Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.186
|
čitano: 2.477.856
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dobro svi znamo sto je FLAC i sto mislimo pod tome!Tajo ti mora da se bavis profesionalno sastavljanjem kojekakvih ugovora,nista ti ne promakne!🤪
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

To što je lossless format - samo kaže da nema gubitaka kad se sluša, ali i dalje JEST kompresija. Shvatio sada?

To je bitno u determinaciji odgovora pametnom kolegi od gore, koji se utrpao prvom rečenicim "A od kada je FLAC kompresija ".

 

FLAC ne radi dinamičku kompresiju zvuka. Mislim da to tebe buni, jer ti je kompresija i ono što rade radio stanice da bi glazba bila glasnija, i flac, i mp3. Nije ista stvar.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo Tajo, ispričavam se, ispravio sam u "nonsens" (tipfeler na mob).

I da je tebe malo "ispravim", napisao sam bez završnog slova "e", kako se i piše u lijepom našem hrvatskom jeziku.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
Dobro svi znamo sto je FLAC i sto mislimo pod tome!Tajo ti mora da se bavis profesionalno sastavljanjem kojekakvih ugovora,nista ti ne 

 

Gle, prijatelju, sad pišem bez zezanja:

Ako već ovdje pišemo da podijelimo neko znanje, neko iskustvo, da tražimo odgovore na neka pitanja koje ne znamo ili da ponudimo odgovore koje znamo nekome tko ih traži, onda se treba držati točne terminologije, izraza, pojmova, treba biti jasan i precizan u komunikaciji.

To je onda smisao odgovaranja na nečija pitanja "Što, kako, zašto?".

 

Kad netko ne raspoznaje osnove pojmova, kako onda dalje?

 

 Osim Taje.... !? 

 

Ma, šalim se naravno ! 

 

Nebitno, dakako.

Mada,  ovo nije pravopisni forum ili tečaj.

Piše se puno na mob, koji ipak nije tipkovnica.

Pisanja na forumima ne podliježu strogim pravilima pravopisa i gramatike.

Ja se tu trudim umjeteno u izričaju.

 

Ali, nebifno MK II !

 

Jučer sam posebno uživao u mjuzi.

Moj Pa..... ups !  Maccak amp je bio posebno  "raspoložen".

Tlak zraka, psihoakustika......?

 

A tražeći za kolegu Digibao podatke i slike Vintage Marantza naisao

sam na ovog dole ljepotana koji je kratko stolovao kod kolege.

Kakvi Čmarantzi ( osim Soula, naravno)!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 12:44 (analogni).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ili kupiš network player kao npr Pioneer N50/70a i imaš sve u jednom, DAC sa 3 digitalna ulaza, mrežnu konekciju, 2 usb porta za diskove ili stickove, čita većinu formata:

 

AUDIO FEATURES

2ch Parallel Drive with SABRE32 Ultra DAC (ES9011S x 2)

DSD 2.8/5.6 MHz Playback

USB-DAC (up to 192 kHz/32-bit LPCM, 5.6 MHz DSD)

DIRECT Mode for Faithful Reproduction of Original Sound

Hi-bit32 Audio Processing

Up-Sampling

Auto Sound Retriever

Auto Level Control

Gapless Playback (WAV/FLAC/AIFF/ALAC)

Digital Output On/Off Switch to Prevent Digital Noise Effect on Analogue Audio

 

Čemu onda komp za to kad možeš imati sve u nečujnom uređaju sa ok DACom unutra?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 

Čemu onda komp za to kad možeš imati sve u nečujnom uređaju sa ok DACom unutra?

Možeš složiti i nečujno računalo.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Prvo zbog praktičnosti.

Kupis/nabavis tihi PC ( ja uzeo profi (preuređen) s posla), to spojiš i na Tv i imaš HTPC, tj kompl media centar.

 

Drugo je vanjski DAC, koji je već od preko 2.000 kn bolji od onoga u prosječnom Serveru/Streameru/Media playeru.

 

Treće je puno raznolikije sučelje na PC-u, te velik izbor vrlo kvalitetnih softverskih plejera. I konstantna mogućnost njihovog updatea.

 

Četvrto je to, što skoro svi već imaju PC/Laptop i samo još treba dobar vanjski DAC.

 

Sve gore navedeno je usporedno isprobano i gornje obrazlozenje je dijelom i u subjektivnoj domeni.

 

Tako da niti ostale varijante digitalnih izvor nisu za odbaciti.

Pače.

Ali isto večinom ide ono "Kolko para tolko muzike".

 

I da, ak nemaš PC nemreš sprobavati USB kabele i kurcity se kak ti je dobar...

 

EDIT:

@Tajči,

Imam ja i BDP Paju koji može isto biti nezavisna jedinica, ali nije ravan mom Computet Audiu.

Niti kao transport niti kao DAC.

 

A isprobao sam moguće više Media Playera/Streamera BDP-a i sl. od tebe (i onih bliže vrhu) da ne bih znao kolikoto što od toga nosi.

I glede praktičnosti i glede kvalitete.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 15:51 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Toliko komplikacija a imaš gotovih uređaja koji jako, jako dobro rade svoj posao, stoga meni nema smisla imati komp za muziku, imam sve u net playeru šta mi treba.

 

Sa kompa je to previše zahebancije i nema mi smisla.

 

analogni si siguran da će svaki dac do 2000kn nadsvirati ovaj network player?

 

Slučajno sam imao i Marantz CD 6006 cd player te 2 daca i testirao i nisu mu bili niti blizu, stoga se nebi zaletavao s takvim izjavama.

 

Father_Dougal znam da se može silent komp složiti, no previše je to komplikacija itd, ovo upališ i odmah rokaš, nema zezancije, praktičnije je.

No primjedba stoji, slažem se.

 

Da ne govorim da mi taj player vrlo dobro izgleda, solidna komponenta u sustavu i izgledom, display koji ima također uredno svoj posao radi, app na mobitelu nakon updatea radi fantastično i sve se može s njim odrađivati.

+ internet radio i ostali servisi, sve uredno radi.

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak
  • Da, podosta sam siguran, mada je tvoj Pajo malo iznad prosjeka.

Vidiš da večinom sve dokumentiram sa slikama i vjeruj mi da su DAC-evi od preko 3,5- 5.000 

kn (ne svi možda ali večina) bolji od tvog Paje kao DAC-a (mogučnost Update mu neće vječno trajati).

 

Pitaj Taju zašto (ima elektroniku u malom prstu).

Dabar sigurno zna zašto....

 

Da ti pomognem....

To ti je isto kada je na diraktnoj probi kod susjeda (u stereo modu) Piaoneer A-70 amp (ccca 1.000 €) nadsvirao Onkyo AV receiver od 22.000 kn !!!

 

Zasebna komponenta je zasebna komponenta, "sve u jedan" je ipak kompromis.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 16:23 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Što je vanjski (externi DAC) ?

Pa ti me Tajo sve više sablaznjavaš ?

 

Moj DAC je koštao cca >2.500 $, a Pajo < 500 €.

Dac ima 47.000 uF "pumpu" i dva toroida u napajanju i full je balansiran.

Što to govori ?

 

Nisam li već dovoljno toga dokumentirao što sam isprobao ?

 

https://www.audiostream.com/content/audio-note-dac-5-special-review-43500-question

 

Ovo gore ti je referentan ( vanjski DAC) sa 20 godina starim DAC čipom ( 18/96).

A zašto svira punooo bolje od tvog (i mog u Paji) "Sabreedabre" (ili koji je već čip unutra) odgovoriti će ti kolega Dabar.

Jer ti to (kao i još koječega) ne razumiješ.

 

Koje su ti to ext DAC-eve i Streamere isprobao ?

 

Na Foobaru već odavno imam dodan taj ISO BRay ( i SACD) jer mi ne bi neke stvari radile. Ali to sam već u gornjim postovima objasnio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 16:49 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Father_Dougal znam da se može silent komp složiti, no previše je to komplikacija itd, ovo upališ i odmah rokaš, nema zezancije, praktičnije je.

No primjedba stoji, slažem se. 

Mislim da imamo drugačiju definiciju praktičnosti.

Meni se više sviđa ideja da imam mogućnost slaganja playlista, nebrige oko audio formata (podržano je sve) i veličine diska te datotečnog sustava, te replaygain u slučaju random reprodukcije, da mi sve pjesme budu iste glasnoće.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, upravo tako.

 

Nigdje ne osporavam da Sreaemeri nisu dobri, naprotiv.

 

Tako da onaj prvi linkani, Ayon Stratos zvuči vrlo uvjerljivo bolje od moje PC/DAC kombinacije. A i košta "boli glava".

 

Ali ko što Father reče, svakom po želji i preferencijama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 16:56 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo, samo za Taju !

 

Vidi dole vrstu zapisa i bitrate.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Promaklo ti...evo slike od prije par minuta !

Sa replay Gainom.

 

A uskoro dajem i osvrt zadnjeg Media playera.

 

Evo prvi osvrt:

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=74852803&postcount=5951

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 17:25 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, ali ti je ostatak hife "kikiriki".

 

Slikni da vidimo jel to čemu.....

 

Apsolutno ništa nisi do sada dokumentirao....samo iz prazne puške pucaš...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 17:38 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo i drugi osvrt , u mom sustavu:

 

https://www.forum.hr/showpost.php?p=75073253&postcount=6003

 

A gdje su Tajo tvoja testiranja....?

 

Ili samo iz prazne interPLet puške pucaš....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, ali ti je ostatak hife "kikiriki".

 

Slikni da vidimo jel to čemu.....

 

Apsolutno ništa nisi do sada dokumentirao....samo iz prazne puške pucaš...

 Malo si uletio ovdje među ekipu koja dugo djeli iskustva i opremu koju koristi, tako da nisi baš informiran tko i šta ima, ne bi baš na taj način nastupao i omalovažavo šta npr Tajo ima doma, moga bi se poprilično iznenaditi, no na njemu je da li će ti reći ili ne...

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, svaka od mojih rečenica u postu prije je bila popračena smajlićem i "kikiriki" je stavljen pod navodnike.

 

Ja sam na sva njegova pitanja i "zahtjeve" mahom odgovorio i dokumentirao ih.

Ne volim baš pričati napamet i iz teorije.

 

Goran (Volegradele) me osobno poznaje i zna da nisam baš sklon omalovažavati tuđe sustave.

 

A Tajo ko Tajo, malo se previše brzo "pali" i onda baš ne nastupa s mjerom.

 

Tu sam friški, ali u Hifi nisam od jučer.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 18:08 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tako da Tajo nije niti odgovorio ,da kako to, referentni DAC od Audio Note ima u sebi DAC čip stariji od 20 godina ?

 

I kako to da ne puši nikakve DSD, ISO i BLU RAY "kerefeke" ?

 

I da mu DAC ide samo do 18/96 ?

 

Kako to....kako to... ?

 

Pa, mislim da je dovoljno kazati da sve polazi od vrhunskog napajačkog sklopa i završava u isto takvom analognom izlazu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 18:23 (analogni).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže..
.

Niti će mi dabar odgovoriti o DACu koji imam i koristim (imam i koristim 3, čak 4, čak 5 različitih vrsti DACa), jer u životu nije vidio ili čuo tako nešto. A teorijom i ja baratam, sasvim dovoljno!

 ..

 leave me out of bs pls. nisam ni odgovori niti sam ima namjeru, niti ikad prican ako nisam relativno siguran, al sad cu ti odgovorit na tvoj nepotreban i off topic komentar s jos jednim takvim, pa molim da ne cita niko.

  kako si tako siguran da baratam samo teorijom? koliko si zvucnih kartica ti napravi od 0? jednu dvi pet? cemu takvo pricanje s visoka?  kako mogu znat da si kompetentan objektivno raspravljat o opremi kad znaš bolje od mene šta sam sluša i radi?

nemoj me krivo svatit ne smatram se nekim eksprertom, upravo suprotno, ali mislim da mi iskustvo izrade shema i pcb sad vec 5-6 fizickih a jedno 20 razlicitih verzija raznih dac/adc  koje nisu iz nekog razloga išle u produkciju daje određenu dozu poznavanja hardvera i komponenti koja se ne može dobit "imanjem" uređaja i "slušanjem"  i citanjem teorije u audiofilskim casopisima, naravno apsolutno nebitna je cjena uređaja..

 npr zašto nebi komentira kad vidim kolegu par postova prije kako hvali ogromne toroide i xx.000 uF u napajanju daca dodje mi loše jer ako sam ja ovako macan i bez škole za to u stanju napravit mjerljivo i slušno nečujno/bešumno regulrano switching napajanje koje od 5V usb radi +-15V za napajanje "osjetljivih" opampova u zvucnoj onda nevidim u cemu je problem da u 2020 renomirana svjetska firma da ima dac s 220v napajanjem koje je switching a bolje kvalitete i nižeg šuma od klasicnog transformatora. naravno radi se o audiofilskom marketingu tipa "svi znaju da je toroid najbolji" i "svi znaju da je pola milijuna mikrofarada bolje od kvarat " i slicno, pa se čak i proizvođač odluči za lošiju soluciju, jer to prodaje uređaj a to je uređaju svrha da se prodaje..

nekad tu u temi bude stvarno ok atmosfera i moze se procitat korisnih informacija ali vidim da je nekima svrha teme pokazat kome je veci, i dokazat kako nicije misljenje ne vrjedi nego njihovo, a nedaj boze kritike prema opremi istih. niste vi audiofili niti guštate u slušanju, vama je jedina svha oprema i cjena iste.


 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...


 npr zašto nebi komentira kad vidim kolegu par postova prije kako hvali ogromne toroide i xx.000 uF u napajanju daca dodje mi loše jer ako sam ja ovako macan i bez škole za to u stanju napravit mjerljivo i slušno nečujno/bešumno regulrano switching napajanje koje od 5V usb radi +-15V za napajanje "osjetljivih" opampova u zvucnoj onda nevidim u cemu je problem da u 2020 renomirana svjetska firma da ima dac s 220v napajanjem koje je switching a bolje kvalitete i nižeg šuma od klasicnog transformatora. naravno radi se o audiofilskom marketingu tipa "svi znaju da je toroid najbolji" i "svi znaju da je pola milijuna mikrofarada bolje od kvarat " i slicno, pa se čak i proizvođač odluči za lošiju soluciju, jer to prodaje uređaj a to je uređaju svrha da se prodaje..



 

Nigdje ja nisam rekao da je Switch napajanje (prekidačko) izrazito loše naspram linearnog.

Pače, nisam ga nigdje niti spomenuo.

 

A moj DAC ima i funciju prampa, pa ima valjda nekog malog razloga za dimetioniranje napajanja.

 

Dakako, jedno i drugo ima prednosti i nedostatke.

 

Da je Switch napajanje tako pogodno npr. za izlazna pojačala, onda bi se tamo i koristilo.

Kod upravljačke elektronike je to druga pjesma.

 

Nedostak Switch napajanja uključuje (ili može uključivati) zaostatak izmjeničnog napona šuma, uključenog u stvaranje istosmjerne struje i elektromagnetske smetnje (EMI) stvorene od Switch tranzistora korištenih u sklopu napajanja.

Ali ima visoku učinkovitost, stvara manje topliine, zauzima manje mjesta.

 

Linearno napajanje jeste jednostavnije konstrukcije, ali male učinkovitosti (40 vs 80 % mislim da je ), ali se bolje ponaša kada je istosmjerno opterečenje promjenljivih vrijednosti struja.

 

Tako bi to nekako bilo, vulgaris objašnjeno.

 

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Tako da Tajo nije niti odgovorio ,da kako to, referentni DAC od Audio Note ima u sebi DAC čip stariji od 20 godina ?

 I kako to da ne puši nikakve DSD, ISO i BLU RAY "kerefeke" ?

 I da mu DAC ide samo do 18/96 ?

 Kako to....kako to... ?

 Pa, mislim da je dovoljno kazati da sve polazi od vrhunskog napajačkog sklopa i završava u isto takvom analognom izlazu.

 

Trebam li se sada za 18/96 DAC osjećati prozvanim, pa odgovarati na pitanja "kako to..."??? Pa valjda još uvijek valja po zvuku. Konja koji pobjeđuje se ne mijenja.

O tome (DACu) si nedavno i sam pričao, ako me pamćenje služi, provjeri u svojim starim postovima... ukoliko i opet nisi izmijenio sadržaj (uredio post) i orbisao početnu strukturu riječi.

Ma, sve pet kolega !

 

Nemam tamo što ispravljati, a ispravljam samo tipfelere ili neku nelogičnost u svm tekstu. Ali mi nekad i to promakne...

 

Ali Dabar i ja smo već počeli debatirati o važnosti napajačkog sklopa.

Jer od njega sve polazi (čak nas to i u školi učili).

 

A šteta što nisi imao gdje čuti neki od A. Note DAC-eva (3,4 ...5 se rijeđe viđa).

Lampaški ustroj od napajanja pa nadalje, a zvuk samo takav.

Kad to još sjeda na A. Note monoblokove i zvučnike, zadovoljstvu nema kraja.

 

A mi se stvarno "prepucavamo" bez veze oko relativno nebitnih stvari.

I to što ja spomenem cijenu nekog uređaja, time samo najednostavnije navodim kojem rangu pripada. Jer kazati Mid Klasa npr. ne govori sve.

I naravno, slažem se s tobom da cijena (izričito) ne čini kvalitetu nekog uređaja. Ali puno puta da, na našu žalost.

 

Živjeli !

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 19:07 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kolega Volegradele je nedugo izjavio da bi htio isprobati nešto moćno od pojačala.

Mnogima prvo na pamet pada možda Krell.

Meni više šmeka nešto s ovih prostora ( vidi sliku).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 20:34 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Toliko komplikacija a imaš gotovih uređaja koji jako, jako dobro rade svoj posao, stoga meni nema smisla imati komp za muziku, imam sve u net playeru šta mi treba.

 

Sa kompa je to previše zahebancije i nema mi smisla.

 

analogni si siguran da će svaki dac do 2000kn nadsvirati ovaj network player?

 

Slučajno sam imao i Marantz CD 6006 cd player te 2 daca i testirao i nisu mu bili niti blizu, stoga se nebi zaletavao s takvim izjavama.

 

Father_Dougal znam da se može silent komp složiti, no previše je to komplikacija itd, ovo upališ i odmah rokaš, nema zezancije, praktičnije je.

No primjedba stoji, slažem se.

 

Da ne govorim da mi taj player vrlo dobro izgleda, solidna komponenta u sustavu i izgledom, display koji ima također uredno svoj posao radi, app na mobitelu nakon updatea radi fantastično i sve se može s njim odrađivati.

+ internet radio i ostali servisi, sve uredno radi.

 

 

 

 

 

 Dragi kolega, ali stvarno nije zajebancija. Kod mog MacBook Pro-a, viruj mi sve radi kao podmazano. Ventilatori se nikad ne uključe, vanjski Scheet DAC je odmah prepoznat i player Audirvana je bez greške. Sve je to jako jako dobro tako da nimalo ne zaostaje za dediciranim network playerom. Dapače, mislim da imaš više prostora za pobiljšanjem; upgrade-i playera, zamjena DAC-a boljim. A opsluživanje je lakše preko većeg zaslona. 

Ma sve ok kao što je već Father rekao ovisi o preferenciji, meni ovo odgovara, ukoliko želim bolji dac, mogu staviti između playera i pojačala, no ne treba mi, ovo mi radi odlično.

Preko mobitela sve možeš raditi, ne moram se ustajati do kompa itd, stoga mi je tako jednostavnije i bolje.

 

I ponavljam, ne reklamiram tu neke proizvode da nebi ispalo da hvalim svog magarca, u konačnici kad sam imao lošiji amp ili zvučnike i nije radilo kako spada pisao sam ovdje, stoga nećemo o tim djećjim glupostima.

 

Ali ovaj Pioneer zbilja jako dobro radi, mene je jako iznenadio stoga je i ostao, da mi nije dovoljan išao bi dalje, no za sada nema potrebe za mjenjanjem.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 20:45 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Potpisujem ! 

 

Ja imam PC na podu ( trenutno nije na breza špera bazi već samo na tvrdogumenim  podlošcima) iza lijevog zvučnka, pri zidu.

Tiho napajanje i ne čuje se.

 

Spojeno sa HDMI na Tv. Bežični miš i tipkovnica

Znači, možeš slušati Hifu aktivno ili pasivno ( usput surfaš i li pišeš gluposti po bug forumu kao ja sada....).

Na dva Racka su svi uređaji. 

Znači, kompletni Medijski centar.

Komocija zagarantirana.

 

A ono za ext DAC je točno, jer ga uvijek možeš zamijeniti boljim.

A na kompu odabrati jedan od 10 odličnih playera.

Pustiti i Yubito ( iako to nije Hifa) sa video pozadinom.

 A film možeš puštati sa spojenog BDP-a (HDD-a), sa kompa ( opet biras plejer) ili drito sa plejera Tv-a.

Neki Streamer ne možeš unedogled updatati.

 

Tv mi je optikom spojen na DAC.

BDP mi je Coaxom spojen na DAC.

SPDIF  Konverter mi je AES/EBU vezom spojen na DAC.

PC mi je A na B USB kabelom spojen na DAC.

 

Imaš neku vrstu HTPC-a.

 

I pičiš Micu Trofrtaljku.....

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 21:02 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Inače, mene je player ispao 2500kn, lik ga donesao iz njemačke i nije niti otpakirao, veli kao uzeo sam to a nemam pojma šta ću s tim, ne treba mi.

I tako smo se našli u vrijednosti od 2500kn, ne da sam dobro prošao nego mi se fino isplatilo:)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
.

 

Nedostak Switch napajanja uključuje (ili može uključivati) zaostatak izmjeničnog napona šuma, uključenog u stvaranje istosmjerne struje i elektromagnetske smetnje (EMI) stvorene od Switch tranzistora korištenih u sklopu napajanja.

Ali ima visoku učinkovitost, stvara manje topliine, zauzima manje mjesta.

..

 

 

 ma jel ti to slažeš rečenice od random buzzwordowa da bi ispalo da znas o cemu pricas?

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Rekoh ti da je to vulgaris objašnjenje i nemoj biti bezobrazan ! 

Reci što od toga nije točno da ispravim...

 

Mislis da nakon elektotehničke nemam bas nikakvog pojma o čemu pričam.

 Ai moguće, ako si ti završio FER....

 

Btw napajanja nisu nuklearna fizika ( pogotovu nd linearna).

Najvažnije je da su dobro dimenzionirana i od što kvalitennijih dijelova.

Ti prefefiraš "kineski štih" ....ili...?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 22:05 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Zoki, sva ta rješenja (njihova, ne naša... eno, i Ivica mi je javio danas da je uzeo 70-tku, konačno je našao, super, neka mu služi 100 godina i hoće, jer je stroj) sa laptopima, kompovima, vanjskim DACovima, tom masom priručnih stvari egzistiraju i traju dok isti ne probaju i ne kupe Network player a'la ovo naše. Imam par frendova koji isto imaju Pioneere... ma čovječe, kažu - pa nema tih novaca da se vrate više nazad na komp-PC/DAC/amp.

 

Mrežni player je neusporediv komfor u odnosu na PC/laptop/DAC/pojačalo. Neusporediv. On je zakon. On jest mrežni player koji stoji u setupu i gotovo. 

 

To tek kad vidiš u sobi, probaš, oduševiš se - onda u trenutku saznaš što si sve te godine propuštao :-))) dok si favorizirao onu "kobasica" kombinaciju.

 

Da se razumijemo, ni ja ne umanjujem bilo čiju odluku da ima baš to (komp-PC, DAC, pojačalo) ali, zajebancija, s kraja na kraj sobe vuci USB kabele, pa je komp uvijek upaljen dok se sluša glazba (a ne želim to), pa na podu, pa stalno tipkaj po njemu, a sjedio bih u fotelji i slušao, pa ...

 

Imaš tablet ili mob, aplikaciju, sjediš u fotelji i upravljaš numerama kako želiš, povlaćenjem prsta po ekranu komande. Sve radi, brzo, tiho, efikasno, lako, ugodno, bez greške. Ili njegovim daljincem naravno, samo, ovo prethodno je lakše i ugodnije 155 puta!

 

Tko nije probao ili nema - teško je opisati. Tek kad sjedneš i vidiš... na koncu konca, znaš ti kako je :-))) Hdd središ na kompu, posložiš foldere, fileove, tagove numera, sve, tako sređeno na hdd-u uštekaš u mrežnjak i peri-deri.

 

Father d se "požalio" na ograničenje veličine diska... hej kolega... prosječni album u FLAC formatu je 350-400-tinjak MB velik; Hi-Res cca 1-1,5 GB. Znaš li koliko stane na 2 TB prijenosni disk koji staviš uz takav mrežni player? Puno, jako puno.

1.000 albuma u prosječnom FLACu je, dakle, tek oko 400 GB popunjenosti. 1.000 albuma!... a gdje si još do 2 TB, ha ha ... dakle - prostor uopće ne bi trebao biti ograničenje minus tipa. Na koncu konca, uzmeš 2 diska i nema zime... samo, kad ćeš preslušati, da imaš, recimo 10.000 albuma? U 5 života možda :-)))

 

Ovo se odnosi na osobe kojima je FLAC (ili WAV ili još bolje - mp3, zaboravljeni) jedini format koji slušaju. A što je sa cd-ima, pločama, radio programom? Nisu u ovoj priči, naravno.

 

Samo primjer ugode sučelja Control App na tabletu (zanemariti "refleks sliku" mojih capa koje drže mob dok slikam).

 Tajo, a ni baš tak !

 

Da, Mrežni plejer je neusporediv sa bilo čime....aha...

 

Kakvi kabel s krajaa na kraj sobe. USB kabel je dugi 1,5 m, a najduži je mrežni na TV 2 m (Neću Wifi). Sve je nadohvat ruke.

PC je na podu, ali na Breza špera bazi- kuglice u podlošci, (samo sad experimentalno na gumenim podloškama.)

 

Ti tipkaš po daljinskom.

Ja ne trebam niti tipkovnicu .

Sve dohvatim mišem.

 

Ti vrtiš sve na istom DAC-u (streameru).

Ja ga mogu zamijeniti, a vrtim i na BDP-u, a mogu i na CDP-u.

 

Ne mi ostali nikad nismo probali neki streamer (a dali smo slike).

 

 Zeleno...aha ipak trebaš komp...

 

Da, mi ostali jedino slušamo FLAC i Wav.

A Plejeri (CDP/BDP/SACD) i gramofoni (vidi slike) nam služe za ukras.

 

I (crno) "Samo primjer ugode sučelja" (i kompletnog sustava) vidjeti na slikama dole.

 

EDIT:

A što se tiče radio postava, možeš ih postaviti na Foobaru.

Ima ih I JRiver.

A Roon je za sve njih (i po sučelju ipo svemu) RAKETA !

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 23:26 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...dosta dobar i "realan" video...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice