Logitech MX1100 ili Roccat Kone

poruka: 18
|
čitano: 8.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Logitech MX1100 ili Roccat Kone

Logitech MX1100 ili Roccat Kone pitanje je sad?! Naime slijedeći tjedan imam namjeru kupiti jedan od ova dva miša. Cijena im je tu negdje, razlika u 20-tak kuna. Zanima me od korisnika ovih miševa ili još bolje od onih koji su imali pod šakom oba da mi preporuče jedan. Googlao sam, gledao na YouTube, čitao razno razne recenzije i opet nisam na čisto. Pa zato molim, kakvo je Vaše iskustvo sa ovim miševima?

 

Logitech MX1100:

http://www.logitech.com/index.cfm/mice_pointers/mice/devices/4676&cl=US,EN

 

Roccat Kone:

http://www.roccat.org/home/

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone

pa veoma jednostavno.....

 

 

ako oces bezicni onda logi

 

 

ako oces zicani ili mis za igru,Roccat. Osobno isprobah Roccata i mogu rec da je strojnica od misha(ne preferiram bezicne glodavce)

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
16 godina
offline
Logitech MX1100 ili Roccat Kone

Nekako nakon svega maaaalo naginjem prema Roccat mišu. Što se tiče kabela nesmeta ako miš vrijedi toga inače sam za bežične, imaju svojih mana kao što su baterije...itd, ali ponavljam ako je miš pravi onda je i žica "nevidljiva". Pomislih Logitech je Logitech, provjerena marka dok je Roccat pomalo "početnik" kod nas pa da pitam ljude. U stvari kad bolje promislim ispada da tražim potvrdu kvalitete za Roccat-a onih koji ga imaju. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone

evo, ja imam roccat-a i bez daljnjeg miš je odličan; super izgleda, dobar dpi, ali... i on ima svojih mana, a to su, bar meni: ne baš tako jako kvalitetana(izrada) kak sam si ja zamišljao i nije mi baš "sjeo" u ruku, al to je možda meni, nekom drugom baš to bude odgovaralo, al meni ne. po meni je logitech bolji što se tiče oblika za ruku, a roccat za izgled... pa sad šta hoćeš..al sve u svemu odličan je jer ja sam cjepidlaka, tak da...

15 godina
protjeran
offline
Logitech MX1100 ili Roccat Kone

sto se mene tiche, ja bi fino uzeo razer ako hoces sa kablom laserski, a uzeo bi logitech ako bi bezhichni, znachi uzmes sebi Razer mamba i uzivas XD

Games playing: Left 4 Dead i GTA IV na: Processor: Intel Core 2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs) RAM: 2048MB DirectX: 9.0c Video card: NVIDIA GeForce 9600 GT 512.0 MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone

Upravo me kod Roccata brine kvaliteta izrade. Pročitao sam (strani forumi) da je kod jednog brzo prolupala lijeva tipka, a kod drugog cca nakon mjesec dana pukao srednji kotačić. Slično ima i kod Logitecha + problemi sa driverima, čini mi se ipak kao izolirani slučajevi, jedino se bojim da kod Roccata nebude to pravilo :)

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone

A gle,zavisi sve kak ti leži u ruci. Druga stvar,ako ti je bitna kvaliteta i dugotrajnost,onda logitech,jer ja ga imam sad ravno 7 i po godina(Logi Dual optical) i iako je vec u derutnom stanju(zica izglodala,naslage katrana od duvanja za stolom itd) pala je reparacija zica,malo lema i miš ko nov,izdržao više lan partya,noci i dane halanja CODa i FMa. Da držim radi stol ko šta 99% ljudi drži,nebi mu bilo niš. Dakle,ako tražiš miš na duge staze,logi će biti tvoj odabir. Ako si u potrazi za nečim novim,uzmi Roccata. Rekoh,imo ga u ruci,leži mi savršeno al dok mi Logi dela.....500kn ću rađe zapit vikendom vani....

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
15 godina
odjavljen
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone

evo danas otišao srednji kotačić na roccatu (dva mjeseca ga imam)... eto ti, toliko o kvaliteti....

16 godina
neaktivan
offline
Logitech MX1100 ili Roccat Kone

Ovako vidim da imaš aliena na avataru,pa bih ti savjetovao da ne kupuješ miš samo zato jer svijetli tj. izgleda cool (ima taj svemirski look).Kad daješ tolike novce vodi računa o servisiranju i njihovoj službi za korisnike.Kao korisnik Logitech G9 mogu ti reći samo da itekako vodiš računa o servisiranju i službi za korisnike,a logitech ima fenomenalnu službu za korisnike.Evo link:

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/kako-dobiti-novi-grip-g9/9839.aspx

 

Ako si već spreman dati tolike novce za Roccat,a nisi siguran u službu za korinike i njihovu politiku za servisiranje,savjetovao bih ti da kupiš Logitech G9 ili novu/staru verziju G9x (G9x ima više DPI-a).Isto tako vodi računa kako ti miše leži u ruci,ali za Boga dragoga nikako ne kupuj miš ili bilo što drugo samo zato jer izgleda cool.

Failure is never an option I'm sorry, but if I want your advice on a gaming rig, I'll ask for it. I make a quarter-million in salary, I can afford the top of the line. Poor people should not be allowed to play this game, like the guy above me.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 14:07 (MegaMass 2000).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech MX1100 ili Roccat Kone

   Ja sam "pregrizao" i jutros kupio Roccata u nadi da neću imati nikakvih problema.  Ustvari naišao sam na gomile pohvala i hvalospjeva ovom mišu da sam se nakraju odlučio za njega. Za sad mogu reći da mi izvanredno leži u ruci, a o vizualnom efektu nemoram ni pričati. Driveri i program su zbilja najbolji i najefektniji do sad kod miševa, a ono najbitnije, kako se ponaša na "terenu" tek ću vidjeti.

    U svakom slučaju hvala svima!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone

Di ima za kupit Roccat?

 

16 godina
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone
MegaMass 2000 kaže...

Ovako vidim da imaš aliena na avataru,pa bih ti savjetovao da ne kupuješ miš samo zato jer svijetli tj. izgleda cool (ima taj svemirski look).Kad daješ tolike novce vodi računa o servisiranju i njihovoj službi za korisnike.Kao korisnik Logitech G9 mogu ti reći samo da itekako vodiš računa o servisiranju i službi za korisnike,a logitech ima fenomenalnu službu za korisnike.Evo link:

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/kako-dobiti-novi-grip-g9/9839.aspx

 

Ako si već spreman dati tolike novce za Roccat,a nisi siguran u službu za korinike i njihovu politiku za servisiranje,savjetovao bih ti da kupiš Logitech G9 ili novu/staru verziju G9x (G9x ima više DPI-a).Isto tako vodi računa kako ti miše leži u ruci,ali za Boga dragoga nikako ne kupuj miš ili bilo što drugo samo zato jer izgleda cool.

 Savjet je pravi i hvala! Miša nisam kupio zbog cool izgleda i ledica u boji (njih sam odmah nakon malo igranja i isključio) već zbog ergonomije koja mi je bitna, naravno i kod Logitecha mx1100 me je to i privuklo kao drugi izbor.
Malo je prevagnulo i to što ima utege, a ja volim da mi je miš malo teži. Što se tiče servisiranja i tu si u pravu ali čini mi se da u zadnje vrijeme svi nekako vrdaju i razvlače po servisima do onog zakonskog roka od mjesec dana tako da mi izgleda kao da je svejedno koji model uzeo ( nadam se da servis neće trebati :) ) G9 je izvanredan miš ali i skup za mene budući sam Roccat-a platio 488 kn, a G9 u Rijeci kao najpovoljnije mogu naći tek za 640 kn.
  
 
15 godina
odjavljen
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone

ma daj, ja sam danas poludio kad mi je puko, ma katastrofa, a baš sam mislio da je dobar, kad ono... užas jedan...a toliko košta, sramota...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone

ajde,možda je samo do tvoga primjerka,sva sreca pa imas garanciju,možda se zamjeniski pokaže boljim ;)

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MX1100 ili Roccat Kone
tomytheboss kaže...

ma daj, ja sam danas poludio kad mi je puko, ma katastrofa, a baš sam mislio da je dobar, kad ono... užas jedan...a toliko košta, sramota...

a jbg, svakom se dogodi serijska greska.

vec je spomenuto guljenje gripa na manjoj masci za g9 kod logija, a frendu se gumica na scrollu na vx revolutionu pretvorila u traktorsku gumu u roku mjesec-dva,

tako da ni logitech unatoc kvaliteti i starosti branda nije savrsen.

sto se roccata tice, izdali su kone v2:

http://www.4frags.com/catalog/images/FOTOS%202007/roccat-kone-new-packaging.jpg

 

stara verzija je bila:

http://www.pcgameshardware.com/screenshots/medium/2008/09/Kone_Packshot_front2_white.jpg

 

ja sam se bash zbog price o kotacicu (i na novom se zna dogodit isti problem, doduse puno rijedje) odlucio za gigabyte gm-m8000,

ali njemu laser ne radi od trenutka kad sam ga donio iz trgovine.

na svu srecu, u roku 1 dan mi je servis (microline) rjesio zamjenu.

eto, ja imam gora iskustva sa boljim brandovima nego sa jeftinjakerima, jer skoro nijedan poizvod od trusta (bt stick, 3 misha, torba za lap) mi nije zadavo nikakve probleme.

kazem nijedan jer mi je cimer "sredio" gamepad od trusta divljanjem na pesu, al jbg, mislim da ni logitech ni ms u tom slucaju ne bi duze izdrzali xD

 

p.s. mislim da svaki kone sa kotacic-problemom ide pod rma, bar sam tako shvatio po nekim forumima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2010 2:23 (Tomba).
13 godina
neaktivan
offline
Logitech MX1100 ili Roccat Kone

gle ja cu sebi uzet razer misli kvaliteta im je tu negdje kao i ostalima da se mene pitaa uzmi si razer deathadder ili lachessis,a ima i jako dobrih saittek miseva tako da razmisli ako ga jos nisi kupio.-....preporucam razer lachessis

Čips
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Logitech MX1100 ili Roccat Kone

 

Komentirate temu staru skoro 2 godine

 

 

pozz

 

 

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Logitech MX1100 ili Roccat Kone

hehehe Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice