EKWB Predator New*

poruka: 8
|
čitano: 3.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Novi kuler od EKWB

Da li ste videli novi rashladni sistem od EKWB. Dolazi u dve verzije sa 240mm i 360mm radiatorom.

I to ne bilo koji radiator, u pitanju je po meni najbolji i najlepsi EKWB Coolstream PE.

Sistem se moze prosiriti i koristiti i za graficku i procesor. CPU Block je Supremacy MX. Malo slabija varijanta najboljeg bloka Supremacy EVO.

 

http://predator.ekwb.com/

 

Ja se razmisljam da predjem na ovo,...a?

Da ostavim H100 moj verni i stari. Da nataknem ovo na vrh kucista i jednim udarcem eliminisem najveci deo prasine od radiatora da ostaje u kucistu i buku tj da se ventilatori vrte na 1200-1300RPM sto je dovoljno za radiatore.

Ovo moze da drzi hladne graficku i procesor. Meni ne treba 45C. I 55-60C u tisini mi je dovoljno. A po 20% fabricki klokovane graficke ne mogu da rade na 60-65C posebno ne u tisini i posebno ne modeli sa potrosnjom 250-260W. Da li vam se svidja? Meni iskreno da.

Cene ce biti preko 200e ali ne mnogo. Zamene se creva stave se clear, crna, crvena, zamene se quick disconnect od Koolance ili Bitspower ne ovi vodoinstalaterski,

mada su ovi pouzdaniji.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 14:14 (eVGA-011).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
online
EKWB Predator New*

Zgodno izgleda, zanima me samo kako ce ovo "prosririvanje" ici u praksi tj. gdje ga odzracis kad pristekas jos nesto ?

Sto se tice cifre pise na sluzbenom WEBu 199EUR+PDV za 240mm i 239EUR+PDV za 360 verziju. S obzirom da nema donjih ventova za push-pull kombinaciju racunaj na jos 2-3 dodatna ventilatora za sendvich kombinaciju.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 14:28 (Lewis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: EKWB Predator New*

Kako nema dobrih, pa ovi Vardar su jedni od najboljih, tako bar ljudi kazu koji se bave time.

Kazu da su odlicni. Ima coveka koji ide svake nedelje kod nas za Madjarsku i moze da donese CORSAIR ventilatore veoma povoljno.

Oko 20e Twin Pack ako bas zatreba, ali sa kulerom dobijas 2 komada sa 240mmi 3 komada sa 360mm.

Kazu da je bolji od H110. Mada nije to glavni cilj, glavni cilj je odrzati sve ispod 60C a da nema buke uopste. 

To je jako tesko sa komponentama koje dosta trose. Sa ovim kulerom mislim da se moze izvuci max iz komponenti za 24/7 rad.

Mislim sta znaci maksimum, neki maksimum od koga imas stvarno vidljivo poboljsanje za svakodnevno koriscenje. 

Naravno ja sam mislio da zamenim fitinge i creva jer ja deblje ne volim, samo 10/13mm a i nema veze sto se tice performansi isto je.

 

Ja nemam opciju u mom kucistu za 360mm radiator. To je jedna od mana mog fantasticnog kucista koje volim vise od svega.

Toliko je lako za otvaranje sa onom kvakom da sam ja ceo front I/O panel zice izvukao napolje da ne smetaju kable management i palim komp na maticnu.

Otvoriti kuciste nije nikakav problem samo odskrinem gurnem ruku i to je to.

Takva su vrata da mogu i odskrinuta stajati na mestu kada moja 200MHz fabricki klokovana grafika krene da bljuje toplotu kakvu ne moze zamisliti. 

Ne pomaze nista ni 5 ventilatora. A kada otvoris stranicu 75C.

 

Pa bi ga ja stavio na krov ovako... i proturio creva kroz otvore na zadnjem kraju koji su za to.

Tako bi lakse svakih 2 meseca izneo kuciste na teresu i produvao sa dusterom radiator i ventilatore a kuciste ne bih ni otvarao dotle.

Cak vidis tu na zadnjoj strani imam kvadratic i za zice od ventilatora, pumpe, itd.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 23:55 (eVGA-011).
10 godina
online
Re: EKWB Predator New*
eVGA-011 kaže...

Kako nema dobrih, pa ovi Vardar su jedni od najboljih, tako bar ljudi kazu koji se bave time.

Kazu da su odlicni

 

 

 
Nisam reko "dobrih" nego "donjih" ventova. Znaci nema s donje strane ventove kao skuplj corsair cooleri koji dodju u kompletu push-pull kombinacije (znaci vent gore i dolje).

Znaci iskreno bi volio opciju ili sa 4 (6 u slucaju 360mm verzije) ventova i sa nula ventova tako da si svako kupi opciju koju zeli. Ja sam na mojim H80i zamjenio corsair ventove sa 4 noctua venta tako da mi oni njihovi standardni stoje nekoristeni a platio sam ih. Da je bilo opcije bez ventova sigurno bi je uzeo ali kome bi oni tada prodali svoje bucne corsair ventove :D.

Znaci trebalo bi biti 3 opcije:

1. Bez ventova
2. Samo jedna strana ventovi
3. Obje strane

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
neaktivan
offline
Re: EKWB Predator New*

Eh sada, pa ko daje ventilatore za push-pull kombinaciju sa kulerom.

Kada ti ventilatori kostaju preko 10e komad i kada su razlike 3-4C.

Drugo sa dobrim vodenim hladjenjem ventilatori sa obe strane nisu uopste potrebni, to je vise bilo ovako za H50 i H70 kada su se pojavili sa 120mm radiatorom i kada je svaki stepen bio vazan.

Neka stave 2 na 240mm i 3 na 360mm i to je to.

 

Jedino sto sam ja voleo da su izbrali onu drugu vrst Supremacy MX CPU bloka koji nema providne stranice nego je skroz crn, izgledaju isto.

A svidja mi se to je EKWB isao sa ribbon kablovima na ventilatorima ovim, ne neki sleeve.

Videcemo kako ce se pokazati, mislim da ima i besplatno ekspres slanje za ljude koji se prijave za preorder.

10 godina
online
Re: EKWB Predator New*
eVGA-011 kaže...

Eh sada, pa ko daje ventilatore za push-pull kombinaciju sa kulerom.

 Corsair ?

Moja oba H80i su dosla sa po dva venta za push-pull

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
neaktivan
offline
Re: EKWB Predator New*
Lewis kaže...
eVGA-011 kaže...

Eh sada, pa ko daje ventilatore za push-pull kombinaciju sa kulerom.

 Corsair ?

Moja oba H80i su dosla sa po dva venta za push-pull

Gde nadje taj jedan jedini cooler, xeee xeee... Znaci od toliko kulera ja nisam zapamtio sem sto su ljudi stavljali push-pull na 120m radiatorske AIO kulere jer drugacije ne moze.

To je krajnost... Ima i druga krajnost, jedan model nije imao nijedan ventilator, CORSAIR isto. Tri ventilatora i to dobra daju od kojih svaki kosta 16-17e. To je 60e gube na svakom kuleru.

A neki ljudi pitaju da stave bez ventilatora pa da bude jeftinije, e sada ne mozes svima ugoditi. Najlogicnije je da stave ono najbitnije a to je 3 komada ili 2 zavisno od kulera.

Neki ljudi nemaju mogucnosti ni mesta za push-pull samim tim bacaju ventilatore koje prodaju, koji su jako trazeni i kostaju dosta. 

 

Ja predlozio da izbace i EKWB Predator 360 Black Edition.

On bi trebao da ima crne ventilatore umesto sivih, i umesto Supremacy MX da je unutra Supremacy Evo Acetal + Nickel i da cena bude malo veca.

Verujem da bi ljudima i to odgovaralo.

 

Jos razmisljam kojim bi drzacima mogao na krov da ga stavim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 23:50 (eVGA-011).
12 godina
neaktivan
offline
EKWB Predator New*

Evo ovo je prvi i jedini valjda video za EKWB Predator, verzija 240...

 

 

Kao sto vidite u poredjenju sa svakim drugim AIO systemom slicnim i razlicitim izgleda mnogo jace i izdrzljivije od njih.

Posebno ovaj deo koji spaja pumpu, radiator i reservoir, koriscena su neka unapredjenja koja znacajno smanjuju vibracije ove pumpe a kazu i da se ne greje.

Mada klasican EKWB DDC hladnjak se moze nadograditi. Sve je na mestu, nema nepotrebnih i suvisnih detalja, dekoracija, plasticnih rasklopivih delova.

Recimo H220X koji je prvi ovakav kuler je imao problem jer je reservoir umeo da puca, zato mislim da je ovde i bolje sto nisu isli na transparentni reservoir.

Fenomenalan kuler bar ovako na prvu. Najvise me interesuju rezultati obe verzije CPU+GPU. 

Kazu krajem Septembra i pocetkom oktobra krece normalna prodaja.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice