Zračenje i zdravlje

poruka: 41
|
čitano: 45.437
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

Bok svima, zanima me koliko je opasno zračenje od mobitela,telefona,routera sa wirleess antenom,kompjutera i tv-a koji su mi u sobi?...Koliko je to zapravo opasno i dali će utjecati na moje zdravlje?...Hvala unaprijed...:)

14 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

Ja imam u stanu 3 tv-a jedan odmah preko puta kreveta router mobitel stalno furam u depu  komp pored kreveta i jos sam ziv i zdrav

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zračenje i zdravlje
Skizzy kaže...

Ja imam u stanu 3 tv-a jedan odmah preko puta kreveta router mobitel stalno furam u depu  komp pored kreveta i jos sam ziv i zdrav

  Kažu da baš nije preporučeno držat mobitel u đepu...

14 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

A znam al j*g nemam kud s njim :(

13 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

Zracenje od mobitela je minimalno dok ne razgovaras, naime dok ga drzis na uhu, ono moze ostetiti neurone(nakon nekog vremena i dugih razgovora). Lcd i plazma ekrani zrace jos manje, dok start CRT ekrani zrace ko sam vrag. Tako da su informaticke ucionice u HR dosta opasne ;). Wireless moze stetiti samo ako ide direktno i konstantno kroz tebe, to ponekad(Rijetko) moze i usporiti internet vezu xD

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zračenje i zdravlje
yeo kaže...

Zracenje od mobitela je minimalno dok ne razgovaras, naime dok ga drzis na uhu, ono moze ostetiti neurone(nakon nekog vremena i dugih razgovora). Lcd i plazma ekrani zrace jos manje, dok start CRT ekrani zrace ko sam vrag. Tako da su informaticke ucionice u HR dosta opasne ;). Wireless moze stetiti samo ako ide direktno i konstantno kroz tebe, to ponekad(Rijetko) moze i usporiti internet vezu xD

 

A ruter je pored mene...nejde baš direktno kroz mene......a kolko je to sve šteto za zdravlje?...

14 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

Nece ti nista biti.

Vise se ti brini da se ne navuces na drogu alkohol i ta sr*nja to ti jedino jako moze ugrozit zdravlje a ovo je zanemarivo

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zračenje i zdravlje
Skizzy kaže...

Nece ti nista biti.

Vise se ti brini da se ne navuces na drogu alkohol i ta sr*nja to ti jedino jako moze ugrozit zdravlje a ovo je zanemarivo

Na to se sigurno neću navuć...hehe..hvala..;))

13 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

ma to se sve zapravo jos nezna, samo nagadjanja. Od lijecnika(radiologa)preko 50 godina cut ces da je to jako opasno i da cemo svi umrijet, dok tvrtke( nokia ponajvise) stalno podmece informacije da su to gluposti i da je to zracenje zanemarivo. Mi smo svi zrtve i posrednici globalnog rata za novac, i nemozemo nista ucinit, jer nas to sve okruzuje, imali mi mobitel ili ne, tv...

Router nebi trebao uzrokovati nikakve probleme, kao i mobitel :)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zračenje i zdravlje
yeo kaže...

ma to se sve zapravo jos nezna, samo nagadjanja. Od lijecnika(radiologa)preko 50 godina cut ces da je to jako opasno i da cemo svi umrijet, dok tvrtke( nokia ponajvise) stalno podmece informacije da su to gluposti i da je to zracenje zanemarivo. Mi smo svi zrtve i posrednici globalnog rata za novac, i nemozemo nista ucinit, jer nas to sve okruzuje, imali mi mobitel ili ne, tv...

Router nebi trebao uzrokovati nikakve probleme, kao i mobitel :)

  Ahaa....a čuo sam da kučište od kompjutera dosta zrači..jel to istina?...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zračenje i zdravlje
blackchoco kaže...

Bok svima, zanima me koliko je opasno zračenje od mobitela,telefona,routera sa wirleess antenom,kompjutera i tv-a koji su mi u sobi?...Koliko je to zapravo opasno i dali će utjecati na moje zdravlje?...Hvala unaprijed...:)

To zračenje od mobitela je nula s usporedbom zračenja od starog CRT TV-a......a komp kao cjelina ima nula zračenja i router sa wireless-om ima istu količinu zračenja kao radio daljinski upravljač za one male autiće....dakle ništa od navedenog nema baš neku štetnu ili čak smrtonosnu količinu zračenja

 

jedino ako imaš mikrovalnu pećnicu na glavi i da ju napraviš da radi sa otvorenim vratima....e to je već štetno zračenje, ali je to potpuno druga vrsta zračenja od elektroničkih komponenti

 

Zaključak:

 

  • ništa od navedenih predmeta nema štetnu ili čak smrtonosnu količinu i jačinu zračenja..........osim CRT TV-a (slika)
     
Good moaning!...Will you please stop bonging the bill...I will go out the bock pissage................IN GAME: IWEK91
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zračenje i zdravlje
Krešo91 kaže...
blackchoco kaže...

Bok svima, zanima me koliko je opasno zračenje od mobitela,telefona,routera sa wirleess antenom,kompjutera i tv-a koji su mi u sobi?...Koliko je to zapravo opasno i dali će utjecati na moje zdravlje?...Hvala unaprijed...:)

To zračenje od mobitela je nula s usporedbom zračenja od starog CRT TV-a......a komp kao cjelina ima nula zračenja i router sa wireless-om ima istu količinu zračenja kao radio daljinski upravljač za one male autiće....dakle ništa od navedenog nema baš neku štetnu ili čak smrtonosnu količinu zračenja

 

jedino ako imaš mikrovalnu pećnicu na glavi i da ju napraviš da radi sa otvorenim vratima....e to je već štetno zračenje, ali je to potpuno druga vrsta zračenja od elektroničkih komponenti

 

Zaključak:

 

  • ništa od navedenih predmeta nema štetnu ili čak smrtonosnu količinu i jačinu zračenja..........osim CRT TV-a (slika) 

  Nadam se da je to sve isitna šta si rekao..hehe..sad mi je lakše..;))..Hvala..

10 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

Evo da ne otvaram novu temu, postavit ću pitanje u ovu staru.

 

Zanima me zrači li satelitska antena? Vip je postavio satelitsku antenu na susjedovu kuću, 4 metra od moje kuće, tvrde da ne zrači?!

Zna li netko malo više o tome? Tanjur od antene mi je okrenut prema kući.

15 godina
offline
Zračenje i zdravlje

Satelitske antene su prijemnici, znaći nema opasnosti od zračenja. {#}

Tko visoko leti, štedi gorivo.
12 godina
offline
Zračenje i zdravlje

Vise dnevno pokupis kozmickog zracenja nego radiolog u 8 sati radnog vremena, tako da sva ta ''mini'' zracenja su beznacajna.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

Ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 12:34 (Dancy147).
16 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

Ovo je zanimljiva tema u kojoj nedostaje malo "stručne" ruke.

 

Pa krenimo redom.

 

1. Netko je napisao da zračenje mobitela može oštetiti neurone prilikom razgovora. To je malo vjerojatno ako mislite da će to zračenje uzrokovati oštečenja DNA koja će dovesti do tumora. Zašto? Neuroni se, za razliku od nekih drugih stanica u mozgu (glija), ne dijele (barem ne u svim dijelovima mozga - iznimka je hipokampus). Ako se neuroni ne dijele, njihova DNA će biti prilićno stabilna i ne bi se trebale dogoditi mutacije koje bi dovele do tumora. S druge strane, u mozgu se stvara mnogo neurotransmitora koji su ili proteini ili aminokiseline ili neka treća skupina kemijskih molekula. Ono što je bitno za te proteine je da je za njihovu sintezu potrebna mRNA, mala kiselina koja se prepisuje sa DNA. Da skratim priću - zračenje mobitela bi vam moglo utjecati (iako zasad ne postoje dokazi ali postoje kohortne studije i vrlo dobre teorije) na pamčenje, koncentraciju, promjenu raspoloženja itd. U Velikoj Britaniji je prije 3 mjeseca donesena PREPORUKA od strane njihovog ministarstva zdravlja da djeca ne bi smjela koristiti mobitele zbog dokaza koji ukazuju na to da ti isti uzrokuju poremečaje pažnje i koncentracije kod djece koja ga koriste.

2. Mogu li dobiti tumor mozga zbog korištenja mobitela? E tu dolazimo do one druge vrste stanica koje se nalaze u mozgu - glija stanica. Glija stanice su izrazito metabolički aktivne, aktivno se dijele, rastu, multiciplraju itd. Njihova DNA se stalno mijenja, umnaža, kondenzira itd, što ih čini osjetljivije na zračenje. Vjerojatno ste čuli za neke tumore mozga kao npr. Multiformni glioblastom (dobro šalim se, vjerojatno niste) ili maligni astrocitom itd. Svi ti tumori nastaju od glija stanica. Vrlo su rijetki tumori od neurona (a ako i nastanu od njih, češće su upletene stanice koje oblažu aksone neurona...). Niste nikada čuli da je netko dobio tumor na srcu jel tako? (dobro možda jeste, ali se onda vjerojatno bavite medicinskom strukom) Ali ste sigurno čuli da je netko imao leukemiju ili karcinom debelo crijeva. Stvar je u tome da se miociti srca (mišićne stanice koje grade srce) više ne dijele. Nikada! Imate ih toliko koliko imate i to je to! Zato na srcu nema tumora, ni benignih (samo je jedna iznimka - miksom) ni malignih. S druge strane, stanice koje se nalaze u krvi se jako jako jako brzo dijele i zato ima puno limfoma i leukemija.

3. Dobro, ali svi govore da je to zračenje niske energije i da zbog svoje valne duljine itd ne može utjecati na ljudska tkiva? Kod ovakvih stvari morate uzeti jednu stvar u obzir. To je samo teorija! Pretpostavlja se da to zračenje ne bi trebalo imati utjecaja na biološka tkiva. Važno je i to da se veoma teško može provjeriti ima li neko zračenja utjecaja na moj 2.neuron vidnog puta itd. Važno je i to da mi mobitele koristimo desetlječima (neki od nas će ga koristiti doslovce cijeli svoj život) i da je to jako mnogo vremena kroz koje čak i veoma mala energija koncentrirana u jedno veoma malo područje (ljudski mozak) može imati poguban utjecaj. S druge strane - istraživanja utjecaja zračenja traju 2-3 godine, neke po 7-8. Postoji jedna velika prospektivna studija nedavno pokrenuta u Velikoj Britaniji koja če trajati 20 godina, a istraživat če utjecaj zračenja na čovjeka. Dokazano je da taj potpuno "benigni" WiFi utječe na klijanje sjemenki biljaka. Zamislite, obični WiFi kod sjemenaka statistički značajno smanjuje postotak klijanja. Fascinantno.

A kako tek utječe na plodnost kod ljudi? Tko zna.

 

Poruka za kraj: mobitele ne nosite u džepu (posebno muškarci), NIKADA ne spavajte blizu njih (zračenje pada kvadratom udaljenosti + neka se nađe još koji zid između vas:P), pokušajte koristiti žičane slušalice i ako ih morate nositi sa sobom - nosite ih u ruksaku, torbici koja je daleko od vaših genitalija ili kako ja radim - u malenom džepu na ramenu u jakni.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 12:24 (2029.MN4).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zračenje i zdravlje

Ok.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 12:34 (Dancy147).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zračenje i zdravlje

Ne

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zračenje i zdravlje

ok,hvala

10 godina
protjeran
offline
Zračenje i zdravlje

Ja sam primjetio da mi smeta zračenje rutera i mobitela. Isključim wirelles na ruteru kad god mi ne treba, ali kad je uključen osjećam kao da mi nešto polagano prži mozak. Najgore je kada ga zaboravim isključit navečer pa se budim kao zombi. 

Sistem stvara morone, zatim ih prezire kao besmislene i nagrađuje "nadarenu manjinu" zbog njihove ekskluzivnosti
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 22:53 (Anarchist Prince).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zračenje i zdravlje

Najgore je kad ga zaboravim isključit pa mirno spavam isto kao i kad je uključen....

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
odjavljen
offline
Zračenje i zdravlje

Ima ljudi kojima wireless zracenje dosta smeta, danas cu probati iskljuciti ruter, mozda se probudim ujutro nikad svjeziji.

 

Mada recimo zracenje koje izlazi iz mobitela i wireless-a su mikrovalovi, dakle valovi na cijem principu radi mikrovalna. Mikrovalovi uzrokuju titranje molekula vode zato se i hrana koja je u mikrovalnoj grije, a recimo da stavite komad papira nece se zgrijat.

 

Tokom razgovora mozete osjetiti grijanje uha, a to je upravo zbog tih mikrovalova posto je ljudsko tijelo vise od 50% izgradjeno od vode.

http://isvijet.com.hr
12 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

Najvise bi se trebali bojati reptitora ili antena za mobilne uredjaje koje postavljaju na razna mjesta dimnjake,zgrade i sve ih je vise odnosno sto je vise operatera to je i vise tih antena imao sam prilika vidjeti da su stavljali na takva mjesta da prakticki nebi nikad reko da bi bila tamo npr. rina/žljeb cak znaju ofarbati da prekriju antenu da nije uocljiva a to inace prakticiraju u centru grada naravno te antene nisu prijavljene niti ih se provjerava odnosno ne provjerava se njihova jacina i vjerojatno ne zadovoljavaju uvjete. Također ako ste van grada i slab je signal odnosno daleko ste od repetitora mobitel tada vise zraci dakle mobitel najmanje zraci u gradu gdje je najbolji signal.Sto se tice bezicne mreze wirleess u prirucniku vam pise da vise od 2m bi trebao biti udaljen od tijela sto vam sve govori, to bi se pogotovo trebalo odonositi za malu djecu. Mnogo puta sam citao i cuo da wirleess mreza moze biti uzrocnik poremecaja spavanja ako imate ruter u sobi gdje se spava. 

Umjetna inteligencija se ne može suprotstaviti prirodnoj gluposti
15 godina
offline
Zračenje i zdravlje

Sjećam kada sam dobio prvi mobitel 2006. godine i kada bih ga držao u džepu od hlača (desna strana) da bih vrlo brzo osjetio nekakvu laganu bol u desnoj nozi. A mislim da bi to isto osjetio i kada bih mobitel stavio u lijevi džep, ali jasno, tada bi me boljelo u lijevoj nozi. I to je trajalo možda 6 mjeseci i onda je prestalo. Valjda sam se navikao i također kada bih samo malo duže (5 minuta) razgovarao na mobitel ("glupi") uho bi mi se zažarilo. Sada to više nije slučaj kada imam Xperiu Mini, ali doduše, ne pamtim kada sam razgovaro zadnji put duže od 3 minute.

 

A Wi-Fi na modemu redovito gasim kada se ne koristi, ali nisam primjetio da mi smeta. Samo tome treba biti dugo izložen da bi se dogodile nekakve promjene. Ne znam koliko dugo, ali vjerujem da je svima jasno da se ništa neće dogoditi u par sati izloženosti. To su valjda u pitanju godine neprekidnog izlaganja "bombardiranjem" Wi-Fi i drugih bežičnih signala.

 

Ali opet, sve se to "nakupi" jer smo stalno "bombardirani" sa raznoraznim elektromagnetskim/radio valovima raznih frekvencija i to sigurno negativno utječe na zdravlje ljudi, a i ostalih živih bića. Pokazati će samo vrijeme u kojoj mjeri stvarno šteti.

16 godina
moderator
offline
Re: Zračenje i zdravlje
Anarchist Prince kaže...

Ja sam primjetio da mi smeta zračenje rutera i mobitela. Isključim wirelles na ruteru kad god mi ne treba, ali kad je uključen osjećam kao da mi nešto polagano prži mozak. Najgore je kada ga zaboravim isključit navečer pa se budim kao zombi. 

Edge kaže...

Ima ljudi kojima wireless zracenje dosta smeta, danas cu probati iskljuciti ruter, mozda se probudim ujutro nikad svjeziji.

 

Mada recimo zracenje koje izlazi iz mobitela i wireless-a su mikrovalovi, dakle valovi na cijem principu radi mikrovalna. Mikrovalovi uzrokuju titranje molekula vode zato se i hrana koja je u mikrovalnoj grije, a recimo da stavite komad papira nece se zgrijat.

 

Tokom razgovora mozete osjetiti grijanje uha, a to je upravo zbog tih mikrovalova posto je ljudsko tijelo vise od 50% izgradjeno od vode.

ROTFL! WiFi da vam prži mozak?! Wi-fitis je umišljena "bolest". {#} Napravite double-blind eksperiment (dakle, da ni vi ni bilo koja osoba koja je u kontaktu s vama ne zna je li uključen WiFi) pa ćete vidjeti da nema veze je li WiFi uključen ili ne, tj. sami sebi ćete dokazati da na temelju "simptoma" ne znate kad je WiFi uključen, a kad nije.

15 godina
neaktivan
offline
Zračenje i zdravlje

 

Rage Against the Machine i Limp Bizkit <3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zračenje i zdravlje
2029.MN4 kaže...
[...]
Dokazano je da taj potpuno "benigni" WiFi utječe na klijanje sjemenki biljaka. Zamislite, obični WiFi kod sjemenaka statistički značajno smanjuje postotak klijanja. Fascinantno.

Možda si stručan u području medicine, ali fizika ti nije jača strana. Zračenje koje mijenja strukturu kemijskih spojeva je ionizirajuće zračenje. Da bi zračenje bilo ionizirajuće, ono mora moći izbiti elektron iz valentne ljuske atoma/molekule, na taj način ga ionizirajući. Kao najmanja prva ionizacijska energija koja može uzrokovati ionizirajuće zračnje se uzima 10 eV.

 

Relacijom E=hc/λ, se može izračunati da je za takvu energiju potrebno zračenje valne duljine 124 nm što spada u UV zračenje. Neionizirajuće zračenje (u koje spada i mikrovalno zračenje) se može apsorbirati u raznim oblicima, ali ne može mijenjati strukturu kemijskih spojeva. To nije teorija, postoje fizikalni zakoni koji dokazuju da takvo zračenje ne može imati dovoljnu energiju da može mijenjati kemijske spojeve.

 

Organska tkiva mikrovalno zračenje apsorbira u obliku topline. Ali to je toliko minorna opasnost da je opasnije izaći van na sunce (sa zaštitom od UV zraka) nego razgovarati na mobitel jer ćete se više ugrijati na suncu nego od mobitela ili routera.

 

P.S. - "istraživanje" utjecaja wifi-ja na klijanje sjemenki je provedeno od strane petero 15-godišnjakinja, naravno bez ikakvih kontrolnih varijabli ili validne metodologije. Može proći kao zanimljivost ali ne i kao referenca za rasprave.

Edge kaže...

Ima ljudi kojima wireless zracenje dosta smeta, danas cu probati iskljuciti ruter, mozda se probudim ujutro nikad svjeziji.

 

Mada recimo zracenje koje izlazi iz mobitela i wireless-a su mikrovalovi, dakle valovi na cijem principu radi mikrovalna. Mikrovalovi uzrokuju titranje molekula vode zato se i hrana koja je u mikrovalnoj grije, a recimo da stavite komad papira nece se zgrijat.

 

Tokom razgovora mozete osjetiti grijanje uha, a to je upravo zbog tih mikrovalova posto je ljudsko tijelo vise od 50% izgradjeno od vode.

Jedino što router šalje EM valove snage 0.5 W, a mikrovalna snage 700 W. Razlika je i što je u mikrovalnoj zračenje koncentrirano na objekt, a router raspršuje valove u obliku sfere umjesto da ih koncentrira. Ta činjenica plus 1400 puta manja snaga = nikakav utjecaj na čovjeka.

 

Tokom razgovora osjetiš grijanje uha jer mobitel aktivno radi. Kao i svaki uređaj s elektronikom, i mobitel disipira toplinu prouzrokovanu strujom koja nailazi na otpor milijuna tranzistora u njemu. Probaj držati ekran mobitela upaljenim pola sata, bez da išta radiš na mobitelu, pa ga opipaj. Uostalom, mobitel konstantno emitira EM zračenje pa se ne zagrijava kad je ekran isključen jel?

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2013 12:49 (i_rambo_plache).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zračenje i zdravlje
i_rambo_plache kaže...

Možda si stručan u području medicine, ali fizika ti nije jača strana. (fizika mi zapravo je jača strana, nuklearna i radiologija su mi najdraži predmeti tako da...) Zračenje koje mijenja strukturu kemijskih spojeva je ionizirajuće zračenje (ne moraš promijeniti strukturu molekule u biološkom sustavu da bi ona drugačije funkcionirala npr. neki enzimi djeluju samo pri određenom pH (npr pepsin), neke pri točno određenoj temperaturi (signalne molekule fagocita kad imate vručicu utjeću na ubrzavanje kemotaksije itd. Dakle, za ometanje funkcije izrazito osjetljivog moždanog tkiva zračenje vrlo vjerojatno ne mora biti ionizirajuće da bi ošetilo funkciju. Recimo samo da povišenjem temperature intrakranijalno dovedeš do toga da neki enzimi zaduženi za popravak DNA jednostavno sporije ili slabije počnu raditi. Ili uzrokuješ vazodilataciju u određenom dijelu mozga, tamo dovedeš više kisika koji ako se ne koristi stvori višak kisikovih radikala koji bi opet mogli raditi problem - ako ništa od vazodilatacije bi te mogla zabolit glava. Izlaganje suncu (osim ekstremnih situacija) neće povisiti temperaturu intrakranijalno.)

Relacijom E=hc/λ, se može izračunati da je za takvu energiju potrebno zračenje valne duljine 124 nm što spada u UV zračenje. Neionizirajuće zračenje (u koje spada i mikrovalno zračenje) se može apsorbirati u raznim oblicima, ali ne može mijenjati strukturu kemijskih spojeva. To nije teorija, postoje fizikalni zakoni koji dokazuju da takvo zračenje ne može imati dovoljnu energiju da može mijenjati kemijske spojeve. - kao što sam rekao - ne mora promijeniti kemijsku strukturu da bi djelovalo. Dovoljna je apsorpcija energije...

 

Organska tkiva mikrovalno zračenje apsorbira u obliku topline. Ali to je toliko minorna opasnost da je opasnije izaći van na sunce (sa zaštitom od UV zraka) nego razgovarati na mobitel jer ćete se više ugrijati na suncu nego od mobitela ili routera. - nije baš tako...

P.S. - "istraživanje" utjecaja wifi-ja na klijanje sjemenki je provedeno od strane petero 15-godišnjakinja, naravno bez ikakvih kontrolnih varijabli ili validne metodologije. (LOL, u Sciencu i Natureu, kao i u The New England Journal of Medicine su objavljivani radovi sa strašnom metodologijom pa su nakon 10-ak godina opovrgavani "kao zeznuli smo se". Jedna od NAJVEČIH zabluda medicine u POVIJESTI je Framingamska studija koja u osnovi govori da kolesterol uzrokuje kardiovaskularne bolesti. Danas se to mijenja u potpunosti a bili smo više od nekoliko desetlječa u zabludi... Tih primjera je na stotine tisuća... Tako da se nemoj previše pouzdat u "metodologiju", nije ona uopće toliko bitna.. Je, ali ne toliko.

 

Jedino što router šalje EM valove snage 0.5 W, a mikrovalna snage 700 W. Razlika je i što je u mikrovalnoj zračenje koncentrirano na objekt, a router raspršuje valove u obliku sfere umjesto da ih koncentrira. Ta činjenica plus 1400 puta manja snaga = nikakav utjecaj na čovjeka. A dobro, uzmi u obzir da to zračenje traje kontinuirano, ponekad i 24 sata na dan. Mikrovalnu koristiš 5-10 min...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zračenje i zdravlje
P.S. - "istraživanje" utjecaja wifi-ja na klijanje sjemenki je provedeno od strane petero 15-godišnjakinja, naravno bez ikakvih kontrolnih varijabli ili validne metodologije. Može proći kao zanimljivost ali ne i kao referenca za rasprave. LOL

Pa na linku koji si dao sam je istraživanje koje nisu radile samo djevojčice nego i sveučilište u Wageningenu, tako da... Gdje ima dima ima i vatre. Pravi znanstvenik nikad ne odbacuje nešto kao nemoguće samo zato što njemu samome ne odgovaraju dokazi (ili kako kažeš ti - njihov nedostatak)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice