Kako overclockati grafičku?

poruka: 49
|
čitano: 22.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koko overclockati grafičku?

kako overclockati grafičku karticu??????'

 

tsimic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koko overclockati grafičku?

Ako imas ati, mozes preko catalysta..opcija ati overdrive. Mozes mjenjat frekvenciju GPU-a i memorije. To mozes povecavat dok ti slika ne pocne stekat. Ak nije tako neka neko ispravi

neradimitipkaspace!!!
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

ali nemogu kliknuti na strelicu da ga povećam

tsimic
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

moraš prvo stisnuti na onaj ključ da otključaš opciju overdrive

Darth Vader
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

koji bi mi najbolji glu clock i memory clock bio za ovu grafičku

 

Ati Radeon HD4670 

tsimic
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 13:06 (tsimicx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako overclockati grafičku?

pa pritisni tamo ključ i onda auto tune i čekaj 5 minuta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
Samo povuci slídere do kraja. Znaći gpu:800, memorija 950 mhz. Ja imam istu grafu. Neće joj níšt bit nit če se pregrijavat a jede igre.
14 godina
offline
Kako overclockati grafičku?

Ja imam loših iskustva sa tim...imam ati 3850 ( http://my.ocworkbench.com/bbs/attachment.php?attachmentid=644&stc=1&d=1194419042 ) , kao što vidite na memorijama nemam hladnjaka.Isto sam podizao taktove,gpu na max i memoriju za 5Mhz,nisam uglavom ništa dobio,mogao sam u igrama povećat rezoluciju za jedan iznad(ništa što bi pretstavljalo vidljivu razliku)...i tako mi je radilo jedno mjesec dana,sad mi se ruši(ili izbaci artefakt preko cjelog ekrana,neke crte) dok npr ˝surfam po netu˝ , reinstalirao sam driver-e,pa je stabilno u normalnom radu i na net-u, a igre mi ni ne pokreće,npr GTA 4 mi dođe do menu-a i na loud-u mi se zruši,COD 6 ne mogu ni pokrenut,a Crysis ne želim ni pokušavat(znam kaj me ćeka:D )najvjerojatnije ću morat mjenjat grafu,uglavom ne vidim smisao overclock-a grafe(klokneš ga,misliš super,a ustvari mu smanjiš vjek trajanja)...

 

EDIT:zaboravio sam reć,taktove sam podizo 5/10Mhz,znaći ne odma na max...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 17:44 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

Evo već kad je tema aktivna,da pitam i ja!

Imam Nvidia GTS 250,kako nju clockati i dali ju uopče trebam clockati,

jer mi radi perfektno?!

No eto,zanima me kako!

Ikominator
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

kako clockati 9800gt grafičku

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako overclockati grafičku?

Probaj sa riva tunerom, a za gts 250 mislim da stvarno nemas potrebe s obzirom da je grafa poprilicno jaka (ista kao 9800gtx+)

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako overclockati grafičku?

Point of view 8600 GT 256 DDR3 ,,čime overclockati i do kojih granica molim vas savjetujte me

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
mata_87 kaže...

Probaj sa riva tunerom, a za gts 250 mislim da stvarno nemas potrebe s obzirom da je grafa poprilicno jaka (ista kao 9800gtx+)

GTS250 je OC-ana 9800 GTX+, i nije ni približno jaka ako ju se usporedi s današnjim novim modelima( HD5870,HD5850, HD4890, GTX275, GTX280,GTX285...). OC-anjem bi mogo dobit 5-10% vece performanse. Al ako imas para rađe kupi novu grafičku. Cool

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

kakve su negativne posljedice clockanja grafičke, dal se lako može skurit ili nešto drugo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kako overclockati grafičku?

Kako da prijeđem max. clockove iz Catalysta? Došao sam na 775 GPU i 1125MHz memory? Sad bih ako netko već clockao ovaj radeon 5850 preko da mi kaže.Namigiva Čitao sam da ide do 825/1200MHz bez diranja napona grafičke? Da li je to moguće? thx unaprijed

Sticky boredom with a book, I can make it do things you wouldn't think it ever could!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
stoncin3 kaže...

Kako da prijeđem max. clockove iz Catalysta? Došao sam na 775 GPU i 1125MHz memory? Sad bih ako netko već clockao ovaj radeon 5850 preko da mi kaže.Namigiva Čitao sam da ide do 825/1200MHz bez diranja napona grafičke? Da li je to moguće? thx unaprijed

Probaj sa programom Riva Tuner.Namigiva

Uči se na tuđim greškama, a ne na vlastitim.
14 godina
offline
RE: Kako overclockati grafičku?

evo sad sam oc-ao grafu i nakratko isprobao krizu,dobio sam 5 fpsa,s 860/1200 sam je povecao na 960/1300,temp mi je oko 40-44 load,idle 34

sve na very high,reza 1440x900,AA x2 ili 48nisam ziher) i AF je 8 = 35-40 fpsa

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
stoncin3 kaže...

Kako da prijeđem max. clockove iz Catalysta? Došao sam na 775 GPU i 1125MHz memory? Sad bih ako netko već clockao ovaj radeon 5850 preko da mi kaže.Namigiva Čitao sam da ide do 825/1200MHz bez diranja napona grafičke? Da li je to moguće? thx unaprijed

 

AMD Gpu Clock Tool, evo verzija za tvoju grafu: http://www.techpowerup.com/downloads/1641/mirrors.php

 

Najbolji program (Po meni) cak jednostavniji od riva tunera.. Preporucam da preko njega stavis zeljeni clock, upalis ccc i odes na Test custom clocks i pricekas 20-ak sec da ti provjeri jel clock stabilan. Pritom malo digni brzinu venta, ne previse.

 

Ako sve prodje oke, mozes dizat 10 Mhz na jezgri i memoriji postupno, al cini mi se da se prvo digne 10 po 10 na jezgri dok ne dignes za 50-ak tj. do neke vrijednosti gdje nece bit npr. 872.2 nego 875.00 ili 880.00 valjda shvacas na sto mislim.. ako se pojave artefakti samo resetiraj na original i vrati na taktove 5870 graficke.

 

Nadam se da sam ti pomogao!

Want me to Google that for you?
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako overclockati grafičku?

Evo. probao sam i došao sam do zaključka ako dignem iznad vrijednosti u catalystima (775/1125) taktovi ostaju cijelo vrijeme visoki tj. netom postavljeni. Tj., probao sam samo dignuti na 785/1135MHz i odmah mi je isključen manual fan speed i idle clocks oni na 157/300MHz kad komp ne radi ništa sa grafikom? da li se tako oštećuje grafa ili može ostati cijelo vrijeme na 785/1135 tj. i preko do koliko budem išao?

Sticky boredom with a book, I can make it do things you wouldn't think it ever could!
14 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

dali se GTS 250 1 GB moze overlokati preko ovoga game huda lite

posto ima ovdje da se poveca memory ,shared..jel to za overlock

RAZOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
tpg kaže...

dali se GTS 250 1 GB moze overlokati preko ovoga game huda lite

posto ima ovdje da se poveca memory ,shared..jel to za overlock

Za nVidia grafe za klokat najbolji Evega Precision uvjerio sam se,probao s Riva Tuner nije to to,probo s tim Evega i to je to vent ide dokraja a ne ko na riva tuner neče i neče na 100% ovdje ide 100% i nisam ju mogo klokat na brzinu 8600GTS s riva tuner a s evega precisionom sam kloko malo brže od 8600GTS i radi kako treba.

Sve o meni http://cid-e38a3f0ad7dfcd8c.profile.live.com/?sa=939267678
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
Mato_Ivanovac kaže...
tpg kaže...

dali se GTS 250 1 GB moze overlokati preko ovoga game huda lite

posto ima ovdje da se poveca memory ,shared..jel to za overlock

Za nVidia grafe za klokat najbolji Evega Precision uvjerio sam se,probao s Riva Tuner nije to to,probo s tim Evega i to je to vent ide dokraja a ne ko na riva tuner neče i neče na 100% ovdje ide 100% i nisam ju mogo klokat na brzinu 8600GTS s riva tuner a s evega precisionom sam kloko malo brže od 8600GTS i radi kako treba.

Da naravno,kod OC.a je najbitnije da vent ide na 100%.LOL.Kao prvo nije baš zdravo za vent(ili turbina) da rade na 100%,a kao drugo kod OC-a je najbitnije ostvarit što veče radne taktove sa što manjim voltažama.I najbolji univerzalni program za OC grafe je(trenutno) MSI Afterburner.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?

a neceli se srusiti grafa jel sam pokusao ovdje preko game huda i pise da se moze srusiti grafa

RAZOR
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
microman kaže...
Mato_Ivanovac kaže...
tpg kaže...

Da naravno,kod OC.a je najbitnije da vent ide na 100%.LOL.Kao prvo nije baš zdravo za vent(ili turbina) da rade na 100%,a kao drugo kod OC-a je najbitnije ostvarit što veče radne taktove sa što manjim voltažama.I najbolji univerzalni program za OC grafe je(trenutno) MSI Afterburner.

Može poslužiti i Evga precision,gpu-z (provjera) te furmark za testiranje Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
tpg kaže...

a neceli se srusiti grafa jel sam pokusao ovdje preko game huda i pise da se moze srusiti grafa

Kad OC-aš bez dizanja voltaže ne možeš oštetiti grafu,a ruši se samo kad pretijeraš sa taktovima no grafi neče biti ništa.

Skini najnoviji MSI Afterburner i digni taktove Shadera za 100Mhz,za GPU 50Mhz i za VRAM 100Mhz.To su večinom taktovi na kojima večina gravičkih kartica radi bez artefakata.Naravno ako ide više bolje,a ako se ruši ili baca artefakte samo smanji taktove.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

ev slika pa vi men recite do koliko da idem i valjali ovo uopste na cemu stoji

RAZOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
tpg kaže...

ev slika pa vi men recite do koliko da idem i valjali ovo uopste na cemu stoji

Kod fan speed stisni onaj auto i stavi vent na 50% i stisni apply pa idemo dalje!

 

 

 

BTW. Core clock s 740 probaj staviti na 850 memory 1150 i opet apply i ako prihvati sve kako treba stisni Apply At Start Windows,i tako idi polako dok nedođeš do maksimuma.MSI Afterbruner meni neradi neda se install!

Sve o meni http://cid-e38a3f0ad7dfcd8c.profile.live.com/?sa=939267678
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2010 23:45 (Mato_Ivanovac).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?
Mato_Ivanovac kaže...
tpg kaže...

ev slika pa vi men recite do koliko da idem i valjali ovo uopste na cemu stoji

Kod fan speed stisni onaj auto i stavi vent na 50% i stisni apply pa idemo dalje!

 

 

 

BTW. Core clock s 740 probaj staviti na 850 memory 1150 i opet apply i ako prihvati sve kako treba stisni Apply At Start Windows,i tako idi polako dok nedođeš do maksimuma.MSI Afterbruner meni neradi neda se install!

Ne tako.Več treba postavit taktove(može ovak kak si napisal) ,zatim potvrdi postavke sa apply i onda odmah odvrtit neki bench da vidi dal mu radi stabilno i bez artefakata,i kad odvrti cijeli bench tek onda staviti da starta windowse sa tim postavkama,a naravno onda probati dignuti još(ako se da.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako overclockati grafičku?

skontao sam al kad stavim da mi brze radi vent cuje se preglasno

sve u svemu dobro je i hvala ti na pomoci

RAZOR
14 godina
neaktivan
offline
Kako overclockati grafičku?

jeli normalno kad je clocas i kliknes na apply da ti pocrni ekran

RAZOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice