Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

poruka: 312
|
čitano: 95.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
barcafan12 kaže...

Ekipa ajde da malo oživim temu pa ako mi neko može preporučiti neki ljuti(stvarno ljuti) umak,začin bilo kaj da mi stvarno natjera znoj i suze.Iz Zga sam pa može i preporuka nekog dućana.Do sada sam kupovao raznorazne umake iz Konzuma,Kauflanda ala tabasco,chili,itd. ali me ništa nije impresioniralo,a na bočicama ne piše ljutina(u Scovillima) pa je teško procijeniti.

 Uzmi ovo:

 

http://hotmamasshop.de/epages/37c143b0-8d10-42a5-925d-1ee6aebbbf77.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/37c143b0-8d10-42a5-925d-1ee6aebbbf77/Products/P3

 

Malo proguglaj pa vidi odakle ti je najbolje naruciti. Probao sam svasta ali ovo ... ovo je sotonino pisalo je*es mi sve!

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...

 Uzmi ovo:

 

http://hotmamasshop.de/epages/37c143b0-8d10-42a5-925d-1ee6aebbbf77.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/37c143b0-8d10-42a5-925d-1ee6aebbbf77/Products/P3

 

Malo proguglaj pa vidi odakle ti je najbolje naruciti. Probao sam svasta ali ovo ... ovo je sotonino pisalo je*es mi sve!

 Hehe budem vidio,hvala na prijedlogu...inače nemam nekog pretjeranog iskustva sa jako ljutim stvarima,jedno vrijeme sam uzgajao jalapeno papričice ali one su mi više ružne bile za jest nego ljute ali to mi je recimo neka gornja granica za sad(znam da nije ni približno ovim stvarima)ali što reći,ako ništa imam veliko srce,vidjet ćemo gdje će me to odvest 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
barcafan12 kaže...
Bastardo kaže...

 Uzmi ovo:

 

http://hotmamasshop.de/epages/37c143b0-8d10-42a5-925d-1ee6aebbbf77.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/37c143b0-8d10-42a5-925d-1ee6aebbbf77/Products/P3

 

Malo proguglaj pa vidi odakle ti je najbolje naruciti. Probao sam svasta ali ovo ... ovo je sotonino pisalo je*es mi sve!

 Hehe budem vidio,hvala na prijedlogu...inače nemam nekog pretjeranog iskustva sa jako ljutim stvarima,jedno vrijeme sam uzgajao jalapeno papričice ali one su mi više ružne bile za jest nego ljute ali to mi je recimo neka gornja granica za sad(znam da nije ni približno ovim stvarima)ali što reći,ako ništa imam veliko srce,vidjet ćemo gdje će me to odvest 

Tesko je subjektivno procjeniti ljutinu necega jer smo svi razliciti. Uzet cu za primjer moju suprugu ... njoj je burgerkingov hamburger s jalapenosima onako gornja granica i bas joj je ljuto, dok ja mazem jalapenose kao kisele krastavcice. Habanero me posteno prodrma i ljut je kao otrov a painmaker je bar 10 stepenica iznad habanera. Covjece, ja budala dobio bocicu painmakera i ko zadnji kreten umocio komad kobasice rostilja u to ... skoro crko od stucanja i napada tjeskobe!

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
16 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Pomislih da bi ekipi ovo moglo biti zanimljivo.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

16 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
dar01 kaže...

 hahahaha, kakvi carevi svaka im čast, skidam im kapu, na početku videa sam daval najviše šanse onom skroz desnom koji je ispal treći, jer ih je tamanil ko štapiće, ali ipak nije uspjel.nego da pitam kakve su opasnosti za zdravlje, želudac itd...kad pojedeš tolko ljutih feferona u tak kratkom roku?

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
12 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
jura kaže...
dar01 kaže...

nego da pitam kakve su opasnosti za zdravlje, želudac itd...kad pojedeš tolko ljutih feferona u tak kratkom roku?

 Upravo je i ovo meni palo na pamet kad sam ovo gledao.

Možeš ti biti otporan koliko hoćeš (psihički), al organi imaju neku granicu :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
CyberDemonVZ kaže...
jura kaže...
dar01 kaže...

nego da pitam kakve su opasnosti za zdravlje, želudac itd...kad pojedeš tolko ljutih feferona u tak kratkom roku?

 Upravo je i ovo meni palo na pamet kad sam ovo gledao.

Možeš ti biti otporan koliko hoćeš (psihički), al organi imaju neku granicu :D

Organima nije neki problem ... ako je zelucu previce - povratit ces. Ako mozes svariti, velika sansa je da ce dosta toga izaci manje-vise jednako ljuto kao sto je uslo ... dakle ima da prknjaca pece.

Ono sto je takodjer vazno napomenuti je stress na srce. Ljudi sa srcanim problemima trebaju izbjegavati ovakav sport. Ono sto se desi je da od tolike ljutine koja postaje sve jaca i intenzivnija, mozak shvaca kao napad na tijelo i srce radi ubrzano, a ti samo mislis na to koliko pece i kako ne prestaje i hoces li izdrzati ... samim time povecavajuci svoj krvni pritisak i puls ... dakle slabije srce ne bi trebalo takvo opterecenje.

Ali zdrava i fit osoba to pretrpi bez nekih vecih problema/posljedica ...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
11 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...

...Ako mozes svariti, velika sansa je da ce dosta toga izaci manje-vise jednako ljuto kao sto je uslo ... dakle ima da prknjaca pece.

 

 a i to je malo čudno, ja sam nedavno nabavio neki pakleni umak u lidlu - zove se "bring the pain" i bogme je gadan

možda ne kao neki ekstremno ljuti umaci, ali meni je i preljut, a papao sam slavonskih paklenih ludorija podosta

čak sam i štucat počeo u jednom trenutku, kad sam nakapao malo previše

 

što je najbolje, umak nema one uobičajene kiselosti koju baš i ne volim kod tih ljutih umaka - samo opaka ljutima, a "prknjača" od njega uopće ne peče

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
picajzla0707 kaže...
Bastardo kaže...

...Ako mozes svariti, velika sansa je da ce dosta toga izaci manje-vise jednako ljuto kao sto je uslo ... dakle ima da prknjaca pece.

 

 a i to je malo čudno, ja sam nedavno nabavio neki pakleni umak u lidlu - zove se "bring the pain" i bogme je gadan

možda ne kao neki ekstremno ljuti umaci, ali meni je i preljut, a papao sam slavonskih paklenih ludorija podosta

čak sam i štucat počeo u jednom trenutku, kad sam nakapao malo previše

 

što je najbolje, umak nema one uobičajene kiselosti koju baš i ne volim kod tih ljutih umaka - samo opaka ljutima, a "prknjača" od njega uopće ne peče

Gle ... umak je umak. Pece ono sto ne moze biti provareno ... npr velike kolicine paprike kao u video ili recimo kisele feferonke (pece samo onaj ljuti ocat iz njih jer ocat je sam po sebi kiselina i zelucana kiselina ne moze tom octu nista pa ga izbaci van onako kako je usao - sa ljutinom).

A stucanje - oh da - to je znak da si presao granicu :)

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
13 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Pozdrav ekipa, ne mogu vjerovat kako ranije nisam vidio ovu temu.

Obožavam ljuto i prilikom naručivanja brzre hrane, uvijek mi se ovi koji pripremaju hranu odriču odgovornosti , no budimo iskreni meni to rijetko kada bude dovoljno ljuto (chili, tabasco i sl.)

 

Doma imam ovakve male papričice i one su mi nekako puno ljuće od npr. tabasco-a

Iskreno niti ne znam koja je to vrsta papričice, jedino znam kako su iz Mađarske (kao teglica i nekadašnji nezin sadržaj koju će prepoznati svi ljubitelji ljutine )

Ako netko prepozna bio bih jako sretan (mogu uslikati i grmčić od te papričice)

 

Ovdje na temi sam vidio za stranicu volimljuto te si sada razmišljam naručiti nešto sušeno.

Je li netko naručivao već sa dotične stranice, ima te li neke druge preporuke?

Htio bih nešto ekstra jako a ne bih sad odmah proklinjao Tobago i Trinidad :)

15 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
dar01 kaže...

 LOL, moram ovaj video pokazati ženi, ona ne voli ljuto, malo više običnog bibera joj smeta.

 

Koliko scovila imaju obične ljute feferone u tegli ili tobasco, tih mogu par pojesti, ali ne puno, ovo u videu je žestoko...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
sisko93 kaže...
Iskreno niti ne znam koja je to vrsta papričice, jedino znam kako su iz Mađarske (kao teglica i nekadašnji nezin sadržaj koju će prepoznati svi ljubitelji ljutine )

Ako netko prepozna bio bih jako sretan (mogu uslikati i grmčić od te papričice)

Jel ne pise nesto na teglici? Nek je i na madjarskom, morao bi nesto naci na Googleu...

 

Ovako odokativno mi lici na nesto sto sam vidio u trgovini da prodaju pod Thai chili (poznat i kao bird's eye chili), a mogle bi biti i 'Pequin' papricice.

15 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Neću nikad zaboraviti svoj prvi susret sa Carolina Reaper papričicom...stavio u tanjur graha...nisam znao jel me peče od papričice ili je grah još vruć....

 

Izraz lica na mojoj ženi je bio vrhunac...mrtva hladna pita ...Jel ti to trebalo?

 

 

Ali sad sam naučio dozirati...naručujem iz volimljuto...nije reklama ali uzmem svježe papričice i sad imaju sušene u bočici...sve super sa dostavom i proizvodima...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
11 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

je li tko probao ovo?

i gdje ima za nabaviti, obzirom da je pri kraju?

13 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Ma teglica je od poznate mađarske Eros Piste mene zanima koja je ovo ukisljena papričica. Stara koja je kiselila isto ne zna.
16 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Je li moguće uzgojiti vlastite papričice na balkonu koji gleda na sjever gdje nema (skoro ništa) direktnog sunčevog svjetla?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Pero Dinamit kaže...

Je li moguće uzgojiti vlastite papričice na balkonu koji gleda na sjever gdje nema (skoro ništa) direktnog sunčevog svjetla?

 Moj balkon gleda na istok ali nisam baš uspio nešto uzgojiti...ali mislim da je problem u meni više...nisam mali od vrta izgleda :)

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
12 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Problem je i kapacitet tegle, jednostavno korijen biljke će se raširiti onoliko kolika ti je tegla, a uglavnom to nije dovoljno da bi rodilo nešto previše plodova i uglavnom su oni mali naspram svoje prirodne veličine. Govorim ovo vezano za obične paprike jer smo ih sadili na balkonu(bile su jako male ali i ukusne). Da li je to tako sa svim plodovima, ne znam.

11 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
sisko93 kaže...
Ma teglica je od poznate mađarske Eros Piste mene zanima koja je ovo ukisljena papričica. Stara koja je kiselila isto ne zna.

Sorry, ja mislio da je mozda Pista prosirio ponudu... :)
A one koje sam dao bi mogle bit, barem po izgledu (i ljutini), no isto tako ima vjerojatno tucet drugih vrsta koje bi isto mogle bit...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 15:20 (CyberK).
15 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
picajzla0707 kaže...

je li tko probao ovo?

i gdje ima za nabaviti, obzirom da je pri kraju?

 Probao sam ja, jako ljuto, ali bez ikakvog okusa osim te ljutine. Iz Lidla je.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
11 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
mind_challenge kaže...
picajzla0707 kaže...

je li tko probao ovo?

i gdje ima za nabaviti, obzirom da je pri kraju?

 Probao sam ja, jako ljuto, ali bez ikakvog okusa osim te ljutine. Iz Lidla je.

 zato mi i jest dobro (makar me uhvatila štucavica kad sam prvi put malo više nakapao po siru), jer nema kiselosti koja inače prati te ljute umake

i ja sam kupio u lidlu, ali nemaju više, pa zato pitam jel ima gdje još za nabaviti

12 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Hoooot from Hungary

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
15 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...
barcafan12 kaže...

Ekipa ajde da malo oživim temu pa ako mi neko može preporučiti neki ljuti(stvarno ljuti) umak,začin bilo kaj da mi stvarno natjera znoj i suze.Iz Zga sam pa može i preporuka nekog dućana.Do sada sam kupovao raznorazne umake iz Konzuma,Kauflanda ala tabasco,chili,itd. ali me ništa nije impresioniralo,a na bočicama ne piše ljutina(u Scovillima) pa je teško procijeniti.

 Uzmi ovo:

 

http://hotmamasshop.de/epages/37c143b0-8d10-42a5-925d-1ee6aebbbf77.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/37c143b0-8d10-42a5-925d-1ee6aebbbf77/Products/P3

 

Malo proguglaj pa vidi odakle ti je najbolje naruciti. Probao sam svasta ali ovo ... ovo je sotonino pisalo je*es mi sve!

 Gdje mogu ovo čudo uzet, a da dostavljaju za HR ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
drakula789 kaže...

Hoooot from Hungary

 AAAAAAAAAAAAAA Pista .... s time sam poceo ... mazao sam to na kruh kao ajvar tamo negdje 1995, 1996 ... odonda je sve krenulo nizbrdo :)

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Dobio za ročkas ....probao ovaj brutalero onako na čistaka kroz prste malo,bogami grize kao ljubomorna žena.Jedva čekam idući obrok heheh.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 20:36 (barcafan12).
15 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Vi koji sadite svoje papričice, odakle kupujete sjeme ?

Vidio sam da se prodaju na :

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
AmonZero kaže...

Vi koji sadite svoje papričice, odakle kupujete sjeme ?

Vidio sam da se prodaju na :

Za papričice u tipu feferonke hodočastim po poljoprivrednim apotekama, ostale nešto na njuškalu a nešto mi šalju poštom iz Poljske. Od stranica koje si ostavio pepperseeds.eu ti je provjereno dobra. Ova zadnja je australska i pitanje dal će ti papričice proći carinu jer ako nije na našoj sortnoj listi/tj listi EU onda ih nemoš uvest.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Problem sa carinom dolazi jedino ak uzimaš plodove, a ne smjeneke kolko ja mislim. Dosad nisam nigdje pročitao da je netko imao problema sa carinom prilikom narudžbe sjemenki iz neke strane zemlje.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
AmonZero kaže...

Problem sa carinom dolazi jedino ak uzimaš plodove, a ne smjeneke kolko ja mislim. Dosad nisam nigdje pročitao da je netko imao problema sa carinom prilikom narudžbe sjemenki iz neke strane zemlje.

 Ja znam za više slučajeva naručivanja sjemenki raznog povrća izvan europe i iz paketa su nakon obavjesti odstranjene sve vrste povrća koje nisu na EU sortnoj listi. Samo one koje su na sortnoj listi smiju ući u Hrvatsku, i to samo male količine za osobne potrebe (100gr sjemenki ili 5 paketića). Osim ako imaš sreće pa ti ne pregledavaju paket jer su sve biljke i sadni materijal podložni fitosanitarnom pregledu. Imaš više ovdje:

http://www.propisi.hr/print.php?id=4454

https://gov.hr/moja-uprava/aktivno-gradjanstvo-i-slobodno-vrijeme/na-putovanju/unos-bilja-sjemena-i-sadnog-materijala/1628

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice