Outerra

poruka: 22
|
čitano: 5.133
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Outerra

Od malog indie tima dolazi nam Outerra - "planetarni" engine, koji besprekidno renderira planet/e od razine svemira do površine, te omogućuje i interplanetarna putovanja.

 

Beta video:

http://vimeo.com/31560308

 

Površina se generira iz elevacijskih podataka, a pretvara se u centimetre pomoću fraktalnih algoritama. Sav sadržaj se generira proceduralno, a implemetiran je i "Bullet" za općenitu fiziku te "JSBSim" za letnu dinamiku. Destrukcija terena je već sada moguća, a postoji i mogućnost proširenja uz veće modifikacije.

 

http://outerra.com/

 

Ovdje ima još tehnikalija:

http://www.outerra.com/forum/index.php?topic=246.0

 

 

 

 

 

Kak vam se čini? {#} Meni izgleda kao poveći korak naprijed na području sandboxa.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 9:58 (Minoza).
Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Outerra

Alpha demo verzija je sada dostupna svima za download:

http://www.outerra.com/forum/index.php?topic=637.0

 

 

 

Za $15 možete napraviti pre-order te otključati dodatne mogućnosti u alpha demo verziji.

 

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 1:27 (Minoza).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Outerra

Malo sam prošvrljao okolo, uglavnom po Dalmaciji {#} Snimio sam:

 

 

Preporučam da skinete, demo je svega 200MB težak, ostalo se skida tokom igranja (kako se krećete po planetu, tako se sadržaj skida). Demo uključuje čitav planet Zemlju, možete ići kamo god želite ali kak je to ipak alpha... ne očekujte čuda od sadržaja, tek je par lokacija popunjeno sa nekoliko jednostavnih objekata. Ostalo je samo teren i šume.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 20:11 (Minoza).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Outerra

wow!! je8eno! na koju foru taj engine radi? ocu rec, odakle mu mape? to je netko sve izmodelirao ili nesto na foru google eartha! jer koliko vidim dosta je detaljno i tocno, ili nije?!

u svakom slucaju WOW!!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Outerra

Je, dosta je točno, a biti će i još točnije. Planet se generira iz elevacijskih podataka (http://srtm.csi.cgiar.org/ te http://www.viewfinderpanoramas.org/dem3.html), trenutno podaci imaju preciznost od 90 metara ako se ne varam, do završetka projekta, trebale bi biti dostupni podaci sa još većom preciznošću.

 

Poanta je, da ćeš sa njihovim engine-om uz nekoliko input podataka moći generirati različite planete sa različitim klimama, vegetacijom i atmosferama. To se zove proceduralno generiranje.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 14:31 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Outerra

Eto kupio ja Outerru {#} Reko da podržim dečke, a imaju i super cijenu s obzirom na ono što dobijete u konačnici.

I possess a skill to google.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Outerra

čudi me što nikog ne zanima igra :O jučer sam švrljao po africi 3 sata :D prezakon je igra

cort g200
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Outerra

Dream Theater me privuka na igru :D

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Outerra
disaster98 kaže...

čudi me što nikog ne zanima igra :O jučer sam švrljao po africi 3 sata :D prezakon je igra

 

Rano je još... Treba vremena, tek je alpha. Nema nekog interesantnog sadržaja, štošta ne radi itd...

 

Mitsuoka kaže...

Dream Theater me privuka na igru :D

 

 {#}

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 17:37 (Minoza).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Outerra
Minoza kaže...

 {#}

Kako si doša do dalmacije?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Outerra
Mitsuoka kaže...
Minoza kaže...

 {#}

Kako si doša do dalmacije?

 

Izguglao koordinate Hrvatske pa upisao tamo.

I possess a skill to google.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Outerra
Minoza kaže...
Mitsuoka kaže...
Minoza kaže...

 {#}

Kako si doša do dalmacije?

 

Izguglao koordinate Hrvatske pa upisao tamo.

hmmmm, mene hebu koordinate, stavim Splita i ništa, crnilo, i nakon dl-a koji odvrti 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Outerra
Mitsuoka kaže...
Minoza kaže...
Mitsuoka kaže...
Minoza kaže...

 {#}

Kako si doša do dalmacije?

 

Izguglao koordinate Hrvatske pa upisao tamo.

hmmmm, mene hebu koordinate, stavim Splita i ništa, crnilo, i nakon dl-a koji odvrti 

 

Hm... ajd pliz ak nije problem stavi screen na kojem se vidi lokacija i prozor sa koordinatama.

I possess a skill to google.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Outerra
Minoza kaže...

 

Hm... ajd pliz ak nije problem stavi screen na kojem se vidi lokacija i prozor sa koordinatama.

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Outerra
Mitsuoka kaže...
Minoza kaže...

 

Hm... ajd pliz ak nije problem stavi screen na kojem se vidi lokacija i prozor sa koordinatama.

 

 

Podesi poziciju sunca pod "Sun", noć je zbog promjene lokacije. {#}

I possess a skill to google.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Outerra
Minoza kaže...
Mitsuoka kaže...
Minoza kaže...

 

Hm... ajd pliz ak nije problem stavi screen na kojem se vidi lokacija i prozor sa koordinatama.

 

 

Podesi poziciju sunca pod "Sun", noć je zbog promjene lokacije. {#}

hhahhahhahahahhahahhah, nisan uopće razmišlja o tome :D

 

Jel u plaćenoj verziji ima cesta i tako toga?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 19:25 (Mitsuoka).
15 godina
offline
Outerra

Ovo je toliko optimističan projekt, a ja kakvu maštu imam, razmišljam o enormnim stvarima dodavanja ljudi,

ispreplitanja osobnosti AI-a, primjer da AI ima mogućnost u 10 dana uraditi 50 random stvari koje se neće ponavljati,

te da će svaki NPC imati neku "vezu" s drugim,

imati toliku živost, da će se dešavati spontane stvari. Ja da ju stvaram,

ne znam što sve ne bih uradio. Mogućnost putovanja na druge planete...

 

Ovo je malo sebično, ali najgore mi je kad zapišem sebi na papir ideju, jer sam tako nešto kad budem imao svoj studio htio napraviti, shvatim da postoji već netko tko to radi, a nije mi prvi put.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 17:36 (4ucker).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Outerra
4ucker kaže...

Ovo je toliko optimističan projekt, a ja kakvu maštu imam, razmišljam o enormnim stvarima dodavanja ljudi,

ispreplitanja osobnosti AI-a, primjer da AI ima mogućnost u 10 dana uraditi 50 random stvari koje se neće ponavljati,

te da će svaki NPC imati neku "vezu" s drugim,

imati toliku živost, da će se dešavati spontane stvari. Ja da ju stvaram,

ne znam što sve ne bih uradio. Mogućnost putovanja na druge planete...

 

Ovo je malo sebično, ali najgore mi je kad zapišem sebi na papir ideju, jer sam tako nešto kad budem imao svoj studio htio napraviti, shvatim da postoji već netko tko to radi, a nije mi prvi put.

 

Gledaj to sa pozitivne strane, modding alati će biti dostupni pa ćeš vjerovatno moći i realizirati svoje ideje. Vjerujem da će dečki imati i interesantne ponude za licenciranje egnine-a pa možda ostvariš i kakvu poslovnu priliku gdje ćeš realizirati svoje ideje. {#}

 

Meni bi uz simulacije leta, brodova, vozila itd. bilo interesantno vidjeti neki kvalitetan globalni RTS. Kada je ranije forumaš spomenuo da nema smisla imati ovako velik svijet, treba prvo pogledati igre koje bi upravo time profitirale, a to su masivni MP (ne samo RPG) naslovi, a naravno i razne simulacije bilo letenja, bilo brodovi ili šta već...

I possess a skill to google.
13 godina
neaktivan
offline
Outerra

bio bi dobar neki zombie mod, slično kao dayz

cort g200
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Outerra

   Danas sam slucajno nabasao na ovo cudo i ovo je PRE ZAKON LUDILO STVAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Outerra
Mquany kaže...

   Danas sam slucajno nabasao na ovo cudo i ovo je PRE ZAKON LUDILO STVAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ima li tko da prati projekt? Mquany kakvo je stanje sad?

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Outerra

   Radi se na simulaciji ratovanja, http://outerra.blogspot.com/2014/12/titanim-outerra-based-military.html, sada koliko ce daleko projekt stici i kako ce se razvijati to ostaje da vidimo. ALI ovo je jebena stvar, stojim ispred svoje kuce i usporedjujem pogled sa ovim virtualnim ingame i to je nevjerovatno, kako pored ove zvjeri jadno izgledaju razne 8x8km ili 12x12km "open world" mape. OVO JE BUDUCNOST, GENIJALAN PROJEKT I GENIJALAN ALAT. Mislim da bi svatko trebao ovo instalirati i prosetati u virtualnom svjetu, ako se netko ima problema snaci upali google maps i eto ga, radi in game hehehe.

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice