Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.425.933
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Borim se s jekom najvise, mogu reci da sam ih sada uspio pozicionirati tako da je donekle podnosljivo.U skorije vrijeme ce oni na malo drugaciju poziciju dalje od stakla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
perkoxcar kaže...

Mene samo hladan znoj oblio kad sam se sjetio zvucnika na stalcima.Mislim si nema sanse da stoje, vec se spremam na damage control, ali eto stoje ko betonom zaliveni.

 eto na nisi se siti familije nego zvucnika

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Iako sam iz šire okolice Zagreba (ali sam dobro osjetio potres) zahvaljujem ti na podršci i u svoje ime.

 

Isto tako dajem tebi podršku, jer se nalaziš u stvarno nezavidnoj situaciji.

 

P.S.

Zbog svega navedenog mi se čini sasvim neprimjerenom ova "prepiska"; tko je danas i opčenito, koliko "nadrkan".

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 12:53 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...ajmo ljudi malo relaks i budi dobri jedni prema drugima...barem u ovo sj**ano vrijeme...

 

Evo malo fora mjuze za opustanje...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak - Pitanje
tajo1960 kaže...
.. ma sve je to spajanje sranje, ma treba zatvoriti tu tvornicu i sve te zvučnike spaliti na lomači, pa oni samo zajebavaju ljude što im prodaju tako nešto".....

 moje mišljenje je da je taj zvucnik naopak, objasni sam ti vec 5 puta zašto a ti i dalje s postovima koji omalovazavaju a nemaju veze s temom tu.

ako treba nacrtat evo ti slika , a admini ocito ne rade svoj posal kad pustaju nekoga da iz posta u post tako razgovara.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Iako sam iz šire okolice Zagreba (ali sam dobro osjetio potres) zahvaljujem ti na podršci i u svoje ime.

 

Isto tako dajem tebi podršku, jer se nalaziš u stvarno nezavidnoj situaciji.

 

P.S.

Zbog svega navedenog mi se čini sasvim neprimjerenom ova "prepiska"; tko je danas i opčenito, koliko "nadrkan".

 

 

 Je je i Sibenik je sira okolica Splita

AUDIOFIL
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Je li se ti to rugaš nekome, što daje podršku stradalima u Zagrebu ?

 

Ili ti nije jasan pojam "uže i šire", što ovdje i nije bitno ?

 

Ili jednostavno misliš da si duhovit ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 0:20 (analogni).
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Sta se pjenis,salim se ...kao naprimjer neko tko zivi u Sibeniku kaze da zivi u siroj okolici Splita..nebitno zaboravi..

btw osim dosta prijatelja zaboravio si da mi je zena iz ZG,tako da naravno da se ne rugam,situacija je ozbiljna.. s moje strane dosta ozbiljna..tako da

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma sve pet prijatelju? 

Nek se drže tvoji u Zg !

I ja imam tamo rodbinu. 

16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

"Mali" upgrade kod mene, Fyne 302 odlaze kolegi s posla a ja sam se pocastio sa Fyne Audio F501 i mogu samo reci vauu... razlika je ogromna nije ni smijesno, uzeo sam ih u subotu i poceo slusati oko 13h i od onda ne gasim glazbu. F302 su bili odlicni ali ovo je on another level, ogroman skok. 

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Rei Ayanami kaže...

"Mali" upgrade kod mene, Fyne 302 odlaze kolegi s posla a ja sam se pocastio sa Fyne Audio F501 i mogu samo reci vauu... razlika je ogromna nije ni smijesno, uzeo sam ih u subotu i poceo slusati oko 13h i od onda ne gasim glazbu. F302 su bili odlicni ali ovo je on another level, ogroman skok. 

Sjajno; odličan potez; čestitke na odličnoj kupovini/zamjeni i neka sviraju dugo i dobro   To je, dakle, bio ozbiljan upgrade; cijela jedna klasa/serija višlje... tako se to radi   

 

Sad samo nemoj kolegu s posla zvati doma na pivo uz svoje nove 501-ce, jer, ako ih / kad ih čuje...    

 Hvala :D s obzirom na ponudu jednostavno bilo bi ludo odbiti ih :) a kolega s posla ako dode budem ja pustio zvuk direktno s TV-a i pravio se da je to F501 :D

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Rei Ayanami kaže...
tajo1960 kaže...
Rei Ayanami kaže...

"Mali" upgrade kod mene, Fyne 302 odlaze kolegi s posla a ja sam se pocastio sa Fyne Audio F501 i mogu samo reci vauu... razlika je ogromna nije ni smijesno, uzeo sam ih u subotu i poceo slusati oko 13h i od onda ne gasim glazbu. F302 su bili odlicni ali ovo je on another level, ogroman skok. 

Sjajno; odličan potez; čestitke na odličnoj kupovini/zamjeni i neka sviraju dugo i dobro   To je, dakle, bio ozbiljan upgrade; cijela jedna klasa/serija višlje... tako se to radi   

 

Sad samo nemoj kolegu s posla zvati doma na pivo uz svoje nove 501-ce, jer, ako ih / kad ih čuje...    

 Hvala :D s obzirom na ponudu jednostavno bilo bi ludo odbiti ih :) a kolega s posla ako dode budem ja pustio zvuk direktno s TV-a i pravio se da je to F501 :D

Mudar potez... čak možeš i očekivati da ti, kad čuje tv-zvuk, a misli da su 501 - vrati iz sažaljenja tvoje 302-ke ne tražeći ništa za uzvrat ... ako ima dobro srce - sve je moguće      za čas bi mogao imati početak platforme i za "B-sistem" u drugoj sobi  

 Moram samo paziti da previse ne kukam, da ne kaze on ajde evo ti nazad F302 uzet cu ja F501 sebi :D 

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Čestitam ! 

Ako nije tajna; amplifikacija i izvor ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Čestitam ! 

Ako nije tajna; amplifikacija i izvor ?

 Hvala! Amp je Audiolab 6000A, trenutni izvori su Vinyl preko Rega P1 turntablea, i FLAC files sa PLEX servera + Spotify. U planu je (uskoro nadam se) kupnja CD i network playera (razmisljam se o Audiolab 6000N  i 6000CDT pa da sve bude in the family kako se kaze). Tako da bi onda maknuo i turntable s trenutne pozicije na stand i napravio kompletni stack. 

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...meni se cini da bi uz te zvucnike mozda bilo bolje kupiti neko "jace/bolje" pojacalo nego ovo drugo ali tvoj je izbor...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...meni se cini da bi uz te zvucnike mozda bilo bolje kupiti neko "jace/bolje" pojacalo nego ovo drugo ali tvoj je izbor...

 Po preporuci s Fyne Audio stranice stoji "Recommended amplifier power (Watt RMS)35- 150/Continuous power handling (Watt RMS)75" ovaj Audiolab je 50W ako im je vjerovati i posto sam u stanu i moram dobro paziti koliko je pojacano za sada je vise nego dovoljno :)

Edit: Htio sam reci ZA SADA je dovoljno i imam jos puno prostora na njemu, ali u buducnosti svasta se promjeni po potrebi :)

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 15:25 (Rei Ayanami).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...meni se cini da bi uz te zvucnike mozda bilo bolje kupiti neko "jace/bolje" pojacalo nego ovo drugo ali tvoj je izbor...

 E morao si mi bas sad baciti "bubu u uho" sad me to kopa xD i gledam shop gdje sve kupujem inace sto bi mogao uzeti haha

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Rei Ayanami kaže...
djigibao kaže...
...meni se cini da bi uz te zvucnike mozda bilo bolje kupiti neko "jace/bolje" pojacalo nego ovo drugo ali tvoj je izbor...

 Po preporuci s Fyne Audio stranice stoji "Recommended amplifier power (Watt RMS)35- 150/Continuous power handling (Watt RMS)75" ovaj Audiolab je 50W ako im je vjerovati i posto sam u stanu i moram dobro paziti koliko je pojacano za sada je vise nego dovoljno :)

Eh, to je dupla tema za raspravu, pojačalo - da li jače ili ne.

 

Jedan je "par rukava", kako se ono kaže - koliko glasno i kojim intenzitetom korisnik sluša glazbene materijale. Po tim je minimalnim osnovama dovoljno i 10-ak Watta pojačala da pogoni neke danas prosječne zvučnike osjetljivosti od 89 dB na dalje (na više)... Pogotovo ako nema mogućnosti "odvrtnuti" dugme potenciometra na višlje glasnoće (susjedi, zgrada itd.). Dakle, za prosječno slušanje - AudioLab sa 50 W je OK... jer nećeš imati potrebe iz zvučnika za većom snagom, jer ih (pod pretpostavkom) nećeš nikada odvrnutu da slike na zidovima plešu twist :-)

 

Drugi par rukava je tzv. "ozbiljno" slušanje, gdje u raznim glazbenim materijaliam ne čuješ ono što je snimljeno ako ne odvrneš malo jače (kako se to inače kaže). Dakle, u ozbiljnoj glazbi, nekom jazzu, nećeš imati potpun doživljaj na tihom slušanju. Ne možeš ga imati, jer su neki dijelovi dionica jednostavno "prekriveni" (zvučno) drugima i nisu došli do izražaja.

 

Tada tu moraš pojačati snagu, tu moraš odvrnuti, a to podrazumijeva i jače / snažnije pojačalo, koje u datim momentima tada bude natjerano (a u ovisnosti o glezbenom materijalu koji je snimljen) da iz sebe iznjedri puno više snage i energije kada treba neki udarac, neki "krešendo" ili slično (neki finale ili tako nešto). To onda zahtjeva puno više efikasne snage nego što AudioLab ima u svojih 75 Watta izlazne snage.

 

Ne kaže se bez vraga, još iz doba početaka audio hi-fi hobija, da pravi audio sustav kreće, počinje sa pojačalom 2x100W (i ide na više).

To nije moja umotvorina, ne. Ja ju znam već 40 godina i nije se promijenila od tada ni Wat na manje. 

Drugo je "objašnjenje" prijatelja, tipa - Ma dovoljno ti je i 2x50W... OK, je, ali za prvi slučaj korištenja i slušanja.

 

Ti znaš u kakvim uvjetima koristiš, na koji način koristiš i koliko možeš i smiješ odvrnuti, pa kod tebe - imati slučaj nekog monstruma od 150-250 W bi bilo neprimjereno, jer ga ne bi mogao nikada iskoristiti.

 

Druge okolnosti - da imaš kuću i veliku sobu, gdje možeš odvrnuti, pa sa 2x150 W pojačalom i odvrnutim potenciometrom na pola (čak i preko pola - ovisno o tehničkoj izvedbi potenciometra) - uživati bez brige i pritom imati sav glazbeni materijal odsviran kako treba (bez štekanja, štucanja, manjka energije, da ne kažem čak i clippinga) - bi pokazale da ni pojačalo od 2x150 Watta (sa velikom zalihom snage u sebi) ne bi bilo "pre jako" ili "pre snažno" ili previše (kako tio ljudi vole reći). Ne bi. sigurno!

 

Kolega djigibao je djelomično u pravu kad je dao opasku, jer, onda bi i tvoji zvučnici dali maximum iz sebe i svirali na način, kako ih sa Audiolab pojačalom u ovim okolnostima nikada nećeš čuti. Isprika na iskrenosti, ali ih ne možeš čuti u punom izdanju, jer ih nećeš potjetrati, jer su ti okolnosti takve.

 

Ne kažem da će oni sada svirati manje lijepo... ne, Bože sačuvaj, ali, nećeš im osjetiti krajnje domete za koje su napravljeni (niti ćeš iz glazbenih materijala "izvlačiti" sve čujno"). To je tako. Okolnosti nose svoje.

 Hvala i tebi tajo i kolegi Djigibao na iskrenim odgovorima i definitivno cu ih uzeti u obzir. Trenutno stanje je takvo da je ovaj Audiolab dovoljan jer jednostavno nemam mogucnosti pojacati toliko jako da ga iskoristim full. Ali cu imati u glavi i upgrade pojacala kako vrijeme bude prolazilo i neke stvari oko stanbenog pitanja se promjene! 

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Laganini od jutra...

My redemption lies in your demise
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Rei Ayanami kaže...

 Hvala i tebi tajo i kolegi Djigibao na iskrenim odgovorima i definitivno cu ih uzeti u obzir. Trenutno stanje je takvo da je ovaj Audiolab dovoljan jer jednostavno nemam mogucnosti pojacati toliko jako da ga iskoristim full. Ali cu imati u glavi i upgrade pojacala kako vrijeme bude prolazilo i neke stvari oko stanbenog pitanja se promjene! 

 Ako se radi o ovom pojačalu Audiolab 6000A , onda bi moguće (okvirno) i moglo zadovoljavati uvjete za pogon navedenih zvučnika.

I to ne samo radi preporučene snage (35- 150 W RMS) i osjetljivosti (90 dB) i impedancije (8 Ohma), već i relativno solidno dimenzioniranog napajanja.

 

"A substantial 200VA toroidal transformer, followed by 4x15000uF reservoir capacity (60000uF in total), helps the amp to maintain firm control of the music whilst enabling excellent dynamic range."

 

Doduše, toroidni trafo bi mogao biti jačih karakteristika, ali onda se to nekako  ne bi uklapalo u njihove dizajne kučišta (veličinu i sl., iz takvih serija). A vidim da je unutra integriran i Sabre32 DAC.

Šteta što uz SPDI/F ulaze (optika, Coax), nema još i USB digitalni ulaz.

Watti jesu watti (nominalno), ali je važno također što iza toga stoji (kvaliteta/dimenzioniranje napajanja i sl.)

 

Baš navedeno pojačalo nisam slušao ali jesam malo starije ampove iz serije 8000 i to je bilo savim solidno.

 

Tu stoji ona stara priča; da su jedno specifikacije na papiru, a drugo je sinergija pojedinih komponenti u nekom sustavu.

Samo se u praksi  saznaju prave stvari.

Dakako, uvijek ima jače i bolje.

 

Uživaj !

 

EDIT:

Koja je veličina sobe, razmak između zvučnika i sl.?

Lijevi je relativno dosta blizu bočnog zida, a s desne strane je neka staklena stijena ?

Znam da je teško to sve uklopiti u prosječni dnevni boravak (WAF), ali samo pitam.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 11:05 (analogni).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Pada snijeg, hladno je, vrijeme je nikakvo za biti vani, pa se čini da će dan biti kao stvoren za uživanje u dobrim ambumima i koncertima. Zato, ubacimo cd-e, BluRay-eve, stavimo ploče na tanjure, pokrenimo aparature, odvrnimo potenciometre ... neka polete note  

 

Kolega da budem iskren, i da mi je sistem namješten prvi put u životu mi nije do odvrtanja pota, od "subwoofera" su malo tanki živci

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Haha ma sve 5 Tajo, znam da nije zlonamjerno, samo iznosim stanje uma

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Rei Ayanami kaže...

 Hvala i tebi tajo i kolegi Djigibao na iskrenim odgovorima i definitivno cu ih uzeti u obzir. Trenutno stanje je takvo da je ovaj Audiolab dovoljan jer jednostavno nemam mogucnosti pojacati toliko jako da ga iskoristim full. Ali cu imati u glavi i upgrade pojacala kako vrijeme bude prolazilo i neke stvari oko stanbenog pitanja se promjene! 

 Ako se radi o ovom pojačalu Audiolab 6000A , onda bi moguće (okvirno) i moglo zadovoljavati uvjete za pogon navedenih zvučnika.

I to ne samo radi preporučene snage (35- 150 W RMS) i osjetljivosti (90 dB) i impedancije (8 Ohma), već i relativno solidno dimenzioniranog napajanja.

 

"A substantial 200VA toroidal transformer, followed by 4x15000uF reservoir capacity (60000uF in total), helps the amp to maintain firm control of the music whilst enabling excellent dynamic range."

 

Doduše, toroidni trafo bi mogao biti jačih karakteristika, ali onda se to nekako  ne bi uklapalo u njihove dizajne kučišta (veličinu i sl., iz takvih serija). A vidim da je unutra integriran i Sabre32 DAC.

Šteta što uz SPDI/F ulaze (optika, Coax), nema još i USB digitalni ulaz.

Watti jesu watti (nominalno), ali je važno također što iza toga stoji (kvaliteta/dimenzioniranje napajanja i sl.)

 

Baš navedeno pojačalo nisam slušao ali jesam malo starije ampove iz serije 8000 i to je bilo savim solidno.

 

Tu stoji ona stara priča; da su jedno specifikacije na papiru, a drugo je sinergija pojedinih komponenti u nekom sustavu.

Samo se u praksi  saznaju prave stvari.

Dakako, uvijek ima jače i bolje.

 

Uživaj !

 

EDIT:

Koja je veličina sobe, razmak između zvučnika i sl.?

Lijevi je relativno dosta blizu bočnog zida, a s desne strane je neka staklena stijena ?

Znam da je teško to sve uklopiti u prosječni dnevni boravak (WAF), ali samo pitam.

 

 Da to je to pojacalo :)

 

Velicina dnevne 15-20m2 cca (neznam tocno nisam nikada ni mjerio iskreno) da dosta je tesko naci posteno mjesto za postaviti. Nemam bas puno izbora jer tu gdje je staklo je full sve u staklu cijela ta strana, s preke strane je zid i bilo bi savrseno za postaviti i vise prostora ali naravno stavljen je glupi radijator ogromni na tu stranu i zauzima ogroman dio prostora plus postavljen je nekako bezveze niti na sredinu niti pri kraju zida tako da otkida veliki dio prostora. Ovo je jedini setup koji sam mogao napraviti trenutno, posto rentamo nemamo bas ni izbora raditi neke modifikacije tj. manje vise nikakve jer nesmijemo niti sliku objesiti lol. 

 

Ali uz sve to ja sam jako zadovoljan zvucnici su fenomenalni i vise nego dovoljni za mene, jos kako je sada work from home u opticaju ne gasim glazbu od jutra do mraka :D 

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tommmyyy kaže...

Laganini od jutra...

 Kako?

Qobuz?

VPN?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 12:52 (djigibao).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
..

 

Tu stoji ona stara priča; da su jedno specifikacije na papiru, a drugo je sinergija pojedinih komponenti u nekom sustavu.

Samo se u praksi  saznaju prave stvari.

..

 

 naravno ako proizvođač laže.
za amp s 2x50W rms trafo koji može dat 200VA na AB klasi kojoj je iskoristivost u najboljem slucaju 60ak-70% skoro nije dovoljno da pokrije average a peak zaboravi, a ti pusti mikrofaradi ti nece pomoc puno.
kombinacija vise mikrofarada s poddimenzioniranim trafom imaš ekvivalent povečanja release time-a na kompresoru, tj tako izgleda izlazni signal..


14 godina
offline
Vaš audio kutak

Netko imao prilike poslušati?

 

https://hifipig.com/roksan-k2-tr-5-s2-loudspeaker/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 13:48 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 Kako?

Qobuz?

VPN?

VPN samo kod prvog logiranja (i download-a aplikacije). Kupiš account preko ebay-a (LINK), ulogiraš se i peglaš dalje bez VPN-a. Radi i kupovina albuma. Kad istekne account kupiš drugi pa ispočetka :) 

My redemption lies in your demise
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
analogni kaže...
..

 

Tu stoji ona stara priča; da su jedno specifikacije na papiru, a drugo je sinergija pojedinih komponenti u nekom sustavu.

Samo se u praksi  saznaju prave stvari.

..

 

 naravno ako proizvođač laže.
za amp s 2x50W rms trafo koji može dat 200VA na AB klasi kojoj je iskoristivost u najboljem slucaju 60ak-70% skoro nije dovoljno da pokrije average a peak zaboravi, a ti pusti mikrofaradi ti nece pomoc puno.
kombinacija vise mikrofarada s poddimenzioniranim trafom imaš ekvivalent povečanja release time-a na kompresoru, tj tako izgleda izlazni signal..


 

Moj amp 50W po kanalu ima 350VA trafo

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
analogni kaže...
..

 

Tu stoji ona stara priča; da su jedno specifikacije na papiru, a drugo je sinergija pojedinih komponenti u nekom sustavu.

Samo se u praksi  saznaju prave stvari.

..

 

 naravno ako proizvođač laže.
za amp s 2x50W rms trafo koji može dat 200VA na AB klasi kojoj je iskoristivost u najboljem slucaju 60ak-70% skoro nije dovoljno da pokrije average a peak zaboravi, a ti pusti mikrofaradi ti nece pomoc puno.
kombinacija vise mikrofarada s poddimenzioniranim trafom imaš ekvivalent povečanja release time-a na kompresoru, tj tako izgleda izlazni signal..


 Analogni je stari elektronicar nemoj sad tako..pa on je skoro napravio svog Pass Clona..

Nema tu puno mozganja mali amp,male snage i malih mogucnosti..jos i DAC ima,pa sto sve ocekivat od tog komba za 5-6Kkn!?Kvalitetnija amplifikacija bi tu puno bolje iskoristila nove zvucnike ,nije sve u watima ali lipo imat zalihu..mozda Primare i22,Denon PMA 2010,1510 u SH ima toga..

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak - Vacuum tube
tajo1960 kaže...

Kolega volegradele, da ti sada dođe prijeka potreba u Pathosu za promjenom Vacuum tube-i (lampi) - gdje bi kupio novi komplet i ako nije tajna, što bi kupio / nabavio... od koga? Iz Rusije? Kine? Domaći neki izvor?

 

Doduše, lampe iz Logosa nisu kritična masa i relativno se lako nabave (to su 2x 6922-ke kojih ima na tržištu "k'o drva, ha ha), ali... da ne budeš nespreman :-)  a baš me zanima... ako nije teško odgovoriti.

 

I drugi kolege, ako netko ima hybrid pojačalo ili neki drugi uređaj sa Vacum tube-ima (lampama)... možda cd player, preamp, power amp, amp za sluške... svako iskustvo dobrodošlo!

 Mislim prije par godina sam kupio lampe u jednog provjerenog gospodina iz Zagreba,e sad se ne mogu sjetit tko mi ga preporučio,lampe su uparene i odlične,mislim da sam ih platio oko 500 kn,gospodin je na njima napisao datum izmjene i vrijednosti zarulje,možda u pm nađem na Audiofil.net tko mi je poslao pa ti pošaljem kontakt ako treba.

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice