Ulazak u EU - za ili protiv? zaključana tema

poruka: 1.108
|
čitano: 176.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...
mario.L_hr kaže...
skyreeper kaže...

 

 

Iz koje EU zemlje će doći ti radnici raditi za nižu cijenu od naših?

Mađarska,litva,estonija itd...recimo u prosjeku radimo 12 sati manje od mađara,9 sati od estonaca a imamo istu plaću

 

Kako ko. Ako ćeš raditi 40h tjedno 07-15h, dobiti ćeš qurac a ne plaću.

Kad radim 50-55h ili više, onda i mogu nešto zaraditi. 

 

Sve je moguće...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

A jeli evo Twix.

 

U UK dode twix http://www.mysupermarket.co.uk/#/tesco-price-comparison/chocolate_biscuits/twix_biscuit_fingers_58g.html

 

Kodnas http://online.konzum.hr/products/50041764?source=SEARCH

 

Znaci cijena je ista.

 

EDIT : Oces jos tuzniju sliku.

 

Sixpack Twiksa u Metrou kodnas 23 kune.

 

U engleskoj http://www.mysupermarket.co.uk/#/brands/twix_in_tesco.html (13 kuna

)

 

TOLIKO O SKUPIM CIJENAM HRANE U EU.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 22:31 (Mew).
14 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Old Iggy kaže...
lovranac kaže...
Old Iggy kaže...
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

Zašto bi koštalo više?

Odakle vam ljudi te gluposti, da ne kažem nepotrebna plašenja ljudi?

 

Evo jedan link komentirajte vi za eu http://www.poslovni-savjetnik.com/racunovodstvo-porezi/nakon-izbora-ceka-nas-poskupljenje-energenata-lijekova-i-hrane

I?

To je već jako dugo očekivano. Naravno da će sve poskupiti (najviše radi PDV-a), a i realno je smanjivanje socijalnih opterećenja. Nažalost, trebalo bi puno više od toga.

 

Kazu da je to zbog eu, lijepo pise u tekstu, kako je to potrebno uciniti zbog eu
14 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

"U Hrvatskoj industrija sada plaća visoku cijenu struje i plina, odnosno plaća troškove kućanstava, a ulaskom u EU to će se promijeniti, jer u Uniji manje plaća onaj tko proizvodi, a ne onaj tko troši, kaže ekonomski analitičar Ante Babić."

 

- znaci placat ce manje, prosirit proizvodnju, imat vise zarade i automatski preraspodjelit novac za povecanje placa. Pa ce na kraju radnik (i njegovo kucanstvo) imati za platiti rezije. Ili? Mozda ja jesam naivan, ali to mi je logicno, tako valjda funkcionira uredjena drzava i firma. Mi smo svi jako bojazljivi, oprezni i nikome ne vjerujemo jer smo se navikli na nase lopine koji negdje drugdje tako ne razmisljaju ili funcioniraju.

Volim te baka ali ne vise od Medvescaka.
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
lovranac kaže...
Old Iggy kaže...

I?

To je već jako dugo očekivano. Naravno da će sve poskupiti (najviše radi PDV-a), a i realno je smanjivanje socijalnih opterećenja. Nažalost, trebalo bi puno više od toga.

 

Kazu da je to zbog eu, lijepo pise u tekstu, kako je to potrebno uciniti zbog eu

Naravno. Kao što će trebati i puno toga dodatno napraviti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
badmad kaže...

Ustaj... himne! {#}

 

ahahaha... a pazi ja moram ustajat za jos dvije himne:madjarsku i srpsku

-sto mislis kako je meni kad gledam water polo(3 favorita:HR,HU i SRB)?? {#}

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 22:34 (dasHHa).
12 godina
protjeran
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?
Svi oni koji se ne vide u EU,dakako da su protiv...ali,ako se ne možete snači u utrci moderne ekonomije, tada vam ni ulaz,a niti ni izlaz iz bilo koje unije,pa tako i EU, ne može pomoči!
Avira+FPF+TF
13 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Gledao sam neke ankete i za su uglavnom ljudi sa fakultetom ili višom nabrazom oni sa placom vecom od 8000kn,menadzeri itd..
E sad ce svi vjerovatno pomislit pa oni su pametni ajmo mi kako oni, ali ja mislim da su oni za samo zato što ce moci raditi u inozemstvu i dobivati vecu placu nego ovdje.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
16 godina
moderator
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
zelenbic kaže...

Gledao sam neke ankete i za su uglavnom ljudi sa fakultetom ili višom nabrazom oni sa placom vecom od 8000kn,menadzeri itd..
E sad ce svi vjerovatno pomislit pa oni su pametni ajmo mi kako oni, ali ja mislim da su oni za samo zato što ce moci raditi u inozemstvu i dobivati vecu placu nego ovdje.

Malo mi je čudno ovo sročeno - valjda je trebalo ići da ljudi s fakultetom i višom naobrazbom su većinom glasali za ulazak u EU, s obzirom da je postotak više/visoko obrazovanih ljudi kod nas malen. No, dobro...

 

Uglavnom, mislim da razlog tome nije kako bi oni mogli čim prije pobjeći van, tim više što van imaju tendenciju ići mladi ljudi - ljudima u braku, pogotovo ako već imaju djecu, bome nije baš jednostavno otići van, a takvih je vjerojatno većina.

 

Prije bi razlog bio u tome što su takvi ljudi češće bili u kontaktu s ljudima iz Europe i svijeta, vjerojatno su i više putovali, i znaju kako se stvari rade kod nas, a kako u Europi. I onda je jasno zašto su za EU, odnosno da žele da se stvari kod nas rade kao i u civiliziranom svijetu, a ne kao na Balkanu, s kojeg pokušavamo pobjeći valjda od osnutka naše države.

 

 

15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
zelenbic kaže...

Gledao sam neke ankete i za su uglavnom ljudi sa fakultetom ili višom nabrazom oni sa placom vecom od 8000kn,menadzeri itd..
E sad ce svi vjerovatno pomislit pa oni su pametni ajmo mi kako oni, ali ja mislim da su oni za samo zato što ce moci raditi u inozemstvu i dobivati vecu placu nego ovdje.

To je neka anketa koju su ispunili njih desetak.A ne,sigurno je zaokruzio ZA,zato kaj mu je bilo fora.Pa naravno da ce glasat za ulazak,ako ce imat vecu placu(ako je zdravog razuma).Sigurno da ce neki ljudi biti na dobitku,a neki na gubitku.

13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
cale kaže...
zelenbic kaže...

Gledao sam neke ankete i za su uglavnom ljudi sa fakultetom ili višom nabrazom oni sa placom vecom od 8000kn,menadzeri itd..
E sad ce svi vjerovatno pomislit pa oni su pametni ajmo mi kako oni, ali ja mislim da su oni za samo zato što ce moci raditi u inozemstvu i dobivati vecu placu nego ovdje.

To je neka anketa koju su ispunili njih desetak.A ne,sigurno je zaokruzio ZA,zato kaj mu je bilo fora.Pa naravno da ce glasat za ulazak,ako ce imat vecu placu(ako je zdravog razuma).Sigurno da ce neki ljudi biti na dobitku,a neki na gubitku.

Vidjet cemo u kojoj cemo mi skupini biti... uglavnom jesu izasli slubeni rezultati jer nije bilo onih najavljenih vijesti na rtlu i novoj

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
14 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

Kolega vidim da te pogodilo ali nemoj se previše sekirati, nije to baš tako kako ti misliš. To što su cijene niske a plate velike to je ono što nam treba! To su osnovi uspješne ekonomije! Slobodno pitaj kakvog ekonomista ako ga poznaješ pa ćeš vidjeti. Vidim, ranije si pisao kako nam dolazi jeftina radna snaga i oni će nam uništiti zemlju. Da li si pomislio kako naši ljudi mogu ići u EU da zarade višestruku plaću nego što mogu zaraditi u Hrvatskoj? Ja znam bezbroj ljudi koji samo čekaju trenutak...

 

Pozdrav!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
zelenbic kaže...
cale kaže...
zelenbic kaže...

Gledao sam neke ankete i za su uglavnom ljudi sa fakultetom ili višom nabrazom oni sa placom vecom od 8000kn,menadzeri itd..
E sad ce svi vjerovatno pomislit pa oni su pametni ajmo mi kako oni, ali ja mislim da su oni za samo zato što ce moci raditi u inozemstvu i dobivati vecu placu nego ovdje.

To je neka anketa koju su ispunili njih desetak.A ne,sigurno je zaokruzio ZA,zato kaj mu je bilo fora.Pa naravno da ce glasat za ulazak,ako ce imat vecu placu(ako je zdravog razuma).Sigurno da ce neki ljudi biti na dobitku,a neki na gubitku.

Vidjet cemo u kojoj cemo mi skupini biti... uglavnom jesu izasli slubeni rezultati jer nije bilo onih najavljenih vijesti na rtlu i novoj

Da jesu 66% za. Drzavno povjerensto je prebrojalo 98.2% glasova. Sad vjerovatno 100% ali tako svejedno znalo se od 20 sati sta je situacija.

13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
phoenix2003 kaže...
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

Kolega vidim da te pogodilo ali nemoj se previše sekirati, nije to baš tako kako ti misliš. To što su cijene niske a plate velike to je ono što nam treba! To su osnovi uspješne ekonomije! Slobodno pitaj kakvog ekonomista ako ga poznaješ pa ćeš vidjeti. Vidim, ranije si pisao kako nam dolazi jeftina radna snaga i oni će nam uništiti zemlju. Da li si pomislio kako naši ljudi mogu ići u EU da zarade višestruku plaću nego što mogu zaraditi u Hrvatskoj? Ja znam bezbroj ljudi koji samo čekaju trenutak...

 

Pozdrav!

Jeli to dobro?ja bi rekao da nije tu ce se dogodit migracija jer ce svi naši otici raditi vani!Tako i mladi mislim pa ako im mi (porezni obveznici) placamo školovanje do faxa žašto bi oni otišli raditi i zivjeti vani ako smo ih mi uzdržavali?Ili netko završi sta ja znam za vodoinstalatera i sad on radi kod nas 10 god. onda se izuci i postane dobar vodoinstalater i ona ode radit vani znaci kdo nas je radio dok je trebao uciti i kada nauci onda samo ode radit vani?jel to ima smisla ikakvoga? i onako smo država sa izrazito starim stanovništvom.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
14 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
zelenbic kaže...
phoenix2003 kaže...
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

Kolega vidim da te pogodilo ali nemoj se previše sekirati, nije to baš tako kako ti misliš. To što su cijene niske a plate velike to je ono što nam treba! To su osnovi uspješne ekonomije! Slobodno pitaj kakvog ekonomista ako ga poznaješ pa ćeš vidjeti. Vidim, ranije si pisao kako nam dolazi jeftina radna snaga i oni će nam uništiti zemlju. Da li si pomislio kako naši ljudi mogu ići u EU da zarade višestruku plaću nego što mogu zaraditi u Hrvatskoj? Ja znam bezbroj ljudi koji samo čekaju trenutak...

 

Pozdrav!

Jeli to dobro?ja bi rekao da nije tu ce se dogodit migracija jer ce svi naši otici raditi vani!Tako i mladi mislim pa ako im mi (porezni obveznici) placamo školovanje do faxa žašto bi oni otišli raditi i zivjeti vani ako smo ih mi uzdržavali?Ili netko završi sta ja znam za vodoinstalatera i sad on radi kod nas 10 god. onda se izuci i postane dobar vodoinstalater i ona ode radit vani znaci kdo nas je radio dok je trebao uciti i kada nauci onda samo ode radit vani?jel to ima smisla ikakvoga? i onako smo država sa izrazito starim stanovništvom.

 Manjak kvalitetne radne snage = više plaće....eto nas ponovo kod osnovnih zakona ekonomije!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
mbaksa kaže...
zelenbic kaže...

Gledao sam neke ankete i za su uglavnom ljudi sa fakultetom ili višom nabrazom oni sa placom vecom od 8000kn,menadzeri itd..
E sad ce svi vjerovatno pomislit pa oni su pametni ajmo mi kako oni, ali ja mislim da su oni za samo zato što ce moci raditi u inozemstvu i dobivati vecu placu nego ovdje.

Malo mi je čudno ovo sročeno - valjda je trebalo ići da ljudi s fakultetom i višom naobrazbom su većinom glasali za ulazak u EU, s obzirom da je postotak više/visoko obrazovanih ljudi kod nas malen. No, dobro...

 

Uglavnom, mislim da razlog tome nije kako bi oni mogli čim prije pobjeći van, tim više što van imaju tendenciju ići mladi ljudi - ljudima u braku, pogotovo ako već imaju djecu, bome nije baš jednostavno otići van, a takvih je vjerojatno većina.

 

Prije bi razlog bio u tome što su takvi ljudi češće bili u kontaktu s ljudima iz Europe i svijeta, vjerojatno su i više putovali, i znaju kako se stvari rade kod nas, a kako u Europi. I onda je jasno zašto su za EU, odnosno da žele da se stvari kod nas rade kao i u civiliziranom svijetu, a ne kao na Balkanu, s kojeg pokušavamo pobjeći valjda od osnutka naše države.

 

 

Lijepo receno.

Uvjeren sam da se najvise protive osobe koje ce najvise izgubiti posredno ili ne posredno ulaskom u EU.Dali kroz pad prihoda,liberalizacije svih aspekata zaivota(od kulture,nauke i sporta do trzista,ekonomije i monopola).Vise ne ide dalje po starom sistemu kakav smo svi zivjeli u proteklih 20g.Pazite i da nije sad prosao referendum,bio bi drugi za 1-2 godine,ali to samo prolongira potrebne reforme(proracuna,racionalizacije..itd)

dasHHa
15 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Meni su zapeli za oko komentari građana europe, osobito Velike Britanije na rezultate referenduma.

Prenosim neke na koje sam naletio:

 

So in short if Croatia gets ratified by all the member nations their population will leave, head towards nations like Germany and the UK. No offence to Croatians but what can they offer to the EU? They already have high unemployment and tonnes of debt, how can it improve when their people will leave for those London streets lined with gold!! Surely with the current state of the EU they should be stopping any new members, we can't bailout anymore.

What a load of balkans!
if you have any shares in Croatian companies sell them now next country to go bankrupt
for gods sake give us a referendum, get us out quick
Oh great! Another poor country joining the EU with its hand held out for the benefits of being a member. Never mind, Croatia, you can all head to London. Plenty of benefits there! British folk, move over and make room for more unemployed and scroungers. Push the Brits further down the waiting lists for houses so that even more foreigners can take their pick of the mansions while the British homeless are thrown on one side.
welcome them to our country might aswell every other breed ere lol
GREAT!!!!!!!! another country to contribute to the destruction of our democracy and to consume our money!!!!
When is our Government going to give us the vote to get out? More freeloaders on the way then!
Bad news. More scroungers coming here. Why would anyone in their right mind want Croatia in the EU? They have nothing to bring except debt.
dodano:
call me Dave give us the god damn vote to leave the useless European Union because with Croatia it will be a few more million spongers

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 23:18 (Bladepu).
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Bladepu kaže...

Meni su zapeli za oko komentari građana europe, osobito Velike Britanije na rezultate referenduma.

Prenosim neke na koje sam naletio:

 

Uz Veliku Britaniju još me samo zanimaju mišljenja Nizozemčana i Francuzića.

Oni su od uvijek bili naš "bratski" narod {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Bladepu kaže...

Meni su zapeli za oko komentari građana europe, osobito Velike Britanije na rezultate referenduma.

Prenosim neke na koje sam naletio:

 

So in short if Croatia gets ratified by all the member nations their population will leave, head towards nations like Germany and the UK. No offence to Croatians but what can they offer to the EU? They already have high unemployment and tonnes of debt, how can it improve when their people will leave for those London streets lined with gold!! Surely with the current state of the EU they should be stopping any new members, we can't bailout anymore.

What a load of balkans!
if you have any shares in Croatian companies sell them now next country to go bankrupt
for gods sake give us a referendum, get us out quick
Oh great! Another poor country joining the EU with its hand held out for the benefits of being a member. Never mind, Croatia, you can all head to London. Plenty of benefits there! British folk, move over and make room for more unemployed and scroungers. Push the Brits further down the waiting lists for houses so that even more foreigners can take their pick of the mansions while the British homeless are thrown on one side.
welcome them to our country might aswell every other breed ere lol
GREAT!!!!!!!! another country to contribute to the destruction of our democracy and to consume our money!!!!
When is our Government going to give us the vote to get out? More freeloaders on the way then!
Bad news. More scroungers coming here. Why would anyone in their right mind want Croatia in the EU? They have nothing to bring except debt.

 

Svi desnicari svuda isti... zasto me to nimalo necudi...

 

Ko da slusam citate nasih euroskeptika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 23:16 (Mew).
16 godina
moderator
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Bladepu kaže...

Meni su zapeli za oko komentari građana europe, osobito Velike Britanije na rezultate referenduma.

Prenosim neke na koje sam naletio:

Radi se o građanima - očito onima koji ne vide širu sliku. Europa će sad lakše plasirati svoje proizvode na naše tržište, s obzirom da neće biti carina (a i ako su postojale kakve kvote, to će se ukinuti). Također će vjerojatno lakše kupovati zemlju, nekretnine, firme i sl. A vjerujem da se Europi pogotovo sviđaju naši prirodni resursi. Tako da... Sve je to - ruka ruku mije. Da nas EU ne može iskoristiti, ne bi nas ni zvali u članstvo. Isto tako da mi nemamo koristi od Europe, ne bi ni išli u EU.

 

Jednostavno, svatko gleda svoje interese i ne radi ništa ako nije zadovoljan onime što proizlazi iz toga.

16 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
zelenbic kaže...

Jeli to dobro?ja bi rekao da nije tu ce se dogodit migracija jer ce svi naši otici raditi vani!Tako i mladi mislim pa ako im mi (porezni obveznici) placamo školovanje do faxa žašto bi oni otišli raditi i zivjeti vani ako smo ih mi uzdržavali?Ili netko završi sta ja znam za vodoinstalatera i sad on radi kod nas 10 god. onda se izuci i postane dobar vodoinstalater i ona ode radit vani znaci kdo nas je radio dok je trebao uciti i kada nauci onda samo ode radit vani?jel to ima smisla ikakvoga? i onako smo država sa izrazito starim stanovništvom.

http://www.poslovni.hr/vijesti/iz-irske-ce-emigrirati-100000-ljudi-169783.aspx

Bladepu kaže...

Meni su zapeli za oko komentari građana europe, osobito Velike Britanije na rezultate referenduma.

Prenosim neke na koje sam naletio:

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/politics/5273356.stm

16 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Pazi ironije kad britanci tako komentiraju.Sto je sa njihovim javnim dugom koji je 85% a skupa sa privatnim dugom 120%??U ovom slucaju jedna velika sila koja je blizu italijanskog ambisa zeli van EU?!

dasHHa
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Bladepu kaže...

 

Rekao bih nista ne ocekivano.To stalno govorimo da nas nitko ne ceka rasirenih ruku. 
Ali neki na ovom forumu nikako to da shvate(vjerovatno ce sad usljedit ono kako ti je izvor informacija ne provjeren i bla,bla,bla) 
Svi dobro u EU znaju tko smo ,kakvi smo.

14 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Zajedno sa Europom idemo naprijed

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
cuspajz kaže...

Zajedno sa Europom idemo naprijed

Iz tvojih usta u božje uši!

 

Nadam se da smo dobro odabrali.

Sretno Hrvatska!

14 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Mislim da kad  cu vidjet neke ljude za koje znam da su glasali ZA, i kad ih vidim da kukaju, samo cu se podlo nasmijati. iskreno se nadam da nece kukati, da nam bude bolje ( eto optimist sam )... Vidit cemo.

Nothing lasts forever
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
mbaksa kaže...
..

Malo mi je čudno ovo sročeno - valjda je trebalo ići da ljudi s fakultetom i višom naobrazbom su većinom glasali za ulazak u EU, s obzirom da je postotak više/visoko obrazovanih ljudi kod nas malen. No, dobro...

.. 

 -zaboravio (?) si pribrojiti i vozače ministara? Imamo mi ljudi s diplomom, razlika je samo u načinu stjecanja (znanje ili nešto drugo..)

 

mbaksa kaže...
..

 

Jednostavno, svatko gleda svoje interese i ne radi ništa ako nije zadovoljan onime što proizlazi iz toga.

 -to je jedina opasnost, znajući naše političare i njihovo umijeće pregovaranja (pogotovo u interesu društva širi pojam ili nekog društvanca..).

 

enivej, sad smo ugazili, još poneka godina i bit ćemo raj nebeski zemaljski. ... ili će biti jako gadno (Ice-Age šlagvort).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Bladepu kaže...

Meni su zapeli za oko komentari građana europe, osobito Velike Britanije na rezultate referenduma.

Prenosim neke na koje sam naletio:

Možeš li im zamjeriti?
Nije li dobar dio napisanog istina?

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 23:59 (Danny_HR).
12 godina
protjeran
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

istina je i da su Englezici poznati kolonijalisti, ratni profiteri koji su stoljecima zivjeli na tudjoj grbaci.

limebo taki sto misli neki seljacic, "prosjecni gradjanin" iz "Engleske.

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
zelenbic kaže...

Jeli to dobro?ja bi rekao da nije tu ce se dogodit migracija jer ce svi naši otici raditi vani!Tako i mladi mislim pa ako im mi (porezni obveznici) placamo školovanje do faxa žašto bi oni otišli raditi i zivjeti vani ako smo ih mi uzdržavali?Ili netko završi sta ja znam za vodoinstalatera i sad on radi kod nas 10 god. onda se izuci i postane dobar vodoinstalater i ona ode radit vani znaci kdo nas je radio dok je trebao uciti i kada nauci onda samo ode radit vani?jel to ima smisla ikakvoga? i onako smo država sa izrazito starim stanovništvom.

Da, imas pravo - trebala bi drzava po kratkom postupku oduzimat pasose svakome nakon diplome, i mirna Velika Hrvatska :)

 

Bladepu kaže...

Meni su zapeli za oko komentari građana europe, osobito Velike Britanije na rezultate referenduma.

Prenosim neke na koje sam naletio:

...

What a load of balkans!
...

 

I kako se to razlikuje od komentara nasih, kolokvijalno nazvanih, desnicara, euroskeptika, ekstremista etc? Protivnika i pobornika ces naci na svakoj strani.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice