Morrowind VS Oblivion

poruka: 14
|
čitano: 3.420
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Dok je izašao Oblivion svi smo se nadali da će postaviti nove standarde u nadolazećim RPG naslovima, baš kao što je to učinio Morrowind... No da li je Oblivion ispunio naša očekivanja? Mišljenja su podjeljena, a mene zanima vaše. Koji RPG vam je bolji, Morrowind ili Oblivion (navedite zašto ako vam nije problem)?


W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Morrowind VS Oblivion
Corpse_Eater kaže...

Dok je izašao Oblivion svi smo se nadali da će postaviti nove standarde u nadolazećim RPG naslovima, baš kao što je to učinio Morrowind... No da li je Oblivion ispunio naša očekivanja? Mišljenja su podjeljena, a mene zanima vaše. Koji RPG vam je bolji, Morrowind ili Oblivion (navedite zašto ako vam nije problem)?


 
Oblivion grafika, Morrowind sve ostalo
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Slažem se u potpunosti.


W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Meni se u Oblivionu jako svidio način borbe, u Morrowindu je to bilo samo klikanje pa ako pogodiš - pogodiš.

 

Znam da je dosta ljudi smetalo to što su questovi u Oblivionu bili označeni na mapi pa nisi trebao tražiti previše. Ali za razliku od Morrowinda, Oblivion je živi svijet, likovi se gibaju, ne stoje na mjestu i čekaju da dođeš do njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Takoder se slazem da je u oblivionu samo bolja grafika ali i borba, koliko god je i dalje uzasna, je isto bolje nego u morrowindu

 

Jastreb kaze:

Oblivion je živi svijet, likovi se gibaju, ne stoje na mjestu i čekaju da dođeš do njih.

 

Zivi svijet? Zato jer se likovi gibaju??? O_o

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 16:21 (cigo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Grafika je naravno puno bolja u Oblivionu što se podrazumjeva s obzirom da je izašao 5 godina poslije. Osobno meni je grafika najmanje važna i ivijek ni stavio igrivost ispred grafike. A po tome mislim da se oblivion ne može mjerit s morrowindom. U oblivionu je sve dosta pojednostavljeno počevši od glupih oznaka za questove na karti,  instant  teleportiranje  samo  klikom  na  kartu,  pa  do  izbacivanja  mnogih  magija  (letenje???).  Priča  mi  je  isto  puuuno  lošija  nego  u  morrowindu.  Ne  mogu  se  više  ni  svega  sjetit  davno  sam  igro

oblivion  al  zanm  da  ima  još  toga  dosta.  A  evo  nešto  od  prednosti  obliviona  da  ne  ispadne  baš  da  ništa  ne  valja:  osim  grafike  tu  je  i  odlična  fizika  u  igri,  borba  je  malo  popravljena,  a  svidja  mi

se  i  to  što  su  uveli  konje.

 

Zivi  svijet??  Pa  ne  bi  se  baš  složio  i oblivion ima prilično "neživi"  svijet  koji  uopće  nije  svjestan  događanja  oko  njega.  Više  manje  sve  skriptirani  likovi

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 16:42 (Sim4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Morrowind VS Oblivion

Meni su oba očajna. Deinstalira nakon dosade i gnjavaže. Ni blizu pravim RPG-ovima kao što su Fallout, KOTOR, Planescape, Might & Magic, Arcanum...

16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Ni jedno ni drugo. Ne volim RPG- ove. Oba sam naslova igrao kod prijatelja i nisu mi se svidila.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Morrowind nisam igro tj. nisam igro dovoljno da mogu imat neko objektivno mišljenje o igri.

Oblivion  mi  se  sviđa  :)  fizika  je  dobra  igrivost  je  ok  mozda  je  prekratak  i  prejednostavan  i  smeta  me  ono  prebacivanje  iz  grada  u  grad...

Bilo  bi  bolje  bez  toga  sa  time  se  prebrzo  završe  main  qustovi.


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Morrowind VS Oblivion

Oblivion je drek.

Dobra grafika al to je to.

Sta ce ti dobra grafika kad Ayleid ruins izgleda super al svaki Ayleid ruin izgleda isto i svaki Ayleid ruin u svijetu je kopija prethodnog.

Isto stoji s crkvama, svaka crkva izgleda identicno.

Animcije likova su ocajne i ne izgledaju nimalo realno.

Instant travel je najgluplja stvar koju su mogli stavit u igru, nema uopce onog filinga avanture ko u morrowindu kad si sam moro otkrivat svijet i di je jedini travel bio brodom ili onim ko busom u obliku golemog kukca.

Takodjer cijeli svijet izgleda isto. U morrowindu su postojale razlicite klime i kulture di je svaka imala svoj poseban izgled i povijest.

Takodjer glupost je sta su izbacili shoulder armor.

Jos jedna glupost je sto nemozes ubit kog hoces nego se sam onesvijeste (quest giveri) dok im se health ne regenerira, dok se to u morrowindu moglo.

Questovi su jedni od najdosadnijih ikad (main questovi mislim, side questovi su ok). Sve je isto, moras uc u oblivion gate, popet se na toranj i uzet sigil stone i tak 20 puta dok ne zavrsis igru...

Dobar dodatak je mount, al to je to.

Isto preglupi su oni Dremora itemi, zasto nema onih prepreprejeb*nih Daedric oruzja i armora?

 

Igra je uspjela samo zbog svog predhodnika Morrowinda.

 

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2008 18:41 (Psiho246).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Lijepo rečeno Psiho246, slažem se s tobom.


W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Pa ko vas sili da upotrebljavate teleportaciju ako vas to toliko smeta? Glavno da postoji kao opcija za one koji je žele upotrebljavati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Morrowind VS Oblivion

Kako svi pričate o tom Oblivionu, mislim da ga nikada neču niti zaigrati:)

 

Inače, morrowind mi je numer uno svih vremena...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Morrowind VS Oblivion
Psiho246 kaže...

Oblivion je drek.

Dobra grafika al to je to.

Sta ce ti dobra grafika kad Ayleid ruins izgleda super al svaki Ayleid ruin izgleda isto i svaki Ayleid ruin u svijetu je kopija prethodnog.

Isto stoji s crkvama, svaka crkva izgleda identicno.

Animcije likova su ocajne i ne izgledaju nimalo realno.

Instant travel je najgluplja stvar koju su mogli stavit u igru, nema uopce onog filinga avanture ko u morrowindu kad si sam moro otkrivat svijet i di je jedini travel bio brodom ili onim ko busom u obliku golemog kukca.

Takodjer cijeli svijet izgleda isto. U morrowindu su postojale razlicite klime i kulture di je svaka imala svoj poseban izgled i povijest.

Takodjer glupost je sta su izbacili shoulder armor.

Jos jedna glupost je sto nemozes ubit kog hoces nego se sam onesvijeste (quest giveri) dok im se health ne regenerira, dok se to u morrowindu moglo.

Questovi su jedni od najdosadnijih ikad (main questovi mislim, side questovi su ok). Sve je isto, moras uc u oblivion gate, popet se na toranj i uzet sigil stone i tak 20 puta dok ne zavrsis igru...

Dobar dodatak je mount, al to je to.

Isto preglupi su oni Dremora itemi, zasto nema onih prepreprejeb*nih Daedric oruzja i armora?

 

Igra je uspjela samo zbog svog predhodnika Morrowinda.

 

 Uglavnom se slazem al ipak..
Nedostatak shoulder armora je sasvim nebitna stvar..
Uz main quest i side questovi su isto uzas.. uglavom su fedex ili trolling questovi..
Mount je beskoristan.. da su stavili mount combat onda bi mozda vridilo to pogledat al to je njima u Bethsedi bilo prekomplicirano za napravit.. radje oni vrime potrose na to da im stabla lipše izgledaju.
btw u morrowindu isto ako bi ubio likove vezane za main quest bi ti se ispisalo da loadas zadnji save jer da neces moc zavrsit igru.. al i to je bolje rjesenje nego u oblivionu
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2008 0:50 (cigo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice