Starfield

poruka: 774
|
čitano: 205.481
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Starfield
Cansee kaže...

ma naravski, puno je bolje o igri istraživati po googleu i youtubeu, a ovu temu fino ostaviti za pljuvače i hejtere, zašto bi ovdje pričali o igri? 

 

namjerno sam stavio tu pitanje jer kvalitetni forumaši redovito daju bolje odgovore što treba raditi uz razne dobre savjete. A možda mi se i laprda o igri.

 što bi tek rekao moj frend, koji gušta u ovoj igrici kao prase u blatu, a nikad u životu nije tijekom gejmanja spustio igru i upalio gugl

da ne govorim da gejma na mojoj staroj gtx 1070 i niti jednom u nekoliko sati oduševljenih laprdanja, s kojima me sad već pomalo gnjavi zadnjih dana, nije spomenuo fps, zahtjevnost ili grafiku u bilo kojem smislu, ostavio je postavke po defoltu i uživa po cijelu noć

 

doduše, njemu je i fallout 4 bila igrica koju je odigrao preko nekoliko puta, a ja je nisam niti završio prvi i zadnji put kad sam igrao, iako mi je fallout serijal jedan od najdražih

11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Starfield
Rocinante2112 kaže...
Jelash13 kaže...
Bitanga kaže...
Jelash13 kaže...

Nakon valjda 24 sata sam konačno izašao iz Alpha Centauri sustava i krenuo dalje. I naravno da me uvijek pozovu neki brodovi koji traže materijal koji ja nemam, da bih ga 3 minute nakon toga našao na planeti u čijoj su orbiti ovi bili. U igri nema nikakav skill reset, je li tako? Level 20 sam i htio bih isprobati neke stvari. Modofikaciju broda baš i ne, ali modiikaciju oružja i spacesuita da. 

 

Pro tip: nemojte nikad ulaziti u špilju ako ste na planetu ili mjesecu koji ima gravitaciju 1.8

 

BTW, naletio sam na mjesec na kojem jedan sat sna = 33 lokalnih sati. Naravno da sam se lansirao u orbitu pa tamo to odradio.

 

Kakve su to gluposti, kako 1 sat u orbiti i na planeti može biti toliko razlike :-)

 U znanstveno najtočnijem SF filmu svih vremena, Interstellar, gdje lik na kraju filma putuje u 18. dimenziju i kroz vrijeme, ekipa sleti na planet gdje je 1 sat na planeti = 7 Zemaljskih godina, dok na brodu koji je u orbiti tog planeta vrijeme teče sporije.

 ahahahhahahahaaa

 Nemoj se meni smijati. Nisam ja to rekao, već Neil deGrasse Tyson. 

9 godina
offline
Re: Starfield
picajzla0707 kaže...
Cansee kaže...

ma naravski, puno je bolje o igri istraživati po googleu i youtubeu, a ovu temu fino ostaviti za pljuvače i hejtere, zašto bi ovdje pričali o igri? 

 

namjerno sam stavio tu pitanje jer kvalitetni forumaši redovito daju bolje odgovore što treba raditi uz razne dobre savjete. A možda mi se i laprda o igri.

 što bi tek rekao moj frend, koji gušta u ovoj igrici kao prase u blatu, a nikad u životu nije tijekom gejmanja spustio igru i upalio gugl

da ne govorim da gejma na mojoj staroj gtx 1070 i niti jednom u nekoliko sati oduševljenih laprdanja, s kojima me sad već pomalo gnjavi zadnjih dana, nije spomenuo fps, zahtjevnost ili grafiku u bilo kojem smislu, ostavio je postavke po defoltu i uživa po cijelu noć

 

doduše, njemu je i fallout 4 bila igrica koju je odigrao preko nekoliko puta, a ja je nisam niti završio prvi i zadnji put kad sam igrao, iako mi je fallout serijal jedan od najdražih

 

e ovo si mi sad super korisno rekao, jer i moj jedan prijatelj hoće igrati a isto ima gtx 1070, pa se boji da mu neće šljakati kako treba jer je za minimum navedena 1070 TI

 

Jesi ga pitao ovako kako mu se igra vrti? jel stavio kakve modove za optimizaciju?

11 godina
online
Re: Starfield

nemoguće je išta saznat dok ne dođem kod njega i ne vidim sam

njemu je i i5 4440 sa gtx 970 bio super u trenucima kad bi mu igre poput dying light padale na 10-15 fps

ja to nisam mogao gledat koliko je trzalo, a on sav uživljen nije niti kužio što se događa

 

sad ima i5 12400 i moju staru 1070, kako to izgleda uživo tek moram vidjet kad navratim do njega

uglavnom, on gušta

14 godina
offline
Re: Starfield
Bitanga kaže...
Drago127 kaže...

 

U igri je stvar malo jednostavnija. Wait time se odnosi na lokalno vrijeme odnosno 24 sata je jedan okrataj planeta oko svoje osi. Neki planeti se okreću brže oko osi nego zemlja, a neki sporije. Standardno time je vrijeme okretaja zemlje oko osi. Zato se lokalno vrijeme i standardno vrijeme razlikuju.

 

 

Da, znači jedna rotacija planeta oko osi je na svakom planetu podijeljena u 24 dijela bez obzira koliko se brzo okreće, pa 1 taj dio na svakom planetu nije isti kao i 1h na Zemlji (universal time).

Onaj koji se duplo brže okreće će se okrenuti za 12h, pa će njemu lokalno 1h trajati ustvari 30 minuta na Zemlji.

Pa onda čim se otisneš od planeta dalje mjeriš u zemaljskim satima.

Valjda je to normalno u astronautičkim krugovima, ne znam.

 

1 dan na Veneri traje 117 Zemljinih dana iako sam negdje pročitao da su u igri ograničili max. omjer na 1:100. To znaći ako trebaš nešto dugo čekati npr. da ti outposti izrudare materijale (jer je rudarenje vezano za standardno vrijeme) najbolje je čekati na veneri jer je tu 24 sata 2400 standardnih sati.

9 godina
offline
Re: Starfield
Drago127 kaže...
Bitanga kaže...
Drago127 kaže...

 

U igri je stvar malo jednostavnija. Wait time se odnosi na lokalno vrijeme odnosno 24 sata je jedan okrataj planeta oko svoje osi. Neki planeti se okreću brže oko osi nego zemlja, a neki sporije. Standardno time je vrijeme okretaja zemlje oko osi. Zato se lokalno vrijeme i standardno vrijeme razlikuju.

 

 

Da, znači jedna rotacija planeta oko osi je na svakom planetu podijeljena u 24 dijela bez obzira koliko se brzo okreće, pa 1 taj dio na svakom planetu nije isti kao i 1h na Zemlji (universal time).

Onaj koji se duplo brže okreće će se okrenuti za 12h, pa će njemu lokalno 1h trajati ustvari 30 minuta na Zemlji.

Pa onda čim se otisneš od planeta dalje mjeriš u zemaljskim satima.

Valjda je to normalno u astronautičkim krugovima, ne znam.

 

1 dan na Veneri traje 117 Zemljinih dana iako sam negdje pročitao da su u igri ograničili max. omjer na 1:100. To znaći ako trebaš nešto dugo čekati npr. da ti outposti izrudare materijale (jer je rudarenje vezano za standardno vrijeme) najbolje je čekati na veneri jer je tu 24 sata 2400 standardnih sati.

 

ja mislim da se ovo ne može tako primjeniti. 117 zemljanih dana je potrebno Veneri da se okrene oko svoje osi, za što Zemlji treba oko 24 sata. Ne teče vrijeme tamo drugačije. Da jedan brat blizanac ostane na Zemlji, a drugi ode na Veneru i da prođe 2 godine oni bi obojica kada se ponovno nađu bili stariji 2 godine. Eventualno ovaj brat koji je putovao vrlo visokom brzinom je možda onda ostao malo mlađi, ali ne zbog Venere nego zbog vrlo visoke brzine kretanja dok je putovao prema Veneri. 

11 mjeseci
protjeran
offline
Starfield

Jedan sat je jedan sat. 60 minuta iliti 3600 sekundi.

Jedan sat na Zemlji traje isto koliko jedan sat na Veneri. To što je tamo dan duži je druga stvar. Brža ili sporija rotacija planeta samo znači da je dan kraći ili duži od našeg, a ne da tamo vrijeme teče drugačije. Jupiterov dan traje kraće od 10 sati. Znači što, da sletiš na takav planet (ne Jupiter, nego neki koji ima bržu rotaciju) trebao bi promijeniti navike koje imaš ovdje, jerbo dok odeš na posao, odradiš svojih 8 sati posla, i vratiš se nazad već ti je jedan dan prošao haha. 

Da je u igri napravljen nekakav nazovimo to tako planetarni dan koji bi se preračunavao u naše (Zemaljske) sate i minute TE da se možeš odmarati samo po pola dana i dan, e to bi bila druga--zapravo ne, bila bi ista stvar. Pa možeš doći umoran s posla i spavati cijeli dan, da. Ali ajde odspavaj cijeli dan na Veneri lol. 

 

I glupo pitanje za kraj. 

Budući da je Merkur toliko blizu Suncu da je jedna strana stalno okrenuta prema Suncu a druga ga nikad nije ni vidjela, da li se uopće dan na Merkuru - koji traje isto koliko rotacija oko zvijezde (88 dana ako se ne varam, neda mi se guglati sada) - može računati kao dan? Taj planet se nikad ne okrene oko svoje osi.

 

Rasprave o tome kako vrijeme teče sporije dok se približavaš brzini svijetlosti su već u domeni o kojoj ne znam ništa i o kojoj sad ne želim raspravljati da je pokrenem bijes nekih članova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 18:39 (Jelash13).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starfield
Cansee kaže...
Drago127 kaže...
Bitanga kaže...
Drago127 kaže...

 

U igri je stvar malo jednostavnija. Wait time se odnosi na lokalno vrijeme odnosno 24 sata je jedan okrataj planeta oko svoje osi. Neki planeti se okreću brže oko osi nego zemlja, a neki sporije. Standardno time je vrijeme okretaja zemlje oko osi. Zato se lokalno vrijeme i standardno vrijeme razlikuju.

 

 

Da, znači jedna rotacija planeta oko osi je na svakom planetu podijeljena u 24 dijela bez obzira koliko se brzo okreće, pa 1 taj dio na svakom planetu nije isti kao i 1h na Zemlji (universal time).

Onaj koji se duplo brže okreće će se okrenuti za 12h, pa će njemu lokalno 1h trajati ustvari 30 minuta na Zemlji.

Pa onda čim se otisneš od planeta dalje mjeriš u zemaljskim satima.

Valjda je to normalno u astronautičkim krugovima, ne znam.

 

1 dan na Veneri traje 117 Zemljinih dana iako sam negdje pročitao da su u igri ograničili max. omjer na 1:100. To znaći ako trebaš nešto dugo čekati npr. da ti outposti izrudare materijale (jer je rudarenje vezano za standardno vrijeme) najbolje je čekati na veneri jer je tu 24 sata 2400 standardnih sati.

 

ja mislim da se ovo ne može tako primjeniti. 117 zemljanih dana je potrebno Veneri da se okrene oko svoje osi, za što Zemlji treba oko 24 sata. Ne teče vrijeme tamo drugačije. Da jedan brat blizanac ostane na Zemlji, a drugi ode na Veneru i da prođe 2 godine oni bi obojica kada se ponovno nađu bili stariji 2 godine. Eventualno ovaj brat koji je putovao vrlo visokom brzinom je možda onda ostao malo mlađi, ali ne zbog Venere nego zbog vrlo visoke brzine kretanja dok je putovao prema Veneri. 

 

logika u igri i real life logika nisu uvijek jedanki. Uglavnom wait time opcija je vezana za lokalni sat/dan na planetu.

 

15 godina
offline
Re: Starfield
Drago127 kaže...

logika u igri i real life logika nisu uvijek jedanki. Uglavnom wait time opcija je vezana za lokalni sat/dan na planetu.

 

 

Da, to smo već komentirali jučer.

Na svakoj planeti je dan podijeljen u 24 "sata", ali taj sat nije jednak Zemljanom satu, iako se isto zove sat i isti digitalni clock ima.

To je ono što se recimo za Mars u znanstvenoj zajednici zove "sol"... solarni dan. A solarni sat je 1/24 sol-a. Znači nešto slično ovome u Starfieldu.

S time da je Marsov dan oko 24h i 40 min po zemaljskom vremenu. Pa je onda jedan solarni sat na Marsu npr. 1 hr 1 min 39 sec.

 

Malo je zbunjujuće, ali šta je tu je. Kad ćemo putovati po svemirskim planetima bit će nam normalno, zaboravit ćemo nešto nebitno i bolje preračunavati vrijeme :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
22 mjeseca
offline
Starfield

 

Ono što me zanima je koliko se mogu razlikovati službena podrška za DLSS, i community verzija preko modova, tj kakve optimizacije developeri mogu napraviti s implementacijom DLSS-a, ili je to ono samo ubaciš i to je to?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 21:22 (Trilogija).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Starfield
Trilogija kaže...

 

Ono što me zanima je koliko se mogu razlikovati službena podrška za DLSS, i community verzija preko modova, tj kakve optimizacije developeri mogu napraviti s implementacijom DLSS-a, ili je to ono samo ubaciš i to je to?

 

Pa nadam se da će se razlikovati u tome da se ne crasha, bar za početak :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Starfield
Bitanga kaže...
Trilogija kaže...

 

Ono što me zanima je koliko se mogu razlikovati službena podrška za DLSS, i community verzija preko modova, tj kakve optimizacije developeri mogu napraviti s implementacijom DLSS-a, ili je to ono samo ubaciš i to je to?

 

Pa nadam se da će se razlikovati u tome da se ne crasha, bar za početak :-)

 

Pa ne crasha više nimalo sa novom verzijom - jučer sam 4-5 sati u komadu odradio i to sam silovao load/save i ostalo i sve 5

11 mjeseci
protjeran
offline
Starfield

Nebum ja ovu igru tako brzo završio...

https://ibb.co/BP4mfKk
https://ibb.co/0Xkr6Wd

 

Moj zadnji ulov. Da li bih uspio ovdje strpati vas sve forumaše? 

https://ibb.co/6Wbx0hx

 

Ali inače, ovo je moja trenutna pila. Nisam je puno modificirao, samo sam dodao cargo, bolji motor, i prefarbao.

https://ibb.co/qgd44tf
https://ibb.co/XzbKLCP

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Starfield

Jeli važno otkriti sve templove i skupiti sve moći za nastavak glavnih questova? Imam jedan zbugan quest "power from beyond" pa mi se stvarno ne igra dalje ako će to shebat nastavak igre. Ako je stvar samo kolekcije ok. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starfield
kero kaže...

Jeli važno otkriti sve templove i skupiti sve moći za nastavak glavnih questova? Imam jedan zbugan quest "power from beyond" pa mi se stvarno ne igra dalje ako će to shebat nastavak igre. Ako je stvar samo kolekcije ok. 

 Ne sjećam se detalja questa, al dokle god možeš dalje s glavnom pričom, pusti. Koliko znam vodi te do jednog powera, a dalje je opcionalno.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
neaktivan
offline
Starfield

Ovaj video je umjetnost.

Origin:Overlord_HR, Battle.net:OverlordCRO steam: Overlord_HR
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Starfield
Jel izasao kakav sluzbeni patch sa podrskom za dlss?
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Starfield
Overlord07 kaže...

Ovaj video je umjetnost.

 za razliku od igre :)

14 godina
offline
Starfield

Nije umjetnost fala xurcu nego igra 💪

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Starfield

Evo koja slija za ove kaj kažu da je grafika loša......

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 12:23 (lmutak).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Starfield

Bez RT-a i da se sve presijava ko polakirana jajca, grafika je loša.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starfield
lmutak kaže...

Evo koja slija za ove kaj kažu da je grafika loša......

 Slike su super. RT je čisto stanje, ne  obaziri se.

XBOX: RENZOR GT 01
16 godina
offline
Re: Starfield

odigrao igru, po onome sto save file kaze ispada da sam stukao 4 dana i 22 sata, sto bi se moglo prevest u 118 sati. rijesio veliku vecini questova, ostalo par koji su radiant/known bugged quests

 

e sad... sta je dobro, a sto lose u igri. ajmo nekim redom. be warned... moglo bi biti nekih spoilera

 

bugova nisam imao puno, ali sam imao ogroman problem jer sam naletio na bug koji mi je doslovno sje8ao fast travel. srecom, igra koristi jedno te isti engine kao i fallout 4 tako da sam na steam forumima uspio naći fiks kroz console command. poprilično ljigava situacija. ni restart, ni previous hard save, nista nije htjelo radit. odlican QA u bethesde, nema sta. 

 

grafika mi je ok, izgleda pristojno, realno ne hvatam se ovog segmenta previse. dizajn igre, u smislu brodova, space suita, cijele tematike mi se sviđa. mislim da su to dobro odradili.

 

priča je neloša, bilo je tu nekih mini twistova, nisam previse ocekivao od bethesde tako da sto se toga tice ok. postoje 4 veća sekundarna questaza 4 frakcije, UC, rangers, crimson fleet i konacno ryujin. nekako najbolji mi je bio crimson fleet, pa uc, pa rangers pa ryujin. problem sa ovim sekundarnim questovima je činjenica sto su jako linearni. nema previse izbora, osim na kraju, nema konflikta sa drugim frakcijama. tipa, mislio sam da ce bit nekih trzavica izmedu uc i rangers... nope. nije bilo odabira izmedu niti jedna frakcije, tako da doslovno odradis jednu, prebacis se na drugu. imao sam osjecaj monotonosti i neispunjenosti. ako nista drugi, u skyrimu biras izmedu stormcloak i empire pa je bar malo zanimljivije. ovako je meh, odradis radi xp, love i potencijalnih unique oruzja i to je to. od ostalih, sporednih questova mi nije puno ostalo utisnuto u memorji tako da sto se toga tice dosta "bland"

 

perk system je ocajan. ne zbog samih perkova nego zbog cinjenice da nakon otvaranja novog perka MORAŠ odradit challenge. apsolutni degenerizam. hoces pristup lvl 3 fitness perku? trči dok ti se ne potroči kisik 50 puta. ma ajd lijepo u 3 pm. ne znam koja je budala uopće došla na ideju da to radi. hoćeš novi lvl za starship design? instaliraj 30 unique modules. pa bog te ubija, ako nisam zelio razbit nešto dok sam to odradio... da mi je znat tko je ovo testirao i na kraju rekao nešto u stilu: "ma baš prekrasan sustav, svaka cast". 

 

inace, kad vec govorim o levelima, nakon ovoliko sati ulozenih u igri dosao sam do lvl 57 i jedva da sam otključako 50% onoga što sam želio. postoji nekoliko načina da se docepas vise xp-a, izmedu ostalog questovi, radiant questovi, exploration i crafting. i uvjerljivo je crafting najbrži i najbolji način kako dizat level samo je toliko monotono i dosadno i malo ti se zgadi život dok craftanjem digneš lvl. ima i još jedan način ali o njemu nešto kasnije.

 

kad već govorimo o craftingu, odrađen je ok. ima dosta stvari za pravit, pocevsi od weapons i suit modules, pharmaceuticals, food i ostale sheme. nije previse komplicirano ali je zkljucano kroz perkove. hoces najbolje perkove za weapons? lvl 4 weapon crafting i special projects moras otkljucat, a uz to kroz research station "istraziti" projekte koji otključavaju recepte kor utrpavanje materijala potrebnih za finaliziranje projekta. nekakav time sink, nije lose. kad vec govorimo o craftingu, blisko vezan za ovaj aspekt igre je outpost building/management koji se materijalizira kroz izradu extractora koji "vade" materijale, a tu su i botany za bilje i zoology za zivotinje. nazalost, fokusirao sam se najvise na prvi segment, ostala dva nisam mogao otkljucati jer sam imao neke druge prioritete. nadam se da su moc kasnije vidjeti kako te stvari izgleda. again, nešto detaljnije o tome kasnije.

 

inventory management je smece. svaki container ima weigth limit. užasna situacija. cijela baza mi je krcata kontejnerima, izgleda kao nekakav junkyard. imam otkljucan max external storage, krepanih 300 weigth. da ne kazem da su indoor storage chests max 150 weigth units. doslovno mi se prisralo od toga. opet, ceka se nekakav mod da se to popravi jer apsolutno nema smisla. igra je doslovno hoarding simulator i onda ti daju storage limit. ma joj, ne znam zaista koji im je bog bio kad su ovo odradivali

 

spaceship crafting/modding/upgrading je extra odrađen. vjerojem da se imali priliku vidjeti sta ljudi izraduju, tj kakve brodove tako da manje/vise to je sve vec demonstrirano. ne dajem ocjene al napravit cu iznimku i kazati 10/10. dodatno na ovu temu, space combat je solidno odrađen. volim kako se se energija moze prebacivati iz jednog sustava u drugi, malo me je pucala star trek shema sa "full power to shields". postoji opcija enemy ship boarding ako ih se onesposobi sa emp oruzjem, cool shema.

 

gunplay je pristojan. ima masu oruzja i izbor je zaista odlican. je li combat mogao bit bolji? pa sigurno, pocevsi od bullet spongy enemies, pa nemogucnost izrade vlastitog oruzja sa perkovima (čekas da ispadne nešto sto valja a na kraju odustanes od toga jer su refined + modded weapons puno bolje) i samo enemy AI-a. sve u svemu, služi svrsi, jedan pristojan prosjek. kad vec govorimo o combatu, spomenu bih stealth. nazalost, stealth je sranje. prvo, treba uloziti u perk koji zahtjeva "challenge" kroz stealth attack, a zatim otkljucati drugi perk koji je smjesten jako duboko u physical sectionu (concealment) da bi donekle dobio pristojan stealth build. ovako je teze sranje. da ne kazem kako AI reagira na stealth attack, svi instiktivno pocinju pucati prema polozaju odakle je dosao hitac iako si "hidden" a koristis prigusivac.

 

speaking of AI, companion ai je isto degenerativan. vecinom su korisni kao mobile storage. postoje 4 core companions koji imaju svoje side questova za bolji friendship status i to je to. jel ih se isplati vodit negdje? zavisi. ako je heavy stealth mission, lupajte F5 svako malo jer su retardirani. ako je guns blazing, onda moze. bit ce nekakav target gdje ce se bar dio metaka zalijepiti na njih. uz to, ne mogu umrijeti tako da... not so bad. questovi im nisu tako losi, again, extra xp.

 

gameplay po pitanjiu istrazivanja je sljedeci: dodes u star system, vidis sta ima na planetima, skeniras, vidis ima li nekakva ikona koja je odma vidljiva (znaci da je tu nekakva baza koju mozes istraziti (citaj unexplored location u skyrimu), sletis, istrazis lokaciju, pobijes bagru, ajmo dalje. možes i bauljati po planetu, bilo da je rijec o skeniraju zivotinja bi biljaka (izrazito naporan posao ako se ne ulozi relevantne perkove) bilo je je skupljanje materijala, traženja dobrog mjesta za bazu ili ako si completionist trazenja traitova planeta. sve to daje nekakav xp a u globalu u odnosu na crafting u bazi je relativno mal. planeta ima pun k***c i na koji god sletis bit ce randomly generated mapa na planetu gdje se pojavljuju randomly generated zgrade i ostale strukture. nelose odrađeno da bi se prikazala masivnost svemira, al u principu to je sve manje-vise isti princip. ono sto moze bit problem je sto nema nekakvog vozila kojim se bauljajo od tocke A do tocke B tako iskreno, ako nije vidljiva lokacija iz svemira, sigurno necu ic inasumicno bauljati i traziti zgrade kako bi se bavio istrazivanjem. razumijem problematiku s kojoj su se morali igrati da bi docarali bespuce svemira al s druge strane ja volim bit maksimalno efikasan tako da rdim ono sto mi ima logike. kazem, tko voli, nek izvoli, ima masu planeta/mjeseca, pa se zabavljajte.

 

postoje i shouts, pardon, powers. ima ih 24, skupio sam 23 (zbog buga nisam mogao skupit zadnji). koristio sam vecinom personal atmosphere jer mi je to bilo najkorisnije. ostatak bas i ne jer ne postoji mehanizam koji bi mi omoguci koristenje vise stvari ponajprije sto nema itema koji poboljsavaju mana regeneration (energy, whatever, isto sranje, samo drugo pakovanje) tako da su te stvari ostale poprilicno zanemarene s moje strane. steta, moglo se to puno bolje odradit.

 

jedan retardiran segment igre je lockpicking. goru mehaniku nisam davno vidio. toliko je ocajna da me je mozak zabolio. pod hitno instalirajte mod koji je olaksava. opet, jako bih volio vidjeti osobu koja je to odobrila kao ok mehaniku da mu polomim sve zube.

 

e sad dolazi segment sa HEAVY SPOILERIMA. tko nije igru zavrsio, ne citajte, medutim jako je bitan jer se dotice puno elemenata u igri. dakle, kad zavrsite igru i skuzite da se moze ic u druge paralelne svjetove, onda vam postane jasno zasto na lvl 57 ne mozes otkljucati ono sta zelis. primjera radi, sto se mene tice, bar još 20 perkova bih želio otklučati (u combat nisam ulozio niti jedan jedini perk), što efektivno znači da mi treba 80 skill points, što je ekvivalentno 80 lvl-a. a jedini način da se to napravi je odigrati igru još jednom, u drugom paralelnom svemiru ili nastaviti igrati u originalnom svemiru. no, s obzirom da sam tamo odradio sve što sam imao po pitanju questova, preostaje mi jedino crafting, tj. efektivno napraviti 5 aluminij i 5 iron extractora i deri po inustrial benchu i craftanju itema koji se zove adaptive frame. jer, koliko sam moga vidjeti, bez obzira koji item napravim, dobijem 1 xp, dakle, 99 kad napravim 99 komada, a aluminij i zeljezo su najjednostavnji combo. opali wait, cekaj dok se napuni skladište i ajmo jovo nanovo dok ne krepas. dakle, sad se postavlja pitanje sta napravit, sta ima smisla. sjedit i cekat na klupici i proizvodit adaptive frames ka mali mujo ili otic u drugi paralelni svemir i odradivati iste questove (osim main questa jer postoji opcija preskakanja pa onda u konacnici samo skupljas segmente koji su ponovno razasuti po galaksiji, al nisam u potpunosti siguran). iskreno, ne znam sta bih ovdje napravio s jedna strane cini se kao odlicna ideja ali ne znam koliko se questovi mijenjaju s obzirom a je moj like sve to već vidio. da li su kraći, da li ih nekako mogu ubrzati? iskreno, ne znam. pocet cu jedan quest, mislim da će to crimson fleet jer daje jebeno dobar unique weapon na kraju, a s druge strane nije ni UC quest lošt jer daje jako dobar armor. a ako bude sva identicno, onda su stvarno to loše odradili jer ponovno odrađivati jedno te isto sa realno jako malo izbora i varijacije je suludo.

 

dakle, uzevši sve u obzir, igra nije losa, ima nekih upitnih design decisions, ali u globalu smatram ako vam se sviđa skyrim i fallout 4, svidit će vam se i ovo i ulupat ćete dosta sati u igru, i vise nego što ste mislili. također, tu je modding community tako da i kroz taj segment igra će evoluirati i napredovati. 

It is not who you are, it is who you know.
15 godina
offline
Starfield

Dva puta sam instalirao pa dva puta deinstalirao. Odigrao nekih 12 sati. Igra je preloša. Fallout 3 i 4 te Skyrim su bile odlične igre, ali u svome vremenu, danas su praktički neigrive jer ih je pojelo vrijeme. Naročito bolno je gledati kako funkcioniraju NPC i umjetna inteligencija. Kao da je u Bethesdi vrijeme stalo. Iako treba priznati da niti u dobrom djelu igara NPC ne funkcioniraju drugačije, po danu su ubetonirani na mjestu. A najgore su jadne facijalne animacije koje ne odražavaju ton govora. Što se tiče istraživanja svemira i to su jadno odradili, kako je netko rekao, igra je loadscreen to loadscreen show, jadno nema što. U onom jadnom No Man's sky su odradili da se može sletiti i odletiti sa planete i letiti u niskom preltu preko planete, a ovi konji u Bethsedi to nisu mogli, među ostalim zato je u principu i igra popriličan flop, tko ne vjeruje neka ide na Metacritic i pogleda ocjene igrača, plaćene kritičare se može slobodno ignorirati, jer su plaćeni da pišu dobre kritike, uglavnom. 

 

Ali ajd, i uz sve to gore nekako bih mogao pregristi pa igrati jer volim ovakav tip igre, no sada dolazimo do isključujuće greške za koje apsolutno nemam razumijevanja. Performanse. Koje su apsolutno užasne. Ekipa sa grafama 3080 i 4070 mora igrati sa FSR ili DLSS govnom uključenim, inače im pada fps ispod 60. Dakle perfomance na rtx karticama je smeće, a onda možete misliti kakav je na gtx karticama. Ako u na rtx kartici moraš koristiti FSR ili DLSS onda je engine neoptimizirano smeće, ili su developeri teško smeće, treće nema. Još bih shvatio da je grafika skorom pa fotorealstična, ajd, ali igra im izgleda kao Fallout 4. Vidio sam Fallout 4 koji je su moderi besplatno tako nabrijali da izgleda skorom pa realistično, tu shvaćam da ti treba FSR ili DLSS, ali ovaj goli Starfield, nema tu isprike, samo laži radi lošeg engina ili nesposobnih developera, vremena su imali tako da to ne može biti.

 

Uglavnom, ne možeš mi servirati ovako loš proizvod. To je kao da prodaješ auto koji i ne liči baš na nešto posebno, nije baš agilan i brz, a troši dvadeset i devet litara benzina na sto kilometara. Pa kao kaže trgovac u salonu, kupi ga bato znam da voliš vozit auto, pa upitao bi ga čovjek jel ti to mene zafrkavaš ili što. Frajeri u Bethesdi su napravili taj Starfield kao da su neki developeri Indie igara. Da sam ja Microsoft ne bih tu rulju stavio u izlog, podjelio bih im svima pedale pa zaposlio nove ljude u Bethesdu, ovu ekipu je očito pregazilo vrijeme.

 

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Starfield
Baotica kaže...

Dva puta sam instalirao pa dva puta deinstalirao. Odigrao nekih 12 sati. Igra je preloša. Fallout 3 i 4 te Skyrim su bile odlične igre, ali u svome vremenu, danas su praktički neigrive jer ih je pojelo vrijeme. Naročito bolno je gledati kako funkcioniraju NPC i umjetna inteligencija. Kao da je u Bethesdi vrijeme stalo. Iako treba priznati da niti u dobrom djelu igara NPC ne funkcioniraju drugačije, po danu su ubetonirani na mjestu. A najgore su jadne facijalne animacije koje ne odražavaju ton govora. Što se tiče istraživanja svemira i to su jadno odradili, kako je netko rekao, igra je loadscreen to loadscreen show, jadno nema što. U onom jadnom No Man's sky su odradili da se može sletiti i odletiti sa planete i letiti u niskom preltu preko planete, a ovi konji u Bethsedi to nisu mogli, među ostalim zato je u principu i igra popriličan flop, tko ne vjeruje neka ide na Metacritic i pogleda ocjene igrača, plaćene kritičare se može slobodno ignorirati, jer su plaćeni da pišu dobre kritike, uglavnom. 

 

Ali ajd, i uz sve to gore nekako bih mogao pregristi pa igrati jer volim ovakav tip igre, no sada dolazimo do isključujuće greške za koje apsolutno nemam razumijevanja. Performanse. Koje su apsolutno užasne. Ekipa sa grafama 3080 i 4070 mora igrati sa FSR ili DLSS govnom uključenim, inače im pada fps ispod 60. Dakle perfomance na rtx karticama je smeće, a onda možete misliti kakav je na gtx karticama. Ako u na rtx kartici moraš koristiti FSR ili DLSS onda je engine neoptimizirano smeće, ili su developeri teško smeće, treće nema. Još bih shvatio da je grafika skorom pa fotorealstična, ajd, ali igra im izgleda kao Fallout 4. Vidio sam Fallout 4 koji je su moderi besplatno tako nabrijali da izgleda skorom pa realistično, tu shvaćam da ti treba FSR ili DLSS, ali ovaj goli Starfield, nema tu isprike, samo laži radi lošeg engina ili nesposobnih developera, vremena su imali tako da to ne može biti.

 

Uglavnom, ne možeš mi servirati ovako loš proizvod. To je kao da prodaješ auto koji i ne liči baš na nešto posebno, nije baš agilan i brz, a troši dvadeset i devet litara benzina na sto kilometara. Pa kao kaže trgovac u salonu, kupi ga bato znam da voliš vozit auto, pa upitao bi ga čovjek jel ti to mene zafrkavaš ili što. Frajeri u Bethesdi su napravili taj Starfield kao da su neki developeri Indie igara. Da sam ja Microsoft ne bih tu rulju stavio u izlog, podjelio bih im svima pedale pa zaposlio nove ljude u Bethesdu, ovu ekipu je očito pregazilo vrijeme. 

 

sto se tice facial animations, tu nisam ocekivao nista revolucionarno jer je engine jedno te isti kao u skyrimu i falloutu tako da po tom pitanju mi nije bilo neko veliko razocaranje. eventualni saving grace je cinjenica da ima jako puno voice actora pa je to poboljsanje u odnosu na skyrim gdje su svi zvucali isto. 

loading screen, open ista stvar, engine je takav kakav je i to mu je limit. ako ih je bilo u skyrimu i falloutu, bit ce ih i u starfieldu, doduse malo gore jer je dodan aspekt putovanja svemirskim brodom.

kad je rijec o performansama, tu nisam imao probleme, igram na 1080p, mislim da je sve islo na high, ali nisam rob nekoj super extra grafici jer mi u konacnici to padne u drugi plan.

 

ne znam, mozda su ljudi ocekivali ogromne stvari od igre. osobno sam usao u ovo bez nekog hypa i velikih ocekivanja. meni je veci problem u ovoj igri endgame loop jer sam planirao igrati jos al nekako sad dolazim u sukob sam sa sobom dal ulagati jos vremena u igri ili jednostavno odustati.

It is not who you are, it is who you know.
15 godina
offline
Re: Starfield
Obi Wan kaže...
Baotica kaže...

Dva puta sam instalirao pa dva puta deinstalirao. Odigrao nekih 12 sati. Igra je preloša. Fallout 3 i 4 te Skyrim su bile odlične igre, ali u svome vremenu, danas su praktički neigrive jer ih je pojelo vrijeme. Naročito bolno je gledati kako funkcioniraju NPC i umjetna inteligencija. Kao da je u Bethesdi vrijeme stalo. Iako treba priznati da niti u dobrom djelu igara NPC ne funkcioniraju drugačije, po danu su ubetonirani na mjestu. A najgore su jadne facijalne animacije koje ne odražavaju ton govora. Što se tiče istraživanja svemira i to su jadno odradili, kako je netko rekao, igra je loadscreen to loadscreen show, jadno nema što. U onom jadnom No Man's sky su odradili da se može sletiti i odletiti sa planete i letiti u niskom preltu preko planete, a ovi konji u Bethsedi to nisu mogli, među ostalim zato je u principu i igra popriličan flop, tko ne vjeruje neka ide na Metacritic i pogleda ocjene igrača, plaćene kritičare se može slobodno ignorirati, jer su plaćeni da pišu dobre kritike, uglavnom. 

 

Ali ajd, i uz sve to gore nekako bih mogao pregristi pa igrati jer volim ovakav tip igre, no sada dolazimo do isključujuće greške za koje apsolutno nemam razumijevanja. Performanse. Koje su apsolutno užasne. Ekipa sa grafama 3080 i 4070 mora igrati sa FSR ili DLSS govnom uključenim, inače im pada fps ispod 60. Dakle perfomance na rtx karticama je smeće, a onda možete misliti kakav je na gtx karticama. Ako u na rtx kartici moraš koristiti FSR ili DLSS onda je engine neoptimizirano smeće, ili su developeri teško smeće, treće nema. Još bih shvatio da je grafika skorom pa fotorealstična, ajd, ali igra im izgleda kao Fallout 4. Vidio sam Fallout 4 koji je su moderi besplatno tako nabrijali da izgleda skorom pa realistično, tu shvaćam da ti treba FSR ili DLSS, ali ovaj goli Starfield, nema tu isprike, samo laži radi lošeg engina ili nesposobnih developera, vremena su imali tako da to ne može biti.

 

Uglavnom, ne možeš mi servirati ovako loš proizvod. To je kao da prodaješ auto koji i ne liči baš na nešto posebno, nije baš agilan i brz, a troši dvadeset i devet litara benzina na sto kilometara. Pa kao kaže trgovac u salonu, kupi ga bato znam da voliš vozit auto, pa upitao bi ga čovjek jel ti to mene zafrkavaš ili što. Frajeri u Bethesdi su napravili taj Starfield kao da su neki developeri Indie igara. Da sam ja Microsoft ne bih tu rulju stavio u izlog, podjelio bih im svima pedale pa zaposlio nove ljude u Bethesdu, ovu ekipu je očito pregazilo vrijeme. 

 

sto se tice facial animations, tu nisam ocekivao nista revolucionarno jer je engine jedno te isti kao u skyrimu i falloutu tako da po tom pitanju mi nije bilo neko veliko razocaranje. eventualni saving grace je cinjenica da ima jako puno voice actora pa je to poboljsanje u odnosu na skyrim gdje su svi zvucali isto. 

loading screen, open ista stvar, engine je takav kakav je i to mu je limit. ako ih je bilo u skyrimu i falloutu, bit ce ih i u starfieldu, doduse malo gore jer je dodan aspekt putovanja svemirskim brodom.

kad je rijec o performansama, tu nisam imao probleme, igram na 1080p, mislim da je sve islo na high, ali nisam rob nekoj super extra grafici jer mi u konacnici to padne u drugi plan.

 

ne znam, mozda su ljudi ocekivali ogromne stvari od igre. osobno sam usao u ovo bez nekog hypa i velikih ocekivanja. meni je veci problem u ovoj igri endgame loop jer sam planirao igrati jos al nekako sad dolazim u sukob sam sa sobom dal ulagati jos vremena u igri ili jednostavno odustati.

 Sve to stoji. Ali problem i jest to što je drug Tim najavljivao brda i doline, kao da je u HDZ. Nisam ja toliko naivan da padnem na sve to ali očekivao sam barem istraživanje svemira da bude koliko toliko solidno, elementarne stvari poput slijetanja i polijetanja sa planeta, da se može letjeti po planetu, da na planetu budu korištena i vozila. Da se bar u par sistema može naći nešto pametno za istraživati. Da postoji neki star chart koji je smislen. Eto barem to. A ne stalne loading screenove i fast travel. Mass effect serial je za Starfield ono što je space shuttle za Cesnu 150, i nije problem ako mi netko pokuša prodati Cesnu, ali je problem ako mi netko pokušava prodati Cesnu koju oglašava da će imati sve karakteristike Space Shuttlea.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
15 godina
offline
Starfield

Njihov engine je super za TES i Fallout, ali za ovaku svemirsku ima previše mana. Mogu još TES VI izdati na njemu bez problema, eventualno Fallout V, ali za bilo šta dalje trebali bi ili novi engine ili drastično promijeniti postojeći.

Igra je ok za sve one koji i inače vole BSG igre. Atmosfera je super, ima koji dobar quest, ship building. Ali ima i previše mana koje su već nabrojane.

Fale jedinstveni shipovi za igrača ( kao oni kroz koje moraš proći u misijama).

Fali mehanika da na višak shipova dodaš posadu koju onda šalješ po nekim zadacima za resurse ili lovu...

 

Navodno bi creation kit trebao izaći početkom iduće godine. Nadam se da neće napraviti neko sranje gdje će probati monetizirati modove.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Starfield
Obi Wan kaže...
Baotica kaže...

Dva puta sam instalirao pa dva puta deinstalirao. Odigrao nekih 12 sati. Igra je preloša. Fallout 3 i 4 te Skyrim su bile odlične igre, ali u svome vremenu, danas su praktički neigrive jer ih je pojelo vrijeme. Naročito bolno je gledati kako funkcioniraju NPC i umjetna inteligencija. Kao da je u Bethesdi vrijeme stalo. Iako treba priznati da niti u dobrom djelu igara NPC ne funkcioniraju drugačije, po danu su ubetonirani na mjestu. A najgore su jadne facijalne animacije koje ne odražavaju ton govora. Što se tiče istraživanja svemira i to su jadno odradili, kako je netko rekao, igra je loadscreen to loadscreen show, jadno nema što. U onom jadnom No Man's sky su odradili da se može sletiti i odletiti sa planete i letiti u niskom preltu preko planete, a ovi konji u Bethsedi to nisu mogli, među ostalim zato je u principu i igra popriličan flop, tko ne vjeruje neka ide na Metacritic i pogleda ocjene igrača, plaćene kritičare se može slobodno ignorirati, jer su plaćeni da pišu dobre kritike, uglavnom. 

 

Ali ajd, i uz sve to gore nekako bih mogao pregristi pa igrati jer volim ovakav tip igre, no sada dolazimo do isključujuće greške za koje apsolutno nemam razumijevanja. Performanse. Koje su apsolutno užasne. Ekipa sa grafama 3080 i 4070 mora igrati sa FSR ili DLSS govnom uključenim, inače im pada fps ispod 60. Dakle perfomance na rtx karticama je smeće, a onda možete misliti kakav je na gtx karticama. Ako u na rtx kartici moraš koristiti FSR ili DLSS onda je engine neoptimizirano smeće, ili su developeri teško smeće, treće nema. Još bih shvatio da je grafika skorom pa fotorealstična, ajd, ali igra im izgleda kao Fallout 4. Vidio sam Fallout 4 koji je su moderi besplatno tako nabrijali da izgleda skorom pa realistično, tu shvaćam da ti treba FSR ili DLSS, ali ovaj goli Starfield, nema tu isprike, samo laži radi lošeg engina ili nesposobnih developera, vremena su imali tako da to ne može biti.

 

Uglavnom, ne možeš mi servirati ovako loš proizvod. To je kao da prodaješ auto koji i ne liči baš na nešto posebno, nije baš agilan i brz, a troši dvadeset i devet litara benzina na sto kilometara. Pa kao kaže trgovac u salonu, kupi ga bato znam da voliš vozit auto, pa upitao bi ga čovjek jel ti to mene zafrkavaš ili što. Frajeri u Bethesdi su napravili taj Starfield kao da su neki developeri Indie igara. Da sam ja Microsoft ne bih tu rulju stavio u izlog, podjelio bih im svima pedale pa zaposlio nove ljude u Bethesdu, ovu ekipu je očito pregazilo vrijeme. 

 

sto se tice facial animations, tu nisam ocekivao nista revolucionarno jer je engine jedno te isti kao u skyrimu i falloutu tako da po tom pitanju mi nije bilo neko veliko razocaranje. eventualni saving grace je cinjenica da ima jako puno voice actora pa je to poboljsanje u odnosu na skyrim gdje su svi zvucali isto. 

loading screen, open ista stvar, engine je takav kakav je i to mu je limit. ako ih je bilo u skyrimu i falloutu, bit ce ih i u starfieldu, doduse malo gore jer je dodan aspekt putovanja svemirskim brodom.

kad je rijec o performansama, tu nisam imao probleme, igram na 1080p, mislim da je sve islo na high, ali nisam rob nekoj super extra grafici jer mi u konacnici to padne u drugi plan.

 

ne znam, mozda su ljudi ocekivali ogromne stvari od igre. osobno sam usao u ovo bez nekog hypa i velikih ocekivanja. meni je veci problem u ovoj igri endgame loop jer sam planirao igrati jos al nekako sad dolazim u sukob sam sa sobom dal ulagati jos vremena u igri ili jednostavno odustati.

 Na stranu ocekivanja radi marketinga na kojeg su neki imuni,a drugi nisu. 
Igra na steamu kosta 70€ i samim time bi trebali imat visoka ocekivanja bez obzira na to dal nam je nesto obecano ili nije i dal je bio hype ili ne. 

Meni nije logicno rec "e nemoj imat nikakva ocekivanja plati 70€ i bit ce ti igra oke" 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Starfield
Santana kaže...

 Na stranu ocekivanja radi marketinga na kojeg su neki imuni,a drugi nisu. 
Igra na steamu kosta 70€ i samim time bi trebali imat visoka ocekivanja bez obzira na to dal nam je nesto obecano ili nije i dal je bio hype ili ne. 

Meni nije logicno rec "e nemoj imat nikakva ocekivanja plati 70€ i bit ce ti igra oke" 

 

Točno to... malo smo zaboravili valjda koliko je ustvari 70€.

S obzirom da mi toliko zna biti račun za struju u neke malo jače mjesece, a nekima je to i po par mjeseci struje, onda je poprilično razočaranje kad kupiš igru i smuči ti se nakon par sati igranja.

Hvala bogu na GamePassu... nitko im nije niti trebao platiti full price za igru, kad se može odigrati za 10€ i obrisati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2023 14:25 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Starfield
Baotica kaže...

 Sve to stoji. Ali problem i jest to što je drug Tim najavljivao brda i doline, kao da je u HDZ. Nisam ja toliko naivan da padnem na sve to ali očekivao sam barem istraživanje svemira da bude koliko toliko solidno, elementarne stvari poput slijetanja i polijetanja sa planeta, da se može letjeti po planetu, da na planetu budu korištena i vozila. Da se bar u par sistema može naći nešto pametno za istraživati. Da postoji neki star chart koji je smislen. Eto barem to. A ne stalne loading screenove i fast travel. Mass effect serial je za Starfield ono što je space shuttle za Cesnu 150, i nije problem ako mi netko pokuša prodati Cesnu, ali je problem ako mi netko pokušava prodati Cesnu koju oglašava da će imati sve karakteristike Space Shuttlea.

da mi nije bilo interesantno igrat igru, ne bih nabio toliko sati. s druge strane, volim pocet ono sto zavrsim osim ako je igra bas vrhunski neigriva/losa. mozda je cak situacija takva sto nisam imao nista drugo igrat da me zanima (cyberpunk nova epskanzija stize za par dana)

s druge strane, ne kupis igru odma, pricekas malo, pogeldas koji no spoiler gameplay, koji review pa uzmes. ili skines đabe da vidis jel ti pase... ima nacina

It is not who you are, it is who you know.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice