Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.275.793
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
BlackDog22 kaže...

 Da, ali to ti se odnosi samo na krave (i jelene i srne) koje su rođene na sjevernoj ili južnoj polutci. Za ostale ne vrijedi.

 Da, ako je ispala ravno na ekvator onda pase okomito :)

- longitudinalno?

urbana legenda, iz vremena dok su migracije bile sezonske sjever-jug i allmighty statistika. Kao kauboj od malih nogu (da, znam ĐonaVejna), pasu u svim smjerovima, ne nose kompas ali kao svaka domaća životinja zna se orjentirati. Čak znaju gdje je sjever ili mahovina, ili znaju mađarski (Kiklop).

 

evo texta kao iz kojeg se vidi kako pokvarenim telefonom dobijemo kompas-krave. Znanstvernici (Arijel?) kažu 'najčešće' (što znanstveno ne znači ništa), a to se kasnije u translatoru i copypasteu zagubi.. S druge strane, tko želi može ponjeti kravicu na planinarenje, just in case... a i mlijeko daje.

može i pese-k-ompas..

 

zgodno osvježenje, tema za mozak na pašu

 

edit: btw (za sad izbjegavajte forum.hr.. virus)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 19:23 (ihush).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže... 

edit: btw (za sad izbjegavajte forum.hr.. virus)

 kako?

danas bio prije pola sata i samo pogledao par postova, jel se trebam zabrinuti?

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

... zabrinuti? Kako bi ja to mogao znati? Ja se npr ne zabrinjavam čak ni kad je moj PC u pitanju, to je job AVa, ako prođe tek tad se možda zabrinem.

ozbiljnije, ako si bio prije pola sata, vjerojatno je samo početna str. ili imaš blokirano izvršavanje, Axpergle JS/exp. (Java/Flash/Silver..) varijanta ransoma (unazad mjesec dana radi problemćiće). Za OS/soft nevažno, za podatke.. backup i sl.

 

 

btw, BUG!!! alo, .. kad ćete s tim pitanjima, kao pravi istraživački novinari, na dnevnik, policiju, .. i političarima? Tko ako ne bug? Ili ransom ne zaslužuje više pažnje od (pa sad proizvoljno, cajka, nogometaš, nuklearka u tegli itd. a sve na dnevniku ili političari daju svoja rješenja). Cimajte malo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 20:56 (ihush).
12 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?
tko ima ima a tko nema tko ga j.....
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da malo napravim digresiju i možda pokrenem neki novi dijalog ovdje. Nešto razmišljam o Šešeljevoj izjavi da će se vratiti na tenku. On jest možda lud ali nije glup. Zašto ovo govorim? Imajući u vidu da je Putin potpuno poludio i da pravi nekakav novi istočni blok u kojem, između ostalih vidi Grčku, Mađarsku i Srbiju nije isključeno da budala napadne Baltik i da situacija ode van kontrole. Znači, kako vi vidite ovo sranje sa Rusijom?

12 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Nema vise velikih ratnih pobjednika. !

Srbija i Grcka bi se mozda htjele ekonomski prikljuciti Rusiji, dok bi Madjarsku, Poljsku, _finsku, norvesku i sto ti ja vez znam, trebao napasti strahovitom vojnom silom a to vec nije ni u dometu njegove shizophrenije.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 23:35 (Strahoslav Trta).
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Pazi poštenjačine čiji se portal hvali razotkrivanjem koruptivnih radnji:

http://danas.net.hr/crna-kronika/matija-babic-osudjen-na-rad-za-opce-dobro

 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

.. a što će to 'općiti za dobro' ili kako li se već naziva robijanje/šljaka? Možda brati kuruzu, koliko radnih sati (ima godina) itd. Kazna, koja to nije. Ako je kriv, ako je kazna zatvor, ne vidim smisao u ovakvim antikaznama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Matija vec godinama radi za "opce dobro" sa svojim portalom.

Kazna je neumjesna ;)

 

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Strahoslav Trta kaže...

Matija vec godinama radi za "opce dobro" sa svojim portalom.

Kazna je neumjesna ;)

 

 -da, ali bi tad (ako se to uračuna) morao radit godinu dana for free/bez plaće. Mislim da bi radije igrao golf neko vrijeme.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Friday kaže...

Pazi poštenjačine čiji se portal hvali razotkrivanjem koruptivnih radnji:

http://danas.net.hr/crna-kronika/matija-babic-osudjen-na-rad-za-opce-dobro

 

 Inace mi je Matija super, udara gdje treba i zna govorit jako mnogo lijepih stvari koje cesto zvuce ruzno.

Super mi je i kako otvoreno napada Todorica, zato jer je pokrao drzavu, "nas".

Ipak izgleda da nije ni on sam puno drukciji od Todorica.

 

S druge strane, ima neke argumente, koji su na kraju dana slabi ali ipak nisu bezveze.

Covjek je liberal i ne zeli placati poreze da hrani uhljebe i lopove koji se od tih poreza hrane.
Kada bi svi bili u poziciji da "jednostavno" prestanemo placati poreze, tko zna, mozda bi i promijenili nesto?

Ovako je on pametan (i Todoric), a mi smo svi budale.

- Psiho246
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

Covjek je liberal i ne zeli placati poreze da hrani uhljebe i lopove koji se od tih poreza hrane.

 

Da, a htio bi da škole funkcioniraju i da može otići u bolnicu kad mu je dijete bolesno? Seronja, nije ništa bolji od onih koje je prozivao sve ove godine...

Bulšit, najlakše je relativizirati vlastita sranja!

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Donekle se slažem s Fridayom - mislim da nije Babić isti kao oni koje proziva, ali ne možeš zauzimati moralni "high ground", a s druge strane i sam kršiti zakone.

 

 

This space for rent!
15 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne, nisu svi isti. Ta mantra odgovara znamo kome.

 

Tko ovdje nije kršio zakon? Vozio preko prekoračenja? Prodao nešto bez plaćanja poreza? Ili ste isti kao Todorić? Ma daj...

 

Dakle, ovdje govorimo o tome da je Babić plaćao ekipu na studentski ugovor umjesto na ugovor o a.d. Da, istina je. No, mogao je tako i na crno.

 

Isto tako, to što je Babić prekršio zakon korištenjem ugovora koji nisu adekvatni situaciji, daleko je manji (nebitan) prekršaj od onog koji su mnogi napravili bez kršenja zakona jer su zakoni posloženi upravo tako da im to omoguće.

 

Ponekad mi se stvarno povraća od toga kako se lako u nas proguraju legalističke, a moralno i etički krajanje degutantne filozofije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 16:38 (Tonči).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tonči kaže...

..

 

Tko ovdje nije kršio zakon? ..

- gle, kriv je onaj kog uhvate (za zakon/sud i dokažu), ne samo (uvijek/ponekad) onaj tko je kriv. Uhvatili ga. Kriv je. Zašto time relativizrati 'svi su..', hint tad ni kradezejci nisu krivi itd.

Jedino što se djela i kazne moraju gradirati a zakoni provoditi neselektivno. U ovom slučaju (i bezbroj drugih) nije problem što je on kriv, nego što drugi jednako krivi nisu ni optuženi za jednaka ili teža djela/krađe/zločine itd. Usporedba Glavaš-Bandić za odgovor Ustavnog suda, kao i pitanje dali bi Bandić ikad bio 'kriv' da je u SDPu... itd.

Pravila moraju biti jednaka, jednako vrijediti, jednako se primjenjivati. Standard. Bez tog sve je ništa.. (i ne relativizirati, pogotovo ne nategnutim ekstremom u usporedbi jer tad nitko nije kriv, pa ni hićo.. npr Čoova djela i kazna bi tad oslobađale sve počinitelje gdje je iznos manji od par milijuna kn).

 

Drugi pogled, onako tuplji.. s upitnikom. OK, jasno je zašto ga (Babić) je vlast kaznila, jasno mi je i zašto je Bandić u pritvoru (bio..), ali ne vidim novinara koji kopka dali je ''netko'' utjecao na zakonodavce-istražitelje, tj kako to da su baš ovi likovi ufaćeni i kažnjeni, ako bi se pojavilo nečije ime, utjecaj... dali bi to bio kao npr watergate razlog za sankciju zloupotrebe vlasti? To ne mijenja činjenicu da je optužena osoba kriva, nego kriterij tko je uopće 'sumnjiv' da bi npr uskok/poskok/žaba bacio oko... tko je duboko grlo ili nalogodavac ili policija/zakon stvarno djeluje neovisno, bez 'liste' ili 'ladice' u kojoj stoje imena koja (ne)treba provjeriti ili (ne)danas ali možda sutra...

sLinić vs Varga, Holly vs itd. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Prestao sam odlaziti i čitat uopće index.hr prije...,a sad ima valjda već godinu dana. Nevezano za ovu pronevjeru, niti sam dok nije stavljen link ovdje uopće znao za nju. Prestao sam ići tamo kumulativno zbog razno raznih stvari.

 

Neke od stvari koje se sjećam su, ali ima ih još, nabrojat ću samo neke koje su mi još najsvježije u pamćenju:

 

- slučaj severina i iako mi se filmić sviđa i načelno sam za to da nakon jeb nema kajanja nije mi se svidio stav kad su ih tužili da su izigravali uvrijeđene gospe i to svi rade. Jbg, pokazo si filmić, živiš od toga i na tome i plati odštetu. A Babić se ponašao kao da severina još treba njemu platiti i bio je duboko uvrijeđen kad su presudili protiv njega.

 

- slučaj Vlašić. ista stvar, umjesto da se ispričaju, jbg zajebali smo, opet je poanta bila pa što svi su...nije to način. Ne volim ljude koji kad zajebu ne znaju priznati nego su mu svi drugi krivi i u hvata se za najmanju slamku da se opravda. 

 

- slučaj Dinamo i Mamić. Da se razumijemo Mamić je neodgojena seljačina, no nakon xy vremena što mu nisu uspjeli svojim "istraživačkim" novinarstvom dokazati ništa ilegalno (ilegalno, ne amoralno) počeli su se koristiti očitim i manje očitim lažima, prvokacijama (a hvala bogu pa je mamića teško isprovocirat) i senzacionalizmom.

 

- očita i neprikrivena licemjernost u člancima o temama/osobama gdje bi jedan dan ispalili duboko moralni članak o nečemu, a 2 dana kasnije bi sami napravili istu tu stvar i gdje bi se komentari na forumu koji bi na to ukazivali ekspresno brisali, a računi banali

 

...da ne idem dalje, skačem na poantu

 

Prva stvar koju sam napravio nakon što sam pročitao vijest sa ovog linka bila je da sam otišao na index.hr. Iz dva razloga, prvo sam htio vidjeti da li će biti vijest na portalu o toj temi, a druga da Babićevo opravdanje na temu i presudu (normalno, ako bude uopće članak na tu temu).

 

Nije bilo članka, što sam potvrđuje moje vrlo loše mišljenje o dotičnom licemjeru i ljigavcu. S tim da nisam očekivao da će njegov ego dopustiti mogućnost da ne napiše opravdavajuči komentar u stilu "ali i drugi su još više" i "da nisu drugi, ja ne bi morao", btw. taj komentar očekujem u idućih par dana. A druga stvar koju jesam očekivao, ali sam mislio da su pametniji, kad već nisu pošteni i profesionalni je da neće nitko skupit muda da pita šefa da li bi možda bilo u redu bar da napišu kakvu takvu vijest o tome pošto će svi očekivat i čekat da vide da li će netko skupit muda pitat šefa, a ne da se svi u redakciji kolektivno prave da se to nije uopće dogodilo. Inače, podsjeća me na još jednog karakterno mu sličnog novinara, neću imenovati no vodi onu emisiju što ide nedjeljom u 2. Također ne gledam već neko vrijeme, nakon što je skrenula oštro u senzacionalizam.

 

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
 

Nije bilo članka, što sam potvrđuje moje vrlo loše mišljenje o dotičnom licemjeru i ljigavcu. S tim da nisam očekivao da će njegov ego dopustiti mogućnost da ne napiše opravdavajuči komentar u stilu "ali i drugi su još više" i "da nisu drugi, ja ne bi morao", btw. taj komentar očekujem u idućih par dana. A druga stvar koju jesam očekivao, ali sam mislio da su pametniji, kad već nisu pošteni i profesionalni je da neće nitko skupit muda da pita šefa da li bi možda bilo u redu bar da napišu kakvu takvu vijest o tome pošto će svi očekivat i čekat da vide da li će netko skupit muda pitat šefa, a ne da se svi u redakciji kolektivno prave da se to nije uopće dogodilo. Inače, podsjeća me na još jednog karakterno mu sličnog novinara, neću imenovati no vodi onu emisiju što ide nedjeljom u 2. Također ne gledam već neko vrijeme, nakon što je skrenula oštro u senzacionalizam.

 

 Napisao je on par komentara, ali na facebooku (https://www.facebook.com/matijababicindex?fref=ts).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

 

 Napisao je on par komentara, ali na facebooku (https://www.facebook.com/matijababicindex?fref=ts).

Nemam face niti ga planiram otvarat, pa moš c/p koji komentar ako ima šta pametnog.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 19:00 (BlackDog22).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

 

Drugi pogled, onako tuplji.. s upitnikom. OK, jasno je zašto ga (Babić) je vlast kaznila, jasno mi je i zašto je Bandić u pritvoru (bio..), ali ne vidim novinara koji kopka dali je ''netko'' utjecao na zakonodavce-istražitelje, tj kako to da su baš ovi likovi ufaćeni i kažnjeni, ako bi se pojavilo nečije ime, utjecaj... dali bi to bio kao npr watergate razlog za sankciju zloupotrebe vlasti? To ne mijenja činjenicu da je optužena osoba kriva, nego kriterij tko je uopće 'sumnjiv' da bi npr uskok/poskok/žaba bacio oko... tko je duboko grlo ili nalogodavac ili policija/zakon stvarno djeluje neovisno, bez 'liste' ili 'ladice' u kojoj stoje imena koja (ne)treba provjeriti ili (ne)danas ali možda sutra...

sLinić vs Varga, Holly vs itd. itd..

 Tokom svog života sam se igrom slučaja našao u nekoliko situacija koje sam imao priliku promatrati iz prvog lica, da bi kasnije o tim situacijama slušao od osoba koje su o tome razvile razne teorije tipa "njegov tata", "on je u stranci", "ima vezu", "namjestilo se", "pogodovalo se", "krade se" i sl. Samo da ti kažem da je život puno jednostavniji od toga i da sam skužio koliko su ustvari tragikomične te teorije urote. To je nama već postao nacionalni hobi. Ništa se kod nas u državi ne može više dogoditi da nije neko povuko vezu, da nema nekog višeg cilja/motiva, da nije neka osoba X iz sjene to sve odobrila ili povukla končić, da se ne radi o nekim tajnim društvima ili zločinačkim organizacijama koje se nalaze u mračnim sobicama i šaputaju tajne stvari koje drmaju svijetom običnih smrtnika i "malog, običnog, poštenog radnika i građanina". 

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

da, Maminjo, legenda melioracijskih mijera, ... on je tu, na slobodi, ministra se više nitko ni ne sjeća. Pokušavali su, ali koliko god je blesav, nije glup, ne da se on ovim pikzibnerima niže lige. Naravno da je kriv, ali eto, pravni poredak djeluje i traži nešto kao npr dokaz. Lopov tad nije onaj koji nešto krade, nego onaj kog, nakon što ga uhvate, dokažu i osude. ... Dakle, Babić je lopov (pih, šteta slova..). Ali nije li i neki gradonačelnik, što je gore tj koliko ima političkog morala kad se uopće dozvoljava kandidatura s važećom presudom?

Močvara, ali ne nogometna, tamo je zapravo uredan travnjak, močvara je u društvu/politici, to bi trebalo isušiti. Babić je samo komarac, zuji, dosada-napast a ponekad ubode.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

da, Maminjo, legenda melioracijskih mijera, ... on je tu, na slobodi, ministra se više nitko ni ne sjeća. Pokušavali su, ali koliko god je blesav, nije glup, ne da se on ovim pikzibnerima niže lige. Naravno da je kriv, ali eto, pravni poredak djeluje i traži nešto kao npr dokaz. Lopov tad nije onaj koji nešto krade, nego onaj kog, nakon što ga uhvate, dokažu i osude. ... Dakle, Babić je lopov (pih, šteta slova..). Ali nije li i neki gradonačelnik, što je gore tj koliko ima političkog morala kad se uopće dozvoljava kandidatura s važećom presudom?

Močvara, ali ne nogometna, tamo je zapravo uredan travnjak, močvara je u društvu/politici, to bi trebalo isušiti. Babić je samo komarac, zuji, dosada-napast a ponekad ubode.

 Ne znam što ti znači kriv. Pravo nije pravda, to valjda znaš. Ako ćemo po pravu Mamić nije ništa kriv jer je radio samo ono što mu zakon omogućava. To što su naši zakoni puni rupa koje pišu ljudi koji nisu nikad vodili klub ili bili aktivno članovi UPRAVA I ADMINISTRACIJA u sportu je sasvim drugi par rukava. A da se nadovežem na moj post gore, u 99% slučajeva propusta radi se o tragikomičnom nemaru ili nesposobnosti ljudi koji bi nešto trebali regulirati, a ne o tome da se nekom namjerno i ciljano pogodovalo.

 

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

 

edit.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 21:44 (ivan dragi).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
koliko su ustvari tragikomične te teorije urote. To je nama već postao nacionalni hobi. Ništa se kod nas u državi ne može više dogoditi da nije neko povuko vezu, da nema nekog višeg cilja/motiva, da nije neka osoba X iz sjene to sve odobrila ili povukla končić, da se ne radi o nekim tajnim društvima ili zločinačkim organizacijama koje se nalaze u mračnim sobicama i šaputaju tajne stvari koje drmaju svijetom običnih smrtnika i "malog, običnog, poštenog radnika i građanina". 

 Brkaš teorije urote i stvarnu, korupcijom protkanu državu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tonči kaže...
BlackDog22 kaže...
koliko su ustvari tragikomične te teorije urote. To je nama već postao nacionalni hobi. Ništa se kod nas u državi ne može više dogoditi da nije neko povuko vezu, da nema nekog višeg cilja/motiva, da nije neka osoba X iz sjene to sve odobrila ili povukla končić, da se ne radi o nekim tajnim društvima ili zločinačkim organizacijama koje se nalaze u mračnim sobicama i šaputaju tajne stvari koje drmaju svijetom običnih smrtnika i "malog, običnog, poštenog radnika i građanina". 

 Brkaš teorije urote i stvarnu, korupcijom protkanu državu.

 Normalno, nije paranoja kad te stvarno prate...

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Vezano za Index... Matiju razumijem jer mi je jasno da je nemoguce raditi 100% legalno (uvijek postoji neki propis ili neko govno di te mogu kaznit) i da je jako tesko biti profitabilan ako radis 100% na bijelo, ali ga ne opravdavam jer je svjesno radio mimo zakona.

 

Opravdanje da to i drugi rade i da ne zeli placati uhljebe i nije neko opravdanje jer se radom na crno nece nista rijesiti. Treba napisati kvalitetnije zakone (sto se mene tice, mogu se iskopirati njemacki zakoni u slovo), poraditi da se ti isti zakoni postuju i provode bez obzira na velicinu igraca, kaznjavati prekrsitelje jednako, neovisno o tome jesi li Todoric ili trafika Mate i onda cemo ici dalje.

 

Rad na crno, varanje drzave i slicno ne rijesavaju stvari, ja to izjednacavam sa uhljebizmom. Ni jedno ni drugo ne valja.

 

EDIT: Necemo dirati place i poreze, ali cemo vas oderati sa druge strane: http://www.index.hr/vijesti/clanak/potrebna-je-dodatna-usteda-13-milijarde-kuna-grcic-planira-povecati-trosarine/814447.aspx

Dakle, umjesto da negdje ustede, oni planiraju uprihoditi vise na stetu nas. Divota. Treba ih sve javno streljati na Markovom trgu i naplacivati ulaznice pa tako skupiti tih 1.3 mlrd kuna.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 9:32 (tnakir).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
 

EDIT: Necemo dirati place i poreze, ali cemo vas oderati sa druge strane: http://www.index.hr/vijesti/clanak/potrebna-je-dodatna-usteda-13-milijarde-kuna-grcic-planira-povecati-trosarine/814447.aspx

Dakle, umjesto da negdje ustede, oni planiraju uprihoditi vise na stetu nas. Divota. Treba ih sve javno streljati na Markovom trgu i naplacivati ulaznice pa tako skupiti tih 1.3 mlrd kuna.

 

Taman sam ja to htio prokomentirati.

Dakle, da se ubiješ!

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mislim da se iz svake naše vlade (od neovisnosti pa naovamo) može, više od pola ministara, kazneno progoniti. Koji smo mi paćenici (da ne upotrijebim težu riječ) da smo ih takve zaslužili/birali.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Mislim da se iz svake naše vlade (od neovisnosti pa naovamo) može, više od pola ministara, kazneno progoniti. Koji smo mi paćenici (da ne upotrijebim težu riječ) da smo ih takve zaslužili/birali.

Kakva korist od kaznenog progona kada za utrzenih 10 milijuna kuna (ono sta se zna) dobijes par godina zatvora uvjetno.

 

Jbt i ja bi tako. 10 milijuna, kroz 50 godina zivota je 200 000 godisnje. Neoporezivo. A to je ako ih nigdi ne ulozis. Ako ih ulozis mozes zivit ko lord samo od kamata. Bez kur.com maknit.

 

Imas li ti 200 000 kn godisnje? A drndas svaki dan 8 sati minimum.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 13:59 (tnakir).
15 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Pretvaranje mase intelektualaca u podatniju masu borg radilica odgovara strukturama koje tako lakše upravljaju ljudima kao resursima. Direktan rezultat je smanjenje raspona cijena radilica, lakša predikcija troškova i lakše manipuliranje ljudskim resursima u svrhu povećavanja margine profita, a onome tko profitira znanstveni i napredak općenito nije bitan dok god ostvaruju rast profita iz kvartala u kvartal. Suboptimalno obrazovani ljudski resursi su nepotrebno skuplji, nepotrebno dulje nedostupni (jer se obrazuju), potencijalno lakše napuštaju pozicije zbog boljih prilika i ostvarenja potencijala. Bez obrazovanja ili redukcijom istog taj se potencijal limitira i time smanjuje spomenute rizike.

 

http://www.washingtonpost.com/news/grade-point/wp/2015/04/13/are-masters-degrees-on-their-way-out-alternatives-grow-as-enrollment-fades/

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Vec sam 100 puta to ovdje napisao: ima bit da nam je svima dobro. Kad treba protestirati radi pizdarija onad se skupi milijun ljudi. Kada treba protestirati radi egzistencijalnih pitanja, onda se skupi njih 5 koji se blijedo gledaju i pitaju jesu li mozda falili datum i mjesto. Ko nas jebe kad smo jadni. Fejsbuk revolucija my ass.

Rvat katolik!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice