Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 268.173
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Zelio bih samo upozoriti na lika koji se na njuškalo i na mailu zove tadicivica, prevarant !

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Da, nazalost registrirah se nakon citanja ove teme :-/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Cetvrtak poslijepodne.... znaci dva dana.... ne gori nigdje, ali ni znaka zivota frajer ne daje, do tada smo barem 3 maila dnevno razmjenjivali.
12 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ja evo pokušavam shvatit koliko to naivan moraš bit da uopće i naručuješ nešto od nekog nepoznatog prodavača sa stranicca (njuškalo i mnoge druge na našim prostorima) koje ne podržavaju paypal ni nikakvu zaštitu za potrošače i još unaprijed platiš pa onda tek razgovaraš o dostavi {#}, čitam po portalima i bilo je na provjerenom o žrtvama internetske prevare pa zar stvarno toliko zombija ima?? oprostite što sam toliko izravan,grub a možda i bezobrazan malo ali ako imaš imalo mozga to ti se ne može dogodit.

 

 

 

 

edit: vidim kolega gore je dao link s njuškala za samsung galaxy s3 cijena 2300 kn, preko interneta možete naručiti iz njemačke (od poznatih trgovina koje podržavaju paypal) s3 za 2000 kn tako da se klonite tog njuškala a ne visit po njemu pa onda kukat kasnije kad vas prevare a imate izbor pogotovo sad kad smo ušli u EU.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 21:08 (Shockwave).
11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Shockwave kaže...

Ja evo pokušavam shvatit koliko to naivan moraš bit da uopće i naručuješ nešto od nekog nepoznatog prodavača sa stranice (njuškalo) koja ne podržava paypal ni nikakvu zaštitu za potrošače i još unaprijed platiš pa onda tek razgovaraš o dostavi {#}, čitam po portalima i bilo je na provjerenom o žrtvama internetske prevare pa zar stvarno toliko zombija ima?? oprostite što sam toliko izravan,grub a možda i bezobrazan malo ali ako imaš imalo mozga to ti se ne može dogodit.

 

 

 

 

edit: vidim kolega gore je dao link s njuškala za samsung galaxy s3 cijena 2300 kn, preko interneta možete naručiti iz njemačke (od poznatih trgovina koje podržavaju paypal) s3 za 2000 kn tako da se klonite tog njuškala a ne visit po njemu pa onda kukat kasnije kad vas prevare a imate izbor pogotovo sad kad smo ušli u EU.

Ja prodajem i kupujem preko njuskala vec godinama...od pc komponenata, mobitel, satova, stvarno brdo i brdo stvari. Nikad nitko mene nije zajebo.

Uvijek sam bio fer prema kupcima. Kada nesto kupujem uvijek sortiram po zupanijama... krapinsko-zagorsku, zagrebacku te grad zagreb, to su te 3 zupanije iz koje ja kupujem.

Ako je nesto iznad 500kn idem si po robu kod prodavatelja , a ako je nesto jeftino posalje mi se pouzecem te platim kod prispjeca... nikako drukcije. Ako me kojim slucajem zaje*e imam adresu. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Sandro HR Zagorje kaže...
Shockwave kaže...

Ja evo pokušavam shvatit koliko to naivan moraš bit da uopće i naručuješ nešto od nekog nepoznatog prodavača sa stranice (njuškalo) koja ne podržava paypal ni nikakvu zaštitu za potrošače i još unaprijed platiš pa onda tek razgovaraš o dostavi {#}, čitam po portalima i bilo je na provjerenom o žrtvama internetske prevare pa zar stvarno toliko zombija ima?? oprostite što sam toliko izravan,grub a možda i bezobrazan malo ali ako imaš imalo mozga to ti se ne može dogodit.

 

 

 

 

edit: vidim kolega gore je dao link s njuškala za samsung galaxy s3 cijena 2300 kn, preko interneta možete naručiti iz njemačke (od poznatih trgovina koje podržavaju paypal) s3 za 2000 kn tako da se klonite tog njuškala a ne visit po njemu pa onda kukat kasnije kad vas prevare a imate izbor pogotovo sad kad smo ušli u EU.

Ja prodajem i kupujem preko njuskala vec godinama...od pc komponenata, mobitel, satova, stvarno brdo i brdo stvari. Nikad nitko mene nije zajebo.

Uvijek sam bio fer prema kupcima. Kada nesto kupujem uvijek sortiram po zupanijama... krapinsko-zagorsku, zagrebacku te grad zagreb, to su te 3 zupanije iz koje ja kupujem.

Ako je nesto iznad 500kn idem si po robu kod prodavatelja , a ako je nesto jeftino posalje mi se pouzecem te platim kod prispjeca... nikako drukcije. Ako me kojim slucajem zaje*e imam adresu. 

 

Pa ok drago mi je što te nitko nikad nije prevario ali to me baš ne ohrabruje da naručujem s te stranice koja ne nudi nikakvu zaštitu kupcima a još je poznato kakav smo narod tako da neću ni na sekundu pomislit da naručim nešto s te stranice pa čak i da se ne može nigdje drugdje kupit nego ću radije sačuvati taj novac, no alternativa hvala bogu postoji i kao što sam rekao u postu prije ušli smo u EU i postoji brdo online pouzdanih trgovina s odličnim cijenama (skoro uvijek jeftinije nego na njuškalu) i dobiješ garanciju i sve tako da.....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
11 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

A čuj, nemoraš se bojati kupovat preko njuškala samo se drži osnovnog pravila:

-uvijek otiđi do prodavavača i uvjeri se u ispravnost proizvoda

 

Inače ja kupujem preko njuškala već niz godina i nikad nisam imao problema.

 

@Sandro HR

 

Kad ti neko pošalje nešto pouzećem ti nemožeš biti siguran dali je ta adresa na paketu njegova stvarna ili ju je on izmislio, jer stvar je u tome što adresa na koju prodavaču pristižu novci i adresa koja je napisana na paketu ne moraju biti iste.

I sad da se desi da te neko zafrkne jedini način da doznaš njegovu pravu adresu (na koju mu pristiže novac) je taj da ideš do policije.

SLobodno otiđi do pošte i raspitaj se malo.

Posao oslobađa.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2014 11:17 (subi91).
11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
subi91 kaže...

 

@Sandro HR

 

Kad ti neko pošalje nešto pouzećem ti nemožeš biti siguran dali je ta adresa na paketu njegova stvarna ili ju je on izmislio, jer stvar je u tome što adresa na koju prodavaču pristižu novci i adresa koja je napisana na paketu ne moraju biti iste.

I sad da se desi da te neko zafrkne jedini način da doznaš njegovu pravu adresu (na koju mu pristiže novac) je taj da ideš do policije.

SLobodno otiđi do pošte i raspitaj se malo.

Nemoj zaje*avat? Ja sam zavrsio SS Tehnicar PT prometa, to mi je struka...MOJ novac kojim cu ja platit otkupninu ide na adresu koju je naveo posiljatelj i NIKAKO DRUGACIJE!  Ne moze on izmislit adresu! Ako je kojim slucajem izmisli, postonosa NE smije urucit novac ako adresa , ime i prezime stanovanja nisu valjani...u protivnom mi se vraca novac! Znas kak ce postonosa znat dal je adresa valjana? Ti trebas prilozit osobnu te nakon sto se utvrdi da ti stvarno tu stanujes i da si ti TAJ i TAJ, nakon toga se potpisujes da si primio novac!!  Ukoliko postonosa uruci paket na adresu koja nije navedena kao odrediste koje je posiljatelj naveo,i ako posiljatelj tamo NE STANUJE  e onda mozes lijepo tuzit HP i prijavit sve policiji. 

 

 

Drugi puta kad ces pametovat, slobodno se ti malo raspitaj prije nego napises nekakvu glupost ili krivu informaciju !!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2014 12:32 (Sandro HR Zagorje).
11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

http://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy-s3/samsung-galaxsy-s3-l9300-1400kn-oglas-11003466što kažete? Pitao sam zašto hitno, jel ima garanciju i jel radi na t-mobile i koliko je star, a čovjek kaže "Postovani mob je kao nov, sve mreze garancija."

Extra wurst
11 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Pitaj ga može li osobno preuzimanje, ako bude nešto muljao samo poklopi {#}

Posao oslobađa.
16 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

evo nešto obečavajuće protiv lopovčina{#}

 

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
jura kaže...

evo nešto obečavajuće protiv lopovčina{#}

 

 

{#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
jura kaže...

evo nešto obečavajuće protiv lopovčina{#}

 

 

to jedino moze pomoci ako netko posalje krumpire umjesto moba ili laptopa,a ako netko prodaje kopiju pod pravi mob tu postar nece sigurno prepoznat razliku

But in the end i have to fall to lose it all
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
MiNiMoY kaže...
jura kaže...

evo nešto obečavajuće protiv lopovčina{#}

 

 

to jedino moze pomoci ako netko posalje krumpire umjesto moba ili laptopa,a ako netko prodaje kopiju pod pravi mob tu postar nece sigurno prepoznat razliku

 pa pročitaj još jedanput članak.

 

pa ne bude poštar taj koji bude otvaral paket i odlučival dal je to kopija ili ne nego ga budeš ti otvaral u poštarovoj nazočnosti ili u pošti kad bude nazočan službenik/službenica i ako vidiš da si dobil ciglu umjesto moba ili ako si dobil iphone 3g pod iphone 5 lijepo ti vrate novce i šalju pošiljatelju natrag paket.

 

ako budeš već i sumnjal na kopiju ili da je mob neispravan pa poštaru sigurno ne bude teško pričekati par sekundi dok ne upališ mob i uvjeriš se da je sve ok.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ono što mene brine je stvarno ovo što je netko naveo u komentaru ispod, mogućnost povećanih zloupotreba od strane kupaca. OK s nama koji smo pošteni, ali nisu ni blizu svi takvi...

11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

Ono što mene brine je stvarno ovo što je netko naveo u komentaru ispod, mogućnost povećanih zloupotreba od strane kupaca. OK s nama koji smo pošteni, ali nisu ni blizu svi takvi...

Ne razumijem kolega... na koji nacin bi kupac zloupotrijebio ? Kolko sam skuzil, ne mozes vise trazit povrat novca ako postonosa otide od tebe ili ako ti otides iz HP ureda..moras na licu mjesta pred njima otvorit paket i onda se radi zapisnik koji upucuje na krivotvorenu pošiljku, tebi kao kupcu vraca odmah novac a prodavacu cigla i prijava....  Mislim da je to za svaku pohvalu sto se tice HP-a

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ne zapravo uopce ne mora biti prava adresa, postonosa je duzan uruciti svaku posljiku ako zna (iako je covjek npr preselio na drugu adresu) gdje je ta osoba, iako nije na toj adresi... i to pise u pravilniku pošte

 

btw ovo je triba biti odg na sandrov post dolje negdje

ludonnjaHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 19:47 (pasko21).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ja sam poštar, evo prije neki dan sam coviku urucija pokoseni travnjak umjesto ... bilo mi ga je milo, eto cudim se da do sada nisu uveli ovo! problem je i dalje sto ti npr mogu uvalit neispravnu graficku karticu... uvik je rizik

ludonnjaHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 19:52 (pasko21).
9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Molim da mi se jave svi koji su prevareni tako sto su uplatili novac za mobitel na racun supersport kladionice.... trenutno nemam vremena, al sutra preksutra vam napisem detaljno tuznu pricu

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Mene je prevario također ali za ramu od motra na slićnu foru kako i vi pišete ,zove se Daniel Rundek iz Jastrebarskog, sad sam u pregovorima sa njime da probam novce izvuć nazad, dali imate neki savjet kak i šta mu mogu ? hvala

derbi92
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 17:14 (Derbi92).
12 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ljudi pa ja Vas ne kužim od kud Vam opće pada na pamet nekom nešto poslat a niste dobili pare.

 

Evo i moga primjera : prodajem PS4 i zove me lik iz Vinkovaca oko 11:00h da bi mi poslao lovu do 16:00h a da ja njemu pošaljem paket u suprotnom smjeru kad on meni pošalje lovu.Ja se pravim lud i pitam ga kako to funkcionira - slanje love poštom.,i on meni ispriča priču - hahahahahah

I onda kaže da sutra ide u BIH, da mu je auto pokvaren, pa čeka frenda da ga otfura do pošte, jer mu je pošta 10km udaljena od njega, da mu se žuri...itd...

 

Rekoh može nema problema.,odite u poštu uplatite lovu na tekuči račun HPB (HPB surađuje s poštama i lova odmah sjeda) i pošaljite mi potvrdu o uplati...i ja šaljem paket. Neču vas prevarit jer ču Vam poslat sve moje podatke.

 

Onda mi lik počne pričat kao mala je pošta ne znam jer ona to podržava.,ja se grohoto nasmijem i kažem - podržava,podržava i da je pošta na Palagruži.

 

Mene našao zajebat.,jako teško.

 

Lik se više nije javio.

 

Na kraju prodao liku iz Novske koji se zaletio s autom do Zagreba. Face to Face - on meni lovu ja njemu PS.  

 

 

12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

been there, done that, uglavnom zakonodavstvo ne zanima zašto, nego kako si to napravio, ovo ti govorim iz vlastitog iskustva - nebih ti preporučio, naš zakon kaže moš ga privatno tužit... i to je to... sve ostalo je kažnjivo po tebe.....

 

p.s. ovdje ne govorim o prevari od 1k kn, nego o nekim drugim stvarima, ali se može primjenit i za ovo....

 

jbg. drugi put pametnije.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 20:07 (Checola).
15 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Aj mu stavi i broj ovdje.

--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ako je vrijednost 2000kn onda to ide po službenoj dužnosti, treba prijavit policiji....

13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

U p o z o r e n j e !

Moguć izgledan pokušaj prijevare tu na BUG-u: link.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

U p o z o r e n j e !

Moguć izgledan pokušaj prijevare tu na BUG-u: link.

Baš sam pogledao u temi s iskustvima sa BOL oglasa i čovjek ima 2x5/5, oba puta je prodao mobitel.

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
vrinho kaže...
Caesar et Brutus kaže...

U p o z o r e n j e !

Moguć izgledan pokušaj prijevare tu na BUG-u: link.

Baš sam pogledao u temi s iskustvima sa BOL oglasa i čovjek ima 2x5/5, oba puta je prodao mobitel.

Svaka čast, nigdje to ne osporavam. Činjenica je da to može i ne mora značiti nešto, nikad se ne zna iako je pretpostavka da je ipak pošten. Pretpostavka. Iz tog razloga sam i napisao moguć izgledan pokušaj, a ne samo pokušaj. 

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
12 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Žao mi je, i pomalo sam ljut na reakcije pojedinaca...trenutno sam u fincijskoj stisci( ćitaj: nema plače ) a nisam onaj koji voli ići u minus na računu ili posuđivati novac od nekoga.

Povući ću uređaj iz prodaje i ipak se snaći na neki drugi način...mislim da je to bolja opcija nego da si stvaram status koji ne zaslužujem.

16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Takve bih lemao ko volove, bez milosti. Samo mi nije jasno kako je on samo preko broja bankovnog računa mogao uzimati ovima novce i prebacivati na račune ova 2 kompanjona.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2014 18:42 (vrinho).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice