Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.204
|
čitano: 2.513.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

imaš te nove resivere što sam nabrojimo imaju dovoljno snage i hdmi ulaze plus streming

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Malo upgradeao front na autu   I par slikica 

PSN: Chov1ch
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Fule99 kaže...

Može preporuka, razmišljam o zamijeni trenutne ampifikacije u sistemu.

Zvučnici su PSB image T6 i trenutno pogonjeni int rotelom RA10, izvor je PC u kombinaciji sa noname dac-om. To svira solidno.

Gledam po SH ali neznam u kojem smijeru krenuti, kako su zvučnici stariji nema baš nešto po netu o kombinacijama a i većina je o HT.

Razmišljao sam i o kupovini novog ali nešto tipa stereo resivera pošto mi je privlačna kombinacija all in one.

Naravno tražim puno muzike za malo love :D

Ukoliko si u mogućnosti skupiti korz neko vrijeme još para, bolje se strpi i pričekaj i uzmi nešto kako spada.

Ovako ćeš dati npr 3000kn, nećeš biti zadovoljan i prodat ćeš za koji mjesec za 2000kn i tražiti nešto drugo.

Svi smo prošli slične situacije koje vode gubitku novca, svatko tko sada ima malo bolji sustav će ti reći isto jer smo svi prošli kroz to.

Na tebi je da odabereš koga ćeš poslušati,

 

pozdrav

 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
..

Sinergija je faktor o kojem baš ne znaš puno, jer nemaš slušačkog audio iskustva navedenih firmi (a vrlo je bitno i vrlo čujno i bez ikakvih mjerenja).

Po tvome je mišljenju neki noname amp sa buvljaka od "1.000 Watta" odličan? Samo zato što ima 1.000 Watta? Mislim... 

....

 zapravo ako bolje proćitaš nigdi nisan napisa da je noname amp od kilovata bolji, nego da je osnovno da pojačalo može pokrit snagu zvucnika i da može podnit impedancu zvucnika.

da me nebi krivo shvati naravno da neke fime namjerno naprave da im dosta uređaja ima isti "karakter" zvuka, ali to ne znaći da osnove spomenute red prije padaju u vodu.


problem mi je baratat s pre općenitim izjavama kod neke preporuke, mislim da nema prakticne pomoci coviku koji pita, pogotovo kad se može protumaćit na par naćina, npr ta sinergija, recimo cambridge audio cdp ima istaknute visoke, a marantz pojačalo ima istaknut bas, i sad meni odgovara smiley face eq pa ce mi takva "sinergija" odgovarat i rec cu da je postignuta sinergija ali nekome ne odgovara smiley pa njemu ta sinergija nece bit sinergija nego katastrofa.

a pošto se "Sinergija je faktor o kojem baš ne znaš puno, jer nemaš slušačkog audio iskustva navedenih firmi"  se da shvatit na par naćina, pa zato evo i par odgovora u nadi da ne traje nepotrebna rasprava par stranica nego da sve zavrsimo u jedna post:

1- Sinergija uređaja ko npr kupovina svih uređaja iste marke nije ništa nego čisti marketing.
2- Sinergija je drugi naziv za -odgovara po specifikacijama.
3- Sinergija je drugi naziv za -odgovara pojedincu po sluhu.
4- Sinergija je samo buzzword koji neko koristi za ispast pametan


lol 3 zvucnika u vrata, mogu li pitat zašto ne jedan s gabaritima kutije koji bi onda mozda i bili ok, jer ovako sigurno ima pre malo litara. brutalno dobar woodwork.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 18:51 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Fule99 kaže...

Može preporuka, razmišljam o zamijeni trenutne ampifikacije u sistemu.

Zvučnici su PSB image T6 i trenutno pogonjeni int rotelom RA10, izvor je PC u kombinaciji sa noname dac-om. To svira solidno.

Gledam po SH ali neznam u kojem smijeru krenuti, kako su zvučnici stariji nema baš nešto po netu o kombinacijama a i većina je o HT.

Razmišljao sam i o kupovini novog ali nešto tipa stereo resivera pošto mi je privlačna kombinacija all in one.

Naravno tražim puno muzike za malo love :D

Ukoliko si u mogućnosti skupiti korz neko vrijeme još para, bolje se strpi i pričekaj i uzmi nešto kako spada.

Ovako ćeš dati npr 3000kn, nećeš biti zadovoljan i prodat ćeš za koji mjesec za 2000kn i tražiti nešto drugo.

Svi smo prošli slične situacije koje vode gubitku novca, svatko tko sada ima malo bolji sustav će ti reći isto jer smo svi prošli kroz to.

Na tebi je da odabereš koga ćeš poslušati,

 

pozdrav

 

 

S ovime se moram složit, nema šanse da će taj T6 koji uopće nije loš zvučnik svirat dobro s novim pojačalom od 3000kn, pogotovo po današnjim cijenama, a pogotovo ak je veća kvadratura u pitanju i voli se naložit, ak se gleda novo onda barem klasa od 5kkn na dalje, a kaj se tiče rabljenog to ne znam jer ne pratim te vode, uz to držat se striktno stereo pojačala, nikakvi receiveri i sl.

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

lol 3 zvucnika u vrata, mogu li pitat zašto ne jedan s gabaritima kutije koji bi onda mozda i bili ok, jer ovako sigurno ima pre malo litara. brutalno dobar woodwork.

 

Neko "pravilo"(barem tak govore odnosno više puta sam to čuo) kad se slaže pošten i jak car audio setup da u svaka vrata idu po 4 midbassa, on tu baš i nije imao mjesta za 4 pa je stavio 3, al sam siguran da je u gepeku neka mrcina ili dvije

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

A i današnji pojam Uni-Q, zapravo koaksijalni način spoja zvučnika - kod nekih modela (vrhunskih) Tannoy-a koji imaju vidljiv 1 drive (zvučničku jedinicu), a oni su ti koji su izumili koaksijalni način spoja zvučnika, pa to slijede doslovno i danas na nekim modelima (recimo Kensington), a onda Kef - koji također ima koaksijalni način ugradnje zvučničkih jedinica (pod patentom Uni-Q), ali... ali voli našišati još 4 basa okolo   a na sva zvona viču kako imaju Uni-Q... koji je, zapravo ograničen (u većim modelima) samo na mid/tweeter.

Velim, samo je zgodno promotriti 

 

E takav neki Tannoy ko ovaj sa slike sam slušao(onaj frižider u maloj sobici), zvuk takav da bi ga na leđa ak treba i nosio doma

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Je Tajo moram se složit, ono kaj me iznenadilo je da sam ostao paf koliko dobro svira žešću muziku, jer sam uvijek (krivo)mislio da je to zvučnik za muziku tipa "mrtvački prebirem po dvije žice" 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...

lol 3 zvucnika u vrata, mogu li pitat zašto ne jedan s gabaritima kutije koji bi onda mozda i bili ok, jer ovako sigurno ima pre malo litara. brutalno dobar woodwork.

 Klasicni auto zvucnici, a pogotovo razglasni auto zvucnici su namjenjeni da mogu dobro svirat nevezano u kakvoj su komori i jos opcenito imaju dosta visok FS tako da ni nisu namjenjeni da sviraju ispod 100hz (cca 120-160hz high pass filter cut za 6.5" auto razglasne zvucnike. Takodjer sam za test napravio kutiju od 30tak litara za 2x 6.5" i nije se nesto impresivnije culo nego u vratima od auta..

minarelli kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

lol 3 zvucnika u vrata, mogu li pitat zašto ne jedan s gabaritima kutije koji bi onda mozda i bili ok, jer ovako sigurno ima pre malo litara. brutalno dobar woodwork.

 

Neko "pravilo"(barem tak govore odnosno više puta sam to čuo) kad se slaže pošten i jak car audio setup da u svaka vrata idu po 4 midbassa, on tu baš i nije imao mjesta za 4 pa je stavio 3, al sam siguran da je u gepeku neka mrcina ili dvije

 Ma nema tu bas pravila.. sve ovisi o zvucnicima koji se koriste u projektu. Ja sam ciljano stavljao 3 po vratima zbog dva razloga:

1. taman stanu 3 komada da imaju mjesta za svirat (da nema prepreka kao sto je sic npr)
2. Finalni otpor zvucnika je na granici sigurnog otpora na pojacalu 

 

Sto se tice gepeka nema gepeka   2x 15" uskoro na 12kw pojacalu 
 

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 22:48 (Encyanix).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
Zoki B kaže...
Fule99 kaže...

Može preporuka, razmišljam o zamijeni trenutne ampifikacije u sistemu.

Zvučnici su PSB image T6 i trenutno pogonjeni int rotelom RA10, izvor je PC u kombinaciji sa noname dac-om. To svira solidno.

Gledam po SH ali neznam u kojem smijeru krenuti, kako su zvučnici stariji nema baš nešto po netu o kombinacijama a i većina je o HT.

Razmišljao sam i o kupovini novog ali nešto tipa stereo resivera pošto mi je privlačna kombinacija all in one.

Naravno tražim puno muzike za malo love :D

Ukoliko si u mogućnosti skupiti korz neko vrijeme još para, bolje se strpi i pričekaj i uzmi nešto kako spada.

Ovako ćeš dati npr 3000kn, nećeš biti zadovoljan i prodat ćeš za koji mjesec za 2000kn i tražiti nešto drugo.

Svi smo prošli slične situacije koje vode gubitku novca, svatko tko sada ima malo bolji sustav će ti reći isto jer smo svi prošli kroz to.

Na tebi je da odabereš koga ćeš poslušati,

 

pozdrav

 

 

S ovime se moram složit, nema šanse da će taj T6 koji uopće nije loš zvučnik svirat dobro s novim pojačalom od 3000kn, pogotovo po današnjim cijenama, a pogotovo ak je veća kvadratura u pitanju i voli se naložit, ak se gleda novo onda barem klasa od 5kkn na dalje, a kaj se tiče rabljenog to ne znam jer ne pratim te vode, uz to držat se striktno stereo pojačala, nikakvi receiveri i sl.

 Hmm, onda nema nego skupljati i dalje, a najgore je to što me žuljaju :/

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Fule99 kaže...
minarelli kaže...
Zoki B kaže...
Fule99 kaže...

Može preporuka, razmišljam o zamijeni trenutne ampifikacije u sistemu.

Zvučnici su PSB image T6 i trenutno pogonjeni int rotelom RA10, izvor je PC u kombinaciji sa noname dac-om. To svira solidno.

Gledam po SH ali neznam u kojem smijeru krenuti, kako su zvučnici stariji nema baš nešto po netu o kombinacijama a i većina je o HT.

Razmišljao sam i o kupovini novog ali nešto tipa stereo resivera pošto mi je privlačna kombinacija all in one.

Naravno tražim puno muzike za malo love :D

Ukoliko si u mogućnosti skupiti korz neko vrijeme još para, bolje se strpi i pričekaj i uzmi nešto kako spada.

Ovako ćeš dati npr 3000kn, nećeš biti zadovoljan i prodat ćeš za koji mjesec za 2000kn i tražiti nešto drugo.

Svi smo prošli slične situacije koje vode gubitku novca, svatko tko sada ima malo bolji sustav će ti reći isto jer smo svi prošli kroz to.

Na tebi je da odabereš koga ćeš poslušati,

 

pozdrav

 

 

S ovime se moram složit, nema šanse da će taj T6 koji uopće nije loš zvučnik svirat dobro s novim pojačalom od 3000kn, pogotovo po današnjim cijenama, a pogotovo ak je veća kvadratura u pitanju i voli se naložit, ak se gleda novo onda barem klasa od 5kkn na dalje, a kaj se tiče rabljenog to ne znam jer ne pratim te vode, uz to držat se striktno stereo pojačala, nikakvi receiveri i sl.

 Hmm, onda nema nego skupljati i dalje, a najgore je to što me žuljaju :/

Znamo kako to "žulja" pa se onda zaletiš i kupiš, pa si inicijalno oduševljen no nakon par dana oduševljenje splasne itd.

Skupljaj polako, imaš sada na čemu slušati i onda si uzmi nešto za 5000kn čak i više ako skupiš, biti ćeš duže miran.

Savjet, kada budeš kupovao, kupi online preko weba.

Na taj način imaš 14 dana od primitka robe bez ikakvog objašnjenja povrat robe uz povrat novca.

Naravno, pažljivo sve odpakiraš i spremiš kompletnu ambalažu te ako vraćaš sve uredno složiš kako je i bilo.

Na taj način doma kod sebe na ostatku svoje opreme možeš probati, uzmeš si 10tak dana, ostaviš da svira makar lagano 24/7 i onda nakon par dana vidiš da li ti odgovara, ako ne, vratiš.

Jedino ćeš tu izgubiti nešto love na poštarinu što ako si u Zg možeš izbjeći i odnesti u trgovinu.

Na hifi opremi je jako velika marža trgovcima, stoga ih nemoj žaliti zato što ćeš vraćati, u najgorem slušaju će staviti akciju, skinuti cca 15-25% i zamisli opet zaraditi, stoga s te strane ne brini.

Na prvu zvuči nekorektno no kako se ponekad neke od trgovina pokažu nekorektnim, nemaš šta brinuti, bilo je ovdje pisanja i o tome.

 

Korektna trgovina će ti dozvoliti da uzmeš uređaj, platiš i dati cca 10tak dana da probaš.

Na žalost kupovina hi fi opreme je specifična jer je tu uključeno brdo faktora.

Prostor, ostatak opreme, kablovi, osobne preferencije itd.

Nije kao kad odeš po novu grafičku od npr 10 000kn, pročitaš test da je brza i tiha i odeš kupiti i miran si.

U hifi ima brdo faktora koje treba uključiti stoga i trebaš probati dok ne dođeš do željenog rezultata.

Trgovci to dobro znaju, stoga pametni i dozvole povrat i još te nagovore da možeš kod njih birati nešto drugo.

Samo pripazi, to nešto drugo može biti "malo" skuplje pa tako isto samo dižeš ukupnu vrijednost i istreseš više para nego si mislio.

Znaju oni šta rade, žive od toga :)

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Encyanix kaže...
..

 Klasicni auto zvucnici, a pogotovo razglasni auto zvucnici su namjenjeni da mogu dobro svirat nevezano u kakvoj su komori i jos opcenito imaju dosta visok FS tako da ni nisu namjenjeni da sviraju ispod 100hz (cca 120-160hz high pass filter cut za 6.5" auto razglasne zvucnike. Takodjer sam za test napravio kutiju od 30tak litara za 2x 6.5" i nije se nesto impresivnije culo nego u vratima od auta..

...

 Ma nema tu bas pravila.. sve ovisi o zvucnicima koji se koriste u projektu. Ja sam ciljano stavljao 3 po vratima zbog dva razloga:

1. taman stanu 3 komada da imaju mjesta za svirat (da nema prepreka kao sto je sic npr)
2. Finalni otpor zvucnika je na granici sigurnog otpora na pojacalu 

 

Sto se tice gepeka nema gepeka   2x 15" uskoro na 12kw pojacalu 
 

 
hvala na pokušaju pojašnjenja ali nije istina baš da mogu dobro svirat navezano o komori, visok fs znaci da to uopce nisu basevi pa onda samim tim teorija o impedanci na DC nema pretjeranog smisla i zapravo spajanjem više zvućnika ubijaš amp na midrange-u bez obzira šta DC otpor odgovara, pa opet mi nije jasno cemu, vjerovatno guranje decibela na silu preko ogromne površine, bez obzira na thd, car audio je jako cudan sport.

a ovih 12KW, ma ne želim ulazit u rasprave o peak snagama, ali pravi pro 15" su rjetko i nikad preko 600W rms, a to je puno pre daleko od 6000W rms. btw iz cega napajanje za tih navodnih 12KW, nemoj mi samo rec iz akumulatora.

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Kako istražujem vezano za dacove može se naći zbilja kvalitetnih dacova koji su ocjenjeni jako dobro za relativno malo para.

Kada kreneš istraživati iskaču brandovi chord, rme, MF i tako dalje da ne idem u detalje.

No kada grebeš satima i danima naletiš na vrlo kvalitetne uradke s odličnim cijenama.

Jedan od njih koji mi je zapao za oko je Topping D90 DAC.

 

https://soundnews.net/sources/dacs/topping-d90-review-a-genre-master/

 

Mjerenja:

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-d90-balanced-usb-dac-review.10519/

 

Ovo su samo neki od brdo reviewa koji dokazuju da DAC od cca 700eura može s lakoćom prašiti i duplo skuplje dacove.

Koliko god foruma pogledao, koliko god reviewa i komparacija pogledao, ispada da je ovo fantastičan dac.

Nekome će možda smetati što je kineski proizvod, no kako većina stvari i dolazi upravo uz kine, osobno nemam problem s tim.

 

Za sada, uzevši sve u obzir, ovo je DAC koji bi kupio da sada kupujem, no naravno dat ću si još neko vrijeme i istražiti opcije, dosta već i jesam istražio i mislim da je za tu cijenu ovaj DAC no brainer :)

 

Inače toliko sada dacova ima da sam se gubio prvih par dana da pohvatam šta i kako.

Dao bi i do 2000eura za dobar dac, no ima li smisla pored ovako dobro ocjenjenog proizvoda i od strane reviewera i od strane samih korisnika?

Mislim da ne :)

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Baš čitam od aktivnim Dalijevim Rubiconima 2 C. 

 

Piše da imaju identične drivere i kutiju kao i pasivni Rubiconi. 

 

Ne bi li trebali zvučati dosta drukčije pošto im unutrašnjost kutije zauzimaju pojačala 2x250W sa popratnim sadržajem? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Encyanix kaže...
..

 Klasicni auto zvucnici, a pogotovo razglasni auto zvucnici su namjenjeni da mogu dobro svirat nevezano u kakvoj su komori i jos opcenito imaju dosta visok FS tako da ni nisu namjenjeni da sviraju ispod 100hz (cca 120-160hz high pass filter cut za 6.5" auto razglasne zvucnike. Takodjer sam za test napravio kutiju od 30tak litara za 2x 6.5" i nije se nesto impresivnije culo nego u vratima od auta..

...

 Ma nema tu bas pravila.. sve ovisi o zvucnicima koji se koriste u projektu. Ja sam ciljano stavljao 3 po vratima zbog dva razloga:

1. taman stanu 3 komada da imaju mjesta za svirat (da nema prepreka kao sto je sic npr)
2. Finalni otpor zvucnika je na granici sigurnog otpora na pojacalu 

 

Sto se tice gepeka nema gepeka   2x 15" uskoro na 12kw pojacalu 
 

 
hvala na pokušaju pojašnjenja ali nije istina baš da mogu dobro svirat navezano o komori, visok fs znaci da to uopce nisu basevi pa onda samim tim teorija o impedanci na DC nema pretjeranog smisla i zapravo spajanjem više zvućnika ubijaš amp na midrange-u bez obzira šta DC otpor odgovara, pa opet mi nije jasno cemu, vjerovatno guranje decibela na silu preko ogromne površine, bez obzira na thd, car audio je jako cudan sport.

a ovih 12KW, ma ne želim ulazit u rasprave o peak snagama, ali pravi pro 15" su rjetko i nikad preko 600W rms, a to je puno pre daleko od 6000W rms. btw iz cega napajanje za tih navodnih 12KW, nemoj mi samo rec iz akumulatora.

 Nisam htio komplicirat no uglavnom zvucnici imaju dosta visoki fs i nisu namjenjeni da sviraju ispod fs-a i sa skretnicom se rezu kako sam reko 120-160hz cak i do 200hz.. cak neki proizvodjaci rejtaju svoje zvucnike ovisno o rezu frekvencije znaci npr ako se primjeni 160hz 12db slope zvucnik ce moc podnjet 200rms-a a ako ga rezes na 120hz 12db slope tu vec pada na nekih 150rms-a.. ugl ona bitna stvar koju nisam spominjo je QTS zvucnika znaci on odredjuje koliko zvucnik moze dobro odsvirat svoj raspon nevezano o komori aka u open baffle-u. Inace zvucnici sa QTS-om visim od 0.6 mogu proc kao open baffle sistem.. (Zvucnici u videu imaju 0.7qts) Na kraju krajeva da su litraze komora za auto zvucnike toliko bitne onda bi proizvodjaci to negdje i napisali sta preporucaju a vjeruj mi za jako jako malo auto zvucnika ti netko preporuca litrazu komore u kojem bi sviralo kako spada (ako je to je vecinom za dosta skupe SQ (sound quality) komponentne zvucnike gdje ima smisla da se slozi komora gdje ce moci odsvirat sto preciznije i sto siri raspon zvuka).

 

Sto se tice famoznih 12kw pa evo stavit cu slike opreme pa ces vidit da to nije nikakva fantazija, a napajanje nije sigurno jedan mali obicni akumulator(moze i on ali ih mora bit dosta puno) ugl koristi se titanijski litij ili ti ga LTO koji sa malim bankom od 80ah ima oko 800A kontinuirane snage pa sad racnuaj koliko se watti moze izvuc (stim da treba racunat rast otpora pri sviraju subwoofera.. ako je spojeno na 1ohm onda ce rast otpora sigurno bit preko 3ohma a tu vec pojacalo pada na nekih 6-7kw i nevuce vise od 800-900a cca)

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 13:38 (Encyanix).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Hod 7cm 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Encyanix kaže...

 ...Na kraju krajeva da su litraze komora za auto zvucnike toliko bitne onda bi proizvodjaci to negdje i napisali sta preporucaju a vjeruj mi za jako jako malo auto zvucnika ti netko preporuca litrazu komore u kojem bi sviralo kako spada (ako je to je vecinom za dosta skupe SQ (sound quality) komponentne zvucnike gdje ima smisla da se slozi komora gdje ce moci odsvirat sto preciznije i sto siri raspon zvuka).

 

Sto se tice famoznih 12kw pa evo stavit cu slike opreme pa ces vidit da to nije nikakva fantazija..

 znaci ipak se radi samo o gonjenju dB. onda ima više smisla to šta govoriš.

da, ovih 12KW u autu jest fantazija, s toliko snage ozvucis manji stadion a ne napajas dvi 15", bez obzira na 7cm hoda.
za provuc kiloamper preko 12V samo za doc do pojacala sa minimalnim gubitcima mi zvuci ko nemoguca misija, a boost konverter u pojacalu bi voli vidit kako izgleda i kako je napravljen.



11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

 Da, za metar kabla uzmeš solidnu komponentu i to najjeftinijeg kabla:)

11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Ovaj dio mi je najzanimljiviji 

 

 " Još uvijek pamtim svoj entry-level Sony SACD player na kojeg sam tada spojio jednu od prvih verzija Sumic Audio strujnih kabela. Bio je to model Black Hole 2. Razlika u zvuku je bila toliko velika da sam imao osjećaj da sam kupio novi player. Nažalost, kabel je otprilike koštao kao 3 playera "

 

 

Bit će da je Šumić dobar kuhar, pardon pekač strujnih kabela 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 19:06 (minarelli).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

sve je to podnošljivo dok su proizvođaći razumni i zarađuju za svoj rad i ne pretjeruju s izjavama i ne diraju se u nikoga. ali kad pocmu po grupama po facebooku admini brisat postove koji im nepašu pa onda još ispadne da su admini (jedan s pravim imenom jedan fake profil naravno)"meštri" iz tih istih firmi šta rade kabele o kojima se cesto prica u toj istoj grupi, onda je svakome jasno o cemu se radi i koliko tužan i umjetan je taj njihov biznis.

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

sve je to podnošljivo dok su proizvođaći razumni i zarađuju za svoj rad i ne pretjeruju s izjavama i ne diraju se u nikoga. ali kad pocmu po grupama po facebooku admini brisat postove koji im nepašu pa onda još ispadne da su admini (jedan s pravim imenom jedan fake profil naravno)"meštri" iz tih istih firmi šta rade kabele o kojima se cesto prica u toj istoj grupi, onda je svakome jasno o cemu se radi i koliko tužan i umjetan je taj njihov biznis.

 

 

 

 Vidio sam i ja danas na faceu taj post o čemu govoriš, jad i bjeda, samo da sebe može promovirati, poznati proizvođać kablova sa naših područja...

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Stavite neki skrinšat za nas koji nemamo fejs, slobodno i napišite o kome se radi, svi mi tu volimo dobre(i skupe) komponente, volimo i kabele(neki više neki manje) al vidim da i svi ne volimo prodavače magle

 

 

Meni je još fascinantno kak ovaj Nebojša doživi RENESANSU na svaki kabel koji testira

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 20:42 (minarelli).
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Dobri ljudi napravio sam njesra sa zvučnikom, umjesto 20W pustio sam u njega 40W počeo se dimiti, ajmo reći i dalje on radi ali membrana je zaglavila nit ide gore ni dole, izmjerio sam otpor piše i dalje 4.2 Ohm-a kao i ostali zvučnici.

Ima li mu spasa ili moram svejedno mijenjat zavojnicu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
cim se dimilo nije dobro, radje kupi polovni komad nego primotavat to, jeftinije i bolje a bit ce slicnije originalu tj bit ce isto.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Da li je moguce da je pomaknut magnet? cudno mi jer i dalje dobar otpor pokazuje i kad ga spojim i dalje daje zvuk ali ne miče se membrana, kad je pokusam prstom pogurati ne ide.

 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
jedino mozda ultra nategnuto moguce je da je izbilo membranu preko maksimuma vanka pa da je zavojnica zapela malo ukrivo, to češ lako pripoznat ako je membrana izbacena i pod kutom nekim, daj slike.
iako kad je dimilo vjerovatno je nered s zavojnicom.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Slike ne mogu dat jer ga nisam otvorio još, probat cu sutra. Ako možeš preporučit neki dućan sa zvučnicima. Radi se o 20w 4ohm full range zvučniku.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Encyanix kaže...

 ...Na kraju krajeva da su litraze komora za auto zvucnike toliko bitne onda bi proizvodjaci to negdje i napisali sta preporucaju a vjeruj mi za jako jako malo auto zvucnika ti netko preporuca litrazu komore u kojem bi sviralo kako spada (ako je to je vecinom za dosta skupe SQ (sound quality) komponentne zvucnike gdje ima smisla da se slozi komora gdje ce moci odsvirat sto preciznije i sto siri raspon zvuka).

 

Sto se tice famoznih 12kw pa evo stavit cu slike opreme pa ces vidit da to nije nikakva fantazija..

 znaci ipak se radi samo o gonjenju dB. onda ima više smisla to šta govoriš.

da, ovih 12KW u autu jest fantazija, s toliko snage ozvucis manji stadion a ne napajas dvi 15", bez obzira na 7cm hoda.
za provuc kiloamper preko 12V samo za doc do pojacala sa minimalnim gubitcima mi zvuci ko nemoguca misija, a boost konverter u pojacalu bi voli vidit kako izgleda i kako je napravljen.



 Zato su pojacala montirana sto blize baterijama i sa sto vise komada debljih kablova (50-95mm2) 


12kw korejski board 12kw korejski board
12kw brazilski board 12kw brazilski board
PSN: Chov1ch
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
pa to cak i izgleda ko da moze podnit par KW
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice