I5 3570K problem

poruka: 91
|
čitano: 18.372
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: I5 3570K problem
pa daj odi posudi od nekog graficku pa probaj!!!!!evo ja cu ti svoju poslati svoju ako hoces,ali zaista!!!! 5 stranica citam o debilnom noobovsko klokanju K procesora!!! sry volegradele! nemislim na nikog osobno, ali ovo s oc+bf3 je vec pretjerano...
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 4.2Ghz + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
12 godina
offline
I5 3570K problem

A jasam i ja glup,nema problema  problem ću kao i uvjek  sam riješit!

Zadnji put da ikad što pitam!!

 

Ako nije problem da se topic locka,bio bih zahvalan!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 12:32 (volegradele).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem

Meni ovo vuce na falican proc/ram, izuzetno je rijetko, ali se desava.

 

Sumnjam da je grafa, ne viđoh da si spominjao, jesi li probao gpu testove.

 

Velika preporuka za Heaven 4.0, rusi grafu brze od C3.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
I5 3570K problem

Ajde da krenemo 1 po 1 stavku uklanjati da vidimo gdje je kvar.

Pogledaj koji ti je bios na matičnoj ploči, najnoviji je 1805 https://www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH_Z77/#support_Download_30, bios mozes vidjeti sa cpuz

Prvo test memorije sa Memtestom makar ne lici mi da je memorija problem. 

Drugo testiranje bez grafe, tj imas integriranu grafu na procesoru pa prikljuci na nju monitor i onda optereti procesor pa vidi dali je on nestabilan,Ostavi ga na default taktu i automatskim postavkama

testiraj hdd ili ssd sa hdtune da slučajno nema on bed sectore

Ako sve ovo prolazi onda ti ostaje testiranje diskretne  graficke kartice  sa Valley Benchmark 1.0 ako i to prolazi onda je problem u maticnoj ploci ili softweru ili u napajanju jer samo su te stavke ostale. 

Šta se tiče napajanja to ti ja mogu posuditi a grafu imam samo 4850 i jedan radeon x1650

 

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 13:02 (Patrick_cro).
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

A jasam i ja glup,nema problema  problem ću kao i uvjek  sam riješit!

Zadnji put da ikad što pitam!!

 

Ako nije problem da se topic locka,bio bih zahvalan!!

 

 

problem ćeš sam riješit?? samo me zanima kako jer ti ljudi već tri stranice pišu ti se nisi mrdnio s mjesta

e pa ili si veliki noob ili neznaš čitati

 

šta si uopće otvaro temu ako ćeš sam rješit problem??

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 13:31 (Kamikaza1600vti).
12 godina
offline
Re: I5 3570K problem
Kamikaza1600vti kaže...
volegradele kaže...

A jasam i ja glup,nema problema  problem ću kao i uvjek  sam riješit!

Zadnji put da ikad što pitam!!

 

Ako nije problem da se topic locka,bio bih zahvalan!!

 

 

problem ćeš sam riješit?? samo me zanima kako jer ti ljudi već tri stranice pišu ti se nisi mrdnio s mjesta

e pa ili si veliki noob ili neznaš čitati

 

šta si uopće otvaro temu ako ćeš sam rješit problem??

Stani malo:

1.deinstalirao sam igru misleči da ću tako riješit problem,jer sam mislio da je problem u samoj igri (problem nije riješen) (clock,4.4GHz,1.27v,testiran i prolazi prime95)

2.srušio Win i krenuo iz početka,znači nanovo igru instalirao (problem nije riješen) (clock,4.4GHz,1.27v,testiran i prolazi prime95)

3.vratio clock procesora na defolt postavke (problem opet nije riješen)

4.podignuo clock na 4.0GHZ,1.225v,testirao sa prime95 sve prolazi bez greške,opet problem nije riješen

5.digao napon RAM memorije sa defoltnih 1.25v na 1.35v,problem nije riješen

6.napravljen cleen instal grafičkih drajvera,stavljeni zadnji 314.22(problem nije riješen)

sad sljedi testiranje grafike sa sintetikom

probat ću bez grafike

i zadnje mi ostaje napajanje i naravno matična ploča.

 

Čast izuzecima,ima ljudi koji žele pomoć i vrlo dobro i logički razmišljaju ali mi je pun k***c jeb****tara koji spamaju kao ti i pametuju!!{#}

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem
Jbt više problemi. Probaj koristiti integriranu grafiku, kako bi utvrdio dal je problem u Gtx660 ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...
Kamikaza1600vti kaže...
volegradele kaže...

A jasam i ja glup,nema problema  problem ću kao i uvjek  sam riješit!

Zadnji put da ikad što pitam!!

 

Ako nije problem da se topic locka,bio bih zahvalan!!

 

 

problem ćeš sam riješit?? samo me zanima kako jer ti ljudi već tri stranice pišu ti se nisi mrdnio s mjesta

e pa ili si veliki noob ili neznaš čitati

 

šta si uopće otvaro temu ako ćeš sam rješit problem??

Stani malo:

1.deinstalirao sam igru misleči da ću tako riješit problem,jer sam mislio da je problem u samoj igri (problem nije riješen) (clock,4.4GHz,1.27v,testiran i prolazi prime95)

2.srušio Win i krenuo iz početka,znači nanovo igru instalirao (problem nije riješen) (clock,4.4GHz,1.27v,testiran i prolazi prime95)

3.vratio clock procesora na defolt postavke (problem opet nije riješen)

4.podignuo clock na 4.0GHZ,1.225v,testirao sa prime95 sve prolazi bez greške,opet problem nije riješen

5.digao napon RAM memorije sa defoltnih 1.25v na 1.35v,problem nije riješen

6.napravljen cleen instal grafičkih drajvera,stavljeni zadnji 314.22(problem nije riješen)

sad sljedi testiranje grafike sa sintetikom

probat ću bez grafike

i zadnje mi ostaje napajanje i naravno matična ploča.

 

Čast izuzecima,ima ljudi koji žele pomoć i vrlo dobro i logički razmišljaju ali mi je pun k***c jeb****tara koji spamaju kao ti i pametuju!!{#}

Koji prime95 koristis?

 

Jeli build sa AVX-om?

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 14:41 (Leopard_st).
12 godina
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem

Staro je ovo poprilicno, aj idi skini prime95 27.9 AVX build, opali blend po ure i vidi sta ce biti, također baci oko na event viewer da vidis imali kakvi WHEA errora.

multi-gpu 4 live
12 godina
offline
I5 3570K problem

Ako sam dobro vidio nije bilo tih errora ali je bilo WMI!

 

edit: evo skinuo noviji prime95,idem opalit uru dvi da vidim( stress testing,small ftt)

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 17:30 (volegradele).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...
Kamikaza1600vti kaže...
volegradele kaže...

A jasam i ja glup,nema problema  problem ću kao i uvjek  sam riješit!

Zadnji put da ikad što pitam!!

 

Ako nije problem da se topic locka,bio bih zahvalan!!

 

 

problem ćeš sam riješit?? samo me zanima kako jer ti ljudi već tri stranice pišu ti se nisi mrdnio s mjesta

e pa ili si veliki noob ili neznaš čitati

 

šta si uopće otvaro temu ako ćeš sam rješit problem??

Stani malo:

1.deinstalirao sam igru misleči da ću tako riješit problem,jer sam mislio da je problem u samoj igri (problem nije riješen) (clock,4.4GHz,1.27v,testiran i prolazi prime95)

2.srušio Win i krenuo iz početka,znači nanovo igru instalirao (problem nije riješen) (clock,4.4GHz,1.27v,testiran i prolazi prime95)

3.vratio clock procesora na defolt postavke (problem opet nije riješen)

4.podignuo clock na 4.0GHZ,1.225v,testirao sa prime95 sve prolazi bez greške,opet problem nije riješen

5.digao napon RAM memorije sa defoltnih 1.25v na 1.35v,problem nije riješen

6.napravljen cleen instal grafičkih drajvera,stavljeni zadnji 314.22(problem nije riješen)

sad sljedi testiranje grafike sa sintetikom

probat ću bez grafike

i zadnje mi ostaje napajanje i naravno matična ploča.

 

Čast izuzecima,ima ljudi koji žele pomoć i vrlo dobro i logički razmišljaju ali mi je pun k***c jeb****tara koji spamaju kao ti i pametuju!!{#}

 

 

to je sve softverski nisi ni jednu komponentu maknio i probao bez nje tipa ram ili grafika

takvi problemi se softverom mogu možda otkriti al bez rastavljanja i isprobavanja možeš ti softverski čuda radit kad vidiš da očito softver s kojim si pokušavao nevidi problem, a problem postoji

 

a svi su ti pisali da probaš maknit ram, maknit grafu, a ti niš

kakvo dizanje napona na ramu i slične gluposti, ram ima svoj napon i gotovo ak neradi na njemu garancija i bok

neznam samo kako ti se dalo nakon što si deinstalirao i instalirao windowse i igru još uopće pomišljat na neki pomak ili rješenje, a da nisi ništa rastavio

 

nisam ja niš pametovao niti sam pisao šta da radiš sve je već napisano al ti neslušaš

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 20:52 (Kamikaza1600vti).
12 godina
offline
I5 3570K problem

Prvo gledam jel softverski,kad isključim tu opciju prelazima na težu,nije baš da imam od koga posudit grafiku ili napajanje!!

Za RAM-e se slažem ,netko je bio spomenuo u topicu da probam dignut napon,pa sam probao,ništa me nije koštalo,btw RAM-e sam stavio druge i opet isto!!

Kako stvari stoje nije do procesora,evo već 4 sata radi prime95 bez greške!!

 

Bazirao sam se na proc iz razloga što do promjene(i5 2500K_i5 3570K) je sve bilo uredu,!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Prvo gledam jel softverski,kad isključim tu opciju prelazima na težu,nije baš da imam od koga posudit grafiku ili napajanje!!

Za RAM-e se slažem ,netko je bio spomenuo u topicu da probam dignut napon,pa sam probao,ništa me nije koštalo,btw RAM-e sam stavio druge i opet isto!!

Kako stvari stoje nije do procesora,evo već 4 sata radi prime95 bez greške!!

 

Bazirao sam se na proc iz razloga što do promjene(i5 2500K_i5 3570K) je sve bilo uredu,!!

Ja sam spomenuo za rame,nego imas kojeg prijatelja da ti posudi proc da vidis?Ja bi drage volje ali Split mi je dalekoooo.A da probas koju drugu igru,neku zahtjevnu pa da vidis jer koliko sam shvatio tebi je samo u bf problem sta ne

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 0:46 (Blade Runner31).
12 godina
offline
I5 3570K problem

Da,samo nju i igram,sutra ću stavit GTX 550ti i probat da vidim jel se ruši!

Hvala na ponudi ,kao da jesi!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
I5 3570K problem

Ja bih puknuo stariji bios. Nemora biti da je noviji uvijek bolji i stabilniji. Zatim bih napravio clear cmos..

Probaj napraviti ovo pa javi.

 

I baci pogled ovdje, možda pomogne : http://www.gskill.us/forum/showthread.php?t=12301

Lp,

 

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 13:34 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
I5 3570K problem

Napravim pa javim!!{#}

(hvala za link)

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Reainstalira BF3,opet isto i nakon toga reinstalirao Windowse i ponovno igru reinstalirao,kad sam vratio clock na stock bilo je OK par dana ,sad je opet sve isto??

A internet ti nije pao na pamet?

 


Meni igra (na istom procesoru) zahebava vec dva tjedna, stalo timeout.

 

Na kraju je bilo do internet-a, ocito ping na battlelogu oscilira uzasno puno u zadnje vrijeme

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem

Bilo kakav whea logger 19 ili tako nesto... Crveni krizic.

12 godina
protjeran
offline
I5 3570K problem

@volegradele 

posto imam isti proc i jedno 2-3 tjedna sam se igrao da bi dobio 24/7 stabilnost u svim mogucim situacijama kao i u bf3 mp, dat cu ti par savjeta pa probaj.

1. napon memorije ne ostavljaj na auto i obavezno stavi tocno onaj napon koji pise na plocici memorije, ni 0.01 vise ni manje.

2. disejblaj c1e, c3, c6, package c

3. obavezno u biosu iskljuci igpu, znaci integriranu graficku, jer i ona ima nekih par stanja sleep-a u kojim nekad nesto radi i povuce pomalo struje, i deinstaliraj je u windowsima (intel hd 4000 graphics) - ovo bi ti moglo biti rjesenje

4. iskljuci sve one opcije automatskog oveklokiranja kao sto su advanced turbo, optimized cpu oc i sl., ostavi samo turbo boost koji mozes stavit 4.2-4.3ghz bez greske, speedstep ukljuci, spread spectrum iskljuci

 

i jos nesto, ako ti se rusenje dogada samo u bf3, a u svim ostalim igrama i testiranjima kao prime95 nema gresaka onda probaj disejblat zvucnu na ploci, pa probaj bez nje. (takoder napravi uninstall u windowsima). ako se pokaze da je do nje onda uzmi neku za 50kn i vozi

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 19:26 (digitall1982).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
I5 3570K problem

Ak autor nema niš protiv, ovaj stock cooler kaj dolazi s njim, kak je s temperaturama na stock clocku, tj jel (privremeno rješenje) dobar za silu? Ak se ne OCa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
zvonac kaže...

Ak autor nema niš protiv, ovaj stock cooler kaj dolazi s njim, kak je s temperaturama na stock clocku, tj jel (privremeno rješenje) dobar za silu? Ak se ne OCa...

stock cooler je sasvim oke jer ja imam već skoro godinu dana na 4.2GHz i temp u igrama neprelazi 70, a sad čak i manje kad sam malo ventove posložio

 

uglavnom privremeno može proć bez beda

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 18:46 (Kamikaza1600vti).
12 godina
offline
Re: I5 3570K problem
Kamikaza1600vti kaže...
zvonac kaže...

Ak autor nema niš protiv, ovaj stock cooler kaj dolazi s njim, kak je s temperaturama na stock clocku, tj jel (privremeno rješenje) dobar za silu? Ak se ne OCa...

stock cooler je sasvim oke jer ja imam već skoro godinu dana na 4.2GHz i temp u igrama neprelazi 70, a sad čak i manje kad sam malo ventove posložio

 

uglavnom privremeno može proć bez beda

Uf ja sam se nekako razmazio kad su temperature u pitanju,u full loadu kad mi prelazi 65C odmah sam lud,poliram,brusim,mijenjam pastu,novi ventovi se stavljaju!!Počeo sam razmišljat o full vodenom hlađenju,cpu+ grafika!!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: I5 3570K problem
digitall1982 kaže...

@volegradele 

posto imam isti proc i jedno 2-3 tjedna sam se igrao da bi dobio 24/7 stabilnost u svim mogucim situacijama kao i u bf3 mp, dat cu ti par savjeta pa probaj.

1. napon memorije ne ostavljaj na auto i obavezno stavi tocno onaj napon koji pise na plocici memorije, ni 0.01 vise ni manje.

2. disejblaj c1e, c3, c6, package c

3. obavezno u biosu iskljuci igpu, znaci integriranu graficku, jer i ona ima nekih par stanja sleep-a u kojim nekad nesto radi i povuce pomalo struje, i deinstaliraj je u windowsima (intel hd 4000 graphics) - ovo bi ti moglo biti rjesenje

4. iskljuci sve one opcije automatskog oveklokiranja kao sto su advanced turbo, optimized cpu oc i sl., ostavi samo turbo boost koji mozes stavit 4.2-4.3ghz bez greske, speedstep ukljuci, spread spectrum iskljuci

 

i jos nesto, ako ti se rusenje dogada samo u bf3, a u svim ostalim igrama i testiranjima kao prime95 nema gresaka onda probaj disejblat zvucnu na ploci, pa probaj bez nje. (takoder napravi uninstall u windowsima). ako se pokaze da je do nje onda uzmi neku za 50kn i vozi

 

Kolega hvala na dobrim savjetima,izgleda da je problem riješen,više se ne događa rušenje igre!!

Testirao sam s drugom grafikom jedan dan i bilo je sve OK,kad sam vratio svoju,evo več drugi dan sve klizi!!!!{#}(isključio sam iGpu)

Sad idem malo clockat,da vidim kakav je primjerak!!{#}

Hvala svima na dobrim savjetima!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 21:19 (volegradele).
11 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem

Kako si tocno rjesio ako se smije znati? {#}

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I5 3570K problem

nikako, vjerovatno ce komplet na bubanj :p

12 godina
offline
I5 3570K problem

Ne ide komplet na bubanj,cijeli tjedan radi bez greške,kao što rekoh prije,zamjenio sam grafike i kad sam vrati staru problema više nema,prije i poslje napravljen cleen instal grafičkih drajvera i friški Winsi instalirani skupa s igrom!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Ne ide komplet na bubanj,cijeli tjedan radi bez greške,kao što rekoh prije,zamjenio sam grafike i kad sam vrati staru problema više nema,prije i poslje napravljen cleen instal grafičkih drajvera i friški Winsi instalirani skupa s igrom!!

Znaci problem je bio u grafickoj?

 

Ili samo u driverima?

 

Ja sam isto odradio windows clean instal i ponovo 13.1 drivere, beta mi je radil probleme inace.

 

Sve u svemu drago mi je da si rjesio {#}

Što hladnije to bolje :)
12 godina
offline
I5 3570K problem

Vjerovatno je bio problem s drajverima,nije do procesora i nije bilo do nestabilnog OC!!{#}

AUDIOFIL
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Vjerovatno je bio problem s drajverima,nije do procesora i nije bilo do nestabilnog OC!!{#}

  Driverima cega? Grafike?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice