Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.281.087
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
To je problem i sa onima koji su rođeni ovdje a besposličari su i na socijali, kriminalci, huligani, varaju na porezima i sl.
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
forumaš kaže...
To je problem i sa onima koji su rođeni ovdje a besposličari su i na socijali, kriminalci, huligani, varaju na porezima i sl.

Upravo zato se ne moramo bojati, ološ bude pobjegao dalje u druge države, teško da bude ostao u RH kad vide gdje su došli 

A nama budu ostali samo vrijedni radnici koji budu radili za kikiriki umjesto naših.

 

I dobro kolega kaže, ne treba generalizirat.

Realno (a poznam čovjeka koji je bio čuvar u jednom imigrantskom kampu) uopće nema nikakvih problema s njima, i povremeno kad je i bilo nekih obračuna to je većinom bila neka glupa svađa koju je uvijek lako riješio.

Jedini su mu problem bili Alžirci, i njih je bilo zabranjeno uopće razdvajati, kad su imali obračun morao je zvati specijalni jedinicu koja je bila zadužena za njih, i onda su oni u formaciji sa zaštitnom opremom uletavali unutra i razdvajali, i svejedno su par puta popili čakiju u ekstremitete.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2023 10:10 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ma ljudi nije problem to, imigranti rade svoj posao korektno. Dobri su, nasmijani, susretljivi i sve štima.

Ali je problem kad preuzmu neki kvart, ili ćošak, gdje se okupljaju. Počne čoporativo ponašanje, većinom zato što su marginalizirani od društva, imaju šugave poslove, siromašniji. Postanu sve frustriraniji radi toga i dobiju prirodnog neprijatelja u domicijalnom stanovništvu koje ih gleda kao šljam. Djeca su im nasilnija radi toga, pogotovo kad se udruže. I malo po malo nastaju sve veći problemi, tuče, verbalno... domaće djevojke se boje prolaziti tim mjestima (opravdano)...

Nemojte me krivo shvatiti, volim sve ljude, poštujem sve kulture, obožavam različitost u kulturama, ali nemojmo biti naivni.

Pogledajte problema u svijetu npr. Palestina i Izrael, nema tu mira, jedni druge vide kao invazivnu vrstu (čast iznimkama).
Ne zaboravimo WW2 i domicide https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Progon_Nijemaca_nakon_Drugog_svjetskog_rata , ili što su nacisti (ali i obični ljudi) radili, koje zločine.
Npr. lokalni problemi - Romi kad preuzmu ulicu.

Ajd sad čekam osude da sam rasist 😘
Hoću reći nije problem u čovjeku kao jedinki, svi se volimo i poštujemo svi smo kao Gandhi, ali čopor ili krdo to je već druga psihologija.
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jbt u Hrvatsku se doselilo par Indijaca pa svi cvile.

 

U Irskoj realno 30% stanovništva su imigranti, svaki drugi prolaznik na ulici je iz Azije (ili Ukrajine trenutno), nisam primijetio da je itko dobio rak mozga, ili da je silovanje na svakom kutu, ili da mi svako malo nešto fali iz stana ili novac iz džepa... 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nisi bas pricao sa Ircima

Ogorceni su na takvo stanje u drzavi

Vidljivo je to i na politickoj sceni europe u kojoj se vecina drzava okrece desnom politickom izboru
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2023 13:01 (Tvpronlem).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tvpronlem kaže...
Nisi bas pricao sa Ircima

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ranko Kukumar kaže...

Jbt u Hrvatsku se doselilo par Indijaca pa svi cvile.

 

U Irskoj realno 30% stanovništva su imigranti, svaki drugi prolaznik na ulici je iz Azije (ili Ukrajine trenutno), nisam primijetio da je itko dobio rak mozga, ili da je silovanje na svakom kutu, ili da mi svako malo nešto fali iz stana ili novac iz džepa... 

 

 

 Vecina razgovora zadnjih par stranica se pricalo o ilegalnim migrantima.

Stvarno sumnjam da je Indijac, Nepalac ili Filipinac tako dosao u HR.

 

Ja sam se (pozitivno) iznenadio kad sam se vratio u HR na godisnji i upoznao u prvom restoranu Filipinca konobara koji prica nas jezik, iako je tu manje bio od pol godine.

 

Ali praviti se da migranti bez papira nisu problem ili govorit neka institucije rade svoj posao je poprilicno naivno.

Sumnjam da ih je u Irsku puno doslo kroz sume.

 

Ubi bene, ibi patria.
6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ista stvar kao u Beču, Austrijanci bijesni ali i dalje uglađeni i nemoćni. A na ulicama sve više Turaka, pa i Balkanaca i ostalih. Naravno da niti jedan Austrijanac na to ne gleda kao nešto dobro i naravno da se javno nikada ne smije reći nešto protiv, samo pozitivno. Ali vidjeli ste nedavno, dođe li i jedan političar desnije orijentiran koji priča kako ostali misle (Kurc), odmah dobija na popularnosti. A to može biti opasno, a najopasnije za manjine. Ali kasnije i za domaćine.

Nemojmo biti naivni, lijepo je i plemenito pomoći napaćenom narodu (emigrantima, naročito iz ratnih područja) ali sve u nekom umjerenom postotku koliko koja država može, mudro i selektivno.

I ti sam ćeš u slučaju nekog sranja na dužu stazu primiti u svoju kuću onoliko ljudi koliko možeš hraniti, ugostiti i da ta brojka ne dopizdi domaćinima.
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ajde,ja cu reci sto nitko drugi ne misli.
Nisu nikome filipinci,tajlandjani i nepalci problem.
7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ne slazem se
Mislim da vecini jesu.

Al cinjenica je da se radne dozvole u hrv odobravaju bez ikakvog planiranja i analiziranja.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Tvpronlem kaže...
Ne slazem se
Mislim da vecini jesu.

Al cinjenica je da se radne dozvole u hrv odobravaju bez ikakvog planiranja i analiziranja.

 Pa i ne baš, procedura nije baš ni brza ni jednostavna.

13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

brzo bu ovo opet pod lokotom 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
2 godine
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...

brzo bu ovo opet pod lokotom 

 Dok ne krenu vasthashe i chetnitzi nema zatvaranja. 

合氣道 sretan rođendan svima i meni 24.10.
9 mjeseci
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ajimerej kaže...
Počne čoporativo ponašanje, većinom zato što su marginalizirani od društva

 Eto sve si rekao, a sad ne vidim da su oni za to krivi.

 

a kad smo kod čoporativnog ponašanja imamo mi to i u svojim gradovima i bez imigranata, kod mene ima barem 5-6 lokalnih skupina koje čim su u čoporu krenu sranja, a i oni kvazi "navijači" nisu ništa bolji isti k.rac. samo oni su kao domaći pa ih nećemo previše spominjati.

 

prije par dana domaća guska u trgovini paljbu na malog indijca jer joj nije znao reći gdje su pelene, ima i nas svakakvih. sigurno su na zapadu oduševljeni kad im dođu "indijanci" sa balkana. mi bi branili imigrante, a ima nas po cijelom svijetu, kao što je Trump dijete imigranata preko noći postao najveći Amerikanac na svijetu i diže zidove da mu kolege imigranti ne dođu u goste. 

2 godine
offline
Što se događa s našim društvom?

Imigranti svih nacija, boje kože koji ulaze u Hrvatsku i druge zapadne države s velikim financijskim kapitalom su poželjni, čak će brzo dobiti i državljanstvo..

 

Sirotinji svih rasa, nacija, boja kože, zabranimo pristup, jer su teret svakom društvu.

 

Tako svijet funkcionira.

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Debela je uplakana. Šteta što su sudski troškovi, za njen pojam, toliko niski. Ugl eto, sad je i dokazano zatucana.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/dezulovic-oslobodjen-optuzbe-markic-zbog-teksta-zeljka-markic-glupa-ili-plavusa/2507479.aspx

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ajimerej kaže...
Ista stvar kao u Beču, Austrijanci bijesni ali i dalje uglađeni i nemoćni. A na ulicama sve više Turaka, pa i Balkanaca i ostalih. Naravno da niti jedan Austrijanac na to ne gleda kao nešto dobro i naravno da se javno nikada ne smije reći nešto protiv, samo pozitivno. Ali vidjeli ste nedavno, dođe li i jedan političar desnije orijentiran koji priča kako ostali misle (Kurc), odmah dobija na popularnosti. A to može biti opasno, a najopasnije za manjine. Ali kasnije i za domaćine.

Nemojmo biti naivni, lijepo je i plemenito pomoći napaćenom narodu (emigrantima, naročito iz ratnih područja) ali sve u nekom umjerenom postotku koliko koja država može, mudro i selektivno.

I ti sam ćeš u slučaju nekog sranja na dužu stazu primiti u svoju kuću onoliko ljudi koliko možeš hraniti, ugostiti i da ta brojka ne dopizdi domaćinima.

 Treba nači neku sredinu. Ja sam ludog mišljenja da bi svaki političar u svakoj zemlji trebao staviti svoj narod na prvo mjesto. Ovako imamo debilnu ljevicu koja se naprčila tvrtkama i pušta svu jeftinu radnu snagu u EU pod izlikom nekog humanizma. I u tvrtki u kojoj ja radim mi je rečeno da su mislili sve zamijeniti sa Nepalcima. Sada raste ekstremna desnica i čude se kako desnica dobiva na poplarnosti, a ljevica je upravo ta koja je gurnula birače prema desnici. Naši političari su pak posebna lopovska i veleizdajnička pasmina (u najboljem slučaju su jednostavno glupi i katastrofalno nesposobni) i radit će apsolutno sve kako im gazde iz EU kažu. Bili ti gazde krajnje lijevo ili desno orijentirani. Ako im ti gazde kažu da je Hrvatska sada prihvatni centar za sve migrante, onda jest. Ako im kažu da Hrvatska vojska mora na granice i pucat na svakog migranta koji se pokaže, napravit će i to.

 

Ali čim se netko usudi pisnuti o tome kako je ova migracijska politika apsolutno luda, ti si odmah nacist i zadrt. Francuska u banani. Prijatelj iz Švedske mi kaže da u neke četvrti ni policija više ne zalazi. Čak im je i vojska morala izači na ulice jer policija više ne može na kraj sa bandama migranata. Moj djed i oba njegova brata su zaradili mirovine kao gastarbajteri u Njemačkoj. Nitko od njih nije tamo sranja radio i živio na grbači poreznih obveznika. Bili su gosti u stranoj zemlji i poštivali su domaćina. Ovi dođu preko šume bez dokumenata i "daj mi, daj mi" mentalitet upale, i još sranja rade.

Prosječno glup i umjereno lud
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DuxCro kaže...
ajimerej kaže...
Ista stvar kao u Beču, Austrijanci bijesni ali i dalje uglađeni i nemoćni. A na ulicama sve više Turaka, pa i Balkanaca i ostalih. Naravno da niti jedan Austrijanac na to ne gleda kao nešto dobro i naravno da se javno nikada ne smije reći nešto protiv, samo pozitivno. Ali vidjeli ste nedavno, dođe li i jedan političar desnije orijentiran koji priča kako ostali misle (Kurc), odmah dobija na popularnosti. A to može biti opasno, a najopasnije za manjine. Ali kasnije i za domaćine.

Nemojmo biti naivni, lijepo je i plemenito pomoći napaćenom narodu (emigrantima, naročito iz ratnih područja) ali sve u nekom umjerenom postotku koliko koja država može, mudro i selektivno.

I ti sam ćeš u slučaju nekog sranja na dužu stazu primiti u svoju kuću onoliko ljudi koliko možeš hraniti, ugostiti i da ta brojka ne dopizdi domaćinima.

 Treba nači neku sredinu. Ja sam ludog mišljenja da bi svaki političar u svakoj zemlji trebao staviti svoj narod na prvo mjesto. Ovako imamo debilnu ljevicu koja se naprčila tvrtkama i pušta svu jeftinu radnu snagu u EU pod izlikom nekog humanizma. I u tvrtki u kojoj ja radim mi je rečeno da su mislili sve zamijeniti sa Nepalcima. Sada raste ekstremna desnica i čude se kako desnica dobiva na poplarnosti, a ljevica je upravo ta koja je gurnula birače prema desnici. Naši političari su pak posebna lopovska i veleizdajnička pasmina (u najboljem slučaju su jednostavno glupi i katastrofalno nesposobni) i radit će apsolutno sve kako im gazde iz EU kažu. Bili ti gazde krajnje lijevo ili desno orijentirani. Ako im ti gazde kažu da je Hrvatska sada prihvatni centar za sve migrante, onda jest. Ako im kažu da Hrvatska vojska mora na granice i pucat na svakog migranta koji se pokaže, napravit će i to.

 

Ali čim se netko usudi pisnuti o tome kako je ova migracijska politika apsolutno luda, ti si odmah nacist i zadrt. Francuska u banani. Prijatelj iz Švedske mi kaže da u neke četvrti ni policija više ne zalazi. Čak im je i vojska morala izači na ulice jer policija više ne može na kraj sa bandama migranata. Moj djed i oba njegova brata su zaradili mirovine kao gastarbajteri u Njemačkoj. Nitko od njih nije tamo sranja radio i živio na grbači poreznih obveznika. Bili su gosti u stranoj zemlji i poštivali su domaćina. Ovi dođu preko šume bez dokumenata i "daj mi, daj mi" mentalitet upale, i još sranja rade.

 Ljevica je dopustila uvoz radne snage (mislim na hr)?

7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Da
Dopustila je na razini EU vijeca, a hdz koji je realno lijevi centar to provodi.

10 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Migracija je od kad je ljudi. Problem uopće nisu migracije, a ni migranti, dobri i loši. Problem je inertna država koja ne odgovara na kriminal odlučno i koja nema zakonski okvir kako se nositi sa kriminalcima (lokalnim i migriranim). I to je to. I onda je tu još nadnacionalni okvir (EU) gdje moramo držati sve migrante ma štogod radili i kakogod došli.

 

Kaznena prijava? Odradi kaznu i nogom u dupe preko granice i na crnu listu. Prekršajna prijava (određene, ne sve), okej, jednom, drugi put, treći put nogom u dupe preko granice i na crnu listu. Ma od kud god došli i kakvo god im stanje u matičnoj državi.

 

U americi jedan dan duže ostaneš nego što ti viza dopušta, nogom u dupe preko granice i na crnu listu na godinu dana. I to je za turizam. To se tako radi.

 

U mom gradu ima dosta migranta i do sad ni jedan problem. Sve marljiva okej ekipa. Za vikend si kupe pivu, meso, odu roštiljati na lokalno izletište, puste muziku i zabavljaju se. Daleko od grada. I to je to.

 

Veći problem su "poduzetnici" koji ih gone ko marvu za kikiriki.

Nadglednik dina
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tvpronlem kaže...
a hdz koji je realno lijevi centar

 

j_jonah_jameson.gif

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jučer u Zagrebu. Retardacija je preslaba riječ. (nemrem dodat sliku, wtf)

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 12:43 (Super64).
11 godina
online
Što se događa s našim društvom?

proba...

 

EDIT

Super64 kaže...

Jučer u Zagrebu. Retardacija je preslaba riječ. (nemrem dodat sliku, wtf)

 možda su ti fotke prevelike, probaj smanjiti na veličinu ispod 5mb

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 12:47 (picajzla0707).
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

118KB. -

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma uvijek se nađe imbecila. Na žalost, ekstremi u bilo kojem smjeru imaju veliku potrebu izać na cestu i graktat svoje nebuloze. Vjerojatno imaju i viška vremena. Recimo, načelno se slažem sa sentimentom onih antivaksera (bio sam protiv obaveznog cijepljenja protoiv Covida i protiv pasoša, mjera, itd.) ali šta ćeš ka se prikrpaju antigušteraši, ravnozemljaši i slični. Nemam ništa ni protiv antifašističkih manifestacija, jer realno imamo problem sa revizionizmom i ustašlukom, ali kad dođe ekipa sa zastavama SSSR-a, što reći? Leftardi i rightardi uvijek isplivaju.

marching up and down the squaaare
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Super64 kaže...

118KB. -

Ovo je radikalno krilo Radničke fronte?

Sj. Koreja, Sirija i Palestina. Cvijeće današnjice.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

a koje "cvijeće" ? Izrael možda?  Turska?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 9:27 (Stric_Jura).
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

a koje "cvijeće" ? Izrael možda?  Turska?

Pa u odnosu na gore navedene, oni su ne cvijeće već cijeli svadbeni aranžman.

Jedino još ne kužim ovo s Južnom Korejom, oni su kao bad guys, što li?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

govnjiv neki svadbeni aranžman...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
Stric_Jura kaže...

a koje "cvijeće" ? Izrael možda?  Turska?

Pa u odnosu na gore navedene, oni su ne cvijeće već cijeli svadbeni aranžman.

Jedino još ne kužim ovo s Južnom Korejom, oni su kao bad guys, što li?

 Pa dosta je očito - "Smrt fašizmu" i prekrižena zastava J. Koreje. Probao bi na čemu su ovi ak netko zna, o kojoj se supstanci radi.

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 11:02 (Super64).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice