi kako da sa stereo pojačalom riješim peak od 25dB na 60Hz?

Vrlo jednostavno, kupiš stereo pojačalo, spojiš i slušaš.

Možda je ovo opet tvoje neiskustvo ali audio oprema se kupuje da se sluša a ne mjeri.

Molim i drugi put.

 

Čini da je ovdje zapelo u komunikacijskom kanalu. Ispada (rekao bih) da ste i jedan i drugi "u pravu". Koliko vidim, svi se slažemo, da su mjerenja obavezna kako zbog postizanja "usklađenosti" jedne serije audio uređaja, da budu ujednačeni kako po "kvaliteti" tako i ujednačeni po audio performansama. Također ako netko (što netko, većina nas) ima grbu u "akustici sobe", naravno da je to zahvalno reducirat i na neki način korigirat.  Netko će sa DSPom, a netko bi možda radije sredio stvar fizički, bez zadiranja u put originalnog signala. Svatko neka odluči za sebe, njegova stvar. Dakle, mjerenje i korekcija: veliko DA.

S druge strane, uređaj (preciznije sustav) na kojem npr. reproduciranje finih poteza metlicom po čineli zvuči ko mazanje suhe paštete na stari kruh hrđavim nožem, nikako se neće intervencijom, pomoću DSP-a, odjednom pretvoriti u raspjevanog slavuja i stvorit nam privid/imaginaciju sjedenja pred malim Jazz triom - onako intimno, kako je snimatelj zamislio i snimio na medij.

Primjetno je da se ovdje ljude s iskustvom (i vrlo vjerojatno sa koliko toliko izvježbanim uhom) sa dosta "utakmica u nogama" izjednačuje pogrdno s nekakvim starcima/fosilima/dinosaurima zapelima u prošlosti, zatvorene prema bilo kakvim promjenama, a zaboravlja da smo zahvaljujući našoj vlastitoj znatiželji i otvorenosti prema nečem novom došli do toga - do čega smo došli. Raznim promjenama uređaja, računala, sitnim tweakovima u vidu raznih podloga, igranja s namještajem, slikama, namještanjem zvučnika, zapitkivanjem i čitanjem po forumima, audio blogovima, druženjima i sl. sagradili sustave za koje mislimo da su korektni po pitanju rekreacije vjernosti zvučne slike kako je to bilo u živo i ugođaja prostorije u kojoj je snimka nastala. No i dalje se trudimo da se to još poboljša "jer samo mijena stalna jest". Ispada na kraju, da je situacija suprotna.

Moje mišljenje, ne mora biti da je to zapisano u kamenu:
Audiofilija je jedan lijepi, fini hobi, a svaki hobi, a naravno to nešto i košta. (pitajte ribiče npr koliko može koštati jedna ribički štap, rolica...) Vjerojatno se nitko time ne bavi, i nije tu zato da tu piskarao po forumu i pljuvao na druge kolege s drugačijom markom pojačala, zvučnika ili nedaj bože brendiranog kabela ili osigurača - nego valjda iz nekakvog gušta, ljubavi, ispunjavanja slobodnog vremena... i da dalje ne pekmezim u tom pravcu.
Umjesto da se tu otvoreno može komunicirat o nekim osobnim trikovima koje mogu dovesti do određenog poboljšanja (naravno subjektivna kategorija) u lancu reprodukcije, svaki pokušaj se uglavnom "minira", zbog toga jer se nekolicini ovdje prisutnih najglasnijih individua to neda isprobat, il' možda u to ne vjeruje!!!!!!, nema sluha i sl. Malo bi trebalo stat na loptu a ne bit tvrde glave...

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
treba i na prostoriju i zvucnike gledat da diraju put originalnog signala, jer to i rade, pa onda dsp gledaš ko na alat koji smanjuje diranje zvucnika i prostorije u original signal, to mu je namjena..

naravno da nije dsp svemoguc ali bogami nije ni daleko.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Qwerty kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

Loše je što imaš AV recever a ne stereo pojačalo.

 

Ok, objasni mi kako da sa stereo pojačalom riješim peak od 25dB na 60Hz?

Vrlo jednostavno, kupiš stereo pojačalo, spojiš i slušaš.

Možda je ovo opet tvoje neiskustvo ali audio oprema se kupuje da se sluša a ne mjeri.

Molim i drugi put.

 

Čini da je ovdje zapelo u komunikacijskom kanalu. Ispada (rekao bih) da ste i jedan i drugi "u pravu". Koliko vidim, svi se slažemo, da su mjerenja obavezna kako zbog postizanja "usklađenosti" jedne serije audio uređaja, da budu ujednačeni kako po "kvaliteti" tako i ujednačeni po audio performansama. Također ako netko (što netko, većina nas) ima grbu u "akustici sobe", naravno da je to zahvalno reducirat i na neki način korigirat.  Netko će sa DSPom, a netko bi možda radije sredio stvar fizički, bez zadiranja u put originalnog signala. Svatko neka odluči za sebe, njegova stvar. Dakle, mjerenje i korekcija: veliko DA.

S druge strane, uređaj (preciznije sustav) na kojem npr. reproduciranje finih poteza metlicom po čineli zvuči ko mazanje suhe paštete na stari kruh hrđavim nožem, nikako se neće intervencijom, pomoću DSP-a, odjednom pretvoriti u raspjevanog slavuja i stvorit nam privid/imaginaciju sjedenja pred malim Jazz triom - onako intimno, kako je snimatelj zamislio i snimio na medij.

Primjetno je da se ovdje ljude s iskustvom (i vrlo vjerojatno sa koliko toliko izvježbanim uhom) sa dosta "utakmica u nogama" izjednačuje pogrdno s nekakvim starcima/fosilima/dinosaurima zapelima u prošlosti, zatvorene prema bilo kakvim promjenama, a zaboravlja da smo zahvaljujući našoj vlastitoj znatiželji i otvorenosti prema nečem novom došli do toga - do čega smo došli. Raznim promjenama uređaja, računala, sitnim tweakovima u vidu raznih podloga, igranja s namještajem, slikama, namještanjem zvučnika, zapitkivanjem i čitanjem po forumima, audio blogovima, druženjima i sl. sagradili sustave za koje mislimo da su korektni po pitanju rekreacije vjernosti zvučne slike kako je to bilo u živo i ugođaja prostorije u kojoj je snimka nastala. No i dalje se trudimo da se to još poboljša "jer samo mijena stalna jest". Ispada na kraju, da je situacija suprotna.

Moje mišljenje, ne mora biti da je to zapisano u kamenu:
Audiofilija je jedan lijepi, fini hobi, a svaki hobi, a naravno to nešto i košta. (pitajte ribiče npr koliko može koštati jedna ribički štap, rolica...) Vjerojatno se nitko time ne bavi, i nije tu zato da tu piskarao po forumu i pljuvao na druge kolege s drugačijom markom pojačala, zvučnika ili nedaj bože brendiranog kabela ili osigurača - nego valjda iz nekakvog gušta, ljubavi, ispunjavanja slobodnog vremena... i da dalje ne pekmezim u tom pravcu.
Umjesto da se tu otvoreno može komunicirat o nekim osobnim trikovima koje mogu dovesti do određenog poboljšanja (naravno subjektivna kategorija) u lancu reprodukcije, svaki pokušaj se uglavnom "minira", zbog toga jer se nekolicini ovdje prisutnih najglasnijih individua to neda isprobat, il' možda u to ne vjeruje!!!!!!, nema sluha i sl. Malo bi trebalo stat na loptu a ne bit tvrde glave...

Upravo zbog ovog razloga označenim zelenim sam se uključio u raspravu, jer je frajer bahat i bezobrazan i napada Analognog a indirektno i sve ostale koji imaju iskustva više nego on godina.

Mewcore, lik koji je prije 3 godine postavljao u ovom threadu pitanja a sada je u 3 godine postao najpametniji i sve zna o HiFi, niže je prtscn prvog njegovog pitanja u ovom threadu.

Dodatno, ja sam negdje napisao da je mjerenje banana i da se ne treba koristiti?

Negdje sam napisao da se ne bavim mjerenjima i da nemam pojma o istima?

Kolega Mewcore se ovdje navodi čistim nagađanjima i svojim netemeljenim zaključcima, a uz to je bezobrazan sa svoim vulgarizmima, to je dodatni razlog zašto sam se uključio.

Mewcore, možeš pričati i tipkati ovdje koliko god hoćeš, još uvijek si zeleniji od ovog citata gore koji sam pobojao, a nastaviš li biti ovako usijana glava nikad nećeš napredovati.

 

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Da bar kaže, dobro ok, praktičan mi je AVR iako kvalitetom ne može biti ni blizu pravom pojačalu sve bi bilo ok. Ovako sad cijeli forum kriv što mu žena neda tretirat sobu pa mora koristit DSP.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 16:13 (Just Outlaw).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Upravo zbog ovog razloga označenim zelenim sam se uključio u raspravu, jer je frajer bahat i bezobrazan i napada Analognog a indirektno i sve ostale koji imaju iskustva više nego on godina.

Mewcore, lik koji je prije 3 godine postavljao u ovom threadu pitanja a sada je u 3 godine postao najpametniji i sve zna o HiFi, niže je prtscn prvog njegovog pitanja u ovom threadu.

Dodatno, ja sam negdje napisao da je mjerenje banana i da se ne treba koristiti?

Negdje sam napisao da se ne bavim mjerenjima i da nemam pojma o istima?

Kolega Mewcore se ovdje navodi čistim nagađanjima i svojim netemeljenim zaključcima, a uz to je bezobrazan sa svoim vulgarizmima, to je dodatni razlog zašto sam se uključio.

Mewcore, možeš pričati i tipkati ovdje koliko god hoćeš, još uvijek si zeleniji od ovog citata gore koji sam pobojao, a nastaviš li biti ovako usijana glava nikad nećeš napredovati.

 

U popriličnoj si zabludi ako smatraš da ću ti se pravdati.

Što ti je šteta jer si izuzetno fiksiran na mene ako si kopao što sam pisao prije tri godine.

Znaš što ću sad napraviti? Stavit ću te na blok listu ;)

 

Pusa Zoki

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Odlično, sad ova tema može dalje nekim normalnijim tokom :)

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Da bar kaže, dobro ok, praktičan mi je AVR iako kvalitetom ne može biti ni blizu pravom pojačalu sve bi bilo ok. Ovako sad cijeli forum kriv što mu žena neda tretirat sobu pa mora koristit DSP.

Hvala Outlaw na tvom prijedlogu da korekciju odziva napravim sa bass trapovima što je skuplje, kompliciranije, što bi mi smanjilo i nagrdilo životni prostor.

Zaista si mi otvorio oči, ali ja ću ipak ići jednostavnijom, jeftinijom i lakšom digitalnom rutom, eto takav sam.

15 godina
online
Vaš audio kutak

Ako kolega sluša tvrd metal i elektroniku onda zaista ne vidim potrebu nekih ekstra komponenti, avr tu odradi i više nego solidno , a dsp popravi što treba, takav tip glazbe je ionako  max isprocesiran , nije prirodan zvuk i ako dsp i unese kakv problem to se sigurno niti ne čuje, a nije niti bitno. Za ovaj slučaj dsp je zaista odlično rješenje i za takvu glazbu ja isto ne bi gledao dalje. Tu mi se i čini da je najbitnije poravnat amplitudni odziv.

 

Kod akustičke glazbe, vokalne, tj gdje su u pitanju zvukovi koji imaju svoj prepoznatljiv timbar, tu je druga priča i tu bolja hifi oprema dolazi do izražaja kod reprodukcije finesa i sl.

 

 

Tako da kod evaluacije i komentiranja treba krenuti od sebe i glazbe koja se sluša i ne automatski to aplicirati na sve ostale tipove glazbe jer nije isto. 

I onda pitanje čemu pojačalo od 10k€ kad ovo od 1000€ odradi isto, da možda ako se sluša pretežno elktronika i metal. Ako se sluša npr klasika, jazz, bluez, vokalna glazba ... , onda itekako ima smisla. 

 

Ali vrijedi i u drugom smjeru, nema smisla gurati skupe komponente ako se ne sluša glazba koja to može iskoristiti. 

 

 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

U međuvremenu dok se vi dosađujete ja sam sredio svoj ground loop. Maknuo sam, dakle, pojačalo s uzemljenja onom modanom utičnicom i brujanje u leru je u potpunosti nestalo. Šum na tweeteru nije ali to je ionako karakter pojačala i to očito nema veze s ground loopom. Sad je pitanje što mogu po pitanju ground loopa umjesto modane utičnice napraviti a da je legitimno i sa strane struke dozvoljeno (osim kupovine novog pojačala koje nema šuko utikač)?

Deckard
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...

U međuvremenu dok se vi dosađujete ja sam sredio svoj ground loop. Maknuo sam, dakle, pojačalo s uzemljenja onom modanom utičnicom i brujanje u leru je u potpunosti nestalo. Šum na tweeteru nije ali to je ionako karakter pojačala i to očito nema veze s ground loopom. Sad je pitanje što mogu po pitanju ground loopa umjesto modane utičnice napraviti a da je legitimno i sa strane struke dozvoljeno (osim kupovine novog pojačala koje nema šuko utikač)?

  Issm pratio u detalje, imas li opciju na ovim komponentama koje imaju dva pina, spojit kuciste na uzemljenje, neki uredaji znaju imat iza sarafic za zemlju. Ili za probu probaj zicom spojit kucista uredaja da vidis ponaze li.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
deckard kaže...

U međuvremenu dok se vi dosađujete ja sam sredio svoj ground loop. Maknuo sam, dakle, pojačalo s uzemljenja onom modanom utičnicom i brujanje u leru je u potpunosti nestalo. Šum na tweeteru nije ali to je ionako karakter pojačala i to očito nema veze s ground loopom. Sad je pitanje što mogu po pitanju ground loopa umjesto modane utičnice napraviti a da je legitimno i sa strane struke dozvoljeno (osim kupovine novog pojačala koje nema šuko utikač)?

  Issm pratio u detalje, imas li opciju na ovim komponentama koje imaju dva pina, spojit kuciste na uzemljenje, neki uredaji znaju imat iza sarafic za zemlju. Ili za probu probaj zicom spojit kucista uredaja da vidis ponaze li.

Budem probao komadom žice spojiti gnd šraf za phono na ampu i negdje neki od šrafa koji drže poklopac subovog ampa, vidim po netu da to neki prakticiraju. Nekih posebnih točaka za uzemljivanje na subu ne vidim, Wiim streamer i miniDSP isto nemaju ništa, ali mislim da oni nisu problematični.

Deckard
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne da mi ponovno ulaziti u rasprave, pa samo informativno što se tiče zvuka skupljih hi fi uređaja na sajmovima, konkretno na zadnjem TooLoudu. Takvi uređaji uglavnom dolaze nedovoljno usvirani u isto tako neadekvatne sobe koje se ne stignu na vrijeme akustično tretirati ili je to jednostavno neizvedivo kao u onim manjim sobama L tlocrta. 

Primjer,

posudio sam čisto iz dobre volje i namjere jednom izlagaču svoje pojačalo koje je bilo upareno sa Blumenhofer Corona 2x220 zvučnicima i Rockna Audio digitalijom. Bio sam tamo prvi dan sajma i kako je to zvučalo. Loše i točka, a soba baš L tlocrta. Pogotovo jer je zvučnik bio neprimjeren tako maloj sobi. Inače me na tom sajmu ništa nije previše dojmilo mada je bilo solidno zvučećih sistema.

Međutim, prije toga sam tri puta išao slušati isti model pojačala Trafomatic EOS sa Blumenhofer zvučnicima Tempesta 20 SE i FS1mk2 i Rockna digitalijom u izložbenom salonu u kontroliranim uvjetima i to je bila zvučna rapsodija. Svaki put! Tek onda sam se odlučio za kupovinu pojačala. Tako da... sajmovi su jedno jer tamo rijetko tko ima zadovoljavajuće uvjete za pravilnu prezentaciju uređaja.

Čisto informativno i pozdrav Master Marineru ( ajde vrati se sa drugim nickom ). A i ti tajo1960 bi se mogao vratiti 

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...

U međuvremenu dok se vi dosađujete ja sam sredio svoj ground loop. Maknuo sam, dakle, pojačalo s uzemljenja onom modanom utičnicom i brujanje u leru je u potpunosti nestalo. Šum na tweeteru nije ali to je ionako karakter pojačala i to očito nema veze s ground loopom. Sad je pitanje što mogu po pitanju ground loopa umjesto modane utičnice napraviti a da je legitimno i sa strane struke dozvoljeno (osim kupovine novog pojačala koje nema šuko utikač)?

 i moje stare d klase su imale "karakter" pa su šumili tweeteri, samo san budala prepravlja pcb da se rješim toga a ocito sam moga prodat pod hifi , sry nisam moga odlolit.

probaj krenit od osnovnih stvari ko npr na slikama, probaj rješit bez onog izolatora ako je moguce.

ako je više od 1 uređaja koji spaja signalnih 0v i zemlju zapravo je nemoguce potpuno izbjec loop bez trafa u signalu ili balansiranih signala, ali ako spojiš sve uređaje u isti produžni i sve kabele dužinom složiš baš blizu koliko je moguće do samih uređaja možda možeš to svest na nekakav nečujni minimum.

isprobaj razne kombinacije, bilo šta prije izolatora. pls.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
deckard kaže...

U međuvremenu dok se vi dosađujete ja sam sredio svoj ground loop. Maknuo sam, dakle, pojačalo s uzemljenja onom modanom utičnicom i brujanje u leru je u potpunosti nestalo. Šum na tweeteru nije ali to je ionako karakter pojačala i to očito nema veze s ground loopom. Sad je pitanje što mogu po pitanju ground loopa umjesto modane utičnice napraviti a da je legitimno i sa strane struke dozvoljeno (osim kupovine novog pojačala koje nema šuko utikač)?

 i moje stare d klase su imale "karakter" pa su šumili tweeteri, samo san budala prepravlja pcb da se rješim toga a ocito sam moga prodat pod hifi , sry nisam moga odlolit.

probaj krenit od osnovnih stvari ko npr na slikama, probaj rješit bez onog izolatora ako je moguce.

ako je više od 1 uređaja koji spaja signalnih 0v i zemlju zapravo je nemoguce potpuno izbjec loop bez trafa u signalu ili balansiranih signala, ali ako spojiš sve uređaje u isti produžni i sve kabele dužinom složiš baš blizu koliko je moguće do samih uređaja možda možeš to svest na nekakav nečujni minimum.

isprobaj razne kombinacije, bilo šta prije izolatora. pls.

 Proći će još dosta vremena dok D klasa ne bude pravi hifi (još puno bolesti za popraviti). Ono što je, košta jako puno.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ma samo zezam kolegu da mu neispravan amp prolazi pod hifi.

a za to se nebi bas slozi, cak i moje skalamerije su dobre(ili kako bi tu rekli nemaju karakter) , pogotovo post filter feedback varijante. a sta su velike firme u stanju napravit imas vise primjera od studio monitoringa preko raznih ovih malih bookshelf aktivnih ko edifier i sound barova, do razglasnih bilo slave odvojenih ili u aktivnim kutijama.
da ne zaboravim i avr-ove koji su vecina d klasa. naravno ima i hiend ali to se vec raspravljalo tu.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Iako D klasa nije saživjela u Hifi, nedvojbeno ima odličnih pojačala tog ustroja.

Ali su nažalost skupa (neka skuplja od mnogih A klase) i nisu baš malih dimenzija (kako bi se mislilo zbog D kase).

 

Kvalitetno  pojačalo je kvalitetno (bez obzira na vrstu ustroja), a ona iz vrha ponude (većinom) sva sviraju dobro i samo su osobne preferencije razlog odabira pojedine vrste amplifikacije.

 

Nakon izbora zvučnika (prema gabaritima sobe, prvenstveno), izbor je na amplifikaciji koja također mora biti u skladu sa time.

 

Sasvim "neutralnih" pojačala nema u praksi, ali ima onih koja su se tome više približila od drugih.

Snaga pojačala jeste bitna, ali nikako nije jedina i presudna osobina.
Najvažnija je kvaliteta napajanja (dimenzioniranost) i iz toga sve proizlazi, pa i ono već otrcano "da amp mora držati zvučnika za jaja".

 

Ako imaš dovoljno slušnog iskustva, olakšan ti je izbor amplifikacije.
Nažalost, Budget je ograničavajući faktor

 
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Vaš audio kutak

napokon san uvati vrimena za napravit jos jednu malu miksetu za u radionu, pošto san baš zadovoljan s prvon s jeftinim djelovima ovi put san pobada wime svugdi, doduše wime koje nisan siguran jesu li original jer su s ebay-a.

btw hrvatska radia mi idu na živce, bar ova šta vatan, osim radio braca svi pustaju iste pisme, i to ove moderne "hitove", katastrofa sta izvode. dodje mi da pocnen slusat talijanske stanice, ionako ih vatan vise nego domace.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 19:50 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice