Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.776
|
čitano: 788.242
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

kako si zadovoljan printerom?

14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Pa za sada sve super. Ima sve ove điđe-miđe, wi-fi direct, remote printing,...
Tinte je super lako punit u ove tankove, ispisom isto zadovoljan. Dugo dugo se nisam susretao s pljucačem (na poslu su svi laserski, veliki i dupleks, sve leti).
Za kučnu upotrbu sasvim dobar printer.
Ja zadovoljan
4 godine
neaktivan
offline
Zamjenske tinte

Pozdrav svima!

Ne znam da li su vec postavljena slicna pitanja (vjerujem da jesu) a zanima me koliko su danas pouzdane zamjenske tinte, konkretno za Canon Pixma TS6250.

Hvala svima!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Printer - preporuke

 

@Bedexx

Ovo je već par puta odgovoreno na ovaj temi...

Hm, koje su zamjenske tinte pozudane. Pa, mislim da sve odrađuju svoj posao sasvim okay. O.K., ne buš dobio baš otisak kao kod originala, ali za home uvjete, sasvim dovoljno.

Ne koristim zamjenske sprmenike, nego originalne spremnike refilam zamjenskom tintom.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjenske tinte
Bedexx kaže...

Pozdrav svima!

Ne znam da li su vec postavljena slicna pitanja (vjerujem da jesu) a zanima me koliko su danas pouzdane zamjenske tinte, konkretno za Canon Pixma TS6250.

Hvala svima!

Zamjenske tinte kao i kod svega drugog imaš jeftinije i skuplje, manje kvalitetne i više kvalitetne. Ako već koristiš zamjenske onda gledaj da su od provjerenih proizvođača.

 

Osnovna razlika je kod kvalitete i trajnosti ispisa, kod lošijih zamjenskih ispis izblijedi nakon nekog vremena.

Druga bitna razlika je u zadržavanju tekućeg stanja, kod zamjenskih obično puno brže dolazi do zgušnjavanja što može "uništiti/zaštopati" glavu printera. Zato je kod korištenja zamjenskih preporučljivo barem svakih par dana isprintati list dva papira sa nekakvom fotkom ili se slože sve boje u nekakvim kvadratima i isprintaju. Ovo vrijedi za korisnike koji ne printaju često.

11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipi,

 

tražim printer do 1500 kn, višenamjenski.

Isprintam neki 100 strana mjesečno i nekada znam ništa ne printat po mjesec dana.

Većinom se printaju dokumenti al isto bih volio da može u boji printati.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Printer

Ne razumijem se baš u printere pa da pitam ovdje.

Vidim da ima nekih jeftinih novih laserskih printera po 500kn, (Brother HL1110E, HP 107a, HP LaserJet M15a) 

Odrađuje li to posao dobro ili bolje uzeti neki dobar inkjet printer?

Za kućnu upotrebu, printalo bi se samo 2-3 stranice tjedno, ovisno o potrebi (sve u svemu jako rijetko). 

 

4 godine
odjavljen
offline
Re: Printer - preporuke
PzKpfw kaže...

 

@Bedexx

Ovo je već par puta odgovoreno na ovaj temi...

Hm, koje su zamjenske tinte pozudane. Pa, mislim da sve odrađuju svoj posao sasvim okay. O.K., ne buš dobio baš otisak kao kod originala, ali za home uvjete, sasvim dovoljno.

Ne koristim zamjenske sprmenike, nego originalne spremnike refilam zamjenskom tintom.

 Koji printer koristiš? Gdje refilaš boju?

Have no fear, Vlad is here
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

 

@VladimirLem

 

Prije par godina sam kupio Canon Pixma 1900. Frka je tada bila što baš nisu postojale gotove zamjenske spremnici tinte za taj tip Canon printera(okay, sada postoje). Stoga sam se navukao na refilanje. 

Radim custom refilanje mado.

Ne može biti lakše. Izbušiš rupu sa svrdlom na spremniku tinte, te sa špricom i injekcijom uzmeš recimo 8ml tinte iz bočice, te polako istisneš to u spremnik tinte.

Pošto najčešće printam samo crno, ne refilam niti koristi RGB spremnik tinti. I tako recikliraš originalni spremnik po par puta.

 

Kupovao sam tintu za refilanje u jednom specijaliziranom dučkasu na zagrebačkoj Sigečici. U međuvremenu su prestali postojati kao takvi.

Tada sam prešao na kupovanje zamjenske tinte preko Interneta. 

Zavisno o tome koliko printaš, toliko ti traje ta bočica zamjenske tinte. Znam da sam prije računao da je ušteda od nekoliko stotina kuna u odnosu da sam kupovao originalne tinte.

 

Ako briješ printati samo greyscale, odnosno crno, uzmi laserka. Ovo gore je važi za ink-jet.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
4 godine
odjavljen
offline
Re: Printer - preporuke
Imam ja laserski već. Znači nema refilanja u mom slučaju?
Have no fear, Vlad is here
12 godina
offline
Re: Printer
dinos3 kaže...

Ne razumijem se baš u printere pa da pitam ovdje.

Vidim da ima nekih jeftinih novih laserskih printera po 500kn, (Brother HL1110E, HP 107a, HP LaserJet M15a

Odrađuje li to posao dobro ili bolje uzeti neki dobar inkjet printer?

Za kućnu upotrebu, printalo bi se samo 2-3 stranice tjedno, ovisno o potrebi (sve u svemu jako rijetko). 

 

 Odlučio sam se ipak na laserski jer mi je dovoljno print samo crno bijelo.

Imate preporuku koji uzeti od ta 3?

 

EDIT: odlučio sam se za HP LaserJet M15a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 12:34 (dinos3).
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

@VladimirLem

 

Čini se da ne. Kupiš novi "uložak" i printaš.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
stranac01 kaže...

Pozdrav ekipi,

 

tražim printer do 1500 kn, višenamjenski.

Isprintam neki 100 strana mjesečno i nekada znam ništa ne printat po mjesec dana.

Većinom se printaju dokumenti al isto bih volio da može u boji printati.

 

Hvala unaprijed

Pogledaj par postova unazad imaš preporuku za Epson CISS višenamjenske modele koji su best buy. Jedino je poželjno izbaciti barem jednu stranicu tjedno, za svaki slučaj da se glava ne zaštopa.

 

Ovako nešto:

https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-epson-its-l3160-printer-scanner-copy-eco-tank-5760-dpi-usb-wifi-100720081

 

Imaš i jače modele, brže, ovisno što ti treba.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
VladimirLem kaže...
Imam ja laserski već. Znači nema refilanja u mom slučaju?

Ovisno o modelu možeš kupiti bočicu sa prahom koji sipaš u toner. Uz to će ti vjerojatno trebati čip za toner koji printeru signalizira da je toner pun. Radio sam to jedno vrijeme sa laserom, nije baš zabavan posao jer zna biti praha svugdje, ali funkcioniralo je relativno ok.

 

Imaš i kupiti već refilane tonere, ako ti se ne gnjavi sa tim.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Hvala na odgovoru, ima li koji model da ima obostrani print?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
stranac01 kaže...

Hvala na odgovoru, ima li koji model da ima obostrani print?

Jeftiniji modeli imaju manualni duplex, a skuplji poput ovoga imaju automatski, tako piše u specifikacijama pa je dobro provjeriti prije kupovine.

 

LINK

11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
mzopg kaže...
stranac01 kaže...

Hvala na odgovoru, ima li koji model da ima obostrani print?

Jeftiniji modeli imaju manualni duplex, a skuplji poput ovoga imaju automatski, tako piše u specifikacijama pa je dobro provjeriti prije kupovine.

 

LINK

 Hvala na preporuci  .

Svakako ću provjerit prije kupovine specifikacije.

14 godina
offline
Printer - preporuke

manualni duplex nije duplex!
to je: printer isprinta x neparnih strana (1,3,5...) a onda ih umetneš na drugu stranu u ladicu pa printa parne stranice(2,4,6...). Ako negdje pokupi 2 lista ili si papir krivo okrenuo onda imaš uništen ispis. Ručni dupleks je kao da ga i nemaš, tj. to je nešto što svaki printer ima kroz drajvere.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
jozef kaže...

manualni duplex nije duplex!
to je: printer isprinta x neparnih strana (1,3,5...) a onda ih umetneš na drugu stranu u ladicu pa printa parne stranice(2,4,6...). Ako negdje pokupi 2 lista ili si papir krivo okrenuo onda imaš uništen ispis. Ručni dupleks je kao da ga i nemaš, tj. to je nešto što svaki printer ima kroz drajvere.

Zato se i zove "manual duplex" i to je upravo to što si opisao. Kod takvih printera posao odrađuje software. Funkcionira bez problema, ali zahtjeva intervenciju korisnika od 2sek. kako bi okrenuo papir. Na ekranu obično bude i nacrtano kako treba okrenuti papir da se izbjegnu greške.

 

Kod automatskog duplexa posao odrađuje printer i nema potrebe za ručnim okretanjem papira.

14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
mzopg kaže...

Zato se i zove "manual duplex" i to je upravo to što si opisao. Kod takvih printera posao odrađuje software. Funkcionira bez problema, ali zahtjeva intervenciju korisnika od 2sek. kako bi okrenuo papir. Na ekranu obično bude i nacrtano kako treba okrenuti papir da se izbjegnu greške.

Prevara je napisati da printer ima duplex, ako je "ručni duplex". Dovode kupca u zabludu. 
Osim što se može dogoditi da krivo okreneš papir, češći problem je da feeder povuče 2 lista i onda imaš dokument u kojem stranice idu redom: 23, prazno, 25, 24, 27, 26... A stranice okrenuti krivo uopće nije problem, naročito ako čovjek misli na druge stvari.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
jozef kaže...
mzopg kaže...

Zato se i zove "manual duplex" i to je upravo to što si opisao. Kod takvih printera posao odrađuje software. Funkcionira bez problema, ali zahtjeva intervenciju korisnika od 2sek. kako bi okrenuo papir. Na ekranu obično bude i nacrtano kako treba okrenuti papir da se izbjegnu greške.

Prevara je napisati da printer ima duplex, ako je "ručni duplex". Dovode kupca u zabludu. 
Osim što se može dogoditi da krivo okreneš papir, češći problem je da feeder povuče 2 lista i onda imaš dokument u kojem stranice idu redom: 23, prazno, 25, 24, 27, 26... A stranice okrenuti krivo uopće nije problem, naročito ako čovjek misli na druge stvari.

Slažem se, zato sam napisao da je bolje provjeriti prije kupovine, jer negdje piše da uređaj ima "duplex", a u biti ima samo "ručni", a ne "automatski".

12 godina
offline
Printer - preporuke

Na poslu imamo multifunkcijski uređaj za kojeg plaćamo najam 600kn+PDV mjesečno. Neznam napamet koji je, uglavnom ništa nemamo s time, sve vanjska firma servisira i toči boje. Mi samo javimo kad je prazan. 

 

Ja nekako mislim da je to previše novaca. Printer je u boji, koristi ga 30ak ljudi, nemam ni ideju koliko se printa papira, ali nije nešto pretjerano, neka normala. 

 

Volio bih čuti mišljenja, ja kontam da je bolje kupiti novi printer po računici da me/nas sa svime košta npr. 7000kn u godini dana. 

 

Marka nebitna, nek bude u boji, da je multifunkcijski sa skenerom, brzina ispisa nije bitna. Prošle godine smo imali nekog epsona, njega sam tada pogledao za cijenu, bila je 4000kn. Nevjerujem da boja može biti 3000kn za godinu dana. Ako se šta i pokvari, garancija će pokriti. Kad prođe godina dana, možemo kupiti novi za istih 7000kn. Nadam se da sam u pravu. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
DeeKay kaže...

Na poslu imamo multifunkcijski uređaj za kojeg plaćamo najam 600kn+PDV mjesečno. Neznam napamet koji je, uglavnom ništa nemamo s time, sve vanjska firma servisira i toči boje. Mi samo javimo kad je prazan. 

 

Ja nekako mislim da je to previše novaca. Printer je u boji, koristi ga 30ak ljudi, nemam ni ideju koliko se printa papira, ali nije nešto pretjerano, neka normala. 

 

Volio bih čuti mišljenja, ja kontam da je bolje kupiti novi printer po računici da me/nas sa svime košta npr. 7000kn u godini dana. 

 

Marka nebitna, nek bude u boji, da je multifunkcijski sa skenerom, brzina ispisa nije bitna. Prošle godine smo imali nekog epsona, njega sam tada pogledao za cijenu, bila je 4000kn. Nevjerujem da boja može biti 3000kn za godinu dana. Ako se šta i pokvari, garancija će pokriti. Kad prođe godina dana, možemo kupiti novi za istih 7000kn. Nadam se da sam u pravu. 

Sve ovisi koliko printate, kad bi imali tu informaciju onda bi mogli vidjeti je li 600kn + PDV previše ili premalo.

Pretpostavljam da imate nekakav inkjet u boji? Možeš li saznati model? Vjerojatno se može i spojiti na njega preko browsera i vidjeti statistiku printanja pa se po tome može odabrati najbolja opcija.

12 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Može, provjerim čim se vratim na posao. 

 

Po slici je ovakvo nešto: LINK Ja bih rekao čak i isti. Točno dolje ladica za papir, gore ekran na dodir, printamo preko mreže.  

 

Ima li nekakav s ink tank sustavom za te novce? Ako je samo crnobijeli ispis s ink tankom, a da je povoljnije, mislim da postoji i takva solucija. 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
DeeKay kaže...

Može, provjerim čim se vratim na posao. 

 

Po slici je ovakvo nešto: LINK Ja bih rekao čak i isti. Točno dolje ladica za papir, gore ekran na dodir, printamo preko mreže.  

 

Ima li nekakav s ink tank sustavom za te novce? Ako je samo crnobijeli ispis s ink tankom, a da je povoljnije, mislim da postoji i takva solucija. 

 

 

Ovako nešto LINK, ali stvarno treba vidjeti koliko otprilike printate dnevno/mjesečno. Ovaj koji sam stavio je ok za manje urede, ali može vas biti 100 u uredu, a da se ne printa previše, a može biti računovodstvo sa tri djelatnika koje printa cijelo radno vrijeme. :)

12 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Hvala, probati ću sutra provjeriti s kolegom što zove kad se boje isprazne, pa ću vidjeti šta kaže. A budem također probao pristupiti printeru pa pogledati ima li u povijesti ispisa podatak koliko je isprintano do sad. 

12 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Trenutno je tamo HP PageWide Pro 477dw

 

Imam 2 ponude: 

BROTHER MFC-L3730CDN PISAČ

HP COLORLASERJET PRO MFP M479FDW

 

Brother ima 3 godine garancije, HP ima 1 godinu. HP ima nešto jeftiniju boju, odnosno više ispisa za slične novce po boji. 

 

8 godina
offline
Re: Printer - preporuke

U najmu imate neki paušalni iznos i sve preko se naplaćuje po stranici ili?, npr za tih 600kn+pdv imate 3000 b&w i 1000 color ispisa i sve preko nekih 10ak lipa ili kako?

12 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Ne. Ta je cijena fiksna, neovisno o tome koliko god mi printali. Ili tisuću stranica, ili sto tisuća, ne bitno. Samo printer + boja je u cijeni, papir se dodatno kupuje, nije vezan s ovime. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
DeeKay kaže...

Trenutno je tamo HP PageWide Pro 477dw

 

Imam 2 ponude: 

BROTHER MFC-L3730CDN PISAČ

HP COLORLASERJET PRO MFP M479FDW

 

Brother ima 3 godine garancije, HP ima 1 godinu. HP ima nešto jeftiniju boju, odnosno više ispisa za slične novce po boji. 

 

Ok, to je inkjet u boji. Sada bi bilo dobro vidjeti koliko printate, jer se prema tome bira uređaj, nema smisla kupiti stroj od 50kg koj izbacuje 50str./min. ako dnevno printate 20 papira.

 

Vidi možeš li ovako dobiti nekakav izvještaj:

 

Te dvije ponude koje imaš su laseri u boji i to je skup sport. Računaj da ćeš sa jednim punjenjem za Brother izbaciti 2-3 paketa od 500 papira i to će koštati oko 1600kn koliko dođe komplet tonera. Kod HP-a je toner duplo većeg kapaciteta, ali i košta duplo, pa je komplet oko 3000kn. Ne znam gdje si pronašao istu cijenu tonera za HP kao za Brother, ako jesi to je dobra cijena.

 

Brother toner izbacuje oko 1100 ispisa sa 5% popunjenosti, što je u stvarnosti više 20% nego 5%, pa se sa tim tonerom može dobiti oko 300 ispisa.

HP ima veći kapacitet pa dobije do 600 ispisa po toneru.

 

https://inkinawink.ca/blogs/news/what-5-percent-coverage-page-looks-like

 

 

E sad, malo matematike.

 

Ispis na 20 papira dnevno = 440 mjesečno, recimo jedan paket papira.

To je svaka dva do tri mjeseca kupovina kompleta tonera od 1600kn, što je 550kn do 800kn mjesečno.

 

Ispis na 50 papira dnevno = 1100 mjesečno, oko dva paketa

Znači svakih 1 do 1.5 mjeseca 1600kn tonera, to je 1050kn do 1600kn mjesečno.

 

Iz ovoga je jasno da vam se takav printer isplati samo ukoliko dnevno printate do 10 papira. Onda je to paket svaka dva mjeseca, pa se sa 1600kn može izgurati 4 do 6 mjeseci = 400kn do 300kn mjesečno. Sve preko toga se više isplati plaćati 600kn + PDV najam.

 

Međutim ukoliko printate 10 papira dnevno taj printer je potpuno besmislen jer taj posao odradi bilo koji inkjet bez problema.

 

Inkjet (CISS) računica za model koji sam ranije polinkao.

Tinte komplet CMYK = 250kn

S jednim kompletom se može ispisati oko 6500 papira = 13 paketa papira

 

20 papira dnevno = 440 mjesečno = 1 paket = 19kn tinte (laser iz gornje računice = 550kn do 800kn)

Jedan komplet je dovoljan za 13 mjeseci

 

50 papira dnevno = 1100 mjesečno = 2 paketa = 38kn tinte (laser iz gornje računice = 1050kn do 1600kn)

Jedan komplet je dovoljan za 6.5 mjeseci

 

Sad je samo bitno vidjeti koliko printate kako bi se odabrao pravi model.

 

*za sve sam računao original tinte/tonere. Pretpostavka je da se svi troše podjednako, što u realnosti nikada nije situacija, ali to ne bi trebalo puno mijenjati izračun.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 19:49 (mzopg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice