Priključite se dobrotvornom Folding@home projektu

poruka: 1.259
|
čitano: 176.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
benko kaže...

evo i ja sam se prikljucio f@h projektu, skinuo sam i instaliro Folding@Home503, sad je moje pitanje dali sam  dobar skinuo. posto imam quada skinuo sam za cpu(ja barem mislim) ali je problem kaj ga opterecuje na samo 25%. probo sam namjestit one postavke za cpu ali je uvijek isto 25%.

Linkovi ti ne rade, ali dobro, nema veze.
Ako si skinuo CPU verziju, ona ti podržava samo jednu jezgru.
Pošto vidim da imaš jako dobru grafulju, ona ti može obaviti puno više posla nego CPU, čak i ako bi se koristile sve 4 jezgre.
Stoga ti preporučujem da skineš verziju za GPU, postupak je isti kao što sam napisala u odgovoru BORNu (poruka iznad tvoje). SAmo umjesto navedenih drajvera, skini CUDA drajvere za GTX: http://www.nvidia.com/object/cuda_get.html
Javi ako budeš imao pitanja ili problema
BORN kaže...

Da li će mi ti driveri loše utjecati na igre i imam xp sp2 32bit da li skidam x86 ili x86-64

 Ne bi trebali loše utjecati, pošto ima dosta ljudi koji već koriste i ništa im se loše nije dogodilo. X86
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Skinuo sam drivere, dali sada maknem stare drivere od grafulje ili su to drugi driveri koji nemaju veze sa driverima od grafulje

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
protjeran
offline
Priključite se Folding@home projektu

Evo, priključio sam se timu, upravo skidam GPU client, CPU imam već neko vrijeme. Moje pitanje je: mogu li ova dvojica raditi paralelno i je li to (ne)preporučljivo? Zašto?

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
BORN kaže...

Skinuo sam drivere, dali sada maknem stare drivere od grafulje ili su to drugi driveri koji nemaju veze sa driverima od grafulje

 Ne znam, ali moj savjet ti je da samo pokreneš instalaciju i vidiš što će ti tamo kazat, valjda će instalacijki postupak sam obaviti upgrade i sve što je potrebno.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 14:11 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

što sada napraviti?

instalacija instalacija
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
HappyD kaže...

Evo, priključio sam se timu, upravo skidam GPU client, CPU imam već neko vrijeme. Moje pitanje je: mogu li ova dvojica raditi paralelno i je li to (ne)preporučljivo? Zašto?

Pa bilo je slučajeva kada je radilo, a bilo je i kada nije radio. Uglavnom, instaliraj klijente u različite direktorije. Malo pričekaj da vidiš hoće li proradit. Ako imaš slabiji procesor, preporučam ti da koristiš samo GPU verziju (CPU hrani GPU) jer se od GPU ima više koristi (više se posla obavi).
16 godina
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

pa stisni continue

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
16 godina
protjeran
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
BORN kaže...

što sada napraviti?

 Continue anyway.
To se događa jer MS nije potpisao drivere pa su možda nesigurni, no sigurno su dobri jer ih skidaš sa stranice proizvođača grafe. Inače, da se mogu instalirati SAMO driveri potpisani od strane MS-a oko valjda 90% drivera (potpuno ispravnih) ne bi radilo.
EDIT: Spor sam... :)
Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 14:17 (HappyD).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

Ej benko, sada sam tek skužila da zapravo imaš 8800gts a ne 9800gtx, možda ti drajveri za gtx ne prorade, onda koristi isti link koji sam dala BORNU

16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

ps3 je puno brži po ovome ovo će potrajati

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
BORN kaže...

ps3 je puno brži po ovome ovo će potrajati

Dakle proradilo je :D
Ma uvijek na početku prikazuje dosta veće vrijeme od realnog, kasnije se normalizira.
P.S. Možeš koristiti isto korisničko ime u oba klijenta (PS3 i PC GPU), bodovi ti se onda zbrajaju u statistici.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 14:29 (manic).
16 godina
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

ma ja bi rade na cpu da ide jer ipak je to quad(a ja ga nemrem nikak iskoristi do full) pa sam mislio da bi bilo brze prek cpu neg grafe

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
benko kaže...

ma ja bi rade na cpu da ide jer ipak je to quad(a ja ga nemrem nikak iskoristi do full) pa sam mislio da bi bilo brze prek cpu neg grafe

 Nece ti ici brze nego preko grafe.
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

evo meni ide 16 sekundi po frameu

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu

@benko

Evo, pogledala sam malo, postoji SMP klijent koji je namijenjen iskorištavanju više jezgi i u beta je fazi.

Ako imaš volje isprobaj i javi nama ostalima kako ide.
Nađi i skini gdje piše SMP, svejedno ne virujem da će nadmašiti GPU, ali eto.

16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Eto i mene! :)

16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Hvale vrijedna ideja,sutra nakon posla i ja se pridružujem,ionako mi je komp stalno upaljen a ne radi ništa.

Pozdrav iz Kaštela.

i cant wait 4 the weekend 2 begin
16 godina
offline
Priključite se Folding@home projektu

Zaista mi je drago što se ipak navuklo ekipe u F@H projekt preko Bugovog foruma. Prije nekoliko mjeseci situacija mi je izgledala beznadno i ljudi baš nisu bili zainteresirani, ali stanje se popravlja vidim Smijeh

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Radi - F@H radi - jeeee

 

EDIT:

Alaj li ga na displeju folda(savija) u par minuta promjenio izgled iz crte u kuglu :-))) :-))) xD

Ideologije se rađaju krvlju
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 21:42 (Zippo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
Zippo kaže...

Radi - F@H radi - jeeee

 

EDIT:

Alaj li ga na displeju folda(savija) u par minuta promjenio izgled iz crte u kuglu :-))) :-))) xD

 Jeeee, napokon se i to dogodilo. Super.

@Lista & Galama
Dobrodošli!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 22:10 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Ima možda ko kakvu informaciju kak se ponaša ovaj GPU klijent sa FireGL karticama?

Mislio sam moju HD3870 "prebacit" na FireGL pa probat vrtit.

Kolko cujem dovoljno je instalirat FireGL drivere i stvar radi.

Zanimljivo bi bilo cut dal to tak radi i kolki bi bili dobitci u F@H

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 23:18 (LUXX).
16 godina
offline
Priključite se Folding@home projektu

Svi GPU clienti su još u beti, tak da još nisu sasvim pouzdani ni optimizirani, a već sada rade sasvim solidno. Ne mogu ni zamisliti što će biti kroz nekih godinu, dvije kada stignu još jače grafulje i finalne verzije clienata - proračuni samo takvi! Osmijeh

Višestruke grafičke (npr. SLI) još nisu podržane, no mislim kako rade i na tome..

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

Zašto mi folding@home drugačije izgleda nego kod dade?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.7.2008 0:39 (BORN).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
BORN kaže...

Zašto mi folding@home drugačije izgleda nego kod dade?

 Kako? Stavi sliku ako si zaboravio i opiši malo
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

sva je pozadina crna sve šteka i nekim tamno sivim slovima pišu podaci sa lijeve straneMršti se

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
BORN kaže...

sva je pozadina crna sve šteka i nekim tamno sivim slovima pišu podaci sa lijeve straneMršti se

  Vjerovatno jer je u tebe CPU klijent. Koliko znam u dade je GPU klijent.
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
RE: Priključite se Folding@home projektu
BORN kaže...

sva je pozadina crna sve šteka i nekim tamno sivim slovima pišu podaci sa lijeve straneMršti se

 Probaj restartirat klijenta. Tj. izić van i ponovno ući u njega.
16 godina
offline
Priključite se Folding@home projektu

...evo i ja bi se prikljucio ... imam komp viska.

  Skinuo ovaj GPU i sat stoji dole ... i kao da nis ne radi :) .. nemam pojima?! xD

Graficka je 7600GT   win XP 32bit

 

evo i log

[22:35:22] - Ask before connecting: Yes
[22:35:22] - User name: BuBizgb (Team 137516)
[22:35:22] - User ID: 5AF3C2E474A334EA
[22:35:22] - Machine ID: 1
[22:35:22] 
[22:35:23] Loaded queue successfully.
[22:35:23] Initialization complete
[22:35:23] + Benchmarking ...
[22:35:23] - Preparing to get new work unit...
[22:35:23] - Presenting message box asking to network.
[22:35:24] + Attempting to get work packet
[22:35:24] - Connecting to assignment server
[22:35:25] - Successful: assigned to (128.59.74.4).
[22:35:25] + News From Folding@Home: Welcome to Folding@Home
[22:35:25] Loaded queue successfully.
[22:36:48] Opening http://fah-web.stanford.edu/cgi-bin/main.py?qtype=userpage&username=BuBizgb...

 

edit:

skinuo cpu ne gpu .. sry ... sad bu mo vidli :)

edit2:

kartica mi nepodrzava CUDA :( ... a neda mi se to stavljat na novi komp ... i ovak mi se graficka grije milju i igram se puno :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.7.2008 1:00 (BuBizgb).
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

probao sam, a kada sam skidao folding@home stojalo je da je GPU klijent

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Priključite se Folding@home projektu

ja sam skinuo 5.03 verziju da li da probam sa 5.04 verzijom

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.7.2008 1:02 (BORN).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice