Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.185
|
čitano: 6.430.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

I to će biti najgori ishod. Na ovaj broj ljudi je očekivano da bude onih koji se neće dobro uklopiti, pa i onih koji će biti kriminalci i sigurnosni rizik. Getoizacija će povećati broj takvih i stvoriti plodno tlo za nove generacije koje će prezirati društvo koje ih okružuje. Ovo su ljudi koji bježe od rata, oružja i siromaštva - a stječe se dojam kao da je riječ o invaziji. Zapad, uostalom, nije baš nepovezan s njihovom sudbinom. Čak i da je, šteta je učinjena i ovo se pretvara u humanitarnu krizu. 

 

Ovo je daleko od idealnih uvjeta, ovo je faking kriza i treba izvući najbolje iz ove situacije. Ni tim ljudima nije bilo idealno napustiti svoje domove i otići na ovakav način. Stalno se poteže premisa da je njihov prosperitet na uštrb našeg, zašto?

 

 

 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
...

Apsolutno netočno! Kako komentiraš Islam u Bosni i Hercegovini gdje kršćani i muslimani stotinama godina žive zajedno?

Jesi li siguran da želiš spomenuti BiH kao kontraprimjer? Toliko strastvene međuetničke mržnje, predrasuda i slično se rijetko gdje na Svijetu može vidjeti.

Dovoljno je posjetiti jedan Mostar.

Nisi valjda zaboravio najrazorniji i najbrutalniji rat na europskom tlu poslije WW2?

Pojasni mi izraz "žive zajedno"? Smatraš li to za unakrsnu integraciju? Koliki je postotak miješanih brakova u BiH?

 

Ne možeš uspoređivati Islam u BiH koji je modificirao postojeću kulturu čiji su temelji počivali na kršćanstvu odnosno pravoslavlju (Srbi) i katoličanstvu (Hrvati).

Nešto je od te prethodne kulture i načina života neminovno ipak ostalo, dosta dapače. Također, nisu ti Srbi i Hrvati preko noći prešli na Islam, trajalo je to generacijama.

Također, koliko mi je poznato, nisu ni Turci bili baš nešto fašistoidni glede nametanja vjere.

Daleko su Bošnjaci po mentalitetu od HC Arapa i Perzijanaca (koji su na Islamu valjda tisuću i pol' godina) - piju alkohol, cepaju pajceke i tako to...

Zaista nije usporedivo, niti najmanje.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mene više brine zašto imigranti u širokom luku zaobilaze i Hrvatsku i BiH. U kakvim mi to državama živimo, dođavola?!

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Mene više brine zašto imigranti u širokom luku zaobilaze i Hrvatsku i BiH. U kakvim mi to državama živimo, dođavola?!

 pametni ljudi, pobjegli iz jedne prčije, ne žele ponoviti iskustvo :D

Tread softly because you tread on my dreams.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ima zanimljivih komentara na tu temu. Neki su za pomoci neki su suzdrzani a ima i onih protiv.

Ja osobno necu pomoci i ako budem u prilici ljudima iz tih zemalja. Pomazem sebi i svojoj obitelji,nekom blizem ili prijatelju.

Tim ljudima treba zabraniti bilo kakav ulaz u druge Europske civilizirane zemlje ali nisam u stanju to odluciti. Nezelim nikakve rizike.

Ima drugih naroda i zemalja kojima se treba okrenuti. Vlastita drzava treba voditi brige o svome narodu.

Ja sam za vrijeme rata sa svojima bio u Njemackoj, dakle ista situacija, i bilo je jedno jednostavno pravilo: Drzi se zakona i obicaja te ne namecuj svoja pravila.

Zelim ici u Irsku ili Svedsku i bez problema bi bio Irac Ili Sved,sto nemogu reci za ove.

Dakle nazad odakle ste dosli i javite nam se za 30-40 godina pa ceo vidjeti

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Točno se osjeti da si svjetski čovjek.
Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pr0n_addict kaže...
phoenix2003 kaže...
...

Apsolutno netočno! Kako komentiraš Islam u Bosni i Hercegovini gdje kršćani i muslimani stotinama godina žive zajedno?

Jesi li siguran da želiš spomenuti BiH kao kontraprimjer? Toliko strastvene međuetničke mržnje, predrasuda i slično se rijetko gdje na Svijetu može vidjeti.

Dovoljno je posjetiti jedan Mostar.

Nisi valjda zaboravio najrazorniji i najbrutalniji rat na europskom tlu poslije WW2?

Pojasni mi izraz "žive zajedno"? Smatraš li to za unakrsnu integraciju? Koliki je postotak miješanih brakova u BiH?

 

Ne možeš uspoređivati Islam u BiH koji je modificirao postojeću kulturu čiji su temelji počivali na kršćanstvu odnosno pravoslavlju (Srbi) i katoličanstvu (Hrvati).

Nešto je od te prethodne kulture i načina života neminovno ipak ostalo, dosta dapače. Također, nisu ti Srbi i Hrvati preko noći prešli na Islam, trajalo je to generacijama.

Također, koliko mi je poznato, nisu ni Turci bili baš nešto fašistoidni glede nametanja vjere.

Daleko su Bošnjaci po mentalitetu od HC Arapa i Perzijanaca (koji su na Islamu valjda tisuću i pol' godina) - piju alkohol, cepaju pajceke i tako to...

Zaista nije usporedivo, niti najmanje.

Ovo je grozan komentar! Rat u BiH je uvezen i nametnut (kao u ostalom i svaki drugi rat), nastao na tezi "divide et impera". Da pojasnim, to je bio najlakši način da zainteresirane strane postignu svoj cilj. Što se tiče mržnje ni Hrvatska nije daleko ispred BiH. Naprotiv, smatram da je Hrvatska posljednjih godina nazadovala po tom pitanju.  Ali to je sad druga tema, vratimo se na tvoj komentar.

Ljudi različitih religija su živjeli ovdje u BiH i prije rata. Veoma mi smeta kada se pojedinci ponašaju na takav način, rekao bih kao da prije rata nitko i ništa nije postojalo, da je sve nastalo u jednom momentu početkom rata i da takve razlike postoje među ljudima koje samo krv može izbrisati. Da. Ljudi su živjeli zajedno i prije dolaska Turaka, u vrijeme Otomanskog carsta, u vrijeme Jugoslavije, u vrijeme rata i žive zajedno i poslje rata. Etnički homogene sredine koje su to bile nekada ostale su to i dan danas. heterogene sredine su se pod uticajem ratnih zbivanja donekle izmjenile ali daleko od toga da su postale homogene kako to neki žele da predstave. Pojam "mješani brak"?! Što je to?! Roditelji su miješali kad su se sexali i pravili djecu?!

Islam koji je prihvaćen u Bosni dolaskom Turaka i njegovo kasnije prakticiranje nije bio, niti jeste i nikada neće ni biti pod uticajem drugih religija. Ovo je još jedna u lancu , blago rečeno, tvojih provala. Posebno ti se ističe ovo da Turci nisu bili fašistoidni. Da li si se ti ikada bar malo informirao npr. o pravilu prve bračne noći ili poreskim olakšicama i dr.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...
Točno se osjeti da si svjetski čovjek.

 Apsolutno se slazem. Naravno da mi je zao sto sam se morao vratiti iz Njemacke,starci nisu htjeli vise nego se vratiti Lijepoj nasoj.

 

Ali treba pomoci ljudima,ne svima.

 

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
...

Ovo je grozan komentar! Rat u BiH je uvezen i nametnut (kao u ostalom i svaki drugi rat), nastao na tezi "divide et impera". Da pojasnim, to je bio najlakši način da zainteresirane strane postignu svoj cilj. Što se tiče mržnje ni Hrvatska nije daleko ispred BiH. Naprotiv, smatram da je Hrvatska posljednjih godina nazadovala po tom pitanju.  Ali to je sad druga tema, vratimo se na tvoj komentar.

Ljudi različitih religija su živjeli ovdje u BiH i prije rata. Veoma mi smeta kada se pojedinci ponašaju na takav način, rekao bih kao da prije rata nitko i ništa nije postojalo, da je sve nastalo u jednom momentu početkom rata i da takve razlike postoje među ljudima koje samo krv može izbrisati. Da. Ljudi su živjeli zajedno i prije dolaska Turaka, u vrijeme Otomanskog carsta, u vrijeme Jugoslavije, u vrijeme rata i žive zajedno i poslje rata. Etnički homogene sredine koje su to bile nekada ostale su to i dan danas. heterogene sredine su se pod uticajem ratnih zbivanja donekle izmjenile ali daleko od toga da su postale homogene kako to neki žele da predstave. Pojam "mješani brak"?! Što je to?! Roditelji su miješali kad su se sexali i pravili djecu?!

Islam koji je prihvaćen u Bosni dolaskom Turaka i njegovo kasnije prakticiranje nije bio, niti jeste i nikada neće ni biti pod uticajem drugih religija. Ovo je još jedna u lancu , blago rečeno, tvojih provala. Posebno ti se ističe ovo da Turci nisu bili fašistoidni. Da li si se ti ikada bar malo informirao npr. o pravilu prve bračne noći ili poreskim olakšicama i dr.

Uh, kako volim ovakve teletubbiese koji ti s visoka nastupaju, ma najjači si pajdo...

 

Prvih par rečenica je čista teorija zavjere, žešća glupost. Imaš temu za to, slobodno tamo piskaraj.

 

Hoćeš reći da je prakticiranje Islama u BiH (bilo i ostalo, kako naglašavaš) jednako onom u Saudijskoj Arabiji ili Iranu (zanemarimo sada podjele suniti/šijiti)?

Islam u BiH je bio onda bolje prihvaćen jer je to bilo prije više stotina godina godina kada je i BiH bila daleko nazadnija nego danas, taj isti Islam se usporedno razvijao u takvom okruženju do dana današnjega.

Kako bi prošao da ga onakvoga danas probaju progurati? To su toliko različite okolnosti od današnjih da to uopće nema nikakvoga smisla, daj mi usporedbu neke integracije na razini BiH gdje svi "žive" (i dalje nisi definirao što pod tim misliš, dovoljno je da zajedno dišu isti zrak?) na okupu, ali koja se dogodila relativno nedavno (recimo u zadnjih pedesetak godina). Jedino mi padaju na pamet Turci u Njemačkoj, koliko-toliko su se prilagodili iako se i dalje u pravilu drže svojih gradskih četvrti i naselja.

 

Znaš što mislim pod pojmom miješani brak, nismo baš takvi balavci da se prepiremo oko semantike.

 

EDIT:

Dosjetio sam se prilično zgodne analogije za opis ovog vala masovne imigracije odnosno potencijalnih posljedica istog.

S obzirom da je ovo ICT forum (ajmo reći) usporedba je vezana za razvoj softvera. Možemo zamisliti Europu i Bliski Istok kao dva brancha jednog te istog projekta (radi se o source controlu, dugo je godina nezaobilazan).

Branch "Europe" je u aktivnom razvoju, konstantno se dodaju novi feature-i, nadogradnje, integracije, ovo i ono dok je branch "Middle East" stari branch na kojem se samo rješavaju bugovi, u principu (tu i tamo nešto novo). Dakle, samo ga se održava.

"Europe" je sada već na verziji 3.6.2. (oko 2,5 milijuna linija koda), a "Middle East" je ostao negdje na verziji 1.4.7. (oko milijun linija koda) Praktički se već radi o odvojenim projektima.

Merge operacija nije nikada napravljena otkada su odvojeni branchevi (tada je master branch bio na verziji 1.0). E sad, iznenada se javila potreba (project leader se neposredno prije natrpao ludim gljivama i bunikom) da se "Europe" merge-a u "Middle East".

Količina konflikata koja se pojavila u merging alatu će koštati jadne developere tjedne, ako ne i mjesece mukotrpnog resolvanja konflikata da koliko-toliko uspješno provedu merge, ako uopće ikada i uspiju u potpunosti.

 

Prevedite branch u kontinent i/ili regiju, verzije u subjektivan stupanj razvoja ljudske svijesti, a merge u imigraciju.

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 0:52 (pr0n_addict).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Spacecraft kaže...
ElektričnaOvca kaže...
Točno se osjeti da si svjetski čovjek.

 Apsolutno se slazem. Naravno da mi je zao sto sam se morao vratiti iz Njemacke,starci nisu htjeli vise nego se vratiti Lijepoj nasoj.

 

Ali treba pomoci ljudima,ne svima.

 

 

 Ma ne brini, ne žele oni kod nas, mislim da kuže da smo previše civilizirani za njih, pregolem bi taj jaz bio.

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pr0n_addict kaže...

Kako bi prošao da ga onakvoga danas probaju progurati? To su toliko različite okolnosti od današnjih da to uopće nema nikakvoga smisla, daj mi usporedbu neke integracije na razini BiH gdje svi "žive" (i dalje nisi definirao što pod tim misliš, dovoljno je da zajedno dišu isti zrak?) na okupu, ali koja se dogodila relativno nedavno (recimo u zadnjih pedesetak godina). Jedino mi padaju na pamet Turci u Njemačkoj, koliko-toliko su se prilagodili iako se i dalje u pravilu drže svojih gradskih četvrti i naselja.

 

Znaš što mislim pod pojmom miješani brak, nismo baš takvi balavci da se prepiremo oko semantike.

 

 

 

Kad bi znao o čemu pišeš, ne bih ti trebao navoditi primjer.

 Uživaj

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 1:48 (phoenix2003).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Je, postoji Janjevistan, to je između Afganistana i Bangladeša. Poznata država izvoznica seljaka, primitivaca, dopera, silovatelja, arapa i cigana. Sve češće i Srba.

 

Mene frapira kako neki forumaši godinama prolaze lišo s ovakvim izjavama. Evo ovaj edge posere sve Janjevce i Siptare, eto svi su doperi. Ja neznan ljude, neznaš ih ni ti, eto čuo si da su tri dopera i sad su tebi svi doperi. Bokte mazo debilizma. kako si ti išta bolji od tih šiptara ili janjevaca? Kako tako lako možeš za sve njih reć da su drogeraši i niškoristi.

 

Zato jer sam ih kvarta di ih ima dosta, osobno ih znam bar 10, a dosta njih iz vidjanja i zato znam kakvi su, uzorak od 100 ljudi je meni osobno dovoljan da donesem (ako nista sebi) konkretan zakljucak o tome. I vecina s kvarta (bilo stariji bilo mladji) ih etiketira kao takve.

 

Mozes ti biti mio kolko hoces, ali ako nisi iskusio to na svojoj kozi niti ih vidio na djelu nisi referentan.

 

Znam ih dosta koji rade s drogom, znam ih dosta koji su maltretirali ekipu (dok smo bili u tim godinama) nicim izazvani, dok su u coporu cesto ce izmaltretirat neku ekipu sve dok ih neko ne nakanta pa se smire na par dana.

 

Nisam imo nekih prevelikih problema s njima, mada sam znao biti u sredistu zbivanja, ali zato znam dosta frendova koji su se vukli s njima neko vrijeme.

 

Naravno, oni prvi izazivaju paljbu, to je neupitno. Bio janjevac na kraju dobar ili ne janjevacki naglasak uvijek ostaje, ali ajde, to nije toliko bitno, bitno je da je covjek dobar u sustini.

 

Sto ce tice imigranata ljudi bjeze od rata, treba im pruzit pomoc kakva god situacija bila, na kraju krajeva ljudi smo. Da se bilo tko od nas nadje u slicnoj situaciji vjerojatno bi napravio isto, ne kazem ja da treba te ljude otjerat, ali da nisu dobro za zapadno drustvo, nisu. To je problem svjetskih sila, zato i jesu svjetske sile jer bi trebale biti dobar primjer uredjenja i pokusat ga nametnut tamo di uredjenje nije dobro, ali ocito svijet funkcionira na suprutan nacin.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 2:14 (Edge).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Apsolutno netočno! Kako komentiraš Islam u Bosni i Hercegovini gdje kršćani i muslimani stotinama godina žive zajedno?

 Jesi ti vidio na šta liči bosna, tema viceva i tv skečeva...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Spacecraft kaže...

Ima zanimljivih komentara na tu temu. Neki su za pomoci neki su suzdrzani a ima i onih protiv.

Ja osobno necu pomoci i ako budem u prilici ljudima iz tih zemalja. Pomazem sebi i svojoj obitelji,nekom blizem ili prijatelju.

Tim ljudima treba zabraniti bilo kakav ulaz u druge Europske civilizirane zemlje ali nisam u stanju to odluciti. Nezelim nikakve rizike.

Ima drugih naroda i zemalja kojima se treba okrenuti. Vlastita drzava treba voditi brige o svome narodu.

Ja sam za vrijeme rata sa svojima bio u Njemackoj, dakle ista situacija, i bilo je jedno jednostavno pravilo: Drzi se zakona i obicaja te ne namecuj svoja pravila.

Zelim ici u Irsku ili Svedsku i bez problema bi bio Irac Ili Sved,sto nemogu reci za ove.

Dakle nazad odakle ste dosli i javite nam se za 30-40 godina pa ceo vidjeti

Ovolku količinu licemjerja u 5 rečenica već dugo nisam vidio...

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
phoenix2003 kaže...

Apsolutno netočno! Kako komentiraš Islam u Bosni i Hercegovini gdje kršćani i muslimani stotinama godina žive zajedno?

 Jesi ti vidio na šta liči bosna, tema viceva i tv skečeva...

Dok si šutio o ovome mislio sam da si pametan. Progovorio si i otklonio si svaku sumnju!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
BlackDog22 kaže...
phoenix2003 kaže...

Apsolutno netočno! Kako komentiraš Islam u Bosni i Hercegovini gdje kršćani i muslimani stotinama godina žive zajedno?

 Jesi ti vidio na šta liči bosna, tema viceva i tv skečeva...

Dok si šutio o ovome mislio sam da si pametan. Progovorio si i otklonio si svaku sumnju!

 Pročitaj svoj komentar, promisli, pa preformuliraj...jer ti je ovo jako loša uvreda...

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
...

 

 

 

Kad bi znao o čemu pišeš, ne bih ti trebao navoditi primjer.

 Uživaj

 

Dao si primjer dočeka kadetske košarkaške reprezentacije i njihov sastav?

Ajmo sad zaozbač...

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 9:10 (pr0n_addict).
14 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Bosna je bila kvalitetno multikulturalna do nastanka Kraljevine Jugoslavije, nakon toga je bilo napetosti zbog Srpskog nacionalizma. Treba reći da su u BiH početkom 20. stoljeća rado dolazili čak i Sefardi koji su naišli na barijere u tadašnjoj zapadnoj Europi jer se znalo da je to jedna od zemalja gdje netrpeljivosti nema. Ta napetost je u sklopu FNRJ/SFRJ prikriveno pomalo rasla (imala je svoje amplitude), i nije se o njoj govorilo ali su pojedinci osjetili određene pritiske (npr direktori OOURova, načelnici općina i slično su bili pretežno Srbi ili prosrpski orijentirani pojedinci). Među rajom uglavnom nije bilo nekih sukoba. Nacionalizma ne bi bilo niti danas u BiH da kulturni muslimani koji su starosjedioci u urbanim sredinama nisu manjina. U gradove se nakon ovog zadnjeg rata spustilo mnoštvo onih iz primitivnih krajeva, kojima je uvezeni islamistički radikalizam prilika da njihov život nepismenog seljaka dobije smisao.
Što se tiče ovih izbjeglica s bliskog i srednjeg istoka mislim da je situacija dosta jasna, samo je pitanje čija se perspektiva gleda. Ako si izbjeglica iz Sirije i bježiš od rata onda nema smisla da dolaziš preko Egipta, jer ako si stigao do Egipta onda si izbjegao od rata. Tamo rata (za sada) nema, a neće ga niti biti ako ga sami ne započnu. EU želi popraviti demografsku sliku na sasvim neprimjeren način. Bit će potrebno nekoliko generacija da se ti ljudi (tj njihovi prapraunuci) socijaliziraju u zapadnim društvima. To su ljudi koji ne znaju jezik, koji su možda čak i nepismeni, koji razbacuju smeće, koji su nerijetko skloni nasilju i kriminalu kao naši Romi i to je pravi problem. To što će uvesti nered u društvo. Plaćati im socijalnu pomoć nije osobito veliki izdatak za EU, problem je ogromne štete koju će napraviti. Inače nedavno je zaustavljen kamion u Austriji s otprilike 80 ilegalaca koji su se zaputili u Skandinaviju, dakle pobjegli su od rata, čak i od siromaštva ali kalkulirano idu tamo gdje će imati veća prava. Strašno!
Što se mene tiče napraviti selekciju u izbjegličkim kampovima, testiranje i 10% najboljih/najperspektivnijih mogu ostati, ostale poslati nazad. Za budućnost uvesti smrtnu kaznu za svakoga tko bude ulovljen u prijevozu ili organizaciji prijevoza izbjeglica, a njih sve odmah poslati nazad - na moru ih okrenuti nazad otkud su došli.
P.S. baš nedavno sam pričao s jednim Nizozemcem, zastupnikom u njihovom parlamentu koji je vrlo liberalan i rekao je da je stanje neodrživo ali nitko neće napraviti prvi korak da to zaustavi. U Nizozemskoj su zatvorili neke domove za starije osobe kako bi imali mjesta za prihvat izbjeglica. Dakle oni koji su godinama radili, stvarali tu zemlju sad imaju manja prava od nekih koji ciljano dolaze samo zato jer su čuli da će tamo dobiti socijalnu pomoć. To je realnost.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
jozef kaže...

 U Nizozemskoj su zatvorili neke domove za starije osobe kako bi imali mjesta za prihvat izbjeglica. Dakle oni koji su godinama radili, stvarali tu zemlju sad imaju manja prava od nekih koji ciljano dolaze samo zato jer su čuli da će tamo dobiti socijalnu pomoć. To je realnost.

Realnost je to da se Europi sad vraća nazad ono što su radili po africi i bliskom istoku zadnjih 200 godina. Kako i sirijci vele, u Siriji se prije nego se međunarodna zajednica umješala živjelo bolje nego u ovim državama kroz koje trenutno prolaze (makedonija, grčka, srbija).

 

Poznajem par libijki azilantica, i rekle su da se prije intervencije SADa tamo živjelo duplo bolje nego u RH sad. Imali su praktički sve osigurano, obrazovanje, posao, mirovine... Zašto se išlo namjerno rušiti te države? Očito je da te države imaju takav sklop da bez diktature ne mogu opstati jer je nakon tih diktatura nastala totalna anarhija (Irak, Libija, Sirija, a i Egipat je na dobrom putu)... Ne zalažem se za diktaturu, al ovo sad stanje je 1000x gore od onog prije... OK, jedino možda u Iraku gdje je su se za vrijeme saddama radile strahote, ali siriju i libiju nebi stavljao u isti taj koš.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 10:34 (lllnuclearlll).
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
pr0n_addict kaže...

Koliko god to bilo neugodno za čuti, postoji jedna velika barijera između Islama i kršćanstva (možda točnije između zemalja i naroda koji se takvima tradicionalno kategoriziraju) - Bliski Istok i Sjeverna Afrika jesu tradicionalno islamske države (tu ne mislim nužno na politički ustroj, poput Irana) dok u Europi pretežito obitavaju kršćani.

Osobno sam agnostik, ne idem uopće u crkvu, ali prihvaćam činjenicu da je organizirana religija (u našem slučaju katoličanstvo kao dio kršćanstva) na neki način nakon toliko stoljeća neminovno postalo dio kulture jednog naroda pa i šire skupine naroda - vrlo je bitna kulturalna komponenta, to svakako.

Islam se tu teško i na silu uklapa, jednostavno je tako. Naravno, vrijedi i obrat (OK, sumnjam da tamo zapadnjaci emigriraju, fair enough) samo što nećeš vidjeti ovakvu političku korektnost, toleranciju, pokušaje integracije (mislim na države razvijene Europe) i slično u dominantno islamskim državama koje usput rečeno i nisu baš sekularne osim npr. jedne Turske, recimo. Čak ni ta Turska nije oličenje tolerancije, dapače, daleko je od toga.

 

Želim reći da je život prekratak da bi se pokušavalo "preodgojiti" (te voditi primjerom, ..., blah blah madafakin' blah) odraslu osobu koja, ako već nije radikalni islamist i fundamentalist (a nisu, to se slažem), onda je svakako jedna vrlo konzervativna osoba sa prilično ograničenim pogledom na Svijet. Čast iznimkama, kao i uvijek - takvi se u pravilu brzo "utope u masu" iliti integriraju. Mišljenja sam da Islam tek treba proživjeti svoju renesansu, prosvjetiteljstvo i sve ono što je Zapad odavno "prevazišao".

Uglavnom, ne vidim praktički nikakav drukčiji ishod ovog vala imigracije osim getoizacije.
Just my two cents.

Apsolutno netočno! Kako komentiraš Islam u Bosni i Hercegovini gdje kršćani i muslimani stotinama godina žive zajedno?

 Muslimani u Bosni,mislim sad na one koji su proistekli iz stare Juge,su toliko muslimani,da bi ucas ostali bez glave da ih se ISIS docepa..

sto se tice suzivota,trajao je u vrijeme Tite,koji je pokusavao spojiti nespojivo.tijekom ww2 su ti muslimani bili dijelovi najkrvolocnijih ustaskih postrojbi,popularne Handžar divizije,koja i jeste navalila ustasama najgoru stigmu koljaca..ne opravdavam time ostatak istih,samo spominjem infoa radi...

Prije toga,do pocetka 20 st. su bili nedjeljivi dio Osmanske imperije,koja je silovala sve sto se krece na dvije noge(mozda i 4) cijelih 500 godina...

Nakon odlazaka Osmanlija,"islam" na balkanu je bila vbise tradicijaska kamilica...

S obzirom na zadnje dogadjaje,odnosno dolazak Vehabija u Bosnu,i lagano nabrijavanje bosanskih muslimana na hard core islam,odlazak znatnog broja muslimana u ISIS,i klanje krscana,ali i soft-line muslimana u Siriji,Iraku,da bi sve doseglo vrhunac sa dekapitacijom sirotog Salopeka,mislim da je i vise nego jasno kuda ide balkanski Islam..

Evo,ISIS je pozvao na rusenje Turske,sada kakva jeste,i potrebno je samo tu drzavu dovesti u nestabilnu politicku situaciju,naci dovoljan broj budala,koji ce na ismamom dopustenim drogama,klati sve sto im se nadje na putu...Uz taj mracni hipoteticki scenarij,da se realizira,evo ISIS-a na Balkanu...

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
daniel.hajdinjak666 kaže...

Puna Austrija i Švicarska su slavena odnosno balkanaca pa ne rade nikakva sranja. Istovremeno jedna Barcelona, London, Brisel ili Pariz gdje afrikanci i arapi također žive u centru grada su jedni od najopasnijih gradova u Europi sa najvišom stopom kriminala.

 

 

 "Slaveni" u nordijskim zemljama prominentno stoje u organiziranom kriminalu, što opet ne znači da su svi slavenski imigranti kriminalci, nego tek minijaturni dio. Da je udio Slavena u španjolskoj imigraciji jednak udjelu (sjeverno)Afrikanaca, vjerojatno bi i Španjolci trtljali o "slavenskim kriminalcima", kao što Englezi trtljaju o "poljskim kriminalcima". 

 

Fun fact - moja vlastita rodica koja je 60-tih otišla u Švedsku i tamo ostala, dobila djecu (od kojih jedno uopće ne želi govoriti "divljački hrvatski"), ovo ljeto me uvjeravala kako bi Švedska trebala zatvoriti vrata imigrantima jer su to sve "kriminalci i muslimani!". Redovito glasa za švedske konzervativce iako su joj socijaldemokrati dali praktički sve što ima u životu. 

 

Ona ne vidi kontradikciju u svojim stavovima, što je najsmješnije, kao ni kognitivno zakinuti na ovome forumu koji žive u zemlji iz koje su se u doba rata iseljavali deseci tisuća u druge zemlje da prežive i tada im je to bilo okej. 

 

 

 

Usput, u moderatorskom modu: fašističke ispade onih koji bi diferencirali "kvalitetu" ljudi ovisno o boji kože, vjeri i etničkom porijeklu kažnjavat ćemo kartonima i banom.

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 15:14 (Drago).
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Puna Austrija i Švicarska su slavena odnosno balkanaca pa ne rade nikakva sranja. Istovremeno jedna Barcelona, London, Brisel ili Pariz gdje afrikanci i arapi također žive u centru grada su jedni od najopasnijih gradova u Europi sa najvišom stopom kriminala.

 

 

Jebo me pas ako si ti se mako dalje od svog sela, a kamoli vidio Barcelonu, London, Pariz ili bilo što drugo.

 

BTW, "Slaveni" u nordijskim zemljama prominentno stoje u organiziranom kriminalu, što opet ne znači da su svi slavenski imigranti kriminalci, nego tek minijaturni dio. Da je udio Slavena u španjolskoj imigraciji jednak udjelu (sjeverno)Afrikanaca, vjerojatno bi i Španjolci trtljali o "slavenskim kriminalcima", kao što Englezi trtljaju o "poljskim kriminalcima". 

 

Fun fact - moja vlastita rodica koja je 60-tih otišla u Švedsku i tamo ostala, dobila djecu (od kojih jedno uopće ne želi govoriti "divljački hrvatski"), ovo ljeto me uvjeravala kako bi Švedska trebala zatvoriti vrata imigrantima jer su to sve "kriminalci i muslimani!". Redovito glasa za švedske konzervativce iako su joj socijaldemokrati dali praktički sve što ima u životu. 

 

Ona ne vidi kontradikciju u svojim stavovima, što je najsmješnije, kao ni kognitivno zakinuti na ovome forumu koji žive u zemlji iz koje su se u doba rata iseljavali deseci tisuća u druge zemlje da prežive i tada im je to bilo okej. 

 

 

 

Usput, u moderatorskom modu: fašističke ispade onih koji bi diferencirali "kvalitetu" ljudi ovisno o boji kože, vjeri i entičkom porijeklu kažnjavat ćemo kartonima i banom.

 

 

 

 No stoje brojne cinjenice,argumenti i dokazi,koje se ne mogu poreci,a ne mozes poreci niti cinjenicu da ako se svatk ostriktno drzi svoje vjere,ima naglasenu osobenost po tom pitanju..da ne duljim,evo ti pa sam zakljuci..

 

http://www.breitbart.com/national-security/2015/01/21/europes-muslim-no-go-zones-documented-on-video/

 

Ovakvo nesto NE POSTOJI kod krscana,zidova...

 

 

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Kao ni kognitivno zakinuti na ovome forumu koji žive u zemlji iz koje su se u doba rata iseljavali deseci tisuća u druge zemlje da prežive i tada im je to bilo okej. 

 

Upravo sam i ja ovo htio napisati, ali sam vidio da nema smisla boriti se sa vjetrenjačama... odnosno ku klax klanovcima :)

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
duhonja kaže...

 

 

 No stoje brojne cinjenice,argumenti i dokazi,koje se ne mogu poreci,a ne mozes poreci niti cinjenicu da ako se svatk ostriktno drzi svoje vjere,ima naglasenu osobenost po tom pitanju..da ne duljim,evo ti pa sam zakljuci..

 

http://www.breitbart.com/national-security/2015/01/21/europes-muslim-no-go-zones-documented-on-video/

 

Ovakvo nesto NE POSTOJI kod krscana,zidova...

 

 

 

 

LOL!

 

To je Foxova glupost za koju se sam Fox ispričao uključivši i idiota koji je sam prvi spomenuo "no go zones", koju su svi izrugali do sada, ali se ovakvi kao ti idioti javljaju kao da nitko taj idiotizam nije pobio, uključivši i ljude s lica mjesta koji žive i odlaze u tobožnje "no go zone":

 

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/terrorism-in-the-uk/11340399/David-Cameron-US-terror-expert-Steve-Emerson-is-a-complete-idiot.html

 

http://www.theguardian.com/world/2015/feb/12/paris-lawsuit-fox-news-reporting-no-go-zones-non-muslims

 

https://www.washingtonpost.com/blogs/erik-wemple/wp/2015/01/18/fox-news-corrects-apologizes-for-no-go-zone-remarks/

 

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/paris-to-sue-fox-news-over-claims-city-is-nogo-zone-for-muslims-10041057.html

 

 

Evo ti i karton, usput.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 11:11 (Drago).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
lllnuclearlll kaže...
jozef kaže...

 U Nizozemskoj su zatvorili neke domove za starije osobe kako bi imali mjesta za prihvat izbjeglica. Dakle oni koji su godinama radili, stvarali tu zemlju sad imaju manja prava od nekih koji ciljano dolaze samo zato jer su čuli da će tamo dobiti socijalnu pomoć. To je realnost.

Realnost je to da se Europi sad vraća nazad ono što su radili po africi i bliskom istoku zadnjih 200 godina. Kako i sirijci vele, u Siriji se prije nego se međunarodna zajednica umješala živjelo bolje nego u ovim državama kroz koje trenutno prolaze (makedonija, grčka, srbija).

 

Poznajem par libijki azilantica, i rekle su da se prije intervencije SADa tamo živjelo duplo bolje nego u RH sad. Imali su praktički sve osigurano, obrazovanje, posao, mirovine... Zašto se išlo namjerno rušiti te države? Očito je da te države imaju takav sklop da bez diktature ne mogu opstati jer je nakon tih diktatura nastala totalna anarhija (Irak, Libija, Sirija, a i Egipat je na dobrom putu)... Ne zalažem se za diktaturu, al ovo sad stanje je 1000x gore od onog prije... OK, jedino možda u Iraku gdje je su se za vrijeme saddama radile strahote, ali siriju i libiju nebi stavljao u isti taj koš.

 

 

 Ne baljezgaj gluposti Sirijski GDP (PPP) je prije početka rata bio oko 5000$ po glavi, Hrvatski je bio onda 20.000$. Taj koji ti je to slagao je vjerojatno bio član njihove partije tamo, zato ga i jesu protjerali jer je njemu bilo ljepo dok je 90% ostalog stanovništva bio na rubu siromaštva. Bilo je super tamo onoj manjini odanoj doktatorskoj hunti, samo je problem što je ta manjina bila 10% ukupnog stanovništva.

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

.

14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
lllnuclearlll kaže...
jozef kaže...

 U Nizozemskoj su zatvorili neke domove za starije osobe kako bi imali mjesta za prihvat izbjeglica. Dakle oni koji su godinama radili, stvarali tu zemlju sad imaju manja prava od nekih koji ciljano dolaze samo zato jer su čuli da će tamo dobiti socijalnu pomoć. To je realnost.

Realnost je to da se Europi sad vraća nazad ono što su radili po africi i bliskom istoku zadnjih 200 godina. Kako i sirijci vele, u Siriji se prije nego se međunarodna zajednica umješala živjelo bolje nego u ovim državama kroz koje trenutno prolaze (makedonija, grčka, srbija).

 

Poznajem par libijki azilantica, i rekle su da se prije intervencije SADa tamo živjelo duplo bolje nego u RH sad. Imali su praktički sve osigurano, obrazovanje, posao, mirovine... Zašto se išlo namjerno rušiti te države? Očito je da te države imaju takav sklop da bez diktature ne mogu opstati jer je nakon tih diktatura nastala totalna anarhija (Irak, Libija, Sirija, a i Egipat je na dobrom putu)... Ne zalažem se za diktaturu, al ovo sad stanje je 1000x gore od onog prije... OK, jedino možda u Iraku gdje je su se za vrijeme saddama radile strahote, ali siriju i libiju nebi stavljao u isti taj koš.

 

 

 To je vrlo nategnuto. Treba znati da su kolonizatori uveli red u 90% zemalja u koje su došli, izgradili infrastrukturu, sustav, javne službe. Kao Austrugarska kod nas. Onog trena kad su kolonizatori napustili kolonije počeli su plemenski ratovi, kriminal, glad i zahtjevi za pomoć od međunarodne zajednice. Nisu sve bivše kolonije takve, ali većina jest. Kolonije su itekako imale koristi od kolonizacije, a oni ionako ne bi znali raspolagati resursima koje su kolonizatori trošili.
Nadalje kao što je netko već rekao u Siriji je 90+% ljudi živjelo siromašno. Alaviti su držali vlast i sve pozicije na vlasti. To mi je otvoreno pričala i jedna njihova studentica s kojom sam se ovdje družio, a koja je i sama pripadnica tada vladajuće kaste. Njena obitelj je imala kuće, farme, ljetnjikovce, djeca su studirala u Europi, vozili su službene mercedese, tata je bio faca u državnoj naftnoj kompaniji. Istovremeno je dobar dio Sirijaca oskudjevao u hrani i hodali su u dronjcima.
Osobno sam bio u Iraku u vrijeme Saddamovog režima (otac mi je radio tamo) i mogu reći da je Saddam bio isti kao Tito. Ljudi su pretežno životarili, mi kao stranci smo tamo bili vrlo bogati i živjeli u rezidencijalnom kvartu zajedno s ostalim strancima ili lokalnim uglednicima. S druge strane Saddam je držao političku situaciju pod kontrolom, da je on živ ne bi sigurno postojao ISIL. Takvo okruženje nekad zove na drastične mjere, tako je recimo točno da su na nekim lokacijama koristili i kemijsko oružje kako bi sredili stvari. Čini mi se da je Huso bio manji zločinac od našeg Tita, ali to je već neka druga tema. 
Moj pokojni otac je krajem sedamdesetih radio i u Libiji i rekao mi je da je tamo financijska situacija bila OK, ali je društvena klima bila očajna. Treba znati da je on radio u gradu, ne na terenu i bio je u stalnom kontaktu/suradnji s njihovim ljudima. Kad je odlazio postrojili su na aerodromskoj pisti na suncu hrpu stranaca na letu za Rim i pustili ih da tako stoje otprilike sat vremena na +45 dok oni još jednom provjere putovnice. Navodno je raznih maltretiranja bilo svugdje. Je li se to odnosilo samo na strance ne znam, ali da je bila ugodna zemlja - nije. Bez obzira na sve financijske benefite.

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Prigodni citat iz Furyja:

 

 

Wardaddy: You're an animal. A dog. All you understand is the fist and boot.

 

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Gledate situaciju prilično dugoročno, moglo bi biti ovako i onako. Da, bilo bi super kad bi se, onima koji bi htjeli ostati u Hrvatskoj, izgradio jeftini smještaj, provukla infrastruktura, dao posao (kojeg nema), pogotovo za strance koji ne pričaju hrvatski pa ne bi mogli raditi u uslužnim djelatnostima gdje se još da naći posao. I da za sve to Hrvatska povuče novac iz EU fondova. Mora se priznati, briljantan plan.

 

Kad bi barem sve funkcioniralo tako jednostavno. Čak i da se Vlada odluči na takav pristup, treba imati na umu da to ne znači da bi imigrantska kriza u EU bila rješena. Novi imigranti pristižu u Grčku i Italiju i te zemlje su prioritet za financiranje smještaja imigranata iz AMIF fonda. Evo, Italija se sprema, ili je već dobila, 560 mil €, Grčka 473 mil €, VB 27, Francuska 20 [izvor]. Za smještaj 500 azilanata, Francuska traži još 2,66 mil USD. Kao što se vidi iz priloženog, to je skup sport i upitno je koliko je pametno odjednom odlučiti biti meka za imigrante, pod uvjetom uopće da imigranti žele ostati u Hrvatskoj.

 

Veliko je pitanje i kako bi prosječni Hrvat prihvatio da se tisućinjak imigranata nastani u recimo Slavoniji (što je bio jedan od Dear Johnovih prijedloga). Njemu i pro-imigrantima ne smetaju, ni meni ne smetaju, ali sam 99% siguran da bi smetali HDSSB-ovom biračkom tijelu i hrvatskim konzervama. I onda imaš domorodački narod koji je nezadovoljan i dotepence koji se osjećaju nedobrodošlo. Daj zamisli da se nastane tamo i počnu kultivirati tu zemlju kako spada i da se ispostavi da su bolji u tome od hrvatskih poljoprivrednika. Bilo bi sranje samo takvo.

Do you understand life?! Do you?!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Slažem se da je problem imigranata kompliciran do bola i da mi sami, bez obzira koliko dobra htjeli napraviti, ne bismo to mogli. U tom smislu mi je drag Ivanov post, ali ga smatram nerealno optimističnim. Ovo je globalni problem kojega su uzrokovali većim dijelom NATO i EU, pa ga oni moraju i rješavati. 

 

Milanovićevo serkanje kako mi nismo u zadnjih 200 godina krojili granice u Africi i Arabiji, pa nismo ni odgovorni za trenutnu krizu je također samo serkanje. Pridružili smo se organizacijama zemalja koje su odgovorne za krizu i sada se ne možemo praviti da se to nas ne tiče u stilu - tu smo kad se dijeli pita (a i od toga slabe vajde), a kad se čisti septička jama, ne zovite nas jer se mi još nismo stigli posrati. 

 

To tako ne ide. 

 

Osobno ne vidim načina da se on riješi na dobar način bez zajedničke akcije čitavog svijeta, ponajprije onih koji su uzrokovali tu krizu (NATO, EU) i UN-a kao krovne organizacije. 

 

Moramo imati na umu da izbjeglice kao oblik imigracije ne moraju biti isključivo trošak i ekonomski teret zemljama primateljima. Ekonomska i svaka druga emigracija postoji oduvijek i ima pozitivni ekonomski efekat na zemlje primateljice.

 

Dakle, ne treba izbjeglice stavljati u logore i onda ih uzdržavati i od njih praviti socijalu koju druga domaća sirotinja mrzi jer misli da im krade od usta, već ih treba što brže integrirati i učiniti produktivnim članovima društva. Nisu to sve pastiri i budale već među njima ima i obrtnika, liječnika, profesora, umjetnika itd. 

 

Neka ugostitelj dobije priliku otvoriti vlastitu ugostiteljsku radnju, profesor fizike predavati u školama ili na fakultetima, liječnik raditi u ambulanti ili bolnici itd. Onda od toga svi imamo koristi - i oni i mi. 

 

Ali, to treba znati organizirati i povući sredstva koja mi zasigurno sada sami nemamo već nam treba vanjska pomoć.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 13:15 (Drago).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice