Europa Universalis IV

poruka: 550
|
čitano: 99.544
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Irregular kaže...
heisenberg031 kaže...

ma bježite od balkana ak igrate sa hrvatskom, zapališ prvom prilikom (kad otkriješ quest for new world) za amerike, sjevernu (ukrcat jedno 8-10 trupa na brod i onog konkvistadora il kako već) tamo creek sabiješ il kak se već zovu,  full annex, onda oslobodiš par plemena ko vazale da si smanjiš overextension, coreaš provinciju sa lukom, i onda radiš šta oš, ova plemena kasnije diplo annex, do 1550. preseliš capital u ameriku i uživaš

 

Hrvatska je ovo svijetlo zeleno na balkanu, uzeo sam vecinu mađarske, dio austrije i venecije, cijelu bosnu i srbiju i sad cu anexirat dio rumunjske sto ce mi dat izlaz na crno more. Upravo se spremam sa poljskom (ova najveca zemlja u europi) napast turke i istjerat ih skroz iz europe. Trazit cu da puste albance, crnu goru, ostatak bugarske, grcku i onda cu njih polako asimilarat jedno po jedno.

 

Imam i kolonije, vecina je u karibima i brazilu kao sto se vidi, imam jednu u sj. americi (manhattan) i jednu koloniju u africi.

Teach me, master.

Nego, ja igrao s austrijom, zaratio sa venecijom, i pod uvjete mira stavio da oslobode dalmaciju i sad tamo postoji hrvatska (isto zelene boje) i imaju 3 cete vojnika, vazali su mi i cijelo vrijeme mi pomazu, cak i bosni isto pomazu u obrani od srbije.

LoL acc THCJoshi
12 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Irregular kaže...
heisenberg031 kaže...

ma bježite od balkana ak igrate sa hrvatskom, zapališ prvom prilikom (kad otkriješ quest for new world) za amerike, sjevernu (ukrcat jedno 8-10 trupa na brod i onog konkvistadora il kako već) tamo creek sabiješ il kak se već zovu,  full annex, onda oslobodiš par plemena ko vazale da si smanjiš overextension, coreaš provinciju sa lukom, i onda radiš šta oš, ova plemena kasnije diplo annex, do 1550. preseliš capital u ameriku i uživaš

 

Hrvatska je ovo svijetlo zeleno na balkanu, uzeo sam vecinu mađarske, dio austrije i venecije, cijelu bosnu i srbiju i sad cu anexirat dio rumunjske sto ce mi dat izlaz na crno more. Upravo se spremam sa poljskom (ova najveca zemlja u europi) napast turke i istjerat ih skroz iz europe. Trazit cu da puste albance, crnu goru, ostatak bugarske, grcku i onda cu njih polako asimilarat jedno po jedno.

 

Imam i kolonije, vecina je u karibima i brazilu kao sto se vidi, imam jednu u sj. americi (manhattan) i jednu koloniju u africi.

 

To osovjiti ratom ili ići na royal marriage pa čekat da njihov netko umre pa stavit svog vladara?

o/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Europa Universalis IV
Irregular kaže...

 

Hrvatska je ovo svijetlo zeleno na balkanu, uzeo sam vecinu mađarske, dio austrije i venecije, cijelu bosnu i srbiju i sad cu anexirat dio rumunjske sto ce mi dat izlaz na crno more. Upravo se spremam sa poljskom (ova najveca zemlja u europi) napast turke i istjerat ih skroz iz europe. Trazit cu da puste albance, crnu goru, ostatak bugarske, grcku i onda cu njih polako asimilarat jedno po jedno.

 

Imam i kolonije, vecina je u karibima i brazilu kao sto se vidi, imam jednu u sj. americi (manhattan) i jednu koloniju u africi.

um kako si ti dosao do hrvatske mislim da pocmem sa madjarskom i onda oslobodim hrvatsku,ali dopusta mi samo da napravim vazale,pa sam sad ostao nigdje

10 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV

@Apachy: Ratom ih natjerat da ti budu vazali i da promijene vjeru ako je moguce, ovisno o war scoreu, onda napravit royal marriage i postic da su vam odnosi 190+, tad ti se otvori opcija annex vassals. Ovo sa postavljanjem svog vladara nisam uspio jos napravit, sad pokusavam sa Poljskom, ako uspije javim sta se dogodilo

 

@Nitro: Nakon 4 godine(ili vise, nesjecam se) ponovno uzmes mađare i imat ces opciju break vassal, tj. da te oslobode i onda nastavis igrat s hrvatskom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 12:28 (Irregular).
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

imam vise vojski na jednom tileu kako da ih spojim u jednu vecu?I kako se unlockaju colonisti pise mi through ideas a nemam pojma kako to ide?hm mozda mi nece posto sam jos vassal state

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 13:23 (Nitro233).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...

imam vise vojski na jednom tileu kako da ih spojim u jednu vecu?I kako se unlockaju colonisti pise mi through ideas a nemam pojma kako to ide?hm mozda mi nece posto sam jos vassal state

Oznacis sve vojske skupa koje su ti na istom tileu i gore desno, mislim da je pored one lubanje, imas opciju merge, 2 strelice jedna prema drugoj.

Da dobijes colinistu moras usvojit novu nacionalnu ideju, mislim da se zove exploreation idea, ali pazi jer imas 2 dvije koje se slicnu zovu. Uzmes onu u kojoj ti je druga ideja "To the new world" ili tako nesto slicno. I da bi mogao ic u neistrazena podrucja moras regrutirat explorera i stavit ga kao vodu svoje mornarice. Ali neznam kako to funkcionira sa vazalima, najbolje ti je da uzmes madarsku i prekines to, pa da budes slobodan, ali onda si pod vecom opasnosti od turaka...

12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

kako da se rijesim regency councila,stalno mi to ima zemlja a nemogu ratovati niti  break free  dok mi to traje

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Jedva cekam igrat s hrvatskom.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Europa Universalis IV

Ja sam je danas kupio nadam se dugom užitku uz ovu igru.

Keep Calm and Carry On
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

igram sa hrvatskom oslobdio sam se i nisam vise vazal,i osvojio sam cijelu mađarsku sada zasto mi ne dopusta full annexation?I da li netko zna postoji li neki cheat code da se rijesim rebela stalno mi se pojavljuju

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 17:10 (Nitro233).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...

igram sa hrvatskom oslobdio sam se i nisam vise vazal,i osvojio sam cijelu mađarsku sada zasto mi ne dopusta full annexation?I da li netko zna postoji li neki cheat code da se rijesim rebela stalno mi se pojavljuju

 

regency council se makne sam od sebe kad vladar postane punoljetan.

 

ne možeš tako veliku državu od jednom aneksirati, ideš dio po dio, zato jer warscore i od 100% nije dovoljan.

rebele rješavaš tako da pacificiras osvojene provincije, znači konvertiraš ih na svoju vjeru, ako je potrebno i u svoju kulturu, a možeš je i pretvoriti u core regiju.

 

pazi na war exaustion i onaj stability, tebi je vjerojatno na -3 pa zato banda stalno diže pobune, pored stability imaš gumb "boost" koji podiže stability, ide od -3 do +3

 

kod minimape imaš filtere, stavi filter na stability pa vidi koje su provincije crvene i narančaste - tu je velik rizik od pobune

o/
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 17:28 (Apachy).
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

čim osvojiš provinciju odma core, zatim religiju promjenit, kulturu netreba mjenjat osim ako baš imaš viška para ili powera, jer neutječe na rebele

pazite na overextension, rebeli nisu normalni, kad se krenu pojavljivat, pogotovo vultures event, ako nemaš velik broj trupa, pojedu te

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Europa Universalis IV

ima li itko volje da me putem skypa, teamspeaka i slicno pouci pocecima eu IV? igrao sam civ5 ali nije bas slicno, proso sam tutorial ali bih volio to proci ovako ..

Keep Calm and Carry On
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Europa Universalis IV

Joj danas sam opet dobio batina, ovaj put ko Francuz... {#}

 

sve je bilo krasno do reformacije, bio sam najjača nacija, nepobjediv...

a onda 30 godina sam imao frku sa pobunama i kad sam konačno doveo u red religiozne fanatike, napali me španjolci, englezi i portugalci u velikoj alianci

istina i ja sam fulao kaj sam tokom religioznog rata zaboravio na njih {#}

eto ode još jedna partija u vjetar

 

inače kao iron man mislim da je najlakše igrati sa španjolcima, njih ne dohvate protestanti

portulagci su problem na početku, zadušiš se ko grčka dok konačno ne razviju neku smislenu ekonomiju

englezi su zanimljivi, ali odma na početku doslovce moraš prepustit francuzima normandiju i gaskonj ili te ubiju u pojam (čitaj natučeš dugova)

 

evo u 10 dana dokučio sam sljedeće
1. ekonomija je kjuč svega

2. ako si na kopnu - obavezno prva ideja (defensive ili ofensive), ako si englez - onda najbolje mornarica pa quality

3. trgovina je dosta čudnovata u odnosu na predhodnike - imaš 2 trgovca + hrpu brodova = profit (za više trgovaca treba uzeti trade i expasia)

 

i malo hint i tips koliko sam igrao:

Austrija

držat se sa strane i dizati tehnologije, dobro je uzeti aliancu sa ugarskom i bosnom, te i sa svremena na vrijeme malo pomoći protiv turaka

no ne petaljati se direktno sa turcima dok ne dođete na lev 10 i dobijete muškete, turski spahije na konjima doslovce pojedu europske sjednovjekovne pješake, čak i turska pješadija je jača od man at arms

 

Francuska

lagan početak, najprije najurit engleze, vazali jako pomognu

onda slijedi važan dio, pazite na španjolce i engleze te austriju (ako ih zanemarite dobite batina ko ja)

igra je lagana prvih 50 godina, dignite vojnu tehnologiju što više, ja obično uzmem na početku defensive ideju (vojna tradicija - jako korisno da dobiješ boljeg komandanta)

frka nastaje oko 1500-kad počne reformacija - do onda ste ili sredili Burgundiju i asimilirali vazale ili ako imate sreće umre burgunski kralj pa onda imate natezanja sa austrijom

ovdje je meni trenutno problem, prvi puta sam dobio batina jer su mi protestanti toliko radili probleme da se država raspala, drugi put prešao sam relativno rano na protestante i uspio fanatike staviti pod kontrolu, ali onda me sredila španjolska (jer sam zaostao u razvoju) alijansa sa englezima i portugalcima
doveli me do toga da mi je 2/3 države u ustancima, palaje stabilnost ispod 0  - uglavnom totalni raspad sistema

Kod francuza pazite na kulturu - ako asimilirate nemate frke kasnije u refomaciji - odnosno imate puno manje frke, ali zaostanete debelo u razvoju

 

Španjolska

lagani početak kao i sa francuzima, čak i lakše, imate solidno love i saveznika u portugalu, sredite grenadu u jednom naletu, a onda se okrenite ili africi ili americi

aragorn obično asimilirate tokom vremena vjenčanjem, pa ne trebate pretjerano napdati na njih 

dalje na putu u ameriku imate samo dva protivnika, portugalce (stano se pletu pod nogama, ali su korisni kao saveznici) te englezi - njih je dobro držati na distanci tako da sklopiš aliancu pod svaku cijenu

 

Portugal

e ovo nisam uspio igrati kako treba - ostaje za neke buduće pokušaje

uglavno bankrotiram prije nego dođem na smisleni razvoj {#}

 

Engleska

eh, kako sam rekao na početku, treba napravit hitni mir sa francuzima (ja im odma dam što više samo da sklopim mir)

sad se posvetim otoku, ircima i škotima, mornaricom si čuvam leđa od francuza i sameljem škote a onda i irce

nakon toga slijedi put u novi svijet

svakako sredite škote i irce u prvih 50 godina i čekajte sa novim svjetom do reformacije

pobrinite sa da kad počne reformacija da se izvučete iz svih ratova i da imate solidno love i dovoljno ljudi za pojačanja - trebati će vam

srećom otok se sam obično (oko 70%) prebaci na protestante a onda ostatak lako riješte sa misionarom

kad je cijeli otok "plavi" i stabilnost na 3, vrijeme je za novi svijet

e sad jel ćete jurnuti na ameriku (konkretnije na kanadu) ili dolje na jug i afriku, stvar je na vama oba puta su zanimljiva - samo savjet, ako idete u ameriku zaboravite na afriku i obrnuto - zog čuvanja kolonija, jako komplicira i obranu i trgovinu ako ste "razbacani" na sve strane

 

 

Trgovina je drugačija - teža, ali donosi više love

Diplomacija - sad je bolja

novost je "overextesion" kad osvojite nove provincije hitno:
1. Core

2. HRE - ako niste član - napustite HRE sa pokrajinom ili bude frke sa carem (ne treba vam i to natezanje)

3. religija

4. kultura

tek sad možete početi normalno graditi

 

čuvajte se koalicija - jako su zeznute - pogotovo ako se skupi dosta ekipe protiv vas

ratovi su zgodna stvar ali pazite da se ne uvučete u nešto što traje beskonačno dugačko (nije bilo jednom da sam nepažnjom uletio u rat koji je trajao 30+ godina {#})

dobra je fora da čekate da protivnik bude oslabljen u ratovima "i onda nož u leđa" {#}

 

 

edit:

@Toxic

imaš

nekoliko sati videa, tip je smotan, ali biti će ti vrlo korisno da vidiš kako to sve radi (video je dobar da se može i gledati u full screen)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 18:32 (Darky).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Darky kaže...

edit:

@Toxic

imaš

nekoliko sati videa, tip je smotan, ali biti će ti vrlo korisno da vidiš kako to sve radi

Zašto nitko ne igra sa nacijama tipa Persia?

Keep Calm and Carry On
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

postoji li neki nacin da se dobije full annexation kad se osvoji cijela neka zemlja,bilo sta  ili cheat code ili ista ovo ovaj put sam se digao na noge i potukao otomane do kraja a gadovi opet ne zele releasat nacije koje su osvojili iako su i sami osvojeni do kraja ovo mi je malo previse nerealno?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
toxic kaže...

Zašto nitko ne igra sa nacijama tipa Persia?

zato kaj niko ne voli gubiti {#}

 

perzija je zakon dok ti se u susjedstvu ne pojave zapadne velesile - a onda sjediš i plaćeš{#}

stvar je u tome da imaju penale na istraživanja i moraš bit dobar političar da izvozaš ove jake macane kad te "otkriju"

 

Nitro233 kaže...

postoji li neki nacin da se dobije full annexation kad se osvoji cijela neka zemlja,bilo sta  ili cheat code ili ista ovo ovaj put sam se digao na noge i potukao otomane do kraja a gadovi opet ne zele releasat nacije koje su osvojili iako su i sami osvojeni do kraja ovo mi je malo previse nerealno?

samo u kolonijalnim ratovima možeš osvojiti cijelu državu
ne možeš dobiti full anex ako država ima vieš od 3 provincije
uostalom gledaj postotke kad ti nudi mir (ne možeš ispregovarati više od 100%) i ne želiš to {#}

ubila bi te "overextenzion"

kad napadaš nikad ne uzmaj više od 3 pokrajine odjednom

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 18:43 (Darky).
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Darky kaže...
toxic kaže...

Zašto nitko ne igra sa nacijama tipa Persia?

zato kaj niko ne voli gubiti {#}

 

perzija je zakon dok ti se u susjedstvu ne pojave zapadne velesile - a onda sjediš i plaćeš{#}

stvar je u tome da imaju penale na istraživanja i moraš bit dobar političar da izvozaš ove jake macane kad te "otkriju"

 

ja sam u civ 5 sa babylonom pokorio cijeli svijet nekoliko puta :) na svim težinama :). jedino sa religijom nisam uspio još pobijeti ali sve ostalo ohoho..

Keep Calm and Carry On
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 18:46 (toxic).
13 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Hebo majku, igram sa Hrvatskom ide mi super, osvojio Ragusu, dobio Donji Kraj od Srbije i krenem explorati mora da dodjem do Amerike, al uvi, vec 5 puta zaredom mi crknu cila posada, 2 velike brodine i 4 galley i opet ne mogu doc do druge strane, a ja mislim da sam dosao do jednog polja od amerike.. Ide mi na zivce jer sam hrvatska i sad nemam vise para za radit brodove jer sam sa 300 dosao na 20 dukata.. Ottomani su me zaobisli i idu na Madjarsku i bome su je vec osvojili. Sad neznam sta da radim, pokusat cu uzet istru i onda opet brodove radit...

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
toxic kaže...

ja sam u civ 5 sa babylonom pokorio cijeli svijet nekoliko puta :) na svim težinama :). jedino sa religijom nisam uspio još pobijeti ali sve ostalo ohoho..

gle moguće je i sa Bizantom osvojit svijet, ali nije nimalo lako, treba ti puno sreće i povoljan razvoj situacije (diplomacija i ratovanje u pravi tren), savezništva i koalicije su strašne opcije u EUIV

 

Jonja kaže...

Hebo majku, igram sa Hrvatskom ide mi super, osvojio Ragusu, dobio Donji Kraj od Srbije i krenem explorati mora da dodjem do Amerike, al uvi, vec 5 puta zaredom mi crknu cila posada, 2 velike brodine i 4 galley i opet ne mogu doc do druge strane, a ja mislim da sam dosao do jednog polja od amerike.. Ide mi na zivce jer sam hrvatska i sad nemam vise para za radit brodove jer sam sa 300 dosao na 20 dukata.. Ottomani su me zaobisli i idu na Madjarsku i bome su je vec osvojili. Sad neznam sta da radim, pokusat cu uzet istru i onda opet brodove radit...

ostavi se amerike, predaleko ti je, nećeš moći Core napraviti i stalno češ imati pobune

radije ti sredi veneciju, a onda austiju i turke {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 18:54 (Darky).
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Darky kaže...
toxic kaže...

ja sam u civ 5 sa babylonom pokorio cijeli svijet nekoliko puta :) na svim težinama :). jedino sa religijom nisam uspio još pobijeti ali sve ostalo ohoho..

gle moguće je i sa Bizantom osvojit svijet, ali nije nimalo lako, treba ti puno sreće i povoljan razvoj situacije (diplomacija i ratovanje u pravi tren), savezništva i koalicije su strašne opcije u EUIV

ukratko eu je puno kompleksnija igra od civ 5? civ 5 mi brzo dosadi :)

Keep Calm and Carry On
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
toxic kaže...

ukratko eu je puno kompleksnija igra od civ 5? civ 5 mi brzo dosadi :)

de pročitaj gore moj post, kako sam danas opet pobrao batina kao francuz (inače najjača država u setupu)

15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Darky kaže...
toxic kaže...

ukratko eu je puno kompleksnija igra od civ 5? civ 5 mi brzo dosadi :)

de pročitaj gore moj post, kako sam danas opet pobrao batina kao francuz (inače najjača država u setupu)

malko predugačak tekst :) ali čitao sam onako... nemogu se dočekat da počnem igrat i maknem se od glupavih igri tipa bf :)

Keep Calm and Carry On
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
toxic kaže...

malko predugačak tekst :) ali čitao sam onako... nemogu se dočekat da počnem igrat i maknem se od glupavih igri tipa bf :)

je dugačko ali ti vrijedi

i pogledaj video ako te zanimaju opcije, mislim da ima preko 20 epizoda najave EU4, i sa nacijama koje nisu engleska, francuska i španjolska

https://www.youtube.com/user/quill18

12 godina
odjavljen
offline
Re: Europa Universalis IV
Darky kaže...
samo u kolonijalnim ratovima možeš osvojiti cijelu državu

ne možeš dobiti full anex ako država ima vieš od 3 provincije
uostalom gledaj postotke kad ti nudi mir (ne možeš ispregovarati više od 100%) i ne želiš to {#}

ubila bi te "overextenzion"

kad napadaš nikad ne uzmaj više od 3 pokrajine odjednom

ima li neki mod za igru u kojem su omogucene featursi osvajanja cijele drzave?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV

Uzeo sam vec istru, al nemam vojske ni za prdnut velikim drzavama tako da mi je kolonizacija jedini nacin da se razvijem, sa 5 regimentsa vojske sam vec 3 provincije osvojio i nisam nista izgubio, al mojih 5 protiv 60 od turaka ili 50 od austrije? Pojest ce me.

LoL acc THCJoshi
10 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...
Darky kaže...
samo u kolonijalnim ratovima možeš osvojiti cijelu državu

ne možeš dobiti full anex ako država ima vieš od 3 provincije
uostalom gledaj postotke kad ti nudi mir (ne možeš ispregovarati više od 100%) i ne želiš to {#}

ubila bi te "overextenzion"

kad napadaš nikad ne uzmaj više od 3 pokrajine odjednom

ima li neki mod za igru u kojem su omogucene featursi osvajanja cijele drzave?

Da, imas 2 moda_

1) Osvojis 5 puta manju drzavu od svoje i cijelu je annexiras sa 100% warscoreom

2) Vecu drzavu od sebe 5 puta pobijedis u ratu sa 100% warscoreom

 

Ali sad ozbiljno, sto ce ti tako nesto, i da uspijes cijelu tursku osvojit odjednom, drzava bi ti se brzo raspala zbog rebela, stabilitya, overexstensiona i dr. 

15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Uzeo sam vec istru, al nemam vojske ni za prdnut velikim drzavama tako da mi je kolonizacija jedini nacin da se razvijem, sa 5 regimentsa vojske sam vec 3 provincije osvojio i nisam nista izgubio, al mojih 5 protiv 60 od turaka ili 50 od austrije? Pojest ce me.

Neće ako paziš kaj se događa oko tebe
probaj sklopiti alijansu sa Castile (Španjolskom) ona voli ratovati

možeš biti u koalciji protiv turaka, ali mislim da ti je bolje van
prati kad se turci uvuku u dugačke ratove i kad ostanu bez vojske, onda udri iznenada, uzmi provinciju i ponudi mir, (još ako je španjolska iza tebe imaš dobre izglede) ako su turci rastrzani na sve strane imaš dobe izlede da ti daju privinciju samo da te se riješe

 

ja sam tako u EU III sa Bizantom obnovio istočno carstvo i zbrisao turke

 

Edit:

možeš i bez vojske srediti bilo koju državu bez rata, ako imaš dobru ekonomiju:

- podržavaj "Rebele" -financiraj ih kad imaš love - provincija ti može prebjeći bez ispaljenog metka {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 19:30 (Darky).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Uzeo sam vec istru, al nemam vojske ni za prdnut velikim drzavama tako da mi je kolonizacija jedini nacin da se razvijem, sa 5 regimentsa vojske sam vec 3 provincije osvojio i nisam nista izgubio, al mojih 5 protiv 60 od turaka ili 50 od austrije? Pojest ce me.

Ako hoces kolonizaciju, prvu koloniju napravi u africi i onda prek nje mozes doc do brazila. I uzmes si fleet basing rights od portugala, spanjolske, aragona ili cak nekih africkih drzava ako si u losim odnosima s navedenima.

 

Sto se tice balkana, stupi u alijansu sa poljacima, francuzima ili cak austrijancima u slucaju da te turci napadnu da se mozes obranit. Ali pazi da te francuzi ne uvuku u rat protiv austrije, prvo provjer s kim ratuju ak zelis s nima napravit savez.

Dotle osvoji bosnu ili srbiju ako su jos slobodne i polako se pocni sirit. Ali, moram napomenut da sam ja otpocetka odmah osvojio bosnu i srbiju i bilo mi je puno lakse jer su turci imali puno problema sa rebelsima i mađarima tak da sam mogao igrat svoju igru. Cak se mogu podrzavat rebelsi u drugim zemljama, i to sam koristio da bi tursku zaokupio, ali zato se treba imat $$.

 

Uglavnom, opcija je na tisuce, samo treba dobro razmislit i da te malo sreca pomazi :)

15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV

Mislim damu je španjolska bolja opcija od francuza :)

španjolci ne prelaze na protestane i stalno štite katolike od turaka i još su jako ratoborni

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice