Retro Igre

poruka: 7
|
čitano: 3.323
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Retro Igre

Dakle - neki me već ovdje znaju, imam topic o kupovini 3dfx Voodoo kartica, ali ova tema nije o hardveru direktno, već o igrama (i programima općenito) koje je taj hardware pokretao. Sve u razdoblju od 1995 do 2000, stari Pentiumi MMX, 2 i 3, Voodoo grafičke kartice, bilo da su prve generacije, druge ili pete. {#} Koje retro igrice i dan danas imate, da li ih igrate, a ovisno o interesu teme možemo razmijeniti i screenshot-eve. Znam da je tema malo off-topic, ali teško je odrediti kategoriju za sve ovo, naime pokušao sam spojiti više elemenata u jedno, nema smisla raditi 10 tema za jednu te istu stvar. Ipak, cilj mi je fokusirati se na PC IGRE iz onog vremena, dok sam hardware i OS mogu biti sekundarni i manje važni. (iako planiram i njih spominjati, naravno)

 

Eto, da počnem prvi... Ponosni sam vlasnik više retro mašina, uglavnom Voodoo grafika, ali imam i jednu "noviju", sa Matrox Millenium G450 grafičkom. Apsolutni favorit su mi Win98 a o igricama da i ne pričam. Need for speed 2, 3, 4, 5, Carmageddon 1, 2 & TDR2000, Broken Sword, Test Drive 5, Indiana Jones & the Infernal Machine, itd. Kao što sam već rekao, možemo ići i u detalje, ovisno o interesu foruma. Odluka je na vama.

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Retro Igre

Sjećam se da sam na svome Pentiumu 133 rasturao DOOM, Heretic i Wolfensteina! {#}

 

 taj Pentium mi je frend overclockirao na 150Mhz-a {#}

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Retro Igre

Najbolja igra koju sam ikada igrao, a igram je i danas (opušta, zabavlja, ne ponavlja se, jednostavne komande) je ReVolt od Acclaim Entertainmenta. Objavljena 1999 za DX6.0, uz malu podršku vjerne zajednice radi i danas na laptopu iz mog MojPisia (Sandy Bridge, Win7 x64), kuži svičabl grafiku (Nvidia Optimus), funkcionira besprijekorno. Jedini problem je što je ni VSync ne može dovoljno usporiti (na GT540M producira oko 300 fps bez Vsynca, sa Vsyncom skače oko 60 fps) pa sam za smooth gameplay morao uključit framelimiter na 60 fps {#}). Nvidijin driver, najnoviji, ima profil za nju. {#}

Jedan skrinšut

 

Prije par mjeseci korejci koji su preuzeli komercijalno oživljavanje do kraja, uz suradnju originalnog developera napravili port za iOS. Slijedi Android port, negdje ovih tjedana.

E to je igra! {#}Retro koji ne umire!

 

edit: Opa, ima i free verzija sa 2 staze (u punoj 14) za iOS! {#}

Early adopter
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 2:18 (Teerex).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Retro Igre
pinelynx kaže...

Sjećam se da sam na svome Pentiumu 133 rasturao DOOM, Heretic i Wolfensteina! {#}

 

 taj Pentium mi je frend overclockirao na 150Mhz-a {#}

 

 

Oh, da... Dobro se sjećam DOS igrica, čak ih većinom imam i još dan-danas! {#} Dyna Blaster (Bomberman), Doom, Heretic, Alone in the dark, kasnije je došao Duke Nukem 3D i Shadow Warrior.

 

Teerex kaže...

Najbolja igra koju sam ikada igrao, a igram je i danas (opušta, zabavlja, ne ponavlja se, jednostavne komande) je ReVolt od Acclaim Entertainmenta. Objavljena 1999 za DX6.0, uz malu podršku vjerne zajednice radi i danas na laptopu iz mog MojPisia (Sandy Bridge, Win7 x64), kuži svičabl grafiku (Nvidia Optimus), funkcionira besprijekorno. Jedini problem je što je ni VSync ne može dovoljno usporiti (na GT540M producira oko 300 fps bez Vsynca, sa Vsyncom skače oko 60 fps) pa sam za smooth gameplay morao uključit framelimiter na 60 fps {#}). Nvidijin driver, najnoviji, ima profil za nju. {#}

Jedan skrinšut

 

Prije par mjeseci korejci koji su preuzeli komercijalno oživljavanje do kraja, uz suradnju originalnog developera napravili port za iOS. Slijedi Android port, negdje ovih tjedana.

E to je igra! {#}Retro koji ne umire!

 

edit: Opa, ima i free verzija sa 2 staze (u punoj 14) za iOS! {#}

 

Moram priznati da nisam nikad čuo za ReVolt, ali čim je iz 1999, mora biti super! Katkada imam dojam da je gamerska industrija otišla nizbrdo, kad je u pitanju kvaliteta igrica. Naime, nekad je vrijedilo pravilo kvaliteta > grafika, a danas je stvar upravo suprotna, kvaliteta < grafika... Naravno, uvijek ima iznimki.

12 godina
neaktivan
offline
Retro Igre

Dobre vijesti za sve ljubitelje starih računala i igrica {#}

 

 

Za oko mjesec dana (sredinom listopada), u jednoj Zagrebačkoj gradskoj knjižnici biti će organizirana interaktivna izložba starih računala, gdje će posjetiteljima biti omogućeno da sjednu i "isprobaju" klasične mašine tipa Pentium 1, Celeron 433 i/ili Pentium 3. Ja nisam organizator ali budem za tu prigodu posudio navedena računala, a uz navedeno iz moje kolekcije bude se našlo i Amstrad računalo na kazete.

 

U ponudi će biti nekoliko poznatijih igrica, među kojima su Deus Ex, Carmageddon 2, Broken Sword 2, Grim Fandango, Half-Life, Quake 2, Need for Speed 3 (Hot Pursuit) i mnoge druge, a sva računala budu imala legendarne 3dfx Voodoo grafičke kartice. Pentium 1 bude bio uparen sa Voodoo1, Celeron sa Voodoo2 & Pentium 3 sa Voodoo3.

 

Namjeravao sam posuditi i 486 računalo sa pripadajućim DOS igricama, međutim to je za sad podbacilo jer nisam u mogućnosti nabaviti dijelove koji mi trebaju. Ako se situacija promijeni budem vas ovdje obavijestio, a više informacija o samoj izložbi kao što su adresa i trajanje budem naknadno dodao za tjedan-dva. Za sva druga pitanja molim pitajte.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Retro Igre

Igre sa nacistima van mode su duže nego Toni Cetinski, ali zato svaki tjedan izađe barem jedna sa zombijima. Kako je krenulo, i u Simsima ćete uskoro imati zombi obitelj. Mi smo ovdje igrali jednu stvar koja ima i jedno i drugo, ali s obzirom na našu (ne)sposobnost ostali smo na prvom levelu pa vam nećemo baš sve pokazati. S druge strane, ako vas eventualno zanima kako pokidati nacističku zastavu - tu smo najjači!

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Retro Igre

Meni je najbolji Duke Nukem i Shadow Warrior ofkors..

 

Ali moram spomenuti i GTA2 u DOS-u. Prije pokretanja GTA, pokreneš univbe i nakon 2-5 min igranja ti se zacrni ekran i paf.. eto 3D akceleraora u čistom dosu, auti izgledaju zaglađenije, sve radi bolje... uffff još se sjećam tog osjećaja dok sam mislio da mi je komp zablokiro :)

 

Pa je tu još lemmings, Settlers2, Warcraft2, The Day of Tentacle, Commander Keen... itd.

Ako čuješ nekog da razgovara o neispravnoj grafičkoj kartici, 99,999% je sigurno da razgovaraju o ATi grafičkoj...!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice