Rukopis

poruka: 32
|
čitano: 15.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Rukopis

imam problem. imam grozan rukopis. učitelji ne mogu pročitat a nekad ni ja {#}pa mi je i profesorica s hrvatskog počela davat ocjenu niže s eseja..samo zbog rukopis.

sad kak ga poporaviti ? koji je najlakši način do lijepog rukopisa ? pišem ružno i tiksano i pisano. jedino mi velika slova idu od ruke :D  

Tetoviram kurve lemilicom:)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rukopis
gave233 kaže...

imam problem. imam grozan rukopis. učitelji ne mogu pročitat a nekad ni ja {#}pa mi je i profesorica s hrvatskog počela davat ocjenu niže s eseja..samo zbog rukopis.

sad kak ga poporaviti ? koji je najlakši način do lijepog rukopisa ? pišem ružno i tiksano i pisano. jedino mi velika slova idu od ruke :D  

Imam ga i ja.
Isto tako mi se događa.

Netko nekakav prijedlog?!

Neznam se potpisat..xDD
13 godina
neaktivan
offline
Rukopis

Ponavljanje je majka znanja.
Vježbaj, piši polako i koncentriraj se na ono što pišeš. Nakon nekog vremena ćeš dobiti skill za brzinu i točnost. {#} 

KUPUJEM BF3 Limited Edition ORIGIN ACC, javite se na privatne poruke.
13 godina
offline
Rukopis

pišite sporije

13 godina
offline
Rukopis

Mi smo u osnovnoj na zidu imali oslikanu hrvatsku abecedu napisano pisanim slovima, pa sam jednom gledao kako tamo pišu slova i preslikavao ih..

I onda sam pisao sporije i točnije, brisao sam gumicom(što je za mene bio velik pomak) i onda sam nakon nekog vremena dobio jako lijep rukopis.

Uskoci su smješniji od inspektora Rexa, jer se zna da nema veće mafije od Šeksa!
14 godina
offline
Rukopis

Odavno je poznato da inteligentni ljudi imaju los rukopis, tako da nema potrebe da ga menjas. {#}

Ziv je Moskri, umro nije dok je gudre i murije..
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 14:29 (pirat01).
12 godina
neaktivan
offline
Rukopis

vjezbaj pisanje neke recenice, napisi je 10 puta pa ces vidit poboljsanje svake recenice itd.

15 godina
neaktivan
offline
Rukopis

Nikad se nisam previše zamarao rukopisom, u osnovnoj mi je negdje do 8. razreda bio očajan, odjednom se popravio, a sada je već jako lijep i čitljiv, neznam, došlo mi je samo od sebe.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
14 godina
offline
Rukopis

Piši pismo ravnatelju :D

R.I.P. Mentalist (2012) lzgr (2012) Che Guevara (1967)
13 godina
offline
Rukopis

Ja imam užasan rukopis otkad sad krenuo u školu. Jednostavno prebrzo pišem i nekada nemogu ni sam pročitati što sam napisao. Kada bi i pisao sporije, mislim da se rukopis nebi puno popravio. Brem u mom slučaju.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
12 godina
offline
Rukopis

Eto i mog primjera kako sam donekle pisao u prvom polugodištu a kako sada, jednostavno nemam živaca pisati, samo šaram bezveze...

1. polugodište 1. polugodište
2. polugodište 2. polugodište
14 godina
offline
Rukopis

Ja mogu pisati onako, donekle u redu. Sve se vidi pročitati samo mi slova nisu jednaka a ponekad (zbog brzine) izostavim koje slovo :D

R.I.P. Mentalist (2012) lzgr (2012) Che Guevara (1967)
11 godina
protjeran
offline
Re: Rukopis
Cromaki kaže...

Eto i mog primjera kako sam donekle pisao u prvom polugodištu a kako sada, jednostavno nemam živaca pisati, samo šaram bezveze...

  Pihh to je i dobro kakvo je u mog frenda,rečenicu od 3 riječi rastegne preko cijele bilježnice i to još s svojim ''krasnopisom'' :P

16 godina
offline
Re: Rukopis
thuglife kaže...

Nikad se nisam previše zamarao rukopisom, u osnovnoj mi je negdje do 8. razreda bio očajan, odjednom se popravio, a sada je već jako lijep i čitljiv, neznam, došlo mi je samo od sebe.

Tad si odlučio da nećeš biti doktor :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Rukopis

Moj je "doktorski"... Samo ga ja znam pročitati...

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
neaktivan
offline
Rukopis

Imaš u knjižari set tehničkog pisma za vježbu . Probaj pisat tehničkim pismom kao da ti je svako slovo zasebno a ne spojeno.

http://soksa.3dhr.net/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rukopis
Cromaki kaže...

Eto i mog primjera kako sam donekle pisao u prvom polugodištu a kako sada, jednostavno nemam živaca pisati, samo šaram bezveze...

Mislim da znam zbog čega ti je to: http://theoatmeal.com/blog/handwriting

12 godina
offline
Re: Rukopis
betmen kaže...
Cromaki kaže...

Eto i mog primjera kako sam donekle pisao u prvom polugodištu a kako sada, jednostavno nemam živaca pisati, samo šaram bezveze...

Mislim da znam zbog čega ti je to: http://theoatmeal.com/blog/handwriting

hh, ma što se mene tiče kontrolni bi pisao lijevom nogom, ovako i onako sam web dizajner tako da tu je tipkovnica i tisuće fontova ;)

14 godina
neaktivan
offline
Rukopis

Ključ uspjeha je tvoja volja/želja!

Svi mogu pisati jako lijepo i jako ružno, a dvije popratne poslijedice su brzina pisanja!

lijepo/sporo i ružno/brzo.

Dakle, ako ti je stalo do tog eseja piši ga sporo i misli na rukopis, nemoj samo pisati da napišeš!

Misli na to da ga na kraju moraš i pročitati!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
13 godina
neaktivan
offline
Rukopis

Ne znam sine, i meni isto, jedno vrijeme nije ni citala! Samo napise neuredno i spuca keca! A sad skontala da me sve ide osim jezika (dobro, engleski je izuzetak), pa daje dvice, a ponekad cak i 3... A sto je jos gore, drug s kojim sjedim, pise najljepse u razredu (od muskih) pa kad dodje i kaze: "Aco ti bas lijepo pises. Bas si uredan." a onda pogleda u mene i pocne da se*e.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rukopis
Ja isto imam odvratan rukopis,mala slova i u 50% slucajeva nemogu procitat sta sam napisao al zato pisem najbrze u razredu :)
12 godina
offline
Rukopis

Mene je učiteljica u 4. razredu osnovne na dopunsku iz pisanja slala. {#}

Danas u bilježnicu pišem da jedva ja pročitam, ali na testu/eseju (ili nešto što će čitati drugi) se potrudim. Jedini mi je problem što nikako ne mogu uskladiti veličinu i izgled slova kolko god se trudio. U istoj rečenici pojedino slovo ima deset oblika. {#}

11 godina
protjeran
offline
Rukopis

Prije svega da Vas pozdravim, ovo mi je prvi upis na BOL forumu, dugo vas promatram pa mi došlo da se i ne znam na koji forum po redu registriram.

 

 

Ova tema mi je onako zanimljiva jer meni kažu da imam jako lijep rukopis, većina cura i ostalih koji mi ga vide ne vjeruju da je to moj rukopis jer pišem kao kakvo ''žemsko'' -  a taj rukopis je iz godine u godinu pomalo drugačiji.

 

U osnovnoj školi rukopis mi je bio koma, pisao sam pisana slova dok nisam krenuo u srednju gdje sam izgrađivao vlastiti rukopis, dakle mala štampana slova - da bi došao do ovog stadija, koji će se vjerojatno mijenjati. Student sam prava pa sam i malo perfekcionista i trudim se da to izgleda sve uredno. Evo par slika mog rukopisa.

 

Moj prijatelj s kojim sam išao u srednju i sad studira FESB ima isto koma rukopis kojeg samo on zna dešifrirati i kojemu je moja profesorica biologije ispravljala testove na način da je on morao biti prisutan i naravno tako manipulirao rezultatom. Želim reći da se rukopis može popraviti na način da uzmeš originalna pisana i štampana slova iz knjige za prvi razred osnovne škole i po toj šabloni ponavljaš pokrete rukom, a poslije će se to dodatno usavršiti. 

 

I nadovezao bih se na tezu da inteligenti ljudi imaju ružan rukopis, po meni je rukopis subjektivna stvar i varira od osobe do osobe, a po meni su doktori trollovi sa onim svojim rukopisima i mislim da ni sami ne mogu dešifrirati upute što daju pacijentima :D

 

Pozdrav!



 

Rimsko pravo - Zajam (Mutuum) Rimsko pravo - Zajam (Mutuum)
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 22:30 (MarcelVertigo).
16 godina
neaktivan
offline
Rukopis

Ja imam relativno neuredan rukopis (ima i gorih, ali nije baš superban), ali to jako ovisi o brzini kojom pišem. Nikad nisam naučio pisati brzo jer sam uvijek išao pisati slova baš onako kako su nas naučili u prvom razredu osnovne, tj. ispravnim fontom, dok većina ljudi do odrasle dobi razvije neku vlastitu poluneispravnu formu kojom se može brže pisati, recimo mnogi pišu nakošeno, mnogi pišu u umisto n, malo štampano p umisto pisanog p itd.

Anyway želim reć onima koje pilaju učitelji / profesori / roditelji o tome - kad završite srednju rukopis vam ovisno o profesiji vjerovatno više neće uopće biti bitan. Ja zadnjih 10 godina ne pišem rukom skoro uopće, a tipkam nonstop na ovakvoj ili onakvoj tastaturi. U biti jedino pišem kratke poruke članovima obitelji na papiriće, za to ne triba imati lijep rukopis. A šta ću pisati rukom u 21. stoljeću ? Pisma ? Yea right ! Ni na nastavu da sad idem ne bi pisa rukom nego bi skino sa neta ako ima a ako nema snimia bi ga hebate...

Ne želim reć da je pisanje rukom izumrlo i da nije više bitno, želim reći da ima efikasnijih metoda, da je većina svrha pisanja rukom koje su prije postojale postalo redundantno, i da lijep rukopis više nije tako važna stvar u životu kao što je bila u 19. stoljeću, važnije je npr. biti informatički pismen, ali ima i drugi bitnih znanja naravno.

E btw meni je jedan profesor na faksu jednom prigovorio radi rukopisa (iako mi nije dao manju ocjenu), meni je došlo da zavarim. Takve izjave će izumrijeti u ovom stoljeću, ionako će svako na nastavi umjesto teka i knjiga uskoro imati tablet, a oće li na njemu pisati stylusom ili na virtualnoj tastaturi ili uopće neće pisati nego downloadati ja ne mogu reći...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rukopis
MarcelVertigo kaže...

ova tema mi je onako zanimljiva jer meni kažu da imam jako lijep rukopis, većina cura i ostalih koji mi ga vide ne vjeruju da je to moj rukopis jer pišem kao kakvo ''žemsko''

 

E stari ovaj rukopis na ovim slijama stvarno izgleda lijepo i uredno kako sam jedino dosad vidio da cure pišu, i to jedino odlikašice iz mog razreda u osnovnoj / srednjoj, mislim ono jesi ti apsolutno siguran u svoj spol / seksualnu orijentaciju ? {#}{#}

14 godina
offline
Rukopis

Jaooo rukopis, u srednjoj su nas tjerali da pisemo pa sam pisao "švrakopis", uglavnom pisati mi je bilo predosadno, nisam vidio smisao u tome :), rađe sam slušao što profesoru laprdaju, barem bi nešto zapamtio(dapače većimu toga) tako da prođoh srednju vrlo dobrim i odlilčnim uspjehom nepišući baš previše, a i ono što imah zapisano nebijaše od pomoći.

Moj rukopis :to je izgledalo kao na 2. slici od kolega Cromaki, znači samo prvo slovo na nešto liči i onda dalje samo šaranje.

Nekada sam zna napisati i do pola stranice čitko(impossibru), ali onda sam dosadu ubijao promjenom fonta, svaka riječ ili red drugi font hahh.

Uglavnom čim netko spomene pisanje prva asocijacija mi je: ajmeeeeee dosadno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rukopis
MarcelVertigo kaže...

Prije svega da Vas pozdravim, ovo mi je prvi upis na BOL forumu, dugo vas promatram pa mi došlo da se i ne znam na koji forum po redu registriram.

 

 

Ova tema mi je onako zanimljiva jer meni kažu da imam jako lijep rukopis, većina cura i ostalih koji mi ga vide ne vjeruju da je to moj rukopis jer pišem kao kakvo ''žemsko'' -  a taj rukopis je iz godine u godinu pomalo drugačiji.

 

U osnovnoj školi rukopis mi je bio koma, pisao sam pisana slova dok nisam krenuo u srednju gdje sam izgrađivao vlastiti rukopis, dakle mala štampana slova - da bi došao do ovog stadija, koji će se vjerojatno mijenjati. Student sam prava pa sam i malo perfekcionista i trudim se da to izgleda sve uredno. Evo par slika mog rukopisa.

 

Moj prijatelj s kojim sam išao u srednju i sad studira FESB ima isto koma rukopis kojeg samo on zna dešifrirati i kojemu je moja profesorica biologije ispravljala testove na način da je on morao biti prisutan i naravno tako manipulirao rezultatom. Želim reći da se rukopis može popraviti na način da uzmeš originalna pisana i štampana slova iz knjige za prvi razred osnovne škole i po toj šabloni ponavljaš pokrete rukom, a poslije će se to dodatno usavršiti. 

 

I nadovezao bih se na tezu da inteligenti ljudi imaju ružan rukopis, po meni je rukopis subjektivna stvar i varira od osobe do osobe, a po meni su doktori trollovi sa onim svojim rukopisima i mislim da ni sami ne mogu dešifrirati upute što daju pacijentima :D

 

Pozdrav!



 

1. slika - Statistika? {#}

14 godina
offline
Rukopis

Evo jedan doktorski vic, predobar je...

 

Ziv je Moskri, umro nije dok je gudre i murije..
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2012 9:00 (pirat01).
11 godina
protjeran
offline
Re: Rukopis
Enkidu kaže...
MarcelVertigo kaže...

ova tema mi je onako zanimljiva jer meni kažu da imam jako lijep rukopis, većina cura i ostalih koji mi ga vide ne vjeruju da je to moj rukopis jer pišem kao kakvo ''žemsko''

 

E stari ovaj rukopis na ovim slijama stvarno izgleda lijepo i uredno kako sam jedino dosad vidio da cure pišu, i to jedino odlikašice iz mog razreda u osnovnoj / srednjoj, mislim ono jesi ti apsolutno siguran u svoj spol / seksualnu orijentaciju ? {#}{#}

Morat ću pokvariti rukopis budem li se bavio pravničkom profesijom ukoliko bude ovakvih pitanja :D :P 

commandos kaže...
MarcelVertigo kaže...

Prije svega da Vas pozdravim, ovo mi je prvi upis na BOL forumu, dugo vas promatram pa mi došlo da se i ne znam na koji forum po redu registriram.

 

 

Ova tema mi je onako zanimljiva jer meni kažu da imam jako lijep rukopis, većina cura i ostalih koji mi ga vide ne vjeruju da je to moj rukopis jer pišem kao kakvo ''žemsko'' -  a taj rukopis je iz godine u godinu pomalo drugačiji.

 

U osnovnoj školi rukopis mi je bio koma, pisao sam pisana slova dok nisam krenuo u srednju gdje sam izgrađivao vlastiti rukopis, dakle mala štampana slova - da bi došao do ovog stadija, koji će se vjerojatno mijenjati. Student sam prava pa sam i malo perfekcionista i trudim se da to izgleda sve uredno. Evo par slika mog rukopisa.

 

Moj prijatelj s kojim sam išao u srednju i sad studira FESB ima isto koma rukopis kojeg samo on zna dešifrirati i kojemu je moja profesorica biologije ispravljala testove na način da je on morao biti prisutan i naravno tako manipulirao rezultatom. Želim reći da se rukopis može popraviti na način da uzmeš originalna pisana i štampana slova iz knjige za prvi razred osnovne škole i po toj šabloni ponavljaš pokrete rukom, a poslije će se to dodatno usavršiti. 

 

I nadovezao bih se na tezu da inteligenti ljudi imaju ružan rukopis, po meni je rukopis subjektivna stvar i varira od osobe do osobe, a po meni su doktori trollovi sa onim svojim rukopisima i mislim da ni sami ne mogu dešifrirati upute što daju pacijentima :D

 

Pozdrav!



 

1. slika - Statistika? {#}

Da, da - prokleta statistika.. Sad je na redu za odstrijel{#}

16 godina
offline
Rukopis

Rukopis se usavršava isključivo vježbanjem i pisanjem. Ako želiš lijep rukopis, vježbaj ga. Prepisuj stvari iz knjige - ja sam u srednjoj prepisivao iz bilježnice za zapisivanje na satu u bilježnicu predmeta. Ubio bih dvije muhe jednim udarcem - automatski bih ponovio gradivo, a trudio sam se da mi rukopis u bilježnici lijepo izgleda, pa bih još i na to dobio pozitivnu ocjenu.

Danas ne pišem tako lijepo, jer rijetko kad moram rukom pisati, ali se trudim :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice