Vaše mišljenje u vezi posla

poruka: 15
|
čitano: 12.775
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje u vezi posla

Evo da započnem jednu temu, u velikoj nedoumici sam.

Znači radi se o ovome, trenutno sam zaposlen u javnim radovima grada (Sinja), radim na 3 mj ugovor potpisao 1.8.2012. i onda navodno bi trebao raditi još 3 mj u proljeće ako ne nađem drugi posao.

Bio sam u Linksu na probnom radu, 3 dana, kao serviser, i odlučili su me zaposliti, samo što je problem, ja živim u Sinju, a put za split autobusom samo radnim danima (5 dana na tjedan) mi je dosta skup, 20 kn karta za jedan smjer, a na javnim radovima nemam troškova nikakvih.

Evo da dam par crtica o oba posla:

 

Javni Radovi (+ i -) (2194kn)

 

+Nema troškova puta/marende(gableca)

+Plaća stiže uredno bez kašnjenja, odugovlačenja itd

 

-Ne radim skoro ništa a živim pod principom "radi i zaradi"

-Kratko vrijeme rada (3-6 mj)

-Kolegijalnost na poslu 0 bodova

 

Links (2500/3000kn)

 

+Ugovori za rad od 6 mj pripravnički, nakon toga 6 mj standardno pa za stalno

+Stimulacije na plaću s obzirom na posao

+Obožavam taj posao i to mi je životni san za raditi

 

-Troškovi puta i marende

 

 

Inače obožavam se baviti i informatikom i elektrotehnikom, u bilo kojem smislu, to me odavno zanima, san mi je bio raditi posao servisera u nekoj većoj informatičkoj firmi, kao što je npr Links.

Sad mene jede, ako budem pristao na posao u Linksu, što će najvjerojatnije i biti, oko 800 kn mi ide samo na put, oko 400 na marendu, ako kupujem tamo, tako da mi ostaje prvih 6 mj po cca 1300 kn za mene.

Možete mi dati vaše subjektivno i objektivno mišljenje što bi bilo pametnije, koju odluku donijeti u vezi poslova? Svaki komentar i savjet je dobrodošao :)

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
15 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje u vezi posla

Samo cu komentirati o tvom misljenju da je posao servisera "dream job". Ja sam otisao na praksu jos u devetom razredu osnovne skole, i tokom cijele srednje skole radim u servisu. Smucice ti se. Vjeruj mi. Svaki dan popravljati kante mozda na papiru izgleda dobro ali ja kada me neko pita da li zelim da popravim PC licno za novce uvijek odbijem, jer jednostavno sam zamrzio sve sto se u sevisu moze zamrziti. Znam napament kljuceve za xp, office 2003-7... muka mi je i sada dok pisem ovaj tekst iz servisu u kojem radim.

 

Edit: Mozda je tako na svakom poslu, nemam nikakvog veceg radnog iskustva da znam. Barem mi je drago sto zavrsavam sa ovim za par dana jer odo na faks.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2012 21:03 (Arxi).
13 godina
odjavljen
offline
Vaše mišljenje u vezi posla

O ovome bi trebao dosta razmislit.

 

Ako živiš sa roditeljima onda Links. Kasnije će ti bit i veća plaća i radit ćeš duže, jer ,koliko sam skužio, na javnim radovima još samo 3-6 mjeseci.

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vaše mišljenje u vezi posla

Odi tamo di imaš jaču vezu. Što si po struci?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaše mišljenje u vezi posla
Arxi kaže...

Samo cu komentirati o tvom misljenju da je posao servisera "dream job". Ja sam otisao na praksu jos u devetom razredu osnovne skole, i tokom cijele srednje skole radim u servisu. Smucice ti se. Vjeruj mi. Svaki dan popravljati kante mozda na papiru izgleda dobro ali ja kada me neko pita da li zelim da popravim PC licno za novce uvijek odbijem, jer jednostavno sam zamrzio sve sto se u sevisu moze zamrziti. Znam napament kljuceve za xp, office 2003-7... muka mi je i sada dok pisem ovaj tekst iz servisu u kojem radim.

 

Edit: Mozda je tako na svakom poslu, nemam nikakvog veceg radnog iskustva da znam. Barem mi je drago sto zavrsavam sa ovim za par dana jer odo na faks.

Ne razumiješ moj kontekst u kojem sam rekao da mi je to dream job, ja to ŽELIM raditi, i radim privatno već 5-6 god okolno servisiram računala, nije mi to nikakav problem, nagledao sam se i ja svačega, od ljudi koji se uistinu kuže u kompove sa dobrim temperamentom od onih koji lete sa noževima na tebe... Tako da mi to ništa nije strano, ova 3 dana kao da sam boga vidio, jednostavno, paše mi taj posao, nije da sam za luda rekao da mi je to dream job, jer otkad znam za sebe obožavam prčkat oko elektrotehnike/elektronike, i nebih rekao da ću se tek tako lako zgroziti od posla jelte, kao što masa njih već je....

 

@NFSTheRun2013

 

Nemam nigdje vezu, po struci sam automehaničar, tako da mi je ovo uistinu jedinstvena prilika

 

@footballer

 

Da, živim sa roditeljima, jer da ne živim s njima, nebi uopće razmišljao o linksu, jer nebi mogao ni preživjet od toga... I da, na javnim radovima mogu raditi od 3 do 6 mj, zakonski 6 mj, al tko zna kad će opet zvat, jer ima pauza, sad do 11. mj bi trebao radit pa u proljeće (3,4,5. mj valjda) opet počet na 3 mj...

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2012 21:13 (AbeDomeNuS).
15 godina
online
Re: Vaše mišljenje u vezi posla
AbeDomeNuS kaže...
.., ja to ŽELIM raditi, i radim privatno već 5-6 god okolno servisiram računala, nije mi to nikakav problem,..

 -zato se zaposli u 'Javni Radovi'. Uštedjet ćeš, nećeš gubiti vrijeme na prevoz. .. i moći ćeš (za to vrijeme)nastaviti s fušem (jer radeći u servisu bi bilo 'neprofesionalno' fušariti u branši..). Tad ćeš i dalje voljeti taj posao.

 

btw ni ginekologija nije bajna. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaše mišljenje u vezi posla
ihush kaže...
AbeDomeNuS kaže...
.., ja to ŽELIM raditi, i radim privatno već 5-6 god okolno servisiram računala, nije mi to nikakav problem,..

 -zato se zaposli u 'Javni Radovi'. Uštedjet ćeš, nećeš gubiti vrijeme na prevoz. .. i moći ćeš (za to vrijeme)nastaviti s fušem (jer radeći u servisu bi bilo 'neprofesionalno' fušariti u branši..). Tad ćeš i dalje voljeti taj posao.

 

btw ni ginekologija nije bajna. {#}

Ja sam sad ZAPOSLEN u javnim radovima, uglavnom, želio bih pobjeć od tu samo zato jer je nikakav posao, i ne paše mi u nikakvom pogledu, a to što radim u fušu, ne radim mjesečno 50 kompova, napravim ponekad nešto, makar se znalo zalomit dobrih 30 komada u mjesec dana da bude, sad je slabo, ljudi nemaju love tako da mi to i donekle otpada jelte...

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
15 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje u vezi posla

I meni je servisiranje računala bija posa iz snova, a onda sam poće da radim taj posa. Stalno vozikanje po terenu; popravak kvarova po firmama gdje ljudi namjerno naprave neki kvar jer im se neda radit (npr. brisanje sistemskih foldera/fajlova, čupanje kablova, izmišljenih kvarova, itd.); popravci do 3h navečer jer poslovnoj ili privatnoj mušteriji komp. treba da radi sutradan ujutro; susretanje s svim normalnim,nenormalnim i abnormalnim problemima; papirologija!; nakon instalacije softvera ili servisa određenog elektroničkog uređaja ubuduče odgovaraš za bilo koji kvar na njemu(tako bar ljudi misle); itd.

Puno stresan posa je to bio, bar za mene. Doša sam do faze gdje popravljam problem s touchpadom 1 sat(provjera drivera, hardvera, biosa, i koji već đava) a na kraju tipka površ tochpada bila isključena{#}{#}{#}

Zato tko got mi kaže da je serviser ili želi biti, žalim ga i znam da mu nije lako(bar onima koji imaju posla preko glave).

14 godina
offline
Re: Vaše mišljenje u vezi posla
Ja bi reko go for it! Probaj nije u lovi sve...zar nema mjesecna karta pa da ti bude jeftinije? I vjerovatno ima ljudi koji rade u splitu pa se povezes s njima! uzmi posao pa se mozda vidimo ja cesto dodem do linksa nesto uzet! Tamo u kineskom zidu jel tako!?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaše mišljenje u vezi posla
AbeDomeNuS kaže...

Ja sam sad ZAPOSLEN u javnim radovima, uglavnom, želio bih pobjeć od tu samo zato jer je nikakav posao, i ne paše mi u nikakvom pogledu, a to što radim u fušu, ne radim mjesečno 50 kompova, napravim ponekad nešto, makar se znalo zalomit dobrih 30 komada u mjesec dana da bude, sad je slabo, ljudi nemaju love tako da mi to i donekle otpada jelte...

Označeno zelenom bojom je najbitnija stavka u svemu. Osim tih subjektivnih osjećaja, sjedni i razmisli o objektivnim stvarima tipa mogućnosti učenja, usavršavanja i napredovanja na oba posla. Nitko od nas nasumušnih mulaca s interneta ti ne može reći št da napraviš. Možemo ti reći što bi svatko od nas napravio. Ja bih otišao u Links bez imalo razmišljanja.

14 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje u vezi posla

Naletio sam na ovu temu ne znam ni sam kako, pa kad sam eto već cijelu pročitao, da pitam kakvo je sad stanje?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaše mišljenje u vezi posla

stanje ti preko privatne poruke kazem ne zelim ovdje da mi nadredeni gledaju :)

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
12 godina
offline
Re: Vaše mišljenje u vezi posla

najgori je posao onaj koji nevoliš....ako voliš raditi među PC-evima onda to i radi....

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
14 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje u vezi posla

Posao u linksu!

 

katastrofa, vlada hanibalizam , vrlo nekoretni i nepošteni....    mjenjaju ljude ko čarape jer se radi za minimalac a traži se gro...

16 godina
offline
Vaše mišljenje u vezi posla

Delete. Krivo. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2015 21:30 (ukay1000).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice