GTR, RACE, rFactor i slično

poruka: 347
|
čitano: 103.174
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Najbolje stranice za modove (gtr2, rfactor itd.)
16 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Evo kako ne bi smetali po drugim temama možemo ovdje nastaviti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Probao prve dvije, po meni zakon u trkaćim igrma.


Diritor je lipo reka
pali smo na dno
homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

gtr2 = totalna pobjeda!

 

race mi se ne sviđa baš, al je ok, isto tak i rfactor (ali ima najbolje modove).


Faithless Is He Who Says Farewell When The Road Darkens
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Eh. Dobro si se sjetio otvoriti ovu temu. Stvarno smo udavili na forumu o RACE online demo-a.

GTR2 mi se svidja i u kombinaciji s volanom zaista prava simulacija. Iako prostora za napredak ima jos - pogotovo prilagodbi mogucnostima G25 volana i volana koji ce poslije njega doci i vjerojatno biti jos bolji.

rFactor instalirao i probao. Previse mi je "gumen".

Race jos nisam probao kako spada. Uostalom, to je vise arkada (TOCA i sl.) nego simulacijska igra.

 

Jos bi svakako spomenuo stari dobri Grand Prix 4.


E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

GTR2 mi se dobro slaže s gampedom pa si fino naštelam "gljivu" i vozam se ko pravi gospon!

Ali nije to kao dok sam imal onaj Saitekov volan od susjeda-ko volan od formule-brzine mijenjaš s palcima, gas i brenza na pedale-fali samo kuplung-nevažno kad nema mjenjača.

Već dugo ga ne igram!

 

Race je najveća glupost kaj sam videl od vožnji (za race o7 ne znam).

Od tih triju, formule su zakon- i to one 99-02 s modovima!

Imam i za gtr2 mod ali nisam probal.

 

Kakvi se vi "profi" kad niste spomenuli Richard Burn s rally!

Majka svih trka.

 

Meni osobno je najbolja Toca Race Driver 3 (polu simulacija), odmah posle GRAN TURISMA 2

 

 


Gondor calls for aid! And Rohan will answer! Muster the Rohirrim! Assemble the Men at Dunharrow, as many Men as can be found. You have two days. On the third, we ride for Gondor� and war.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično

GTR i RACE su praktički ista igra.. isti engine, ista ekipa je radila obje vožnje.. vrhunski obavljen posao!

rFactor.. to je zapravo samo engine.. na koji se dodaje hrpa modova.. ima za svakog ponešto..

ne znam koja mi je od te tri bolja Smijeh

ali svakako, te su igre za 2 klase bolje i zabavnije od prenapuhanog GRID-a  Osmijeh

 

i još nešto..

vidim da nitko na forumu baš i ne spominje LFS.. koji, osim solidne grafike, ima jako dobar fizikalni dio, detaljan setup, hrpu servera (ima i krekanih naravno Belji se).. i mislim da je od svih navedenih najteža za napraviti dobar rezultat Smijeh to je naravno, moje mišljenje..

 

RBR je kralj rally-a, pokraj kojeg DIRT nema kaj tražiti..

igra u najmanju ruku zahtjeva neki jeftini volan, jer čak ga je i na gljive teško voziti.

mogla bi se nazvati kao hommage preminulom vozaču Osmijeh vrhunki posao obavljen..

 

a cijeli TOCA serijal mi je ono.. ne drži me predugo.. ima svoje mušice koje ga vjerojatno nikad neće dignut na profi razinu kao što su ova tri u naslovu..

jer ne možeš očekivat da će ljudi kupovat igru koju ne znaju igrat Bogataš to je mainstream i molim lijepo da ga se tako i naziva.. a ne simulacijom Belji se

 

GT serijal (gran turismo)..

dobar, sa svakim nastavkom sve bolji. ono što oduševljava jest ponuda licenciranih automobila i staza, mehanički tuning i zabava do ranih jutarnjih sati..

 

 

molio bih nekog konzolaša (xbox) ako je u mogućnosti usporediti GT i forza motorsport.. znači čisto neke činjenice a ne pljuvanje po jednoj ili drugoj (jer tak to danas ide između dva konzolaška klana Smijeh)

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2008 11:14 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Race je fenomenalan.

Dok je Race 06 bio prilično aljkavo napravljen - Race 07 je genijalno napravljen. Pogotovo uz par patheva koji su dodani u zadnji 6 mjeseci.

On-line trke su savršene, jedino veza mora bit postojana a ping što manji a to je razumljivo ako se utrkuješ protiv 24 druga auta koji mogu

biti tko zna iz kojeg dijela svijeta.

 

Jedino što je u Race-u grozno je kiša - ima je, ali svjestan si kiše samo po ponašanju auta, a znaš da je kiša jer tak piše.

U GTR2 kad je "heavy rain" onda vidiš da lijeva. Kad prestaje onda se pojavljuje trag kojima auti prolaze i taj trag se sve više i više

suši - baš kako i treba. U Race-u sve to postoji, ali nije tako grafički napravljeno - zašto nemam pojma.

 

Naravno nekom je dosadno utrkivati se 12-15 krugova i eventualno dobiti jednu priliku za preticanje, ali tako i jest.

Osim ako se guraš - no to ostatak ekipe neće dugo tolerirat.

 

I da, bez kvalitetnog i promišljenog set-upa možeš samo gledat kako gubiš pozicije, trošiš prebrzo gume, uništavaš kočnice itd.

 

Što se tiče volana, pa FF je tako dobro napravljen da ti simulira i pomak motora kod naglog kočenja i ubrzanja - tako da se osjeti trzaj,

pa sad ja ne znam, ako to nije dosta. Start bez kuplonga je teška pušiona, razlika između FWD i RWD autiju je vrlo realna.

 

Sad već pišem recenziju :)

 

Pozdrav 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Duzan sam se ispricati jer sam bubnuo Race a u glavi sam imao Grid.

Stariji covjek, sta da se kaze.

 

Race 07 me, za razliku od GTR-a, nije zadrzao dugo. Tako da se ne mogu upustati u rasprave. Niti mogu tocno reci razlog zasto je tako.

 

Live for Speed, koja je spomenuta, je zaista fizicki jako dobro postavljena.


E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Live for speed, fizika je jako dobra, grafika baš i nije, ima puno igrača iz hrv, srb, bih....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

GTR2 je jedina istinska prava simulacija, barem po meni.

U pravoj simulaciji vožnje vozač mora dobro poznavati stazu na kojoj vozi, mora znati točno koju brzinu u kojem trenutku promijeniti, mora imati dobre reflekse, jer i pola sekunde kašnjenja  u reakciji izaziva sletanje sa staze. Osim toga treba znati i kako dozirati gas, jer prejak gas, prilikom izlaska iz zavoja opet može rezultirati proklizavanjem kotača koje se kod mrcine od 650 KS vrlo lako desi. Sve u svemu, u pravoj simulaciji sportske vožnje  bitan je svaki detalj jer i najmanja pogreška u vožnji znači izlijetanje.

 

Ovo je samo jedan mali dio elemenata koji bi trebali biti sadržani u pravoj simulaciji, a GTR2 ih ima na pretek.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično

Dobar set-up je 50% utrke.

Tek sa dobro podešenim autom možeš se utrkivat kako spada.

Ali to je jako zahtjevno i treba puno isprobavanja, pokušaja i pogrešaka.

Netko bi rekao da je ovo mazohistički, a u neku ruku i jest.

16 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično
drago7 kaže...

GTR2 je jedina istinska prava simulacija, barem po meni.

 Ti onda nisi napravio bar jedan krug u Live for speedu, imam i GTR2 i Race07 na disku, i stvarno su vrhunski odrađene, ali fizika bolida je na LFSu stvarno najbolje odrađena od svih igara koje sam probao.
Pritiskom na tipku F možeš dobiti i pazi ovo, vektorsku analizu glavnih sila u bolidu, pritiskom na F9 možeš dobiti termalnu sliku presjeka svake gume i prikaza gdje je najviše potrošena, na kojoj je temperaturi...uglavnom, bolesno.
Nema licenciranih auta osim Formule 1 BMW Sauber, ali zato zabavi nikad kraja.

P.S. U početku je igra izuzetno frustrirajuća, baš zbog svoje realnosti, tako da za svakoga tko želi probati - nemojte se predati, jer je zabava kasnije garantirana :)
16 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Pa sad ako ti MoTec nije dosta za analizu kruga onda se bilježim sa štovanjem jer mora da si radio ili radiš u nekoj

sportskoj ekipi WTCC-a, GTR-a ili F1.

Iskreno - mogu shvatiti otprilike 10-20% podataka iz MoTec-a, ostalo ako i razumjem, nemam blagog pojma kako

bih na te stvari uticao budući tako dobro ne baratam problematikom.

 

LFS je svakako dobra simulacija, kao i ostatak o kojem se ovdje priča.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2008 10:57 (Level 1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Ja imam problem sa GT Legends-ima.

Kada krenem voziti - nema zvuka. Uopce.

Dok ne krenem na voznju sve je OK. Ali kada hocu izaci iz garaze na stazu, sve utihne i uopce nema zvuka.

Zna li netko u cemu moze biti problem?

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično
Scuderia kaže...

Ja imam problem sa GT Legends-ima.

Kada krenem voziti - nema zvuka. Uopce.

Dok ne krenem na voznju sve je OK. Ali kada hocu izaci iz garaze na stazu, sve utihne i uopce nema zvuka.

Zna li netko u cemu moze biti problem?

 Probaj ovdje: http://forum.rscnet.org/forumdisplay.php?s=ad9b472fc0720527596e933d1a6422fc&f=916
16 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično
Scuderia kaže...

Duzan sam se ispricati jer sam bubnuo Race a u glavi sam imao Grid.

Stariji covjek, sta da se kaze.

 
Isprika prihvacena, ja vec panicno poceo smisljati zestoku repliku. Smijeh
15 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

kako mi je smiješno čitati postove u temi o GTR-u, RACE-u, RFACTOR-u kako baš navedene ljudi uspoređuju s GRID-om...

 

grid je arkada i tak se i igra, a ovo su simulacije i tu jednostavno nema usporedbe! volim i gtr i race, rfactor baš i ne, ali mi je i grid genijalan, samo treba dati igri šansu i priči joj s drugačijim pristupom. kak neko more uspoređivati grid na kojemu auti naberu do 100 km/h za 2 sekunde i gtr?! neznam kak vama ostalima ali super mi je odigrati koju utrku na gtr-u i zabavim se i sve, ali jednostavno igra zna ''zagušiti'' svim svojim detaljima (za gtr treba vremena), dok na gridu dojdeš, odabereš auto, zabaviš se, odvoziš koju utrku i to je to, bez puno okolišanja.

 

uspoređivati grid s gtr-om (ili ostalom simulacijskom ekipom) je ko uspoređivanje ruskog baleta s švasanjem gelendera... Smijeh

Faithless Is He Who Says Farewell When The Road Darkens
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično

GTR 2 + simulation mode = zakon :)

Btw. zna netko neki  dobar DTM mod za GTR 2?

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično
Shai Hulud kaže...

kako mi je smiješno čitati postove u temi o GTR-u, RACE-u, RFACTOR-u kako baš navedene ljudi uspoređuju s GRID-om...

 

grid je arkada i tak se i igra, a ovo su simulacije i tu jednostavno nema usporedbe! volim i gtr i race, rfactor baš i ne, ali mi je i grid genijalan, samo treba dati igri šansu i priči joj s drugačijim pristupom. kak neko more uspoređivati grid na kojemu auti naberu do 100 km/h za 2 sekunde i gtr?! neznam kak vama ostalima ali super mi je odigrati koju utrku na gtr-u i zabavim se i sve, ali jednostavno igra zna ''zagušiti'' svim svojim detaljima (za gtr treba vremena), dok na gridu dojdeš, odabereš auto, zabaviš se, odvoziš koju utrku i to je to, bez puno okolišanja.

 

uspoređivati grid s gtr-om (ili ostalom simulacijskom ekipom) je ko uspoređivanje ruskog baleta s švasanjem gelendera... Smijeh

 
Istina, GRID i GTR  nešto su posve razlićito.
Zbog prekomjerne težine (nepotrebne u jednoj igri), GTR nikad neće sakupiti tolko fanova koliko ih GRId ima već sad.

Da vas pitam, je neko probal onaj mod za formule za GTR2?
Ja ga imam ali ne znam dal da instaliram.
And maybe i am just a little fucked up, life's just a little fucked up
16 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično
mjaut kaže...

GTR 2 + simulation mode = zakon :)

Btw. zna netko neki  dobar DTM mod za GTR 2?

 

Pozdrav
15 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Evo da malo osvjezim temu.Naime skinuo sam rFactor i mod F1 2009.Zanima me slijedece:Da li je moguce imati instalirano vise modova pa nekim selektorom odabrati prije igranja koji zelim?Svaka pomoc je dobrodosla.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Je, ja ih imam više instalirano, ali najbolji je CTDP 2006!! Zvukovi bolida, fizika, izgled, grafika... pre dobro... evo malo slika...

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Mislio sam na to da npr imam instaliran mod za sezonu 2009 i 2008 pa da mijenjam po zelji.

EDIT:

Jel to ovo sta trazim?

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 11:35 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično

Normalno da je moguče da staviš koliko god očeš modova upravo je to Čar rFactora ....

 

Evo ti Official stranica svih Modova za rFactor www.rfactorcentral.com

 

Štase tiče odabiranja modova prije igre to obavljaš u samoj igri ideš na Settings -player -racing series i tu su ti svi modovi koje imaš instalirano

 

Ako želiš pravo Online F1 natjecanje onda je ovo prava stvar za tebe www.f1-croteam.net

 

Pozz i nadam se da sam donekle pomoga!Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 11:37 (maky).
16 godina
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Možeš birati prilikom kreiranja korisnika u igri. Kada kreiraš novog usera dođe izbor koji tip moda želiš (ovisno koliko ih je instalirano). Ali stavi ovaj CTDP, u svim ostalim bolidi su mi ružni nakon šta sam pokrenuo ovog, kao i ponašanje bolida...

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično
maky kaže...

Normalno da je moguče da staviš koliko god očeš modova upravo je to Čar rFactora ....

Evo ti Official stranica svih Modova za rFactor www.rfactorcentral.com

 

Super!Hvala puno.
World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
16 godina
neaktivan
offline
RE: GTR, RACE, rFactor i slično

Ništa samo ti pitaj kad zapne ipak mi je rFactor domači teren Osmijeh

 

Moja preporuka za F1 modove ti je da skineš FSONE 2008 ( definitivno najbolji mod za 2008 godinu ) CTDP 2006 ( kralj svih modova )

 

Štase tiče modova za 2009 sezonu tu je problem imaš F1RL al je on dosta loše grafički napravljen ( najvljuju za 6. misec drastićne promjene pa ti je najbolje da sačekaš lipanj )

 

Možžeš skinit posebne addone tipa TV Style, Spooter.....ž

 

poz!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 11:42 (maky).
15 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Znaci skidam FSONE 2008 i CTDP 2006Cool.Jel ima netko iskustva sa voznjom pomocu playstation dual shocka?Imam adapter da ga prikljucim preko usb-a.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

A, neznam, ja sam na volanu, nekako mi simulacije ne leže na padu. Probaj nabavit volan jer ćeš tako dobit pravi osjećaj

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 11:49 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GTR, RACE, rFactor i slično

Razmisljam o volanu.Moram nac nesto ne preskupo ali da je kvalitetan.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Najbolje stranice za modove (gtr2, rfactor itd.)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice