Epson DX4450 problem u printanju

poruka: 34
|
čitano: 24.083
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Epson DX4450 problem u printanju

Evo ovako...imam problem sa printanjem s ovim epsonom...pojavljuju se ove crte kao na priloženoj slici...

Probao sam softverski sve, noozle check, pa head cleaning, pa head alignment (boje su nove) 

Zanimljivo je kako se samo na crnoj boji javljaju crte ?

 

Druga slika prikazuje head alignment kad isprinta (ja bi treba po uputama odabrat kućicu koja je bez crta pa da onda napravi realingment)

sve je isprintano nerazumljivo...(zanemarite tekst koji se vidi na drugoj slici, to se vidi s druge strane lista kad sam printa test page)

Najlakše je prominit printer al nije u tome baza :-)

 

Ideje, prijedlozi? Hvala

test page test page
head alignment head alignment
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju

i da niko nezna ništa?

16 godina
offline
Epson DX4450 problem u printanju

PA logično je ustanoviti da ti je začepljena ispisna glava :))

 

Printer settings > Maintenance > print nozzle check

 

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju

Pročitaj malo bolje prvi post, nozzle check napravljen...kao i sve ostalo softverski moguće...

 

Usput sam i po nekim uputama sa štapićem za uši i tekućinom polivao one utore za boju da bi odčepija glavu...nije pomoglo...

12 godina
neaktivan
offline
Epson DX4450 problem u printanju
Boja se zasušila pa je kanal zatvoren, probaj sa iglom na ulaz boje malo ćeprkati da izvućeš ćep od boje pa ponovo ono ćiscenje preko njegovog managera.
Fero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju
shegyman kaže...

Evo ovako...imam problem sa printanjem s ovim epsonom...pojavljuju se ove crte kao na priloženoj slici...

Probao sam softverski sve, noozle check, pa head cleaning, pa head alignment (boje su nove) 

Zanimljivo je kako se samo na crnoj boji javljaju crte ?

 

Druga slika prikazuje head alignment kad isprinta (ja bi treba po uputama odabrat kućicu koja je bez crta pa da onda napravi realingment)

sve je isprintano nerazumljivo...(zanemarite tekst koji se vidi na drugoj slici, to se vidi s druge strane lista kad sam printa test page)

Najlakše je prominit printer al nije u tome baza :-)

 

Ideje, prijedlozi? Hvala

 godinama koristim Epson printere i susreo sam se ovakvim problemom. prvo probaj nekoliko puta za redom head cleaning opciju pokrenuti. to što se crte pojavljuju samo na crnoj boji a ne i ostalima je u neku ruku dobro jer to znači samo da je začepljen dovod crne boje a da nije recimo pukla glava printera (tako se meni jednom desilo, koristio sam zamjensku boju koja nije bila dobro napunjena i printer je printao na prazno pa je glava pukla...čitav printer otišao kvragu). da li ti je kertriđ dobro sjeo na mjesto? obzirom da prilikom stavljanja kertriđa treba pritisnuti da se probije plastična opna, možda se nije probila do kraja pa ne izlazi dovoljno boje?

ako niš od toga ne pomaže,možda bi najbolje bilo odnijeti printer na servis da ga očiste

13 godina
offline
Epson DX4450 problem u printanju

Imam isti printer i isti problem! Slučajnost?? Ne bih baš rekao...

 

Također sve te softverske stvari mi ništa nisu pomogle. Na kraju sam izgubio živce i printer sad čući čami u svojoj kutiji! Tak mu i treba kad zahebava!

We often refuse to accept an idea merely because the tone of voice in which it has been expressed is unsympathetic to us - Friedrich Nietzsche
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Epson DX4450 problem u printanju

Imam DX4400 i identičan problem. Vec sam digao ruke od njega.

Ofc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Epson DX4450 problem u printanju

Procitaj dobro upute od ovog programa i primjeni "nasilno" otcepljivanje crne tinte odnosno glave. Naravno da se ovako trosi mnogo tinte uz upitljiv ucinak.

Znamo da nije fora savjet "nabavi novi printer" ali ipak....nabavi novi printer  {#}

 

Na netu imas upute kako rastaviti i cistiti glave pa..ako si avanturista u dusi samo napred.

 

SSC Service Utility for Epson Stylus Printers

http://www.ssclg.com/epsone.shtml

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
 
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju

Jako sam veliki avanturista :-)

Probat ću s ovim...imam još jedan sx115 kojeg san raskopa...uspijen li ga sastavit to će bit lutrija...izbacuje neki general error..kreten...

 

I iman drugi printer...epson sx205...taj je dobar...

 

šta se tiče ostalog - sjeo mi je catrige dobro, probijena je ona opna, probat ću malo iglom pročačkat...

ako ne - pravac u smeće...ionako san ga dobija mukte da malo čačkam...

16 godina
offline
Epson DX4450 problem u printanju

Printer odnesi u ovlašteni servis na dijagnostiku pa da vidiš može li se ili ne može popraviti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Epson DX4450 problem u printanju
koja "slucajnost", i meni se isto ovo pocelo dogadjati s tim printerom..
<a href="http://www.ADmimsy.com?R=Vespreian" target="_blank">ADmimsy - Get Paid to View Ads</a>
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Epson DX4450 problem u printanju

Tu nema slučajnosti :) svi vaši printeri imaju začepljenu ispisnu glavu ili problem s pumpom glave. Što zbog starosti, što zbog stajanja ili korištenja zamjenskih tinti.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju
kak je to onda samo crna boja a ne ostale? 3,5 god je normalno radio s zamjenskim tintama i nikad nista..
<a href="http://www.ADmimsy.com?R=Vespreian" target="_blank">ADmimsy - Get Paid to View Ads</a>
12 godina
neaktivan
offline
Epson DX4450 problem u printanju

kod printera je neisplativo nosit na servis, nova glava košta ko i cili printer...naravno da će oni reć da je glava...većina ih je fušatora pa i radi toga nebi...sam svoj majstor, najbolja opcija.

ako ništa, bar znam da sam ja zafrknuo stvar{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Epson DX4450 problem u printanju

imam ga cca nepune 4 godine. radi ko zmaj.  premda sam ja toliko bezobrazan i koristim uvijek original tintu, koja je naravno skupa.  imate nekoliko caka sa epsonima.  vjerovali ili ne, u stanju su evidentirati koliko ste puta uboli zamjenske tinte.  svaka tinta na sebi ima onaj mali cip.  onda su se ljudi dosjetili,pa sa istrosenog originala odlijepe cip i zalijepe na zamjensku.   sve u svemu, nakon odredjenog broja ubadanja zamjenskih iskoci vam prozor "posjeti seiko-epson servis".  a sve radilo uredno i gle cuda, to se pojavi kada si bas ubo novu zamjensku boju po xy put.

ne isplati vam se servisirati. ti kombo print/scan uredjaji su 400kn i  svrha im je da ih se nabije u kontejner kad pocnu zezat.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju
torrente kaže...

imam ga cca nepune 4 godine. radi ko zmaj.  premda sam ja toliko bezobrazan i koristim uvijek original tintu, koja je naravno skupa.  imate nekoliko caka sa epsonima.  vjerovali ili ne, u stanju su evidentirati koliko ste puta uboli zamjenske tinte.  svaka tinta na sebi ima onaj mali cip.  onda su se ljudi dosjetili,pa sa istrosenog originala odlijepe cip i zalijepe na zamjensku.    sve u svemu, nakon odredjenog broja ubadanja zamjenskih iskoci vam prozor "posjeti seiko-epson servis".  a sve radilo uredno i gle cuda, to se pojavi kada si bas ubo novu zamjensku boju po xy put.

ne isplati vam se servisirati. ti kombo print/scan uredjaji su 400kn i  svrha im je da ih se nabije u kontejner kad pocnu zezat.

  Tako je kolega (:

 

Epsoni su magarci u svijetu printera. Gutaju jeftine zamjenske koje redeovito zacepe glave ili zacepe ih zbog ne-printanja, vlage, hladnoce, vudu magije....

Redovito koristim Epsone i imam ih svakave. Od jeftinaknere za u kontenjer do photo mrcina u kojima, naravno, stavljam iskljucivo originalne boje.

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju
Lazarus Long kaže...

Procitaj dobro upute od ovog programa i primjeni "nasilno" otcepljivanje crne tinte odnosno glave. Naravno da se ovako trosi mnogo tinte uz upitljiv ucinak.

Znamo da nije fora savjet "nabavi novi printer" ali ipak....nabavi novi printer {#}

 

Na netu imas upute kako rastaviti i cistiti glave pa..ako si avanturista u dusi samo napred.

 

SSC Service Utility for Epson Stylus Printers

http://www.ssclg.com/epsone.shtml

Lazarus proba san preko ovog ssc-a...otvorim onaj glavni prozor, on mi sam odabere instaled printers : DX4450, ali doli ispod ima printer model...nema nigdi na listi dx4450 ili bar 4400...proba san stavljat sve od CX serije jer su (mislim) skoro identični...uvijek mi izbacuje "Connection error" (printer je uredno instaliran sa svim drajverima, prikopčan i printa stranice)...

 

imaš li kakvu ideju?

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju
shegyman kaže...

 

imaš li kakvu ideju?

  Probaj maknuti Epson Status Monitor (disejblaj ga u start-upu) i pokusaj ponovo. Ako nejde onda tvoj printer nije podrzan u tom programu

Nazalost Epson se opametio pa sad ovaj utility ne radi na novim modelima. A onamo gdje radi pravi cuda. Ozbiljno!

Ako sledeci put kupujes Epson pripazi (ako je moguce) da je podrzan u ovom programu.

 

Vako ili onako...stavljanjem zamjenske tinte gubis garanciju. Ne pali fora sa stavljanjem originalne tinte prije servisa zato sto printer pamti da li se nekad stavljala zamjenska boja.

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju

nisu ni oni ludi...proba san sa tim blokiranjem epson statusa ali ništa...odustajen od daljnjeg zaj...sa printerom i pravac smeće...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju
dal prodaje mozda tko od vas ovaj printer?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju
Vesperian kaže...
dal prodaje mozda tko od vas ovaj printer?

ispravan ili neispravan?

13 godina
offline
Epson DX4450 problem u printanju

oke kad vidim da ima sam svoj majstor,mozete mi bar rec,ja sam ga imao isto preko 4 godine.i poceo je da uvlaci ukoso papir

posizdio sam nisam nasao servis,niti jedan za epson dx pa recite neki savjet. da i ja svoga poravim sam,inace sam kupio hp

koji je ludilo em spara boju em je puno brzi em bolji od epsona,al bi ga ipak zelio poravit.pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Epson DX4450 problem u printanju
ja imam epson stylus dx 4050 i ovako kad skinem njhove stranice drivere(taj sam printer dobio bez ičega) idem instalirati i onda mi krene na kraju instalacije instalirati net framework client i na kraju pokrene curse client i neznam dalje i tako sa svakim drivero...može pomoć....hvala unaprijed...
THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Epson DX4450 problem u printanju

mislim da imam software riješenje za ink pad waste problem for epson stylus dx4450,problem riješiv i za epson dx4400 i za neke slične.na zahtjev šaljem instalacijski cd koji objašnjava kako riješiti problem sa punom posudom odložene stare boje.cijena cd je 80 kuna

+poštarina.na njemu je sve objašnjeno kako obaviti operaciju zamjene brojila.pozdrav.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju
bakii34 kaže...

mislim da imam software riješenje za ink pad waste problem for epson stylus dx4450,problem riješiv i za epson dx4400 i za neke slične.na zahtjev šaljem instalacijski cd koji objašnjava kako riješiti problem sa punom posudom odložene stare boje.cijena cd je 80 kuna

+poštarina.na njemu je sve objašnjeno kako obaviti operaciju zamjene brojila.pozdrav.

80kn je malo skupo za "mislim da imam" 

A i ink pad waste upozorenje nije bezveze, već treba očistiti i taj spremnik za otpadnu tintu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2013 13:50 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju

ne da mislim,nego sam sam to i napravio i sad normalno radi,counter mu je sada na  nuli.jedino ovaj program pomaže kod printera novije serije stylus dx verzija,a i neke druge.malo je komplicirano moraš vrijeme prominit,radi u verziji xp verzije 3,nakon što skineš program error fix .exe,za printer koji ti treba,i onda s ovim programom se sve vrati na nulu i važno spremnik se čisti tek nakon što otprintaš nekih 36000 stranica teksta,a wast ink pad se javlja kad brojilo javi nekih 7000 stranica.jel ti ovo jasnije.vjeruj mi tribalo mi je nekih 20 minuta za sve napravit,i sad radi ko lud ponovno od nule.isto tako ovaj program ima i druge stvari za radit,charging ink,noise clean and etc.

 

10 godina
offline
Epson DX4450 problem u printanju

Pozz imam navedeni gore printer i odlučio sam ga sam otvotiti i očistit sve filtere, isprašiti prašinu i tako dalje. Uglavnom sve sam vratio kako treba složio ga i vratio sve.Normalno ga upalim on ono svoje odradi i upali se lampica za boju "nama boje" ok ja mislim i pritisnem i kad pritisnem o nemrda ništa neko samo se nešto čuje kao u glavi ili negdje da cvrči ili cvili i onda se sve lampice upale i od kopiranje i sve u isto vrijeme trepere.Molim vas koji je problem ako znate,pomozite hitno,hvala unaprijed na odgovorima!

There is one thing play hard.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Epson DX4450 problem u printanju

Problem je u tome što proizvođač nije ručno sastavljao navedeni printer. Već su ga sastavili roboti. Pa ga ni ti ne možeš isto tako uspješno sastaviti sam i da uspješno radi.

 

Odnosno da nešto ne previdiš, potrgaš ili pogrešno uštekaš.

Naime flet kablpvi na tim uređajeima se ne mogu uštekati više od 2 - 3 puta a da ih ne središ.

A onda imaš ovaj Light Show

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 19:09 (Adriatix).
10 godina
offline
Epson DX4450 problem u printanju

radi uspio sam :P

There is one thing play hard.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice