Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.368.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mac92 kaže...

Pa vidiš da su svijetski / europski problemi imigracije došli i do nas. Ja sam za strožu imigraciju, a ne ovakvo dovlačenje svega i svačega (briga me za minuse), zato jer se dobar dio njih ne zna ponašati "kulturno" i svašta im se umisli da je dopušteno. Najveći dio problema su kriminalci koji dolaze sa time i "osnivaju" svoje "mafije" / ćelije kako god ih nazvali.

 Ja neznam što svi filozofiraju oko tih imigranata. Dok se ne odluči drugačije postoje propisi i zakoni. Kad netko prekrši zakon - zna se procedura i amen.

 

Svako bi htio nekako i umjesto da svakog dana biramo novog "diktatora" koji bi po svojem, ajmo pozatvarat ljude koji krše zakon i to je to. A ne ko šveđani 20 godina puštat raji da radi što ih volja i sad bi sve tjerali negdje jer zamisli "krše zakone". Pa šta vam policija radi 20 godina?

 

Nekakvo kolektivno hapsenje i odvodenje ne dolazi u obzir. Moj susjedi indijci nemaju nikakve veze sa Osjecaninom kad zgazi pjesaka pa tako ih se nema sta povezivat ni sa onima sta razbijaju izloge ili pale aute po Parizu.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Zaporožac kaže...

Ovo nije tema o svjetskim problemima već o "našemu društvu".

Pišite o političkim začkoljicama u nas, o Plenkoviću, Milanoviću, političkim strankama, udrugama, povećanjima cijene, EU fondovima, inflaciji itd...

Tako je tema zamišljena...

 Onak realno, fakat nikoga ne zanima Hrvatska politička žabokrečina. Samo pažjivo prati situaciju u svijetu, s obzirom da bi Bliski istok uskoro mogel doslovno eksplodirat.

 

https://rumble.com/v3pc29s-14.10-2023-hezbollah-attacks-on-israeli-idf-on-its-border-with-lebanon.html

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ništa nije za vijeke i sve se u konačnici vrati. To je jedna ajmo reći univerzalna životna filozofija.

 

Iskorištavanje i maltretiranje ljudi Bliskog istoka i sjevera Afrike je jednom moralo dovesti do neželjenih posljedica. Dobar dio ljudi na tome prostoru je razvio opravdanu, ali lošu (normalno) mržnju prema čitavom Zapadu. 

Vrlo vjerojatno među migrantima je bilo "spavača" ili možda pak osoba željnih osvete i to će eksplodirati. Naravno da se nije smjelo masovno i bez kvalitetnih provjera puštati svakoga u Europu. Samo, provjere traju i to sve košta. A milijuni su se "sjatili" u Europu... 

 

Stvaraju se savezi, sukobi tinjaju i rasplamsavaju se po svijetu i to će, ako se ne poduzme nešto (dogovori i uvažavanje druge strane), rezultirati velikim globalnim sukobom. Ratom. Žarišta po svijetu će se u jednom trenu spojiti i to je to. Ako se ne pokaže razumijevanje za drugu stranu. U igri su interesi i profit, kao i uvijek.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 13:54 (Izzy).
2 godine
offline
Re: Što se događa u svijetu ?
rambox kaže...
 Onak realno, fakat nikoga ne zanima Hrvatska politička žabokrečina. Samo pažjivo prati situaciju u svijetu, s obzirom da bi Bliski istok uskoro mogel doslovno eksplodirat.

 Evo, promijenio sam naslov teme pa sad može - 

Izzy kaže...

 

 

Stvaraju se savezi, sukobi tinjaju i rasplamsavaju se po svijetu i to će, ako se ne poduzme nešto (dogovori i uvažavanje druge strane), rezultirati velikim globalnim sukobom. Ratom. Žarišta po svijetu će se u jednom trenu spojiti i to je to. Ako se ne pokaže razumijevanje za drugu stranu. U igri su interesi i profit, kao i uvijek.

To je sukob civilizacija, odgoja, navika, genetike.

Možemo mi lupati gluposti da su svi ljudi jednaki i da bi svi trebali imati jednaka prava.

To su nametnute nam floskule..

Opet, psiholozi će vam reći da je svaka osoba jedinstvena, posebna, ma nemoj..

 

Isto vam lažu..Postoji nekoliko tipova ljudi i to je sve.

Jedna vrsta psihotesta za procjenu osobnosti se stavi pred npr. 50 ljudi i tako im se procjeni karakter.

Kako to ako smo svi različiti ?!

 

Svi nam lažu. (ne mislim na svjetske vlade u sjeni i ostale budalaštine)

Mislim da je jedna vrsta ljudskoga karaktera sklona iskorištavanju drugih karaktera.

Tako je bilo i tako će biti.

 

Što se tiče tvoje "druge strane".....mislim da "druga strana", koja je sklona oteti avion i zabiti se u zgradu gdje pogine 5500 ljudi mora shvatiti da će uvijek biti jadni i siromašni, jer ih je 80% lijeno, većina su neradnici u odnosu na zapadnu civilizaciju "isto druga strana" gdje je samo 20% lijenčina u odnosu na normalno radno stanovništvo i zato su razvijeniji intelektualno i gospodarski.

 

Što bi narod rekao; "Pomozi sirotu na svoju sramotu"

 

Židovi su radan, vrijedan narod.

Najveća pogreška zapada..V. Britanije i ekipe je što im nisu stvorili državu na zapadu a ne u onoj pripizdini na Bliskom istoku.

 

Razumijem povijesnu konotaciju tog poteza, no baš i zbog toga se nisu smjeli tamo naseliti i stvoriti si državu.

 

Žarišta se neće spojiti, niti će biti globalnog sukoba.

Kad već spominješ profit, samom kapitalistu nije u interesu da se žarišta "spoje" niti će to dozvoliti.

 

Ratova s takvim žarištima je oduvijek bilo i vjerojatno će ih uvijek biti.

 

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
15 godina
offline
Re: Što se događa u svijetu ?

Iskreno se nadam da se neće spojiti. Ali, razvlačenje SAD-a i čitavog NATO saveza na više "fronti" tj. opskrbljivanje na više strana svojih saveznika i sam fokus koji pada na barem 2 strane (pa i 3 sa Tajvanom ako gledamo) može biti prilika za druge države da krenu u akciju i ostvarenje svojih zamisli. Nama je najbliža situacija sa BiH i Kosovom, gdje bi Srbi možda mogli pokušati nešto učiniti tj. promijeniti u svoju korist. Sve je promjenjivo tj. mijenja se. Cijeli svijet. Ha, sve će se vidjeti kako će se rasplesti, naravno. Turbulentna su vremena.

15 godina
offline
Re: Što se događa u svijetu ?

"Što se tiče tvoje "druge strane".....mislim da "druga strana", koja je sklona oteti avion i zabiti se u zgradu gdje pogine 5500 ljudi mora shvatiti da će uvijek biti jadni i siromašni, jer ih je 80% lijeno, većina su neradnici u odnosu na zapadnu civilizaciju "isto druga strana" gdje je samo 20% lijenčina u odnosu na normalno radno stanovništvo i zato su razvijeniji intelektualno i gospodarski."

 

Jednom smo jedan kolega i ja tj. više nas raspravljali na poslu o terorizmu, bliskoistočnim državama itd. I taj jedan kolega je rekao nešto jednostavno i što lako objašnjava zašto se pribjegava terorizmu i cilja civile. A to je - kada te napadne država koja je u svemu superiornija tebi (najnaprednija tehnologija se koristi i može koristit protiv tebe), što ti preostaje, nego potez očajnika. Izravno se sukobljavati s vojskom nema smisla jer si slabiji i tada se pribjegava teroru.

 

I onda se u biti uvijek dolazi do onoga - nasilje rađa nasilje. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 23:15 (Izzy).
2 godine
offline
Re: Što se događa u svijetu ?
Izzy kaže...

 

 

Jednom smo jedan kolega i ja tj. više nas raspravljali na poslu o terorizmu, bliskoistočnim državama itd. I taj jedan kolega je rekao nešto jednostavno i što lako objašnjava zašto se pribjegava terorizmu i cilja civile. A to je - kada te napadne država koja je u svemu superiornija tebi (najnaprednija tehnologija se koristi i može koristit protiv tebe), što ti preostaje, nego potez očajnika. Izravno se sukobljavati s vojskom nema smisla jer si slabiji i tada se pribjegava teroru.

 

Preduboka je to tema a i dubiozna da bi ovdje raspravili o njoj.

Jesu li uzroci baš ti na koje ljudi odmah pomisle, ili je problem malo širi.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
2 godine
offline
Re: Što se događa u svijetu ?
Izzy kaže...

 Nama je najbliža situacija sa BiH i Kosovom, gdje bi Srbi možda mogli pokušati nešto učiniti tj. promijeniti u svoju korist. Sve je promjenjivo tj. mijenja se. Cijeli svijet. Ha, sve će se vidjeti kako će se rasplesti, naravno. Turbulentna su vremena.

Bi oni da im se guza ne trese još od 1999. 

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
mac92 kaže...

Pa vidiš da su svijetski / europski problemi imigracije došli i do nas. Ja sam za strožu imigraciju, a ne ovakvo dovlačenje svega i svačega (briga me za minuse), zato jer se dobar dio njih ne zna ponašati "kulturno" i svašta im se umisli da je dopušteno. Najveći dio problema su kriminalci koji dolaze sa time i "osnivaju" svoje "mafije" / ćelije kako god ih nazvali.

 Ja neznam što svi filozofiraju oko tih imigranata. Dok se ne odluči drugačije postoje propisi i zakoni. Kad netko prekrši zakon - zna se procedura i amen.

 

Svako bi htio nekako i umjesto da svakog dana biramo novog "diktatora" koji bi po svojem, ajmo pozatvarat ljude koji krše zakon i to je to. A ne ko šveđani 20 godina puštat raji da radi što ih volja i sad bi sve tjerali negdje jer zamisli "krše zakone". Pa šta vam policija radi 20 godina?

 

Nekakvo kolektivno hapsenje i odvodenje ne dolazi u obzir. Moj susjedi indijci nemaju nikakve veze sa Osjecaninom kad zgazi pjesaka pa tako ih se nema sta povezivat ni sa onima sta razbijaju izloge ili pale aute po Parizu.

Drugim riječima ti bi da sve ostane kako je iz razloga što ti je nedopustivo da itko bude kolateralac?

Švedska policija funkcionira, kao i Norveška, ali problem je što svaki imigrant s bliskog istoka ima 10x veća prava nego ti i ja. Ako ne vjeruješ, probaj unajmiti stan u Švedskoj ili Norveškoj. Ne samo da imaju veća prava, nego imaju i super privilegije. Norveška će uvjetovat učenje jezika, ali za imigranta džabe, jer ide na račun poreznih obveznika. A onda isti taj imigrant vodi ženu po cesti umotanu kao ninju. Možda on nije direktno povezan s terorizmom, ali očito nije ni spreman ostaviti sav taj život iza sebe, jer mu žena i djeca i dalje izgledaju kao da su u Siriji ili Iraku. Taj lik nameće svoju kulturu na zapadu, a posebno vjeru, dok ja kad odem u muslimansku zemlju ne mogu ni pomislit prakticirat nešto iz svoje kulture, jer će mi odmah pasti glava s ramena. Kod njih je tolerancija nula, a muslimanska vjera je navodno "miroljubiva" i "tolerantna" LOL

Iako radikalno, ali rješenje bi bilo deportirat svu takvu ekipu u njihove matične zemlje, ali ostaješ bez jeftine radne snage.

 

15 godina
offline
Re: Što se događa u svijetu ?
Zaporožac kaže...
Izzy kaže...

 

 

Jednom smo jedan kolega i ja tj. više nas raspravljali na poslu o terorizmu, bliskoistočnim državama itd. I taj jedan kolega je rekao nešto jednostavno i što lako objašnjava zašto se pribjegava terorizmu i cilja civile. A to je - kada te napadne država koja je u svemu superiornija tebi (najnaprednija tehnologija se koristi i može koristit protiv tebe), što ti preostaje, nego potez očajnika. Izravno se sukobljavati s vojskom nema smisla jer si slabiji i tada se pribjegava teroru.

 

Preduboka je to tema a i dubiozna da bi ovdje raspravili o njoj.

Jesu li uzroci baš ti na koje ljudi odmah pomisle, ili je problem malo širi.

 To je jedan od načina borbe. A uzroci su tko zna koji sve. Sigurno da ih ima više. Veliki problem je ako je u "glavama" želja da se vodi vjerski rat protiv Europe i Zapada. E onda je to veliko sr***.

6 godina
suspendiran
offline
Što se događa s našim društvom?

U Svedskoj takoder cirkus. U 10 godina je u tu liberalnu kapitalisticku drzavu doslo milijun ljudi. Razliciti svjetovi. Mi smo njima, tu pricam opcenito o Balkanu, svjetonazorno slicni. Mi bise gledamo kako bi prevarili nekoga, ali rijetko se dogodi neko zlo. Vecinom se sverca droga od zlocina. Sad pogledaj Bliski istok, izbjeglice. Oni nisu ljudi koji ce se prilagodit domicilnom stanovnistvu. Liberalima to nije jasno, dogadaju se lose stvari. Islamisti, kaoticni, vjeruju kako ih ocekuje raj sa djevicama nakon smrti, vjeruju kako ih ocekuje bolji zivot nakon smrti, potpuni oksimoron. Nemoguce je takvu osobu uvjerit u nista, zastrasit ga nicim. On vjeruje da je zivot na Zemlji samo priprema za novi zivot nakon smrti. Asimilacija takvog drustva u domicilno, liberalno europsko se ne moze dogodit niti izvest. Jel Svedskoj trebalo to da ce im vojska morat rjesavat te probleme na ulicama?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
2 godine
offline
Re: Što se događa u svijetu ?
Izzy kaže...
 To je jedan od načina borbe. A uzroci su tko zna koji sve. Sigurno da ih ima više. Veliki problem je ako je u "glavama" želja da se vodi vjerski rat protiv Europe i Zapada. E onda je to veliko sr***.

Mogu samo reći jednu stvar.

Putin je s Iranom i Hamasom izveo strateški vrhunski potez, nažalost.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...
ivan dragi kaže...
mac92 kaže...

Pa vidiš da su svijetski / europski problemi imigracije došli i do nas. Ja sam za strožu imigraciju, a ne ovakvo dovlačenje svega i svačega (briga me za minuse), zato jer se dobar dio njih ne zna ponašati "kulturno" i svašta im se umisli da je dopušteno. Najveći dio problema su kriminalci koji dolaze sa time i "osnivaju" svoje "mafije" / ćelije kako god ih nazvali.

 Ja neznam što svi filozofiraju oko tih imigranata. Dok se ne odluči drugačije postoje propisi i zakoni. Kad netko prekrši zakon - zna se procedura i amen.

 

Svako bi htio nekako i umjesto da svakog dana biramo novog "diktatora" koji bi po svojem, ajmo pozatvarat ljude koji krše zakon i to je to. A ne ko šveđani 20 godina puštat raji da radi što ih volja i sad bi sve tjerali negdje jer zamisli "krše zakone". Pa šta vam policija radi 20 godina?

 

Nekakvo kolektivno hapsenje i odvodenje ne dolazi u obzir. Moj susjedi indijci nemaju nikakve veze sa Osjecaninom kad zgazi pjesaka pa tako ih se nema sta povezivat ni sa onima sta razbijaju izloge ili pale aute po Parizu.

Drugim riječima ti bi da sve ostane kako je iz razloga što ti je nedopustivo da itko bude kolateralac?

Švedska policija funkcionira, kao i Norveška, ali problem je što svaki imigrant s bliskog istoka ima 10x veća prava nego ti i ja. Ako ne vjeruješ, probaj unajmiti stan u Švedskoj ili Norveškoj. Ne samo da imaju veća prava, nego imaju i super privilegije. Norveška će uvjetovat učenje jezika, ali za imigranta džabe, jer ide na račun poreznih obveznika. A onda isti taj imigrant vodi ženu po cesti umotanu kao ninju. Možda on nije direktno povezan s terorizmom, ali očito nije ni spreman ostaviti sav taj život iza sebe, jer mu žena i djeca i dalje izgledaju kao da su u Siriji ili Iraku. Taj lik nameće svoju kulturu na zapadu, a posebno vjeru, dok ja kad odem u muslimansku zemlju ne mogu ni pomislit prakticirat nešto iz svoje kulture, jer će mi odmah pasti glava s ramena. Kod njih je tolerancija nula, a muslimanska vjera je navodno "miroljubiva" i "tolerantna" LOL

Iako radikalno, ali rješenje bi bilo deportirat svu takvu ekipu u njihove matične zemlje, ali ostaješ bez jeftine radne snage.

 

 Lol. Pa gore sam napisao bas sve sto treba napraviti i tvoj zakljucak je "..da ostane kako jest". Pa kako je slanje policije u geta "kako jest". 

 

Drugim riječima - ako je narod izglasao zakone onda zakone treba provodit. Ako je imigrant, marsovac, zidov, poljak ili bosanac prekrsio zakon, tko god je pročitao jedan članak zakona zna da su zakonom propisane i .... i ..... KAZNE. Cemu onda zakoni ako cemo tako lopatama bacat ljude?

 

Moj Indijac Miko izgleda ko indijac. Oblaci se ko Indijac. Mozda nije prekrsio zakon al treba ga zamisli deportirat. Zasto? Doso je legalno, radi legalno, ponasa se legalno.. Imamo i Bosance ili odakle su već sa ženama ninđama, nisam čuo da je ikad bio ijedan problem. Janjevaca koliko hoćeš, Srba.. eto možda se netko napio pa zgazio kolateralnu žrtvu, ostalih problema nema. Zasto? Moraju placat racune pa nemaju vremena "nametat kulturu". Dode u opcinu i jednako kao i ostali ceka na salteru. Zasto i gdje da ih deportiramo?

 

Svedska je drkala kurac jos dok sam ja bio gore 2010. Policija nije isla u geta, u disku im ni izbacivaci ne prilaze itd. Uljudna Evropa ih je tretirala ko majmune u zooloskom vrtu, sve u jedan geto i sto dalje od bogatih. Bacimo im malo hrane i vode i pustimo ih nek se kolju. Odlicna prava. I onda prođe 20 godina, ajoj kaos.

 

Deportirat treba sve one koji su preksili zakon za kojeg je kazna deportiranje u maticne zemlje. U zatvor svakoga tko dobije kaznu zatvora. Zvao se on Sanader, zgazio pjesaka ili istuko zenu ninju. Kakve jebene kolektivne kazne.

 

Al ajd. Ajmo ih deportirat. Ti stani prvi i ljepi zelene, zute i crvene naljepnice da znamo tko je za ostat, tko za zatvor, a tko za deportiranje. Po kojem kriteriju ces ih ljepit? Sta s Mikom, ide sutra na poso ili na put?

0 Indijac Mika na vlak
2 Indijac Mika na mješalicu
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
2 godine
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
Al ajd. Ajmo ih deportirat. Ti stani prvi i ljepi zelene, zute i crvene naljepnice da znamo tko je za ostat, tko za zatvor, a tko za deportiranje. Po kojem kriteriju ces ih ljepit? Sta s Mikom, ide sutra na poso ili na put?

 Dečki, nemojte dezavuirati npr građane Nepala.

Divni ljudi, vrijedni, svaka im čast.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 Lol. Pa gore sam napisao bas sve sto treba napraviti i tvoj zakljucak je "..da ostane kako jest". Pa kako je slanje policije u geta "kako jest". 

 

Drugim riječima - ako je narod izglasao zakone onda zakone treba provodit. Ako je imigrant, marsovac, zidov, poljak ili bosanac prekrsio zakon, tko god je pročitao jedan članak zakona zna da su zakonom propisane i .... i ..... KAZNE. Cemu onda zakoni ako cemo tako lopatama bacat ljude?

 

Moj Indijac Miko izgleda ko indijac. Oblaci se ko Indijac. Mozda nije prekrsio zakon al treba ga zamisli deportirat. Zasto? Doso je legalno, radi legalno, ponasa se legalno.. Imamo i Bosance ili odakle su već sa ženama ninđama, nisam čuo da je ikad bio ijedan problem. Janjevaca koliko hoćeš, Srba.. eto možda se netko napio pa zgazio kolateralnu žrtvu, ostalih problema nema. Zasto? Moraju placat racune pa nemaju vremena "nametat kulturu". Dode u opcinu i jednako kao i ostali ceka na salteru. Zasto i gdje da ih deportiramo?

 

Svedska je drkala kurac jos dok sam ja bio gore 2010. Policija nije isla u geta, u disku im ni izbacivaci ne prilaze itd. Uljudna Evropa ih je tretirala ko majmune u zooloskom vrtu, sve u jedan geto i sto dalje od bogatih. Bacimo im malo hrane i vode i pustimo ih nek se kolju. Odlicna prava. I onda prođe 20 godina, ajoj kaos.

 

Deportirat treba sve one koji su preksili zakon za kojeg je kazna deportiranje u maticne zemlje. U zatvor svakoga tko dobije kaznu zatvora. Zvao se on Sanader, zgazio pjesaka ili istuko zenu ninju. Kakve jebene kolektivne kazne.

 

Al ajd. Ajmo ih deportirat. Ti stani prvi i ljepi zelene, zute i crvene naljepnice da znamo tko je za ostat, tko za zatvor, a tko za deportiranje. Po kojem kriteriju ces ih ljepit? Sta s Mikom, ide sutra na poso ili na put?

 Mislim, ne znam konkretne brojke ali pretpostavljam da je najveci broj tih problematicnih migranata, onih koji su ovdje ilegalno. Ne treba li sve takve deportirati? Nije li to dobar kriterij?

- Psiho246
14 godina
offline
Re: Što se događa u svijetu ?
Zaporožac kaže...
Izzy kaže...
 To je jedan od načina borbe. A uzroci su tko zna koji sve. Sigurno da ih ima više. Veliki problem je ako je u "glavama" želja da se vodi vjerski rat protiv Europe i Zapada. E onda je to veliko sr***.

Mogu samo reći jednu stvar.

Putin je s Iranom i Hamasom izveo strateški vrhunski potez, nažalost.

 hmmm pa zar nije Biby Veličanstveni još 2019. rekao - svaki dolar koji damo Hamasu je dobro potrošen dolar?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 Lol. Pa gore sam napisao bas sve sto treba napraviti i tvoj zakljucak je "..da ostane kako jest". Pa kako je slanje policije u geta "kako jest". 

 

Drugim riječima - ako je narod izglasao zakone onda zakone treba provodit. Ako je imigrant, marsovac, zidov, poljak ili bosanac prekrsio zakon, tko god je pročitao jedan članak zakona zna da su zakonom propisane i .... i ..... KAZNE. Cemu onda zakoni ako cemo tako lopatama bacat ljude?

 

Moj Indijac Miko izgleda ko indijac. Oblaci se ko Indijac. Mozda nije prekrsio zakon al treba ga zamisli deportirat. Zasto? Doso je legalno, radi legalno, ponasa se legalno.. Imamo i Bosance ili odakle su već sa ženama ninđama, nisam čuo da je ikad bio ijedan problem. Janjevaca koliko hoćeš, Srba.. eto možda se netko napio pa zgazio kolateralnu žrtvu, ostalih problema nema. Zasto? Moraju placat racune pa nemaju vremena "nametat kulturu". Dode u opcinu i jednako kao i ostali ceka na salteru. Zasto i gdje da ih deportiramo?

 

Svedska je drkala kurac jos dok sam ja bio gore 2010. Policija nije isla u geta, u disku im ni izbacivaci ne prilaze itd. Uljudna Evropa ih je tretirala ko majmune u zooloskom vrtu, sve u jedan geto i sto dalje od bogatih. Bacimo im malo hrane i vode i pustimo ih nek se kolju. Odlicna prava. I onda prođe 20 godina, ajoj kaos.

 

Deportirat treba sve one koji su preksili zakon za kojeg je kazna deportiranje u maticne zemlje. U zatvor svakoga tko dobije kaznu zatvora. Zvao se on Sanader, zgazio pjesaka ili istuko zenu ninju. Kakve jebene kolektivne kazne.

 

Al ajd. Ajmo ih deportirat. Ti stani prvi i ljepi zelene, zute i crvene naljepnice da znamo tko je za ostat, tko za zatvor, a tko za deportiranje. Po kojem kriteriju ces ih ljepit? Sta s Mikom, ide sutra na poso ili na put?

Eno, i onaj koji je prije cca godinu dana pucao po ljudima (i ubio ih) u Oslu, ne samo da je došao legalno, nego je stekao i Norveško državljanstvo.

Tvoj Miko je pitom, ali pitanje kad će on, ili neki drugi Miko prošvikat kad vidi teletinu u mesnici. I tvoj Miko i svi ostali poput njega, nosite se nazad tamo otkuda ste i došli. Pucaj doma po svojima i tamo dijeli svoju alah-hindu-isus-jahve-whatever-pravdu.

2 godine
offline
Re: Što se događa u svijetu ?

Tema se zove... drukčije

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2023 14:32 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Što se događa u svijetu ?
stavro ne znam zašto mi se svki pobrisani post vraća ?

 straaaaašnooo

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2023 14:33 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Što se događa u svijetu ?

---

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2023 14:29 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Što se događa u svijetu ?
Stric_Jura kaže...

 hmmm pa zar nije Biby Veličanstveni još 2019. rekao - svaki dolar koji damo Hamasu je dobro potrošen dolar?

 Znam brate, sve mi je jasno....kršćani., muslimani, drkažije, kandžije i ostalo.

Jebe mi se se za vjerske ratove, nego, brinu me budale kao i tebe.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2023 14:50 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...

Eno, i onaj koji je prije cca godinu dana pucao po ljudima (i ubio ih) u Oslu, ne samo da je došao legalno, nego je stekao i Norveško državljanstvo.

Tvoj Miko je pitom, ali pitanje kad će on, ili neki drugi Miko prošvikat kad vidi teletinu u mesnici. I tvoj Miko i svi ostali poput njega, nosite se nazad tamo otkuda ste i došli. Pucaj doma po svojima i tamo dijeli svoju alah-hindu-isus-jahve-whatever-pravdu.

 Breivik?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

eh ti likovi koji slušaju "Lord of the Rings" soundtrack....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2023 15:42 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
notloB kaže...
neutrino kaže...

Eno, i onaj koji je prije cca godinu dana pucao po ljudima (i ubio ih) u Oslu, ne samo da je došao legalno, nego je stekao i Norveško državljanstvo.

Tvoj Miko je pitom, ali pitanje kad će on, ili neki drugi Miko prošvikat kad vidi teletinu u mesnici. I tvoj Miko i svi ostali poput njega, nosite se nazad tamo otkuda ste i došli. Pucaj doma po svojima i tamo dijeli svoju alah-hindu-isus-jahve-whatever-pravdu.

 Breivik?

Taj idiot je davno odradio svoj "podvig" i koliko ja znam guli svoje. Teško da bu ikad vani. Osim toga, on nije uvezeni.

Ja pričam o Zaniaru Matapouru.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...

I tvoj Miko i svi ostali poput njega, nosite se nazad tamo otkuda ste i došli.

 

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Moja referenca "prema migrantima" je u smislu ove vijesti .  Naši zakoni, a niti sudovi ne funkcioniraju ni približno ok, tj rade na "novac i politiku". Takav koji šverca bude imao para da si kupi presudu ili vodi biznis iz zatvora ko i mnogi naši. Ne sjećam se ni jedne vijesti o deportaciji iz Hr, vjerujem da je bilo situacija za to. 

 

Živim u "manjem" gradu i imamo popriličan priljen migranta (legalnih). Do sad mogu reći da nije bilo ljudi koji prose barem ne naših niti naših nacionalnih manjina, al sad da. Često se vidi nekolicina njih ispred dućana, a nekoliko njih je zabilježeno na kamerama da "slučajno pogrješe" kuću, zgradu pa nalaze na otvorena i zatvorena vrata (postoje snimke kamere).

Relano lagano se dolazi od toga da "gradić" (Zagorje do Meksika) kojem je najveći problem bio vožnja pod alkoholom, divljanje par balavca autom za vikend, da se lagano moraš "paziti". Eto, vidiš meni takve stvari nisu normalne, jer do sad nisu bile (nisam se trebao zaključavat u kući jer eto nikome nije palo na pamet krast). Nije bilo problema ni sa nacionalim manjinama jer ih tu niti nema, dolaze skupljat / tražit željezo. Moje mišljenje je da su to počeci, a u stvarnosti nismo još to ni iskusili. Ne mislim svrstavat u isti koš sve njih (Indijci, Nepalci, Pakistanci, itd), ali dosta se toga "doteplo" kaj ne dolazi uz normalne ljude.

Također otvorio se dobar biznis sa uvozom radnika, te mislim da u skorije vrijeme to ne bude presušilo.

 

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
mac92 kaže...

Pa vidiš da su svijetski / europski problemi imigracije došli i do nas. Ja sam za strožu imigraciju, a ne ovakvo dovlačenje svega i svačega (briga me za minuse), zato jer se dobar dio njih ne zna ponašati "kulturno" i svašta im se umisli da je dopušteno. Najveći dio problema su kriminalci koji dolaze sa time i "osnivaju" svoje "mafije" / ćelije kako god ih nazvali.

 Ja neznam što svi filozofiraju oko tih imigranata. Dok se ne odluči drugačije postoje propisi i zakoni. Kad netko prekrši zakon - zna se procedura i amen.

 

 Stotine tisuca dolazu u Italiju preko Mediterana svake godine, ogromna vecina nema ikakve papire, ne zna se odakle dolazu.

Taman i da znas odakle je camac krenuo, vecina njih su u tu zemlju ilegalno dosli da sjednu na taj camac.

Koja je procedura? Gdje poslati te ljude koji su ilegalno dosli? Jeli uopce moguce da Talijanska birokracija uopce procesuira i smjesti ljude, koji po nekim danima dolazu u tisucama?

 

Dok svi ostali filozofiraju, ajde ti nas prosvjetli... Imas nesto konkretnije od "Pustite institucije da rade svoj posao"?

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2023 22:31 (Et_Tu_Brute?).
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jadni ste, kao i obicno.

Logicno je to, jer tesko je biti pametan, marljiv i opcenito konstruktivan, a lako je biti glup, lijen i opcenito destruktivan, no i dalje vam ne sluzi na cast decki.

Uvijek su iste price: neki se boje da ce ostat bez posla, drugi da ce ostat bez picke, treci da ce ostat bez tog jada od dosadnog zivota koji ih toliko muci da su nabrijani na sve oko sebe.

 

Moja iskustva su recimo potpuno dugacija:

- nisam se morao zakljucavati u Jugi, otkad imamo slobodnu Hrvatsku moram,

- imigranti koje sam imao prilike upoznati rade kao stalari, baustelci ili taksisti i (pogodi sto) svi odreda imaju ili upisane ili zavrsene fakultete.

 

E sad, teoretski je moguce da ste i vi upoznali nekog od njih i da je zaista djubre od covjeka.

Ipak mi se nekako cini da niste niti jednog od njih upoznali, nemate pojma kako se zovu, zasto su tu i cime bi se najradije bavili u zivotu, ali eto nisu bas u mogucnosti.

Simpaticno mi je kako onaj gore lik spominje nekog ubojicu i onda s visoka objasnjava kako ne misli na Breivika. Zemljo otvori se.

 

Ne dao Bog nesto procitati, malo proputovati i vidjeti svijeta...

Zelio bih vam reci da ne budete mali i jadni ali se bojim da jednostavno niste sposobni za ista vise od toga.

Gledam te!
6 godina
suspendiran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ajd saberi se, nitko nije riječi napisao o ljudima koji rade. Napisali su i pišu o ljudima koji kradu. Romi su "naši", svejedno nitko ih ne želi ni blizu. Djeca sa štapovima u rukama po cesti, psuju. Oni konstantno glasno, uz psovke, izražavaju svoje nesuglasice doma, međusobno. Često se dogodi da nekom nestane neki aparat iz dvorišta. Pale smeće u nedjelju popodne, na dvorištu. Sad si zamisli radikalnog imigranta kojeg zasmeta vol koji se okreće na ražnju, zamisli si da tvoju kćer, makar milijun njih bili zlatni, doktori sa diplomama, prisili na spolni odnos. Trinaestogodišnju curicu su silovali, njih 6, na bazenu. Ajmo bit liberalni, spasimo tu dvadesetogodišnju+ mušku "nejač", dajmo im socku i stan i nadajmo se najboljem. Yolo, jel?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
2 godine
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
cvaja997 kaže...

Trinaestogodišnju curicu su silovali, njih 6, na bazenu. Ajmo bit liberalni, spasimo tu dvadesetogodišnju+ mušku "nejač", dajmo im socku i stan i nadajmo se najboljem. Yolo, jel?

Tko, neki svećenici?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2023 8:44 (notloB).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice