The Witcher 3 izdvojena tema

poruka: 6.114
|
čitano: 923.822
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: The Witcher 3
Minneyar kaže...

Radi relativno ok sada nakon zadnjeg patcha. Sav RT on, Global Illumination na Performance presetu, DLSS Balanced, skoro sve na Ultra+, imam uvijek iznad 60 fps (2k rezolucija). Doduse nisam jos bio u Novigradu. Ovaj mod/tweak je jako pomogao:

 

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/7886

 

Bez toga je padalo do 45 fps sa svim RT opcijama ukljucenim.

 

Komp iz Moj PC - RTX 3080, Ryzen 5800X

 

A inace vec sam skoro zaboravio kolko je igra savrsena, sad sam tek osvjestio da na zalost od 2015 nije izaslo nista ni upola toliko dobro i sanse su da nikad ni nece... Nesto slicno kao LotR za filmove :)

 Elden Ring je jako dobra igra, svijet gameplay parira Witcheru ali nažalost interakcija, emocije sa likovima, dubok storytelling ne postoji...

9 godina
offline
Re: The Witcher 3
BeLLicus kaže...
Minneyar kaže...

Radi relativno ok sada nakon zadnjeg patcha. Sav RT on, Global Illumination na Performance presetu, DLSS Balanced, skoro sve na Ultra+, imam uvijek iznad 60 fps (2k rezolucija). Doduse nisam jos bio u Novigradu. Ovaj mod/tweak je jako pomogao:

 

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/7886

 

Bez toga je padalo do 45 fps sa svim RT opcijama ukljucenim.

 

Komp iz Moj PC - RTX 3080, Ryzen 5800X

 

A inace vec sam skoro zaboravio kolko je igra savrsena, sad sam tek osvjestio da na zalost od 2015 nije izaslo nista ni upola toliko dobro i sanse su da nikad ni nece... Nesto slicno kao LotR za filmove :)

 Elden Ring je jako dobra igra, svijet gameplay parira Witcheru ali nažalost interakcija, emocije sa likovima, dubok storytelling ne postoji...

 

različit je način pričanja priče. Dok je u Witcheru 3 sve rečeno direktno, u Eldenu se priča skriva te ju igrač moram sam iskopati i probati razumijeti što se tu događa. Osobno mi oba načina pričanja priče odgovaraju, dok god su priča i svijet super.

8 godina
offline
The Witcher 3

Eh kad bi Witcher gameplay papirao eldenu imali bi naj igru svih vremena.

 

U witcheru je borba meni dosadna i jednostavna. Kreativnost sa buildom nije baš moguca, a opcenito borbe su slabe. Pogotovo boss borbe.

Sreca pa su tu likovi, svijet i prica da to nadomjeste

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
The Witcher 3

i bolje da nije

 

nevoli svako taj souls nacin borbe i milijun umiranja

 

ja prvi nebih igrao w3 da moram krepat 100 put na dan.nije moj đir

 

ili ok moze al stavi težine, nek najtezi nivo bude za vas solus igrace i ok

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: The Witcher 3
Pa vjerojatno se ne misli na samu težinu koliko na raznovrsnost i slično. Witcher 3 ima stvarno dosadne i prejednostavne borbe. Eno nije ni Hogwarts Legacy souls igra, niti je toliko teška, pa ima combat koji je uvjerljivo bolji od Witchera. Ali razumljivo u neku ruku s obzirom da je igra stara već 8 godina.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 9:17 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
The Witcher 3

Ne kužim zašto se i dalje moramo praviti da je borba u Witcheru 3 bila dobra. Ni za ono vrijeme nije bila posebno pamtljiva, a kamoli tek sad u 2023.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
The Witcher 3

Borba je definitivno najslabiji element, ali i dalje je solidna po meni. Istina je da se svodi na ili dodge ili roll pa 2-3 light udarca, rinse and repeat, ali izgleda dobro, finisheri su zakon, nije mi nikad tlaka. Doduse malo je prelako cak i na Death March tezini, i to vec u early gameu, a krivulja progressiona je takva da stalno postaje sve lakse sto ti je lik jaci. Na onim prvim Ghoulovima odma u prvoj sceni sam umro jedno 4-5 puta posto nisam igrao otkad sam presao Blood and Wine dakle jedno 5 god :), ali sad na lvl 4-5 vec ubijam lvl 16-18 Forktailove, Hagove, bandite i ostalo bez nekih vecih problema.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: The Witcher 3
GSP kaže...

i bolje da nije

 

nevoli svako taj souls nacin borbe i milijun umiranja

 

ja prvi nebih igrao w3 da moram krepat 100 put na dan.nije moj đir

 

ili ok moze al stavi težine, nek najtezi nivo bude za vas solus igrace i ok

 Nisam nit mislio na tezinu nego raznovrstost i mogucnosti koje postoje u borbi. U witheru imas raznih oruzja, al nema nist smisla koristit osim standardnih maceva. To ima smisla po prici, al za gameplay je to loše. 

 

Vec sam spomenuo boss borbe. To me zbilja razocaralo. Kreativnost im tu nije bila na nivou.

 

Ispada da serem previše, al zbilja volim igru no treba rec kaj valja kaj ne.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
offline
Re: The Witcher 3
Ja odigrao jos jednom i brate idem opet na ng+.
Iskreno nemam potrebu vise igrat druge rpgove.
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
The Witcher 3

Ja igram aktivno već preko dva meseca, imam 200h u igri i uskoro sam gotov što se tiče glavne priče i skoro svih ostalih aktivnosti. Nakon toga slede ekspanzije gde ću potrošiti verovatno još toliko sati 

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Witcher 3
Dragonbane kaže...

Ja igram aktivno već preko dva meseca, imam 200h u igri i uskoro sam gotov što se tiče glavne priče i skoro svih ostalih aktivnosti. Nakon toga slede ekspanzije gde ću potrošiti verovatno još toliko sati 

 Cestitam!!

3 godine
neaktivan
offline
Re: The Witcher 3
unky kaže...

 Cestitam!!

 Hvala frende 

Bilo je ovo još jedno uzbudljivo putovanje. Prešao sam igru već jednom po izlasku kao i ekspanzije. Bilo je 400+ sati i opet će!

Nedavno sam kupio Xbox Series S i TV i odlučio da pređem ponovo.

Ovo je najbolja igra koju sam ikada igrao i nažalost ne znam hoće li se nekad pojaviti bolji naslov. Nije Witcher savršena igra jer savršenstvo ne postoji ali je u moru svih igara meni broj 1!

Najjače snage Witchera su emocije, imerzija, priča, questovi atmosfera, svet, zvuk. U igri ne postoji quest koji nije zanimljiv. Combat je takođe dobar s tim da nekom odgovara a nekom ne. Meni se lično sviđa premda je mogao biti još bolji da su se neke sitnice promenile a AI neprijatelja malo otežao jer mi sad na 38 levelu malo ko može zapretiti.

Igram Aard-Igni build koji koristim ako je mnogo neprijatelja, a strong attack kada je jedan uz potione i ulja. Prilično je zanimljivo.

15 godina
offline
The Witcher 3

Svaka  cast ja ga zavrsio 2015 godine onda kako su izlazile ekspanzije i njih1

2020 sam ponovno zavrsio ali nisam ekspanzije ponovno igrao!

Igrica je vrh

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: The Witcher 3
Hocemo li ovo rec za druge Splayer igre?
Tesko je rec.
Skyrm
Falout
Dragon age inquizicija. Plus jos druge?

Ma zajebavam se ,ni blizu pijan. A svaki dan sam pijan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
The Witcher 3

Nakon skoro tri meseca završena glavnica! 39 lvl. Čim sam kupio Series S rekoh sebi da će Witcher biti prva velika igra koju ću igrati i preći ponovo.

Igra kaže 200h i nešto malo preko. Ovih nekoliko sati odbijam na crafting i trgovinu da zaokružimo to. Svi questovi su završeni (kao i sporedni, treasure, contract) premda sigurno ima još nekih koje nisam pronašao. POI sam isključio po defaultu te sam ih otkrivao kako sam nasumice dolazio do njih. U Velenu i Novigradu mislim da sam otkrio većinu, dobar deo i na Skeliškim ostrvima ali mi ne pada na pamet da tamo otkrivam sve jer neću da dobijem morsku bolest na suvom, pa dok se to još sredi i proda trebalo bi mi sigurno par desetina sati.

Igrao sam mix build, tj nekakav napadački - aard/igni kada je više učesnika u raspravi + strong napad kada je jedan protivnik, dosta sam koristio i bombe koje sam nadogradio na maksimum baš kao i eterična ulja i potione. Igrao sam kao tenk sa armorom međeda (Ursine) koji je osim velike protekcije jedan od najlepših u igri. Sve u svemu zanimljiv build za igranje ali sam na netu video da mogu da se naprave neki baš dobri koji su teški OP. Imam onih reset potiona pa ću možda eksperimentisati. Igru sam završio sa preko 100K golda međutim u onom chestu sam čuvao dobru i retku opremu (i mnogoštošta) tako da bi se iznos verovatno i duplirao kad bi se i to prodalo. No dobro...

Kraj koji sam dobio nije loš ali po mom mišljenju nije ni dobar. Mislim da je u igri nemoguće dobiti idealan kraj. Prokomentarisao bih u spojleru. Oni koji nisu igrali igru, PLEASE ignore.

 

Ciri je ovog puta postala Witcher. Prvi put kada sam igrao dobio sam najgori mogući kraj. Nisam mogao provaliti koje su odluke bitne, odnosno da su u pitanju "sitnice". Posle sam saznao da su upravo one ključne i da treba biti "dobar otac" i pustiti je da radi ono što želi kako bi se osećala vrednom, odnosno da sebe ne vidi kao "tool" preko kojeg svi žele ostvariti svoje ambicije. Zbog toga sam odlučio da ovaj put idem ka tom smeru i ispostavilo se kao tačno.
Prvi put sam izabrao Triss, ovog puta Yennefer jer sam knjige pročitao tek nakon prvog prelaska igre te shvatio da je samo ona istinska Geraltova ljubav, bez obzira što čovek voli da šara sa raznim succubusima, strigama, drijadama...
Cerys je postala kraljica Skeliških ostrva, i ako uzmemo u obzir da su ljudi koji žive na Skeligama prilično temperamentni i laki na mač, pravo je čudo da je ona toliko mudra i da stvari sagleda hladne glave.
Ono gde nikako nisam zadovoljan jeste pobeda Radovida. Iskreno, bio mi je baš simpatičan i gotivan u prethodnim igrama, ali ovo što radi sad nikako nije za pohvalu. Razumem da je Lodge najviše kriv za stanje kakvo jeste, da su one čarobnice teški idioti i zapravo su vladale i kuvale kraljevima iza senke.
Radovid želi da potpuno uništi Eilhart ali brate šta su non-humans ili obični čarobnjaci krivi?... Lik je fanatik, previše otišao u ekstremizam, što je najgore ista je i Church of the Eternal fire, kao udarna pesnica rasizma u igri, takva je od keca premda sam je tolerisao celo vreme.
Da je Emhyr pokazao malo više poštovanja i empatije (kao na samom kraju) sigurno bih ga podržao, ovako u fazonu "niko nije kao ja ne interesuje me" samo može da pokrene kontra-efekat. Podržavanjem njega Ciri bi postala Empress celog kraljevstva i to bi po mom mišljenju bila najbolja opcija.
Vernon Roche je na sreću ili žalost nebitan u ovoj priči a Djikstra je obično mafijaško đubre.

 

Dakle, ja sam što se igre tiče na pola puta. Ostale su još ekspanzije na koje ću potrošiti sličan broj sati, znam da su mi prvi put bile izuzetno zanimljive, čak da im je priča i bolja nego main story.
HoS manje-više nije nešto dugačak ali je zato B&W predivno ludilo od igre koja se može posmatrati i odvojeno a sama ekspanzija je veća i bolja od mnogih današnjih full-pack igara.

The Witcher 3 je kruna mog dosadašnjeg gejminga. Tako je već godinama. Smatram ga besprekornim proizvodom u odnosu cene/kvaliteta. Ako igrate temeljno kao ja 400h lude zabave vam je zagarantovano pri jednom prelazu. Meni je evo drugi prelaz.
Sve sam knjige pročitao, seriju neću komentarisati. Čak je i Cavil otišao...

Nažalost, od onog CDPR-a nije ostalo ništa, tim se totalno raspao, svako je otišao na neku svoju stranu, oformljen je novi nezavisni tim... Nekad su bili "strastveni čudaci", danas su uglavnom neki kravataši, skorojevići, čitaj i mami-pare te je zbog toga šansa da naprave bolju igru ili igru dostojnu ovog imena jako mala.

 

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
The Witcher 3

kako izgleda PS5 verzija sada?, vidio sam da je dosao patch 4.0 pa 4.01 pa su nešto zeznuli, jel bilo kakvih nadogradnji kasnije? jel bolje igrat na RT il performance modu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
The Witcher 3

Ljudi, ne radi mi zvuk dobro u igrici, neki voice bug... jel tko ima iskustva u rijesavanju toga?

defiant
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Witcher 3
Dragonbane kaže...

Nakon skoro tri meseca završena glavnica! 39 lvl. Čim sam kupio Series S rekoh sebi da će Witcher biti prva velika igra koju ću igrati i preći ponovo.

Igra kaže 200h i nešto malo preko. Ovih nekoliko sati odbijam na crafting i trgovinu da zaokružimo to. Svi questovi su završeni (kao i sporedni, treasure, contract) premda sigurno ima još nekih koje nisam pronašao. POI sam isključio po defaultu te sam ih otkrivao kako sam nasumice dolazio do njih. U Velenu i Novigradu mislim da sam otkrio većinu, dobar deo i na Skeliškim ostrvima ali mi ne pada na pamet da tamo otkrivam sve jer neću da dobijem morsku bolest na suvom, pa dok se to još sredi i proda trebalo bi mi sigurno par desetina sati.

Igrao sam mix build, tj nekakav napadački - aard/igni kada je više učesnika u raspravi + strong napad kada je jedan protivnik, dosta sam koristio i bombe koje sam nadogradio na maksimum baš kao i eterična ulja i potione. Igrao sam kao tenk sa armorom međeda (Ursine) koji je osim velike protekcije jedan od najlepših u igri. Sve u svemu zanimljiv build za igranje ali sam na netu video da mogu da se naprave neki baš dobri koji su teški OP. Imam onih reset potiona pa ću možda eksperimentisati. Igru sam završio sa preko 100K golda međutim u onom chestu sam čuvao dobru i retku opremu (i mnogoštošta) tako da bi se iznos verovatno i duplirao kad bi se i to prodalo. No dobro...

Kraj koji sam dobio nije loš ali po mom mišljenju nije ni dobar. Mislim da je u igri nemoguće dobiti idealan kraj. Prokomentarisao bih u spojleru. Oni koji nisu igrali igru, PLEASE ignore.

 

Ciri je ovog puta postala Witcher. Prvi put kada sam igrao dobio sam najgori mogući kraj. Nisam mogao provaliti koje su odluke bitne, odnosno da su u pitanju "sitnice". Posle sam saznao da su upravo one ključne i da treba biti "dobar otac" i pustiti je da radi ono što želi kako bi se osećala vrednom, odnosno da sebe ne vidi kao "tool" preko kojeg svi žele ostvariti svoje ambicije. Zbog toga sam odlučio da ovaj put idem ka tom smeru i ispostavilo se kao tačno.
Prvi put sam izabrao Triss, ovog puta Yennefer jer sam knjige pročitao tek nakon prvog prelaska igre te shvatio da je samo ona istinska Geraltova ljubav, bez obzira što čovek voli da šara sa raznim succubusima, strigama, drijadama...
Cerys je postala kraljica Skeliških ostrva, i ako uzmemo u obzir da su ljudi koji žive na Skeligama prilično temperamentni i laki na mač, pravo je čudo da je ona toliko mudra i da stvari sagleda hladne glave.
Ono gde nikako nisam zadovoljan jeste pobeda Radovida. Iskreno, bio mi je baš simpatičan i gotivan u prethodnim igrama, ali ovo što radi sad nikako nije za pohvalu. Razumem da je Lodge najviše kriv za stanje kakvo jeste, da su one čarobnice teški idioti i zapravo su vladale i kuvale kraljevima iza senke.
Radovid želi da potpuno uništi Eilhart ali brate šta su non-humans ili obični čarobnjaci krivi?... Lik je fanatik, previše otišao u ekstremizam, što je najgore ista je i Church of the Eternal fire, kao udarna pesnica rasizma u igri, takva je od keca premda sam je tolerisao celo vreme.
Da je Emhyr pokazao malo više poštovanja i empatije (kao na samom kraju) sigurno bih ga podržao, ovako u fazonu "niko nije kao ja ne interesuje me" samo može da pokrene kontra-efekat. Podržavanjem njega Ciri bi postala Empress celog kraljevstva i to bi po mom mišljenju bila najbolja opcija.
Vernon Roche je na sreću ili žalost nebitan u ovoj priči a Djikstra je obično mafijaško đubre.

 

Dakle, ja sam što se igre tiče na pola puta. Ostale su još ekspanzije na koje ću potrošiti sličan broj sati, znam da su mi prvi put bile izuzetno zanimljive, čak da im je priča i bolja nego main story.
HoS manje-više nije nešto dugačak ali je zato B&W predivno ludilo od igre koja se može posmatrati i odvojeno a sama ekspanzija je veća i bolja od mnogih današnjih full-pack igara.

The Witcher 3 je kruna mog dosadašnjeg gejminga. Tako je već godinama. Smatram ga besprekornim proizvodom u odnosu cene/kvaliteta. Ako igrate temeljno kao ja 400h lude zabave vam je zagarantovano pri jednom prelazu. Meni je evo drugi prelaz.
Sve sam knjige pročitao, seriju neću komentarisati. Čak je i Cavil otišao...

Nažalost, od onog CDPR-a nije ostalo ništa, tim se totalno raspao, svako je otišao na neku svoju stranu, oformljen je novi nezavisni tim... Nekad su bili "strastveni čudaci", danas su uglavnom neki kravataši, skorojevići, čitaj i mami-pare te je zbog toga šansa da naprave bolju igru ili igru dostojnu ovog imena jako mala.

 

 Haha svaka cast na mini recenziji!

Ali ono Djikstra mafijaško Djubre!

Vrhhh!!!!

ahhahahaha

16 godina
online
Re: The Witcher 3
metallic kaže...

Ljudi, ne radi mi zvuk dobro u igrici, neki voice bug... jel tko ima iskustva u rijesavanju toga?

 jel slucajno na skellige ne radi zvuk, tj ambent music?

It is not who you are, it is who you know.
11 godina
offline
Re: The Witcher 3

White orchard, dosta toga se ne cuje, dijalog pogotovo. Ne mogu risit. Krenuo sam na novi prelazak sa cistim installom...

defiant
8 godina
offline
The Witcher 3

jel igrate na DX11 ili DX12?

znam da gtx1080ti nije baš zadnji krik tehnologije, al kod mene razlika je ogromna.

Na DX12 je svejedno koje su grafičke postavke, sve ULTRA+ = 39fps, sve na LOW 42fps.

Na DX11 ogromna razlika,  ULTRA+ ~80 fps. na ULTRA 90fps, na HIGH ide preko 110.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The Witcher 3

Meni uopce ne zeli pokrenut dx11 verziju. :(

defiant
14 godina
offline
Re: The Witcher 3
Spike1983 kaže...

kako izgleda PS5 verzija sada?, vidio sam da je dosao patch 4.0 pa 4.01 pa su nešto zeznuli, jel bilo kakvih nadogradnji kasnije? jel bolje igrat na RT il performance modu?

 Igram na performance. Iskreno razlika u grafici nije tolika da bi bilo vrijedno igranja na 30 fpsa. Igra i u performance modu izgleda brutalno dobro za nešto što je izašlo prije 8 godina. A RT efekti su ok ali opet kažem, nije vrijedno performansi. Najveću razliku sa RT zapravo vidim unutar kuća i ostalih prostorija gdje je sa RT puno realnije osvijetljenje. Nisam primjetio neke bugove.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 15:40 (antimadridista).
14 godina
offline
The Witcher 3

Napravio si vještac novčarku =)

Dirty dosen
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice