Plantronics Gamecom 780 [Review]

poruka: 26
|
čitano: 9.559
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Evo kao što sam rekao Review Headseta Platronics Gamecom 780.

 

Spefikacije ovdje

Pa počnimo:

 

Slušalice sam naručio iz Portia za 530kn + 35kn dostava, slušalice su naručene u srijedu, stigle su idući tijedan u utorak (mogle su ranije ali dostavljač nije mogao). 

 

 

Izrada:

 

Slušalice su dosta čvrste, i udobne. Prvih par dana će vam trebati da se naviknete na njih, nakon toga postati će vam udobnije dok se malo ne omekšaju jastučići. Slušalice kada sam stavio na glavu činile su mi se teške, no nakon par minuta korištenja više nisam ni osjetio da ih nosim na glavi. Zvučnici slušalica se mogu zarotirati pod kutom od 90 stupnjeva, to mi se sviđa jer npr. ako mi je dosta nošenja samo ih zarotiram i objesim slušalice oko glave. Jastučići na slušalicama su dosta mekani, kada ih nosite malo dulje zaboravite da su vam na glavi. Slušalice su izrađene od plastike, dok dio koji spaja zvučnike slušalica i nostač je  metalan. Zaključak izrada slušalica je dobra, jedino što me zasmetlo je kabel koji povezuje nosač i zvučnik.

 

Ocjena: 9/10

 

Zvuk: 

 

Zvuk kod ovog headseta je odličan, 7.1 je pravi znači čuti ćete sve što 7.1 zvuk pruža. Nakon oko 6 stati Battlefielda 3 i 2 sata muzike shvatio sam da slušalice imaju odlične basove, i zvuku ništa ne fali. Zvuk je dovoljno dubok i pojačavanjem zvuka čuti ćete sve oko sebe što bi trebali. Prilikom igranja Battlefielda 3, prvi put sam čuo i jasno razumio blebetanje u pozadini koje sam sa svojim starim headsetom (Creative labs Fatal1ty) jedva razumio. Eksplozije u BF3 sada duplo bolje čujem nego prije, pucanje metaka i ostalo postalo mi je mnogo čišće i jasnije, čak čujem padanje  čahure metka kada puknem. Zvuk prilikom slušanja muzike je odličan, u driverima imate dvije opcije, gaming/ movie mode i Music mode, prilikom prebacivanja ta dva moda nisam osjetio neku veliku razliku samo malo drukčije basove kod muzike. Isključivanjem i uključivanjem Dolby Digitala se osjeti razlika, kada je uključen čuti ćete nešto bolji zvuk nego kada je isključen. Testirao sam na nekim testovima 7.1 zvuk i točno čuo kada se zvuk čujem iza mene, ispred i itd. Zaključak zvuk je odličan ne fali mu ništa, tako da će ocjena biti maksimalna.

 

Ocjena: 10/10

 

Mikrofon:

 

Mikrofon se može normalno izvući  i natrag vratit bez problema. Mikrofon je odličan, snimao sam svoj glas i odluševio se kvalitetom, moj glas je skoro pa isiti kao u  stvatnosti. Pričao sam ekipom na TS-u i rekli su mi da me svi odlično čuju, uvidio sam da je zvuk snimljenog glasa sada duplo bolji nego sa mojim starim headsetom. Jedini minus mikrofona je to da ga ne možte odmaknuti prema van ili unutra, nego ima jedan oblik koji se ne može mijenjati i to je to. Headset posjeduje tehnologiju koja uklanja zvukove iz okoline tako da možete bezbrižno imati npr. upaljenu televiziju u pozadini a da vas vaši kolege ne čuju što gledate. Zaključak, ako vas ne smeta nemogućnost oblikovanja mikorfona po želji sviditi će vam se, jer kvaliteta snimljenog zvuka je odlična.

 

Ocjena: 8/10

 

Tipke: 

 

Slušalice imaju sveukupno 3 tipke na sebi. Prva tipka je za isključivanje dolby digitala i uključivanje( naprijed), druga tipka je za uključivanje mikrofona i isljučivanje (iza) , i treća sa podešavanje glasnoće zvuka(iza). Tipke su odlično napravljene tako da vas ništa kod njih ne bi trebalo smetati. Kada podešavate zvuk, i idete prema jačem čuti ćete bipanje, bipanje je naravno glasnije ako povećavate glasnoću zvuka ako smanjujete je slabije, dobra stavar je ako ga pojačavate i na maksimumu ste on će pištati češće zato jer je na maksimumu.

Kada isključujete i uključejete dolby digital na tpiki čuti ćete dva puta bip bip, razlika bipa između on/off se osjeti, ali to vam ne mogu opisati riječima. Zaključak tipke su odlično napravljene i smještene, tako da vas ništa ne bi trebalo smetati.

 

Ocjena: 10/10


Konektori:

 

Što se tiče konektora, imate samo USB za spajanje na PC, žao mi je što nema 3.5 mm konektora za spajanje, jer ako imate zvučnu za igranje nećete je moći iskoristiti zbog nedostatka konektora. No zvuk je i ovako dobar no neke korisnike bi to mogle smetati. Zaključak ako vas ne smeta nedostatak 3.5mm konektora neće vam biti žao.

 

Ocjena: 7/10

 

Kabel:

 

Kabel je dovoljno debeo tako da neće biti problema sa pucanjem, kabel se i na dodir čini dobar tako da vas ništa ne bi trebalo smetati.

Zaključak o kabelu se nema ništa puno pričati, odličan je i vidi se da je kvalitetno napravljen.

 

Ocjena: 10/10


Sada da ocjenimo mane i prednosti ovog headseta:

 

Plus:

 

+ Može se zarotirati za 90 stupnjeva

+ odličan zvuk

+ tipke su odlično smještene 

+ udobnost

+ dobar kabel

+ dobar zvuk snimljenog glasa preko mikorfona

 

Minus:

 

- Nema 3.5mm konektora 

- Mikrofon se ne može oblikovati po želji

 

 

Glavni zaključak: headset ima par mana koje bi vas mogle zasmetati, no ako to zanemarimo mogu samo reći odličan headset. U cijenovnom ranku mu je Platronics gamecom 777, koji ima 3.5mm konektor, no ako uzmemo u obzir njegove prednosti headset bi vas trebao zadovljiti.

 

Ocjena: 8/10

kutija kutija
samo headset samo headset
sadržaj iz kutije sadržaj iz kutije
tipka za dolby tipka za dolby
stražnje tipke stražnje tipke
screenshot iz drivera screenshot iz drivera
rotacija od 90 stupnjeva rotacija od 90 stupnjeva
USB konektor i kabel USB konektor i kabel
Kalko1212 ingame
Moj PC  
24 0 hvala 17
12 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Odličan review, svaka čast za trud  {#}

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
donator_bubrega kaže...

Odličan review, svaka čast za trud  {#}

Hvala, mogao sam ja to i u tjednu napisati, no nisam sitgao zbog škole i obaveza.

Kalko1212 ingame
13 godina
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Odličan review , pohvale za trud i odlican izbor headseta !{#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Odličan review, samo mi nije jasna njihova odluka da naprave USB only headset, mogli su barem neki adapter ubacit u kutiju, ovako mi nema smisla {#}

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Trebali su ostavit onu USB zvucnu karticu kao kod Gamecom 777 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

1. To je stereo headset. Nikakav 5.1 niti 7.1. Ima samo 2 zvučnika, po 1 u svakoj slušalici. 7.1 je virtualno (Dolby) kojeg omogućava zvučna.

2. Imam Fatal1ty i ne dopuštam da ih tek tako blatiš. Čujem s njima sve ono što si ti naveo da nisi čuo i sigurno bolje/više nego ti sad s tim.

Zašto? Zato što headset koristim na dobroj zvučnoj. Ti si svog koristio na integriranoj 100%. Koristio sam i ja prije pa znam razliku.

Nije ni čudo da s osrednjom USB zvučnom (ugrađenom u headset) imaš bolji zvuk nego s prosječnom integriranom, no isto tako se s osrednjom

PCI ili PCI-E zvučnom ima bolji zvuk nego s USB rješenjem. Ako mi ne vjeruješ, isprobaj Fatal1ty na nekoj boljoj zvučnoj.

I imam i ja 7.1 zvuk jer mi zvučna održava isti taj Dolby kojeg ima i tvoja USB zvučna ugrađena u headset. Samo zvuči bolje jer zvučna koju imam ima i bolje komponente i bolja pojačala nego ta USB.

 

Neću reći da je loš review zato što je nahajpan, no svakako se moglo i bolje (đabe review ako uređaj koristiš tek nešto kratko vremena, sigurno još nisi uočio sve mane).

I onda još pljuvanje po sasvim urednom uređaju bez ikakvog povoda iz nekakvih predrasuda ili neinformiranosti. Umjesto po Fatal1ty headsetu, pljuj po stvarnom krivu - integriranoj zvučnoj.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
191x7 kaže...

 

 

Nije da pljujem fatal1ty, nego i ja sam išao do frenda koji ima creative labs gamer zvučnu i osjetio razliku. Mislio sam kupovati takvu zvučnu, no 600kn za zvučnu mi je previše. Ionako sam par dana kasnije strgao stari, pa sam odlučio kupiti novi. Ako sam te uvrijedio sorry ali nemoj se ljutiti, zato jer znam da je to (fatal1ty) dobar headset, no trebao sam novi. 

Kalko1212 ingame
16 godina
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
kalko1212 kaže...

Nije da pljujem fatal1ty, nego i ja sam išao do frenda koji ima creative labs gamer zvučnu i osjetio razliku. Mislio sam kupovati takvu zvučnu, no 600kn za zvučnu mi je previše. Ionako sam par dana kasnije strgao stari, pa sam odlučio kupiti novi. Ako sam te uvrijedio sorry ali nemoj se ljutiti, zato jer znam da je to (fatal1ty) dobar headset, no trebao sam novi. 

Prema tvom reviewu ispada da je Creative Fatal1ty loš headset, da ne reproducira zvukove koje si primjetio s novim headsetom. Tako si napisao.

Ja sam to protumačio kao pljuvanje po Fatal1ty hs-u koji uopće nije loš. Ako si skužio što je krivo napisano, valjalo bi da popraviš jer u biti razlika koju osjetiš nije do headseta već do zvučne.

Ja imam Asus Xonar DG 5.1 zvučnu, platio 280 Kn (s dostavom), dakle nije nužno posjedovanje zvučne od 600 Kn.

Nisam se ja uvrijedio (niti se vrijeđam zbog takvih stvari), samo sam htio ispraviti "netočne navode" kako bi rekli naši saborski zastupnici.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
191x7 kaže...

Prema tvom reviewu ispada da je Creative Fatal1ty loš headset, da ne reproducira zvukove koje si primjetio s novim headsetom. Tako si napisao.

Ja sam to protumačio kao pljuvanje po Fatal1ty hs-u koji uopće nije loš. Ako si skužio što je krivo napisano, valjalo bi da popraviš jer u biti razlika koju osjetiš nije do headseta već do zvučne.

Ja imam Asus Xonar DG 5.1 zvučnu, platio 280 Kn (s dostavom), dakle nije nužno posjedovanje zvučne od 600 Kn.

Nisam se ja uvrijedio (niti se vrijeđam zbog takvih stvari), samo sam htio ispraviti "netočne navode" kako bi rekli naši saborski zastupnici.

Ja sam spomenuo Creative labs zvučnu jer kažu da je ta bolja za igre dok xonar za muziku. Neću ispraviti to jer većina ljudi koristi intergriranu zvučnu karticu pa zato ostavljam.

Kalko1212 ingame
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 17:58 (kalko1212).
16 godina
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
kalko1212 kaže...

Ja sam spomenuo Creative labs zvučnu jer kažu da je ta bolja za igre dok xonar za muziku. Neću ispraviti to jer većina ljudi koristi intergriranu zvučnu karticu pa zato ostavljam.

Ne želiš preformulirati "koje sam sa svojim starim headsetom (Creative labs Fatal1ty) jedva razumio. " u "koje sam sa svojim starim headsetom (Creative labs Fatal1ty) i integriranom zvučnom jedva razumio. "?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
13 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Primjetio sam da se slušalice ne daju produljiti/skratiti. Da li ti to smeta i kako ti odgovaraju na ušima (dal su ti prenisko, ili previsoko, ili baš kako treba), jer si ih možda kupim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
etnes kaže...

Primjetio sam da se slušalice ne daju produljiti/skratiti. Da li ti to smeta i kako ti odgovaraju na ušima (dal su ti prenisko, ili previsoko, ili baš kako treba), jer si ih možda kupim :)

Mogu se produljiti i skratiti, ovaj metalni dio ulazi i izlazi iz zvučnika slušalice tako da se može.

Kalko1212 ingame
13 godina
neaktivan
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
kalko1212 kaže...
etnes kaže...

Primjetio sam da se slušalice ne daju produljiti/skratiti. Da li ti to smeta i kako ti odgovaraju na ušima (dal su ti prenisko, ili previsoko, ili baš kako treba), jer si ih možda kupim :)

Mogu se produljiti i skratiti, ovaj metalni dio ulazi i izlazi iz zvučnika slušalice tako da se može.

da tek sad vidim. Očito je bio loš review na youtubu.

11 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Uzasno sam nezadovoljan kupnjom istih. BF3 zvuci isto. uopce nema directoinal zvuka.  bolje se cuje directional kad se iskljuci dolby. Basovi su slabi. Ne znam jel do mojih slusalica ili sta ali vec gledam da ih idem zamijeniti i to po ovim reviewima za medusu...

 

ne znam nisam pametan. udobne su, izlgedaju super ali nije vrijedno 600kn. cak mislim da su mi ove stare od 150kn na integriranoj zvucnoj za nezamjetno losije sto ne bi smjelo biti.

Probao sam i promijeniti usb port, i sve one postavke izmijeniti u soundu ali nikakve promjene koja bi impresionirala.

 

EDIT: Da sto se tice mikrofona , same pohvale kazu svi da me cuju najbolje i najcistije. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 0:37 (Knorp).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
Knorp kaže...

Uzasno sam nezadovoljan kupnjom istih. BF3 zvuci isto. uopce nema directoinal zvuka.  bolje se cuje directional kad se iskljuci dolby. Basovi su slabi. Ne znam jel do mojih slusalica ili sta ali vec gledam da ih idem zamijeniti i to po ovim reviewima za medusu...

 

ne znam nisam pametan. udobne su, izlgedaju super ali nije vrijedno 600kn. cak mislim da su mi ove stare od 150kn na integriranoj zvucnoj za nezamjetno losije sto ne bi smjelo biti.

Probao sam i promijeniti usb port, i sve one postavke izmijeniti u soundu ali nikakve promjene koja bi impresionirala.

 

EDIT: Da sto se tice mikrofona , same pohvale kazu svi da me cuju najbolje i najcistije. 

Probaj zamijenit, basovi su dobri i meni je zvuk dobar, kada se stavi na directional zvuk je bolji nego sa dolby. Ali probaj zamijenit, ako mi ne vjeruješ da basovi nisu dobri pročitaj review u BUG-u.

Kalko1212 ingame
11 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

da li možeš stišati do kraja. ja koliko god stišam uvjek se čuje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
Knorp kaže...

da li možeš stišati do kraja. ja koliko god stišam uvjek se čuje.

Ne mogu ni ja.

Kalko1212 ingame
11 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Zamijenio sam ih za siberiu v2. Razlika dan i noć.

 

Iako su mi pantronics bile udobnije ali zvuk je na siberiji puno bolji. Tu se bar kuži šta je bas i šta je lijevo i desno.

Software je bolji i ima svoj eq.

 

Ne znam, možda sam dobio loše plantronics slušalice u startu ali svakako sam sa siberiom zadovoljan zasad. plantronics su udobnije za usi jer mi stane cijela uska unutra, ali ove siberia su lakse bar djeluju tako. plantronics bolji mikrofon ali veci lag, dok siberia preko usb ima tih mikrofon.

siberia mogucnost koristenja klasicnih uticnica i usb. siberia ima bolji software. 

Isprobao BF3 napokon se cuje ta razlika u surround zvuku. odlicno. ovo nisam imao sa plantronics 780. i bassovi su definitivno puno jaci. Siberia ima svoj potenciometar sto je veliki plus, naprema p780.

 

Mozda sam bio lose srece sa p780 , ali ove siberia v2 rasturaju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

kakve su u usporedbi sa 777?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

mene bole uši kad ih nosim vise od dva sata,mozda je i zbog toga jer nosim i naocale i sluske.btw ovo da se mikrofon nemoze podesavat ti je netocno,probaj,nije bas ono previse fleksibilan ali ide nekako

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 23:44 (kurt).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
kurt kaže...

mene bole uši kad ih nosim vise od dva sata,mozda je i zbog toga jer nosim i naocale i sluske.btw ovo da se mikrofon nemoze podesavat ti je netocno,probaj,nije bas ono previse fleksibilan ali ide nekako

Istina na Gamecom 380 se isto da podešava. Ne puno, ali ide.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
14 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Znam da ovo nije tema za to ali jel moze tko preopurict dobre slusalice za gaming ali da je cijena ne vise od 350 kn, jer toliko imam , tj oko 300 bi bilo bolje al opet.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Plantronics Gamecom 780 [Review]
Luxy2501 kaže...

Znam da ovo nije tema za to ali jel moze tko preopurict dobre slusalice za gaming ali da je cijena ne vise od 350 kn, jer toliko imam , tj oko 300 bi bilo bolje al opet.

Gamecom 380

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
10 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Jel ima ovdje netko ko ima i da zeli mjenjat neke plantronics slusalice (ciljam na gamecom 780 nemoraju bit nove, al mogu i druge) za nove mjesec dana stare Steelseries siberia v2 obicne bijele :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Plantronics Gamecom 780 [Review]

Pomoc imam plantronics 655 DSP počupali su mi se kablovi sa usb-a je mi može ko otvori svoj USB i slikat da vidim raspored spajanja kablova 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice