Euro Truck Simulator 2 izdvojena tema

poruka: 21.087
|
čitano: 7.199.261
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Imam ga ja još doma od delanclip-a s ps3 kamerom ali mora biti ona prerađena gdje je filter izvađen koji blokira IC ali ima filtera za nabaviti koji se nalijepe na leću pa radi i bez otvaranja kamere.

Probao sam i Tobii ali delanclip mi je bio bolji, bolje mi je pratio pokrete glave ali je zajebancija bila s žicom ponekad. Ima i bežičnih za kupiti a i koštaju.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Trenutno imam Logitech C270 a do nedavno sam koristio iPhone XR za to.

 

Radi perfektno. Ima i PS3 kamerica ali kao što je kolega naveo, moras se zahebavati s filterom.

 

Ne mogu zamisliti da igram ETS2 i Asseto Corsu bez toga jer sam se naviknuo.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ja imam Delanclip. Onda sam ga platio nekih 500kn (onaj bežični je i skuplji nešto).

Kao što kolega kaže, ne mogu zamisliti ETS2 bez toga.

 

Nego.... Kako komentirate ovaj Mozin novi volan za kamion?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Hvala, uzeo na kraju kameru i ok je, Assetto Corsa sam top napravio i tam mi je pogotovo sad uzivancija vozit, kakve postavke imate za ETS2 (tipa one mapping postavke ak koristite u opentracku) ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 23:15 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Ne smijem ni gledat taj volan a youtube mi je pun recenzija jer sam prije par mjeseci mijenjao G29 za T300 kad ova moza nije nigdje bila dostupna za kupovinu.

Na opentracku koristim samo okretanje lijevo i desno tako da sam sve ostale osi ugasio i samo malo ubrzao okretanje i to je to. Dok sam koristio iPhone XR onda su mi sve osi radile kako treba dok sa kamerom bas i ne pa sam ugasio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
siljo90 kaže...
Ne smijem ni gledat taj volan a youtube mi je pun recenzija jer sam prije par mjeseci mijenjao G29 za T300 kad ova moza nije nigdje bila dostupna za kupovinu.

Na opentracku koristim samo okretanje lijevo i desno tako da sam sve ostale osi ugasio i samo malo ubrzao okretanje i to je to. Dok sam koristio iPhone XR onda su mi sve osi radile kako treba dok sa kamerom bas i ne pa sam ugasio.

 

A razumim te skroz haha.

Ove godine je firma obećala umjesto božićnice cijelu 13. plaću tako da mislim da ću se za Božić fino počastiti s jednim Moza kompletom haha

8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
hahhaajaads kaže...

Hvala, uzeo na kraju kameru i ok je, Assetto Corsa sam top napravio i tam mi je pogotovo sad uzivancija vozit, kakve postavke imate za ETS2 (tipa one mapping postavke ak koristite u opentracku) ?

 

Meni je netko tu s foruma poslao svoje postavke. Kad dodem s posla ću pokušati pronaći, a ako ne nađem onda ti mogu i poslati taj fajl s kompa na mail ili kako god.

Nisam ništa morao korigirati ali imaj na umu da ja, kad vozim, sjedim nekih 1,5m od monitora

10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Prte kaže...
hahhaajaads kaže...

Hvala, uzeo na kraju kameru i ok je, Assetto Corsa sam top napravio i tam mi je pogotovo sad uzivancija vozit, kakve postavke imate za ETS2 (tipa one mapping postavke ak koristite u opentracku) ?

 

Meni je netko tu s foruma poslao svoje postavke. Kad dodem s posla ću pokušati pronaći, a ako ne nađem onda ti mogu i poslati taj fajl s kompa na mail ili kako god.

Nisam ništa morao korigirati ali imaj na umu da ja, kad vozim, sjedim nekih 1,5m od monitora

 Pa i ja sam tu nekak, 1-1.5m od monitora, mores i tu poslat fajl na forum pa ak nekom jos zatreba da vidi

12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Da, stavi tu isto pa bas da probam. Mozda je puno bolje nego ovo sto koristim.
8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
hahhaajaads kaže...
Prte kaže...
hahhaajaads kaže...

Hvala, uzeo na kraju kameru i ok je, Assetto Corsa sam top napravio i tam mi je pogotovo sad uzivancija vozit, kakve postavke imate za ETS2 (tipa one mapping postavke ak koristite u opentracku) ?

 

Meni je netko tu s foruma poslao svoje postavke. Kad dodem s posla ću pokušati pronaći, a ako ne nađem onda ti mogu i poslati taj fajl s kompa na mail ili kako god.

Nisam ništa morao korigirati ali imaj na umu da ja, kad vozim, sjedim nekih 1,5m od monitora

 Pa i ja sam tu nekak, 1-1.5m od monitora, mores i tu poslat fajl na forum pa ak nekom jos zatreba da vidi

 

Da se sad ne zezam preko mobitela jer nije fajl nego slike... Odi na 671. stranu tu u ovoj temi i sve ćeš vidjeti. Ne možeš promašiti 😊

10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Prte kaže...
hahhaajaads kaže...
Prte kaže...
hahhaajaads kaže...

Hvala, uzeo na kraju kameru i ok je, Assetto Corsa sam top napravio i tam mi je pogotovo sad uzivancija vozit, kakve postavke imate za ETS2 (tipa one mapping postavke ak koristite u opentracku) ?

 

Meni je netko tu s foruma poslao svoje postavke. Kad dodem s posla ću pokušati pronaći, a ako ne nađem onda ti mogu i poslati taj fajl s kompa na mail ili kako god.

Nisam ništa morao korigirati ali imaj na umu da ja, kad vozim, sjedim nekih 1,5m od monitora

 Pa i ja sam tu nekak, 1-1.5m od monitora, mores i tu poslat fajl na forum pa ak nekom jos zatreba da vidi

 

Da se sad ne zezam preko mobitela jer nije fajl nego slike... Odi na 671. stranu tu u ovoj temi i sve ćeš vidjeti. Ne možeš promašiti 😊

 Na kraju svega toga, sve sam nariktao ispocetka po sebi, izgleda dosta ovisi koja kamera, udaljenost, visina itd... Posto je ETS2 vise ono, uzivancija i chill, gledao sam da ne pomice glavu u igri na moj najmanji pokret, i sve osi sam iskljucio osim gledanje lijevo/desno, stvarno uzivancija sad vozit a pogotovo parkirat. 

 

Btw, po yt videima, izgleda da ovaj sljedeci 1.50 update bude jedan od vecih ikad...

12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Ja sam isto imao samo lijevo i desno ali sam po onim uputama sebi prilagodio da mi isto bas ne okrece na svaki milimetar i sada sam ukljucio sve osim naprijed natrag i sad je taman.

Bas sam uzeo od kolege tu s foruma PS3 kameru pa cu se probat s time zezat. Ako ne, opet radi na 60 fpsa pa cu je koristiti kao obicnu kameru. Opet bolje 60 nego 30 kako je sad.

Sto se tice 1.50, pratim to i nece biti nikakvih vizualnih promjena odmah ali ce napokon omoguciti da igra koristi vise od jedne jezgre procesora jer ovo sad je kriminalno. Performanse bi trebale biti puno bolje a ne da sad na 5800x3D i 6800XT inam povremeni stutter i na mjestima 70 fpsa. Dosta bi trebali poboljsati engine u kojem se igra pokrece a naknadno ce raditi vizualne promjene. Za igru staru cca. 12-13 godina, jos uvijek je to dobro i dosta se trude sa novim sadrzajem. Uglavnom, igra je vrhunski chill.

Jel igrate TruckersMP?
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 10:50 (siljo90).
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
siljo90 kaže...
Ja sam isto imao samo lijevo i desno ali sam po onim uputama sebi prilagodio da mi isto bas ne okrece na svaki milimetar i sada sam ukljucio sve osim naprijed natrag i sad je taman.

Bas sam uzeo od kolege tu s foruma PS3 kameru pa cu se probat s time zezat. Ako ne, opet radi na 60 fpsa pa cu je koristiti kao obicnu kameru. Opet bolje 60 nego 30 kako je sad.

Sto se tice 1.50, pratim to i nece biti nikakvih vizualnih promjena odmah ali ce napokon omoguciti da igra koristi vise od jedne jezgre procesora jer ovo sad je kriminalno. Performanse bi trebale biti puno bolje a ne da sad na 5800x3D i 6800XT inam povremeni stutter i na mjestima 70 fpsa. Dosta bi trebali poboljsati engine u kojem se igra pokrece a naknadno ce raditi vizualne promjene. Za igru staru cca. 12-13 godina, jos uvijek je to dobro i dosta se trude sa novim sadrzajem. Uglavnom, igra je vrhunski chill.

Jel igrate TruckersMP?

 Pa meni i dobro radi, sa konfom iz opisa, doslovno sve na ultra i 400% skaliranje imam 70-120 fpsa (ovisno o mjestu normalno), s tim da ne igram SP nego TruckersMP nonstop (zivcira me AI, nadam se da to budu poboljsali sa 1.50...) i promods obavezno (balkan sam skroz istrazio u novom dlcu, tak da sam nedavno krenuo promods vozit na novom profilu), vecinom si upalim neki podcast/video/seriju i derem

8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Dečki, zanima li koga pomalo neispravan, ali u pravim rukama popravljiv, Almar skrs mjenjač (Scania model)?

Točno gdje kabel ulazi u kućište se počeo gubiti kontakt i svaki put kad se usb "išteka" igra se pauzira tako da je nemoguće igrati.

Pokušao sam "problematični" dio kabela precvikati i zalemiti natrag ali čini mi se da sam napravio još goru stvar jer sad, kad uštekam usb, u većini slučajeva se ne desi ništa. Katkad se ušteka i odmah išteka. Ja vjerujem da je do kontakta i da onome ko zna to nije teško popraviti 

Uglavnom, ja sam naručio novi, a ovaj ću rado pokloniti ako se netko želi igrati s njim

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Napravili su dobar posao sa 1.50 betom na ATS iako je jos DX11.

Sad se vise ne vrti na jednoj jezgri i radi sve glatko na 1440p i svemu ultra sa novim TAA sto su dodali. Nije bas dobar TAA kao onaj mod ali tek je prva verzija pa ce to valjda jos unaprijediti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
hahhaajaads kaže...

 Danas ćemo baciti koji "krug" sa strujićem! 

4 godine
offline
Euro Truck Simulator 2

U zadnje vrijeme NPC nisu normalni, ulijeću, sudaraju se, koče bez razloga...govorim o ne modovanom modu...čovjek mora biti na high alertu stalno!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Nije jos izasao. U 1.50 verziji izlazi koliko sam skuzio.
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ne izlazi u u 1.50, navedeno je da ce izac 1.50 verzija i nakon toga on (sad pitanje kolko dugo, vjerovatno par tjedana jos dodatnog cekanja). Ovisi kak se bude koristio EV, mozda mi i on bude main kamion s obzirom da kad vozim uvijek gledam film/seriju u pozadini tak da ne cujem motor 😅

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Koliko čitam ima problema sa mjenjačem (iako je električni kamion, ima 12-stupanjski mjenjač).

 

Ja još uvijek čekam da se engine prebaci na multi-core. Do tada me nema za volanom..neka nada i mokri snovi su do jeseni ili zime, al pitanje koje. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Chayy kaže...

Koliko čitam ima problema sa mjenjačem (iako je električni kamion, ima 12-stupanjski mjenjač).

 

Ja još uvijek čekam da se engine prebaci na multi-core. Do tada me nema za volanom..neka nada i mokri snovi su do jeseni ili zime, al pitanje koje. 

Je da... Ja isto nadjem turu, i onak bezveze kuplung i prva a on vozi i vidim brzine dole lista i od tad mi je meh, i normalno na automatiku nema onog el. ubrzavanja nego se malo osjeti kad prebaci brzinu..

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2024 20:09 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Pozdrav ekipa!

Može mala pomoć oko modova?

Registrirao sam se s počecima izlaska simulatora i igrao jedno vrijeme no nadogradnjama igrice i slabijim laptopom nisam više nastavio igru pa sve do neki dan. 

Kupio novi laptop gaming i skinuo balkan ets pa me sad zanima da li se mogu modovi i dalje ubacivati za vrste prikolica, nadogradnju kamiona,vrste kamiona s prikolicama i poluprikolicama i ostalih milijun sitnica u igrici? 

Nekad sam koliko se sjećam ubacivao modove pa neznam da li ide i dan danas tako?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Sve ti je isto.

I dalje ima milijun modova za apsolutno sve. Dodajes preko Steam Workshopa ili "ručno". Samo pripazis na redosljed dodavanja i to je to.
11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Onda super! Puno hvala na odgovoru!

Probao sam kliknuti na stream ali nije mi reagiralo ništa, mislim nije otvaralo ikonu. Pozabavit ću se s tim.

A možeš mi reći gdje se mogu nabavit modovi?

Ima hrpetina stranica, negdje se daju downloudat,negdje ne...

Mislim odakle ih je najbolje skidati, ako ima kakva poveznica ili stranica..

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice