Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.361.075
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
 Netreba toliko zazirat kao da dolazi kuga. Dolaze ljudi, gladni, bez posla, bez novca.. Što im nebi dali šansu da nekog vraga rade, naravno tko to želi, možemo ih smjestiti u one "američke kućice" od stiropora i drveta šta se naprave za pol dana i dati im šansu da pošteno zarade neku siću.

 

 Plemenita ideja, ali  Black Iso ti je več odgovorio zašto tako neće ići. Ne možemo se nositi ni s onima drugačijima između sebe, a kamoli s ljudima iz arapskog svijeta.

16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Janjevci i Siptari koji su tu vec 20-ak godina i dalje su neprilagodjeni, djeca su im bahata, a roditelji se bave drogom. 

 

I to nisu pojedinci, to je cijela grupa, pojedinaca ima mozda koji su oke, ali u globalu su 20-ak godina iza nas.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pendula kaže...
 Plemenita ideja, ali  Black Iso ti je več odgovorio zašto tako neće ići. Ne možemo se nositi ni s onima drugačijima između sebe, a kamoli s ljudima iz arapskog svijeta.

 Neznam šta je napisao, to što su iz arapskog svijeta nema neke veze s time možemo li se mi s njima nositi ili ne. To ovisi o nama, a ne o njima.

Edge kaže...

Janjevci i Siptari koji su tu vec 20-ak godina i dalje su neprilagodjeni, djeca su im bahata, a roditelji se bave drogom. 

 

I to nisu pojedinci, to je cijela grupa, pojedinaca ima mozda koji su oke, ali u globalu su 20-ak godina iza nas.

Je, postoji Janjevistan, to je između Afganistana i Bangladeša. Poznata država izvoznica seljaka, primitivaca, dopera, silovatelja, arapa i cigana. Sve češće i Srba.

 

Mene frapira kako neki forumaši godinama prolaze lišo s ovakvim izjavama. Evo ovaj edge posere sve Janjevce i Siptare, eto svi su doperi. Ja neznan ljude, neznaš ih ni ti, eto čuo si da su tri dopera i sad su tebi svi doperi. Bokte mazo debilizma. kako si ti išta bolji od tih šiptara ili janjevaca? Kako tako lako možeš za sve njih reć da su drogeraši i niškoristi.

 

Kakva plemenita ideja? Šta treba dat ljudima koji po Srbiji spavaju pod mostovima? Koliko nas može koštati njihov smještaj? Pol kune na plaći slijedećih 2 godine. Deri! Dajemo lovu političarima koji su idioti, plaćamo neke gospodarske komore, opet hrpa idiota, Keruma i Mamića? Imamo debila kod sebe dovoljno za izvoz, e al to može, tri arapa ne.

 

Pa nije arap šugav jer je arap. Poznam nekoliko Sirijaca iz Zagreba, da, imaju neku svoju čudnu spiku jer su u drugoj regiji odgajani, al jednako mi je to ko razlika između Zagoraca i Dalmatinaca. Momci su naučili hrvatski, studiraju, ne vrijeđaju nikog, ne krše zakone.. pa šta me briga za išta više. Daj bože takvih pol miljona, a ne 80k koliko ih navodno dolazi.

 

Šta nas košta da ljudima samo izdamo dokumente? Nazovi kako hoćeš, ljubičasta karta, crnobela značka, green card.. Ali da su negdje zavedeni da postoje. Znaš kakva je muka kad izgubiš identitet kojeg si stvarao godinama, školovao se, imao društvo, poso.. Danas uz facebook, mailove, slike.. možeš identificirat 99% tih Sirijaca taman da nemaju osobne, a sigurno mnogi i imaju nekakve dokumente, možda ljudima povratiš bar to, identitet.

 

Sto posto sam siguran da bi ih i druge zemlje primale i da bi ta naša crno bela značka bila "rikvajerment" za prelazak u npr. Poljsku. Treba ti 5 minuta za napravit OIB, uslikat čovjeka u nekoj pristojnoj robi, naravno prvo ih središ, opereš, frizeri itd. NIje sveto pismo.

 

A te američke kućice.. jedna košta koliko i manji autić. Za neku masovnu proizvodnju bez problema bi prepolovili cijenu. A i naše firme bi imale koristi, em zbog posla oko toga svega, em što imaš svježu radnu snagu koja bi bila svježa krv u ovoj ustajaloj močvari.

 

HŽ je ionako u banani, šta nas košta da po njih pošaljemo vlakove? Koliko nas košta da im besplatno dadnemo vodu, da samo plate vodovod i cijevi? Zašto ne iskoristiti hype oko izbjeglica i od države ksenofobnih čmarova napraviti tolerantnu državu kojoj će zaviditi cijela EU? Industrija i građevina su nam u banani, zašto nebi iskoristili EU i njihov strah i pokrenuli to sve gradnjom takvih manjih gradića u nenaseljenim područjima gdje ima autoputeva (i benzinskih postaja koje rade 100 dana godišnje btw), a nema žive duše. Lika, Kordun, Slavonija, ona brda iznad Dalmacije.. I sve bi to EU platila samo da se s njima ne bakča. A ne radi se o štakorima sunce mu poljubim. Biježi cijeli narod, građevinci, učitelji, doktori.. Sami mogu raditi sve, samo im treba dat šansu. 100k ljudi napravi čudo, imamo i mi 300k nezaposlenih, pa ta radna snaga napravi 10 takvih gradića u dva mjeseca. Di će jadni na zimu? Srbija i Mađarska će bit na -30, neće ih pustiti dalje garant, ostaju mostovi i kartonske kutije.

 

Da naš Zoki uključi mozak, za 3 dana može imat studiju troškova na stolu, za 10 dana bi dobio sredstva od EU koja bi to i preplatila, bilo bi i za naše uhljebe i profitere, i do sredine listopada bi lijepo organizirali sve te nesretnike, dali im dokumente i papire s kojima bi se sigurno mogli lakše i humanije kretati u potrazi za kruhom, masa njih bi i ostala jer bi bili zadovoljni i poslom i nadom i sigurnošću, a garantiram da bi se svi osjećali dužnima i zahvalnima Hrvatskoj. I na kraju kakva nam je potencijalna šteta? Imamo par takvih gradića u kojima na kraju možeš smjestiti sve naše nesretnike, taman da svi do zadnjeg Sirijca i otiđu dalje, a neće, i eto bar smo nešto radili neko vrijeme, pomogli ljudima, osjećali bi se svi bolje, svijet bi nas drugačije gledao, bili bi nam zavidni jer zamisli jedna siromašna RH se uspjela snać s izbjeglicama, a moćna EU nije.

 

Nije ništa jednostavno ni lako. To nitko ne govori. Ali meni je muka gledati tolike jadnike koji bježe zbog rata (ne zbog gucci torbica!) koji uz to moraju proživljavati stigmu neželjenog djeteta. A na što sad trošimo novac? Na korupciju i uhljebe.

 

Na kraju, kakve veze ima jesu li arapi ili nizozemci? Ima dve ruke, dve noge, šta arap nemože, a da naš Hrvat može? I obrnuto? Zašto se nebi snašli? Biti arap znači biti nesnalažljiv? Nisu retardirani ako su arapi.

 

Meni se to gadi kod naših ljudi. Samo svi gledaju odakle si i šta si.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
Pendula kaže...
 Plemenita ideja, ali  Black Iso ti je več odgovorio zašto tako neće ići. Ne možemo se nositi ni s onima drugačijima između sebe, a kamoli s ljudima iz arapskog svijeta.

 Neznam šta je napisao, to što su iz arapskog svijeta nema neke veze s time možemo li se mi s njima nositi ili ne. To ovisi o nama, a ne o njima.

Edge kaže...

Janjevci i Siptari koji su tu vec 20-ak godina i dalje su neprilagodjeni, djeca su im bahata, a roditelji se bave drogom. 

 

I to nisu pojedinci, to je cijela grupa, pojedinaca ima mozda koji su oke, ali u globalu su 20-ak godina iza nas.

....

 

Meni se to gadi kod naših ljudi. Samo svi gledaju odakle si i šta si.

Ivane, ne zajebavaj ljude! Taman su očistili zemlju! Vrati se u 2015!!!

9 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.liveleak.com/view?i=d4d_1440069452

Je li moguće da Rusija podržava ISIL-ovce?

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
The Black Iso kaže...

mi imamo previse problema i bez njih, netrebaju nam. neka idu u neke druge zemlje.. to jest uopće nisu potrebni europi jer se neće asimilirati i za 10-20 godina ako ne i prije ce doci do velikih problema sa njima..
sta ne idu u "svoje" bogate zemlje koje nisu zahvaćene ratom ?

 

 Onda ih ti udomi na svoj račun a ne da svi porezni obveznici finaciraju njihov život u Hrvatskoj dok u isto vrijeme mladi Hrvati idu van zemlje jer nemaju posla..
Evo jučer na Novoj TV reportaža o nigerijcu koji je dobio stan od države ?!? wtf ?

Long Live Freedom
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Je li moguće da ti neznaš engleski?

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
playjob kaže...

http://www.liveleak.com/view?i=d4d_1440069452

Je li moguće da Rusija podržava ISIL-ovce?

 Ne vidim nigdje da to piše. Rusija podržava Al Asada. Ali stvarno... Koliko su SAD ( i Izrael) proračunate i pokvarene. Što oni ne prime dio izbjeglica iz Sirije, Libije i Iraka što je ionako njihova krivnja zbog potenciranja sukoba i kaosa dolje. Iran je jedini još stabilan, ali ne, i njega nastoje rastaviti na sastavne dijelove.

 

EDIT: Ne treba zaboraviti ni UK, Francusku i Tursku to su sve stoka. Odnosno vlast i vladajući iz tih zemalja. Sam narod nije pokvaren, ali je povodljiv.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 15:45 (Izzy).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
Pendula kaže...
 Plemenita ideja, ali  Black Iso ti je več odgovorio zašto tako neće ići. Ne možemo se nositi ni s onima drugačijima između sebe, a kamoli s ljudima iz arapskog svijeta.

 Neznam šta je napisao, to što su iz arapskog svijeta nema neke veze s time možemo li se mi s njima nositi ili ne. To ovisi o nama, a ne o njima.

Edge kaže...

Janjevci i Siptari koji su tu vec 20-ak godina i dalje su neprilagodjeni, djeca su im bahata, a roditelji se bave drogom. 

 

I to nisu pojedinci, to je cijela grupa, pojedinaca ima mozda koji su oke, ali u globalu su 20-ak godina iza nas.

Je, postoji Janjevistan, to je između Afganistana i Bangladeša. Poznata država izvoznica seljaka, primitivaca, dopera, silovatelja, arapa i cigana. Sve češće i Srba.

 

Mene frapira kako neki forumaši godinama prolaze lišo s ovakvim izjavama. Evo ovaj edge posere sve Janjevce i Siptare, eto svi su doperi. Ja neznan ljude, neznaš ih ni ti, eto čuo si da su tri dopera i sad su tebi svi doperi. Bokte mazo debilizma. kako si ti išta bolji od tih šiptara ili janjevaca? Kako tako lako možeš za sve njih reć da su drogeraši i niškoristi.

 

Kakva plemenita ideja? Šta treba dat ljudima koji po Srbiji spavaju pod mostovima? Koliko nas može koštati njihov smještaj? Pol kune na plaći slijedećih 2 godine. Deri! Dajemo lovu političarima koji su idioti, plaćamo neke gospodarske komore, opet hrpa idiota, Keruma i Mamića? Imamo debila kod sebe dovoljno za izvoz, e al to može, tri arapa ne.

 

Pa nije arap šugav jer je arap. Poznam nekoliko Sirijaca iz Zagreba, da, imaju neku svoju čudnu spiku jer su u drugoj regiji odgajani, al jednako mi je to ko razlika između Zagoraca i Dalmatinaca. Momci su naučili hrvatski, studiraju, ne vrijeđaju nikog, ne krše zakone.. pa šta me briga za išta više. Daj bože takvih pol miljona, a ne 80k koliko ih navodno dolazi.

 

Šta nas košta da ljudima samo izdamo dokumente? Nazovi kako hoćeš, ljubičasta karta, crnobela značka, green card.. Ali da su negdje zavedeni da postoje. Znaš kakva je muka kad izgubiš identitet kojeg si stvarao godinama, školovao se, imao društvo, poso.. Danas uz facebook, mailove, slike.. možeš identificirat 99% tih Sirijaca taman da nemaju osobne, a sigurno mnogi i imaju nekakve dokumente, možda ljudima povratiš bar to, identitet.

 

Sto posto sam siguran da bi ih i druge zemlje primale i da bi ta naša crno bela značka bila "rikvajerment" za prelazak u npr. Poljsku. Treba ti 5 minuta za napravit OIB, uslikat čovjeka u nekoj pristojnoj robi, naravno prvo ih središ, opereš, frizeri itd. NIje sveto pismo.

 

A te američke kućice.. jedna košta koliko i manji autić. Za neku masovnu proizvodnju bez problema bi prepolovili cijenu. A i naše firme bi imale koristi, em zbog posla oko toga svega, em što imaš svježu radnu snagu koja bi bila svježa krv u ovoj ustajaloj močvari.

 

HŽ je ionako u banani, šta nas košta da po njih pošaljemo vlakove? Koliko nas košta da im besplatno dadnemo vodu, da samo plate vodovod i cijevi? Zašto ne iskoristiti hype oko izbjeglica i od države ksenofobnih čmarova napraviti tolerantnu državu kojoj će zaviditi cijela EU? Industrija i građevina su nam u banani, zašto nebi iskoristili EU i njihov strah i pokrenuli to sve gradnjom takvih manjih gradića u nenaseljenim područjima gdje ima autoputeva (i benzinskih postaja koje rade 100 dana godišnje btw), a nema žive duše. Lika, Kordun, Slavonija, ona brda iznad Dalmacije.. I sve bi to EU platila samo da se s njima ne bakča. A ne radi se o štakorima sunce mu poljubim. Biježi cijeli narod, građevinci, učitelji, doktori.. Sami mogu raditi sve, samo im treba dat šansu. 100k ljudi napravi čudo, imamo i mi 300k nezaposlenih, pa ta radna snaga napravi 10 takvih gradića u dva mjeseca. Di će jadni na zimu? Srbija i Mađarska će bit na -30, neće ih pustiti dalje garant, ostaju mostovi i kartonske kutije.

 

Da naš Zoki uključi mozak, za 3 dana može imat studiju troškova na stolu, za 10 dana bi dobio sredstva od EU koja bi to i preplatila, bilo bi i za naše uhljebe i profitere, i do sredine listopada bi lijepo organizirali sve te nesretnike, dali im dokumente i papire s kojima bi se sigurno mogli lakše i humanije kretati u potrazi za kruhom, masa njih bi i ostala jer bi bili zadovoljni i poslom i nadom i sigurnošću, a garantiram da bi se svi osjećali dužnima i zahvalnima Hrvatskoj. I na kraju kakva nam je potencijalna šteta? Imamo par takvih gradića u kojima na kraju možeš smjestiti sve naše nesretnike, taman da svi do zadnjeg Sirijca i otiđu dalje, a neće, i eto bar smo nešto radili neko vrijeme, pomogli ljudima, osjećali bi se svi bolje, svijet bi nas drugačije gledao, bili bi nam zavidni jer zamisli jedna siromašna RH se uspjela snać s izbjeglicama, a moćna EU nije.

 

Nije ništa jednostavno ni lako. To nitko ne govori. Ali meni je muka gledati tolike jadnike koji bježe zbog rata (ne zbog gucci torbica!) koji uz to moraju proživljavati stigmu neželjenog djeteta. A na što sad trošimo novac? Na korupciju i uhljebe.

 

Na kraju, kakve veze ima jesu li arapi ili nizozemci? Ima dve ruke, dve noge, šta arap nemože, a da naš Hrvat može? I obrnuto? Zašto se nebi snašli? Biti arap znači biti nesnalažljiv? Nisu retardirani ako su arapi.

 

Meni se to gadi kod naših ljudi. Samo svi gledaju odakle si i šta si.

 

Odlično... Pravi post jednog čovjeka s empatijom i dobrom namjerom... A sad drugačija slika...

 

90% tih ljudi koji dolaze su radikalni muslimani, nisu ISILovci (iako vjerojatno ima i njih), ali su radikalni sunitski muslimani koji nas baš i ne vole...

 

Neobrazovani su i primitivni (barem po našem načinu shvaćanja stvari) i stvaraju jako puno potomaka koje će odgajati u svojoj vjeri i kulturi. Dakle neće šljivit ni našu kulturu, ni vjeru ni ništa drugo... Ne shvaćaš da ti ljudi imaju totalno drugačiju ideologiju od nas ovdje i da to nisu kulturni europljani. Pričaš kao da nam dolazi pola milijuna njemaca i britanaca... Ti ljudi ne dijele našu kulturu ni išta drugo s nama, i ne namjeravaju se asimilirati i uklopiti u društvo nego graditi svoje minarete i muslimizirati Europu. 

Evo nedavje vijesti iz vlakova da se noževima bore za mjesta, tuče u njihovim kampovima i sl. Stvarno misliš da takve ljude trebamo pustiti u EU??? Pa nismo gradili ovo cijelo društvo da bi nam ga netko došao rušiti...

 

Još uvijek smatraš da ih trebamo primit objeručke?

 

Ja smatram da im trebamo pomoći, držati pod jako velikom kontrolom, uvesti jako rigorozne kazne za bilo kakve incidente i ilegalne aktivnosti. Ponuditi im poslove koje mogu raditi i ukinuti im socijalnu pomoć i bilo kakva dodatna prava. Naravno onima koji se istaknu i asimiliraju u društvo ponuditi ostanak i državljanstvo nakon 10tak godina. Ostale pri prvom poboljšanju stanja u njihovoj državi vratiti nazad. 

Problem je i u tome što se među tim imigrantima krije i dobar dio ISILovaca koji samo cekaju priliku da krenu s terorizmom ovdje. Hoće li ti onda biti drago što smo ih pustili...

 

Ti ljudi potječu iz jednog totalno drugog svijeta, i nije mi jasno što su se okomili na EU jer graniče sa saudijskom arabijom, izraelom, emiratima, turskom, omanom, iranom gdje je stanje dobro... Zašto ne idu tamo???

 

Treba biti tolerantan, poštivati sve vjere, nacije, rase... Ali treba znati čuvati svoje i reći kad je dosta i koja su pravila, a tko ih prekrši loše mu se piše. Koliko god mi je žao tih ljudi, nismo mi to da radimo za njih sad... 

 

Sad možete me minusirati, ali samo sam rekao realno stanje... Eto pogledajte u Švedskoj kako stoje stvari, a oni samo dižu prava imigrantima dok im ovi siluju po gradovima... 

 

Evo, o ovom ti ja pričam...

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kaos-u-njemackom-prihvatilistu-iscupao-stranice-kurana-i-bacio-ih-u-zahod-napalo-ga-20-migranata/837295.aspx

 

Stvarno smatraš da bi ti ljudi bili kulturni građani Europske Unije? Oni nisu dobili ni prijavu, pa ja bi ih za ovo vratio nazad u Siriju... Pobjegli od ISILa, a ovdje počeli raditi istu stvar koju ISIL radi tamo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 17:28 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
The Black Iso kaže...

 Onda ih ti udomi na svoj račun a ne da svi porezni obveznici finaciraju njihov život u Hrvatskoj dok u isto vrijeme mladi Hrvati idu van zemlje jer nemaju posla..
Evo jučer na Novoj TV reportaža o nigerijcu koji je dobio stan od države ?!? wtf ?

 Prvo, dobro da si me podsjetio zašto preskačem tvoje postove.

 

Drugo, a sad bi mogao onako fino i pametno kao što Drago piše pisati o logici i premisama, zaključivanju i baljezganju, al nisam ni fin ni toliko školovan ni pametan.

 

Tvoji postovi su sramotni i glupi, kao takvi su odraz tvojeg intelektualnog kapaciteta i nesolidarnosti. Mene bi bila sramota ovakve gluposti pisati na javnom mjestu, no ja koristim svoje ime, ti si samo random generated user name pa nije korektno da se uspoređujemo, možda si i ti normalniji kad pišeš pod svojim imenom, a ovdje samo trolaš i potpaljuješ vatru jer to pod ovim generičkim usernameom možeš.

 

Nema apsolutno nikakve veze odakle je unesrećena osoba, potpisnici smo i UNove povelje o pravima čovjeka i Ženevske konvencije, država smo članica Natoa i EU i te stavke bi osim bedževa na kragni trebale predstavljati i neka civilizacijska dostignuća i norme.

 

Nije civilizacijska norma da izbjeglice spavaju pod mostovima, na autobusnim stanicama, u kartonskim kutijama, a da pred njima EU države grade električne ograde. Svaka ta osoba, zvala se Asis Hubad, Ivo Ivić ili John Smith ima pravo tražiti zaštitu u susjednim državama jer ne postoji mogućnost traženja pomoći na drugim planetima. Oni ne traže socijalnu pomoć niti ne predstavljaju opasnost za ikoga, no mi svejedno na njih gledamo kao na glodavce i žohare jer su Arapi?! Ako to nije dovoljno da im pomognemo, prisjetimo se vremena kada je RH bila pod paljbom, pod bolesnom vinovom lozom, pod nekom drugom opasnošću, mnoge države su primile naše sugrađane i članove obitelji i pružile im pomoć i danas su to sve ugledne familije po Australiji, Čileu, SADu itd. Ne samo da imamo ljudsku obavezu pružiti pomoć, već nas i povijest obavezuje da nesretnima pomognemo jer su i nama pomagali.

 

No ovakvom Peri Ložaču nema smisla objašnjavati tako visoku matematiku u kojoj su 2 i 2 4 a ne 136 kao što ti u svakom postu pokušavaš dezinformirati, ne isplati se trošiti riječi na ekonomsku računicu koja stoji iza te pomoći, zamisli samo kakav bi PR iz toga izvukli, cijeli svijet bi čuo kako mala RH pomaže nesretnim izbjeglicama, zamisli koliko bi nam EU dala love da ih zbrinemo, evo Mađare onaj zid košta 70M €, hebo me pas ako svaka članica nebi objeručke pristala na ček od 50M za svaku grupu izbjeglica. Em bi se riješili problema, em bi i oni dobili way out iz ovog lošeg PRa u kojem jedna bogata EU gradi zidove i ograde, dali bi im šansu da operu ruke i da iz ove noćne more političara svi izađu s bijelim rukavicama, eto samo neka tutnu 50miljona za svakih 50.000 izbjeglica. Merkelica bi svakog Hrvata dodala za frenda na fejsu jer ako je netko alergičan na zidove, onda su to Njemci.

 

Zamisli što bi našoj industriji namještaja, drveta, hrane, naftnih derivata, električnih uređaja i svih ostalih piydarija značila takva financijska injekcija od nekoliko milijardi godišnje? Zamisli što bi za jednu Liku značilo da im se doseli 50.000 novih ljudi koji jedva čekaju nešto korisno raditi da se oduže svojim pomagateljima. Ne da bi naši mladi imali posla, već bi falilo mladih i morali bi se mnogi vratiti nazad jer bi nam falilo pametne raden snage. Kladim se u lijevu nogu da bi pošteniji građanin ovoj državi bio taj Sirijac nego što smo svi mi danas. Samo prođi kraj onih šatora u Savskoj pa se sam uvjeri.

 

Za 50 godina kada budu o tome snimali filmove, naša djeca će sa ponosom moć reć, evo moj tata/mama su pomogli ovim nesretnicima. Ima par takvih filmova o zidovima, neželjenim ljudima i velikodušnoj pomoći pojedinaca i danas. Recimo Shiendlers List, jedno remek djelo filmske industrije snimano baš 50 godina nakon tih događaja. I umjesto da smo i tada postupili ispravno, nismo, i danas bi se pol "naših" trebalo sramit tih postupaka. Nažalost ne srame se, mi ostali se sramimo, kao što će nas biti sram i za 50 godina.

 

Ja bih dao svu svoju djedovinu po slavoniji bez ikakvih potraživanja.

12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Postoji korelacija između zemalja koje se danas smatraju uspješnim/poželjnim i imigracije. Zemlje koje su imale slobodniji protok ljudi su prosperirale od toga. Švedska je zadnjih 150 godina imala značajne migracije, kako im je to točno naštetilo ako su se upravo u tom periodu etablirali kao jedna od najnaprednijih država na planeti? Stotine tisuća iz južne amerike, bliskog istoka, bivše juge, etc - svi odavno integrirani, rade, poštuju zakone, kako to? Švedska je daleko od izoliranog  primjera.

 

Problemi obično nastaju kada se krene sa getoiziranjem, a to se obično dogodi kada se javi ksenofobija i strah za očuvanjem načina života "domaćih". Ovi ksenofobični proljevi kamuflirani u tobožnju zaštitu našeg načina života su dio priče koja nam garantira status prčije i u budućnosti. Vi ste ti koji čine ovo društvo usranom zabiti, a ne ljudi koji su do te mjere izbezumljeni seronjama u svojoj zemlji da su pokupili djecu i par torbi i zaputili se u nepoznato - prema vašoj logici, kako bi pomuslimanili europu. Kada ih potrpamo u kaveze, ostavimo na socijali, uskratimo obrazovanje i normalan život, i kada se nekim čudom počnu ponašati kao da su u kavezu, onda ćete srati kako ste cijelo vrijeme govorili da ih ne treba pustiti među nas. Daj meni da te mlatim pod izlikom da si agresivna životinja, a kada ti dopizdi i uzvratiš mi, time opravdavaš moje zlostavljanje. Nemam ljepših riječi za takvo razmišljanje, osim glupo, glupo, glupo.

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Postoji korelacija između zemalja koje se danas smatraju uspješnim/poželjnim i imigracije. Zemlje koje su imale slobodniji protok ljudi su prosperirale od toga. Švedska je zadnjih 150 godina imala značajne migracije, kako im je to točno naštetilo ako su se upravo u tom periodu etablirali kao jedna od najnaprednijih država na planeti? Stotine tisuća iz južne amerike, bliskog istoka, bivše juge, etc - svi odavno integrirani, rade, poštuju zakone, kako to? Švedska je daleko od izoliranog  primjera.

 

Problemi obično nastaju kada se krene sa getoiziranjem, a to se obično dogodi kada se javi ksenofobija i strah za očuvanjem načina života "domaćih". Ovi ksenofobični proljevi kamuflirani u tobožnju zaštitu našeg načina života su dio priče koja nam garantira status prčije i u budućnosti. Vi ste ti koji čine ovo društvo usranom zabiti, a ne ljudi koji su do te mjere izbezumljeni seronjama u svojoj zemlji da su pokupili djecu i par torbi i zaputili se u nepoznato - prema vašoj logici, kako bi pomuslimanili europu. Kada ih potrpamo u kaveze, ostavimo na socijali, uskratimo obrazovanje i normalan život, i kada se nekim čudom počnu ponašati kao da su u kavezu, onda ćete srati kako ste cijelo vrijeme govorili da ih ne treba pustiti među nas. Daj meni da te mlatim pod izlikom da si agresivna životinja, a kada ti dopizdi i uzvratiš mi, time opravdavaš moje zlostavljanje. Nemam ljepših riječi za takvo razmišljanje, osim glupo, glupo, glupo.

Polakooo...

 

Švedska nije prosperirala na ilegalnoj migraciji, nego legalnoj. Pretrpavanje države sa stotinama tisuća, a možda i milijunima ljudi koji su nepismeni i imaju primitivna i radikalna islamska razmišljanja neće dobro doći Europskoj Uniji...

 

Drugo su legalne migracije, a drugo je ovo što se sad dešava... Ja sam također za multikulturalizam, nisam nacionalist, niti sam neki veliki vjernik... Ali problem je što velika većina ovih ljudi koji dolaze ne donose dobre i korisne stvari za države u koje dolaze. Radikalni islam je jedna od tih stvari, a to se evo može vidjeti i iz vijesti koju sam objavio u svom prijašnjem postu. Drugo su ove naše islamske zajednice ovdje, a drugo su radikalni islamisti s bliskog istoka... pogledaj samo državno uređenje i šerijatske zakone u s. arabiji, iraku, iranu, emiratima...

 

jel to stvarno želimo u EU? ti ljudi ne zaboravljaju svoju vjeru i kulturu kad dolaze ovdje, niti se planiraju integrirati u društvo, nego planiraju nastaviti po svome što je već dokazana i provjerena stvar...

 

Eto ti u švedskoj, 90% više silovanja, a svi počinitelji muslimani azilanti koji ne vide ništa loše u tome.

 

Multikulturalizam je odlična stvar kad staviš ljude poput tebe i mene koji imaju toleranciju, koji priznaju tuđe itd. Ali radikalne ideologije tuđe ne priznaju... Na žalost, bliskoistočni islamizam je radikalna ideologija, i što god vi ovdje rekli i napisali to nećete promijenit, a možete sami sebe uvjeravat 100 puta da to nije tak, al to će svejedno bit tak... ja sam samo realan i daj bože da tak ne bude, no iskreno sumnjam...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 18:07 (lllnuclearlll).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 

 

Nema apsolutno nikakve veze odakle je unesrećena osoba, potpisnici smo i UNove povelje o pravima čovjeka i Ženevske konvencije, država smo članica Natoa i EU i te stavke bi osim bedževa na kragni trebale predstavljati i neka civilizacijska dostignuća i norme......

 

Stav ti je previše idealan, bilo bi lijepo da je baš tako. Smatraš da su svi koji dolaze spremni asimilirati, uklopiti u drustvo i činiti mu dobro, što nije i ne može biti istina. Iako među njima ima inženjera, doktora itd. ima i dobar broj onih koji idu po socijalu, a oni koji su obrazovaniji idu dalje u EU, ma kakvu zahvalnost osjećali.

Također je upitna i pomoć EU kada vidiš kako reagiraju na zid u Mađarskoj, općenito kakva je pomoć na moru migrantima (operacija Triton) teško je da bi dobili neku izdašnu pomoć od EU, oni se ponašaju kao da to nikako nije njihov problem.

Sljedeći problem je pravljenje naselja za takve osobe- ako ih držiš odvojene od ostatka društva, getoizirane, dobio bi nešto slično Turcima u Njemačkoj.

Ne možeš uspoređivati našeg čovjeka u inozemstvu s osobom iz Afganistana, Sirije, Bangladeša itd. Iako ima iznimki ljudima koji odlaze s ovih prostora je glavni cilj uklopiti se u novo društvo, raditi i zarađivati, dok je s ovima malo drugačije, dolaze s drugih područja, drugačiji odgoj i drugačija, radikalnija, vjera čine svoje, što je vidljivo u Švedskoj, primjerice. 

U ovom tekstu je jasno da ima i onih koji mogu spavati u hotelima s 5*, ali i onih drugačijih.

 

Kažeš što bi značilo da se u Liku dovede 50 000 mladih ljudi? Što država ne olakša pokretanje obrta, pravljenje tvornica, dovede investitore itd. Hrvatska ima 300k nezaposlenih, od kojih bi, ja vjerujem, barem polovica bila spremna raditi u bilo kakvoj industriji, prijavljena s zdravstvenim, za poštenu plaću, odnosno ne treba nam još 50k ljudi s kojima realno ne bi znali što ćemo.

Hrvatska, kao i svaka druga zemlja u regiji jednostavno nije dovoljno uredna za ono o čemu ti govoriš. Nije ni Njemačka...

 

Dobar članak o migrantima u EU, objašnjava rute i načine kojima se migranti koriste kako bi mogli doći do EU.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 18:15 (Bullfrog).
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne znam odakle ti podatak da je riječ o radikalnim islamistima. Misliš da bi radikalni islamisti u tom broju išli u zemlje koje pravi radikalni islamisti smatraju sodomom i gomorom, te poveli i djecu? Radikalnim islamistima je tamo super, sad imaju i svoju tvorevinu koju nazivaju državom, imaju šerijatske zakone, itd. Sve veće migracije su iz nužde, iz bih se u švedsku bježalo glavom bez obzira u nemalom broju - kakva legalna i ilegalna imigracija, imigracija je u većini slučajeva "trbuhom za kruhom", a često se odvija upravo u ovakvim valovima.

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Ne znam odakle ti podatak da je riječ o radikalnim islamistima. Misliš da bi radikalni islamisti u tom broju išli u zemlje koje pravi radikalni islamisti smatraju sodomom i gomorom, te poveli i djecu? Radikalnim islamistima je tamo super, sad imaju i svoju tvorevinu koju nazivaju državom, imaju šerijatske zakone, itd. Sve veće migracije su iz nužde, iz bih se u švedsku bježalo glavom bez obzira u nemalom broju - kakva legalna i ilegalna imigracija, imigracija je u većini slučajeva "trbuhom za kruhom", a često se odvija upravo u ovakvim valovima.

Ajd baci oko na ovaj članak...

 

http://www.express.hr/drustvo/imigranti-u-srbiji-spavaju-u-parku-a-sanjaju-o-eu-2005

 

Ovi tipovi nisu dali da im slikaju žene jer je kod njih muslimana to zabranjeno. Pazi ti to, slikanje na javnom prostoru je kod njih zabranjeno? E pa u srbiji nije, i ne vidim što mu netko to nije objasnio...

 

O tom radikalizmu ti ja pričam.. Isto kao ovi što su napali afganistanca koji je podrapao kuran... Kod ovih afrikanaca opet rade noževi i sl... 

 

Za mene je to radikalizam i oni ne shvaćaju da su došli u državu gdje njihov šerijatski zakon više ne vrijedi. Ne shvaćaju da su došli u državu gdje im žena smije skinut maramu i reći "JA ODE, AJ BOK" i da ju oni ne smiju u tom spriječiti. Ne shvaćaju da ta žena ima ista prava kao i oni.

 

Jel ti sad jasnije na što ja mislim? 90% tih ljudi koji dolaze su radikalni sunitski muslimani i oprosti ali ti ljudi nebi trebali biti dobrodošli na naše prostore s takvim primitivnim razmišljanjem. 

 

Oni ne shvaćaju da su zakoni naših država bitniji od zakona njihove primitivne vjere i da to što su oni dosad raditi tamo kod nas ne vrijedi...

 

btw. Pogledaj podatak tko su ti imigranti... Prek 90% su ih muškarci od oko 20-30 godina, dakle nema tu govora o ženama i djeci...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 18:45 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
lllnuclearlll kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Ne znam odakle ti podatak da je riječ o radikalnim islamistima. Misliš da bi radikalni islamisti u tom broju išli u zemlje koje pravi radikalni islamisti smatraju sodomom i gomorom, te poveli i djecu? Radikalnim islamistima je tamo super, sad imaju i svoju tvorevinu koju nazivaju državom, imaju šerijatske zakone, itd. Sve veće migracije su iz nužde, iz bih se u švedsku bježalo glavom bez obzira u nemalom broju - kakva legalna i ilegalna imigracija, imigracija je u većini slučajeva "trbuhom za kruhom", a često se odvija upravo u ovakvim valovima.

Ajd baci oko na ovaj članak...

 

http://www.express.hr/drustvo/imigranti-u-srbiji-spavaju-u-parku-a-sanjaju-o-eu-2005

 

Ovi tipovi nisu dali da im slikaju žene jer je kod njih muslimana to zabranjeno. Pazi ti to, slikanje na javnom prostoru je kod njih zabranjeno? E pa u srbiji nije, i ne vidim što mu netko to nije objasnio...

 

O tom radikalizmu ti ja pričam.. Isto kao ovi što su napali afganistanca koji je podrapao kuran... Kod ovih afrikanaca opet rade noževi i sl... 

 

Za mene je to radikalizam i oni ne shvaćaju da su došli u državu gdje njihov šerijatski zakon više ne vrijedi. Ne shvaćaju da su došli u državu gdje im žena smije skinut maramu i reći "JA ODE, AJ BOK" i da ju oni ne smiju u tom spriječiti. Ne shvaćaju da ta žena ima ista prava kao i oni.

 

Jel ti sad jasnije na što ja mislim? 90% tih ljudi koji dolaze su radikalni sunitski muslimani i oprosti ali ti ljudi nebi trebali biti dobrodošli na naše prostore s takvim primitivnim razmišljanjem. 

 

Oni ne shvaćaju da su zakoni naših država bitniji od zakona njihove primitivne vjere i da to što su oni dosad raditi tamo kod nas ne vrijedi...

 

btw. Pogledaj podatak tko su ti imigranti... Prek 90% su ih muškarci od oko 20-30 godina, dakle nema tu govora o ženama i djeci...

 Pa članak ne daje podatke o radikalima - naravno da su većinom muslimani. To što su neki zamolili da se ne slikaju žene i nije baš radikalizam. Ne možeš očekivati da dolaze unaprijed potpuno integrirani ljudi, integracija tek slijedi. Naravno da će biti različitih profila, a isil može svoje "spavače" uvaliti na koji god način. Svuda ima kriminala, to je na predviđenim službama da deportiraju ove koji krše zakon.

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
Tvoji postovi su sramotni i glupi, kao takvi su odraz tvojeg intelektualnog kapaciteta i nesolidarnosti. Mene bi bila sramota ovakve gluposti pisati na javnom mjestu, no ja koristim svoje ime, ti si samo random generated user name pa nije korektno da se uspoređujemo, možda si i ti normalniji kad pišeš pod svojim imenom, a ovdje samo trolaš i potpaljuješ vatru jer to pod ovim generičkim usernameom možeš.

 

Nema apsolutno nikakve veze odakle je unesrećena osoba, potpisnici smo i UNove povelje o pravima čovjeka i Ženevske konvencije, država smo članica Natoa i EU i te stavke bi osim bedževa na kragni trebale predstavljati i neka civilizacijska dostignuća i norme.

 

Nije civilizacijska norma da izbjeglice spavaju pod mostovima, na autobusnim stanicama, u kartonskim kutijama, a da pred njima EU države grade električne ograde. Svaka ta osoba, zvala se Asis Hubad, Ivo Ivić ili John Smith ima pravo tražiti zaštitu u susjednim državama jer ne postoji mogućnost traženja pomoći na drugim planetima. Oni ne traže socijalnu pomoć niti ne predstavljaju opasnost za ikoga, no mi svejedno na njih gledamo kao na glodavce i žohare jer su Arapi?! Ako to nije dovoljno da im pomognemo, prisjetimo se vremena kada je RH bila pod paljbom, pod bolesnom vinovom lozom, pod nekom drugom opasnošću, mnoge države su primile naše sugrađane i članove obitelji i pružile im pomoć i danas su to sve ugledne familije po Australiji, Čileu, SADu itd. Ne samo da imamo ljudsku obavezu pružiti pomoć, već nas i povijest obavezuje da nesretnima pomognemo jer su i nama pomagali.

 

No ovakvom Peri Ložaču nema smisla objašnjavati tako visoku matematiku u kojoj su 2 i 2 4 a ne 136 kao što ti u svakom postu pokušavaš dezinformirati, ne isplati se trošiti riječi na ekonomsku računicu koja stoji iza te pomoći, zamisli samo kakav bi PR iz toga izvukli, cijeli svijet bi čuo kako mala RH pomaže nesretnim izbjeglicama, zamisli koliko bi nam EU dala love da ih zbrinemo, evo Mađare onaj zid košta 70M €, hebo me pas ako svaka članica nebi objeručke pristala na ček od 50M za svaku grupu izbjeglica. Em bi se riješili problema, em bi i oni dobili way out iz ovog lošeg PRa u kojem jedna bogata EU gradi zidove i ograde, dali bi im šansu da operu ruke i da iz ove noćne more političara svi izađu s bijelim rukavicama, eto samo neka tutnu 50miljona za svakih 50.000 izbjeglica. Merkelica bi svakog Hrvata dodala za frenda na fejsu jer ako je netko alergičan na zidove, onda su to Njemci.

 

Zamisli što bi našoj industriji namještaja, drveta, hrane, naftnih derivata, električnih uređaja i svih ostalih piydarija značila takva financijska injekcija od nekoliko milijardi godišnje? Zamisli što bi za jednu Liku značilo da im se doseli 50.000 novih ljudi koji jedva čekaju nešto korisno raditi da se oduže svojim pomagateljima. Ne da bi naši mladi imali posla, već bi falilo mladih i morali bi se mnogi vratiti nazad jer bi nam falilo pametne raden snage. Kladim se u lijevu nogu da bi pošteniji građanin ovoj državi bio taj Sirijac nego što smo svi mi danas. Samo prođi kraj onih šatora u Savskoj pa se sam uvjeri.

 

Za 50 godina kada budu o tome snimali filmove, naša djeca će sa ponosom moć reć, evo moj tata/mama su pomogli ovim nesretnicima. Ima par takvih filmova o zidovima, neželjenim ljudima i velikodušnoj pomoći pojedinaca i danas. Recimo Shiendlers List, jedno remek djelo filmske industrije snimano baš 50 godina nakon tih događaja. I umjesto da smo i tada postupili ispravno, nismo, i danas bi se pol "naših" trebalo sramit tih postupaka. Nažalost ne srame se, mi ostali se sramimo, kao što će nas biti sram i za 50 godina.

 

Ja bih dao svu svoju djedovinu po slavoniji bez ikakvih potraživanja.

 

Čekaj, zbog čega vrijeđaš, šta smo svi mi koji smo protiv dolaska imigranata i njihovog
uzdrzavanja na naš račun(da na račun nas građana RH koji punimo proračun plaćajući porez) glupi i primitivni ?!?

 

Ja znam zašto sam protiv, a ti ćeš to skuziti za par godina ako Hrvatska primi poveći broj imigranata.
I Amerika je članica svega toga pa ima ogroman zid na granici s meksikom da bi se zaštitila.

 

Posla nema za naš narod ovdje ti govoris da bi na tisuće izbjeglica našlo posao u Hrvatskoj..
Šta će nam EU dat lovu ? - gdje to piše ? imaju oni previse problema da bi nama davali novac jer zbrinjavamo imigrante.

 

Kako je već rečeno na forumu, u Hrvatskoj 300 000 ljudi koji isto tako mogu uređivati Liku i Slavoniju pa ih Hrvatska destiimulira svim i svacim, pogotovo birokracijom i porezima(da bi financirali svakakve gluposti pa i ove imigrante)... 
E pa nemoj ovdje govorit ja bi dao, odi i daj imigrantima zemlju pa nek uzgajaju po tvojoj djedovini.. lako je govorit zbrinite imigrante sa tuđom lovom, izdvoji svoju pa onda zbrinjavaj koga hoćeš.
Naša djeca nemaju "besplatne" udžbenike, bolnice u rasulu, škole i fakulteti također a ti bi novac bacao na imigrante i njihovo finaciranje.

 

Uostalom, evo ti par primjer iz švedske:
http://www.sloboda.hr/eksplozije-silovanja-ubojstva-ovaj-video-docarat-ce-vam-imigrantski-kaos-u-svedskom-malmou/
http://www.sloboda.hr/ironicno-imigranti-unajmili-privatni-avion-za-let-u-svedsku-te-odmah-dobili-azil-i-socijalnu-pomoc/
http://www.sloboda.hr/svedska-banda-od-30-imigranata-predukla-covjeka-jer-su-mislili-da-je-policajac/

Long Live Freedom
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 19:14 (The Black Iso).
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Pa da, Švedska je u rasulu, opće poznata stvar, treba samo pratiti ugledne portale poput sloboda haer.

Tread softly because you tread on my dreams.
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Da nama fali radnika onda bi rekao da bi primanje ljudi iz drugih država bio genijalan potez. Ali mi imamo krcato ljudi na zavodu za zapošljavanje koji ne mogu dobiti posao. Ne gledajte stvari što bi bilo kad bi bilo. Tim ljudima treba platiti smještaj, trebaju savladati jezik. Nije to tek tako. I tek onda da bi išli tražiti posao kojeg nema. Svi bi mi njima dali jesti i piti, ali da drugi plati. Pa ne ide to baš tako. Imaš brdo ljudi i kod nas koji skupljaju boce ko kontenjerima. Boca je premalo, a ljudi previše. Jednostavno nemamo što pružit tim ljudima, kao ni oni nama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 19:38 (axos).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Nama nedostaje radne snage (drugi par rukava je to što većina stanovištva je jedva - do - polupismena i zna samo "socialističke" poslove raditi).

Mi smo nacija koja odumiremo.

Broj umirovljenika po radno aktivnom stanovniku je van svake pameti i krajnje neodrživ.

 

Jedna injekcija mladi i radišni ljudi bi nam sjela taman ko budali šamar.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 19:43 (Bukva).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
The Black Iso kaže...
phoenix2003 kaže...
The Black Iso kaže...

mi imamo previse problema i bez njih, netrebaju nam. neka idu u neke druge zemlje.. to jest uopće nisu potrebni europi jer se neće asimilirati i za 10-20 godina ako ne i prije ce doci do velikih problema sa njima..
sta ne idu u "svoje" bogate zemlje koje nisu zahvaćene ratom ?

 

 Onda ih ti udomi na svoj račun a ne da svi porezni obveznici finaciraju njihov život u Hrvatskoj dok u isto vrijeme mladi Hrvati idu van zemlje jer nemaju posla..
Evo jučer na Novoj TV reportaža o nigerijcu koji je dobio stan od države ?!? wtf?

Nešto mi govori da bi ti njima dao kolektivni smještaj!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bullfrog kaže...

Stav ti je previše idealan, bilo bi lijepo da je baš tako. Smatraš da su svi koji dolaze spremni asimilirati, uklopiti u drustvo i činiti mu dobro, što nije i ne može biti istina.

 Zašto bi se morali asimilirati? Da li bi ih trebalo i pokrstiti za vizu?

 

Sasvim dovoljno je da poštuju zakone i osnovne civilizacijske norme. Hoće li se muslimanka slikati u parku ili neće...tu stvarno ne vidim problem.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kakvih 50 miliona eura za 50000 izbjeglica? Kakve su to gluposti? Otkud posao za 50000 ljudi?? Kakav vrazji posao stvoriti od neke imaginarne  donacije 1000 eura po glavi?? Otkud vam te djecje bajke i fantazije? Mogu jedino kanale kopati i to volonterski.... A sa tih imaginarnih 1000 eura moze ga hraniti 2 mjeseca i sta onda? Stvarno bih volio vidjeti ove nadobudne djecake kako funkcioniraju izvan foruma...

 

Potpis!
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Pa da, Švedska je u rasulu, opće poznata stvar, treba samo pratiti ugledne portale poput sloboda haer.

 Švedska se uzdigla zbog radne snege koja je dolazila iz slavenskih i baltičkih zemalja a ne zbog afrikanaca i arapa. Masovna migracija iz Afrike i Bliskog istoka još nigdje nije napravila dobro pa tako ni u Švedskoj koja je postala prijestolnica silovanja i u kojoj danas imamo jedne od najopasnijih kvartova/geta/gradova u Europi (Tensta, Husky, Rikenby, Malmo). Tu su krivi i sami šveđani koji su ih getoizirali van gradova ali s druge strane veliki broj njih živi u centru Barcelone, Marseja, Pariza, Brisela i Londona pa znamo kako izgledaju ti kvartovi.

 

Inače švedska demokratska stranka koja se protivi imigraciji trenutno vodi po anketama. 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
daniel.hajdinjak666 kaže...

 Švedska se uzdigla zbog radne snege koja je dolazila iz slavenskih i baltičkih zemalja a ne zbog afrikanaca i arapa. Masovna migracija iz Afrike i Bliskog istoka još nigdje nije napravila dobro pa tako ni u Švedskoj koja je postala prijestolnica silovanja i u kojoj danas imamo jedne od najopasnijih kvartova/geta/gradova u Europi (Tensta, Husky, Rikenby, Malmo). Tu su krivi i sami šveđani koji su ih getoizirali van gradova ali s druge strane veliki broj njih živi u centru Barcelone, Marseja, Pariza, Brisela i Londona pa znamo kako izgledaju ti kvartovi.

 

Inače švedska demokratska stranka koja se protivi imigraciji trenutno vodi po anketama. 

 Pitam se bi li slaveni i drugi bili vrijedan doprinos društvu da su getoizirani - masovna migracija iz afrike i bliskog istoka je rijetko gdje, ako igdje, prihvaćena kao migracija ljudi iz drugih dijelova svijeta. Uopće ne postoje izjednačeni uvjeti u kojima bi se moglo zaključivati o ikakvoj uzročno-posljedičnoj vezi.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
The Black Iso kaže...

ondje su argumenti koje ti nemozes pobiti a da to isto pise na index.hr-u bi vjerovao u vijest.. jadno..

 Stvarno? S ovakvim načinom komuniciranja si nagurao 7 godina na forumu? Smijeh i suze.

 

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-17955808

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ništa dobro (barem ne s prvom/drugom generacijom) imigranti neće donijeti EU, to je činjenica, pitanje je sad samo da li ćemo te imigrante vratiti nazad da umru kako bi sačuvali svoj životni standard?

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Puna Austrija i Švicarska su slavena odnosno balkanaca pa ne rade nikakva sranja. Istovremeno jedna Barcelona, London, Brisel ili Pariz gdje afrikanci i arapi također žive u centru grada su jedni od najopasnijih gradova u Europi sa najvišom stopom kriminala.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...
...

 Pitam se bi li slaveni i drugi bili vrijedan doprinos društvu da su getoizirani - masovna migracija iz afrike i bliskog istoka je rijetko gdje, ako igdje, prihvaćena kao migracija ljudi iz drugih dijelova svijeta. Uopće ne postoje izjednačeni uvjeti u kojima bi se moglo zaključivati o ikakvoj uzročno-posljedičnoj vezi.

Koliko god to bilo neugodno za čuti, postoji jedna velika barijera između Islama i kršćanstva (možda točnije između zemalja i naroda koji se takvima tradicionalno kategoriziraju) - Bliski Istok i Sjeverna Afrika jesu tradicionalno islamske države (tu ne mislim nužno na politički ustroj, poput Irana) dok u Europi pretežito obitavaju kršćani.

Osobno sam agnostik, ne idem uopće u crkvu, ali prihvaćam činjenicu da je organizirana religija (u našem slučaju katoličanstvo kao dio kršćanstva) na neki način nakon toliko stoljeća neminovno postalo dio kulture jednog naroda pa i šire skupine naroda - vrlo je bitna kulturalna komponenta, to svakako.

Islam se tu teško i na silu uklapa, jednostavno je tako. Naravno, vrijedi i obrat (OK, sumnjam da tamo zapadnjaci emigriraju, fair enough) samo što nećeš vidjeti ovakvu političku korektnost, toleranciju, pokušaje integracije (mislim na države razvijene Europe) i slično u dominantno islamskim državama koje usput rečeno i nisu baš sekularne osim npr. jedne Turske, recimo. Čak ni ta Turska nije oličenje tolerancije, dapače, daleko je od toga.

 

Želim reći da je život prekratak da bi se pokušavalo "preodgojiti" (te voditi primjerom, ..., blah blah madafakin' blah) odraslu osobu koja, ako već nije radikalni islamist i fundamentalist (a nisu, to se slažem), onda je svakako jedna vrlo konzervativna osoba sa prilično ograničenim pogledom na Svijet. Čast iznimkama, kao i uvijek - takvi se u pravilu brzo "utope u masu" iliti integriraju. Mišljenja sam da Islam tek treba proživjeti svoju renesansu, prosvjetiteljstvo i sve ono što je Zapad odavno "prevazišao".

Uglavnom, ne vidim praktički nikakav drukčiji ishod ovog vala imigracije osim getoizacije.
Just my two cents.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 21:45 (pr0n_addict).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pr0n_addict kaže...

Koliko god to bilo neugodno za čuti, postoji jedna velika barijera između Islama i kršćanstva (možda točnije između zemalja i naroda koji se takvima tradicionalno kategoriziraju) - Bliski Istok i Sjeverna Afrika jesu tradicionalno islamske države (tu ne mislim nužno na politički ustroj, poput Irana) dok u Europi pretežito obitavaju kršćani.

Osobno sam agnostik, ne idem uopće u crkvu, ali prihvaćam činjenicu da je organizirana religija (u našem slučaju katoličanstvo kao dio kršćanstva) na neki način nakon toliko stoljeća neminovno postalo dio kulture jednog naroda pa i šire skupine naroda - vrlo je bitna kulturalna komponenta, to svakako.

Islam se tu teško i na silu uklapa, jednostavno je tako. Naravno, vrijedi i obrat (OK, sumnjam da tamo zapadnjaci emigriraju, fair enough) samo što nećeš vidjeti ovakvu političku korektnost, toleranciju, pokušaje integracije (mislim na države razvijene Europe) i slično u dominantno islamskim državama koje usput rečeno i nisu baš sekularne osim npr. jedne Turske, recimo. Čak ni ta Turska nije oličenje tolerancije, dapače, daleko je od toga.

 

Želim reći da je život prekratak da bi se pokušavalo "preodgojiti" (te voditi primjerom, ..., blah blah madafakin' blah) odraslu osobu koja, ako već nije radikalni islamist i fundamentalist (a nisu, to se slažem), onda je svakako jedna vrlo konzervativna osoba sa prilično ograničenim pogledom na Svijet. Čast iznimkama, kao i uvijek - takvi se u pravilu brzo "utope u masu" iliti integriraju. Mišljenja sam da Islam tek treba proživjeti svoju renesansu, prosvjetiteljstvo i sve ono što je Zapad odavno "prevazišao".

Uglavnom, ne vidim praktički nikakav drukčiji ishod ovog vala imigracije osim getoizacije.
Just my two cents.

Apsolutno netočno! Kako komentiraš Islam u Bosni i Hercegovini gdje kršćani i muslimani stotinama godina žive zajedno?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice