Što sa tijelom koje tone?

poruka: 56
|
čitano: 31.109
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Što sa tijelom koje tone?

Jedna mala mozgolomka.

 

Kad čovjek umre u oceanu, da li njegovo tijelo potone do samog dna (6000-10000 metara)? Što se dešava sa tijelom obzirom na goleme pritiske na tim dubinama?

Razumijem da ovdje nema puno fizičara i biologa, no zgodna tema za razmisliti malo o tome... :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Što sa tijelom koje tone?

ma koje dubine, tjelo ne stigne ni do 100 metara jer ga gladne morske živine izjedu {#}

Svatko želi biti netko; nitko ne želi raditi na tome.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?

Ha čuj, ako ga prije ne popapaju, ode na dno. Kakve veze tlak ima s time? Kad nema više plinova, tone k'o nakovanj..

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Zar tjelo neispliva na površinu?
I don't need sex, T-com fucks me every day
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

Jedna mala mozgolomka.

 

Kad čovjek umre u oceanu, da li njegovo tijelo potone do samog dna (6000-10000 metara)? Što se dešava sa tijelom obzirom na goleme pritiske na tim dubinama?

Razumijem da ovdje nema puno fizičara i biologa, no zgodna tema za razmisliti malo o tome... :)

Ako se čovjek ne utopi mislim da ostane plutat na površini? {#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

Jedna mala mozgolomka.

 

Kad čovjek umre u oceanu, da li njegovo tijelo potone do samog dna (6000-10000 metara)? Što se dešava sa tijelom obzirom na goleme pritiske na tim dubinama?

Razumijem da ovdje nema puno fizičara i biologa, no zgodna tema za razmisliti malo o tome... :)

 Logicno je da, nakon sto se ispuni vodom, krene tonuti.

 

Desi se nista, isto kao da bacis flasu punu vode u vodu.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
offline
Što sa tijelom koje tone?

OK, da prvo razriješimo nedoumice - tijelo koje tone. Utopljenik. Neplivač. Udavio se, i sad tone. U plučima nema zraka.

Ribe ga ne žele jesti jer je odvratan zbog nečeg. Dakle, samo tone.

Do koje dubine? Što je sa pritiskom?

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

OK, da prvo razriješimo nedoumice - tijelo koje tone. Utopljenik. Neplivač. Udavio se, i sad tone. U plučima nema zraka.

Ribe ga ne žele jesti jer je odvratan zbog nečeg. Dakle, samo tone.

Do koje dubine? Što je sa pritiskom?

 

Sto bi bilo kad bi bilo, zar nije glupo cak i od vas?

 

Zbog propusnosti membrana ljudskih stanica doslo bi do izjednacenja tlaka ili pucanja, ukoliko bi se tlak izjednacio -nista. Potpuno suprotno od onog sto bi se desilo izlaskom u vakuum.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

OK, da prvo razriješimo nedoumice - tijelo koje tone. Utopljenik. Neplivač. Udavio se, i sad tone. U plučima nema zraka.

Ribe ga ne žele jesti jer je odvratan zbog nečeg. Dakle, samo tone.

Do koje dubine? Što je sa pritiskom?

ako ribe neće oće sisavci... ima puno kitova koji ne jedu samo planktone...  {#}

{#} a gle vjerojatno ga morske struje, valovi i plima i oseka "odbace" do kopna

Svatko želi biti netko; nitko ne želi raditi na tome.
13 godina
neaktivan
offline
Što sa tijelom koje tone?

Pa tijelo bi se zgnijecilo go boca na 5m dubine. samo sto je ovo 5k metara pa je malo jace {#}

LoL acc THCJoshi
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?

Oćeš li video šta se desi?

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
ja
4.050 postova - Going for over 9000 ~ Black Ops : Galil/Silenced LAW Scavenger/SOH Pro/Marathon Nova 6/Frag ~ Ingame nick: U Mad Bro/KEBABisAWESOME
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
ilija2010lukic kaže...
Father_Dougal kaže...

OK, da prvo razriješimo nedoumice - tijelo koje tone. Utopljenik. Neplivač. Udavio se, i sad tone. U plučima nema zraka.

Ribe ga ne žele jesti jer je odvratan zbog nečeg. Dakle, samo tone.

Do koje dubine? Što je sa pritiskom?

ako ribe neće oće sisavci... ima puno kitova koji ne jedu samo planktone...  {#}

{#} a gle vjerojatno ga morske struje, valovi i plima i oseka "odbace" do kopna

 

Pitanje je, sto se desava tijelu izlozenom hidrostatskom tlaku jednakom onom u stupcu tekucine od 6000-10000m gustoce 1kg/dm3.

 

Uz to, da tijelu pritisku nije izlozeno naglo, nego se povecavao postupno (sporo).

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?

Evo pogledaj samo ovo.

 

Sjećaš se starih ronilačkih odjela?

 

Recimo, u to doba, ako je dovod zraka u odjelo stalo, čovjek bi se smrvio i završio u kacigi koja je jedina "kruta".

 

Pogledaj ovo:

 

Dakle, na toj dubini je odavno konzerva.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Što sa tijelom koje tone?

Lobanja i sve sto je suplje > zgnjeceno. Tkivo sabijeno&kompresirano kao celofan.

 

Posto ga ribe nece jesti a niti planktoni ostane konzervirano zbog hladnoce i slane vode.

 

Zatim cekamo vanzemaljce da ga ozive ko' na Deep Blue {#}

Relation to the original topic decreases with every single post
13 godina
offline
Što sa tijelom koje tone?

kad covjek umre,postupno mu nestane zrak iz pluća,koji uzrokuje silu uzgona  i dok je  Fu/A(prsa) >= patm,nebi trebao tonuti,nakon što patm >= Fu/A,čovjek tone i tada na njega djeluje još i hidrostatski tlak vode,koji raste s dubinom( p = ro * g * h +patm) ,te što je dublje brže tone jer je Frez = m * a.

 

Čisti primjer...Zaroni u vodu dok si izdahnuo zrak( pazi da se ne onsevjestiš{#} ) , vidit ces da ces sam od sebe tonuti, zatim probaj sa udahnutim zrakom zaroniti na dubini i stati,sila uzgona ce te dizati na površinu.

 

 

 

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Lazarus Long kaže...

Lobanja i sve sto je suplje > zgnjeceno. Tkivo sabijeno&kompresirano kao celofan.

 

Posto ga ribe nece jesti a niti planktoni ostane konzervirano zbog hladnoce i slane vode.

 

Zatim cekamo vanzemaljce da ga ozive ko' na Deep Blue {#}

 Osim ako vec nisu dole.

 

Rapture, zemlja vjecnog prosperiteta i marksizma.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
protjeran
offline
Što sa tijelom koje tone?

Iduca ce tema biti "sta bude kada covjeka pogodi u glavu 35 mm Oerlikon Millennium sa 2 metra udeljenosti".Sve pacijenti.

Bože čuvaj nas gladi, kuge i Hrvata
16 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Mentalist kaže...
Sto bi bilo kad bi bilo, zar nije glupo cak i od vas?

Zbog propusnosti membrana ljudskih stanica doslo bi do izjednacenja tlaka ili pucanja, ukoliko bi se tlak izjednacio -nista. Potpuno suprotno od onog sto bi se desilo izlaskom u vakuum.

Ne bih rekao da je glupo - volim mentalnu masturbaciju, ne volim kad mi je mozak u praznom hodu.

Nisam siguran da se ništa ne desi. Također, nisam siguran da tone do dna - ljudski organizam nije prilagođen opstanku na tako velikim dubinama. Moje mišljenje je da bi do neke određene dubine postojalo, no da bi ga onda pritisak vode jednostavno izmrvio na sitne komadiće koji bi se rasuli do dna.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

Ne bih rekao da je glupo - volim mentalnu masturbaciju, ne volim kad mi je mozak u praznom hodu.

 Nemoj razmisljati dalje od onoga sto mozes zamisliti.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
14 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
AIX 2.0 kaže...

Iduca ce tema biti "sta bude kada covjeka pogodi u glavu 35 mm Oerlikon Millennium sa 2 metra udeljenosti".Sve pacijenti.

Zasto bi bio pacijent ako covjek zeli znati??

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno!
16 godina
neaktivan
offline
Što sa tijelom koje tone?

zasto ne izmrvi one nakaradne racice i prozirne ribe na 7-8k dubine?

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 0:21 (torrente).
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
torrente kaže...

zasto ne izmrvi one nakaradne racice i prozirne ribe na 7-8k dubine?

Zato što im je tjelo ljuštura koja može održavati pozitivan pritisak prema negativnom.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Mentalist kaže...

 Nemoj razmisljati dalje od onoga sto mozes zamisliti.

Nemoj svoj svjetonazor širiti drugima.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Don Kihoty kaže...

Zato što im je tjelo ljuštura koja može održavati pozitivan pritisak prema negativnom.

to je samo u funkciji fluidnosti ...taj efekt je na onim sumnjivim speedo kupacim,koji davaju bolji uzgon.

izuzmimo racice i ribe...ima jos masu bezkicmenjaka i onih vlasastih cudaka aka lignje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 0:26 (torrente).
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
torrente kaže...
Don Kihoty kaže...

Zato što im je tjelo ljuštura koja može održavati pozitivan pritisak prema negativnom.

to je samo u funkciji fluidnosti ...taj efekt je na onim sumnjivim speedo kupacim,koji davaju bolji uzgon.

izuzmimo racice i ribe...ima jos masu bezkicmenjaka i onih vlasastih cudaka aka lignje.

 I kitovi idu na velike dubine, i love te lignje...

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

OK, da prvo razriješimo nedoumice - tijelo koje tone. Utopljenik. Neplivač. Udavio se, i sad tone. U plučima nema zraka.

Ribe ga ne žele jesti jer je odvratan zbog nečeg. Dakle, samo tone.

Do koje dubine? Što je sa pritiskom?

Oče_Dougal, kada si već otvorio temu, da se malo i ja dotaknem i elaboriram; daklem,

 

ljudsko tijelo je velikom većinom sačinjeno od čega {#}, od vode, a kao elementarno iz fizike i kemije, tekućine, u ovom slučaju voda kao sveprisutna tekućina u tijelu je ne stlačiva, pa tijelo kao takvo tone do dna.

Ako su dubine u kojima je ljudsko tijelo potonulo veće od 50 metara, može se desiti da ga silni tlakovi jednostavno malo skrče ali ne i spljošte kao pljeskavicu. Istina, nisam baš vidio previše utopljenika koji su potonuli na veće dubine od 50 metara, govorim o kupačima, roniocima, utopljenicima na brodovima, avionima, makar ako si u zatvorenom prostoru, možda i tijelo zbog spore ili nemoguće trenutne nagle izmjene tlakova, tijelo kao takvo ostane cijelo u normali.

Pluća čovjeka se inače stisnu na 25% volumena čovjekovih pluća na 40 metara dubine, od onoga što je 100% na površini mora prije urona u normalnim okolnostima, a sve zbog tlakova koji su prisutni tijekom uranjanja, sa svakih prvih 10 metara, sve više i više.

Činjenica je da nakon što onesviješteno ili mrtvo ljudsko tijelo nakon što potone makar samo 5 metara, više se ne može vratiti na površinu, već jednostavno tone, čini mi se uslijed djelovanja zemljine sile teže i specifične gustoće mora i inače.

U plućima UVIJEK imaš oko 5 litara zraka kojeg ne možeš izdahnuti, dočim normalnim udahom na površini 0 metara nadmorske visine jednim udahom udahneš oko 20 litara zraka, a sve to je premalo da bi ti poslužilo da te u određenim okolnostima održi na površini. Ljudi koji znaju plivati, najčešće se ne obadaju kako s udisanjem se vrlo jednostavno održava plovnost ljudskog tijela, što je u normalnim okolnostima dovoljno i zadovoljavajuće, ali samo kada se pliva u idealnim uvijetima i malo iznad, kada si malo previše iznad svojih mogućnosti, nažalost, slijedi utapanje, pa makar i u 1 metar vode, viđeno nažalost u živo, kada se dijete nezna ponašati na rijeci na koju je došli vrlo 1. puta!

ATJ Lučko
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Mentalist kaže...

 I kitovi idu na velike dubine, i love te lignje...

ne, kitovi samo jedu planktone i hamburgere. btw udisu zrak sa povrsine.

malo vas buni pojam limenke i sazimanje ovalnih objekata kao sto je podmornica. to nebi trebalo imati veze sa mrtvim tijelom.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Mentalist kaže...

  I kitovi idu na velike dubine, i love te lignje...

  Nemoj kvariti pricu. Kitovi i sve.....

 

Bud konstruktivan i ukljuci vijuge. Mozda ti potones na 10.000 a ne znas sto ce ti se desiti. A mi ovde u meduvremenu nademo soluciju.....

Relation to the original topic decreases with every single post
13 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
ATJLučko kaže...
Father_Dougal kaže...

OK, da prvo razriješimo nedoumice - tijelo koje tone. Utopljenik. Neplivač. Udavio se, i sad tone. U plučima nema zraka.

Ribe ga ne žele jesti jer je odvratan zbog nečeg. Dakle, samo tone.

Do koje dubine? Što je sa pritiskom?

Oče_Dougal, kada si već otvorio temu, da se malo i ja dotaknem i elaboriram; daklem,

 

ljudsko tijelo je velikom većinom sačinjeno od čega {#}, od vode, a kao elementarno iz fizike i kemije, tekućine, u ovom slučaju voda kao sveprisutna tekućina u tijelu je ne stlačiva, pa tijelo kao takvo tone do dna.

Ako su dubine u kojima je ljudsko tijelo potonulo veće od 50 metara, može se desiti da ga silni tlakovi jednostavno malo skrče ali ne i spljošte kao pljeskavicu. Istina, nisam baš vidio previše utopljenika koji su potonuli na veće dubine od 50 metara, govorim o kupačima, roniocima, utopljenicima na brodovima, avionima, makar ako si u zatvorenom prostoru, možda i tijelo zbog spore ili nemoguće trenutne nagle izmjene tlakova, tijelo kao takvo ostane cijelo u normali.

Pluća čovjeka se inače stisnu na 25% volumena čovjekovih pluća na 40 metara dubine, od onoga što je 100% na površini mora prije urona u normalnim okolnostima, a sve zbog tlakova koji su prisutni tijekom uranjanja, sa svakih prvih 10 metara, sve više i više.

Činjenica je da nakon što onesviješteno ili mrtvo ljudsko tijelo nakon što potone makar samo 5 metara, više se ne može vratiti na površinu, već jednostavno tone, čini mi se uslijed djelovanja zemljine sile teže i specifične gustoće mora i inače.

U plućima UVIJEK imaš oko 5 litara zraka kojeg ne možeš izdahnuti, dočim normalnim udahom na površini 0 metara nadmorske visine jednim udahom udahneš oko 20 litara zraka, a sve to je premalo da bi ti poslužilo da te u određenim okolnostima održi na površini. Ljudi koji znaju plivati, najčešće se ne obadaju kako s udisanjem se vrlo jednostavno održava plovnost ljudskog tijela, što je u normalnim okolnostima dovoljno i zadovoljavajuće, ali samo kada se pliva u idealnim uvijetima i malo iznad, kada si malo previše iznad svojih mogućnosti, nažalost, slijedi utapanje, pa makar i u 1 metar vode, viđeno nažalost u živo, kada se dijete nezna ponašati na rijeci na koju je došli vrlo 1. puta!

 {#}

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice