Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.241
|
čitano: 2.539.390
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

U kojem dijelu servisnog menu-a je taj ANAPEAK ?
Pod OPCIJE ili....?

 

 

 

 

 

 

 

 Uf, nisam siguran, nisam ulazio u menu, znam samo sto ekipa na avs forumu gleda pa prenosim, provjerim pa javim

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

U kojem dijelu servisnog menu-a je taj ANAPEAK ?
Pod OPCIJE ili....?

 

 

 

 

 

 

 

 you can get your panel generation by entering the service menu (see below) and going to "Advanced," holding the "Volume Up" button for 5 seconds, then going to "EPA" and checking the "ANAPEAK" value. If the value is in the 500s, you have a second-generation panel. If the value is in the 600s, you have a first-generation panel. If you have an 83" S90C or S95C, it is a WOLED panel, and this does not apply.

15 godina
offline
Vaš audio kutak

Ovdje imas detaljne postavke i sav bitan info na prvoj stranici, ljudi seciraju te tvee do najsitnijih detalja:

https://www.avsforum.com/threads/2023-samsung-4k-s95c-s90c-s89c-owners-thread-no-price-talk.3267261/

 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...

Ovdje imas detaljne postavke i sav bitan info na prvoj stranici, ljudi seciraju te tvee do najsitnijih detalja:

https://www.avsforum.com/threads/2023-samsung-4k-s95c-s90c-s89c-owners-thread-no-price-talk.3267261/

Hvala kolega !


Našao sam ulaz u ADVANCED menu (nije baš prejednostavo) i tamo našao podatak da je ANA PEAK 512 (vii sliku).
Navedeno znači da je unutra panel 2 generacije !

 

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Pixel kaže...

Ovdje imas detaljne postavke i sav bitan info na prvoj stranici, ljudi seciraju te tvee do najsitnijih detalja:

https://www.avsforum.com/threads/2023-samsung-4k-s95c-s90c-s89c-owners-thread-no-price-talk.3267261/

Hvala kolega !


Našao sam ulaz u ADVANCED menu (nije baš prejednostavo) i tamo našao podatak da je ANA PEAK 512 (vii sliku).
Navedeno znači da je unutra panel 2 generacije !

 

 Da, gen2, onda nemaš brige, odličan panel.  

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Naručio sam streamer/dac za koji se ispostavilo da ne podržava Tidal connect a s obzirom da mi je primarni izvor, malo je nezgodno jer nisu mali novci u pitanju. 

Ono što podržava je full Roon ready pa me sad zanima jel za njega obavezna pretplata i može li zamjeniti Tidal connect ako se streama preko Roona? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Roon u sebi ima Tidal, pa preko njega to možeš upotrebljavati.
Barem bi tako trebalo biti.

 

Tako i ja koristim Tidal, u sklopu Roon-a.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dac/streamer koji ne podrzava Tidal direct i jos nije jeftin…lose si birao!😉
Ja slusam preko Roona koji se placa 14.99€ mjesecno ali eto bar Tidal placam samo 2.5€ mjesecno!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja nikako da vidim svrhu Roona osim ako se ne koristiti lokalna pohrana glazbe na NAS uređaju ili negdje. Razumijem i benefit dodatnog prikaza detaljnih informacija, ali to mi ne vrijedi 15€ mjesečno.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Je skupo je ali imam poveliku kolekcije glazbe na kompu,a realno to mogu i stavit sve na jedan hdd i spojit direkt u DAC.
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2024 0:31 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Roon je još uvijek bolji zvukom od Foobara i JRivera.

A i mogučnosti su mu velike s opcijama.

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni Roon ima grozno sucelje, ne vidi moje foldere nego samo skeniranu bazu koja je nepotrebno velika zbog hrpe gluposti koje poskida.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kako ne vidi foldere,naravno da vidi i mozes vrlo lako im pristupit!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Mozda je to nesto novo. Davno sam ga isprobao i nije imao opciju za foldere.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

nisan odavna ništa pa evo mali test behringer tube pre(vara)ampa

radi se o MIC2200 unitu, original namjena je pro audio, meni ce koristit za nekakav efekt mozda u nekim slucajevima ali najviše za igranje i modifikacije s ovom "starved plate" shemom tj tube pre bez gaina i bez visokog napona.

behringer ko behringer oćekivano prazna kutija i ok toroid za klasu uređaja, jeftini 85 stupnjeva kondenzatori i regulacija dobra stara klasika 7815+7915, troši 15ak vati u prosjeku ko i svi slicni uređjaji.
stvar je prazna jer se radi o ultra jeftinoj smd proizvodnji, bez obzira šta me mori šta neke stvari nisu malo bolje složili i s manje via na ploci, stvar funkcionalno radi dobro pa to i nije problem nego nacin kako napravit jeftino ok uređaj.
za mene jako dobri jrc 4580 opampovi, transparentni i nisan nikad promini nijednoga a rastavi san dosta slicne opreme.
za razliku od slicnih uređaja par godina starije behringer proizvodnje vidljivi su nekakvi pomaci prema naprid, ko npr napokon korištenje shielded kabela za signal na ovim konektorima, masivniji toroid koji podnosi 240v i mislim da su alps potovi ili dobra kopija, nisam jos rastavi prednju stranu pa nisam siguran.

e sad ovaj prazan pijat i gladna cjev, po internetu svašta pišu o uređajima s slicnom shemom, tako da nebi previše komentira nego jednostavno uređaj radi posal za koji se reklamira, možda harmonici daju neku prividnu glasnoću na malim i lošim zvucnicima, ali koristit ovo "u crveno" niti zvuci toplo niti dobro ali možda zato šta sam tvornicki zalemljen protiv cjevi pa me nemojte uzet pre ozbiljno, a nebi se cudi i da distorzija dolazi i od negdi drugdi, treba nac shemu pa provjerit. s druge strane kad je u zeleno pre gluh sam za cut razliku od direktno spojenih zvucnika, iako rightmark vata razlike, nisam napravi mjerenje u crveno jer mislim da nebi trebalo tako koristit ovaj pre, mjerenje je unity.

da moran dat ocjenu da bi - 2/5
bod manje za nabijeni pcb a 2 boda bi oduze radi ovih naranćastih ledica iza cjevi kojoj se nisu usudili niti ime tetovirat, cisti smrdljivi marketing.

sve u svemu dovoljno dobro, korisno i jeftino, moze se koristit između se i balansirane opreme nebitno u kojem smjeru se šta nalazi, gaina dovoljno za bilo koji mikrofon ako vam je to namjena, šum na unity prakticki ne postoji iako nije baš low noise kad se raspali.

laku noc.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Stigao mi konačno jedan mali skromni DAC od 17kg.

 

Ima 4 SABRE ES9038PRO čipa,dual mono....

 

Na prvu Uuuuu,Aaaaaa  :)

 

SOULNOTE DAC-2

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2024 22:28 (lmutak).
Moj PC  
12 0 hvala 2
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Imam pitanje. Može li se u nekoj trgovini u Zagrebu isprobati Sony-eve XM4 i XM5 slušalica? Planiram kupnju jednog od modela pa ih želim isprobati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Multipak Pakrac. Nešto fotografija i videa... Za ekipu koja prati temu kamere u smartphone, snimljeno sa Samsung S24 Ultra.

https://photos.app.goo.gl/RsoEq7XbsUfAgZaX8
 
9 0 hvala 4
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

moj glas je za slike sa klopom....mmmMMMmmmazalice

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 13:19 (slimjohn).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
dax-lax kaže...

Na savjet kolege forumaša selim upit u ovu temu.

 

Stvar je ovak, dobih od frendova na poklon Senn HD800s sluške pa mi treba nekaj za upogonit ih a da opet ne prodajem bubreg. Mislio sam ići maks do 300-400€. Ne iznad toga.

 

Imam već elektrostate koje koristim i tu mi onda ne odgovara gotovo ništa za hd a i već dugo kombiniram i razmišljam kaj da uzmem za pogon.

 

Pretežno slušam s kompa mjuzu iz lokalne baze. Nešto filmovi, nešto igre. Mic imam stolni pa mi mic input ne treba

Neke preference su da je 2u1 dac amp. Ne bi stackanje jer imam već mjesto na kojem će stajati a limitirano je.
Plus je što kvalitetnija bt povezivost, ali nije uvijet.
Da ima 6.3 i balansirani izlaz.

Gledam već nešto od schiit-a, ifi-a, toppinga i fiio. Ima stvarno svega.

Trenutno sam na više strana kad ne znam kak će svirati dok se ne proba. 

Fiio K7 bt verzija  -estetski mi dosta ok izgleda

Topping DX3 pro+  -nema balansirani izlaz

ifi zen dac v3. -možda i najbolja izrada. Nema bt, samo usb i rca ulazi.

 

Ovo su neke početne opcija pa molim ako imate ideje što drugo oko toga izabrati. 

Iako su 300oma, trebalo bi ih biti lagano voziti s bilo čime modernim.

 

Mislim da ti je i ovak K5 PRO dosta dobar...hvalili su ga...

 

https://fiio-shop.de/EN/Desktop-Audio/DAC-AMP/1202/FiiO-K5-Pro-ESS

 Odslušao nekih pola sata na musical fidelity mx-dac i hpa kombinaciji. Zvučalo je jako dobro dok nisam zbrojio cijene. Zahvalio se i izašao. Još mi ponudiše dobar popust ali i dalje izvan dosega 1250e. 

Drugi dan navratio do audio cineama u mesničkoj i uzeo zen dac v3. Rekao bih da je zvuk, iako nešto tiši, ipak topliji, a to mi za sad odgovara, pogotovo za 230e.  Imam nekoliko pjesama koje su tiše snimane pa si uključim power match. 

Glasnoće ima više nego dovoljno i bez toga ali s powe matchem ima još sigurno 30-40 posto lufta do kraja. Ipak su na 800s malo veći driveri visoke impedance. 

 

Imam jednu kritiku, a to je da se u windowsu ne može koristiti volume slider, odnosno, može, ali ništa ne mjenja, fw ga ne podržava za sad. Moram upravljati preko volume knob-a na dac-u ili u samim aplikacijama koje koristim. Inače zadovoljan zvukom i snagom za peneze. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nova polica za komponente


Kolega je odlučio da napravi policu za komponente koja nasjeda na regal.
Za materijal je upotrijebio šperploču, a nosači za najgornji nivo su od punog aluminija.


Rubovi su obrubljeni aluminijskom trakom.
Ispod Eversola su crne kuglične (keramičke) podloške, ispod DAC-a srebrne (čelične) kuglične podloške.
Ispod nožica i ostalih komponenti su bakreni šiljci.
Jedino je Zidoo Media Player skriven iza tv-a.


Lijepo to izgleda, stabilno je i sve je odrađeno da utjecaj inih vibracija bude što manji.


Lp svima !

 
8 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice