MX Master 3 je naprosto mrtav

poruka: 19
|
čitano: 5.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
MX Master 3 ne reaguje više

Pozz drugari.

Pre par dana ovaj miš počeo je da povremeno radi povremeno ne.

KOd mene je možda godinu i po do 2 godine dana radio bez ikakvih problema.

Mislio sam da je problem u USB resiveru koji sam često vadio tj mjenjao iz laptopa u laptop pa sam par dana samo podignem malo kaziprstom resiver i miš proradi.

Od pre 2 dana sada višise ne radi nikako,senzor radi,zelena lampica se upali ali ne može izgleda da se ostvari konekcija sa USB resiverom (tako mi reče elektroničar,mis je navodno ispravan).

Šta da radim?

Otvorio je USB prijemnik i na njemu ima vrlo mali čip ali ne vidi ništa sumnjivo,miš je skroz rastavio kao i usb prijemnik (očistio kontakte) ali nema pomoći.

Naprosto mrtav miš.

Može li se spasiti ili je za baciti u kantu što mi je žao?

 p.s. kupio sam novi isti takav,probao sa tim novim usb prijemnikom ali neće sa njim da radi,a nije mi jasno zašto.

Jel se može poručiti samo univerzalni USB prijemnik ako je u njemu problem,mislim našao sam gde ima,ali očito nešto ne radi,ne znam zbog čega.

Da li je moguče da svaki miš samo radi sa sopstvenim usb prijemnikom?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 17:42 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MX Master 3 ne reaguje više

Za taj miš možeš posebno kupiti Unifying receiver, a mislim da se može spojiti direktno preko bluetootha na uređaje koji imaju bluetooth.

Miš bi se trebao upariti sa novim Unifying receiverom, imaš hrpu tutorijala na netu...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 17:48 (Widowmaker).
15 godina
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

Ne,uopšte neće.

Jel misliš na resiver od novog miša?

Naprosto ga ne prepoznaje sa bilo kog kanala.

Ne radi ni novi resiver (od novog miša) a ni stari svakako.

Samo blicaju brojevi ispod miša.

Da ne naručujem uzalud novi onda resiver,ako neće da radi sa resiverom od novog miša?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MX Master 3 je naprosto mrtav

Pa jesi probao upariti miš sa prijemnikom?

Imaš video u mom prethodnom postu kako se to radi.

15 godina
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

Jesam i nista nece da upari,dobijem poruku o gresci pri uparivanju.

I evo sta sam sad napravio.

Metalni dio je ostao u USB utoru laptopa.

I ne mogu ga izvaditi ni pincetom nicime.

Sta sad?

Kako izvaditi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

Ovo bi mogao biti problem. Jednog sam uspio popravit na ovaj način.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: MX Master 3 je naprosto mrtav
DommY kaže...

Ovo bi mogao biti problem. Jednog sam uspio popravit na ovaj način.

 

 Probano i to i bez toga,ništa...

15 godina
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

Sinoc sam probao mis, ne radi ni preko usb kabla za punjenje, tako da mi sad ništa nije jasno.

Prijemnik sam jedva sastavio instalirao n drugom račnaru Logitech Unifying reciever software koji ga je prepoznao išao na unpair kako bi ponovo upario miš sa prijemnikom međutim ništa neće da se povežu.

Ali buni me i ovo da miš ne radi ni preko usb kabla...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

Posalji claim direktno na Logitech support, i dobit ces novi mis.

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: MX Master 3 je naprosto mrtav

Mislio sam da im posaljes mail sa problemom na njihov servisni support. I onda u slucaju da ti ne mogu rjesiti problem, ako je mis nepovratno riknuo, poslat ce ti novi

www.youtube.com/TerabitTV
15 godina
offline
Re: MX Master 3 je naprosto mrtav
Mitohondri kaže...

Mislio sam da im posaljes mail sa problemom na njihov servisni support. I onda u slucaju da ti ne mogu rjesiti problem, ako je mis nepovratno riknuo, poslat ce ti novi

 samo što nisu evo poslali...da us hjteli poslati rekli bi da će poslati...Zašto misliš da trebaju poslati?

14 godina
offline
Re: MX Master 3 je naprosto mrtav
Zelja kaže...

 samo što nisu evo poslali...da us hjteli poslati rekli bi da će poslati...Zašto misliš da trebaju poslati?

 Zato sto je to njihova politika firme i ovdje na forumu ima dosta takvih primjera kada su korisnicima poslali zamjenski uredaj ako je njihov postao neispravan. Drugo je post na njihovom support forumu i direktna komunikacija preko maila..

15 godina
offline
Re: MX Master 3 je naprosto mrtav
rocker55555 kaže...
Zelja kaže...

 samo što nisu evo poslali...da us hjteli poslati rekli bi da će poslati...Zašto misliš da trebaju poslati?

 Zato sto je to njihova politika firme i ovdje na forumu ima dosta takvih primjera kada su korisnicima poslali zamjenski uredaj ako je njihov postao neispravan. Drugo je post na njihovom support forumu i direktna komunikacija preko maila..

 Aha okej.

Ja ne mogu da nadjem e-mail adresu.

Možeš li poslati u inbox i šta da im napišem?

Ja sam na ofocijelnom sajtu i ne vidim da su javno oavili e-mail nego samo support koji vodi do glupapvih pitanja i savjeta tipa promjeni usb port bla bla....neću više da se zezam sa ovim mišem,evo opet sam iščupao usb resiver jedva iz laptopa...

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 13:20 (Zelja).
15 godina
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

Napravio sam da radi preko BT..nr znam zasto ali na desktopu nije htio da se poveže..evo na lptopu gde imam Win 10 radi normalno..
Sad ne znam koji bi bio iduci korak..
Volio bi da radi preko resivera ali Bože moj.
Trenutno radi na kanalu 2, i to je upravo ono što sam mislio a to je da je na kanalu 1 kao da je brikovao sa usb resiverom ako je tako nešto moguče.
No i ovo je uspjeh...htio sam ga baciti...

Sad ne znam da li da ga gasim kad ga ne koristim ili ostavim upaljen zbog baterije,ne znam koliko vuče preko bluetooth bateriju..

Nije mi jasno a volio bi neko da mi objasni zašto ne radi preko wireless resivera,imam osjećaj kao da je brikovao miš.

Morat ću nekako srezati ove folije iznad šarafa i obljepiti.

Da li mogu da ga držim stalno upaljen,i kad se ne koristi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

svaki put gasi miš,meni se preko noči zapalio.možda i meni resiver riknuo pa je spržilo miša.

Ja bi ga bacio za svaki slučaj i kupio novi.

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

Na jednom od laptopa je proradio,ali na drugom ne.

Međutim rastavljan je resiver od strane majstora i sad mi je problem ga sastaviti jer kad ubacim u USB konektor ostane metalno kućište a ovo ostalo ispadne.

Da li se ikako resiver može sastaviti kako je i bio a da ova crna plastika ne ispada sa metalnog kućišta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: MX Master 3 je naprosto mrtav
15 godina
offline
MX Master 3 je naprosto mrtav

Uspio sam upariti sa novim resiverom (od novog miša).

Ako uspijem sastaviti stari pokušat ću upariti ga sa unifying softverom,možda je zabagovao.

Ako ne ide onda je problem do resivera i moram očito poručiti novi,tj nije neopohdno jer miš radi uredno preko bt opcije,ali nekako mi nije responsive kao preko wireless resivera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice